Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to řasa?

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 103 Přejít na další stránku   1  
Jaká je to řasa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 16:22 Muž ČUPR [204] - Tetry
Sid napsal: Černá řasa neexistuje. :-) Ale červená řasa může mít černou barvu. :)

Černá řasa neexistuje - ale černá rasa ano - Jako černí (černoši) se označují lidé černé rasy – viz černá rasa. Ještě že se tady píše aspoň s diakritikou - občas... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 16:13 Žena Lila1 [31] – Re: Sid
Side, ty víš, jak jsem to s tou černou myslela! ;-) I ty jeden!!!!!
Takže ta černá ruducha by neměla být zelená, ani kdyby se změnili podmínky ....
Ale je to stejně jedno, na obrázku vidím barvu zelenou, ne hnědou ani černou .....

A třeba se dočká jeník přesné diagnozy od nějakého odborníka! :-))))))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 15:48 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Lila1
Černá řasa neexistuje. :-) Ale červená řasa může mít černou barvu. :)
Ano, myslel jsem to přesně tak, že řasy podobně jako vyšší rostliny mění barvu v závislosti na vnějších podmínkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 15:37 Žena Lila1 [31]
Sid napsal: Řasy mění barvu celkem běžně - v závislosti na podmínkách, (stejně jako vyšší rostliny).
Že má řasa zelenou barvu, neznamená, že musí jít o zelenou řasu. :-)

Jééééééééééé, díky side. Takže i černá řasa, může vypadat zeleně? Vím, že zelené rostliny mění barvu - např. listí, nebo sucho či naopak příliš mnoho vláhy. Tohle jsi myslel, nebo ještě něco jiného?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 15:24 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Lila1
Řasy mění barvu celkem běžně - v závislosti na podmínkách, (stejně jako vyšší rostliny).
Že má řasa zelenou barvu, neznamená, že musí jít o zelenou řasu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 15:18 Žena Lila1 [31]
jeník napsal: Dík, takto jsem tipoval zelenou vláknitou, nicméně mi to připomíná situaci s návštěvou lesa a následným určováním dle atlasu hub..
Ono zas tolik těch zelených řas není, ne? Nebo řasa z obrázku změnila barvu? Z tohoto odkazu planta.aquariana.cz/… by to mohal být zelená řasa A nebo B (dle toho, co tam píší) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 15:13 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: jeník
Mohla by to být zelená vláknitá řasa. A nemusí být sama...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 13:39 Muž jeník [54] – Re: ustavprochore
Dobrá poznámka o mrtvosti, prý drží na podkladu, i když teď v posledních týdnech stagnuje/nepřibývá. Sinici, dle mých zkušeností (pokud to tedy byla ona), jsem dokázal z listů heteranthery krásně odcucnout hadicí při výměně vody, paradoxně mi příjemně voněla - možná jsem prase...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 12:51 Žena ustavprochore [567] – Re: jeník
"To" na té mrtvé egérii mi spíš připomíná sinici, ale ruku do ohně za to nedám. Jak se to chová? Jde to odstranit, mechanicky rozrušit, nezapáchá to trochu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 12:48 Muž jeník [54] – Re: Lila1
Dík, takto jsem tipoval zelenou vláknitou, nicméně mi to připomíná situaci s návštěvou lesa a následným určováním dle atlasu hub..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2010 12:38 Žena Lila1 [31]
jeník napsal: Nevíte, co je to za chlupatici u kolegy na fotkách níže? Vyskočila mu, když začal s CO2. Díky.
Zkus kouknout do odkazů (vím, že se asi ptáš těch znalých, tak než někdo odpoví, tak alespon něco, také mám řasu v akva, tak jsem si pár odkazů našla, třeba tam poznáš tu svou )
rybicky.net/rady/rasy
www.moje-akvarium.net/…
planta.aquariana.cz/…
rybicky.net/rady/clanek/328
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.03.2010 10:58 Muž jeník [54]
Už jsem se před měsícem ptal, ale dotaz zapadnul. Nevíte, co je to za chlupatici u kolegy na fotkách níže? Vyskočila mu, když začal s CO2. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 15:09 Žena Lila1 [31] – Re: Lila1
Tak odpověd jsem si už našla :-). (škoda, že nemůžu své vlastní příspěvky mazat sama, tedy alepspon obsah) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 14:06 Žena Lila1 [31] – černá řasa?
Dobrý den,
na kamenech v akváriu začalo vyrůstat cosi černého. Zatím je to maličké , asi 2-3mmm a ve tvaru V. zatím je toho málo, lehce se to dá přehlédnout. Může to být řasa? Nebo by to mohla být plíseň?
Omlouvám se, fotku nemůžu udělat, foták mi to nebere, je to příliš malé. Ta Véčka jsou osamocená, na kameni jen jeden (na pár kamenech).
Lila (začátečník)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 23:07 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Ivn
Mně přijdou ta vaše opatření jako správná. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 21:31 Ivn
Sid napsal: O.K. :-) I když jste neodpověděl na mou druhou otázku přímo, snad jsem pochopil správně, že CO2 nepřidáváte.
Ale na první otázku jste neodpověděl vůbec. :) Takže ještě jednou: jak intenzivně do akva svítíte a čím? (Typ zdroje, příkon, délka svícení.)


Glo 2x39w T5 (89cm) + Glomat Controller 1x40w Sun GLO (120 cm), svítím cca 10 hodin denně. Zkusil jsem přes den vypnout vzduchování, přestal jsem hnojit a objednal CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 09:03 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Ivn
O.K. :-) I když jste neodpověděl na mou druhou otázku přímo, snad jsem pochopil správně, že CO2 nepřidáváte.
Ale na první otázku jste neodpověděl vůbec. :) Takže ještě jednou: jak intenzivně do akva svítíte a čím? (Typ zdroje, příkon, délka svícení.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 08:43 Ivn – řasa
Fotka k příspěvku Sid napsal: Ta fotka není zrovna ideálně čitelná, ale něco mi to připomíná...
Svítíte "dost" (kolik W/l?) a přidáváte málo nebo vůbec CO2?

Ahoj, mám akva 200 litrů, nikdy jsem nepoužíval hnojivo, až když začaly rostlinky strádat, zkusil jsem Plantamin od Tetry podle návodu. Vždycky jsem rostliny týdně protrhával a rozdával, teď o ně přicházím. Přikládám ještě foto, jak to rostlinu úplně obalí. Včera jsem objednal přírodní CO2, tak doufám, že jsem neudělal chybu a rostliny nepůjdou úplně do kopru sad
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2010 22:37 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Ivn
Ta fotka není zrovna ideálně čitelná, ale něco mi to připomíná...
Svítíte "dost" (kolik W/l?) a přidáváte málo nebo vůbec CO2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2010 22:25 Usine – Re: Ivn
Nenapsal jsi do jak velkého akvária. Takto černé fleky jsou známkou přehnojení. Může to být i z krmení, hodně si lidi stěžují na mražené patentky. Používám PMDD a trochu jsem to přehnal a podobné černé fleky jsem měl na Monosolenium tenerum. ubral jsem hnojivo a mražené krmení jsem začal proplachovat. Je to něco podobného jako sinice. U rostlin jsem zaznamenal velkou stagnaci, teď už se to začíná vzpamatovávat. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2010 21:57 Ivn – problém s řasou
Fotka k příspěvku Ahoj všem, bohužel došlo i na mě, ikdyž jsem se tomu vždy vyhnul, tak nyní mám smůlu. Na rostlinkách viz. foto se usadila zelená řasa a dělají se na ní tmavé fleky. Hledal jsem, ale zatím jsem nic nenašel, ví někdo, co by mohlo být příčinou. Svítím 2x 39w + 1x 40w cca 10 hodin denně. Rostlinky jsou napadené a listy rychle odumírají. Vodu měním pravidelně jednou týdně cca 40%. Díky moc
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2010 17:49 Usine – Re: Naďa
Zelená přisedlá řasa se nám dělá na skle všem, takže čistit, čistit. čistit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2010 16:57 Naďa – Řasa na skle
Zdravím, mám v pořadí druhé akvárko a vyskytl se mi v něm problém s nějakou zelenou usazeninou na sklech. Je to jen těžko oškrabatelné a já nevím, co s tím. V minulém akvariu jsem tento problém nikdy neměla. Tady je všechno nové a já nevím v čem je chyba. Může mi někdo poradit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2010 15:57 JFK – Re: Eff
Tak asi půjdu cestou zlepšení podmínek + poté zakoupení nové měchýřky. Děkuji všem za určení problému i za rady palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2010 13:08 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: JFK1
Záleží na tom do jak velkého akvária a jaké jsou tam ryby už teď. Pokud by to šlo a podmínky by se zlepšily, parmička černopruhá opravdu pomůže. Na druhou stranu pokud řasa přestane růst, nové zdravé rostliny nahradí původní zařasené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2010 13:03 JFK – Re: vaclav
A myslíte že by mi parmička černopruhá byla schopna tu řasu z tohoto stavu vyčistit? Pokud bych udělal vše potřebné a ten už více nerostl... Jestli má cenu kupovat parmičky nebo spíš jestli neni lepší za tu cenu rovnou koupit nový mech :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2010 11:38 Usine – Re: JFK1
Nemusí to být přemíra živin, ale ten silný proud z filtru je to určitě. Chtělo by to rozstřikovací rampu potopit těsně pod hladinu a přizpůsobit i průtok vody filtrem. Nevím jak máš velké akvárium ale parmička černopruhá je výborný pomocník, bez ní už si akvárium neumím představit. Sice je musím co dva roky měnit ale na řasy je to úžasná ryba.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2010 10:49 JFK – Re: vaclav
Co jsem teď koukal na foru, tak dolu z rostlinek už to asi nedostanu, takže se s nima hold rozloučim a poučim se z toho - přemíra živin a silný proud z nového filtru :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2010 10:38 Usine – Re: jfk
Právě u jemnolistých rostlin je to průšvih a většinou to odnesou, pokud se ti to nepovede včas zarazit.
Což se mě většinou nepovedlo a rostliny tohoto typu jsem vyhodil a znova použil až sem se jí zbavil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2010 10:28 JFK – Re: Eff
Díky, toho jsem se právě obával :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2010 10:17 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: vaclav
Tak tak, ještě je tu druhá varianta: nechcípající ruducha :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2010 10:13 Usine – Re: jfk
Ruducha má spoustu barev od šedivé nebo zelené po temně rudou až po černou. Stačí si jen vybrat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2010 10:08 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: jfk
Chcípající ruducha?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2010 08:29 JFK – Re: jfk
Fotka k příspěvku ještě jedna
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2010 08:29 JFK – Ŕasa
Fotka k příspěvku Ahoj, neporadili by jste mi co se mi to udělalo v akvárku? Na fóru se tu píše pořád jen o černé nebo zelené řase. Ale tahle má bílou barvu coze
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 13:34 Muž Johan [4945] - Rostliny
Moc bych to neřešil. Přidejte tam ty nové ryby a časem, jestli rostliny rostou dobře (píšete že se jim daří), ty rozsivky zmiznou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 13:33 omu – Re: omu
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 13:28 omu – Re: omu
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 13:27 omu
Fotka k příspěvku Dobry den,

potreboval bych poradit - mam 3 tydny zalozene akvarium, 112 litru, zatimt zapnuty 2x18W 640 trubice svitim cca 11 hodin, cerpaci hlava priskrceny atman 200 + biomolitan zabehly v jine nadrzi, nic zvlastniho.

Chystam se koupit prvni cast oasadky, zatim tam mam jen nenarocny rostliny ktery se za tu dobu rozrostly asi na tojnasobek. Na rostlinach se mi ale posledni tyden zacala objevovat rasa, nebo mozna sinice, ne nijak zavratnzm tempem a da se krasne setrit primo rukou z povrchu, ale stejne bych to radsi zacal resit driv nez pozdeji, navic si rikam ze kdyz zacina rust i ted tak co az kdyz tam tam budou rybky. Nemate nejke rady jak jeji rust omezit? Dekuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 13:11 Stan – Re: Dixon
Já bych řekl, že je to sinice. Mám ji v akva taky. Mrkni sem

www.rybicky.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 07:36 pardalin
ještě podmínky: voda 25°Gh, ph 7,2, 25°C, osvit 0,75w/l, hnojivo Bivoj(kuličky)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 07:34 pardalin – co je to za řasu
bohužel nemám fotku, pokusim se ji dodat, zatim pouze popis; tvoří se mi na skle a hlavně na listech echinodoru a na egerii nějaká řasa nebo plíseň; jsou to chloupky vždy přesně stejně dlouhé, asi 3 mm bílé barvy, když už jsou opravdu velmi husté mají nádech do zelena; neroste to vůbec do délky, jenom ten porost houstne - vypadá to až jako jemný kožíšek; díky za rady!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 13:55 Muž jeník [54]
Fotka k příspěvku Ještě jedno foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 13:54 Muž jeník [54]
Fotka k příspěvku Omlouvám se, že využívám téma, ale snad to sem věcně patří - kamarádovi se rozjela řasa - zelená, ruducha? Pomůžete s identifikací?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 15:40 Muž Darsilius [9] - Raci, krabi, krevetky – Re: Inkognito
Ok, dnes mě to zrovna čeká :) očistím od ní listy, odkalím a vyměním třetinu vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 15:26 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Darsilius
bublat dal, vysadit hnojivo (dokud kytky nezacnou projevovat nedostatek zivin) a poradne odkalovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 15:20 Inkognito – Re: Darsilius
Je to ruducha. Hold, chce to akvárium lépe zařídit. Akvárium je v začátcích a tak by to chtělo častěji měnit vodu a přidat ještě nějaké rostliny. Hnojení bych vysadila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 15:18 Muž Darsilius [9] - Raci, krabi, krevetky – Nevíte někdo co je to zač ?
Fotka k příspěvku Zdravím

Rozšířila se mi na listech Lysimachia nummularia nějaká řasa, nevíte čím to může být ?

Je pouze na vyšších listech rostliny, ae osvětlení se mi nezdá nijak moc velké...

cca 1x tydne přidavam 0,4ml PDMM a decentně bublám CO2 ...

prosím o radu co s tím

s pozdravem

Darsilius
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 00:26 Žena Kerze [14]
Už mám seznam. Jen nevím, co s tím Acorusem a Justicií - asi je odnosu zpět do akvaristiky... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 00:17 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Kerze
Tak tak. Ještě doplním nákupní lístek o Egerii densu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [103] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 121139x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3020-jaka-je-to-rasa?od=5101