Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to řasa?

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 111 Přejít na další stránku   1  
Jaká je to řasa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2007 14:58 Muž RADOVAN [17] - Rostliny
Fotka k příspěvku Nezmar?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2007 14:53 Muž RADOVAN [17] - Rostliny – Co to je???
Ahoj. Akvárium mám založené mesiac a objavili sa mi nasledujúce zvláštne veci: viď priložené foto.
1. Tipujem že nezmar - ale neviem z kadiaľ, lebo živým nechovám a rastliny mám len od rataja(asi z tadiaľ), kúpené hneď ako ich doviezli do akvaristiky, štrk a kamene vyvarené.

2.Riasa zelená?
3. Neviem vôbec, má to priesvitno bielu farbu, povedal by som že biela rudocha :)

Ako sa mám toho všetkého zbaviť?
Jedná sa o moju 112L. Mám nasledujúce prípravky: FMC, Sera costapur, Sera omnipur- ani jedno nebolo ešte použité.

Na toho asi nezmara som použil rajovce ale asi bezvýznamne, sú tam týždeň a nezmarov je viac a viac.
Ozaj a mám 2 krevetky.

Prosím pomôžte. ďakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2007 15:08 Žena Larisa [0]
jinak fakt nevim jak se ji zbavit, ted ji chvili nemam ale jen proto že odstranuji pravidelně napadené listy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2007 15:07 Žena Larisa [0]
neritinu mam ale ruducha je často na listech, vlastně jen na nich a ta moje na listy vůbec nechce. jednou jsem ji ten list přimo přistavěla k noham smich , vlezla si na něj, chvili tam cosi dělala, trochu ruduchu ostřihala, ale ona je totiž zažrana přimo do listu, takže další den zase povyrostla. rozzureny rozzureny rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2007 12:25 Žena Rebbie [71]
Mno já mam právě to Ph spíš vyšší... měkkou/tvrdou to nevim, ale mam teď nový testy na Ph a dusitany a dusičitany či jak se tyhle všichni menujou (joo, já a chémie smich ), tak to poměřim hned jak bude čas ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2007 11:03 Muž Horác [3942]
Osobní zkušenost s CO2 nemám (včetně těch tablet) ... zdejší voda je velmi měkká a v kombinaci s pH pod 7 mi dle Tillmana vychází celkem slušná koncentrace oxidu uhličitého i bez jeho přidávání. A rostlinám se také daří, tak nač do toho šťourat :) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2007 10:51 Žena Rebbie [71]
Ahaaa, díky Horácio :) Eště se zeptam... sou nějaký prej tablety na dodávání CO2, máš s tim ty nebo někdo další zkušenost? Nějak se bojim toho vynálezu s kvasnicema...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2007 10:41 Muž Horác [3942] – Rebbie
Velmi zjednodušeně: Pokud je CO2 v nádrži limitním faktorem (což často bývá), jeho přidávání umožní rostlině naplno rozjet fotosyntézu (a následně využívat i všechny další živiny). Výsledkem jsou zdravé, bujně rostoucí rostliny ... což je ten nejlepší (resp. nejelegantnější) způsob, jak bojovat proti řasám či ruduchám. Řasy jsou sice také rostliny, ale když se daří vyšším rostlinám, ... na řasy už toho moc nezbyde ... (nemluvě o tzv. přirozených algicidech a dalších faktorech).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2007 10:35 Žena Rebbie [71]
CO2 pomůže v boji proti ruduše? Proč? Nedochází mi princip asi :( Nepodpoří ju naopak v růstu spíš? Je to přece taky rostlina, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2007 00:08 Žena Rebbie [71]
A sakra, tak du pátrat co s ní :( Ke všemu sem musela přelovit ancíka, příde mi že se to po jeho přelovení s tou řasou zhoršilo :( No to je radost teda... Neritiny to asi nejí co? Díky za pomoc, Side :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2007 00:05 Sidonius
Bohužel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2007 23:54 Žena Rebbie [71] – ...ruducha?
Fotka k příspěvku Mam taky ruduchu, prosiiim? :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2007 10:59 dvin
no nejlepší bych měl dát akva do tmavého kouta někde na chodbě, ale to bych ho zase neměl na očích.. Nějak se s tím poperu a ještě jednou dík za rady!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2007 22:35 Usine
Svítím 13 hodin od 11.00 do půlnoci akvárium je skoro v úplné tmě mino jakékoliv okno. Proud vody pouštím do trubky asi 1m dlouhé s vyvrtanými dírkami. Konec je otevřený takže je tam drobet proud. Trubka je těsně pod hladinou. Mám dvě trubice 58W/830 s reflektory a velkou vrstvu písku 15 - 17 cm.
Udržuji vysoký obsah CO2 ve vodě. Parmičky černopruhé jsou dobří pomocníci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2007 21:53 dvin – pro Lucik
Ahoj, jak se zbavím řas (jestli vůbec)
, dám vědět ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2007 21:51 dvin
Václave koukal jsem na Vaše nádrže a moc pěkné, klobouk dolu. :-) Vidím že jste na rozdíl ode mě zkušeným akvaristou. Podle mých měření máme podobnou vodu - mám 3 až 3,5 KH a 6,5 až 7,5 pH. Písek se zdá být v pořádku. Máte nějaký nápad jak by se dal vhodně rozdělit ten proud z filtru? Používám Fluval 205 (680 l/hod stažený tak na třetinový průtok). Nezdá se mi proud moc velký a tetry vláknoploutvé v něm docela rády proplouvají. Zajímalo by mě na Vás ještě odkdy dokdy svítíte a čím a jestli máte poblíž nádrží okno, zdá se mi totiž že nemám své svetlo dobře vyřešené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2007 22:33 Usine
Máš dost měkkou vodu. Pokud přidáváš CO2 tak si Kh hlídej může se dostat pod 2 a to už je dost nestabilní voda z prudkým poklesem PH. To dno si otestuj v octě jak bude bublat tak ho budeš muset vyměnit. Proud vody z filtru chce rozdělit aby nebyl moc silný a na jedno místo . Nepřerybnit měnit vodu a za několik měsíců se jí možná zbavíš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2007 22:11 dvin
vaclave dik moc za odkaz, i když tento jsem už četl. Je to pořád dost obecný, podle pana Pelikána to vypadá na něco mezi B1 a B3. Ale na B1 je ta moje řasa dlouhá a na B3 zas krátká. Leda že by ještě dorostla hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2007 21:53 Usine
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.06.2007 21:35 dvin
Fotka k příspěvku Abych pravdu řekl docela jsem po netu pátral, ale co se týká názvu "štětičková" nebo "vláknitá" řasa, tak je to na netu nějak moc širokej pojem. Pod tímhle názvem jde najít hodně rozdílný řasy tvarově i barevně a tak mě napadlo, jestli je tu nějakej znalec řas, kterej by věděl třeba i latinskej název. Chtěl bych se o ní víc dovědět :)
Jinak co se týká příčin proč jí mám v akva, řekl bych že to bude na 90% světlo z protějšího velkýho, byť vzdálenýho okna a ne úplně dobrý osvětlení (mam na 200 litrů 30W sunglo a 30W narva 860). Svítim 9:00-21:00. Zkoušel jsem u svícení pauzu 1h v poledne, spíš to bylo ještě horší. Rostlin mam dost, našel jsem fotku, kde se krásně odráží to moje okýnko. Za zmínku stojí to, že brácha má podobný akva a NAPROSTO bez řas, moc mu závidim :)). Jenže v pokoji nemá skoro žádný světlo od okna a svítí obyč. žárovkou 75W. Rostlinky má nádherně sytě zelený.
Časem plánuju stěhování akva, jenže zatim nemam kam :(.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.06.2007 19:52 Žena Voloďka [59] - Tetry
Zdarec Ivane. O této řase tu byly psány slohy, takže stačí něco vyhledat ve vyhledávači a můžeš číst a číst. Jinak to je štětičková řasa-míň sviť, či dej akva dál od okna, přidej více rostlinek, kup třeba přísavku thajskou nebo raději parmičky černopruhé... Čím více rostlinek, tím méně řas... Mrkni se na složení vody-jestli dáváš studniční, tak raději vodovodní...atd. Kdyby něco, ozvi se u mě...třeba ještě poradím. Řasa to je moc velkej objem...může to být vším možným. Chce to více infa o Tvém akva atd... Tak zatím ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2007 19:19 Lucik
Ahoj, tak přesně tuhletu řasu mám v akvárku už asi tak 2 měsíce a taky by mě dosti zajímalo o co jde. Časem se mi na některých místech začaly dělat typické štětičky ruduchy, ale do dneška nevím, jestli to má něco společného s touhle "chlupatou" řasou, ty růžice jsou totiž hnědý, ale ty vousky mám jako ty do zelena. A nevím jak tobě, ale mě pokrývají snad všecky kytky a dokonce i přední sklo a ani pravidelné čištění nepomáhá tone :-| Takže tipuju, že jde o nějaký druh štetičkové řasy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.06.2007 23:29 dvin – identifikace řasy
Fotka k příspěvku zdravím! Nepomohl by mi prosím někdo s určením konkrétního druhu týhle řasy. díkec moc
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2007 12:54 Žena Larisa [0]
na pravě že rostou jak blbe, divim se. Kdo vi, možna je to tim že ji zatim nemam tolik. Změřit parametry? :-( Nikdy jsem to nedělala. Co k tomu potřebuju? A které z nich jsou nejdůležitější? Dik ahoj ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2007 08:23 Muž Eff [417] - Rostliny
Larisa: to bude ruducha. Zkus zatím míň krmit a změř parametry vody. Pak uvidíme co s tím. Co kytky? Rostou, nebo spíš stagnují?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2007 22:02 Žena Larisa [0]
Fotka k příspěvku a ještě jedna fotka. Jo a ja svitim od 7- 22:00. Hooodně
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2007 22:01 Žena Larisa [0] – ruducha
Fotka k příspěvku taky mam tuto řasu, a parmička siamská nepomohla, nemohla ji odtrhnout od listu a spiš poškodila sam list. Odkaluji každý týden, krmim asi vic než bych měla. Světlo mam 11W na 25l . Je to slabý??? přikladam foto teto řasy v mem akva.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2007 16:56 Usine
Já mám 180x60x50 a taky 116w tu výšku akvária jsem vyřešil dosypáním písku na 45cm. CO2 dávám z láhve přímo do čerpadla a neustále. Udržuji dost vysokou koncentraci CO2 a hnojím PMDD, rostliny rostou velice dobře a i ty co potřebují daleko více světla. Mám dvě trubice 830 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2007 16:22 Žena Wampi [54]
S CO2 teda v noci nedělám absolutně nic, proudí mi to tam nonstop. Ono se tam toho zase až tak moc nedostává ph je 7 nebo lehce nad v závislosti na době měření. V mém případě díky slabému osvětlení nemůžu od hnojení ať už čímkoliv čekat zázraky...( hlavně nic nesmím přehnat) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2007 16:16 Muž Přéma [23] - Amerika – Taky pš
Taky přemýšlím o kvasnicovém CO2,jak jsi s tím spokojená?A co děláš s CO2 v noci?Pouštíš si ho do pokoje? :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2007 15:59 Žena Wampi [54]
Ty různý typy glo glo údajně stojí za h.... a to mi potvrdilo více lidí co vědí o čem je řeč. Zářivky 830 , 840 jsou v pohodě. U tebe je nevýhoda v té výšce akva k poměru k hloubce. Já mám délku 160 v 60 a š 50 a nejraději bych tu v a š měla opačně, no , ale už se stalo. Osvětlení mám jen 116 W na 480 l , takže stráááášššně málo. No a jak se zbavit tý řasy? Žádná chemie ani zázračné přípravky na úpravu vody nic takového. Hodně moc kytek + CO2 ( v současné době to mám cukr , kvasnice v 5 l kanystru). Pravidelné odkalování, nepřekrmování a počkat co to udělá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2007 15:52 Muž Přéma [23] - Amerika
Wampi,jak jsi se jí zbavila?
Svítím Aqua Glo 1 x 40 W, Sun Glo 1 x 40 W, Philips 2 x 36 W ( 830 )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2007 15:48 Žena Wampi [54]
Přémo máme stejný filtr a měli jsme i stejný problém a to s ruduchou. Už jí nemám a řekla bych , že tvé osvětlení je co se týče Wattů v pořádku, ale na to nesázej jako na zásadní problém. Čím svítíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2007 15:43 Muž Přéma [23] - Amerika – Ruducha a světla
Fotka k příspěvku Přidávám ještě foto zmiňované ruduchy a protože jsem na netu našel různé informace ;-) ,ptám se ještě zde:
Pro zničení ruduchy ubrat intenzitu (nebo dobu) svícení nebo naopak přidat ještě zářivky,aby líp rostly kytky a řase braly živiny?
Nyní svítím 152 W na 300 l vody,výška vodního sloupce cca 65 cm.
Díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2007 15:41 Žena Wampi [54]
No tak tohle mám přesně i já na filtru, tedy na vývodech a v hadicích...Během roku jsem to jednou odstraňovala, ale za chvíli to tam bylo zase...Hm a co s tím, to tedy nevím, neřekla bych , že to ale něčemu extra vadí, snad jen esteticky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2007 15:34 Muž Přéma [23] - Amerika – Identifikace hnědé a zelené řasy
Fotka k příspěvku Dobrý den všem kolegům :-)
I když jsem prostudoval o řasách skoro všechno,co tady i jinde je,nevím si rady s tímto problémem,který je na fotce.
V akváriu kromě ruduchy problém s řasou nemám,ale na těch
hadicích z a do vnějšího filtru,to je hrůza.
Rad je všude spousta,někdy si i protiřečí,ale kdyby někdo věděl něco konkrétního,sem s tím ;-) díky.
Info o akváriu zde: rybicky.net/nadrz.php…

 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2007 17:35 Muž Eff [417] - Rostliny
Tomu železu bych věřil. Žloutly mi konce rychle rostoucích stonkových rostlin, tak jsem změřil železo a vyšla mi nula. Přidal jsem asi poloviční dávku železa, než bylo doporočováno (5 ml roztoku) a oběvila se mi hnědá, zelená, i černá štětičková řasa :-| Zřejmě přidávat samotné železo se nevyplácí (mimochodem kytkám to 100% pomohlo)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2007 17:30 smajlik – štětička-pokračování
Tak do toho sava jsem se stále ještě nepustil.Pokouším se eliminovat výskyt černé štětičkové řasy (ruduchy)změnou spektra a intenzity osvětlení.Osvětlení bylo do včerejška 4x30W Narva 860 na cca 170 l čisté vody.Dneska jsem vyměnil jednu trubici za Philips 827(žlutá) a jednu za Philips Aqua Relle(fialová).Takto bylo akvárko osvětlené hned po založení(tedy krok zpět).NO3 je sotva 10,NO2 neměřitelné,KNK a Ph jsem si dovolil upravit pomocí jedlé sody (skvělých 3,5 a 6,5).Nehnojím ničím(přidávám pouze trochu železa viz.výše),pravidelně odkaluji,měním vodu a do teď jsem nepochopil čeho je tam moc,že to chutná té řase.A protože se vyskytuje hlavně na osvětlených místech,zkusím tuhle světelnou rošádu.Zajímá mě váš názor,není tenhle pokus zbytečný?Nemá s tím někdo nějakou zkušenost?
A ještě něco - na Akvarista.cz jsem četl poznámku Rejpala "...na přednášce C.Kasselmannové jsem zaznamenal tvrzení(černá štětičková řasa vs. železo ve vodě)kreré je přesným opakem toho,co jsem si kdysi přečetl v jejich knihách....nevím kde je chyba(jestli v překladu)...."
Může mi k tomu někdo něco říct?Je snad nějaká souvislost mezi ruduchou a obsahem železa ve vodě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2007 23:48 siana
Dekuji vsem za rady... Zitra budu "savovat", mechanicky cistit atd. Krome anibiasu vsechny napadene rostlinky zastrihnu nebo vymenim. A svitim ted po vetsinu dne a rybky maji polopust sad . Jen doufam, protoze mam hromadu prirustku ancistrusu, ze je temi zasahy nezlikviduju... Jeste jednou diky palec a dam echo, jak se veci maji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2007 11:28 Sidonius – To Smajlik
Smajlik: "...Máte nějaké vysvětlení, že tahle řasa roste na intenzivně osvětlených místech?..."
Vysvětlení mám jediné – tato místa jí vyhovují. ;-)
Mně se objevilo pár chomáčků štětky po protrhání rostlin. Zajímavé je, že napadla jenom hnědovku, a to výhradně její dva poškozené listy. A "vyrůstá" právě jen z poškozených míst. Na zdravých listech a jiných rostlinách nic... :-O A světla je v těch místech minimum...
V této souvislosti se mi ale vybavuje výrok pí. Kasselmannové, že štětce se obzvlášť dobře daří v nádržích se dřevem...
Běžte do toho Sava. :-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2007 01:16 Muž Miky [14]
Ahoj spíš bych to tipoval na černou štětičkovou řasu kámoš má stejnou ale ne na kořeni ale na kamenu z břidlice. No a pod listama toho Anubiasu je taky? Jestli ne tak by možná pomohlo zakrejt ten kořen nějakou plovoucí kytkou nebo listama Valisnerie třeba to pomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2007 23:05 Muž Sprachys [48]
jo jo... ty sem si koupil taky ale to uz byla rasa z dekoraci na ustupu ne li skoro pryc ale na anubiasu a kryptokorine se drzela tak prisly na radu parmicky, 3 dny hladovka, a rasa byla jen na okrajich listku, potom prisla jeste prisavka thajska a ted jsem bez ras ano jediny rasy co mam je rasova koule :-D a takovy zeleny dlouhy vlasy tahnouci se hlavne z javskyho mechu tone ty nic nezere, ale pry je to z malo svetla, ale do krytu nechci moc hrabat protoze je porat v zaruce... po maturite to nejak doresim :-) zatim to neni tak hrozny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2007 22:26 tonik666
Jinak tuto řasu by žrala parmička černopruhá. Mechanické odstraňování je opruz, ale dle mých zkušeností to u této řasy jde - jako pomocná operace při její likvidaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2007 21:47 smajlik
Nízká stabilita....vím,vím....právě jsem říkal příteli Nortonovi,jestli mi nebylo lépe,když jsem neměřil.To se snažím řešit častou výměnou vody (diskuse o přidávání jedlé sody).Denně 20l(nádrž asi 170l čistých) a každou sobotu asi 50l.
To Savo asi použiju,ale ještě počkám,třeba se něco stane :) .
Máte nějaké vysvětlení,že tahle řasa roste na intenzivně osvětlených místech?A zelená tam není.Ta se dělá jenom trochu na skle,ale tady ji vždy po týdnu-čtrnácti dnech očistím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2007 21:36 Sidonius – To Smajlik
Nízká alkalita = nízká stabilita. Ale to vy víte... ;-)

Do toho Sava vás nenutím :-), ale viděl jsem vícero anubiasů po čtyřminutové koupelí v roztoku 1:20 a O.K.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2007 21:32 Muž Sprachys [48]
tak jsem zase chytrejsi palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2007 21:18 smajlik
Opravdu nevím,jak jsem k původním číslům došel :-) .Vzpomínáte,jak jsem v nějakém příspěvku uváděl,že moje hodnota NO2 je asi 0,5?S testem Aquar je neměřitelná.Test JBL mi ukazuje KH vyšší než 3,s testem Aquar se voda mění z modré na žlutou už po desáté kapce v 5ml testované vody.(1 kapka odpovídá 0,2°N).Tak jsem z toho jelen coze .
A ten anubias....skoro přemýšlím o smíření se s ruduchou :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2007 21:04 Sidonius
Savo funguje na všechny řasy. :-)
Kořen můžete máčet v koncentrovanějším roztoku a po delší dobu. :-)
Edit: samozřejmě bez anubiasu! :-)

"...pH 5,8 a alkalita 2 st. dKH není ve společenském akva nic moc...(měřeno testem z Aquaru)...Tyto hodnoty (skoro beze změny) platí i pro vodu vstupní..."
A v prezentaci: vstupní voda pH 6,5-6,7, KH 3-3,5, JBL Easy test 5in1...
To už je dost velký rozdíl! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2007 21:00 smajlik
No představ si,že ta voda je z vodovodu.Ideál pro terčovce :-) .Nejdřív jsem si myslel,že mám špatný testy(papírky od JBL),teď jsem si koupil testy z Aquaru a tohle mi vychází stále.I v čerstvě napuštěné vodě.Dokonce jsem volal p.Rejfířovi(z Aquaru)ujistil mě,že jejich testy jsou vpořádku.
Na kořeni mi roste Anubias afzelii,předpokládám,že ho můžu vykoupat taky.Nechce se mi ho trhat,trvalo dost dlouho,než se takhle pěkně chytil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2007 20:52 Usine
Ta voda to je z vodovodu? To savo platí na všechno i na tu tvou řasu. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [111] 112

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 121206x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3020-jaka-je-to-rasa?od=5501