Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to řasa?

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 44 Přejít na další stránku   1  
Jaká je to řasa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2015 19:26 MrUnknown Re: Horác
Takže má domněnka byla správná. Hádám, když výměny vody nepomáhají, jediné řešení je tedy ubrat na intenzitě osvětlení, takže nakoupit nějaké plovoucí rostliny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2015 19:18 Muž Horác [3942] Re: MrUnknown
jelení paroh neboli Staghorn, řekl bych ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2015 19:11 MrUnknown
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Už asi dva týdny bojuji s touto řasou, tzn. častá výměna vody a zkrácení doby osvětlení na 8 hodin s polední pauzou, nicméně i přesto se pořád rozlézá, takže potřebuji radu zdejších odborníků s určením řasy a co na ni pomáhá? Díky za rady ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2015 18:08 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: larix
...už mi to je jasné, KNO3 nie je hnojivo...
Vy srandisto. :)
...A aký presný pomer má byť toho "NO3/P"?
Tohle je taky dobré! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2015 17:13 Muž larix [1420] Re: KarlosS
Aha, už mi to je jasné, KNO3 nie je hnojivo. A aký presný pomer má byť toho "NO3/P"? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2015 16:44 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: larix
nejdřív je potřeba obě hodnoty změřit. Ale většinou je tam nadbytek fosforu z překrmování a NO3 srovnat (zvýšit) např. roztokem sanytru (KNO3). Pokud má uživatel ještě tvrdou vodu, sinici se daří ...
Jinak to máš v té diskuzi kterou cituješ ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2015 12:34 Muž larix [1420] Re: KarlosS
A technicky si to predstavujes ako?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.04.2015 12:18 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: larix
tím spíš ...
(fosfor máš z krmiva a NO3 vyčerpaný rostlinama)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2015 11:53 Muž larix [1420] Re: KarlosS
V akvárku bez hnojenia?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2015 11:13 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: larix
pokud je to sinice, tak světlo není hlavním faktorem růstu této řasy. Zaměřil bych se na poměr NO3 / P.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2015 07:55 Muž larix [1420] Re: beermajkl
To vyzerá na sinicu. Môže byť dosť nepríjemná. Skrátil by som dĺžku osvetlenia (prípadne zamedzil prístup slnečného svetla, ak na nádrž občas svieti slnko) a prestal by som prikrmovať krevetky.
Viac sa dočítaš tu: rybicky.net/forum/4641
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2015 06:21 Muž beermajkl [3]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím,po oškrabání skel mi řasa sedla na rostlinky a vytvořila takový povlak,co to je?Díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.04.2015 19:13 R Muž romant [27987] Re: Mufe
Nasaď nějakou dělnickou třídu, třeba šneky okružáky, nebo levatky a oni se postarají, tedy o tu plíseň. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.04.2015 19:11 R Muž Silent [5949] Re: Mufe
Vypadá to na plíseň. Ta ovšem v naprosté většině případů během záběhu nádrže zmizí sama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2015 19:07 Mufe – Prosím o pomoc
Fotka k příspěvku Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli nevíte co by toto mohlo být zač, akvarium je 4 dny po založení, objem 54l, a dnes se na dně objevilo toto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 20:06 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: RBeil
nemám s ním problém, dá se použít i roztok hypermanganu ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 19:59 Muž RBeil [174] Re: KarlosS
Ten test je jenom na 2 věci které nechci jmenovat. Když dam vodovodní vodu nebo z akva tak roztok je furt stejně čirý. Absolutně nefunguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.04.2015 19:47 R Muž romant [27987] Re: Macrosek
Filtrace, ta hodně napoví, jak bude umět měnit škodlivější N látky na akceptovatelnější a samozřejmě že celková prezentce by se šikla ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 19:43 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Macrosek
organické znečištění CHSK. Kup si test od rataje Antialgae a pokud se to potvrdí, méně krm, měň 1/4 vody týdně, odkaluj dno ... pak i ta ruducha ustoupí ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 17:18 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Macrosek
Podle mne je to ruducha, je ji mraky druhu, uz jen ta barva... A pak uz se podivame do prirucky, jak ulovit jelena... ehm, zlikvidovat ruduchu. A tam se jen pise, ze je to vec tezka az nesnadna. smich

Uklidil bych ji jak to jde, hledal neco vyhnivajiciho, overil zda nehnije samotny filtr, poradne odkalil dno. S nejakym organickym odpadem to bude mit souvislost, tak jen ho najit. A pak uz menit vodu a likvidovat ji, jak cas dovoli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.04.2015 16:57 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Macrosek
Na světlo tuto řasu svádět určitě nejde, tam chyba nebude. Měl jsem 325l nádrž s třetinovým osvětlením skoro bez řas. Sluneční světlo řasám prospívá, ale každopádně ten svinčík není žádná řasa, která by se v běžných akváriích vykytovala.
Problém bude buď moc krmení, moc ryb v akváriu a nebo nedostatečná údržba. Bez podrobnějších informací těžko hádat.
Chce to presentaci a v ní hlavně: Více fotek, přesně popsat osádku, kolik se krmí, jaké parametry má vstupní voda a přesně jak je prováděna údržba a jak často.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 16:37 Muž Horác [3942] Re: Macrosek
No ... hezky :o) ... to je jak nějaká postapokalyptická krajina ... Já vím, že počítat ty watty na litr nejni úplně košer ... ale alespoň orientačně to vždycky sedí ... a tohle je fakt dost málo světla ... pokud samozřejmě není problém ještě někde jinde ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 16:15 Macrosek – Rasy na listech
Fotka k příspěvku ahoj, nemuzu se teto rasy zbavit. Je to hodne slunecniho svetla? Jestli jo, tak je to naprd, akvarko jinde mit nemuzu :( diky za radu. Jinak 450 litru a svitim 3x zarivka, celkem 118 W, 12 hod denne. Od 9 do 21
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 12:38 Muž klepáčovi [2]
Super děkuji za vysvětlení potlesk ted už mi to dává všechno smysl :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.04.2015 12:30 Muž Horác [3942] Re: klepáčovi
Hlavní myšlenkou je "hnojit víc, než je třeba" (aby byla jistota, že žádná ze živin není limitujícím faktorem) a toto úmyslné "přehnojování" střídat s poměrně častými výměnami velkého množství vody (aby se zabránilo hromadění nespotřebovaných živin).
Edit: pozdě :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 12:29 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: klepáčovi
Jde spis o to, kolik ceho pridavas (ze jsou to stejne chemikalie jako pro PMDD, no jiste). Ja mam zvlast namichano uplne vsechno a slevam si to jen tak na tyden ci dva dopredu, a mam to i vic naredene, ale to uz je jina vec. Popisu zaklad:

145g MgSO4*7H2O
6g KH2PO4
18g Tenso
50g KNO3
48g K2SO4
do 1l voda

Plne EI by zde odpovidalo 10ml/100l denne (7 dni v tydnu). Toho drasliku se mi ale zdalo trosku moc, takze z te smesi vypoustim K2SO4. Jak je to popsano, jsem to nazval EI-mix. Klasicke EI strida co se dava, ale kdo ma myslet na to, co kdy, takhle je to den co den stejne.

Kdyby to chtel nekdo michat vsechno dohromady jak je popsano, MgSO4*7H2O az jako posledni, lepe se to tak rozpousti :-) . Pro vetsinu bude asi litr moc, tak se bud s nekym rozdelte, nebo si namichejte min, delit snad umime vsichni ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 12:15 Muž klepáčovi [2] Re: Designer
Designer napsal: www.rostlinna-akvaria.cz/… děkuji, jestli jsem to dobře pochopil tak je to hnojení pmddčkem s rozdělením mikro a makro prvku kdy je mezi sebou střídám jak je přidávám do akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 11:25 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: klepáčovi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 11:24 Muž klepáčovi [2] Re: Designer
Asi jsem pitomej co je EI?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.04.2015 09:55 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: klepáčovi
Nedavno jsem znovu zakladal akvaria, a muzu Ti rict, vsechny mozne rasy. Po mesici provozu obcas neco decentne. A to jen proto, ze jsem nejakou rasu rucne vytahal a dostal vodu tam kam patri. Nevis-li jak, pouzij tretinove davky jako pro EI (dodej vsechno) a men poctive polovinu vody co tyden, a jednou za mesic udelej poradny pruvan dvemi vymenami poloviny dva dny po sobe.

Akvaria plneho zivin se nebojim, mnohem vetsi problemy jsou, kdyz nejaka chybi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 09:46 Muž klepáčovi [2] Re: klepáčovi
Tak dva dny od výměny vody a odsátí toho kalu žádná změna zase se mi to tam udelalo navíc v akva na anubiasu bonsai pozoruji černou štetičkovou řasu a na listech ludvigie a hygropvyly nejspíše zelenou přisedlou. Až se mi rozsvítí akva zkusím to nafotit ale tu poslední bych tipnul asi na nedostatek fosforu protože hygrophyla má takové slabé na ko noci ohnuté a do hnědá listy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2015 11:07 Muž klepáčovi [2] Re: romant
DObrá dnes to stáhnu vyměním vodu (planoval jsem zasadit ještě pár sazenic hemianthusu a blyxu ale to odložím udělám to v týdnu) a budu to sledovat jak se to bude vyvýjet bez krmení bez výluhů, jen nechám bublat CO2 a budu pokračovat s pmddčkem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2015 10:59 R Muž romant [27987] Re: klepáčovi
Tak to jde mimo směr mých úvah, klidně používej normálně, já cílím na to krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2015 10:58 Muž klepáčovi [2] Re: romant
OK předpokladam ani pmdd nedavat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2015 10:50 R Muž romant [27987] Re: klepáčovi
Normálka to stáhni ze dna a 3 dny nedělej nic, ale vůbec nic, jenom akvo pozoruj, to je jedinná činnost, kterou budeš po dobu těch tří dní provozovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2015 10:45 RBSC Re: klepáčovi
Dej to pod mikroskop. Asi rozsivka s organickou hmotou. Nedávno jsi předělával akvárium, měníš často vodu, a navíc tam máš asi i relativně málo světla.

(Další možnost jsou sraženiny, ale nevšimnul jsem si, že bys tam lil něco...)
Hlína je dost hluboko, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2015 10:34 Muž klepáčovi [2]
Prezentaci mám vše je tam vyplnene krmit se snažím cca 3x denně nakalene od ryb to nebude protože za dva dny 3 živorodky betťáka ancik a 6 panceřníčku přeci nevxprodukuje takovou hromadu. Nemůže to mít spojitost s jemnosti písku nebo s tou hlínou pod ni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2015 09:56 Muž RBeil [174] Re: klepáčovi
Vypadá to jak nakálené od ryb a hromady nesežraného krmení. Založ prezentaci, jaké ryby, jak velké akva atd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2015 23:16 Muž larix [1420] Re: klepáčovi
Tá hlina v dne, nebola to nejaká hrabanka alebo niečo podobné (organické)? Mne to pripomína skôr detrit ako riasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2015 21:04 Muž klepáčovi [2] – hnědý kal
Fotka k příspěvku Dobrý den,

nejsem si jistý zda jsem ve správném foru ale chtel bych se zeptat jestli je toto řasa, případně čím to zlikvidovat. je to takový jakoby sediment nikde to pevně neulpívá a když se to rozvíří a nebo do toho vlítne pancéřník tak je z toho hnědej oblak. tato fotka je dva dny po výměně vody. Už mě po třech měsících neba to měnit ob den a toto stále odsávat, navíc jsem začal hnojit a příjde mi ze výměna 1/4 vody ob den bude kontraproduktivní rád bych interval prodloužil aspon o jeden den ale toto "bahýnko" mi drásá nervy tak že se na to nemužu dívat a odsaju to. světla si myslím že bude dost je tam tři metry led pásku studená bílá, na hnojení bych to taky nesvaloval jelikož se mi to dělá od začátku pro info hnojím pmdd s KNO3. tudíž jsem v koncích NO3 měřeno testy od rataje je stále 10. předem děkuji za reakce
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2015 20:06 R Muž romant [27987] Re: aldab
Vytváří-li se na starých listech, potom bych to neřešil, má to nějaký vývoj a patří to k začátkům akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2015 20:04 Muž aldab [3] Re: romant
to by byla dobrá zpráva. Mohly by časem zmizet asi úplně, ne? Nádrž je 4 měsíce stará, zpočátku byl ten povlak skoro všude, časem ustupuje, ale vytvoří se i na rostlině,která je v nádrži třeba jen 3 týdny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.04.2015 19:30 R Muž romant [27987] Re: aldab
Podle mě to jsou rozsivky na strejch listech, s čímž nemá cenu něco dělat, jsou určený k zániku tak jako tak(listy), ale moje oko nemusí být zcela přesné. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2015 19:29 Muž aldab [3] Re: zervan
ano jde to setřít,ale ne úplně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2015 19:28 Muž aldab [3] Re: RBeil
všechny testy od Sery používám. Kontrolou vstupní vody do akva je 0 PO4
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2015 18:50 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: aldab
Ide ten hnedý povlak zotrieť prstom?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2015 18:43 Muž RBeil [174] Re: aldab
Jakým testem měříš ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2015 18:38 Muž aldab [3] Re: aldab
ještě dodám, že nádrž je 4 měsíce po znovuzaložení, z původní zůstalo ve dně 5cm štěrku a zaběhlé filtry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2015 18:34 Muž aldab [3]
Fotka k příspěvku zdravím všechny....stále se mi na starších listech projevuje jejich ztmavnutí vlivem řasy. Rostlinám se daří skvěle,velké přírůstky i vybarvení nových listů. Světla je asi dost. Hnojím CO2, Fe +mikroprvky,K,NO3 do 25mg/l ale mám stále moc PO4 cca 10mg/l. Jestli můžete poradit jaká je to řasa a jak proti ní, jestli hlavním problémem může být vysoká hladina PO4?? Děkuji
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [44] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 121139x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3020-jaka-je-to-rasa?od=2151