Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to řasa?

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 90 Přejít na další stránku   1  
Jaká je to řasa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.12.2011 17:04 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: voki
Sice na to moc nevidím, ale je to ruducha. (asi jelení paroh - ale ta malá forma co se nazývá vousatá řasa)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 16:23 Muž voki [17] – Už je tu...
Fotka k příspěvku Caute, nevíte, co je tohle za řasu??? Mam ji na echinodoru (obrázek) Anubiasu nana, rozjela se i na kameni a chytá se i na další rostliny. Mohli by jste mi když tak poradit jak sní zatočit??? Mám 2 ancistrusy a ampularku, moc se do toho nemají. Potom 3x zivorodky a 4x neonky. PH je 7,5 a voda je bohužel hodně tvrdá. Fe je takřka na nule, hnojím Bivojem od rateje. Momentálně jsou v AQ 2 koule. Svítím žárovkama 18W a 23W 6.45-11.00 15.45-22.00.. Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2011 00:41 Muž hawok [64] - ČtverzubciRe: zordix
ja nevim, ale vice hnojit v takovem akva je mozna cesta do pekel. Podle fotky tam je pro tolik rostlinek dost rybek a min svetla. Podle logiky hodne svetla musi byt dost zivin, malo svetla staci min zivin. Takovy navod od horace. Nespotrebovane ziviny prave prevezmou rasy. No jsem zacatecnik, ale toho jsem si uz uzil. Mozna by nebylo od veci zjistit hodnoty vstupni vody.
Ja totiz taky resil problemy a snad uz doresil. Reagoval jsem logicky podle obecnych doporuceni, ale po zjisteni vtupni vody jsem spis posiloval ten efekt co mi vznikal.
Treba mate ve vode nedostatek nejakeho prvku, nebo vam nadbytek jineho blokuje prijem. Proto se muze zdat, ze se rostliny pri hnojeni rozjedou. Doda se chybejici prvek, ale ostatni se muzou kumulovat. Nebo rostly pekne pri hnojeni, ale pak nastal nadbytek neceho co blokuje prijem a proto tak zmena. Vysvetleni muze byt hodne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2011 18:50 Muž zordix [37]
Vzhledem k ne-tvorbě zelené řasy je asi podceněno svícení. Zkusím s tím něco udělat. Pokud nepomůže, začnu více hnojit.
Taky jsem ještě trochu povolil kohoutek na CO2. Děkuji za návrhy, uvidíme, čím se pochlubím příště hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2011 18:36 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: formik
Zkuste přesvědčit Zordixe, ať udělá to, co doporučujete - ať začne víc hnojit. (A jinak ať si nedělá hlavu.) Rád se za pár týdnů podívám na výsledek. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2011 18:34 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: zordix
Pokud nepamatujete, tak to už bude asi hodně dávno. Spíš než přisvědcování lampičkou bych se přiklonil za výměnu za nějakou obyčejnou zářivku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2011 18:28 Muž zordix [37] Re: Johan
To opravdu nevím, kdy jsem ji kupoval. Narážíte asi na snížení intenzity že? Zkusím přisvěcovat lampičkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2011 17:10 Muž sollik [257] - CichlidyRe: zordix
No já nevím. S 0,15 W/l se opravdu čarovat nedá ... snad jedině sehnat na světlo nenáročné rostliny, ale to tvůj problém nevyřeší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2011 16:42 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: zordix
tipuju, že jste tu zářivku měnil tak před jeden a půl rokem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2011 16:11 Muž zordix [37]
Je tam předražená sunglo. Vím, že dle výpočtu není dost "wattů", ale jednou v minulosti byly už rostliny nádherné i s tímhle a bez hnojení. Jenom pH mělo nižší hodnotu. Ale to je už tak rok, možná více zpátky.
Nové kytky tam moc dávat nechci, než zakoření- už na nich bude řasa. Ale třeba ta nalevo roste parádně a skoro bez řasy (ostříhal jsem ji před focením).
Napadá mne ještě snížit pH, aby bylo více CO2 ve vodě (tvrdší vodu nechci). Jak se to dá udělat bez kyseliny, nebo přikoupení ryb?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2011 14:50 Muž sollik [257] - CichlidyRe: zordix
No hlavně to chce přidat rostliny. Těchto pár chudinek to nespasí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2011 14:08 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: zordix
Je na té trubici ještě něco napsáno? Třeba aquaglo apod.? Jak často a kolik měníte vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2011 13:37 formik Re: Sid
půl roku jsem přidával hnojivo do akva, které mělo osvětlení 0W, slovy nula W. Znamená to snad, že tam byla tma? Dokonce přežil i eleocharis...
Jistě, svítit se dá různě. Na fotce jde světlo ze všech stran, to není zanedbatelné. Nicméně, nemám potřebu tady kohokoliv přesvědčovat. Napsal jsem pouze logický názor, který vycházel přímo z pozorování majitele a s konstatováním, že je jednodužší zkusit přidat hnojení než hned investovat do předělání osvětlení. Víc nemám co bych k tomu dodal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2011 12:13 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: formik
30W na tak velké akva není nic moc, co říkáte? :) (2x 15W trubicemi svítím do 26 l nádržky! :-D) A do takto osvětleného a na rostliny "slabého" akva byste doporučil přidat na hnojení?! hmm
(Dejte spíš na zkušenost, než na zahraniční weby.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2011 09:46 Muž zordix [37]
Fotka k příspěvku Na zářivce je napsáno 30W. Akvárko je momentálně v "pracovní verzi". Je uprostřed místnosti na stole, slunko ale na něj přímo nesvítí.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2011 22:24 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: zordix
A kolika W zářivek na to akvárko svítíte? Nebyla by celková fotka onoho akvárka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2011 22:11 Muž zordix [37]
No vyčetl jsem, že červená se tvoří při dostatku živin a nedostatku osvětlení. Zelenou mám jenom na skle a to až po měsíci.
Hnojím tak obden cca 3ml PMDD. Mám tedy přidat? Nebo prodloužit dobu svícení na 12h?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2011 21:11 formik Re: romant
Díky, znám. Osobně čerpám spíše ze zahraničních webů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2011 21:03 R Muž romant [27987] Re: formik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.11.2011 21:02 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: formik
No a já zase vycházím spíš ze zkušeností. Vlastních. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2011 20:57 formik Re: Sid
Vycházím z pozorování "Když jsem to úplně vysadil, kytky vypadaly hůře." Zas tak moc odvážné to nebylo ;-) Navíc se to snáze mění než osvětlení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2011 20:50 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: formik
Velmi odvážné doporučení, když toho o akva moc nevíte... :-O
Takto rostliny vypadají pod nedostatečným osvětlením ve spojitosti s... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2011 20:47 formik Re: zordix
hnojit "tak lehce" je málo, zkuste přidat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2011 20:23 Muž sollik [257] - CichlidyRe: zordix
Přesně tak. Trochu se rozepiš. Mě pomohlo narvat akvárium stonkovkami a hnojit PMDD + CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2011 19:59 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: zordix
Zapomněl ste na to nejdůležitější. Jak je akvárium velké a jak osvícené.. a pořád hnojíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2011 19:58 Muž zordix [37] – A ještě jedna
Fotka k příspěvku Možná to půjde do encyklopedie :-)
EDIT: nejdůležitější- 120 l, občas tam dám PMDD (tak lehce). Když jsem to úplně vysadil, kytky vypadaly hůře.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2011 19:57 Muž zordix [37] – Další
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2011 19:56 Muž zordix [37] – Co to je a jak to potlačit?
Fotka k příspěvku Zdravím. Už asi půl roku zápasím s nějakou "červenou" řasou. Podělal jsem si to sám- nejdříve vzduchování a 8h svícení slabým světlem. Pak hnojení. Ph okolo 8!
Před dvěma měsíci jsem přišel k rozumu a odpojil vzduchování, prodloužil osvětlení na 10h a napojil CO2. Na rostlinách byla vidět veliká změna. Ph jsem snížil na 7,4, občas i 6,9 když to pořádně ohulím. Ale té pokrývky se nemůžu zbavit. Vyměňoval jsem i vodu, protrhával olezlé listy. Jakmile vyrostou nové, hned se na ně uchytí. Na pomalu roustoucích jsou pořád.
Napadá někoho, co bych mohl ještě zkusit?
Nevím, jak vložit více fotek, bude tedy více příspěvků.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2011 16:27 Přemek Re: romant
díky moc :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2011 19:21 R Muž romant [27987] Re: Přemek
Jinak ty skvrny, jak jsi psal v tom prvotním dotazu, to vypadá na rozsivky. K osazenstvu akva se vyjadřovat nebudu, za to už Ti hlava byla umyta. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2011 19:15 Přemek Re: sivon
Pravdu máte všichni, leč nechce se mi je vyhazovat ty rybky a rostliny přidám zítra. Každopádně díky za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2011 17:47 Žena sivon [1714] - PlžiRe: Přemek
Na tuto osádku koupit větší akvárium s filtrem a máš po problému se skvrnami. Tohle opravdu ve 20 litrech bez filtru a rostlin (při minimálním svícení těžko porostou)nemůže fungovat. Většina tebou uvedených ryb (i plžů) prostě vyžaduje větší akvárium. Do 20 l bez filtu tak možná krevetky a vybrat odolnější kytky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2011 23:18 Žena ustavprochore [567] Re: Přemek
Špatně je především ta sestava obyvatel, takže nějaké skvrny jsou to poslední, co by vás mělo trápit!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2011 20:31 Přemek Re: snehulda007
tak to jsem nezkusil...trubka jsem. Stejně mi spíš šlo o to, aby se už nedělaly ty skvrny, bo to znamená, že je tam něco špatně. Každopádně díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2011 20:27 Muž snehulda007 [850] Re: Přemek
co žiletka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2011 20:19 Přemek – Oranžové skvrny
Zdravím, nevíte někdo, jak se zbavit oranžových a rezatých skvrn na skle? Nejdou sundat ani magnetickou škrabkou. Nikdy předtím jsem se s tím nesetkal. Mám cca 20 litrové akvárium. Žádný filtr, topení ani vzduchování. Svítím tak 6-7hod. denně. Obsazení: Betta, pár Black Moll, Plata korálová a Ancistrus. Z rostlyn Echinodorus Leopard, nějaká Cryptocorina a Lemna minor. Pak ještě dva šneci: Ampulárka a Neritina. Rostlyn bylo více, ale musel jsem vyhodit, nedařilo se jim. Chystám se koupit jiné, aby jich bylo v akva dostatek. Předem dík za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2011 16:33 Muž snehulda007 [850]
Tak ještě jednou děkuju za rady.Růžkatec i doušku mam namnožený do zásoby ve váze takže je tam můžu hned dát. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2011 13:25 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: snehulda007
Hygrophila spec. (polysperma, difformis, corymbosa)
Všechny druhy plovoucí na hladině (jen pozor na okřehek, to je strašnej mor)
Heterantera Zosterifolia dokáže taky rychle růst pokud se jí daří, je ale o něco náročnější na světlo a živiny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2011 12:36 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: snehulda007
Např. Růžkatec+Douška. Tyto rostou opravdu rychle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2011 11:38 Muž snehulda007 [850]
Díky všem za rady,šneky jsemm myslel spíš jako pomocníky než jako saamotné řešení,vzhledem k tomu jak rychle se řasa objevila je mi jasný že samotní šneci by jí nezvládli. Ten řasobijec byl spíš takový nápor zoufalství. Od začátku jsem si myslel že je to nadbytkem živin,ale nebyl jsem si jistej jak je účině snížit aby to neublížilo rostlinám. Nikdy jsemnehnojil ale platy zřejmě vykonaly své. Můžu se ještě zeptat na nějaký konkrétní nenáročný stonkovky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2011 10:59 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: Tudy
tipuji že jich tam nebude málo :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2011 10:44 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: ČichavecTom
Pokud tam nacpe další rostliny včetně plovoucích (a tedy stínících), tak se rostlinám při dně moc dařit nebude (aktuálně má sotva 0,3 W/litr). Bohužel nevíme nic o množství živin v tomto akva... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2011 10:39 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: Tudy
S posilováním osvětlení bych teď byl v jeho případě obezřetný. Více světla si vyžádá více živin a pokud je nezajistí tak to špatně dopadne. Spíše bych teď šel cestou méně světla a méně živin a až se to trochu stabilizuje tak bych začal opatrně přidávat obojího...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2011 10:37 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: snehulda007
Nevím proč si stále spousta lidí myslí že vysazením řasožroutů se problém s řasou vyřeší... Řasožrouti sežerou 0,000nic ve srovnání s tím co tam může během stejné doby narůst pokud má řasa dobré podmínky.

Řeště skutečnou příčinu a ne až důsledek.


častější výměna vody - každé 2-3 dny než se problém s řasou vyřeší
přidat rostliny?jaké? - rychle rostoucí nenáročné stonkovky a plovoucí rostliny. Místo se vždycky najde. V profilu nemáte aktuální fotku?
Napadené listy ustřihněte a vyhoďte. Rostlina brzo vyhodí nové.
Řasobijce nechte na polici v krámě a přečtěte si něco o rovnováze mezi světlem a živinami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2011 10:29 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: snehulda007
častější výměna vody - ano + častěji odkalovat a nehnojit
větší biomolitan - tím nic nezkazíš
řasobijec - to je poslední štace
okružáci ruduchu skoro nežerou (jestli vůbec), Neritiny také ne
ostříhat silně napadné listy - ano
plovoucí rostliny - ano +rychle rostoucí nenáročné stonkovky
Ruduchu žere SAE, ale musel bys jí nechat dost dlouho o hladu (Tvoje akva je navíc pro dospělé SAE malé)

Dobré by bylo posílit osvětlení, celkově zlepšit podmínky pro růst rostlin. Nejdůležitější je trpělivost, když se nebude dařit hned.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2011 10:17 Muž snehulda007 [850] Re: Sid
Tak jsem si našel něco o ruduše a napadlo mě několik řešení ale bojim se abych to zas nějak nepohnojil :) Mohl by jste mi prosím říct co by opravdu mohlo pomoct a nebylo kontraproduktivní ohleedně rostlin a ryb?
častější výměna vody(měním 1xtýdně 1/3)
větší kostka biomolitanu
řasobijec
nechat namnožit okružáky
přidat neritky
ostříhat všechny napadené listy(z hygrophilyx by toho moc nezbylo-přežila by?)nebo jí ůplně vyhodit a nahradit třeba echinodorem?
přidat rostliny?jaké?(nem moc místa)
plovoucí rostliny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2011 09:38 Muž snehulda007 [850] Re: Sid
Ale anubiasy přestaly žloutnout a neskutečně rychle se rozrostly :) Teď vážně, pročet jsem si nějaký rady ohledně rostlin a to žloutnutí odpovídalo nedostatku Fe,tak jsem koupil to hnojivo,ale použil jsem ho jen jednou a dal poloviční dávku,protoře jsem se bál aby se mi neobjevila řasa. A je teda nějakej spůsob jak se jí zbavit? Víc rostlin? Nebo zetemnit aq(roste jen přímo pod žářivkou). Jinak ám v aq neritku ale tý očividně nejede a ancistrusy jí okusujou jen sporadicky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 20:35 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: snehulda007
Dle popisu opravdu Ruducha, takhle přerostlou jsem ještě neviděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 20:30 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: snehulda007
Podle fotky i podle popisu evidentně ruducha.
Zásadní chybou bylo přihnojení do akva s nedostatečným osvětlením.
A to Fe muselo téhle řase obzvlášť šmakovat. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 19:51 Muž snehulda007 [850] Re: Tudy
řasa je černá a tuhá a nejde moc dobře odtrhnout od listů.Zkoušel jsem ostříhat napadený listy ale okamžitě se objevila na dalších. V aq je vše při starém akorát ubyl jeden čichavec a přidal jsem jednu egerii.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [90] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 121231x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3020-jaka-je-to-rasa?od=4451