Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to řasa?

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 42 Přejít na další stránku   1  
Jaká je to řasa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2015 19:49 masvers Re: romant
Ahoj NO3 je kolem 15mg/l na začátku týdne bylo kolem 30mg/l.CO2 zatím jen kvasnicuji je to jednou moc jednou málo šetřím na CO2 set
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2015 19:44 masvers Re: Paxero
Díky za odpověd.No a záhada s výsledkem testováním PO4 byla vyřešena, přidal jsem první ingredienci (prášek) šírokým koncem místo tím malým koncem naběračky.A výsledek byl OK. Takže nejhorší výsledek z testů vody je s tím SiO2.Akvarium je 200l a zabíham akvarium od června 2015.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2015 23:07 Muž Zdendoslav [12] - AmerikaRe: masvers
Fotka k příspěvku Zdar, já jsem sinici zlikvidoval podle několika videí na Youtube peroxidem vodíku. Dost sem měl staženou p...l, ale rybám ani kytkám se nic nestalo. 9% stabilizovaný peroxid v drogerii 125ml za 25,- (je to na melíry), injekční stříkačka, ruka do vody a pomalu aplikovat na postižená místa (kameny, písek, kytky). Dá problémy odhánět zvědavé ryby. Ta sinice se začne rozpadat před očima. Pokud si dobře vzpomínám, tak to vycházelo při téhle koncntraci 5ml/50 litrů vody. Aplikoval jsem 3 dny po sobě vždy s odkalením té rozpadlé sinice a doplněním vody. Na jinou řasu to neúčinkuje, ptž sinice vlastně není řasa ale bakterie.
Sice se tím řeší následek a ne příčina, ale mě se sinice nevrátila.
Takhle nějak to vypadalo, bylo to v lednu, neonky to přežily.
S ostatním neporadím, ať se daří, Zdeněk
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2015 22:20 Muž Paxero [71] Re: masvers
Test na PO4 od JBL mam a pouzivam, nikdy mi jina barva nez modra nevysla. Zluta uz vubec ne. Nespletl jsi prasek za nejaky jiny? Davas malou lzicku? Jen ten malou prohluben na konci lzicky?

Zkousel jsi PO4 test na jine vode? Z kohoutku asi ukaze nulu, takze by to melo byt cire, bez jakekoli barvy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.09.2015 19:10 R Muž romant [27987] Re: masvers
A co NO3, kolik máš? Při výskytu sinice obvykle zvedám NO3 a to i dost brutálně, je to taková jednodušší cesta a netvrdím, že to bude fungovat vždy a všude, ale...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2015 19:03 masvers – jsem v koncích
Ahoj, potřebuji vysvětlit výsledek mého měření PO4. Test jsem provedl podle návodu, jenže výsledek byl barevně uplně jiný než je na barevné stupnici. Barevná stupnice je od nejnižší hodnoty světle modrá až k tmavě modré, ale můj výsledek byl světle žlutá tak nevím, co to může znamenat. Mám založené krevetkárium už 4 měsíce a pořád bojuji se sinicí - zelený povlak na písku na rostlinách na skle no katastrofa. Utratil jsem peníze za všechny testy od Jbl. Skoro všechny testy vyšly v toleranci OK až na jeden a to test SiO2. Výsledek u tohoto testu byl na nejhorším výsledku. Ještě jsem posouval světlo výš nad akvarium . Teď čekám na poslední záchranu a to na JBL SilicatEx 500 g. Krevetky co mám měsíc v akvariu z dvaceti zůstali tak dvanáct, ale asi se jím daří dobře svlekají se a rostou dvě teď nosí vajíčka pod sebou jsou takové čiperné. Můžete mě nějak ještě poradit co s tou sinicí. Na některých listech mám ještě vláknitou, štětičkovou řasu přemnožené šneky. V mém nově zabíhajícím se akvariu snad probíhají všechny možné negativní procesy. Snažím se být trpělivý, nechci nic uspěchat, ale už začínám být na nervy. Dík za nějaké rady. S pozdravem Martin. Akvaristice tři krát Zdar Zdar Zdar :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2015 09:47 Muž RBeil [174] Re: shotik
Ruducha... Otevři google a něco pohledej :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2015 21:41 Muž shotik [60] - Mořské ryby
Fotka k příspěvku Poradi nekdo co s tim ? Zacina se to nejak rozrustat :(

Mam na mysl ty cerne chuchvalecky na kameni. Je to i na rostline
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.06.2015 22:34 Muž mamlon123 [8] Re: luckyway
zkus se podívat na internet, na spoustě stránek je popis různých řas a jak s nimi bojovat, tyto řasy jsem ale měl při silném osvětlené, které jsem trochu přepískl, ubrání pomohlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2015 20:46 Muž luckyway [5]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Po delsi dobe mi obsadila rasa stred jedne rostlinky. Poradte prosim, jak na ni a co pravdepodobne zpusobilo rust(malo svetla, hodne svetla nebo....). Dik
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.06.2015 00:19 Žena drvi [2894] Re: Kaplan007
Myslis ten kousek Riccia fluitans, (Trhutka plovouci)? Takova docela hezka, ale trochu vlezla plovouci rostlina. Ale mas na ni sinici :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2015 00:13 Muž Kaplan007 [51] Re: KarlosS
Mám na mysli tu ...nevím jestli je to rostlina nebo řasa... ale nic podobného jsem do akva nedával. Ani jsem za poslední půlrok žádné nové rostliny nepořizoval a z ničeho nic mi to tam začalo růst na hladině.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.06.2015 11:56 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Kaplan007
sinice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2015 11:01 Muž Kaplan007 [51] – Co je to za řasu?
Fotka k příspěvku Začala se mi v akva tvořit docela pěkná řasa. Nevíte někdo, co je to zač? Tvoří se na hladině připnutá k polystyrenovému pozadí.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2015 14:45 Muž dkoudela [13] - Cichlidy – Rhizoclonium
Mám tu potvoru snad všude - mám 3 týdny založené AQ, hustě osázené i když je pravda že nějaké rychlerostoucí plevel nemám. Všude jsem četl, že při založení to nemám moc řešit. Doporučili byste tedy pouze pravidelné výměny vody každý den dejme tomu 10-15%?

Dík - josu i na rostlinkách a nevím jestli to rostlinky neubije.

Jinak parametry - Světlo 6x20W led reflektor na krycím skle, CO2 bomba, filtr AquaNova 1500 na plný výkon, zajištzěna cirkulace po celé nádrži, koupil jsem od rataje tekutý uhlík. Mám čekat nebo něco ještě dělat? Jo po týdnu jsem začal hnojit základním PPMD bez KNO3 - testuju na NO3 ale ten test od rataje bych jim hodil na hlavu. Furt ukazuje nulu i z vodovodní.

Tak asi fakt nemám nic ve vodovodní ani v akva - zkusil jsem dát do vody hnojivo a barví to. Dneska jsem vysadil rybičky - vyprodukují dost NO3 pro rostlinky nebo to mám řešit přídavkem KNO3?

Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2015 16:45 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: zervan
A nejde to svetlo zavesit nad nadrz a jen ho pak prizvednou podle potreby? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2015 10:13 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Designer
No hej, som aj dohováral ohľadne pravidelnej výmeny obsahu fliaš s biokvasom (sú 2, dalo by sa pekne striedať), ale akosi to nezaberá - v dnešnom uponáhľanom svete je to ťažké. Asi by tam bola lepšia CO2 bomba, no zase pre také malé akvárko je to tak trochu luxus.

Ale späť k pôvodnému problému: či je to Rhizoclonium alebo Cladophora je asi aj jedno z hľadiska boja s riasou, však? Ako som spomínal, včera večer som dal ten zariasený Twinstar do môjho akvária s krevetkami a ancíkmi a teraz pozerám, že zelené vlákna zmizli kompletne a zostali už len krátke zbytky. Hm, žeby som poskytol zopár desiatok krevetiek? (Red Cherry) Ja ich aj tak mám len ako akýsi útulok (prichýlil som asi 10 a premnožili sa).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.05.2015 08:39 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: zervan
Pokud jsou rostliny dobre korenici, a dno to doda, hnojeni do vody neni potreba. Stejne ale povazuji za lepsi zpusob dostat akvarium tam, aby rostlinam nemohlo nic chybet a aby ani hnojeni do vody nezpusobilo zadny problem.

Sam jsem si ted uzil kalamitu ras, a nakonec jsem zjistil, ze se mi po roce a pul u CO2 sytemu rozlepil spoj, pomalu, plizive ubyvalo... Mezi tim jsem si poridil par kanciku, rozryli dno, zlepsil jsem cereni hladiny (cemuz jsem zmenu na dropcheckeru pricetl)... Na akvariu je poradne znat, ze CO2 chybi, u mne to zpusobilo des a hruzu, a jestli se o CO2 pri poradnem sviceni nepostara, dobre to vyresit se silnym svetlem nepujde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2015 08:20 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Designer
To akvárium je dosť nešťastné - nízke len niečo nad 20 cm a svetlu nie je možné ubrať intenzitu (iba čas a ten je už pomerne krátky). Asi na každého pôsobí frustrujúco, keď sa ani po dlhej dobe nedarí nastoliť poriadok. Inak rastliny v tomto akváriu sú v zriedkavých dobrých časoch krásne, to ja môžem závidieť. Nie je v tejto situácii lepšie prestať hnojiť do vody? Je tam totiž výživný substrát, rastliny to hádam zvládnu a riasa asi nie - samozrejme len za predpokladu odstránenia silne napadnutých rozpadajucich sa listov, z ktorých asi riasa čerpá živiny tiež.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2015 07:59 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: zervan
Silne svetlo bez rozumneho zasobeni CO2, to bez invaze ras nikdy nemuze fungovat. Ovsem to nosim drivi do lesa, to je znama vec, specialne Tobe to neni treba vysvetlovat.

Ja jen jestli se nesnazis pomoct nekomu, komu pomoci neni. Kdo se starat nechce a nebo nedokaze, ma jedinou volbu, a to stahnout svetlo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2015 07:44 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: fanda007
Rhizoclonium by mala byť riasa nevetvená (prirodni-akvarium.cz/…), ale táto sa zdá byť vetvená, či nie? Nie je v mojom akváriu, tak neviem presnejšie, ale určite má aspoň rok, veľmi silné svetlo, tvrdú vodu, dosť ľajdácku údržbu vrátane výmeny naplní biokvasu, čiže nestabilné CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2015 00:21 Muž dkoudela [13] - CichlidyRe: fanda007
JJ můj určitě :-D Proto jsem jí poznal. Ta potvora mi dokonce bublinkuje nejvíce ze všech :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2015 23:34 Muž tojehnus [1] Re: zervan
Jestli je to taková dlouhá vláknitá řasa, která jde natočit na špejsli apod. tak jsem se jí zabil častějšími výměnami odstáté vody. Tato řasa mi začala bujet na začátku, po 14 dnech od založení akva. Tak nevím jestli je to tvůj případ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2015 21:28 Muž Paxero [71] Re: zervan
Ja bych rekl, ze je to Rhizoclonium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2015 20:56 Muž dkoudela [13] - CichlidyRe: zervan
Já bych řekl Hizoclonium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2015 20:33 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: zervan
Asi je to ťažko určiť z fotky... Ale spravil som možno trošku šialený experiment - celý tento zariasený Twinstar som strčil (vypnutý) do akvária s malými ancíkmi a krevetkami (rybicky.net/nadrze/21667) Dúfam, že to neoľutujem hmm Som zvedavý, či s tou riasou niečo spravia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2015 16:25 Muž zervan [1123] - Rostliny
Fotka k příspěvku Je toto prosím Cladophora?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.05.2015 13:02 Ptackovi01 Re: fanda007
Máme toto akvarium petdiscont.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2015 10:16 Muž tojehnus [1] Re: Ptackovi01
Nevěřit lidem ze zverimexů. V ÚnL ani nevěděli co je to bioakvacit, radí užívat spousty chemie a prodávaj většinou rostlinky ve špatném stavu. Ale zpět. Zkuste vodu před tím, než ji dáte do akvárka nechat odstát. Minimálně den, optimálně 5 - 7 dní. Měnte vodu pravidelně a v menším. Jaký máte filtr? Není tam moc velký proud? Zkuste ji mechanicky odstranit, tj. namotat na špejli, nebo vyndat ty plasotvé kytky a vymýt ji z toho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2015 22:24 Ptackovi01 Re: fanda007
Je to podobné jako obrázek 1 v článku co jsem četla tak to může být osvětlením je pravda že mi moc nad akváriem nesvítíme může to být příčina? Zatím to není moc viditelné ale je to takový bílý vláknitý povlak
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2015 22:15 Muž tojehnus [1] Re: Ptackovi01
Podívej se na tento článek -> rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu Doukážeš tu řasu podle tohoto identifikovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2015 22:09 Ptackovi01 – Bílá vlákna
Dobrý den chtěla jsem se zeptat máme akvarium 14 dní a na dně na kamínkách a na velkém kameni se udělaly taková bílá vlákna nevím zda je to nějaká řasa nebo něco jiného máme kulaté akvarium objem 6,8 l s filtrem a osvětlení a máme tam jednu Bettu nevypadá že by to něják Bettě vadilo nebo škodilo prosím o radu co to je a co s tím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2015 10:45 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Poweres
:-)
a já je musím dokrmovat plátkama řasy ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2015 09:49 Muž Poweres [59] - ŽivorodkyRe: KarlosS
Dafnie tam prave chovam.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2015 08:43 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Poweres
já takhle chovám dafnie a ty se řasou živí. Zkus je přidat:-)
Ale pokud je to jezírko na sluníčku, tak se jí asi nezbavíš. I když jsem nasadil plovoucí rostliny, tak tam byla stále. Jedině filtr s UV lampou, nebo ty dafnie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2015 08:39 Muž Poweres [59] - Živorodky
Fotka k příspěvku Dobry den .v malem plastovem jezirku se mi dela tato rasa.jezirko je bez ryb.slouzi pro chovani zive potravy.nevite jak se teto rasy zbavit?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.05.2015 10:04 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Assassin
to je vláknitá řasa. Chce to celkově lepší údržbu, teď odstranit mechanicky (namotávat na špejli) a pak srovnat světlo se živinama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.05.2015 08:31 Muž RBeil [174] Re: Assassin
Sinice se da zbavit zvýšením NO3 pokud se v čas podchytí, jakmile sinice zaroste celou nádrž a rostliny jsou velke chomače slizu tak už jen zatemnit. Ovšem nesmiš mit PO4 na nule protože když ho kytky nemají tak nerostou a budou i hnit a to je zas pochoutka pro sinici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2015 08:23 Muž Assassin [2]
Diky Vaaclave. Akva je zakryte. A co myslis ty chomace ras, je to rozsivka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.05.2015 21:57 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Assassin
Jen zvyšováním NO3 se sinice nebavíš. Chce to na 4-5 dní zatemnit potom odkalit a dostat dusičnany na nějakou přijatelnou velikost. Nestačí ale zvýšit jen je a fosfor mít na nule. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2015 21:39 Muž Assassin [2]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj všem. Chtěl jsem se přesvědčit, zda řasa, která na mě kouká je rozsivka a případně co s ní? Nádrž už tři měsíce funguje, tak si myslím, že by rozsivky už měly ustoupit, ale ono je to naopak. (viz foto). Napadlo mě vyměnit ve filtru filtrační vatu a část ježků za dvě vrstvy molitanu (Atman CF-1000). Jinak rostou jen pod světlem-mezi rostlinami a pod plovoučkama takřka nic. A pak jsou tady invaze sinice. Tu bych si vysvětlil tím, že po zapnutí CO2 mi spadly dusičnany na nulu. Ale je tomu již dva týdny, co přidávám KNO3 a hodnoty jsou teď na 20 mg/l a sinice pořád takřka stejná.
Nevíte někdo co s tím? :-( Za odpovědi děkuji ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2015 23:30 Muž Tomikk [0] - TerčovciRe: RBeil
Díky moc za názor. Článek jsem již četl dříve, ale....nejsem zcela odborník a aktuálně nemám moc čas do toho zabřednout tak jak článek, prvky, chemie atp. vyžaduje :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2015 16:06 Muž RBeil [174] Re: Tomikk
Dle mého to je GSA. A počti si tady akvarijni-hnojivo.cz/… zdá se mi že tvoje kytky mají trochu problém s prvkama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2015 18:16 Muž Tomikk [0] - Terčovci
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, můžu poprosit o radu a utvrdit se, že se nepletu...je toto ruducha? Nebo snad GSA. Jelikož jsou to někde zelené tečky a když pak toho je hodně začne to černat (okraje hlavně).....nevim. Z ničeho nic mi to napadlo snad všechny kytky. Nové lísky rostou, ale je to děs..díky T.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2015 06:39 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Marcel G
Koukal jsem, kde je toho kolik a je jasne, ze to ma rado svetlo, ty hnede povlaky taky, ve stinu nikde nic neni. Ubral jsem tedy jeste na svetle, nicmene nitrifikaci musim napravit, neco se zvrtlo a tohle je velke varovani.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   17.05.2015 17:53 Marcel G Re: Designer
Designer napsal: Zajimava rozsivka, nepamatuji, ze bych takovou mel. Vlakna jako zelena, ale velice snadno se rozprasi na drobne hnede casti, neco drzi lepe, ale v ruce z toho zustane spousta hnede omacky.
Některé druhy rozsivek opravdu tvoří vláknité kolonie, takže by to rozsivky klidně mohly být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2015 13:54 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Designer
Predpokladám, že ak sa rozsievka usadí na riase, tak riasa tým trpí, mohla by tým ochabnúť a trhať sa. Ale je to len úvaha, nemám to podložené ani prakticky, ani z literatúry.

Našiel som však (pri hľadaní iného) zmienku o "brown hair algae" - vraj kvôli nadbytku síry: www.aquaticplantcentral.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2015 12:06 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
Sinice to rozhodne neni, zelena vlaknita jedine hodne nezdrava, je to uplne jemne a snadno se to rozpada, navic je to hnede. No cert vi, zkusim to poodsavat a budu dal vic menit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2015 10:51 R Muž romant [27987] Re: Designer
Možná že to není rozsivka ale určitý druh sinice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2015 09:27 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Designer
A nebude to dlhá zelená vláknitá riasa (ako žabí vlas), na ktorej parazituje rozsievka? Možno by niečo napovedali testy na amoniak a dusitany.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [42] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 121233x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3020-jaka-je-to-rasa?od=2051