Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to řasa?

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
Jaká je to řasa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2018 11:44 Muž hadravam [11] Re: MichalV
V podstate mas pravdu.NO3 mam 10-15 a vodu menim fakt pravidelne a doufam ze se to akvarko zabehne tak jak ma.Mel jsem trochu ruduchy na kamenech tak jsem to odstranil v savu a doufam ze uz se nevrati.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2018 19:14 R Muž ctibum [6926] Re: MichalV
No :) Cladophora glomerata. Viz odkaz v modrém rámečku... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2018 17:36 Muž MichalV [327] Re: ctibum
nie je to druh cladophory? alias riasoguľa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2018 17:27 R Muž ctibum [6926] Re: Angus68
Přesně. Týhle mám spoustu ve "26" aje super :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2018 16:58 Muž MichalV [327] Re: hadravam
hadravam napsal: to myslíš vážně?Mě se teda taky líbí ale mám ji i na listech rostlin.
Mám pre teba zlú správu. Ak sa ti páči, asi si ju dlho neužiješ. Máš novozaložené akva s výživným dnom. Predpokladám, že rastlinky sa ti chytili a robí sa ti to hlavne na starších listoch pomaly rastúcich rastlín. Ak by si si spravil meranie živín, isto budú aj v stĺpci. Nároky tejto riasy budú veľmi podobné s rastlinami. Preto je otázka času, kedy svoj súboj riasa prehrá s evolučne vyspelejšími vyššími rastlinami. Kým sa tak stane, na mieste je opatrnosť, či to má japonec tak zvládnuté, že vo vode nemáš amoniak, NO2 a koľko NO3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.11.2018 16:43 Angus68 Re: hadravam
Fotka k příspěvku Mě se líbí tahle a úmyslně ji tam nechávám :-D ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2018 16:32 Muž hadravam [11] Re: MichalV
to myslíš vážně?Mě se teda taky líbí ale mám ji i na listech rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2018 16:28 Muž MichalV [327] Re: hadravam
Prečo by si sa zbavoval takej peknej riasy? Radšej poraď, ako si ju dopestoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2018 16:22 Muž hadravam [11]
Fotka k příspěvku Jaká je to řasa a jak se jí zavit?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.11.2018 17:21 Muž fido16 [631] Re: deCORF.OBRAEN
Určitě bych ceočka přidal. Držel bych se světlejší barvy
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2018 13:44 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: vaclav
Fotka k příspěvku Rastliny sú nové,čiže potrebujú podrástnuť, čidlo na fotke, asi ešte treba pridat CO2
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2018 13:39 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: deCORF.OBRAEN
Chceš to nechat tahle nebo budeš přidávat další rostliny. Jakou barvu má čidlo na CO2. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2018 13:07 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: vaclav
Meranie aktualizované pomocou JBL EasyTest 6v1, čiže len probližné odčítané hodnoty z papierika. Je to riasa, biogénne odvapnenie to nebude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.11.2018 11:41 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: deCORF.OBRAEN
Co takhle nějaké měření, máš je 4 roky staré. Na listu se dělá tvrdý povlak nebo jsou to jen řasy a ne biogenní odvápnění. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.11.2018 10:46 Muž fido16 [631] Re: deCORF.OBRAEN
Ano mám stejný pocit. Nové listy jsou krásné zelené bez řasy ale jakmile je starší list tak je zařasený. Ja jsem to udělal i tak že jsem kořen vytáhnul a houbičkou jsem jednotlivé listy očistil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2018 10:40 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: fido16
S tymi anubiasmi je vzdy nejaký problem kedze su pomaly rastúce a háklive na riasu :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2018 10:36 Muž fido16 [631] Re: deCORF.OBRAEN
Jedno z druhým světlo + čištění filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2018 10:33 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: fido16
Fotka k příspěvku Filter je zabehnuty, pri udrze len hrube nečistoty oplachnute v akvariovej vode, no len nerozumiem tomu že na koreni sa robí zelena riasa (vid foto) ana anubiasi pravdepodobne hneda aebo čierna
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2018 10:26 Muž fido16 [631] Re: deCORF.OBRAEN
Mě tohle udělalo když jsem měl čerstvé akva. Měl jsem podezření na světlo ale na jiných stránkách jsem četl že to dělá když je nový filtr. Bakterie je málo a nestíhají rozkládat amoniak v nádrži. Teď už mi to konečně mizí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2018 10:23 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: fido16
Riodreams
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2018 10:18 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: vaclav
Svetla su tam 2 Chichiros A901, svietim cca na polovicný výkon, ta riasa vyzerá tvrdá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.11.2018 09:52 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: deCORF.OBRAEN
Ty led světla tam máš dvě? Proč děláš přestávku ve svícení když sytíš z lahve? Ta řasa jde setřít nebo je to tvrdá vrstva? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2018 09:19 Muž fido16 [631] Re: deCORF.OBRAEN
Po údržbě nebo založení? Které to akva to máš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2018 09:15 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: fido16
Jojo akva ma 3 tyždne po údržbe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2018 08:57 Muž fido16 [631] Re: deCORF.OBRAEN
Hnědá řasa. Není akva moc čerstvé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2018 07:59 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: Maq
Maq napsal: Vypadá to na biogenní odvápnění. Tvrdá voda a kolísá obsah CO2.
Kolísanie CO2 moze byť kolísavé nakoľko v noci sa so svetlom dodavanie CO2 vypína, tvrdost vody sa mi nezda vysoká. Tak neviem čo s tým :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2018 07:46 Maq Re: deCORF.OBRAEN
Vypadá to na biogenní odvápnění. Tvrdá voda a kolísá obsah CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2018 07:37 Muž deCORF.OBRAEN [220]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Priatelia pridať svetlo alebo ubrat?..pripadne o aky druh riasy sa jedna..nejako neviem identifikovat či zelená alebo hneda
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2018 13:00 Michal19 Re: lukasmanak
Mám to úplně stejné jako přes kopírák,
můžu se zeptat co to teda je? (bylo? ...vím že reaguju na starší příspěvek)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2018 16:57 Muž Roger [1873] Re: Maq
No ta sitě zelená je jen na jednom lístku, jinde ne, ale to hnědý nevím, kdybych měl komu tak bych Helenu věnoval hned, a nasadil bych si tam z vedlejšího akvaria alespoň levatky. Nemám tam prakticky žádného řasožrouta, dříve se 9 to staral asi ancitrus s Mollynami ale ty jsem rozdal, ancitrus jak jsem zjistil je pro toto akva nevhodný a navíc bordelář ničící zeleň, Mollyny mi šikanovali neonky i danie, tak šli taky, od té doby klid a teď toto, každopádně je to minimální, ostatní kytky jsou v pohodě, tak raději jen dopředu zjišťuji co to vlastně je
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2018 16:49 Maq Re: Roger
Sinici tam nevidím, ale to moc neznamená. On ten foťák asi ani barvy moc nedrží.
To máš tak: V podstatě je to biofilm. Začnou to rozsivky, přidají se nějaké bakterie, tím pádem se tam zalíbí zelené vousaté, a nakonec z toho vyroste třeba ještě ruducha. Tohle všechno šneci žerou a mechanicky rozrušují, a tím to omezují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2018 16:47 Muž Roger [1873] Re: Maq
No to mi povídej :) , nikdo jí nechce, tehdy jsem jí koupil na doporučení v akvaristice, prý je užitečná, tak jsem ji vzal, teď bych ji raději neměl, v tom novém akváriu jsou levatky, a jak na ně rád koukám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2018 16:44 Muž Roger [1873] Re: Maq
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Líp mi to phone neveme, a digi foťák je ko. Na jednom listku subulata jsem si všiml hodně sitě zeleného konce, na té poslední fotce lístek subulaty úplně v pravo, jinak se to dělá od okraje listu. Mokřanka mi roste bez problémů, ale ta subulata nic moc, spíš nic
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.10.2018 16:41 Maq Re: Roger
Pravděpodobně by to bylo lepší, pokud bys tam namísto surmovky měl ščobáky (=dříve okružáky).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2018 16:36 Muž Roger [1873] Re: Maq
Pokusím se, fotím to telefonem :-) mě to přijde taky jako rozsivka, byly ve stínu i na te mokřance je to ja listu který je pod jiným ale jsou na těch postižených listech ještě štětinky a nevím zda to k rozsivce patří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2018 16:29 Maq Re: Roger
Fotky by mohly být detailnější. Dělá to na mě dojem, že to zahájily rozsivky, no a na ně se pak rády nabalují další.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2018 16:26 Muž Roger [1873] – Jaká je to řasa?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoja, poraďte co je tohle za řasu? Rozsivka nebo něco jiného? Dělá se to jen na těchto dvou kytkách a jejích starších listech, mokřanka jinak roste dobře, subulata moc neroste, spíš vůbec, ale kořeny dělá, viděl jsem je když jsem ji přesazoval. V akváriu Malá louže Díky za rady
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2018 17:45 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: PeCh
Ceratophyllum mohu těžit, ale děkuju!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2018 14:24 Muž PeCh [77] Re: JirkaŠčobák
Mám microkrabičku na pestovanie rastliniek. Rias sa tam nájde. Budeme v práci zakladať akvárium, uvažujem nad 30cm kockou... Tam očakávam, že bez filtra bude rias požehnane. A keby nevyšlo, podarujem.

Teraz idem kolegyni darovať rastlinky: Ceratophyllum demersum a Limnophila sessiliflora. Keby si chcel, môžem nejaké posunúť aj tebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2018 09:55 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: PeCh
Bude pokračovat, nemá tam co žrát. Nechceš ho darovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2018 08:53 Muž PeCh [77] Re: JirkaŠčobák
Tiež to beriem tak. Pokiaľ majú čo jesť, tak nebudú veľmi zdrhať. Ak im dôjde riasa, začnú byť hladné a začnú zdrhať, tak vlastne môžem byť rád ;).

Inak som o tom zdrhaní vedel a povedal som si, že nevadí (viď veta vyššie) a teraz cez víkend som ráno jedného našiel už asi meter od akvária. Tak som ho opláchol a dal späť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2018 01:30 Žena vero-ni [134] Re: daren
Mám neritiny také v otevřeném akváriu a za ty tři roky byla na procházce snad dvakrát..ale dávala jsem je až po delší době, aby neměly hlad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.10.2018 23:52 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: daren
Mám je v otevřených akváriích. Nezdrhají, když mají co žrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.10.2018 20:23 Muž daren [408] Re: JirkaŠčobák
Je to malicko off-topic, ale ty neritiny pravdepodobne zdrhnou, moje zkusenost (i rady od pestitele) je, ze se nehodi o otevreneho akvaria. Pokud se nerozbijou padem na zem a najdou se zavcasu, daji se jeste rususcitovat a nasledne smenit za neco, co nebude tolik prchat. Treba celkem dlouho mi vydrzel, take pomerne zdobny, clithon... Jinak preji trpelivost a mnoho zdaru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2018 08:53 Muž Xbourn [805] Re: vaclav
Díky mrknu na ten odkaz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.10.2018 08:29 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: PeCh
Podle mě jsi typická oběť současného stylu akvaristiky. Ne úplně vhodné rostliny na úvod, asi 2x méně, než by jich dal do dna na úvod profesionál, 3 blbé ampulárie, které jsou tam, co se současného stylu týče, jaksi navíc (taky neritiny tam ještě neměly být), blbé kameny zabírající místo pro další rostliny. Jedinou kliku máš, žes dal hodně ceratophylla a dozadu nějaké stonkovky. Ceratophyllum zabraňuje, aby bylo ještě hůř. Prostě začátek, na který, kdybych tvé akva viděl první den, řeknu, že je tam vysoké riziko toho, co se ti právě děje. Podobných akvárií s podobnými nebo horšími problémi, je ve FB akvaristických skupinách pro začátečníky každý den několik.

Být to moje, nasázím tam po jedné rostlinky z šesti košíčků nejnižšího Sagittaria subulata, které seženu a naházím tam 60 malých okružáků. Ti by měli zlikvidovat řasy za dva týdny. Viz, co jsem napsal v jiném vláknu tady rybicky.net/forum/7552

Podle mých zkušeností má na řasy a rostliny vliv intenzita světla, ale už výrazně méně délka svícení. Dokazuje to pár mých nádrží, kde se svítí silně nepravidelně 8-14 hodin denně a nic se neděje. Pro rostliny je lepší svítit déle a pokud dáš ty okružáky, jak ti radím, pak je to jedno, protože ti, pokud jsou do akvária jednorázově přidáni ve větším množství, žerou řasy velmi spolehlivě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2018 08:05 Maq Re: PeCh
Kameny do akvária sis koupil? Nějaké japonské vápence?
Ptám se, protože jakýkoli pokus okyselit vodu (CO2, rašelina, cokoli) povede jen k tomu, že se ty vápence budou rozpouštět -> zvyšovat tvrdost, alkalitu, pH. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2018 07:05 Muž hubipv [13] Re: vaclav
já mluvím o velkovýrobě...tam nikdo nečeká než to začne samo... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2018 23:29 Muž PeCh [77] Re: Maq
Svetlo je ubraté aktuálne na 7 hodín a intenzita nastavená na 50 %. Vodu mením. Riasy a sinice som sa snažil mechanicky odstrániť (ošúchal som listy prstami) - celkom dobre to išlo, aj keď to nie je 100%. CO2 je zatiaľ vypnuté.

Akvárium zatiaľ vyzerá dobre. Uvidím ako bude pokračovať.

Ale podľa toho, čo tu čítam by som ešte mohol skúsiť:
* Opäť spustiť CO2 (aktuálne mám pH okolo 8).
* Znížiť pH (zajtra skúsim rašelinu).
* Otázne je pridanie N a P. Zatiaľ sa tomu chcem vyhnúť - pri niektorých riasach to vyzerá na nedostatok P pri iných ako prebytok P. Podľa výsledku rašeliny by som sa mohol popozerať po H3PO4 (súčasne by znížila pH a zvýšila P). Alebo použiť nejaký prípravok pH mínus.

Čo z toho radšej neurobiť a čo určite urobiť?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.10.2018 23:07 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Xbourn
Odkaz v modrém rámečku hledej ruduchu a jelení paroh. Mě to žraly parmičky černopruhé. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [16] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 121233x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3020-jaka-je-to-rasa?od=751