Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to řasa?

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 31 Přejít na další stránku   1  
Jaká je to řasa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2016 20:21 Muž dobrman101 [1] - RostlinyRe: erik1982
Musím brát v potaz že mám ADA substrát a ten dokáže hodně živin z vody natáhnout do sebe. Ze začátku by to mohlo jít ale např. po půl roce kdy by mohl být třeba nasycený tak by to byl asi risk. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2016 19:42 Muž erik1982 [23] - rastlinneRe: dobrman101
Ja by som bol opatrny stym fosforom.Skvor by som znovu pritlacil na vymene vody a kamene prebehol kefkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.12.2016 18:47 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: dobrman101
těžko se vrhat na aquascaping, když nejsou zkušenosti ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2016 18:13 Muž dobrman101 [1] - RostlinyRe: Maq
Děkuji že jsi tento druh akvaristiky podpořil palec Každá řasa má určité své kouzlo jen záleží jestli se k danému druhu akvaristiky hodí a nebo ne.

Zkusím přidat ten fosfor aby jsem je trochu držel na uzdě a nepřemnožili se do nekontrolovatelných rozměrů. Světlo se mi už ubírat nechce, nastaveno PAR metrem a CO2 do žluta je zbytečné plýtvání plynem.

Doufám, že za pár dní se přestane rozrůstat rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2016 17:55 Maq Re: dobrman101
dobrman101 napsal: On to v Nagatě má "taky bez řas" a ty jsou i přes rok v provozu.
Tak určitě to jde...
Možná každý den po zavíračce nastoupí údržbářská četa s vybavením za hezkých pár miliónů a nimrá se s tím, aby ani stéblo nebylo odchýleno od Mistrovy představy.
Zpátky k řasám: V tom Vašem akváriu je všeho (světla a živin) nadbytek, s výjimkou zelené hmoty - která se má teprve rozrůst podle nějakého Vašeho plánu. V takovém prostředí řasy prostě obsazují ten "prostor", který není spasen vyššími rostlinami, protože mají v podstatě totožné potřeby.
Nemyslím si že existuje nějaká "normální" cesta, jak jim v tom zabránit. Leda snad ta údržbářská četa. :-) Co takhle potáhnout kameny nějakou neprůhlednou fólií, která se odstraní těsně před fotografováním?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2016 16:44 R Muž afc1886 [14703] Re: Maq
Mnoho lidí by s tebou nesouhlasilo,že Amano nebyl akvarista.Já mám trochu jiný názor na to jestli jsou ty jeho akvária provozuschopné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2016 16:37 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: dobrman101
Mě se ta řasa líbí. A měl by to být zrovna druh, co žerou krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2016 16:34 Muž dobrman101 [1] - RostlinyRe: Maq
Chci udělat výstavní akvárium, to klasické mě už nebere. Mám svoji představu a snaha posunout se o nějaký vzhledově LEVEL výš. Myslíte že to není možné ? On to v Nagatě má "taky bez řas" a ty jsou i přes rok v provozu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2016 15:47 Maq Re: dobrman101
dobrman101 napsal: No zrovna to esteticky nevypadá rozzureny Jak ten Amano to dělá?
Amano byl výtvarný umělec, nikoli akvarista.Napodobování Amanových obrazů je mnohdy neslučitelné s normálním provozem akvária.
Mezi tvorbou jeho kompozic a akvaristikou je stejný rozdíl jako mezi kaligrafií a krásnou literaturou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2016 13:31 Muž dobrman101 [1] - RostlinyRe: KarlosS
co2 přidat moc nemůžu, mám tam krevety sad Ten fosfor by se přidat mohl a uvidíme. Když jí vemu kartáčkem tak za dva dny je tam zas. No zrovna to esteticky nevypadá rozzureny Jak ten Amano to dělá?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2016 13:06 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: dobrman101
aq je kus přírody a ta řasa tam prostě patří, navíc je pěkná.
Samozřejmě zelená řasa je vždy ze silného světla, musíš holt přidat na co2 a nebo ubrat světlo (většinou, přisedlé řasy maj co dočinění i s P, apod.).
Aquascaping je hlavně o tom jak ukočírovat nadbytek světla a nezkušení akvaristé v tom plavou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2016 11:11 Muž dobrman101 [1] - Rostliny – kde je chyba?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, nevíte někdo co to je za řasu? Mám jí na lávě a asi 10cm široký pruh u předního skla. Akvárko mám cca 3 týdny založené. Filtr Ehiem 2217 plný průtok (hrubý filtr, 5l bio médium a nakonec vata). Drop checker je světle zelený po čas zapnutí světel. Hladina vody je středně čeřená. Výměnu vody jsem dělal prvních 14dní ob den 80% a nyní 2 krát v týdnu. Mám ADA Aqua soil a Led osvětlení nastaveno na 30-40 PAR.

Děkuji za případnou radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2016 11:37 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Čorka
-hydrobiologie okolo mne pouze profrčela,tak to ber pouze jako vodítko
-rod Stigeoclonium
-vidím tam toho ale daleko více, včetně rozsivek v pozadí
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2016 11:35 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Čorka
Tie dlhšie vlákna sivej farby sú ruducha - "jelení paroh", ak sa nepletiem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2016 11:33 Muž Čorka [0] Re: afc1886
Fotka k příspěvku afc1886 napsal: Můžeš dát normální fotku té řasy? Promiň za kvalitu, je to focené mobilem, vlevo nahoře.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2016 11:19 R Muž afc1886 [14703] Re: Čorka
Můžeš dát normální fotku té řasy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2016 11:13 Muž Čorka [0] Re: afc1886
afc1886 napsal: Teda,taková fotka mi nic neřekne,ale podle te z tvé prezentace rybicky.net/fotogalerie.php… bych řekl,že tě trápí ruducha.Ale uvidíš,co ještě řeknou ostatní. Právě že ruducha se už neobjevuje, teď nastoupila zelená vláknitá ale je jich hodně tak přidávám foto z mikroskopu jedné zelené řasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2016 11:01 R Muž afc1886 [14703] Re: Čorka
Teda,taková fotka mi nic neřekne,ale podle te z tvé prezentace rybicky.net/fotogalerie.php… bych řekl,že tě trápí ruducha.Ale uvidíš,co ještě řeknou ostatní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2016 10:24 Muž Čorka [0]
Fotka k příspěvku Která je to řasa? Lepší snímek už nemám, je všude po akva, vypadá jako jelení paroh.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2016 18:24 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Jindra
:)
Nápodobně. Taky jsem čistil. Když jsem se dozvěděl, co to je, vylovil jsem je z odpadkového koše, dal zpátky a fungovali dál.
Jinak - pro zajímavost - odpověď co to je, jsem nedostal tady na Rybičkách, ale přes skupinu o krevetkách a krevetkáriích na FB.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2016 18:13 Jindra Re: JirkaŠčobák
Já mám z ryb hlavně pancéřníčky a těm asi nechutnají :) Ale od těch mechovců jsem to už včera vyčistil, myslel jsem že to jsou jen nějaký hnusný řasy.... Tak možná se tam ještě objeví :) Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.11.2016 15:30 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: vaaclav, Jindra
vaaclav: Nedíváš se do mých fotek :).
rybicky.net/fotogalerie.php…

Jindra: Myslím, že to jsou nějací mechovci - cosi jako sladkovodní koráli. Mě se vyskytovali, pokud jsem neměl v nádržích ryby (ryby je obvykle zlikvidují).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2016 13:42 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jindra
To ti nedokážu říct nikdy jsem něco podobného neviděl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2016 13:20 Jindra Re: vaaclav
Aha myslel jsem si, že je to druh červené řasy... A co myslíte tím vodní potvory? Mám se bát?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2016 12:32 Maq Re: Jirkaass
Zkuste zahýbat s některým z faktorů - ubrat světlo a/nebo hnojení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2016 12:13 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jindra
Řasa to nebude ale nějaké vodní potvory. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2016 12:01 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Jirkaass
zelená vláknitá - žabí vlas a čertví jak ještě :-)
planta.aquariana.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2016 18:42 Jindra
Fotka k příspěvku Zdravím mohl by mi prosím někdo říct, co je to za řasu? Děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2016 21:23 Muž Jirkaass [35]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim potreboval bych od vás poradit bojuju s řasou a nejak se mi podle internetu nepodarilo identifikovat co je to zač. Dela se hlavne na korenech ( uz jsem je zkoušel vyvarovat a moc to nepomohlo) a i chuchvalce po rostlinach atak. Zatim to mechanicky odstranuju ale vhtel bych se toho uz poradne zbavit... Dekuju
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2016 11:48 Pule Re: Mislow
fajn, díky, za tip. když nad tím tak přemýšlím, nechám možná běžet oba najednou, tím by se nic zkazit nemělo. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2016 10:08 Muž Mislow [304] Re: Pule
Co je lepsi si nejsem jisty, ale myslim, ze oba splni svuj ucel, ten jemnejsi patrne pojme vic uzitecnych bakterii, ale zase se driv zanese si myslim. Jinak by ti filtr stacit mel, v pripade, ze akvarko nebude prerybnene a osazene rostlinkama, coz mas. K tomu spravna udrzba samo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2016 09:28 Pule Re: Mislow
k těm filtracím, mám tam tohle:
1) Newa Micro-Jet 40, 6W, průtok 120-320l/h - Ten je tam od začátku, mám ho od kamaráda, ale při menším průtoku a přivzduchování dělá hodně randál(viz popis v prezentaci). Z toho důvodu jsem dal do akva zaběhnout také ten, co byl u akvarijního setu (v záběhu zatím cca 10 dní, takže minimálně ještě 2 týdny pojedou najednou společně:
2)CAT-GATO Pacific P-F301 200-300l/h (měl by i při nižším výkonu na objem akvária stačit). Otázkou je, jestli takový filtr něco svede nebo je to jen hračka na koukání. Když už jsme u těch filtrů, oba mají jiný biomolitan. Newa takový zelený hrubý, zatímco Pacific černý hodně jemný. Co je lepší?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2016 23:39 Maq Re: Pule
Pule napsal: Světlo ... asi to není to pravé ořechové, chápu, ale do přestavby se mi moc nechce, jelikož tomu nerozumím.
Chytrost nejsou žádné čáry, navíc na tomto fóru jsou informace po ruce, mnozí rádi poradí.
Není to moje "oblíbená" rada, to vůbec ne, ale v případě Vašeho akvária - 60cm délka, bodové světlo těsně nad hladinou - to vidím na trvalý zdroj problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2016 23:38 Muž Mislow [304] Re: larix
Ahoj, zajimave ... to bych do nich nerek ... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2016 23:30 Muž larix [1420] Re: Mislow
Mislow napsal:...jinak okruzaci... likviduji vetsinu ras, tedy ne...sinici...
Sinicu konzumujú vcelku radi. Kalamitu síce neodstránia ale menšie kolónie a zbytky siníc odstránia pomerfne spoľahlivo (teda pokiaľ sa bavíme o rode Planorbella).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2016 23:14 Muž Mislow [304] Re: Pule
Urcite naplno, nicmene, nemas moc presne udaje o te filtraci, treba o jaky filtr se jedna, pokud chces menit, jak pises v prezentaci, tak by bylo asi nejlepsi nechat bezet oba filtry po dobu aspon 3 tydnu zaroven, nez se ten novy zabehne, take si nejsem jisty, co myslis filtrace naplno, myslis regulaci prutoku filtru, jaky filtr mas, za jaky chces menit? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2016 22:58 Pule – jak na tuto řasu - rozsivka?
Fajn, díky všem za tip a radu. V prezentaci to sice je, ale zatím žádné hnojivo nedávám. Šlo mi hodně o to, jestli něco nedělám vyloženě blbě. Světlo je teď mnohem silnější, než co tam bylo na začátku, ano, asi to není to pravé ořechové, chápu, ale do přestavby se mi moc nechce, jelikož tomu nerozumím. Ještě poslední dotaz. Filtrace by měla běžet naplno nebo spíš méně?? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2016 22:33 Muž Mislow [304] Re: Pule
Ahoj, je moc brzo soudit, u nove zalozeneho akvarka se situace muze zmenit behem nasledujicich tydnu, rasa klidne muze zmizet sama od sebe ... nebo taky ne .. jinak okruzaci jsou dobri pomocnici, pokud se akvarko spravne udrzuje, tak se ani nepremnozi a likviduji vetsinu ras, tedy ne treba zelenou vlaknitou ci sinici (coz vlastne neni ani rasa). :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2016 21:57 Bacoun Re: Pule
No docela ji mají rádi okružáci a i clithon sp.Alespoň u mě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.10.2016 21:56 Maq Re: Pule
Akvárium je osvětlené zřetelně nerovnoměrně. Podle Vaší prezentace se o to stará jediná žárovka. Buď ji nahraďte dvěma s polovičním výkonem, anebo aspoň tu jednu umístěte výš nad hladinu.
Nebudou tak vznikat místa přesvětlená v celkově spíše tmavším akváriu. Rostliny v koutech asimilují pomaleji než řasa přímo pod žárovkou. To asi dělá tu neplechu.
Upravte osvětlení a nehnojte, s tím je dost času, zvlášť když máte tvrdou vodu.
Jinak vyměňujte vodu a zachovejte klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2016 21:51 Pule Re: romant
Jo, tak jako fajn, esteticky proti tomu taky nic nemám, ale spíš bych nerad, aby se mi rozlezla po celém akváriu. Na kamenu mi taky nevadí, ale mít ji všude po dně, na kytkách, dekoracích, na stěnách a "nakonec i na rybách" bych nechtěl. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2016 21:17 R Muž romant [27987] Re: Pule
Tak mě osobně se právě na tom světlejším kameni líbí, vypadá to přirozeně a lehce ostařeně, prostě jako že funkčně. Samozřejmě co se líbí mě, nebude se líbit jiným, ale to je jicjich problém. Nedělal bych s tím nic. ;-) A ano bude to nějaký druh hnědé řasy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2016 21:07 Pule – jak na tuto řasu - rozsivka?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý večer všem, poprosím o radu, objevil se mi v akvárku na kamenech nějaký druh řasy, byla to dost rychlovka, včera jsem si jí při krmení nevšiml a dneska mi padla do oka na první pohled. Podle toho, co jsem se tu dočetl, tak by to mohla být hnědá řasa - rozsivka. Ale zase se tu píše, že nemá ráda přímé silné světlo a tohle mi roste na kamenech, co jsou přímo pod žárovkou, takže na ně padá světlo úplně ze všeho nejvíc.
Navíc mi přijde, že se mi dělá něco na skle, ale tomu zatím nevěnuji moc pozornost, ještě jsem skla po 3 týdnech nečistil, takže to možná bude tím. Ale ta řasa mi vrtá hlavou, hlavně teda co s ní??
Něco mám i na několika listech ludwigie (viz fotky v prezentaci), ale to nevím co může být.
Díky za všechny tipy
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.10.2016 20:37 Maq Re: Spike
Já tady asi něčemu nerozumím...
Akvárium je prťavé, ale míněno jako "společenské". A opravdu, ryb hlava na hlavě. Štěrk ostrý jak břitva, a nejspíš plný vápence. Světlo jako hrom, pouštíte CO2, hnojíte... ale rostliny tam nedáte a nedáte, ani za prase, rostliny by to asi zkazily. Krčí se tam nějaké zákrsky, které nemají šanci akvárium zaběhnout.
Jak říkám, asi něco nechápu, ale já bych se v tomto případě neptal, kde je chyba, ale co je dobře?
Nic, příteli, nic není dobře. Řasa je to nejmenší zlo a bude hůř.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2016 19:52 R Muž romant [27987] Re: FotoPecen
Mysle bych si že jde o nějaký druh sinice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2016 19:49 Muž FotoPecen [1]
Fotka k příspěvku Tohle se objevilo na hladině akvária - jsou to přibližně půl milimetru velké měchýřky a množí se pučením (relativně pomalu - nepozoruji žádné intenzivní zarůstání hladiny). Nemají žádné kořínky. Netušíte o jakou řasu/rostlinku jde?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2016 10:44 Spike
no3 je dost, ale to svetlo asi bude pravda, skusim stlmit

dakujem za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.10.2016 15:35 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Spike
Já bych řekl že to je klasika. Příliš silné světlo, CO2 a jako hnojivo jen železo a ryby zřejmě nestíhají doplnit dusík (NO3). :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.10.2016 15:02 Žena drvi [2894] Re: Spike
Já bych přistínění doporučovala jen zcela mírné, aby netrpěly vyšší rostliny. Jako prioritní bych doporučovala časté výměny vody a důkladné odkalení celého akva, aby se minimalizovalo množství organického odpadu. Dále by určitě pomohla lokální aplikace tekutého uhlíku, nejlépe přímo injekční stříkačkou na postižená místa - to už je ale jen likvidace následků, ne příčiny.
Jo, teď jsem se teprve podívala na tvou prezentaci - tam jde asi opravdu o přesvícení, takže ano, světlo ztlumit a dosadit nějaké rychle rostoucí rostliny. Až se akvo zaběhne a stabilizuje, tak je můžeš odstranit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.10.2016 14:33 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Spike
Pripadá mi to ako "jelení paroh" (druh ruduchy), pomôcť by malo zatienenie, rastie len na silnom svetle.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [31] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 121233x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3020-jaka-je-to-rasa?od=1501