Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to řasa?

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 80 Přejít na další stránku   1  
Jaká je to řasa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2012 17:19 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: LANOUR
Taky jsem si myslel nicmene ona je spise nez do cerns hneda...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2012 16:58 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Xixao
Velmi pravděpodobně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2012 16:32 Muž LANOUR [55]
neni to moc videt na fotce ale staghorn vypada takhle www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2012 10:08 Muž Filip_CZ [165] - Rostliny
Fotka k příspěvku jaká je to řasa? Staghorn?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 13:56 Žena toni [68] Re: romant
tak to zkusim..mam sera odkalovac a ten je fakt perfektni,jen jsem myslela jestli to nic neudela.....dekuju!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 13:49 R Muž romant [27987] Re: toni
Já to tak u čelního skla s těma špinavejma kamínkama dělám, odkalovačem zajedu až na dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 13:47 Žena toni [68] Re: romant
no ono to i vypada jako ta sinice co jsem kratce mela napovrchu nez mi to sluply ancistrusi ale muzu odkalovat az tak do hloubky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 13:41 R Muž romant [27987] Re: toni
Možná trošku sinice, při odkalování rozrušit, pokud je to jenom tam co popisuješ a nešíří se to jinam, tak bych to jenom otravoval, tím narušováním při odkalování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 13:34 Žena toni [68] – co to je?
ahoj...nejakmi zelena spodek dna,jako pod piskem....ten dolejsi pisek.
nevim jestli to je rasa ktera se tam dostala pri odkalovani nebo co to muze byt?jen v popredi..na stranach to neni...co to muze byt?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 12:22 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: pivot
Pokud bys chtěl poslat L.sessilifloru, napiš mi do vzkazů. Roste mi jak šílená, co jsem z akva odstranil C.demersum. Jak budu čistit akva, musím prostříhat a pošlu klidně jen za poštovné. A mohl bych přidat i Rohatec jemnolistý.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 10:25 lap Re: malyLibor
Ano, díky za reakce. Vidím to na osazení Limnophilou sessiliforou, rotalou rotundifolií a pak buď hygrophilou diformis, či heterantherou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.10.2012 08:35 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: malyLibor
...růžkatec ponořený C.demersum... je nenáročný a roste rychle, přičemž spotřebuje spoustu živin, které ubere řasám...
Víra tvá tě uzdravila. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 23:50 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: pivot
skvělou práci ti udělá růžkatec ponořený C.demersum. Stojí pár kaček, je snadno k sehnání, je nenáročný a roste rychle, přičemž spotřebuje spoustu živin, které ubere řasám. A poté, co ti začnou růst ostatní rostliny, tak ho můžeš v klídku někomu podarovat... nebo vyhodit... Podle mne je to neocenitelný pomocník do nového akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.10.2012 14:18 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: pivot
Ano, zkrátil bych jí né o dva, ale tak na 1 cm.

Myslím, že se jedná o rozsivky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 14:00 lap Re: Johan
Po zasazení jsem eleocharis zkrátil o cca dva 2cm a včera znovu. Když se na ty rostlinky podíváte, myslíte, že bych je měl zastřihnout těsně nad dnem? Nějaké nové lístky tam jsou, to je pravda, ale řekl bych, že mnohem více je těch starých, "spálených".

No, nějakou stonkovku jistě vyberu.

Takže radíte ztlumit intenzitu osvětlení, prodloužit dobu osvitu a brzy přidat stonkovky?

Můžete mi pomoci ještě ty řasy identifikovat? Něco si pak o nich načtu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 13:24 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: pivot
Aha, mě připadalo, že ste jí po zasazení zkrátil tak na 4 cm a tu výšku jen udržoval. Měl sem pocit, že tam je sice spousta nových lístků, ale taky spousta starých listů.
No vidíte, a mě přišlo, že právě ona by se vám tam hodila. Jiné oči, jiné cítění. :-) Každopádně jiných stonkovek je přehršle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 13:21 R Muž romant [27987] Re: pivot
To, že Ti teď kytka nezapadá do konečného konceptu, neznamená že neudělá tu svojí neocenitelnou práci a do budoucna se s ní můžeš rozloučit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 13:19 lap Re: Johan
Eleocharis jsem za ten měsíc zkracoval již dvakrát, vždy jsem odstřihnul cca 1-2 cm spálených konečků. Za rychlerostoucí kytku jsem pokládal (zřejmě mylně) valisnerii nana, která se nechytla zatím vůbec. Svítit jednou zářivkou... no asi by to šlo. Z plastového Juwel krytu můžu jednu vyndat a nechat tam "obnažené" patice... nepůjde do nich pak vlhkost? Pokud se valisnerie nechytne, plánuji celý pravný zadní roh osadit limnophilou. S tou hygrophilou nevím nevím, nějak mi vzhledem nezapadá do celkového konceptu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 13:16 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: pivot
Muzes trosku tomu pomoct davkovanim tekuteho uhliku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 13:08 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: pivot
Já bych pro začátek vypnul jednu zářivku a druhou svítil třeba 10 hod. (pokud to jde). Eleocharis bych ještě zkrátil - ty odumírající konečky jsou totiž emersní listy, které jsou u eleocharisu náchylné k zařasení. Rozhodně bych ze začátku přidal nějaké rychle rostoucí stonkovky - třeba Hygrophila difformis.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 13:02 lap – nová nádrž - nová řasa
Zdravím,

před měsícem jsem založil novou nádrž, 180 litrů vody. Do dna použit Denerle Deponit Mix plus trocha jílu, navrch silnější vrstva černého flexi 1-2mm. Svítím 6 hodin denně cca 0,4 w/l. Rostliny - eleocharis, anubias, bolbitis, microsorium, cryptocoryne wendtii tropica, staurogyne, valisneria nana.

Problém - téměř v celém akva je dost řasy, hlavně na kořenech a eleocharisu. Zde je řasa hnědočervená. Na světlém písku se dělá řasa černozelená. Cryptocoryny shazují emersní listy, staurogyne možná začíná malinko růst, eleo pod nánosem řasy chřadne (jakoby mu řasa "pálila" konečky lístků. Bolbitis také chřadne. Valisneria nana u pozadí se vůbec nechytila a postupně odchází, zbývá posledních pár vytrvalců.

Nasazeno menší hejno otíků po třech týdnech.

Více v nově založené prezentaci nádrže.

Budu rád, když si někdo erudovaný najde čas a pokusí se mě nasměrovat o jaké řasy se jedná, co s nimi dělat a co s rostlinami, aby prosperovaly. Předem díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 22:26 Muž Miso [470] Re: danio
15hod svietenia je strasne moc, max 12 najlepsie 10. Teraz ked tam je ta riasa max 8 a vymeny vody zvys na 1/3 az 1/2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 22:16 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Vašek
Dávám hlas Sinici.

danio: nejspíš Źabí vlas...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 21:33 Jíra27 – Hnus fialovej
Fotka k příspěvku Nemohl by mi prosím někdo pomoci s tímto hnusem, je toho plné kava a prakticky všude. Je to tak hnědé až fialové a vypadá to velice plasticky(snad Chobotnice z 2. patra modrá a zelenej :-) ) nevím si s tím rady. Je to i na rostlinách a dně. Nevím jistě jestli je to vůbec řasa, mě to připadá jako organismus mimozemského původu....... tone Na profilu mám ještě 2 fota toho hnusu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 14:35 Žena danio [587] - Miniakvária – Pomoc s identifikací
Fotka k příspěvku Ahoj, 2 dny jsem nebyla v práci, dneska přijdu a čumí na mě odevšad tahle hnusná vláknitá mrcha. Nejvíc je vidět na umělém kořeni (zároveň s jakýmsi hnědým povlakem). Hnědé fleky jsou i na Anubiasech a pískovci a ta vláknitá bestie hlavně na jednom Echinodoru a hnědovce. Pročítám fóra a koukám na fotky u článků, ale stejně váhám, jestli jde o rozsivky nebo nějakou ruduchu. Co myslíte? Každopádně ještě dneska pořádně odkalím, pokusím se ze všeho sundat ten bordel a asi bych měla pořídit nějakou hodně rychle rostoucí rostlinu? Díky...
P.S. Mám pocit, že mi kolega slušně překrmoval přes víkend raka, to by taky mohlo přispět... tone
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 22:32 Muž Vašek [56]
Fotka k příspěvku Pročítám o řasách a znejistěl jsem. Mám v akváriu to na fotce a poažoval jsem to za sinici, ale nikde jsem na fotkách podobnou neviděl (všude je světlounce zelená). Je to hodně tmavě hnědé až do černa a pokrývá listy a hodně osvětlené kameny. Zadržuje bublinky a po několika týdnech utvoří na listu souvislý film siný cca 2mm, který jde palcem odstranit. Drží při sobě, takže s trochou snahy lze sundat z listu jeho přesná kopie necelé 2mm silná tohoto blivajzu. Jinak je to mazlavé a ve codním sloupci to padá ke dnu.

Je to skutečně sinice, nebo něco jiného?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 16:46 R Muž romant [27987] Re: Honza
Přečti si ten odkaz co dával Adam, zařaď akvo do patřičný kategogie a výsledkem by mělo být řešení, jak a s čím se zachovat, co přidat, ubrat, kde přitlačit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 16:40 Muž Honza [0] - Živorodky
tak to tedy vypadá na řasu jelení paroh - mám ji nejvíce na starých listech. Prý je to v hodně osvětl. akva. Pomůže, když nebudu tak dlouho svítit nebo udělat delší přestávku v poledne?? Honza
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 16:40 Muž Ad@m [1051] Re: Honza
Meň čo najčastejšie vodu.
EDIT: www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 16:36 R Muž romant [27987] Re: Honza
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 16:32 Muž Honza [0] - Živorodky – co je to zač
Fotka k příspěvku dobrý den, v malém akva (pro mimina)20x20x25 cm se mi udělala tato černá řasa. Nevím proč. Nic jsem neměnil. Svítím 9W od 8-20 hod (2 hod přestávka od 1-3), nehnojím, měním asi polovinu vody každý týden. Vstupní voda - brněnská z vodovodu. Filtr Atman HF 100 a jede tak na polovinu výkonu Krmím 1x denně. Nevíte co by to mohlo být a hlavně, jak se toho zbavit? Děkuji za rady
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 19:55 R Muž romant [27987] Re: MatesSWAT
Týden nekrm nikoho a ničím a uvidíš, jaká bude reakce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 19:52 Muž Matess777 [0] - Raci, krabi, krevetkyRe: Čapíno
Jen je mi divny proc se to chova jak kdyz je to zivy, neco jako nezmar ale nema to chapadla, jinak v akvarku mam sumecky, parmicky, anciky a neonky, ted krmim jen neonky a uvidim zda ty ostatni zacnou ozirat ten "bordel". :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 19:29 Muž Čapíno [32] Re: grunda
Dobře, nechám tomu teda volný ptůběh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 19:23 Muž Matess777 [0] - Raci, krabi, krevetkyRe: usine
Akvarko ted musim cely predelat, protoze se nedostanu vsude s odkalovacem a uz je tam docela bordel kdyz se to zviri ale i kdyby to byla usazena spina tak proc je to jako zivy? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 18:20 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MatesSWAT
Jsou to nečistoty co se nabalí na rostliny. Časem by to mělo zmizet pokud máš dobrý filtr a aspoň nějakou rybu v akváriu. Mě se to dělá při větším přesazování rostlin, když zvířím hodně dno. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 18:06 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Čapíno
na světle nepřidávej, tahle řasa je normální v nově založeném akva, až se akva usadí sama zmizí. Pokud přidáš světlo, čekej daší řasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 17:02 Muž Matess777 [0] - Raci, krabi, krevetky – Potřebuji poradit, nevim co to je
Fotka k příspěvku Dobrý den,
na rostlinkách se mi vytvořilo toto a nevím co to je, ví to někdo? Má někdo zkušenosti co s tím? Pokud se rostlinky dotknu tak to zmizne a po chvilce je to tam zase, je to jako živé.
Děkuji :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 15:32 Muž Čapíno [32] Re: Deathbull
dík, snížil jsem průtok filtru tak uvidíme jestli se to ještě rozleze...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 15:09 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Čapíno
To vypadá spíš na rozsivky...měly by zmizet samy, pokud přidáš na světle, měl bys to urychlit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 14:14 Muž Čapíno [32]
Fotka k příspěvku čerstvě založené akva a hned s řasou sad Copak je to zač?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2012 00:47 Muž radecek [4] Re: domik101
No tak s tím tě moc nepotěším to je konec musíš celé akvárko zrušit.......Ne né :-) dělám si srandu, nevím taky to mám,ale asi nějaká řasa.No snad nám tady někdo poradí :-D ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2012 22:21 Muž domik101 [17] - Živorodky
Fotka k příspěvku :-O
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2012 22:20 Muž domik101 [17] - Živorodky
Fotka k příspěvku Co je to za řasu?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 20:55 alda Re: romant
tak se necham prekvapit..... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.09.2012 20:53 R Muž romant [27987] Re: alda
Výbornou jsem měl večeři. :) Co je pro jednoho výborné, vidí druhej jinak. Máš akvárko čerstváčka a tam se dějí někdy věci, že to hlava nebere. Já na Tvojí otázku odpověď neznám, jestli někdo jiný, tak jistě odpoví, ale zachoval bych se jak jsem Ti už psal. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 20:50 alda Re: romant
jo a PH jsem meril a bylo vyborne.....tak jinak nevim odkur ty rasy.... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 18:57 alda Re: romant
ok diky za radu a ja otestuju jestli to zabere....:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 18:55 R Muž romant [27987] Re: alda
Tak tam jednoho kluka a dvě holky těch moll dej, často měn vodu a budeš to akvárium "skutečně" zabíhat. Doteď je to takové nestabilní.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [80] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 121233x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3020-jaka-je-to-rasa?od=3951