Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to řasa?

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 96 Přejít na další stránku   1  
Jaká je to řasa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 23:35 Muž nimbo [3] Re: romant
Ok, dík za rady. Budem sa nimi riadiť. Snáď sa jej za pár mesiacov zbavím. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 23:21 R Muž romant [27987] Re: nimbo
To nic nemění na tom, že bych udělal co jsem napsal. Je to čerstvě založený akvárko, tak bych jako preventivní opatření protiu řasám doporučil častou až častější každodenní výměnu vody v objemu 30% akva. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 23:17 Muž nimbo [3] Re: romant
To je možné. Skôr si však myslím, že som si zárodky doniesol na rastlinách. V drvivej väčšine šlo totiž o prebytky z už fungujúceho akva. Ten koreň som luhoval a vyváral aby nefarbil.

Edit: Pozitívnou správou je, že jej prírastok sa o hodne zmenšil. V akva mám teraz okolo 80 rastlín. Mal som na návšteve aj rozsivky, no iba na dva dni. Výmenou vody a odkalením som sa ich zbavil a už sa netvoria.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 23:10 R Muž romant [27987] Re: nimbo
Podle mě to bude počínající ruducha. ten kořen bych vyndal a ponechal v nějaký nádobě s vodou pro pozdější použití. Netvrdím, že je ten kořen tou příčinou,těch je vždycky více, ale jisté spojitosti s kořeny a nově založenými nádržemi by se vysledovat daly. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 23:07 Muž nimbo [3] Re: nimbo
Fotka k příspěvku Ešte jedna fotka.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 23:06 Muž nimbo [3] – ruducha?
Fotka k příspěvku Ahoj, v mojej čerstvo založenej nádrži sa začali rozmnožovať riasy. S tým som počítal. Chcem sa spýtať a potvrdiť, či sa jedná o ruduchu. Detaily o nádrži sú v prezentácii.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2011 12:07 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Josh
Kořen byste mohl prozatím uložit mimo akva v nějaké nádobě s vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2011 10:59 Josh Re: Sid
takze jsem propral kytky a koren na kterem byla rasa viditelna v rostoku v jakem jste mi proradil, proplachl, nechal vykoupat... zesil jsem davkovani CO2 a budu pridavat 0,5 ml PMDD denne a uvidime co se zmeni...diky za informace..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2011 16:01 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Josh
...testy jsou dosti orintacni typoval bych, je to nejaky 5v1 test od JBL...
Tak to je problém... Podobné testy dokážou člověku zamotat hlavu... :-O Raději jim nevěřte. :)
...kridlovku jsem vyhodil...
Škoda...
...CO2 tedy zeslim, a hnojivo no prave se bojim ze to je ten duvod proc tam ta rasa vznikla...
Nesprávné hnojení vede k podobným "výsledkům"... Je dobré znát parametry vstupní vody a od nich se pak "odpíchnout". (Samozřejmě - při dodržení jistých zásad právě stran souvislostí hnojení se světlem, teplotou, obsahem volného CO2, náročností kytek...)
...takze kdyz bych denne pridaval treba 0,5ml PMDD?...
Kolik čeho a zda vůbec přidávat se dá zodpovědně a konrétněji poradit za předpokladu, že o podmínkách v akva (uvedených výše) něco víte...
Pak je také možné "střelit to od oka" - přidávat "od všecho trochu". Při dodržení zásady měnit pravidelně část vody (30% týdně) by se nemuselo nic špatného stát. :)

Mechanické odstraňování veškeré viditelné řasy i za cenu nutnosti doplnění porostu je žádoucí. (Ty nové rostlinky nejlépe rychle rostoucí.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2011 14:32 Muž martmart [106] Re: Sid
jj side, diky, nove vyhonky jdou celkem dobre, planoval sem to stejne. diky :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2011 13:11 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Josh
PMDD prece neni lahvicka z kramu, ve ktere neco je, a nejde s tim hybat. Takze ja davam PMDD bez KNO3, NO3 vic nepotrebuju, draslik se da dodat i K2SO4, nekdo jiny zase NO3 potrebuje, kdyz ma malo ryb a moc rostlin. PMDD neni jako jina hnojiva jen o tom, kolik naliju, ale take o tom, kolik ceho naliju ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2011 13:03 Josh Re: vóťa87
CO2 pridam s tim nemam problem :-), hnojeno bylo dle meho asi spatne, mozna jsem to prehnel... kolik si myslite ze je zhruba optimalni davka na 54l vim ze to bude vsude jinde... ale nejake mnozstvi od ktereho se mam odpichnout a sledovat.. na jakem mnozstvi je NO3 dobre drzet? v pripade Mg vubec netusim co s tim to asi nema cenu resit ne? jelikoz ho z vody stejna nijak nedostanu nepletuli se,

jinak diky vsem za rady akvarista uz jsem 7let ale mel jsem do ted jen malawi 240l bohuzel stehovani z domu od rodicu do prahy do bytu me umoznilo mit jen akva male a rozhodl jsem se naucit se taky neco jineho, tedy rostliny.. takze vsem mockrat dekuji za rady a mejte se mnou trpelivost prosim :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2011 12:57 Josh Re: Sid
testy jsou dosti orintacni typoval bych, je to nejaky 5v1 test od JBL, kridlovku jsem vyhodil... uz jsem o tom delsi chvili premyslel a tak sla... CO2 tedy zeslim, a hnojivo no prave se bojim ze to je ten duvod proc tam ta rasa vznikla.. u tech NO3 jsem 12 hodin po vymene trochu vic jak 1/3 vody na testu zpozoroval slabe zabarveni ale ani ne 10mg takze kdyz bych denne pridaval treba 0,5ml PMDD ? rostliny rostou v celku rychle, a bublaji avsak ne nijak bourlive...z osvetleni muzu vypnou treba jednu zarivku,

jeste jsem mel prolem ze skoro kazda stonkovka me vyhanela vzdusny koreny, po presazeni prestrihani porotostu je to ok

jinak na tu rasu tu mam i dve SAE parmicky ale nijak moc s nebojujou..rasa se objevila jen na kridlatce a na vallisnerii nana, na ostatnich jen obcas nekde chlup
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2011 12:47 Muž vóťa87 [207] - Rostliny
K tomu co naspal Sid není moc co dodat a úplně mi vzal slova... :-D Hladina CO2 je v poměru s intenzitou světla mizivá, takže to pH bude dle mého názoru mnohem výš než Vám ukazují testy, společně s nevyváženým hnojení to pak vede k růstu toho jeleního parohu(má zkušenost je taková, že k tomu dost často přispívá i rozlítaná hladina NO3 a nadbytek Mg, to ale nelze brát jako vždy platící faktory).
Pokud by jste na obsahu CO2 nepřidal a svítil stále stejně, tak Vás jistě neminou různé jiné řasy...Vysazení hnojení tomu může taky negativně napomoci-tam je však rozhodujícím faktorem to, zda do teď bylo hnojeno relativně "dobře či špatně". :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2011 11:59 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Josh
Záleží na účinnosti rozpouštění CO2 a parametrech vody. Při alkalitě 5 dKH si můžete dovolit "relativně dost", ale to pH 6,8 už je "tak akorát"...
Čím tyto hodnoty měříte? Nakolik se dá výsledku měření věřit?
Tu hnědovku nevyhazujte - zkuste ji ošetřit ve slabém roztoku Sava. (Roztok 1:20, cca 2 minuty koupel, pak důkladné opláchnutí vytemperovanou vodou + ponechání cca 1/2 hodiny v čisté vodě. Případně neutralizace ve slabě kyselém roztoku.)
Pokud byste z nějakého důvodu nechtěl do akva více CO2 přidávat, (a pravděpodobně i lehce přihnojovat - viz neměřitelné NO3), uvažujte o snížení intenzity osvětlení.
EDIT: Ještě ty bublinky... :) Pro začátek, (na otestování) něco kolem 30/min.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2011 10:27 Josh Re: Sid
kolik by jste teda dal na 54l akva, vcelku huste zasazene..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2011 10:14 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: martmart
Nechte to zatím tak - dělat kvůli tomu nějaké brekule by mohlo přinést víc problémů, než užitku.Až přijde čas, můžete ten porost sestřihnout/omladit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2011 08:50 R Muž romant [27987] Re: martmart
Podle mě se skutečně o rozsivky jedná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2011 05:23 Muž martmart [106] – jsou to rozsivky?
Fotka k příspěvku pekny den, prosim o radu, identifikaci ..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 21:55 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Josh
...docetl jsem se ze to je dostatecny mnozstvi co se CO2 tyce...
hmm 1-2 bulinky za minutu a "nic" vyjde nastejno...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 21:41 Josh Re: Sid
no docetl jsem se ze to je dostatecny mnozstvi co se CO2 tyce, NO3 mame nejaky test od JBL, nez jsem dneska vymenil vodu nebyl znat sebemensi zabarveni, zarivky 3x 14w 840
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 20:41 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Josh
...CO2 pridavam tak jedna az 2 bubliny za minutu...
1-2 bubliny/min.?!
Při osvětlení 0,8W/l? Čím svítíte?
NO3 neměřitelné? Čím měříte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 19:11 Josh Re: vaclav
diky moc, neco takoveho jsem potreboval slyset... to ze jsem to prehnal se svicenim vim, nejak jsem si neuvedomil ze od 8mi do 10 neni 12 ale 14, ted uz by to melo byt ok a kytka jde do hajzlu a uvidime... nehnojim ted vubec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 19:02 Usine Re: Josh
Srazil bych PH na 6,6 . Příčina je, že jsi to před tím zřejmě přehnal z hnojením a délkou svícení. Samo se to ale jen tak neztratí, musíš tomu pomoct. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 18:55 Josh Re: vaclav
ale kdyz neodstranim pricinu tak to napadne jinou roslinu... z nejakyho duvodu to tam roste... akva ma 54l myslis ze toho CO2 teda vice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 18:53 Usine Re: Josh
Tu rostlinu vyhoď a kamení pod horkou vodu. Odstraňovat, odstraňovat a měnil bych vodu jednou týdně 1/3. Bublal bych asi trochu více. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 18:53 Josh Re: romant
jdu teda hledat, diky... a z tech parametru co jsem napsal nevis co zmenit napsat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 18:42 R Muž romant [27987] Re: Josh
No, vždyť, je to vousatá ruducha. ;-)
EDIT: Nebo-li jelení paroh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 18:37 Josh Re: romant
tak to jako sorry ale tohle asi ruducha neee... myslim ti ty dlouhe bile vlasy,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 17:28 R Muž romant [27987] Re: Josh
Hledej to pod pojmem ruducha. Informací je nejenom na zdejším fóru dost a dost. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 17:08 Josh – rasa prosim o pomoc
Fotka k příspěvku Ahoj prosím o radu. mam v akva tuto rasu. Zkousim lecos. zacal jsem s tim ze jsem prestal hnojit, stahnul jsem svetlo ze 14h na 11,5h, rostliny rostou vyborne a rychle, min krmim a menim vodu 1-2x tydne... svetlo mam 0,8w/l jina rasa se netvori.. prosim o pomoc jak s tim bojovat, precetl toho uz hooodne... ale co s tim moc moudrej nejsem, NO3 nemeritelne, NO2 nemelritel, GH cca 10. KH 5, PH 6,8, CO2 pridavam tak jedna az 2 bubliny za minutu..., prutok filtru uplne minimalni(fitr mam z 240 akva vnejsi 6l nadobu) teplota diky zarivka 24,5 diky moc za rady
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2011 22:15 R Muž romant [27987] – Re: TVK
Přestal bych s tím experimentováním se zázračnými přípravky a začal bych sám od sebe(Tebe). Neflákat údržbu, odkalování, pravidelná týdenní výměna 30% objemu vody v akva, nepřekrmovat, spíš míň než víc, jeden den v týdnu nekrmit vůbec. Otočil bych poměr ryb a rostlin, tak aby rostliny převažovaly. Žádný hnojení do vodního sloupce. Hlavní důraz bych ovšem kladl na tu pravidelnou výměnu vody. Na zázračný tabletky je vždycky času dost. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 22:09 TVK – ješte
Fotka k příspěvku Mám to troch na rostlinkách i na skle,ale nejvíc na dne.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 22:04 R Muž romant [27987] – Re: TVK
Tak podle té fotky to vypadá, že to léčení je přinejmenším né moc účinný. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 22:02 TVK – Léčím jen jestli dobre.
Fotka k příspěvku Vydím tu fotku niž,ale zdá se mi neco jiného,tak mi skuste poradit co mám.
Koncem min. roku sem dal do akvárka neco slabší,ale když se to fúrt objevuje tak teť mám silneší prípravek "Algol"
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 12:02 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Tak je ale co, jak z učebnice :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.03.2011 12:01 Žena ustavprochore [567] – Re: Jirkaass
Čekáním, až vám to někdo naservíruje přímo pod nos, určitě ne. Teď, když víte co hledat, můžete začít hledáním. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 11:37 Muž Jirkaass [35] – Re: ustavprochore
a nevis jak se toho zbavit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 11:28 Žena ustavprochore [567] – Re: Jirkaass
Ruducha rodu Compsopogon.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 11:06 Muž Jirkaass [35]
Fotka k příspěvku caute prosimvas co je tohle za rasu??
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 11:17 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: Yasmine88
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 22:41 Žena Yasmine88 [0] – Trávnik:)
Fotka k příspěvku Čaute,pozrite sa,prosím,na toto.Mám to na dekorač.skale navrchu,na tomto súdku a na liste Ech.Marble Queen,kt.sa o tú skalu opiera.Neriešila by som to,ale ono sa mi to začalo robiť aj dole na kameňoch(nie na štrku),na Vallisnerii je to isté,ale biele.Bola by som rada,keby ste mi len skúsili povedať,čo to asi je,lebo nič podobné som tu nevidela,všetko je vláknité,ale toto je rovné ako trávnik:-D,a ako to mám skrotiť:)Nechcem sa toho zbaviť,len to dostať pod kontrolu:P,ak sa to dá.
Ďakujem
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 17:56 R Muž romant [27987] – Re: bruno136
Hledej to pod pojmem sinice, to řasy nejsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 17:50 Muž bruno136 [7] - Cichlidy – je to riasa?
Fotka k příspěvku Ahoj. Vie mi niekto povedat ci je toto riasa, alebo nejaky bordel? Dal som do akva dva nove kamene uplne biele asi nejake vapence a do tyzdna su uplne zelene. Keby to bola riasa tak je to ok, ale neviem neviem.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 18:17 Muž palo9167 [0]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 17:36 R Muž romant [27987] – Re: Daniel2811
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 17:33 Muž Yirka [9126] – Re: Daniel2811
Najdi si přes vyhledávač heslo "ruducha" a je toho napsáno hafo jak na ni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 17:09 Daniel2811 – Ojaký druh řasy se jedná,,?
Fotka k příspěvku Poslední dobou se mi začla tvořit tato řasa která se tvoří na rostlinách ale teké na sklu. Prosím poratte jak mám bojovat proti teto řase děkuji předem.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 23:34 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Jarik
Čili to, co sem ti v druhém vlákně už radil. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 23:02 R Muž romant [27987] – Re: Jarik
To vyvětrání myslím tou dostatečnou výměnou vody. :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [96] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 121139x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3020-jaka-je-to-rasa?od=4751