Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to řasa?

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 64 Přejít na další stránku   1  
Jaká je to řasa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   29.08.2013 15:04 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Ganjamir
U krátce založených akvárií bych se nebál svítit jen 6h denně a tak po měsíci to začít po půlhodinách týdně přidávat až se dostat někde mezi 8-10h za den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   29.08.2013 00:35 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: dudak
Koukám že řasa se ti pěkně rozjela, řasu mechanicky odstraň co nejlíp to půjde, podle toho co čtu bych ti poradil svítit kratší dobu, protože 11h v nově založené nádrži je moc (doporučuji 8h), taky určitě častější výměna vody než se to zlepší klidně 2x týdně 1/3 až 1/2 vody ... co2 z lahve máš určitě stabilní, tak by ještě poslední věc mohla být špatné hnojení, ale první bych zkrátil dobu osvitu a častěji měnil vodu a čekal co to udělá ... a taky si přečti něco o řasách tady mi to dost pomohlo ;-) www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2013 23:41 Muž dudak [1885] – je to řasa?
Fotka k příspěvku No a toto se mi objevilo na jednom microsoriu, zatím na 3 listech, vůbec netuším co to může být a co s tím dělat, díky za rady
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2013 23:39 Muž dudak [1885] – ruducha?
Fotka k příspěvku Na několika listech kryptokoryn se mi objevilo toto, předpokládám že to je ruducha, jen nevím jestli to je lepší ustřihnout, nebo s tím nějak bojovat
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2013 23:37 Muž dudak [1885] – hnědá řasa
Fotka k příspěvku Ahoj, v nově založené nádrži se mi na některých rostlinách rozjela hnědá řasa, jde poměrně dobře sundavat rukou setřením, nevím ale jestli je to dobré dělat nebo ne. Taky se divím že je to především na listech které jsou nejblíže zářivkám. Věřím že po záběhu odejde sama, ale rád bych jí k tomu trochu dopomohl. svítím 0,4w T5 s reflektorama /l 11 hodin denně, měním 1x týdně cca 25% vody, přidávám KNO3 a mikroprvky, CO2 z lahve nonstop, můžete mi na ní něco doporučit?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 17:01 Muž pitris65 [9] Re: Burik
Dík za tip-to mě nanapadlo.Zkusím to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 16:49 Muž Burik [727] - AquascapingRe: pitris65
prodávají se žiletkové stěrky,těmi to jde dobře..nebo stačí obyčejná žiletka a šikovná ruka,aby ses nepořezal ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 16:41 Muž pitris65 [9] Re: Aforte
To jsem samozřejmě zkoušel a nic moc.Skoro to nešlo.Nakonec jsem to vzal zubním kartáčkem.To jde docela dobře.Jinak někde jsem se dočetl že se dá tou houbičkou poškrábat sklo ale spíš bych řekl že když nabereš i písek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 14:43 Muž Aforte [533] - Rostliny
A zkoušel jsi tu houbičku na nádobí otočit? Je tam drsnější povrch. Jinak musíš trošku přidat. Mám taky zelenou řasu na skle a po přitlačení to jde. Akorát pro jistotu držím sklo druhou rukou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 10:45 Muž pitris65 [9] Re: vaaclav
Díky,zkusím nasměrovat proud v akva aby šel jinak.

EDIT:řasa je zelená a nejde ze skla dobře dolů.Zkusit škrabku?Houbičkou to nejde.
Na kytkách jsem ji neobjevil(nebo aspoň neviděl)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.08.2013 10:09 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: pitris65
Líbí se jí v tom proudu co ti jde podél skla takže to chce nějakou změnu proudění v akváriu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 09:14 Muž Aforte [533] - Rostliny
jelení paroh podle mě. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 09:11 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: romant
A nebo také vláknitá ale zatím ještě malá :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 08:16 R Muž romant [27987] Re: pitris65
Podle mě ruducha, jelení paroh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2013 23:37 Muž pitris65 [9]
Fotka k příspěvku Teda jestli to vůbec řasa je.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2013 23:36 Muž pitris65 [9] – Řasa?
Fotka k příspěvku Ahoj!Na skle akvárka se mi objevilo něco jako řasa?Jak se ji můžu zbavit?Otíci si jí nevšímají.Svítím 15W 8 hodin denně s 4 hodinovou přestávkou.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   20.08.2013 19:54 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Aforte
No podle mě je to spíš slušná sbírka několika druhů řas. A to akva je to co máš v prezentacích? Jestli ano a platí datum založení tak proboha nic nepředělávej a buď trpělivej a nech tomu aspoň jeden až dva měsíce než se to všechno zajede.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 18:22 Muž Aforte [533] - Rostliny
Aha tak děkuji. Až budu předělávat to akva, tak všechno očistím a zkusím se toho vyvarovat. Při první náznaku použiju protiřasové metody :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 18:13 Muž Horác [3942] Re: Aforte
no ... na tý prostřední fotce bych řekl, že je taky ... je to trošku hůř zaostřený ... ale na tý Egerii je ukázkovej :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 18:06 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Horác
Jen to na egerii je jelení paroh, ne? Akorát se divím tomu, že ze stránek rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu nemám skoro nic špatně. Silněji osvětlenou nádrž mám, ale nemám vyšší osádku akvária a nemám vysoké pH. pH pouze 7.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 17:57 Muž Horác [3942] Re: Aforte
ruducha rodu Compsopogon ... zvaná též jelení paroh
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 17:52 Muž Aforte [533] - Rostliny
Fotka k příspěvku Další foto z egerie(nejhorší místo)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 17:51 Muž Aforte [533] - Rostliny
Fotka k příspěvku Další foto. I na písku něco je
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 17:51 Muž Aforte [533] - Rostliny
Fotka k příspěvku Potřebuji poradit co mám v akváriu za řasu popř.: řasy.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.08.2013 16:40 Muž Burik [727] - AquascapingRe: bmilan86
co se podívat o pár příspěvků dolů? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 16:28 bmilan86 – Prosím o pomoc
Fotka k příspěvku Dáte mi někdo radu co to je za řasu a jak se jí nejlepe zbavit
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2013 06:47 mr.kojak
Koukám, že jsem rozpoutal vášnivou debatu a nechtěl jsem zasahovat. Pro upřesnění, zářivky jsou umístěny cca 50mm nad hladinou v "homemade" půlkruhových reflektorech průměru 150mm a jsou vylepeny odrazovou fólií. Světlo jde ještě přes krycí sklo. Od úterý, kdy jsem ostříhal a očistil rostliny, snížil dobu svícení a přidal první malou dávku PMDD je řasa na ústupu, byla na stoncích Ludvigie (listy jsem ostříhal a stonky samozřejmě nechal) a teď už není. Byla i na jednotlivých listech Lilaeopsis a pomalu jí ubývá. Snad se to tedy povede ukočírovat. Děkuji a debatujte dále. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2013 09:34 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: mr.kojak
Da se i dost svetla, bez pridavani CO2, a bez tehle rasy. Vzdycky jsou to komplexni podminky, ktere tyhle najezdy ras vyvolaji. A myslet si, ze pridam CO2 a bude po problemu, to je prilis zjednoduseny pohled na vec, takze se tim CO2 az tak netrap.

Jinak na hlavni fotce mas par rostlinek, i CO2 difundujici do vody ze vzduchu by jim melo stacit aby rostly. Troufam si rict, ze osvetleni ktere tam mas uvedeno nepatri zdaleka k nejakym extra, zas az tak moc to neni. A ohledne toho svetla, pokud by se Ti zdalo moc, vyhod reflektory a hned mas min ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2013 08:20 mr.kojak
Děkuji, za posledních pár dnů jsem toho o řasách přečetl tuny, ale nějak se mi ji nepodařilo identifikovat. Tušil jsem, že to světlo bude problém, ale, že až takový jsem netušil. Myslel jsem, že hnojivo ve dně bude na chvíli stačit a pak budu přidávat PMDD. NA Co2 mě ještě schází tlaková láhev, teď mi Co2 obstarávají 2x2l lahve a přes lipové dřívka to pouštím přes rozbočku do výstupu na filtru a dělá to úplnou mlhu. Včera jsem ostříhal zasažené listy a vše očistil, ubral světla na cca 8 hodin a dnes jsem si vzal do práce na rozvážení PMDD. Ještě teda sehnat malou tlakovou lahev a snad by se to mohlo srovnat. Děkuji a budu informovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   22.07.2013 17:20 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: mr.kojak
Trochu by mě zajímalo proč jsi měnil dno. Pokud se ti akvárium podaří rozjet a kobercovky se rozjedou, stejně ho neuvidíš tak jsi tam mohl nechat to bílé. Se silným světlem rostou nároky na přísun živin když je nezajistíš tak to končí řasou. Jen hnojivo ve dně na tohle osvětlení stačit nebude a řekl bych že ani ten burčák. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   22.07.2013 12:04 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: mr.kojak
Typ řasy určil Johan, já bych k tomu dodal třeba tento odkaz: planta.aquariana.cz/…

Osobně bych zkrátil periodu svícení, 13 hodin mě přijde zbytečně mnoho. Já používám svícení kolem 8h, což ale neznamená že je to to nejlepší. Každé akvárium je jiné ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2013 10:01 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: mr.kojak
Rady viz. jelení paroh (Compsopogon).

rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2013 09:45 mr.kojak
Fotka k příspěvku Zdravím, před cca 14ti dny jsem kvůli světlému dnu předělával akvárium. Místo světlého písku jsem použil černý písek ze sklorexu 2-4mm (flexyobklady) na dně je pod slušnou vrstvou písku hnojivo JBL Florapol. V původním skoro neosvětleném (11W lampa se zářivkou) rostliny (Ludwigia palustris, Limnophila sessiliflora,Hottonia inflata..) pěkně rostly a byl jsem bez řas. Teď jsem udělal osvětlení 2x24W T5 HQ 830 a 840 a svítí se od 8:00 do cca 21:00. Voda má 9 dKh, 12 GH a Ph teď přes Co2 držím v rozmezí 6,9-7,1 (celková tvrdost a uhličitanová tvrdost-testy Dajana, Ph digitální WTW).Ryby teď žádné, jen cca 30 krevetek red cherry. Řasa byla už před tím na pár listech Vallisneria Torta od kolegy z práce, vůbec se ale nerozšiřovala. Teď je na všech starších listech Ludwigie, na většině listů Vallistnerie, na různých místech Limnophile, která teď vůbec nechce růst. Dokoupil jsem ještě Hemianthus callitrichoides a té se zatím daří a řasa žádná. Vodu měním každý týden cca 15l. Co mi poradíte? Mechanicky odstraňovat, ubrat osvětlení a snížit průtok filtrem, častěji měnit vodu, přidat rostliny a pevné nervy? Díky :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   19.07.2013 21:50 Muž wewas [12] – Boj s řasou
Nedávno jsem se atdy ptal jak bojovat s řasou co se mi rozšířila po AQ..
Romant poradil časté výměny vody.. cca 3 dny v mém 33L AQ a přidat hnojivo (granule)do substrátu.
Vše probíhá podle plánu a po 2 měsících jsou opravdu vidět změny..
Takže pěkně postupně:
-Častá výměna vody
-Hnojivo v malé míře do substrátu (pěkně pozvolna se uvolňuje)
-Přidal jsem rostlinky, protože stagnoval růst
-Svícení upraveno z 10 na 8 hodin (zkoušel jsem i na 7h, ale nezdálo se mi tak dobré)
-Odkalování dna každou výměnu (posbírám vždycky jen hovňouse:))

Měl jsem skoro úplně zarostlý filtr řasou a po 2 měsících se sám úplně vyčistil až jsem se divil na ten jsem nešahal vůbec..
houbičkou na nádobí jsem vždycky odrhnul kořeny a trošku se pokusil dát z listůrostlin řasu pryč.

Tímto děkuji za rady a snad i toto někomu pomůže dále..
Řasu jsem úplně neodstranil(na kořenech stále trochu je), rostlinky se začínají pomale zmotávat a růst, zahvíli budu sna djiž konečně pořídit Platě korálové(zajížděcí rybka co tam mám již od začátku)pořídit kamarády (Razborky Galaxy)
Chce to hlavně pečlivost, pravidelnost a trpělivost myslím :-) proto to nikdo nevzdávejte.. palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2013 00:32 Žena baletka [624] Re: Machy10
Možná přikrmit parmičky??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2013 11:34 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Machy10
Z rychle rostoucích lze použít i plovoucí třeba Salvinia nebo Limnobium. Ty by třeba ryby nepožíraly....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2013 10:59 Machy10 Re: Johan
Co jsem četl, tak by mi mělo pomoc vysázet nové rychle rostoucí rostliny, spolu s pravidelnou výměnou vody a odkalováním?? Měl jsem Egerii Densa, ale požrali mi ji Parmičky černopruhé, tak tam mám teď jen Echinodory a jeden Anubias, který rostou pomalu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2013 10:44 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Machy10
Směť ruduchy, zelené řasy a rozsivek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2013 10:43 Machy10
Fotka k příspěvku na echinodoru
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2013 10:42 Machy10
Fotka k příspěvku další fotky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2013 10:41 Machy10
Fotka k příspěvku Ahoj, potřeboval bych poradit, co je tohle za řasu?? Začala se tvořit na Anubiasu, ale už ji mám i na jiných rostlinách. Listy se mi s ní začali takhle kroutit, na ostatních rostlinách po chvíli ty listy úplně zčernají. sad
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 15:41 Marcel G Re: Ganjamir
Pokud bude kdokoli z vás chtít pomoct s přesnou identifikací akvarijních řas, tak mi stačí poslat soukromou zprávu, já vám napíšu mojí adresu, a vy mi je pak můžete poštou poslat. Mrknu na to pod mikroskopem, nafotím z toho pár fotek a pošlu vám to e-mailem. Záleží jen na vás, jestli se vám bude chtít utrácet za poštovné. Další možností je předat mi ty vzorky ve všední den v centru Prahy (Národní třída nebo Václavák).

PS: Nemohu zaručit, že se mi podaří identifikovat každou řasu, ale obvyklé druhy by neměl být problém určit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 15:11 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: Marcel G
Takovou řasu taky v jedné nádrži mám a celkem by mě zajímalo co to je zač, v ostatních nádržích se mi nedělá a na internetu sem o ní nenašel ani slovo ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 11:25 Žena baletka [624] Re: Marcel G
Ahoj, já mám na listech taky něco jako "černou přisedlou". Ráda bych Ti ji poslala. Napíšeš mi do SZ kam? Plus jak ji uchovat, jestli normálně list s řasou do vlhkého sáčku nebo nějak jinak. Díky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 10:41 Marcel G Re: azonic
azonic napsal: Nevíte jestli existuje taky černá přisedlá řasa? Nikde jsem o ní nic nenašel.

Pokud by ti to stálo za to, tak mi ji můžeš poslat poštou, a já ti ji zkusím pod mikroskopem určit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2013 22:51 Žena baletka [624] Re: Ganjamir
Já měním vodu přímo hadicí z kohoutku... Důvody jsou jednoduché - čas. Vodu ošetřím aquatanem a ne sice, že bych měla nejlepší akvárko na světě, ale už se docela zajelo a prosperuje. Myslím. Ty masivní výměny opravdu proti ruduše pomohly. Nezmizela úplně, ale drží se na přijatelné mezi. Zapomněla jsem dodat, že jsem také začala méně krmit a vytáhla jeden značně rozměklý velký kořen. Teď, po asi třech měsících od hlavní bitvy, jsem dodala jiný, z jiného dřeva a jsem zvědavá, co nastane. Proti zelené řase mi nakonec pomohlo hejno otíků, na čelním skle, které bylo svého času neprůhledné, se už nechytá nic a to mám akva proti oknu. GSA, bohužel, stále je, ale zkouším si jí nevšímat :-D Jo... jeden rostlinkář mi říkal, že ruducha = kolísání CO2, potažmo pH. To jsem vlastně taky upravila. Takže těch změn bylo postupně celá řada, ale šlo spíše o to najít správnou cestu. A jak už tu mnohokrát zaznělo - je to boj každého jednoho, protože každé akva je jiné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2013 21:26 Muž azonic [63] - RostlinyRe: romant
asi jo ;-) existuje něco jako plochá přisedlá ruducha ale nikde se o ni moc nepíše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2013 20:45 Muž acik [416] Re: romant
Jááá vím romane :) uvidíme zda zacne miznout zelena při postupnem snizovani no3,ted si rikam,zda není i moc svetla,kdyz se dela zelena,ale uz jsem ten interval sviceni snizil,tak dej se vule bozi :)
romant napsal: Já nikoho nestraším, nemůžu za to, že se to stává. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2013 20:43 R Muž romant [27987] Re: acik
Já nikoho nestraším, nemůžu za to, že se to stává. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2013 20:41 Muž acik [416] Re: romant
nestraš mě,tu zelenou tam taky mam a jak jsem si liboval... grrr :)
romant napsal: Ano, často bývá podkladem pro ostatní, třeba ty ruduchy. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [64] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 121139x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3020-jaka-je-to-rasa?od=3151