Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to řasa?

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 51 Přejít na další stránku   1  
Jaká je to řasa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2014 11:53 Renča Re: olivis
Mám tu zelenou prachovou řasu ....nemáte tedy s ní někdo zkušenosti? Třeba by mi někdo poradil jak na ni :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2014 11:23 Muž olivis [32] Re: Renča
Chce to číst, hledat a zkoušet. Zde např. pár odkazů:
www.rostlinna-akvaria.cz/…
www.prirodni-akvarium.cz/…
Hodně zdaru X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2014 09:43 Renča – Řasa v akváriu
Ahoj, prosím potřebovala bych radu. Na zevnitř akvária se mi na květinách na skle i na filtru vytvořili takové zelené štětinky a nevím jestli je to řasa...nejspíš jo...pokaždé se ji snažím vyčistit a oškrábat, ale utvoří se znovu....co s tím ? sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2014 09:42 Muž vasa1234 [20] Re: KarlosS
CO2 mám (burčák). Výpusť filtru mám cca 6cm pod hladinou směřovanou na zadní stranu akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2014 09:34 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: vasa1234
je tam největší intenzita světla a výpusť filtru. A co2 zřejmě nepřidáváš ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2014 09:17 Muž vasa1234 [20]
Fotka k příspěvku Mám problém s řasou na listech vallisnerií pouze na těch které se položí na hladinu. Máte s touto řasou nějaké zkušenosti? A hlavně proč roste jen až mám listy na hladině?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2014 21:50 Muž Amras [34] Re: Aforte
Určitě. Mám také tu stejnou rampu a svítím jen jednou zářivkou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2014 21:37 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: TitanArmy
Nemám to odzkoušené, ale říkali tu, že to funguje i s jednou zářivkou vytáhlou. palec A nebo můžeš nechat obě s tím, že snížíš délku dobu svitu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.09.2014 21:36 R Muž romant [27987] Re: TitanArmy
Musíš si uvědomit podstatu věci. Buď budeš pražit světlo a dokážeš to podpořit a nebo to světlo musíš omezit, aby to bylo odpovídající zdrojům uvnitř akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2014 21:34 Muž TitanArmy [4] Re: Aforte
Ano 4Aqua. Zítra vyzkouším jednu vytáhnout. Snad to půjde.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2014 21:28 Muž Aforte [533] - Rostliny
Zatemni na 3 dny. Pokusím se hádat a troufám si říct, že je to osvětlení 4aqua. Po zatemnění vytáhni jednu zářivku a zkus ti jen s jednou. ano Zkusil bych pořešit CO2 a hnojení s tím, že bys tu zářivku pak časem navrátil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2014 21:24 R Muž romant [27987] Re: TitanArmy
A jak je vidět, daří se jí u tebe. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2014 21:20 Muž TitanArmy [4] Re: romant
Sinice se ke mě dostala s tou Riccií :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.09.2014 21:08 R Muž romant [27987] Re: TitanArmy
Na osvětlení 2x24W, pro takovou nádrž už to chce přesně vědět co děláš a mít připravený další podpory, jako jsou CO2 a hnojení, tedy dodávání do vody chybějící prvky. Bez toho a bez znalostí, slespoň obecných, jak to vlastně funguje a co se tou světelnou palbou v akváriu bude dít, to nemá smyslu pořizovat a natož začít provozovat. Bohužel se rady z husta opisují a kolikrát to radí lidé, kteří s takovým osvětlením nemají zkušenosti ani omylem, ale psalo se to na internetu a to je svatý a budeme to papouškovat. :-O Jinak to zastínění na několik dní nikomu nic neudělá, ale neslibuj si od toho zázraky, možná se naruší následky, ale příčina stále bude zůstávat a časem se situace bude opakovat. :-) Momentálně je pro tebe tím určujícím faktorem světlo, tedy jeho síla, takže bych se při řešení vydal tímto směrem a to buď ubráním a nebo dodáním dalších živin, jak jsem popsal. Prostě to bude chtít vybalancovat. Osobně mám tu zkušenost, že sinice se světlem a hodnotou NO3, tedy jejím byť i dočasným brutálnějším zvýšením dá vcelku úspěšně narušovat, ne-li zcela eliminovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2014 21:04 Muž TitanArmy [4] Re: Aforte
Co s tím zakrytím akvária? budou 3 dny stačit aby sinice ustoupila? Co na to ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2014 21:02 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: TitanArmy
Vážně? Já mám 2x 15W a rostlinám se daří. Řekl bych, že toho světla je až moc. Rostliny se červenají. Dokonce i blyxa, což není zase tak časté.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2014 20:56 Muž TitanArmy [4] Re: Kamilstrom
Když jsem se lidí ptal na světlo pro akva 60x30x30, tak mi každý doporučoval těch 2x24, že prý 2x15W je málo. :) Pak si vyber. Mám otázku. Když teda zakryji akvárium na ty 3-4 dny, neuškodí to rybám ? Chci se té sinice zbavit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2014 15:45 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: TitanArmy
Sinice ma rada Riccii,NO3 moc nebo malo roste i tak,podle toho co vidim u tebe,2*24W na 50L bude mozna ten duvod,vypada to na moc svetla! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2014 11:08 Žena Turbínka [2558] Re: TitanArmy
Georg má pravdu - to hezky sytě zelené je sinice. Setřít rukou, na pár dní zatemnit. Nedělá tomu dobře také voda hodně bohatá na NO3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.09.2014 08:46 georg Re: TitanArmy
Pokud to teda nebude ta riccie,řekl bych že není,tak jedině sinice - takový zelný povlak,lze setřít rukou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2014 08:35 Muž TitanArmy [4] – copak to je
Fotka k příspěvku Ahoj. Na mém budoucím koberečku z Riccie se něco objevilo. Je to nějaká řasa, nebo to jen roste Riccie? Nejsem si právě jistý jestli to není řasa. Má to totiž tmavě zelenou barvu a jakoby to zalepovalo tu samotnou Riccii.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2014 14:44 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: TitanArmy
Smiknout a neresit. Kdybys mel pozabijet vsechno, co v akvariu je, nechces to tam, a jen se to nijak neprojevuje, nedelal bys nic jineho a stejne by to nikam nevedlo. Vzdyt i prostredky na zachody zabiji dle reklamy jen 99.9% bakterii, a to tam nic zit nema, tak jak bys to chtel udelat v akvariu ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2014 19:10 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: TitanArmy
Pokiaľ sú tie listy nejaké staré, zoslabené, odumierajúce, tak to pomôže. Ale ruducha si nájde aj iné zoslabené listy. Mudrovať čo na ňu pomôže si netrúfnem, lebo i ja sám ju sem-tam mám, nech robím čokoľvek :) (ak teda nepočítam nasadenie ťažkej techniky v podobe Twinstar)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2014 18:51 Muž TitanArmy [4] Re: Designer
Pomůže odstřihnutí napadených listů? Mám to jen na 3 listech v celém akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2014 20:31 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Tomiino
Ja som práveže chcel povedať, že pauzu dávam (obedňajšiu). Akvárium si takto užívam ráno a potom večer ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2014 18:17 Muž Tomiino [43]
jasna vec,to je taky pravda ze neni uplna tma v akvariu,zrovna v mem..kde je naproti pres mistnost proti oknu.Docela slunecny byt,takze mozna nema pauza v mem akva velky smysl...jen narusuji asi den v akva...tak premyslim jestli pauzu zrusit.Vim ze to patri do jineho vlakna,ale kolik je ideal svitit v low-tech akva ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2014 15:04 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Tomiino
Dá sa i takto (osobne ja toto preferujem), no prechod spôsobí zmeny. Tu treba trpezlivosť, ale opakujem ide to. Cez deň nieje úplna tma v žiadnom akváriu. Teda iba ak ho máme vo vinnej pivnici
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2014 10:54 Muž Tomiino [43]
dobry den vsem,chtel bych se zeptat na pauzu behem sviceni.Muze to mit neco spolecneho s tou rasou v mem akva? je lepsi svitit bez pauzy nebo s pauzou?? diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2014 09:17 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: TitanArmy
Je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2014 07:32 Muž TitanArmy [4] Re: TitanArmy
Fotka k příspěvku
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2014 07:31 Muž TitanArmy [4] – je to ona?
Fotka k příspěvku Je to Ruducha? :(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2014 23:31 Muž ludvik [1082] Re: slavko
Bez mikroskopu a větších znalostí to asi nikdo nerozhodne, zda jsou naše "rozsivky" ve skutečnosti bakterie, a to nitrifikační. Ale z logiky, či Occamovy břitvy mi vyplývá, že něco tak malého jako bakterie nebudou v proudu vody v takové vrstvě, abych to viděl okem. Ty ve spodní vrstvě by už měly asi problém se stravou. A nepravděpodobné také je, že budou jen někde - a o list vedle ne.
slavko napsal: Koncentrácia týchto baktérií je určite najvyššia vo filtri, ale myslím, že aj baktérie na iných povrchoch akvária sú dôležité a v tejto spojitosti ma napadá, či ak tieto baktérie nie sú vo filtri v dostatočnom množstve, či spomínané rozsievky nemôžu byť vlastne kolónie baktérií (ako dôsledok nadbytku NO2)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2014 21:44 R Muž slavko [1759] - Rostliny – Nitrifikácia
Krásna debata, ďakujem všetkým zúčastneným za jej kultúrnosť ;-)

Pridám svoju trošku. Pred asi rokom-dvomi som čítal krásny článok o dusíkožravých baktériách, žiaľ odkaz nemám, ale bola to stránka nejakého amerického akva klubu, kde popisovali potreby týchto baktérií, medzi ktoré z pamäti lovím ideálne hodnoty: pH mierne nad 7, teplota ku 30 st. C. Samozrejme kyslík, avšak stačí im oveľa menej kyslíka ako rybám, takže ak sa nedusia rybky, baktériám to bohato stačí. No a "bez" kyslíka vydržia cca 4 hod - to ak vypdne elektrika, či ak vypnete filter. Čo ma však prekvapilo najviac, boli minerály - inými slovami, tieto baktérie treba "hnojiť" ako rastlinky ;-)

Podľa toho aké majú podmienky sa aj množia, celkovo pomaly (spomínali tam 20 000 x pomalšie ako bežné baktérie), ak však nemajú dobré podmienky je to ešte pomalšie - i preto zábeh trvá niekoľko týždňov.

Koncentrácia týchto baktérií je určite najvyššia vo filtri, ale myslím, že aj baktérie na iných povrchoch akvária sú dôležité a v tejto spojitosti ma napadá, či ak tieto baktérie nie sú vo filtri v dostatočnom množstve, či spomínané rozsievky nemôžu byť vlastne kolónie baktérií (ako dôsledok nadbytku NO2)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2014 13:18 Muž Tomiino [43]
Prave jsem nameril 0 mg/l No2. Takze nitrifikace by mela byt v pohode. Je asi pravda ze se akva pomalu zajizdelo,pred stehovanim nesel tyden filtr. Znamej mi poradil ubrat svetlo tak na 7 hod,den. Tak uvidim,je jeste neco jineho cim muze ta rasa vznikat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2014 09:41 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Tomiino
Nitrifikace neni jeden proces, sklada se z nitritace, ktera z NH3 udela NO2, a nitratace, ktera z NO2 udela neskodne NO3. Kdyz nefunguje (temer) vubec, zustava cpavek. Kdyz nabiha, nejprve nabiha nitritace a proto se v dobe zabehu akvaria zacina hromadit NO2, a nasledne po nabehu nitratace NO2 klesa a roste NO3.

Na druhou stranu zde muzes videt i akvaria, kde je dost dobre rostoucich rostlin, a minimum ryb. V takovych akvariich by casto stacilo i jen neco, co bude honit vodu. Rostliny ty dusikate latky vezmou i bez nitrifikace, dokonce mozna jeste lepe, a o nejakou nitrifikaci se mohou dostatecne postarat i bakterie, usazene vsude po akvariu, hlavne ve dne (protoze ma slusnou plochu povrchu) a staci k tomu jen rozumne proudeni vody. To jsou akvaria, kde honitka vody staci, a jejich malicka houbicka slouzi jen k tomu, aby se svincik nedostal do cerpadla.

K predchozimu odstavci ale dodam, ze ackoli treba me akvarium by filtracni medium nemuselo potrebovat vubec (nefunkcni nitrifikaci po leceni ani nezaznamenam, dusik rostlinam musim dodavat, vodu menim casto, neni asi moc co nitrifikovat), presto mam na cerpadle ve 200l akvariu biomolitan 14x10x30cm, je to proste rana jistoty.

Na druhou stranu, dokazu si predstavit i akvaria, kde diky prerybneni bude i filtr bezne oznacovany jako naddimenzovany pro velikost akvaria, nedostatecny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.08.2014 07:46 Marcel G Re: Heimdall
Heimdall napsal: Vysoký obsah rozpuštěných organických látek neznamená, že nefunguje nitrifikace. Nitrifikace je o dusíku a jeho formách.Máš pravdu. Moje chyba. Vyjadřoval jsem se k nitrifikaci, ale měl jsem asi na mysli spíše mineralizaci. Jinak každý máme samozřejmě jiný standard. Nikdy jsem netvrdil, že ve vodě s vysokým obsahem organických látek nemůže nic žít. Řasy jsou třeba také organismy a ve vodě s vysokým obsahem organických látek se jim daří výborně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2014 21:55 Muž Tomiino [43] Re: Heimdall
takze jen menit vodu a uvidim co se bude dit...zitra koupim test NO2 a ozvu se co jsem nameril
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2014 21:51 R Muž Silent [5949] Re: Tomiino
Máš to poskládané dobře. Nic bych neměnil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2014 21:38 Muž Tomiino [43] Re: Amras
tak a ted baborad,jakou-e rybky dat pryc :-D prasatka jsou vsechny :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2014 21:35 Muž Amras [34] Re: Tomiino
Určitě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2014 21:34 Muž Tomiino [43]
kdyz zredukuji rybi posadku taky tomu napomuzu ze :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2014 21:26 Muž Tomiino [43] Re: zervan
ve filtru jbl jde do filtru voda po strane tam je hruby molitan,na dno filtru a pak voda postupuje jak jsem popsal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2014 21:22 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Tomiino
Ten hrubý molitán zvykne byť ako prvý vo funkcii predfiltra, aspoň u Eheim Ecco Pro, je k tomu aj uspôsobený v tom, že je celkom hore, aby sa dal čistiť.

Ak je veľa dusičnanov a nie sú vo vstupnej vode, tak nitrifikácia funguje, museli vzniknúť premenou NH4 -> NO2- -> NO3-. Či funguje úplne, ukáže až ten test NO2-. Padli tu už nejaké linky, ešte pridám jeden, ktorý sa mne páči najviac: maniakva.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2014 21:09 Muž Tomiino [43] Re: Heimdall
tak me ted taky napada zda mam dobre poskladany vrstvy ve filtru...mam jbl cristalprofi 1500e ...kdyz to vemu odspod tak frube valecky jbl,valecky a kulicky jbl,potom eheim substrat pro,hruby molitan,jemnejsi a jeste jemnejsi...je to dobre,nebo je lepsi to poskladat jinak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2014 20:57 R Muž Silent [5949] Re: Tomiino
Předpokládám, že koloběh dusíku v akváriu je ti jasný a pokud ne tak si přečti tohle: www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2014 20:53 Muž Tomiino [43] Re: Heimdall
vcera pred vymenou vody jsem nameril 50 mg/l NO3...poradne si prectu ten clanek a ted premyslim kdyz mam hodne NO3 ,kolik budu mit asi NO2...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.08.2014 20:50 R Muž Silent [5949] Re: Tomiino
Test na NO2 stačí. S tím čpavkem to nebývá tak horký. Tam závisí jedovatost na pH. Čím vyšší pH tím větší riziko toxicity. Pročti si tohle www.sera.de/… rámcově jsou ty informace dostačující.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2014 20:45 Muž Tomiino [43]
uz mi dosly testy,staci teda koupit jen NO2 nebo mam koupit i test na cpavek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2014 20:01 R Muž Silent [5949] Re: Marcel G
Vysoký obsah rozpuštěných organických látek neznamená, že nefunguje nitrifikace. Nitrifikace je o dusíku a jeho formách. Pokud testy nic neukáží tak nitrifikace funguje a to znamená, že voda není pro živočichy toxická. Vyšší obsah organických látek je například v jihoamerických řekách naprosto normální a přesto tam život jen bují. Když je akvárium v pořádku a prospívá není co řešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2014 19:57 Muž ludvik [1082] Re: Marcel G
A dle čeho víš obsah organických látek? Běžné testy jsou co vím ještě nepřesnější, než ty na dusičňany ...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [51] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 121232x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3020-jaka-je-to-rasa?od=2501