Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to řasa?

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 84 Přejít na další stránku   1  
Jaká je to řasa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 19:01 Loncminec – jojo
díky, díval jsem se, ale furt nevím která to přesně je a jak s ní bojovat...:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 18:44 R Muž romant [27982] Re: Loncminec
Podívej se na ten odkaz tři příspěvky spátky, tak je to pěkně popsaný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 18:42 Loncminec – hnus
u té rybičky je to krásně vidět :) děkuji jestli se někdo najde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 18:41 Loncminec – toto je čo?
Fotka k příspěvku Ahoj, já mám pořád dokola problém pouze s touto řasou. Nevím vůbec co to je a jak se toho zbavit... přikládám foto
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.03.2012 17:32 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: SanelOne
jelení paroh
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2012 16:28 Žena Dwarfy [156] Re: SanelOne
Já bych tipla ruduchu... ale projdi si tohle: rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2012 16:20 Muž SanelOne [5] - Tetry – řasa
Fotka k příspěvku Kamarád mi poslal tuhle fotku. Uměly byste mu poradit?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2012 19:09 Radim Re: larix
Diky moc, prectu o tom neco a pokusim se zaexperimentovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2012 11:21 Muž larix [1420] Re: Radim
Tých rias tam je viac ale zelená na listoch je tzv. GSA. Jej výskyt je spôsobený väčšinou nízkym obsahom fosforu alebo nesprávnym pomerom fosforu a dusíka.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2012 10:39 Radim – Poradte prosim
Fotka k příspěvku Ahoj prosim o radu co je to za rasu popripade jak s ni bojovat.
Mam akva 60l, CO2 podle trvaleho testu optimalu, bublam z tlakove lahve. Pridavam hnojivo od planta grow od toma vosahla. 2ml od kazde slozky vcetne PMFE... rostliny jedou jak blazen... Ale prichazi tahle ta rasa... Vodu menim 1-2x tydne 1/5... a kdyz vymenim vodu tak o to vic jeste bublaj. Zajimalo by me jakej prvek me tam chybi nebo prebyva... Merim kapokovejma testama od rataje a bud delam neco spate ale pripada mi to jako velice orientacni test kterej ukazuje vesmes prvky v normalu...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2012 09:02 Muž fido16 [631] Re: Krevetky
Pokud je čerstvě založené počkej pár dnů zmizí to samo. písek nikdy nepropereš do čista takže ti to udělá takový jakoby mléčný zákal. Pokud máš dostatek kytek ty tomu taky pomůžou a za týden je voda čistá. Chce to čas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 21:35 Muž keydoc [398] - RostlinyRe: Krevetky
Také se nabízí otázka co je to přiměřená dávka hnojení a jakého hnojiva... Mimo jiné netřeba spěchat s hnojením v nově založeném akva (kor pokud jsou ty nové rostliny ještě emerz či nezakořeněné, atd.).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 20:14 Muž kaqpo [7] Re: Krevetky
Ak je to to na čo myslím ja tak to bude sinica. Skús tento odkaz niekde v polovici stránky sa o tom píše a sú tam aj fotky a riešenie.

aquariumalgae.blogspot.com
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 19:51 R Muž romant [27982] Re: Krevetky
Dej fotku, ať si uděláme lepší představu toho hnědozelenýho mlíka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 19:45 Krevetky – Řasy a kvalita vody
Ahoj,
mám úplně nově založené krevetárko. Převačený písek, nové rostliny, přiměřená dávka hnojiva, odstátá voda, ale přesto se mi tam dělá na stěnách jakoby hnědý žabinec a voda je zelenohnědá (jako mléko). Co to je? Může to být příčina špatného a zastaralého vzduchování?
P.S.: Bez obyvatel...

Díky :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 19:32 Krevetky – Řasy a kvalita vody
Ahoj,
chtěla bych se Vás zeptat, jestli nevíte, co to je? Mám ve svém nově založeném krevetárku(doposud bez obyvatel) hnědo zelenou vodu úplně jako mléko a na stěnách a hladině se mi dělá něco jako hnědý žabinec. Čím to může být? A může to být i zastaralým vzduchováním? :-O

P.S.: Mám tam několikrát provařený a pročištěný písek, úplně nové rostliny, a hnojivo tam mám taktéž! :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 17:30 Muž filipkriz [53]
Fotka k příspěvku bohuzel nemam kdovi jake fotky ( budou snad o vikendu, fotit neumim, pritelkyne ano ) a ani zatim neni uplne co fotit, ale zacinaji mi na kytkach rasit zelene "chlupy" zatim takove stetky, ale kdovi esli to nedoroste az do zabiho vlasu. otazka je co s tim ted, nez se to rozjede, esli se to ma rozjet ?

nejvic mi to pripadalo ze to zacalo u toho kde se hodne hejbe voda - vyfuk filtru. hodne sem svitil, tak sem svetlo ubral, a filtr sem otocil kousek od kytek a ubral vykon... co dal delat ? vsechno mam v denicku i specifikaci nadrze ..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 16:29 R Muž romant [27982] Re: Danila
To je naprosto vpořádku, že se mnou nesouhlasíš. ;-) Já když se podívám na to akvárko tazatelky, tak tu 14 denní frekvenci odkalení považuju za dobrej čas kdy pečovat o dno toho stále ještě akvária z kategorie čerstváček. Nejsem zastáncem hluboké orby, ale právě toho decentního polechtání dna odkalovačem, tak aby se zbytečně moc často neotravovala kultura nitrifikačních bakterií, která se samozřejmě hodí ve velkých počtech. Jeden z hlavních problémů tazatelky bych viděl v nedostatečné výměně vody a taktéž i v malém množství rostlin v daný nádrži. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 15:22 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Danila
Já sem zastáncem neodkalovat ani v těch "hnusech". V mých očích je zaneřáděné dno akvária velmi důležité. Sic je tam vidět hodně bordelu, a člověk by si myslel, že to kazí vodu, ale spíš si myslím, že následné oživení dna tu vodu dokáže naopak udržovat v příjemné kvalitě pro akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 15:18 Muž larix [1420] Re: Danila
Ono záleží aj na type nádrže. Je iné odkaľovať v nádrži holandského typu a iné v nádrži s Mbunas bez rastlín. Ale Roman to napísal veľmi poeticky smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 14:28 Žena Danila [4489] - SumciRe: romant
romant napsal: ... Dno odkaluj lehkým polechtáním 1x za 14 dní...

Tam bych si dovolila oponovat - právě ve dně se drží nejvíce odpadu, takže bych doplnila důkladným odkalením až na dno nádrže. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 13:36 Andrejka Re: romant
Jasný,poslechnu zkušenější :-) jen se zeptám,tu řasu tam mám nechat,nebo se jí mám snažit odstranit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 13:13 R Muž romant [27982] Re: Andrejka
Vodu měň klidně i 2x za týden v objemu té 1/3 nádrže. Dno odkaluj lehkým polechtáním 1x za 14 dní. Filtr nech v klidu dělat svoji práci a až z něho bude voda sotva vytékat, tak ho lehce vymačkej ve vodě. Do akvária nelej nic než vodu, žádný preventiny a podobný zázraky, místo toho měň tu vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 13:07 Andrejka Re: Karnal
O.K děkuji,tak bubu ted častěji měnit vodu,dokud se to nesrovná.Já jsem ted právě do akva moc nesahala,protože mi zase nešly rostlinky a to prý bylo z toho důvodu že jsem čistila až moc a rostlinky něměly živiny.Tak ted budu měnit 1/3 vody,dokud se to nesrovná.Snad to pomůže. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 13:03 Žena Karnal [196] Re: Andrejka
Ještě k té ruduše. Její růst značí dost často nějaké znečištění, paví očko mohlo odejít právě na tohle. Měnila bych víc a častěji vodu, pomůže to jak proti řase, tak proti umírání rybek (pokud uhynuli na tu "špínu").
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 12:59 Žena Karnal [196] Re: Andrejka
Ne ne, kvůli řase rybičky neumírají. Řasy můžou udusit rostlinky, jsou ale jinak spíš estetický problém. Něco jako - spousta lidí nesnáší pampelišky v trávníku, přesto ale kvůli pampeliškám v trávníku moje kočka neuhyne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 12:20 Andrejka Re: romant
Aha,takže to je nejspíš ten jelení paroh?Pochopila jsem to správně?A ted se ho zbavíme jak?Mám častěji měnit vodu?Nebo namočit do roztoku sava?Jsme začátečníci,takže se ptám hloupě :) Jo a je možná že kvůli té řase nám umřel ten sameček pavího oka? :-( A prý se dělá v dobře osvětleném akva jo.Vždyt máme jen asi 11W a to jsem se dočetla že je na 54 l málo.Tak to jsem z toho taky jelen hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 11:52 Andrejka
Líp vyfotit to bohužel nešlo :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 11:50 Andrejka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 11:49 Andrejka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 09:51 Muž fido16 [631] Re: Andrejka
Foto by bylo lepší ať se můžeme podívat co to přesně je :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2012 21:47 Andrejka – jak se toho zbavím
Dobrý večer,poradí mi někdo jak se zbavím řasy,nejspíš je to žabí vlas.Je to bílá až šedá štětičková řasa,udělala se v jávském mechu :-( A ještě by mě zajímalo,jestli ta řasa může mít na svědomí smrt samečka pavího očka :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 21:33 Postrah Re: MichalK
díky za reakci...mojim rybkám to taky nechutná, nechám to a až se akvárko zaběhne, tak to snad zmizí :-)...kdyžtak dám vědět

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 21:55 Žena Lila1 [31] Re: romant
Jo, original, to je ono. A dle mě je stejné, jako to na plísně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 21:54 Žena Lila1 [31] Re: prasan
prasan, já měla úspěch i s obyčejným Savem - desinfekce. Myslím, že Savo na plísně, na desinfekci je to stejné, jen v jiných obalech. Rostlinky jsem vytáhla (mám jen přichycené rostlinky), naředila Savo, opláchla, řasa zbělela, něco jsem otrhala a ostatní se v akva nějak ztratilo.
A snažila jsem se jim nemáčet kořínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.03.2012 21:47 R Muž romant [27982] Re: Sovice
Savo originál ředit s vodou 1:20. :-)
Edit: rybicky.net/forum/1328
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 21:45 - Re: Sovice
Savo len to čo sa používa na dezinfekciu studní.!Je ich niekoľko,tak preto to nie je jedno!
Poriadne popozeraj popis na obale.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 21:42 Sovice – Savo
Zdravím, chci se optat, na začátku článků jsem se dočetla, že lze řasy odstranit namáčením v roztoku sava. Je míněno klasické savo, které se používá např. k desinfekci koupelen? A pokud ano, můžu tím zničit černou řasu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 21:31 Muž MichalK [16] Re: Postrah
Já s tím mám osobní zkušenost, žádná rybka mi to nejedla jak cituje Johan, ale samo to postupně zmizelo během asi 2 měsíců :) I když jsem to umyl z toho kořene zase to vyrostlo zpátky, tak to tam prostě nechej :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 20:43 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Postrah
Ale ten dotaz na to odpovídá! Výňatky z onoho článku rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu :
V akváriích se kromě řas vyskytuje celá řada dalších organismů, které si většina akvaristů s řasami splete. Jedná se o různé mechovky, houby, plísně a polypovce. Většinou je to pouze chvilková záležitost a sami zmizí.
Někdy se vyskytnou i příbuzné houbám, hlenky a plísně. Plísně porůstají nové dřevěné dekorace a jsou velmi časté v nově založených nádržích. Jsou bílé nebo průhledné a jemné. Není potřeba s nimi nijak bojovat. První ryby, krevety a plži si na nich rádi pochutnají a i v nádržích bez ryb sami do 5 týdnů mizí.
Předměty napadené houbou nemá cenu nijak dezinfikovat. Obsahují různé cukry a bílkoviny a ty jsou houbami rozkládány a využívány. Po vyčerpání těchto látek houby sami mizí a svojí existencí čistí akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 20:40 Postrah Re: Golem
Fotka k příspěvku Golem napsal: Dobrý den, asi 2 týdny mám nové akvárko a před týdnem jsem si všiml, že na kořeni vyrostly jakési chloupky. Na kořeni docela pevně drží. Rád bych věděl co to je, jestli to rybce neškodí či jak se toho zbavit. Předem děkuji.

Zdravím, rád bych se připojil k dotazu Gelema. Mám stejný problém, jsem začátečník a před třemi týdny jsem si založil akvárium. Na kořenu v akváriu mi vyrašily také bílé chloupky viz. foto. Vím, že již někdo reagoval na dotaz Gelema, ale je to link na něco, co je hodně obecné a ne přímo odpovídá na náš broblém. Můžete nám někdo prosím pomoct a poradit co s tím. Nejspíš někdo, kdo se s tím setkal a nějak úspěšně vyřešil :-) .... předem moc díky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 17:19 Muž MichalK [16]
Díky, a když se opravdu objevují jen na těch pár listech mám se nějak bát?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 17:16 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: MichalK
Dále ta zelená jsou sinice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 17:01 R Muž romant [27982] Re: MichalK
Podle mě to jsou rozsivky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 16:48 Muž MichalK [16]
Fotka k příspěvku Co je to za řasu? V akváriu mi vůbec nevadí, roste jen na pár listech mokřanky, které jsou nejvíce vystaveny žárovce, jinak nikde. Tak by mě jen zajímalo co to tam mám. Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 21:54 R Muž romant [27982] Re: ivo42
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 21:53 ivo42 Re: Sid
Taky bych ten štěrk viděl na sinici, tvoří to posléze takový nechutný povlak tone co s tím?? :-(

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [84] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 121138x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3020-jaka-je-to-rasa?od=4151