Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kořen - problém

NápovědaFórum » Dekorace a dno  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Kořen - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2020 18:48 Muž HeRa [13] Celakovice
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Tak jsme se dneska s dětma trochu prošli a na zpáteční cestě k autu jsem si tam odskočil a tohle jsem našel za 2 minuty. Zatím jen opláchnuto a namoceno do vany na zahradě. Neplave a zdá se být tvrdý. Teď jen vyčistit a uvidíme.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2020 16:55 Muž HeRa [13] Re: AkvSimi
Zítra mám v plánnu se tam podívat. Tak pak dám vědět. Sám jsem zvědavý. Naposledy jsem tam byl tak před 30-ti lety . Ale dle fotek na seznamu se tam pořád těží. AkvSimi napsal: U Čelákovic u Labe směrem na Lázně Toušeň bývalo rašeliniště... Ale popravdě nevím, jak je to dneska.. ;-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.01.2020 11:13 Muž ZDRI [1373] Re: I.Š.
Souhlas s Václavem, já bych se také neukvapoval. Co se dá, tak odsát a dát tomu trochu času. Jinak budeš dost možná brzy řešit co s přemnoženými šneky a odpadem jimi produkovaným. Ostatní k Tvé nádrži viz komentář v prezentaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2020 11:12 Muž AkvSimi [0]
Teď upřímně. Kdo tu chodí na kořeny z rašelinišť a má z tama opravdu velký a pěkně členitý kořen?
U Čelákovic u Labe směrem na Lázně Toušeň bývalo rašeliniště, je to kousek od Prahy, vozila se od tamtud slatina do lázní do Toušeně, ale popravdě nevím, jak je to dneska.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.01.2020 23:45 R Muž vaclav [11872] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: I.Š.
Chce to klid, většinou se takové věci časem vyřeší sami než zbrkle něco dělat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 23:44 Muž JirkaŠčobák [3219] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez filtruRe: I.Š.
Dobře to konzumují malí šneci levatky. Nejsou ale prodejní artikl, získáš je od akvaristů.
I kdyby to rozsivky nebyly, levatky se hodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 23:36 Žena I.Š. [53] Re: vaclav
A s tím bych měla, prosím, dělat co?
Díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 23:20 R Muž vaclav [11872] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: I.Š.
Tak jen kořen to nebude, může jít o rozsivky + shluky bakterií. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2020 22:29 Žena I.Š. [53] Re: JirkaŠčobák
Já tu navážno a ty takhle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 22:25 Muž JirkaŠčobák [3219] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez filtruRe: I.Š.
Substrát promíchaný s dřevěnou drtí nemá každý :).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 22:03 Žena I.Š. [53] Re: Zip
To je pravda, Neritiny tam bydlí, skoro se z kořenu nehnou. Tak půjdou do světa. Děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 21:58 Žena I.Š. [53] Re: JirkaŠčobák
Prosím, v čem unikátní? Fakt se v tom nevyznám a trochu konkuruju rybám, jak v tom navzdory studiu plavu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 21:53 Muž Zip [275] Re: I.Š.
Podle mého názoru to je z kořenu a padá to po Neritině. Občas u sebe také pozoruji, jak to hobluje a za ní se víří prach, jestli to jsou výkaly nebo se jí práší od huby nevím. Mrkni na to ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 20:45 Muž JirkaŠčobák [3219] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez filtruRe: I.Š.
Pokud je to jen rozdrobený kořen, tak by mi to nevadilo a v budoucnu bych se těšil na unikátní dno :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 20:24 Žena I.Š. [53] Re: JirkaŠčobák
Vadí mi jen esteticky ;-) Rybám nevadí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 18:57 Muž JirkaŠčobák [3219] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez filtruRe: I.Š.
A vadí ti ten poprašek reálně v něčem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 18:52 Žena I.Š. [53] Re: vaclav
Asi vydržím, budu to zkoušet odsávat. Bojím se, že bych vytrhla čerstvě zasazené rostliny
a celé by to šlo do kopru. A ryby nemám kam přemístit.
Děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 18:44 R Muž vaclav [11872] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: I.Š.
Nebo to zkus vydržet třeba se to časem usadí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 18:43 Žena I.Š. [53] Re: vaclav
Jejda, dalo to velkou práci ho tam ukotvit, aby nevyplavával. A to za provozu? To bude prekérka sad To se dělá jak často? Je tam teprve něco přes měsíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 18:39 R Muž vaclav [11872] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: I.Š.
Kořen vyndej a pořádně ho oškrábej aby všechno měkké zmizelo pak ho dej zpátky. Tohle budeš muset občas udělat. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 17:55 Žena I.Š. [53] Re: vaclav
Tak ty jsem na radu tady vrátila, právě kvůli velikosti a protože jsou to prý čuníci. Taky se mi okamžitě pustili do rostlin, za pár hodin vypadaly některé listy jako poštovní známky. Včetně anubiasů. Jiné řešení není? A to dělají všechny kořeny? A stále? Tohle mě dost hněte sad
Edit: Tak máte pravdu, je to od kořenu. Na pravé "závětrné" straně od filtru je u něj na substrátu vidět poprašek hnědého prášku. Vadí to rybám, když se to zvíří? A jiné řešení než ancistrus nebo vyhodit kořen není? Odsaju zítra co půjde, ale bojím se, že se to bude uvolňovat stále. Ach jo, z kořenu jsem měla takovou radost. Namáčela jsem ho, vyvařila a vydrbala katáčem...Je z akvaristiky, tohle jsem nečekala. Asi je to do vlákna, kořen, že jo? Ale nechci zakládat.
Snad nedostanu na budku :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 17:47 R Muž vaclav [11872] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: I.Š.
Tak nejlepší je ancistrus nebo podobný krunýřovec ale jsou to v dospělosti dost velké ryby. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 17:43 Žena I.Š. [53] Re: ZDRI
O.K. díky, budu se snažit. Fakt se mi to tam vůbec nelíbí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 17:41 Žena I.Š. [53] Re: vaclav
Děkuju, taky mi to napadlo, vypadá to jako kousíčky kořenu.Kdo by mi s ním pomohl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 17:38 R Muž vaclav [11872] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: I.Š.
Já bych řekl že to dělá kořen, nemáš v akváriu nikoho kdo by se o něj staral. Také jsem měl něco podobného. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2020 17:35 Muž ZDRI [1373] Re: I.Š.
Přiznám, že nevím, co přesně je příčinou. Pokud je nádrž jinak OK, zbytečně bych se nestresoval. Při výměně vody použij tenčí hadičku, tou listy trochu oklepni (tím kal zvíříš) a rovnou ho většinu odsaješ. Párkrát to udělej a uvidíš. A snaž se odstranit co nejvíc případných polorozpadlých částí rostlin i jiného organického bordelu, je to nová nádrž, ne všechno Ti poroste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 17:21 Žena I.Š. [53] – Řasa???
Fotka k příspěvku HD Ahojky, obracím se na vás zase se stejnou prosbou, jelikož jsem problém nevyřešila. V akva mi lítají hnědé částečky a jakoby prach, které ráno sedí na dekoracích a rostlinách, voda čirá a ryby to víří jen lehce, ale nedej bože, když tam sáhnu. Z listů rostlin se to zvedne a lítá po celém akva. Do filtru jsem přidala filtrační vatu, ale bude to už týden a výsledek nevidím. Poprvé jsem to zaznamenala , když jsem při založení použila Bactoesex, prý se to dle p. Rataje má usadit ve filtru, což se nestalo. Snížila jsem dobu osvětlení, kdyby řasa, ale nevím si s tím rady. Voda vypadá dobře, mám sice mastnou hladinu, ale to je prý u čerstvě založených akva normální, dusitany úplně minimální, ryby vypadají čiperně, rostliny hodně poskočily, ale některé se vytahují za světlem a nevypadají moc čerstvě, listy spíše zkrabatělé....
Teď měním cca 1/3 vody 1x týdně, vždy tam něco z toho bordýlku nasaju, ale celkově nemám pocit posunu. Hlavně se mi to hodně nelíbí, ráda bych měla vygruntováno:-)
Moc,moc děkuju všem :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2019 18:59 Muž vlka [1638] Re: Smetany
Mám X krát ověřeno, že to neuškodilo a nikdy se nic na žádném, takto vyvařeném kořenu neobjevilo, takže proč se nepodělit o vlastní zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.11.2019 18:38 Muž Smetany [1220] Re: vlka
Nebudu se tě ptát proč to tak děláš. Docela chápu že si na to zvyklý a uklidňuje tě to. Co mě ale zajímá je proč to radíš ostatním? Když nemáš jediný logický důvod se domnívat že to pomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2019 18:18 Muž vlka [1638] Re: Brissinge
Hezký večer. I když se mnozí určo ozvou a neptejte se už proč slané, doporučuji vyvařit ve slané vodě. Praktikuji to léta a nikdy žádný problém.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2019 09:42 R Muž lacewings [4517] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Brissinge
- určujících forem může být několik,
- určení pouze pod mikroskopem a kultivací
- můžete zkusit aplikovat kapku eSHa exit na útvar, pokud dojde k reakci je zde možnost vývoje druhů bahenních mykóz, ale i toto není 100% ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2019 09:08 Žena Brissinge [0] Re: lacewings
ok, trošku je okoupnu. A netušíte co to je za zavrženíhodnou formu života na bázi uhlíku? To mě asi zajímá ještě víc, než jak se toho zbavit :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2019 21:16 R Muž lacewings [4517] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Brissinge
- problém vyřešíte koupelí, nebo potírání roztokem z hypermanganu
- oplach a bezpečné použití přípravku je samozřejmostí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2019 17:03 Žena Brissinge [0] – černé kuličky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj všichni!
Netuším jestli je tohle správný místo na pohození dotazu, ale vidím nadpis "kořen - problém", tak snad. Kdyby ne, prosím mě někdo přesměrujte.

Chtěla bych se zeptat, jestli má někdo zkušenosti s černýma "kuličkama" nebo "tečkama" na kořenu (konkrétně mopani wood).
Tečky jsou pouze na mopanu a jsou tam v podstatě od začátku, po tom co zmizela prvotní plíseň. Jde o do prostoru lehce vystupující bradavice, které nejsou chlupaté, nic nedělaj a vypadaj neškodně. Dokud se nenechají chvíli na suchu. To se stává při výmeně vody.
Na suchu zbělají a po napuštění vody se tak jako zvlákní. Když se to rozvíží je toho pak plný akvárko.
Mám tam ty dřeva už nějakou dobu a čas od času se to při výměně stane. Gupky furt žijou, i potěry to zatím přežili. Koukala sem jestli by to žrali, ale dycky to zase vyplivnou.

Tuší někdo co to je? A jestli je to škodlivý nebo ne? Můj typ je zatím, že to je neškodný, ale nerada bych se mýlila.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2019 15:31 Angus68 Re: Planorbella
Nedám dopustit na borovici z řešeliniště ;-) Kupovaný nebrat- aspoň né tady ;-)
A kousek dubu by se taky někdy hodil, ale to v obchodech nemají. Příroda ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2019 15:24 Muž Planorbella [637] Re: larix, Smetany
A co dřevo z olše lepkavé? To se mi také osvědčilo jako kvalitní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2019 15:21 Angus68 Re: Smetany
Tak to musíš mít fakt kliku ;-) Tady sem kupoval tři a všechny po čase smrděly jak hnůj. A ještě bylo řas, že bys to nevybral a AQ zahodil ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.05.2019 12:11 Muž Smetany [1220] Re: Angus68
Ono i v tom obchodě se dají najít fajn kusy je to pořád přírodní dřevo. Z některých kritik na kupované kořeny to vypadá skoro jako kdyby je ty obchody tiskly v Číně na 3D tiskárně. Používám oba typy jak kupované tak ty co najdu v přírodě a každý má něco do sebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2019 11:54 Muž vlka [1638] Re: Angus68
Když z krámu, tak jedině Mangrovník. Nikdy žádnej problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.05.2019 11:52 Muž Martin7 [14] Re: Angus68
Protože jsme hloupí a líní ;-) stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2019 11:15 Angus68 Re: Martin7
Proč si vždycky vyberete takovej kořen z krámu, když příroda nabízí takový unikátní kousky hmm To mi hlava nebere ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2019 09:40 Muž Martin7 [14] Re: Smetany
Je to red moor z rostlinna-akvaria.cz. Vzhledem k tomu, že je to čerstvě založená nádrž jen s křemičitým pískem, rostlinami a kvalitní filtrací, tak nemám pocit, že bych na tom mohl něco pokazit. Spíš asi byl problém ve výběru daného kusu. Na kořenu je masivní část s tmavým dřevem uvnitř, které podle mě nehnije poprvé. Otázka, jestli by e-shop měl takový kořen prodávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.05.2019 05:31 Angus68 Re: Anďaska
Takovej kořen z cínoveckého rašeliniště, to je věc ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.05.2019 00:34 Muž larix [1311] Re: Smetany
Čo som vedel, to som napísal. Že by to mohol byť rododendron počujem prvýkrát (je to zaujímavé) a rovnako pripúšťam, že sa môžem mýliť. Spolieham sa totiž na info od obchodníkov a všetci vieme, ako spoľahlivé takéto informácie občas bývajú :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2019 00:11 Muž Smetany [1220] Re: larix
Tak v tomhle se shodneme ale vážně jsem někde četl že je to rododendron. Vzal jsem to jako fakt ale nemusí to tak být. Třeba tady www.google.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2019 00:05 Muž larix [1311] Re: Smetany
Aha, prepáč. Pravý Red Moor má takú špecifickú mozaikovitú povrchovú štruktúru. Skúsim pozrieť...
EDIT: Na tomto obrázku www.all4pet.sk/… to je trochu vidieť - striedajú sa tmavšie a bledšie plochy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2019 00:02 Muž Smetany [1220] Re: larix
Já sem nemyslel na to kde se vyskytuje ale spíš jak podle tebe vypadá. Aby jsme se nebavili každý o jiném kořenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2019 00:00 Muž larix [1311] Re: Smetany
Žiadny taký odkaz nemám uložený, musel by som hľadať rovnako ako ty :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2019 23:59 Muž Smetany [1220] Re: larix
No já sem až do teď žil v přesvědčení že je to kořen rododendronu. Ale třeba se pletu. Můžeš dát nějaký odkaz?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2019 23:54 Muž larix [1311] Re: Smetany
Že je "Red Moor" drevo z vrchovísk, nájdeš aj na internete (samozrejme, falšovanie môže existovať). To, že ide najčastejšie o drevo borovíc, je môj predpoklad, keďže na vrchoviskách sa zo vzrastnejšich drevín (plazivé vŕby, borievky a vresovcovité dreviny môžeme zanedbať) vyskytuje v podstate iba borovica a breza (výnimočne smrek).
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3 4

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno Přidat příspěvek • Zobrazeno 4821x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/12460-koren-problem