Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to řasa?

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 24 Přejít na další stránku   1  
Jaká je to řasa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2017 21:46 Žena Morticia [118] Re: vaaclav,Maq, R a powery
Fotka k příspěvku Dneska jsem to dočišťovala. Vytaháno špejlí, nesmrdí. Takto to vypadá ve vodě. Nemám to jen v plovoučkách, ale i někde dole - třeba v Riccii. Vyhodila jsem ju.
Kdo žere moc dusíku? Ta sinice - pokud to je ona - a proto se množí? Nebo Limnobium a pakjeho nedostatek?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.06.2017 23:33 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Morticia
Je to jednoznačně sinice a u takového množství Limnobium laevigatum nic neobvyklého. Sežere příliš mnoho dusíku a problém je na světě. Takže všeho s mírou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2017 23:10 Žena Morticia [118] Re: Maq
Vytahovala jsem to prsty, něco špejlí. Je to takový sliz, ale trochu to drží, když se rozpadne,tak na více kousků-takových cucků,je v tom i náznak vláken.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2017 22:21 Maq Re: Morticia
Možná ještě jiný rozlišovací znak: Sinice se většinou "maže", nedá se namotávat na špejli, při pokusu ji vyndat se rozpadá. Zelená řasa, pokud není jednobuněčná (zákal a některé přisedlé řasy), tvoří stélky, tj. vlákna, která více či méně drží. Proto se dá chytit špejlí nebo prsty (podle druhu) a vytáhnout vcelku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2017 22:13 Žena Morticia [118] Re: powery a afc1886
Dneska jsem to vybírala a čistila a nepřišlo mi,že to smrdí, ale nijak jsem to nečuchala. Až/jestli se objeví,zkusím odér.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2017 05:10 R Muž afc1886 [14703] Re: Morticia
Sinice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2017 23:34 Muž powery [250] Re: Morticia
Smrdí to? Jestli jo, je to sinice. Mají tu svoje velmi dlouhé vlákno, ale hezčí povídání je v časopisu e-akvarium č. 1 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2017 23:17 Žena Morticia [118]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mezi plovoučkami se mi udělala tato řasa, takový měkký slizík. Jde to snadno sundat.O co jde a co proti tomu? Díky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2017 08:02 ACSlater Re: stanki
no tak konecme som spozorovaj prve vysledky vizera to ze je riasa pomalicky na ustupe cca kazdy druhy den cistim sklo jemne prstami zotieram riasu z rastlin a dekoracii odkalujem vymena vody +pouzivam akvaregulator ph. uz je to cca mesiac co s nou bojujem. je to dost robyt to tak casto no ak zmizne bude to stat za to uvidime ako to dopadne ...

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2017 13:35 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
Na obyvateloch som nic nepozoroval. On obsahuje hlavne nejaky rastovy hormon pre rastliny. Asi ich nuti rast a potlacat riasy. Celkovo po nete co som cital kazdy si ho len chvali a nikto nespozoroval ziadne negatyva
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2017 12:58 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maq
Většinou jde o cizí studie ne její. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2017 09:44 ACSlater Re: stanki
aky dopad na obyvatelov by mal tento pripravok , alebo pouzil si ho uz v obyvanom akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2017 05:04 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
Pokial tam mas iba ten anubias tak asi nesviet vobec. Alebo tam len nalep nejaky slaby led pasik. Skus rastliny microsorium, echinodory. Ja som na zaciatku mal tiez problem stouto riasou a nepomahala ani vymena vody kazdy druhy den. V krajnom pripade ju dokaze zahubit pripravok easylife-algexit. Do tyzdna nebude ponej stopa. Chemiu ber ako poslednu moznost zachranit rastlinku. Umna zabrala a neskor sa uz neobjavila aj ked som to uz do akvaria nedavkoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2017 23:07 Maq Re: vaaclav
Četl jsem ji a četl jsem i další prameny týkající se allelopatie. Můj úsudek je, že Walstad přesmíru generalizuje, že tak jednoduché to není. Zajímají se o to hlavně ekologové, existenci kompetice potvrzují, semtam se prokáží i nějaké ty allelopatické látky (hlavně Myriophyllum), ale vesměs je to celé mnohem zamotanější. A pak je samozřejmě otázka, co z toho se do jaké míry uplatní v akváriích.
Proto se k tomu vyjadřuji s otazníkem na konci, a sháním se po dalších informacích. Kdybys na něco narazil, tak dej vědět. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2017 22:56 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maq
Věnuje se tomu v několika kapitolách. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2017 22:53 Maq Re: vaaclav
Myslíš Walstad?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2017 22:42 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maq
Já myslel že jsi tu knížku četl, vypadá to že ne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2017 21:25 Maq Re: Ciffik
Ciffik napsal: limitací živin to určitě nebude
No třeba ne, ale čím tedy? Nějaký nápad?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2017 21:20 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: Driv3r
Driv3r napsal: rostliny spotrebovavaji živiny atd a pokud budeš mit dost rostlin tak rostliny seberou živiny potřebné pro rust řas

určitě se shodneme na tom, že spousta spokojených a dobře rostoucích rostlin nedá řasám moc prostoru, ale limitací živin to určitě nebude ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2017 17:01 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: ACSlater
Plovoucí rostliny na hladinu, aby zakryly 2/3 hladiny. Zkus ceratophyllum nebo egerii.
Druhá věc je světlo. Anubias ho moc nepotřebuje (poroste skoro při světle v místnosti) a ani axolotli ne. Zvol nižší svítivost.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2017 16:56 Muž Jarry [1437] Re: ACSlater
Určitě bych zásadně snížil intenzitu osvětlení, jestli jde vypnout jedna z těch zářivek, tak to asi bude tak akorát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2017 16:51 Maq Re: ACSlater
Neznám chov axolotlů. To předesílám.
Proti řasám ale opravdu pomáhají rostliny. Když je rostlin hodně a daří se jim, tak spouštějí řetězec nějakých procesů, jejichž výsledkem je mj. šance na akvárium (téměř) bez řas.
Je pravda, že se spíše jen dohadujeme, co a jak tam probíhá a jak přesně to proti řasám funguje. Ale funguje to, to je obecně známá zkušenost.
To ovšem vůbec nemluvím a dalších pozitivních vlivech rostlin na akvárium.
Driv3r doporučuje dobrou filtraci a časté výměny vody. Obojí je samozřejmě prospěšné, ale jak to pomůže konkrétně proti řasám, tím si nejsem jistý. Ono taky záleží na tom, jaká voda se tam při těch výměnách přilévá. Někdo má ve vodovodní vodě dost dusičnanů, běžných minerálů (tvrdá voda) a nějaké to železo, a v takovém případě výměny vody asi moc nepomůžou - je to vlastně pro ty řasy "krmení".
Takže, shrnu-li to, axolotlové asi sviní, teď tam ještě přidáváš na svinění nějaké mřenky, rostliny tam nejsou, filtr malý => řasy, bordel voda, potíže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2017 16:16 Muž Driv3r [236] Re: ACSlater
Mno ale ty tam máš 2. :-) rostliny spotrebovavaji živiny atd a pokud budeš mit dost rostlin tak rostliny seberou živiny potřebné pro rust řas.Nastuduj tady zakládání akvária.ty rostliny zkus osazet tak min 50% plochy akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2017 15:15 ACSlater Re: Driv3r
co je kvalitna filtracia ?? videl som akvaria s axolotlami i s vissim poctom rastlin u nich sa jedna o to aby mali nejake ukrity. docital som sa ze sa nechaju listami nadnasat a tym ich nicia ale ako som povedal videl som akvaria s vissim poctom rastlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2017 15:05 Muž Driv3r [236] Re: ACSlater
Ja toho moc o axlech nevím.předpokládám ze tuholiste rostliny by u nej mohli vydržet.problém je v tom že tyhle rostliny nemaji velkou spotřebu živin.a ty řasy tam budou dokud to bude takhle provozovaný.jediné co ti pomůže bude časté výměny vody.a kvalitní filtrace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2017 14:27 ACSlater Re: Driv3r
praveze som postupoval ako mi poradili v akvaristyke a to mi poradili ze aby som tam vobec nedaval rastliny ku axolotlom. ja by som tam rastliny aj dal ale ... tiez skusam svietit stale menej a menj ale nezabera. takze skusim pridat rastliny a odebrat nejake dekoracie a menej svietit ??? chemiu pouzivat nechcem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2017 14:12 Muž Driv3r [236] Re: ACSlater
Nemůžeš se divit že se ti řasí jediná rostlina kterou tam máš.tolik živin světla,a jediná rostlina.ty řasy tam budou furt.
založit si akva s axlama na začátek je chyba nic nevědět o vodě atd.pokud chceš miň řas,přestat tolik svítit měnit hodně vodu.jinak tam máš řasu furt.dokud budeš mit akva jako kamennou pustinu budeš muset nahradit rostliny výměnou vody a kvalitní filtrací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2017 13:55 ACSlater Re: Maq
nejaka rada ako ho zmenit na zdrave akvarko ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2017 13:45 Maq Re: ACSlater
Zelené řasy, snad taky nějaké rozsivky, sinici tam nevidím.
Jinak je to akvárko na nejlepší cestě stát se nevzhledným a nezdravým. Těch řas už bude asi jenom víc a víc. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2017 13:38 ACSlater – Riasa alebo Sinica?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim potreboval by som radu je to riasa alebo sinica? virazne sa to zhorsilo ked som vybral rozpadavajucu a hnijucu rastlinu poriadne som odkalil dno odsal vodu pridal upravu ph vody a za dva tyzdne to uz mam na kazdej dekoracii a ostatnych rastlinach no vsetky dalej rastu, samozrejme aj na skle. pridal som aj mrenky sice iba dve viac v akvaristyke nemal. tiez som priebezne vymienal vodu a odkaloval no stale sa rozmaha. ku strk zatial nedostala ak tak tak len sem tam nejaka zelena bodka. viete mi prosim poradit?

za rady vopred dakujem.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2017 22:19 Štěpán
Ok. Udělám to tak. Zjistím si dobrého prodejce rostlin a vykoupím mu sklad... Přestanu se snažit vylepšovat vodu a budu čekat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2017 20:53 Maq Re: Štěpán
Přidat rostliny - za to pochválím vždycky. Ale máš tam ten zásobní substrát, tím sázením to asi rozvrtáš, uvolní se další živiny. Pak pilně vyměňuj vodu.
Z toho co je na fotkách poznat si myslím, že máš ve vodě živin dost a dost. Není zřejmé co Ti teče z vodovodu. Mně se jeví ta voda na můj vkus "hustá". I ryb tam máš jaksi navíc. O důvod víc přitlačit na rostlinách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2017 20:32 Štěpán
Ok. Tedy asi trpělivost. Ještě jsem uvažoval ze bych nakoupil spoustu nových rostlin a ty současné vyhodil. Nevím jestli jsou v úplně dobré formě... Pořád je jich tam asi málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2017 20:12 jamajcan Re: Štěpán
Hnědá řasa- rozsivka-ukazuje na přítomnost čpavku-nedostatečně zaběhlé akvárium. Klidně uber ještě světlo, pravidelné výměny vody jsou na místě. Až se akvárko a dno dostatečně zaběhne, měla by zmizet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2017 19:22 Štěpán – Nevím si už rady...
Prosím zkušenější o radu, foto viz moje prezentace. Před dvěma měsíci jsem předělal akva, kvůli nevyhovujícímu dnu. Doplnil o nové rostliny, použil jsem zaběhlý filtr a zásobní substrát pod nové dno. Rostliny sice rostou, ale zdaleka to není ono. Něco roste a zároveň odspodu opadává, něco přežívá a roste jen pomalinku. I na fotkách je vidět hnědá řasa, která je ale na úplně opačných místech. On i ten anubias pěkně vyhání listy a jsou dost velké, ale... Ta řasa prostě roste na světle... S tím už jsem začal taky laborovat, zkouším teď svítit s přestávkou přes poledne.Celkem doba osvitu 9 hodin za den. Jinak vodu měním pravidelně každý týden cca 40 %, nepřekrmuji, a svítím asi na 50 % výkonu LED světla 30W. Posledních pár dní jsem zkusil přidávat tekuté CO2, taky bez výsledku. Napadá Vás něco ???? Budu vděčný...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.06.2017 11:21 Muž Driv3r [236]
Ja k tomu naváží s těmi sinicemi občas bojuju.ještě nedávno jsem ji tam měl furt aspon někde kousek.odendal jsem kořen s mechem a chvilku nebyla vidět.pak jsem byl 14 dni pryč,a pistie se zbláznila, pokryla celou hladinu a v ni zase sinice.nahodou ale odešel předřadník k zářivkam o 50% mene světla a přestala svítit flora do růžova.z toho usuzuji na romantuv nedostatek dusíku (sebrala pistie) a příliš světla, ale jak s tím souvisí ten kořen s tim mechem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.06.2017 15:46 R Muž romant [27987] Re: rudiezi
Zatemnění obvykle pomůže, ovšem je otázkou na jak dlouho, je velmi pravděpodobné, že po návratu akvária k původním podmínkám se výsky sinic obnoví. Jinak u toho zatemnění nepodcenit kyslík a klidně zavést přídavné vzduchování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.06.2017 15:30 Muž rudiezi [3] Re: romant
Uvidím či zatemnenie pomôže, ak nie budem to riešiť tým zvýšením dusíka ako hovoríte, ďakujem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2017 21:52 R Muž romant [27987] Re: Maq
No, předpokládejme, že v akváriu je spíše více fosforu než dusíku, tedy je ten poměr rozhozenej a přidáním dusíku se to stabilizuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2017 21:49 Maq Re: romant
Mně stačilo toho dusíku přidat trošku a zabralo to. Akorát si to nějak neumím v šišce logicky sesumírovat... Co jim na dusíku vadí? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2017 18:24 R Muž romant [27987] Re: Maq
Jedna z praxe, když někde řeším sinice, tak na moje gusto vcelku brutálně přehnojím dusíkem a světe div se, ono to zabírá, tedy velmi, velmi často, protože originalitu každé nádrže nelze nikdy podceňovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2017 18:13 Maq Re: rudiezi
Pokud vaaclavovi dobře rozumím, tak problémem není nadbytek N a P, nýbrž nedostatek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2017 14:57 Muž Driv3r [236] Re: rudiezi
Pomůže ,odstranit mechanicky vyměnit polovinu vody a zatemnit aspon 2 dni vzduchovani.ale mas bublifuk tak to bude v po ho.rostliny to zvládnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2017 13:50 Muž rudiezi [3] Re: vaaclav
Pomôže keď akvarium na pár dní zatemnim? Ale bojím sa, že to ublíži rybam aj rastlinám. Čo sa týka regulácie tých fosforecnanov, dusicnanov, tak to netuším ako.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2017 12:29 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: rudiezi
Sinice je potvora musíš si hlídat NO3 a PO4 jek je něčeho málo je v akváriu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2017 08:41 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: rudiezi
sinice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2017 08:40 R Muž afc1886 [14703] Re: rudiezi
Sinice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2017 08:34 Muž rudiezi [3]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Toto je riasa alebo sinica? Má to taký modrozeleny nádych a mám to na filtri, rastlinách, mechanicky som to odstránil, ale napriek tomu sa to tam vždy znova objaví. Najviac je na tom filtry a trávičke. Ďakujem
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2017 08:52 Muž Zip [277] Re: Matko678
Na fotce toho moc nevidím, ale zkuste se podívat na rozsivky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2017 22:13 Matko678
Fotka k příspěvku Neviete niekto čo je to za druh riasy ? Robí sa mi na skle kdekoľvek najviac v predu a vzadu a na bočných sklách len pri prednom rohu je tvrdá zoškrabali ide žiletkou ale rukou nie ... je taká bledé hnedá na fotke vidieť polovicu oskrabanu polovicu nie ... začal som pridávať tekuté co2 a mám pocit že od tej doby sa zvýšil výskyt
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [24] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 121233x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3020-jaka-je-to-rasa?od=1151