Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to řasa?

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 108 Přejít na další stránku   1  
Jaká je to řasa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 22:07 Romiš – Re: Lukša
Přesně, jak píšete - buď budou pracovat a sekat latinu nebo je dáte "do oběhu". :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 21:49 Muž Lukša [18]
No jak to tak vidim tak mi asi nezbyde nic jiného než ty ampulárie koupit a doufat že buou vychované.Při nejhorším když nebude pozdě tak by šly pryč.Děkuju za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 21:10 Romiš – Re: Lukša
I já píšu o ampuláriích v souvislosti se sinicemi! :-) Na vláknité a štětičkové řasy bych ji nedoporučoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 21:01 Muž Lukša [18] – Romiš
Ampulárie-z nich mám strach protože vím jak jim chutná Cabomba caroliniana už jsem se o tom přesvědčil v jiné nádrži k večeru jsem ji sázel a když jsem přišel ze školy tak už nešla zachránit pustili se do ní všichny ampulárie.A to sem tam měl i řasy(zelenou štětičkovou a vláknitou) ale raději spasaly tu Camombu.Ale už jsem četl od vícero lídí že jsou dobří na sinici ale nedá mi to no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 20:25 Bexi
krevetky hlavně caridina japonica nebo různé neocaridiny které by se ti tam i množily
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 20:09 Romiš – Re: Lukša
...poraďte nějaký způsob jak se toho zbavit (kromě ampulárie ta by mi zničila rostlinky)...
Já bych vám naopak doporučil právě ampulárie. ;-)
Pokud budou mít dostatek jiné potravy v podobě např. sinic, které, jak se domnívám, jsou právě to, co vás trápí, rostlin si nevšimnou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 11:24 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Ninco
V nové nádrži se perou různé druhy řas o živiny a místo na světle. Na chvilku vyskočí rozsivky, pak třeba samy zmizí, pak zavládne sinice, nebo třeba ten tvůj neřád. Tícíckrát omílaným řešením je správné dno, adekvátní filtrace, mírný pohyb vody, mraky rostlin a trpělivost. Také světlo je v první fázi důležité. Čerstvě koupenému rostlinstvu trvá nějakou doubu než začne fungovat a živiny zpracovávat. Přebytek živin a světla, které rostliny nevyužijí, si naopak dopřejí řasy. Ale při záběhu akvária ta řasa není zas tak na škodu, také živiny, kterých je nadbytek zpracovává.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 11:17 Muž Lukša [18]
Jak nezatemnil?Zhasl a zatemnil na 4 dny odkalil a opakoval ještě 2 dny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 11:16 Muž Lukša [18]
Myslím si že si můžem popřát navzájem hodně stěstí v boji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 11:15 Muž Eff [417] - Rostliny
Lukša napsal: Jenže ja už zatelnil i odkaloval jak vzteklej.Jo pomohlo to ale jen tak na 5 dní a teď to tam mám zase.
nezatemnil
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 11:15 Muž Lukša [18]
Podle mě to zatemnění pomůže jen na chvíli problém bude v něčem jiném ale v čem?Teď zkouším pořád to čistit a odkalovat.Třeba ji to přestane bavit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 11:13 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky
Okey dik za radu Effe. Nahazel jsem tam co nejvic rostlin sem mohl a pockam jestli prevladnou nad rasami nebo co to je. Lukše přeju hodně štěstí v bitvě palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 11:11 Muž Lukša [18]
Jenže ja už zatelnil i odkaloval jak vzteklej.Jo pomohlo to ale jen tak na 5 dní a teď to tam mám zase.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 11:10 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Lukša
Když zatemnit, tak úplně a aspoň na 4 dny. Ryby hladem nepomřou. Ideální je obalit to celé alobalem a hodit na to deku. Pokud to pomůže, tak po odtemnění odkalit, odstranit neprosperující části rostlin a vysadit hromadu rychlerostoucích rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 11:06 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Ninco
Neřeknu ti, zda tyto bakteriální či houbovité shluky jsou konkrétně sinice, ale podle mých zkušeností by zatemnění mohlo zabrat. Ovšem u tebe bych to nezkoušel, akvárko je čerstvé a počkal bych pár týdnů až se zajede, třeba se to vystříbří. U Lukši bych ale temno zkusil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 11:06 Muž Lukša [18]
Jo je to úplně stejný i u mě barva i tvar
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 11:05 Muž Lukša [18]
Zatemnil dal jsem před skla něco neprůhldného a sundával jsem to asi na 2 minuty když jsem krmil ale světlo jsme nezapínal šlo tam světlo jen z místnosti (úplně slabé)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 11:00 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky
Fotka k příspěvku Todle mam ja.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 10:54 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Lukša
Ještě se zeptám, když ti tenkrát radili: na 4 dny zhasnout pak to odkalit a pak na další 2 dny ještě zhasnout
Tak jsi zhasnul, nebo to akvárečko důkladně zatemnil, aby tam ani trocha světla nepronikla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 10:50 Muž Lukša [18]
Jo přesně i u mě
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 10:49 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: Lukša
Todle co mas ty mam presne ja. Bily mazlavy jak takovej kal nebo co a je to vsude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 10:48 Muž Lukša [18]
Ta fotka je starší.Teď když se mi to tam objeví tak to hned odstraňuji.Až přijdu domů tak se pokusím nějakou udělat.I když nevím protože jsem včera akva čistli takže to nebude dost vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 10:47 Muž Eff [417] - Rostliny
Lukša napsal: Takže bych potřeboval jinou radu sad
To já bych ti i poradil, ale pořád nejsem přesvědčen, že tam nějaká sinice je. Chci důkaz! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 10:42 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Lukša
Nebyla by tam i nějaká fotka té problematické řasy, pokud tam něco takového je? Na té poslední fotce je cosi vidět, ale přestože mám monitor solidní, zrak mi tak dobře neslouží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 10:39 Muž Lukša [18]
Jinak fórum o sinicích už mám prolezlé i na jiných stránkách a zkusil jsem to s tím zateměním.A teď už ji tam mám zpět.Takže bych potřeboval jinou radu sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 10:37 Muž Lukša [18]
Fotka k příspěvku Jávský mech je napravo od Cabomba caroliniana a čekám až se rozroste
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 10:33 Muž Eff [417] - Rostliny
Abych řekl pravdu, já na té fotce nevidím nic co by řasu nebo sinici připomínalo (teda kromě lehce nahnědlého šutru - snad rozsivky, ale o těch jsem už psal). Na fóru je spousta témat o sinici i s fotkama, tak šup šup.
Ten jávský mech jsem nepsal proto, aby tam byl(ikdyž ho tam stejně nikde nevidím), ale proto, aby ho tam bylo víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 10:32 Muž Lukša [18]
Je to takový skoro průhledný mazlavý povlak(něco jako vatam nebo taková plíseň).Je to skoro na všem (sklo,rostlinky) tam kde svítí zářivka i tam i kde nesvítí.Od spodní části až nahoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 10:29 Muž Lukša [18]
V mém případě to hnědá řasa asi nebude protože se mi to tam dělalo už od začazku a to jsem svítil asi 13 hodim denně.Teď už jsem svícení omezil na 10 hodin denně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 10:18 Muž Lukša [18]
Jávský mech tam už mám.Osvětlení je 15W zářivka+reflektor.A nemůže to být sinice?Protože když jsem to dával předtím na fórum tak mi řekli že to je sinice.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 10:10 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Lukša
Pokud jsou jediným problémem rozsivky (hnědá řasa), nedělal bych si z toho hlavu. Příčinou by mohlo být nedostatečné osvětlení - v tomto případě však spíš nerovnoměrné osvětlení. Pokud se světlem nehodláš noc dělat, nic se neděje, přihodil bych tam krevetkám ještě pár nenáročných rostlin, například jávský mech. Dubové listí tam bez obav můžeš ponechat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 10:02 Muž Lukša [18]
Měl bych to listí vydělat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 10:01 Muž Lukša [18]
To listí je dubové a mám ho tam pro krevetky.Doporučil mi ho jeden chovatel krevetek.Jinak plovoucí rostli tam není už ani jedna.Měl jsem tam jen jeden kousek připevněn na topítku ale už tam není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 06:44 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: Polux
Podívej se po tématu listí v akváriu případně po článku o lístí v akváriu.

Ninco to hnědé by mohly být Rozsivky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 22:26 Polux – Re: Lukša
Jak tak koukam na tu fotku tak zacni treba tim ze vindas to listi z akva co tam muze hnit.Nemas akva nekde v miste kam sviti hodne denni svetlo ? No a jak koukam tak tam je vetsina kytek plovoucich teda bez korenu je to tak ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 21:52 Muž Lukša [18]
Fotka k příspěvku Mám úplně stejný problé jako Ninco s tou řasou.Dával jsem to kdysy na fórum a tam mi řekli že je to sinice.Že mám na 4 dny zhasnout pak to odkalit a pak na další 2 dny ještě zhasnout(ještě jsem to raději po těch 2 dnech odalil znova).Odkaluji každý týden 1/3 akva,nepřekrmuji,svítím už jen 10 hodin denně,nevzduchuji,používám CO2 a kytek už tam mám snad dost.A pořád se to tam objevuje znova a znova.Jinak v akva chovám 7 neonek,9 krevetek crystal red a 1 neritinu zebru.Prosím poraďte nějaký způsob jak se toho zbavit(kromě ampulárie ta by mi zničila rostlinky).Moc děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 19:24 Polux – Re: Ninco
Chce to cas a zkouset ruzne moznosti a pevne nervy tak at se dari !!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 19:01 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky
Nahazel jsem do akva vsechnu egerii co doma mam. A trochu snizil i ten prutok filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 18:48 Muž stanovsky [29] - Živorodky
Taky tu řasu mám v akváriu a pojídají to ancistrusi a šneci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 18:26 Polux – Re: Ninco
Co jsem koukal na tve akva kytek tam mas docela malo a nejaky pozadi by to chtelo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 18:23 Polux – Re: Ninco
No jo tak vysadte vic kytek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 18:22 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky
Akva je nove zalozeny, nemuzu tam nahazet siamky atd. Ani bych je v budoucnu nechtel mit. Kdyz snizim prutok filtru, tak se mi zase na hladine tvori belavy povlak. To uz sem zkousel :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 18:21 V71 – čti forum
podívej se do fora: problémy s rostlinami, tam je to často probírané. Tady jsi ve špatném foru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 18:14 Polux – Re: Ninco
No nejspis rasa to je problem nove zalozenych akva!.Doporucuju snizit prutok filtru a pridat jeste par kytek aby odebyrali ziviny rase.Existuji taky chemicke pripravky ale ty nedoporucuju !! Taky neprekrmujte rybi a castejc odkalujte.Casem se to srovna kazdy se s rasou setkal a bojoval sni X-) Jeste muezete do akva dat ancika pokud ho tam nemate a na steticku tusim parmicku siamskou palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 18:11 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky
Fotka k příspěvku Tady jeste to rezavy :/
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 18:10 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Co to je?
Fotka k příspěvku Caute. Mam tyden zalozene akva. Na starsich listech hlavne hygrophilii se mi tvori tato nacervenala/rezava asi rasa. Pak sem ni na skle i na rostlinach usazuje takovy divny bily nevimco.
Prosim o radu o co jde a jak se toho popřipadne zbavit. nikdy jsem se s tim totiž nesetkal.
Svitim 2x18W na 78l akva cisty objem vody cca 70l.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 12:45 Hansol
Fotka k příspěvku Ešta jedno foto,prípadne dalšie na vyžiadanie.Ďakujem.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 12:43 Hansol
Fotka k příspěvku Ahoj,nechcem zbytočne začať nové vlákno lebo môj problém je obdobný.Neviem čo to je. sad
Na skle ale aj na rastlinách sa my objavilo niečo čo neviem rozpoznať.Vodu mám dlhodobo do žlto-hnedej farby od koreňa čo je v akva.Akva funguje asi 3mesiace a toto mám po prvý raz.Budem vdačný za každú radu.Ďakujem.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2008 23:41 Muž Blade163 [0] - Rostliny
EGERIA je dobra.Cital som niekde,ze je to naj rastlina na potlacovanie riasy.Dost zivin cerpa tak by mala pomoct.Aj ja ked som mal egeriu po riase nebola ani zmienka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2008 23:27 andrej
dnes som kupil zevaraj by mala byt ryclo rostuca Egeria densa uvidime..mam valisneriu a ta raste pomerne dost ryclo

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [108] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 121140x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3020-jaka-je-to-rasa?od=5351