Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to řasa?

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 29 Přejít na další stránku   1  
Jaká je to řasa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2017 15:49 Muž Michalnovas [0] - RostlinyRe: zervan
Dobrá moc děkuji. Takže když aplikuji injekční stříkačkou i na sinici tak by mohl peroxid pomoct? Světlo zeslabit mohu. Mám ho nechat na nejnižší intenzitu svícení? Nebo spíš trochu víc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.02.2017 15:43 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Michalnovas
Ako to, že nič moc? Tá červená je už mŕtva, po pár dňoch sa rozpadne a zmizne. Peroxid zároveň (a ešte lepšie) likviduje aj sinicu, ktorú naozaj na tej prvej fotke vidno ako priehľadný zelený povlak na štrku. No nerieši príčinu, preto sa riasa objav znovu. Skúsil by som zoslabiť svetlo a ak to nie je možné, tak na hladinu Salvinia minima.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2017 15:40 Muž Michalnovas [0] - RostlinyRe: zervan
Ano peroxid jsem zkoušel, ale výsledek nic moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2017 15:34 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Michalnovas
Mi to pripadá ako ruducha - "jelení paroh", na ktorý bol aplikovaný glutaraldehyd alebo peroxid alebo niečo iné, proste červenú / oranžovú / ružovú farbu má, keď hynie. Ak je to ono, tak by malo pomôcť ubrať svetlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2017 15:33 R Muž afc1886 [14655] Re: Michalnovas
Tu jednu nevím,ale je tam i sinice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2017 15:19 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Michalnovas
Zajímavá řasa!
Ale nevím. V této formě a barvě jsem dosud neviděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2017 15:15 Muž Michalnovas [0] - Rostliny – Řasa
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím poraďte co je to za řasu? Roste na anubiasech, aleocharis sp.mini, a i na zrnkách písku. Poraďte co jak s osvětlením jestli snížit x zvýšit? Jak s hnojivem. Za všechny rady děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.02.2017 15:44 R Muž romant [27981] Re: Jarda
Vyhledej si pojem Ruducha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 15:41 Jarda
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 15:39 R Muž romant [27981] Re: Jarda
Nevíme, protože nejsme jasnovidci. :) Podívej, jestli chceš smysluplný rady, tak se zaregistruj, zřiď prezenatci předmnětbný nádrže, zahrň nás pokud možno nekonečným kvantem pravdivých informací a jistě se najde někdo, kdo bude schopen nasměrovat, určit trend, popř. přímo navrhne řešení. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 15:34 Jarda
Má akvárko 3 měsíc 180 litrů před týdnem jsem koupil CO2 systém s automatickou regulací PH. nyní ji mám na 6,5. Každý týnem měním 50 litrů a přidávám hnojivo. Skoro na všech rostlinkách se mi objevila tato řasa. Nevíte co to je a jak se jí zbavit? Děkuji za všechny odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 23:14 Muž ice82man [0] Re: romant
Dělal jsem test pomocí Azotanu (NO3) od Rataje a mám nějakých 20mg/l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 20:43 Muž ice82man [0]
Všem moc děkuji za rady, prezentaci zkusím aktualizovat jak to půjde. Ryb tam moc nemám, 4x neonka modrá 2 razbora espeho 3x pancéřníček zelený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.02.2017 18:26 R Muž romant [27981] Re: ice82man
A jakou že to máš hladinu dusíku? Píšeš o hnojení PMDD, tam je dusíku minimum. Prostě bych cvičně ověřil ten dusík a tipuji že toho moc nenaměříš a posléze společně s tím stáhnutím osvětlení(mělo by lehce pomoci hladině CO2) bych začal ten dusík přidávat a samozřejmě motat, motat, jako velmi vhodný se měm osvědčují hranatý špejle, kupuji v řeznických potřebách, stejně jako KNO3(to jako ten zdroj dusíku). Já tedy testy moc nepoužívám, na to mám obvykle plovoučky, ale už jsem to co jsem popsal s úspěchem několikrát praktikoval. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2017 17:31 Muž dobrman101 [1] - Rostliny
Zkus ubrat světlo a přestaň hnojit. Máš hodně živin. Denně vyměň 50%vody po dobu čtyř dní, perfektní údržbu AQ i filtrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 17:31 Muž MichalV [327] Re: Maq
CEC: Cation Exchange Capacity - kationtova vymenna kapacita)
mnozstvo ryb som len usudil z fotiek... pomohla by aktualizacia prezentacie samozrejme. Aj lepsi popis hnojenia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 17:23 Maq Re: MichalV
Co je CEC?
Fotky ice82mana v prezentaci nepasují s tím seznamem, rostliny ani ryby. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 17:04 Muž MichalV [327] Re: Maq
chcem sa spytat: použil dno Rataj PROFI SOIL a má relatívne málo rýb. Nemôže mu toto dno s vysokým CEC spôsobovať znižovanie niektorých živýn z vodného stĺpca a tým nedostupnosť rastlinám? Nebolo by vhodné hnojiť radšej ku koreňom?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.02.2017 17:00 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ice82man
Hlavně si jí nesmíš nechat přerůst přes hlavu. Sama od sebe nezmizí, takže natáčet, natáčet, natáčet. Je dobré konec špejle zdrsnit nebo někdo používá mezizubní kartáčky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2017 16:54 Maq Re: ice82man
Někdo říká nepřestat hnojit. To je pravda. Já říkám, že nízká úroveň makroživin nedělá problémy, rostliny akorát rostou pomaleji.
(Uvedené neplatí pro mikroprvky, to je úplně jiný mač.)
Jinak abys si nezoufal, já mám zelenou vláknitou taky, má ji kdekdo, i velmi zkušený vaaclav Ti tady píše jak na ni a nemá to jistě jen z knížek... jde o to nemít to jako kalamitu. Do té doby vem špejli a namotávej, funguje to.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 16:38 Muž ice82man [0] Re: Maq
Dekuji za rady. Ten filtr čistím jednou za 14 dní ve vodě kterou vypustim z akvária. Je celý od ruduchy. Kytku mám už cca 2 měsíce. Akorát fakt nevím jak s tím hnojenim, nekdo říká nepřestat hnojit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 16:25 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ice82man
Snížil jsem dobu osvětlení, mechanicky jsem ji odstraňoval (špejlí) používal jsem CO2 Vital neboli tekutý uhlík. Po 14 dnech jsem potom postupně po týdnu po 1/2 hodině světlo přidával a sledoval jestli se opět objeví. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2017 15:57 Maq Re: ice82man
Nehledej původ v něčem, co sis přinesl. Ty řasy prostě u Tebe mají dobré podmínky.
Jednoduchá rada není, chce to asi něco změnit, snad ubrat světlo, míň hnojit. Všiml jsem si, že máš pěkně zasviněný filtr. Vypadá to na nepravidelnou údržbu.
Ty rostliny vypadají jako nově pořízené. Není dobrá politika jim do začátku "pomáhat" intenzivním světlem a hnojením; ony stejně potřebují nějaký čas, než se rozjedou. Mezi tím ten nadbytek světla a živin využijí řasy.
Jedna z možností...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 15:28 Muž ice82man [0]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, rád bych se zeptal jestli někdo nemáte zkušenosti s touto řasou, hlavně jak se jí zbavit a jak jsem si jí zavlekl do akvária. Děkuji za odpovědi
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 12:29 majosk Re: vaaclav
Skúsim lepšiu fotku, ale práve tie pásíky na kameni nie sú piesok, ale tie uvádzané biele pásiky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 11:53 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: majosk
Ten jemný písek ti zapadal do rýh na kameni fotka není dost ostrá a je hrozně malá aby z toho bylo něco poznat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 11:35 majosk – Riasa alebo čo je to?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte, na kameni sa mi behom jedného dňa ukázala takáto vecička. Čiary bielej farby, resp také pásiky. Keď som sa lepšie pozrel tak tieto pásiky sú aj na spodu predného skla pri dne vyzerá to podobne ako keď mráz urobí pekný obrázok na okne. Voda je čistá ryby sú OK. Napadlo ma či to nie je aj od slimakov, ale prečo len na jednom mieste a nie po celom akváriu. neviete ??? dakujem.

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.02.2017 19:59 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Brezina4
Dobře rostoucí rostliny se dokáží bránit ale třeba starší listy nebo nerostoucí rostliny jsou napadány řasou a v tvém případě asi i plísní nebo hnilobou. Máš docela dost světla a jakmile začneš pouštět CO2 měl by jsi něco vědět o vodě a připravit se na to že budeš muset přihnojovat. To chce ale testy. Hodně napoví i rozbor zdrojové vody z vodáren. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2017 19:43 Muž Brezina4 [0] Re: vaaclav
Co2 uz resim jinak nez co2 vital. Ale spis me zajima co zpusobuje ty hnedy nebo cerny fleky na nizkych rostlinach
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2017 19:38 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Brezina4
Já bych řekl že to CO2 Vital ti stačit nebude kobercovky moc dobře neporostou. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2017 19:06 JoKa Re: Muvta
Aha, problém už začal... smich A to je teprve začátek... Třeba řešit, těch kakaďáků by byla škoda... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2017 18:44 R Muž romant [27981] Re: Muvta
Vyhledej si pojem žabí vlas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2017 18:40 Muž Muvta [0] - Živorodky – Prosim co je to za rasu?
Fotka k příspěvku Rozbijela se mi v akvarku rasa viz foto. Prosim nevite nekdo co to je a co s tim delat nebo jak se ji nejlepe zbavit? Diky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2017 21:56 Muž Brezina4 [0] – Co je to za řasu?
Fotka k příspěvku Poradte mi prosim co je to za řasu a jak pro ti ni bojovat. Je to hlavne na nizkych rostlinach. Hneda misty do černa
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.01.2017 13:15 R Muž romant [27981] Re: mysz
Ampulárka ve 12 litrech, to bude ten problém. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2017 12:48 Žena mysz [12] Re: JirkaŠčobák
To by mohlo být - přijde mi, že plíseň to není, jsou to taková vlákýnka, která jdou při troše snahy vytáhnout (ale zase nechci vytáhnout celou rostlinu, tak to zatím nechávám být). Udělalo se to už před tím, než se tam nastěhoval šnek, tak si skoro myslím, že ten není hlavním pachatelem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2017 12:37 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: mysz
Z toho, co jsem zažil, mi to taky nejvíc připomíná Rhizoclonium. Plíseň bych očekával kompaktnější.
Každopádně bych to považoval za stav, který u některých nově založených akvárií nastane a nestresoval se tím. Jak píše vaaclav, odkalovat. Současně se zamysli, jestli máš dost rostlin.
P.S. Může to být i tím blbým šnekem. Ten by do nově založeného akvária vůbec neměl jít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2017 12:32 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: mysz
Já bych řekl že to je asi i plíseň ale to jsou v začátcích dost běžné věci, hlavně aby se to nezhoršovalo. Při odkalování bych se snažil co nejvíce to odstranit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2017 12:31 Muž larix [1420] Re: mysz
Môj tip je Rhizoclonium. Je to riasa, ktorá sa objavuje pri nedostatočne fingujúcej mineralizácii. Pomôže trochu pritlačiť na výmeny vody, menej kŕmiť, nevŕtať sa v dne a čakať, kým sa namnožia heterotrofné baktérie vo filtri a v substráte (prípadne pomôcť násadou baktérií zo staršieho akvárka alebo formou komerčného produktu). Akvárko je čerstvé, takže to chce hlavne trpezlivosť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2017 11:46 Žena mysz [12] – Co je to?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dělá se mi v nově založeném akváriu zhruba to, co je vidět na přiložených fotkách vpravo, kolem stonků. Je to nějaká řasa, nečistota, nebo co vlastně? :) Díky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2017 21:26 marho
Takže sinica, ďakujem. Áno tie rastliny začali byť takéto smutné zároveň s tým, ako sa objavila sinica. S tým svetlom by to dávalo význam, vždy som síce svietil rovnako. Ale pred nedávnom som akvárium silno preriedil, takže tie rastliny nie sú toľko stienené ako keď ich tam bolo 5x viac. Ešte raz vďaka :-) , idem bojovať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2017 20:50 Muž dravec [72] - RostlinyRe: marho
je to sinica ja sim skusal vsetko, nakoniec pomohol až reset. mozno mas aq prilis pri okne ak mas moznost daj ho tmasieho kuta
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2017 18:34 Muž dudl007 [15] Re: vaaclav
To jsem zapoměl dodat,sorry ;-), ale to by měla být samozřejmost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2017 18:33 Muž dudl007 [15] Re: romant
CO2 může používat při osvětlení 1W/l, stejně tak pokud bude svítit 0,5W/l, preferuji spíš nižší osvit.(menší nároky na živiny). Délka osvětlení se má pohybovat kolem 10-12 hod, ale to určo víš a zkoušíš mě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2017 18:32 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: marho
Hlavně bych to pořádně odkalil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2017 18:27 R Muž romant [27981] Re: dudl007
A tím přizpůsobením osvětlení máš na mysli snížení jeho intenzity a zkrácení doby osvitu? To by mě docela korespondovalo s tím CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2017 18:22 Muž dudl007 [15] Re: marho
Je to "sinice". Stává se to přesvětlených nádržích kde většinou vznikne nedostatek NO3 a P.
Jinak ty rostlinky jsou v zuboženém stavu, bylo by záhodno je trochu pohnojit.( myslím tím i CO2) ;-) V první fázy bych ale vyměnil 50% vody, zatemnil akva tak na 5 dnů,pak opět výměna vody a až poté trochu přihnojil a přispůsobil osvětlení. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.01.2017 17:03 R Muž romant [27981] Re: marho
Sinice, řekl bych.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2017 16:58 marho – Je to vôbec rasa?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, už dlhšiu dobu bojujem s týmto čudom. Neviem čo to je, ale zväčšuje sa to sad
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2017 01:03 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Acomys, larix
Acomys: Normálně pěkná řasa!
Larix: Respect!

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [29] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 121138x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3020-jaka-je-to-rasa?od=1401