Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to řasa?

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 40 Přejít na další stránku   1  
Jaká je to řasa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2015 18:09 Muž larix [1420] Re: kofejn
Túto riasu som mal aj ja. Ak si dobre pamňtám, pár viet sme o nej prehodili v komentoch k tvojej nádrži. Je to nejaký taxón červených rias (Rhodophyta) a autor MCI CH. Rubilar uvádza, že je dôsledkom nerovnováhy medzi Ca a Mg (príliš veľa vápnika v pomere k horčíku) a súčasne nadbytku železa. U mňa ju likvidovali Neritiny a kotúľky. Na rozdiel od riasy, ktorú spomína ercan, táto išla dobre odstrániť mechanicky. Rástla hlavne na plastových dieloch filtra.
Potom som sa stretol ešte s jedným druhom čiernej "riasy" a tou bolo niečo čierne, vláknité na spôsob sinice, nebolo to však mazľavé a rástlo to hlavne na tmavých miestach. Tiež to išlo dobre odsať alebo odstrániť mechanicky ale nikdy to nemalo formu nejakej kalamity a zmizlo to po čase bez cielených zásahov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2015 17:26 Muž RBeil [174] Re: kofejn
to vypadá jak hnědá :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2015 17:17 Muž kofejn [963] Re: RBeil
I tu tmavě černou asi mám :). Vypadá jak samet a zdá se mi, že odolá i běžné lázni sava (Po dvou dnech od lázně vypadá pořád stejně). Tady je na hnědovce rybicky.net/fotogalerie.php… , tady v blyxe rybicky.net/fotogalerie.php… a na rampě rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2015 16:55 Muž RBeil [174] Re: ercan
Asi vím so myslíš za barvu, ale "tmavě-černá" asi není :-) Není to tmavě-zelená? Bude to GSA řasa. Málo fosforu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2015 23:10 Žena wdenda [14] Re: romant
Takže se toho zbavit, chápu :-D Děkuji moc :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2015 09:00 Muž ercan [38]
Zdravím ahoj
Chci se zeptat,když se dělá na listech tmavě černý povlak který nejde nijak odstranit a ani otřít. Je to nějaký druh ruduchy? Nebo se pletu? Vím že mám v aq málo světla,tak se to může dělat z tohoto důvodu? Aq je 250L výška 55cm a jen 2x18w zářivka :-( . Předem dík za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2015 15:24 R Muž romant [27987] Re: wdenda
Najdi si pojem "žabí vlas" a pořiď špejle. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2015 15:13 Žena wdenda [14] Re: Xpe
Upravila jsem ji tak to potom šlo :) Přidávám to z telefonu a ten to.ukazoval normálně :) Ale děkuji

Na ten článek jsem koukala, vůbec nevím co by to právě mohlo být :/ Když se něco schodovalo trochu tvarem, tak vůbec ne barvou :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2015 14:44 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: wdenda
Nejlepší je než to sem vložíš fotku upravit si ji v nějakém programu na fotky tím se nestane otočení fotky vzhůru nohama ano ale to sem nepatří ale tip pro tebe. Jeto řasa ale jaká netuším. Koukni sem. rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2015 14:12 Žena wdenda [14] – Něco zeleného
Fotka k příspěvku Dobrý den,našla jsem v bratrovém AQ chyceno přes trávu jakousi zelenou... Jak kdyby to byli vlasy. Nechala jsem to tam s tím, že by jste mi mohli pomoci co to je :) Zda nějaký tvořící se mech či řasokoule atd a nebo je to řasa, co by tam neměla být. Předem děkuji :)

Omlouvám se za tu fotku, koukám že je obráceně :/ Ukazuje se mi úplně normálně, ale když ji nahraji, otočí se mi :/
Už se mi to podařilo, omlouvám se, nevím proč to tak bylo :)
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 19:35 Muž Qvicala [4] - Momentálně snaha o více rostlinné akvárium a do budoucna jen hejno neonek a krevetky.
Vstupní voda 4kH, takže dost měkká, takže to dávkování Mgso4 nechám.
A uberu tedy na hnojení.
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 19:30 Muž RBeil [174] Re: Qvicala
Ono pravidly EI se momentalně nemůžeš řídit, max. složením když ti vyhovuje. Ja mám složení EI, ale dávkuju 2-3ml/den podle toho jak to mám zarostlé a mikroprvky tak jednou do týdne. Vodu měním co 14 dní cca 60%. MgSO4 dávkuješ podle toho jak máš tvrdou/měkou vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 19:24 Muž Qvicala [4] - Momentálně snaha o více rostlinné akvárium a do budoucna jen hejno neonek a krevetky.Re: RBeil
Střídá se to jeden to a druhý den to...
Obojí třikrát v týdnu krom jednoho dne. To se nedává ani jedno, den před výměnou vody. A ten síran hořečnatý, co se dává po výměně vody lžička, ten mám taky snížit? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 19:20 Muž RBeil [174] Re: Qvicala
Makro bych dal klidně i 2ml a mikro 1ml ob den bohatě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 19:18 Muž Qvicala [4] - Momentálně snaha o více rostlinné akvárium a do budoucna jen hejno neonek a krevetky.
Dobrá tedy. Děkuji za rady... palec
Takže stáhnu Makro z 8ml na 3ml a Mikro ze 3ml na 1ml? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2015 19:08 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Qvicala
Nesmíš ale všemu věřit. Tuhle řasu jsem měl taky stačilo přestat tolik hnojit a byl klid. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.11.2015 19:08 Muž RBeil [174] Re: Qvicala
Taky je to znát ? hech smich Kdybys viděl moje akva v invazích řas kdysi :-D Uber na hnojení nebo přejdi na PMDD a zmizne sama :-) Na EI máš málo světla a hooodně málo rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 19:07 Muž Qvicala [4] - Momentálně snaha o více rostlinné akvárium a do budoucna jen hejno neonek a krevetky.Re: Qvicala
Takže jsem vlastně teď uvolnil další spory rozzureny a budu muset čekat další tři týdny :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 18:55 Muž Qvicala [4] - Momentálně snaha o více rostlinné akvárium a do budoucna jen hejno neonek a krevetky.Re: RBeil
Fotka k příspěvku No prachovou já právě nechávám růst, dělá se i na skle.
Četl jsem, že když se nechá po celý svůj životní cyklus (3 týdny), tak pak sama chcipne a je od ní pokoj, tak jsem se rozhodl to zkusit a už asi 14 dní jsem nestíral sklo... Taky je to znát :-|
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 18:49 Muž RBeil [174] Re: Qvicala
Říkaš prachový obláček? Tak to sedí na zelenou prachovou řasu. Tvoří se z přebytku živin v akváriu. Ja si míchám hnojivo podle složení EI, ale hnojim 1/4 dávkou. Ono když už snižuješ a upravuješ dávku EI na tak malé množství tak se to blíži metodě PPS pro.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 18:44 Muž Qvicala [4] - Momentálně snaha o více rostlinné akvárium a do budoucna jen hejno neonek a krevetky.Re: vaaclav
Takže mám začít dávkovat jen třetinu třeba?
Myslel jsem, že metoda tohoto hnojení je právě v tom, že rostliny dostanou všeho víc, než spotřebují. Nemusím tím tedy řešit, co tam chybí a neustále testovat vodu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2015 18:40 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Qvicala
Řasy nerostou jen v neudržovaných akváriích jak vidíš sám u sebe, zřejmě si neodhadl spotřebu rostlin. I EI metodu si musíš přizpůsobit svým podmínkám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 18:37 Muž Qvicala [4] - Momentálně snaha o více rostlinné akvárium a do budoucna jen hejno neonek a krevetky.Re: romant
Je to nějaké keramické... Nebo hliněné, nevím....
Seškrábnout to nehtem nejde, nezůstává to na nehtu, nesmrdí, ale když do toho škrábnu, tak od toho jde takový zelený prachový obláček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 18:30 Muž Qvicala [4] - Momentálně snaha o více rostlinné akvárium a do budoucna jen hejno neonek a krevetky.Re: vaaclav
Však pokud jsem to dobře pochopil, tak rostliny jsou při Ei limitovány světlem ne? A tudíž rostou, tak rychle, jak jim dovolí světlo. Co2 mám v normě a proud taktéž. Aspoň si to myslím
A řasy by měli ve větším množství růst, jen pokud mají dostatek amoniaku ze zanedbané údržby, což by u mě, podle mě nemělo být.
Takže mám Ei zase zavrhnout? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 18:26 R Muž romant [27987] Re: Qvicala
Pokud to půjde z toho plastovýho bazmeku dobře prsty setřít a ty prsty budou smrdět jak bolavá noha, potom i sinice by to mohla být, ale nemyslím si.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 18:24 Muž Qvicala [4] - Momentálně snaha o více rostlinné akvárium a do budoucna jen hejno neonek a krevetky.Re: RBeil
Safra, jsem rozhozen ne
Testy na vodu mám akorát papírový od Tetry 6v1, to asi nebude moc přesný... I tak to mám zkusit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 18:09 Muž RBeil [174] Re: Qvicala
Sínice... Málo dusíku nebo přebytek fosforu. Změř NO3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 18:08 R Muž romant [27987] Re: Qvicala
Tedy já nejsem rozhodně žádnej rostlinář, ale když vidím tvoje akvo v prezentaci kladu si otázku, čemu se tam svítí a co se tam hnojí El? Podle mě jsi se postupně, ve snaze o dokonalost dotlačil to řasy, tedy do řasy, která se vyskytuje ve větší míře, než je akceptovatelné(subjektivní dojem), neb akvária bez řas neexistují. Odpovědí by mohla být časová retro osa změn, který v poslední době v akváriu proběhly. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 18:07 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Qvicala
Nemáš na EI světlo a určitě ne rostliny takže, ti to začalo hezky zelenat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 17:53 Muž Qvicala [4] - Momentálně snaha o více rostlinné akvárium a do budoucna jen hejno neonek a krevetky.Re: romant
Teď v neděli jsem měnil 50%, páč jsem začal hnojit metodou Estimative Index, jinak jsem měnil tak 30%.
Je fakt, že teď tam ta skalka zapadne asi trošku líp, ale to nic nemění na tom, že je to řasa a je třeba jen otázka času, než se to rozjede po celém akva v mnohem větším množství, což by mne štvalo dost. Na skle a starších listech se mi toho trochu taky dělá.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 17:37 R Muž romant [27987] Re: Qvicala
Kolik měníš týdně vody? Měl by jsi alespoň polovinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2015 17:34 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Qvicala
vypadá to hezky přírodně, což se nedá říct o předmětu na kterém ta řasa je. Není to tak nakonec lepší? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 17:29 Muž Qvicala [4] - Momentálně snaha o více rostlinné akvárium a do budoucna jen hejno neonek a krevetky. – Zelená flekovitá?
Fotka k příspěvku Ahoj. Je to zelená flekovitá asi, že?
Hnojim Ei, pomůže přidávání fosforu?
Světlo jsem stáhl z 12 na 10 hodin a cca 80-90% a Co2 jsem přidal. Mám světle zelený dropchecker v tom nejméně se hybajícím místě v akva.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2015 10:33 Muž stavros [0] Re: KarlosS
s velkýma rostlinama vzadu souhlas, ale vzadu znamená v mém případě jen krátká strana akva, kde má trubku filtr, z ostatních třech stran je pohledovka, takže to v podstatě není kam dát, ale být tam prostě musí ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2015 10:31 Muž stavros [0] Re: larix
tihle malý slimáci jsou fajn, to mi nevadí :).

Nafotit řasu proč ne, ale nejsem fotograf a kompaktem to holt není ono :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2015 10:20 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: stavros
ještě takovej dodatek. Vysoké, stonkové rostliny, co dorůstaj až k hladině se dávají dozadu. Ta ludwigie vpředu ti bude stínit výhled do akva. Dopředu patří nízké rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2015 10:15 Muž larix [1420] Re: stavros
Vajíčka slimákov v slizovom ochrannom obale.
Inak tá riasa je priam ukážková, také pekné exempláre by sa hodilo nafotiť do atlasu (bez irónie).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2015 09:16 Muž stavros [0] Re: KarlosS
díky, na rostlinách určitě přidám a CO zatím nepoužívám ... zatím :)
netušíte co je to za chomáček na té 4té fotce? malý hlemýždi nebo nějaké breberky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2015 08:16 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: stavros
máš tam hodně světla. Buď uber světlo, nebo přidej na co2 ...
A málo rostlin, přidej na rostlinách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2015 23:01 Muž stavros [0] – plašit se nebo ne :)
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku přátelé jeden skromný dotaz k 3 týdny založenému akva ...
Tak nějak se mi tam zabydlela tato řasa .... nejsem schopen jí tak úplně zařadit a už vůbec nevím jestli jí řešit nebo ne. Je to nově založená 180ka (viz vývoj v prezentaci)
zatím bez rybek. Na dno pod Liapor jsem rozdrobil Osmocote, na což svádím příliš mnoho živin a málo odběratelů :). Každopádně v akva jsou zatím jen malý šneci. Plašit, řešit, nebo být trpělivý a pravidelně měnit vodu a čekat a čekat a čekat? :)

Díky za rady.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2015 19:40 Muž Shimamoto [492] Re: Dima
Jo, ruducha, konkrétně takzvaný jelení paroh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2015 19:36 Muž Svoboda777 [4] - Rostliny – prosim pomoc
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Krasny den, prosim pomoc, atakuje me tato modra rasa. Je to ruducha?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2015 14:26 Muž aldab [3] – na řasu ultrazvukem
Máte prosím někdo informace o možném využití utrazvuku při likvidaci řas v akvariu? Tato metoda je užívána (nevím s jakými výsledky) pro likvidaci řas v jezírcích i větších vodních plochách, ale nenašel jsem nic o využití v akvaristice. Deklarováno je,že rostlinám ani rybám neškodí, samozřejmě jsou rozhodující použité frekvence, které ničí pouze buněčnou strukturu řas. Rád bych se něco o této problematice dozvěděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2015 19:56 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: vrbozubec
Ruduchu tu poznam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2015 19:49 vrbozubec
Fotka k příspěvku Poprosim...jaka je to rasa?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2015 17:16 Muž justinik [9] – Čierna rasa či?
Fotka k příspěvku Je to čierna riasa? jak som zmenil PMDD tak mi vybehla...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   07.10.2015 08:11 Muž larix [1420]
Drahé vybavenie ešte z nikoho akvaristu neurobilo. Ono treba hľadať aspoň približnú rovnováhu medzi svetlom a živinami (vrátane CO2) a nájsť vhodný pomer medzi jednotlivými dodávanými látkami. Niekedy sa to podarí ihneď po založení, niekedy to trvá mesiace alebo aj roky. Treba byť trpezlivý, pozorovať, čítať a premýšľať :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2015 00:46 masvers Re: romant
Zdravím ,s tím SiO2 mě to nedalo tak jsem vložil do filtru ten JBL SilicatEx 500 g a ejhle sinice zmizela SiO2 jsem snížil na poloviční hodnoty . Akvarium teď vypadá čistě . Jenže co se zas rozšířilo buď je to Oedogonium nebo Černá štětičková řasa a nebo Rhizoclonium zatím to neodstraňuji krevetky se v tom přehrabují. Při používání JBL Silicatex je odstraňován i fosfor takže mě začínají žloutnout listy na některých rostlinách a na Pistia stratiotes se objevuje žilnatění (popis ve vnitřku lístků jsou vidět zelené žilky a kolem žloutnoucí místa). Nejsem si jist jestli je to ta hlavní příčina nedostatku PO4 ,ale naměřené hodnoty PO4 jsou na nule. NO3 je na na 15 mg/l . Já to hnojení vůbec nechápu když dám Kompletní hnojivo tak buď je to špatně namíchané nebo je tam něčeho navíc a to se nějak přebíjí a tím to tu látku nějak blokuje . Jak to k sakru poznat čého je málo čeho je moc?! U mámi na druhém konci města stejná výstupní voda akvarijum je za rybněno . Anubias bateri roste jak v pralesu voda jak křišťál dneska jsem měřil parametry vody PO4 na katastrofální hodnotě (zítra půjdu vyměnit 70% vody) SiO2 taky na nejhorších hodnotách ,NO3-20mg/l NO2-0,001mg/l NO4-0,000. Žádné CO2. Minimum štěrku odkaluji jednou za měsíc. A akvarium je ukázkové ryby nezdychají je už v provozu snad 4 roky jedna zářivka . A v tomto akvariu drahý substrát ada ,knott proud vody jak na niagarských vodopádech 4 zářivky denního světla 5000k nebo čeho . Utracené prachy za testy substráty všechno špičkové kvality (trochu přeháním). To je zatím vše z mého rostlinaření a krevetkaření. Martin

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   03.10.2015 09:03 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ludvik
Mě z toho vyplývá, že nově zasazená rostlina je odkázaná na živiny ve vodě (případně na těch ve starých emerzních listech, umí-li je využít). Teprve po dobrém zakořenění se to změní. A to ještě záleží na rostlině
Z letitého fungování na akvaristických stránkách mám dojem že právě ze začátku (až na výjimky)rostliny několik měsíců rostou dobře a pak přijde útlum. Proto těm co to neumí radím z hnojením počkat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.10.2015 21:05 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: KarlosS
Já radím nehnojit tyhle rostliny to určitě nepotřebují. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [40] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 121139x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3020-jaka-je-to-rasa?od=1951