Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to řasa?

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Jaká je to řasa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2021 14:08 Kytka97 Re: vaclav
Jojo hýbe se to. Když se toho dotknu (třeba špejlí) tak se to stáhne do sebe. Funguje na to něco? Zkusila jsem to ze skla umýt, ale stejně to tam pořád mám a už je to dokonce na některých rostlinkách :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2021 20:40 Muž _Rob_ [80] Re: Xixao
Natáhá, ale pozor na to. On to nebude absorbovat do nekonečna. Může se stát, že pak ho to tam bude moc :) Jenže to nikdo neví, kdy to přestane dělat jedině častěji měřit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2021 20:20 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: _Rob_
Naměřil jsem 0.1mg/L ... zvýšil jsem na 1/L , zítra to zkusím znovu něco si vezmou kytky, ale myslím že Tropica to do sebe nataha ...

To pak nevím zda ho přidávat či nikoliv...

Svitim od 13 do 21 tedy 8h...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2021 20:18 Brodys Re: _Rob_
Já řeším podobný problém, testy od JBL mi stále nechtějí změřit fosfor, i přes přidání Easylife fosfo, které mělo zvednout koncentraci na 0,4 mg/l. smich Tak snad fungují
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2021 19:40 Muž _Rob_ [80] Re: Xixao
Zkus nabat stříkačkou vodu od substrátu a změř fosfor. Tyhle substráty ho do sebe vstřebávají to je pravda :)

Možná to bude chtít ještě přidat, ale opatrně aby toho pak nebylo moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2021 18:55 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: _Rob_
Fosfor to je těžké já ho mám nemeritelny.. mám tropica aq soil substrat a on to po4 do sebe pohlcuje, takže těžko říct zda tím že nenamerim jbl testem téměř je vlastně nedostatek fosforu... ?

Svitim 8hodin, zbytek světla je klasické přes den co se dostane do místnosti... akva není u okna :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2021 18:10 Muž _Rob_ [80] Re: Xixao
GSA, hodně světla málo fosforu. ;-) (s největší pravděpodobností)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2021 17:42 Muž Filip_CZ [165] - Rostliny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj

Nevíte co je to za řasu? A jak se jí zbavit ?

Napadla mě zelená flekovita řasa...

Diky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   24.02.2021 17:34 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: vlka
B je správně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2021 16:37 Muž vlka [3444] – ...dotázek...
Fotka k příspěvku Hezké odpoledne, je prosím tohle nějaká řasa, nebo jen v temném koutě beze světla živořící mech ?...
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2021 22:31 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kytka97
Nereaguje to na pohyb? Mohla by to být mechovka. Další možností je i plíseň. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2021 22:17 Kytka97 – Řasa na skle
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, mám cca měsíc založené akvárium (32l). Posledních pár dní se mi na skle začaly objevovat tyhle chomáčky. Je to zatím na skle, na kytkách to není. Nevíte někdo co to je, jestli je to škodlivé případně jak se toho zbavit? Nesvítím víc než 8-10 hodin. Tekuté hnojivo jsem přidávala jenom minimum (ani ne doporučené množství). Mám zatím pouze krevetky. Dekuji :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2021 09:42 Muž _Rob_ [80] Re: chameleon
Ano, je to hnědá (rozsivka) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2021 09:29 Muž chameleon [63] – Riasy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, prosím vás o akú riasu ide? Môj tip je samozrejme hnedá, na substráte a dekoráciách som si takmer istý, no na limnophile nie. Ide v oboch prípadoch o rovnakú riasu? Poprípade ako ju obmedziť? Ďakujem :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2021 16:49 Muž PatrikH [0] Re: vaclav
Děkuji za radu. Založil jsem tedy profil a založil prezentaci. Děkuji Vám moc za ochotu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2021 15:24 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Patrik
Doporučuji udělat prezentaci akvária s nejvíce údaji. Jinak je to zelená přisedlá řasa (GSA) rybicky.net/forum/18605 moc světla a nebo málo fosfor se píše. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2021 15:22 R Muž afc1886 [14655] Re: Patrik
Zelená přisedlá řasa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2021 13:40 Patrik – Jaká?
Fotka k příspěvku Zdravím všechny akvaristy, prosím, můžete někdo erudovanější mrknout na fotografii a poradit mi, jakou to mám v akváriu řasu?
Prosím i o radu, jak se jí zbavit.
Moc děkuji. :-) ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2021 12:27 Muž Joe [9] Re: _Rob_
nova vybojka/ziarovka objednana, uvidime. Snad sa to v rozumnom case spravi. V kazdom pripade budem informovat. Dakujem

edit este rozmyslam, ci nepomoze prikupit este jeden helialux 1200. zvysit osvetlenie nemusi byt na skodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2021 08:00 Muž _Rob_ [80] Re: Joe
UV lampa určitě může pomoci. Výbojka/žárovka má stejně účinnost cca rok pak by se měla měnit i když svítí. Určitě bych ji vyměnil už jen proto, že když budeš řasu mechanicky odstraňovat, tak spóry atd lampa spolehlivě zničí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2021 07:56 Muž Joe [9] Re: _Rob_
Toho som si vedomy a ze casom sama odoznie, len sa chcem uistit ze je to ona aby som zbytocne nerypal do zabiehamia. Co ma ale matie je vid prezentacia - mesiac ani naznak (aspon som nepostrehol) potom za cca tyzden hemianthus, limnophyly, mach zhnedol do stavu ako na foto.
Mozne je, ze som ten rozmach drzal na uzde UV lampou. Chcipla mi vybojka a plus minus v tom case sa to zacalo mnozit. S UV lampou ale iba spekulujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2021 07:46 Muž _Rob_ [80] Re: Joe
Hnědá řasa je po založení docela běžná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2021 07:36 Muž Joe [9] – hneda riasa?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku prosim skusenejsich kolegov o identifikaciu. Ja mam za to, ze je to hneda riasa ale rad by som si bol isty.
Rozmohlo sa to cca 1.5 mesiaca po zalozeni
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2021 05:54 Muž _Rob_ [80] Re: Silvie
Můžeš přidat i plovoucí, třeba Limnobium spongia. Je pěkná a pomáhá odčerpávat dusíkaté látky. ;-) Rostlinek je tam opravdu málo. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.02.2021 21:50 Žena lenkalor [580] Re: Silvie
JE to prázdné. :-) Pokud by nebyl problém, tak to nevadí, ale na řasy opravdu pomáhá dosadit co nejvíce stonkovek a donutit je k růstu. Výměnami vody nebo mírným hnojením v mém případě. Stonkovky nechat přerůstat a zakracovat až když lezou po hladině alespoň 20-30 cm. I tak trvá zničení řas třeba 2 měsíce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.02.2021 21:16 Brodys Re: Silvie
N látky na nule? Jako i dusičnany? Když už myslíš, že není kam, tak ještě třetinu přidat. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2021 21:13 Žena Silvie [18] Re: Brodys
Fotka k příspěvku Přikladam aktuální fotku osazeni, vazne je to prazdne? Mne porad prijde ze uz neni kam sazet :-D
N latky jsou na nule, udrzba kazdy tyden odkalovani a vymena 1/3 vody.

Hnojit jsem zacala po tom, co odchazely (hnedly, zloutly, odhnivaly, nerostly) kytky a trochu se to zlepšilo. Ted to alespoň trochu pripomina zelenou barvu. Ovsem do zdravych tmave zelenych kytek to ma daleko :-( Pri doporucene davce se mi delala slepa hladina tak davam pulku.

Chci poslat vodu na rozbory at vim vic nez z vodaren (hodne vapniku, malo hořčíku), ale vlastne nevim kdy ji odebrat kdyz mam zahnojeno aby vysledky byly objektivni.

Je to dva mesice stara nadrz a jeste chybí polovina rybek (varka otiku a varka bleherek).
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2021 16:51 Brodys Re: Silvie
V prezentaci jsem nenašel údržbu ani měření. Pokud Vám názor larixe nestačil, zkusím to já. Řasu určitě nepoznám sto procentně, každopádně být to moje nádrž, změřím NO3 a současně s tím nakoupím nebo zkusím sehnat hodně rostlin. Působí to na mě prázdně, těžko soudit,jestli i těch málo kytek má málo živin nebo je na ně intenzita světla příliš velká, popřípadě může chybět nějaký stopový prvek. Každopádně hnojením bych začal, až naposled, těch pár kytiček toho moc nespotřebuje......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2021 13:49 Muž _Rob_ [80] Re: Silvie
Možná by trochu pomohla rozstřikovací rampa, aby byl proud v nádrži rovnoměrný - ta tvoje je docela vysoká - je pak lepší distribuce živin pro rostliny. Začal bych postupně řešit každou zvlášť. Na tu hnědou docela platí pravidelné výměny vody a samozřejmě odkalovat dno. Nevím jak to světlo, no možná přidat či ubrat - něco tam je špatně. Do filtru bych raději nezasahoval to by se mohlo pak všechno zhoršit. S hnojením taky pomalu třeba jednou za 14 dní.. Nevím no, boj s řasami je těžký a příčin je mnohdy hodně hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.02.2021 13:28 Muž larix [1420] Re: Silvie
Už ďalej nebudem reagovať, iba dve poznámky:

1. Netreba veriť nekriticky všetkému, čo človek nájde na internete.
2. Ruduchy - oddelenie Rhodophyta zahŕňa viac ako 5000 druhov.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2021 13:08 Žena Silvie [18] Re: _Rob_
To mi prave nepomaha, nemuzu ji identifikovat jako ani jednu. Uz jsem googlila jako o zivot ale tak jednoduche to asi neni :-O

Oedogonium ale zpusobuje nedostatek zivin a mne se naopak zacala tvorit spis po tom, co jsem zacala hnojit.

Ruducha zase jaksi postrada steticky

Neviiiiim :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2021 12:42 Muž larix [1420] Re: Silvie
Tých rias je tam viac. Tá "chlpatá" bude Oedogonium sp., tá "tmavá krustička" bude prisadnutá červená riasa Rhodophyta sp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2021 06:59 Muž _Rob_ [80] Re: Silvie
Ahoj :-) mrkni tady www.rostlinna-akvaria.cz/…

Třeba ti to pomůže. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2021 17:42 Žena Silvie [18] – Zelena nebo hneda rasa?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, poradte prosim co to je za rasu. Zbarveni je misty do hneda, místy do zelena ale vetsinou jenom jemne chloupky na rostlinach. Na echinodorus rubin se zase tvori tmava krusticka, co jde seskrabnout nehtem. Trosicku (opravdu malo ale prece) to odobavaji pentazony. Otiky zatim nemam.


Prezentace aktualni

Diky moc
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2021 12:03 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: morf
Tak pokud máš prachovou řasu tak měsíc někdy i déle se na ní nemá sahat a ona změní barvu a pak jde odstranit. Já na ní taky trpěl ale koronavirová nepřítomnost u akvária mě jí zbavila. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2021 10:32 R Muž Anthrax [4739] Re: morf
Je to podle mě zelená prachová řasa. Tvořila se mi po založení jedné z nádrží. Snažil jsem se jí odstraňovat žiletkou asi po třech měsících přestala vznikat. Údajně je ale lepší nechat jí být. Dříve se tak přestane tvořit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2021 18:08 Muž morf [28] – Rasa na skle
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Od založení akvária se mi stále dělá taková zelená rasa na skle. Místy vypadá jako poprašek, ale místy jako 1-2 cm dlouhá vlakna. Každý týden při výměně vody ji odstranim a za tři až čtyři se začne tvořit znovu. Nějaké mnozst i rasy beru jako normální, ale tohle je moc. Nevíte prosím někdo co by to mohlo být za rasu a jak se ji případně zbavit? Zkouším přiložit foto ale moc to tam vidět není.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.01.2021 10:32 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Psimon
Řasy schopné biogenního odvápňování rostou i na kamenech a kořenech.
Namočte jeden z těch kamenů do roztoku Sava (1 díl Sava : 10 dílů vody) a sledujte, co se bude dít. :-)
Po této proceduře kámen před vrácením do akvária dobře osprchujte a pár desítek minut jej nechte v nádobě s čistou vodou.
Tímto můžete zlikvidovat řasu i s nánosem CaCO3, ale neodstraníte příčinu; tou je obvykle vyšší intenzita světla při nízkém obsahu volného CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2021 20:50 Psimon Re: Sid
Keby to bolo ono bolo by to aj na dreve a skalách?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2021 20:09 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Psimon
Vypadá to na biogenní odvápnění přisedlými řasami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2021 18:32 Muž chameleon [63] Re: Psimon
Ahoj, dopredu ti poradím skôr ako niekto iný, vytvor si najprv čo najviac podrobnú prezentáciu akvária, vyplň všetko pravdivo a potom ti určite poradí oveľa viac ľudí, a tiež poradia lepšie a presnejšie ;-) Záleží aj na výmenách vody, osádke akvária, rastlinách a podobne, preto je lepšie všetko raz vyplniť do prezentácie ako stokrát to isté písať do fóra :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2021 18:27 Psimon – Ako sa zbaviť rias
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, riasy sa začali tvoriť na dreve, skalách a rastlinách. Riasa nemá žiadne stetinky a farba je zeleno šedá. Viete mi prosím poradiť čo to je a ako sa toho zbaviť? Akvárium mám juwel Vision 260. Osvetlenie je od výroby 2x29w led. Svietim 7 hodín denne. Na úpravu vody používam seachem prime a stability. Na rastliny používam značku easy-life. Denné pridávam easycarbo, týždenne Ferro a profito. CO2 nemám.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.01.2021 19:25 Brodys Re: chameleon
Jak ti radí ostatní,vysaď teď co seženeš,co neporoste, ukáže čas a můžeš to vyhodit. Plovouček se neboj,celou hladinu s nimi nezaděláš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.01.2021 19:17 R Muž ctibum [6876] Re: chameleon
Řešíš všudemožně hnojení, CO2 a nevim co ještě, ale unikají ti uplné základy. Tak už přestaň uvažovat a psát a začni něco dělat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2021 19:15 Muž chameleon [63] Re: vlka
Dočítal som sa že s nadbytkom živín najviac pomáhajú plávajúce rastliny, je to pravda? Nebude vytvorený tieň potom brániť ostatným rastlinám? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2021 19:05 Muž vlka [3444] Re: chameleon
Pokud ti to vadí, tak nevím, nad čím přemýšlíš. Ze skla to setři stěrkou, kameny vytáhni a vyčisti, ale hlavně neváhej s rostlinkama, nasaď Okružáky a bude po problému...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2021 18:14 Muž chameleon [63] Re: ctibum
Áno to viem a uvažujem nad tým, len chcem poradiť o akú riasu to tu vlastne ide. Zelené bodky na skle by mohli byť GSA alebo GDA a to na kameňoch tak isto ak sa nemýlim?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.01.2021 17:38 R Muž ctibum [6876] Re: chameleon
Zakládal jsi 11.12. Rostlin tam máš nula nula prd, jak už ti bylo několikrát řečeno. Máš ryby, krmíš, měníš vodu. To jsou všechno živiny, které nemá kdo spotřebovat (rostliny), tak se dělá řasa. Kór v čerstvé nádrži. Nečekej, až vyroste to, co máš, dosaď mnohonásobně víc nenáročných rychlerostoucích rostlin a čekej, až si to sedne. Toť můj názor...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2021 17:00 Muž chameleon [63] – Nový objav
Fotka k příspěvku Dnes pri bežnej údržbe som spozoroval zelený povlak na kameňoch aj na čelnom skle, odfotiť sa mi podarilo len na kameňoch, je to stále veľmi jemné a na dotyk na kameni to nie je cítiť. Na skle to vidno len pod určitým uhlom teda sa mi to nedá odfotiť, zatiaľ to tvorí len malé bodky. Viete niekto o čo by mohlo ísť? Na internete som našiel, že by mohlo ísť o prachovú riasu, najmä to na skle, tú na kameňoch určiť neviem, no tipujem to na GSA? hmm Ako by som sa jej mohol zbaviť ak to je teda ona? Skôr ako prevezme vládu nad akva :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.01.2021 20:54 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Dastyán
...skusily jsme ten list (zatím ne celou rostlinu) strčit do vody ze savem a nic to s tim neudělalo...
Náprava nepřijde hned poté, co rostlina absolvuje doporučenou proceduru. Na výsledek musíte počkat!
Roztok Sava ruduchu "eliminuje", ale neodstraní; o to se postará čas, šneci a řasožrouti. (Odumírající řasa je na rozdíl od zdravé stravitelnější.)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 121138x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3020-jaka-je-to-rasa?od=251