Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to řasa?

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 72 Přejít na další stránku   1  
Jaká je to řasa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 11:54 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: Horác
Tak nám to alespoň říkali na semináři .Je to běžný postup v ADA při zakládání akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 11:49 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: romant
Jasně že je nejlepší každý den měnit vodu,ale Martin nemůže nemá čas.Tak ať tam to uhlí nedává pokud si myslíte že je to zbytečné,uškodit rozhodně němůže.Poraďte jemu..vždyť mu tam radí samé bludy..savo..atd.. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 11:44 Muž Horác [3942] Re: Nympheas
Amoniak? Dusitany? Aktivním uhlím? Jste si tím jistá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.04.2013 11:33 R Muž romant [27987] Re: Nympheas
Ale jistě že ano, ale proč to tam cpát když to není potřeba? Jó když se řeší nějaká kalamitka, tak to beru, ale při normálním rozjezdu nádrže to je zbytečný a dokonce bych řekl že i škodlivý, oni taky ty nitrifikační bakterie musí z něčeho žít a právě ten amoniak je pro ně velmi důležitý a po té "bezpečné" době záběhu se potom velmi lehce může stát, že se nasadí větší množství ryb najednou a ejhle problém. :-) Já tuto věc(ty vysoký hodnoty N látek ze začátku), řeším denní výměnou vody a říkám tomu protiřasová prevence. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   07.04.2013 11:32 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Nympheas
Jenže ty mikroorganismy se usadí a namnoží protože mají co "konzumovat", ale když jim tu potravu odfiltruješ aktivním uhlím tak se neusadí a nenamnoží v dostatečném množství a zabíhání nádrže prodloužíš.

Prostě ten proces nelze nijak obejít. Dá se zkrátit jedině tak že filtrační materiály naočkuješ příslušnými mikroorganismy, ale to je tak jediné co můžeš ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   07.04.2013 11:28 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: romant
Pomůže to účinně odbourat amoniak a dusitany ,prozatím než se ve filtru usadí dostatek mikroorganismů. V nově založeném akváriu to trvá 3 až 6 týdnů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   07.04.2013 10:58 R Muž romant [27987] Re: Nympheas
Použitím aktivního uhlí hned od začátku akva(na těch 14 dní účinnosti uhlí) spíš než ku pomoci dojde k podtržení akvária, protože to uhlí bude stahovat živiny všechny. To bych nedělal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 10:54 Muž Horác [3942] Re: Nympheas
A je (nebo může být) v pitné vodě tolik těžkých kovů, aby je bylo nutné (pro potřeby běžné akvaristiky) odstraňovat? :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 10:36 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: lhajek
Aktivní uhlí bylo užitečné nasadit hned po založení.Aktivní uhlí přece odbourává i těžké kovy a upravuje chemismus vody vodovodní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.04.2013 10:20 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Nympheas
Nympheas napsala: ....Je dobrý přidat do filtru aktivní uhlí...... ahoj
Napsal jsi to hezky, ale s tímhle bych absolutně nesouhlasil. Aktivní uhlí bych nasazoval jen v případě potřeby odstranit z akva něco velmi nežádoucícho co nelze odstranit dobře jinou cestou (třeba výměnami vody, nitrifikací apod.) takže se hodí třeba na odstranění léčiv. Navíc aktivní uhlí účinkuje relativně krátkou dobou (několik dní) a pak je na vyhození. Pro krátce založené akva je to podle mě zbytečné.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.04.2013 09:57 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: martin386
Martine,myslím si,že není žádný důvod k panice.Tyhle hnědé řasy..rozsivky se normálně objeví vetšinou po jednom až dvou týdnech po založení akvária.Bylo by dobré nasadit krevety Caridina japonica a nějakého otíka,ale nejdřív bys měl změřit obsah NO2.Je dobrý přidat do filtru aktivní uhlí.Každé tři dny pokud je to možné měnit třetinu vody.Po deseti dnech až uvidíš že řasa ustupuje stačí jednou týdně.Svítit 10 hodin denně bez pauzy nebo s pauzou,já osobně tu pauzu nechápu.S hnojením ze začátku opatrně.Výše hnojení závisí na síle světla.11W není nic moc.Určitě bych si pořídila drop checker čidlo,které Ti bezpečně ukáže množství CO2 v akva. Samozřejmě nejvíc napadené listy odstříhat.Použití sava u nově založené nádrže je totální nesmysl! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 01:45 Muž EPluribusUnum [9] - Jezírkové rybyRe: grunda
Milý grundo kdyby sis přečetl všechno zjistil by si, že v pátek tam dává krevetky..mimo jiné. Jestli ty nemáš problém s CO2 tak máš zcela jistě problém jiný, když neumíš vyjádřit svoje stanovisko jinak než "kraviny a rozzureny " a z toho důvodu tobě také nebudu vysvětlovat jaké jsou následky nestabilního CO2, i když ti mohu prozradit, že něco ti nastínil již půlpy a to jak sám uvádí s CO2 nemá žádné zkušenosti a věř tomu, že nemám žádný zájem ani potřebu "krmit začátečníka".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 01:16 Muž půlpy [2131] Re: martin386
když přestaneš dávat co2 nebude to fandit řasám? Já nevím, s CO2 zkušenosti nemám, ale četl jsem tu, že výpadek(kolísání) CO2 prospívá řasám a ne rostlinám :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 01:11 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: EPluribusUnum
vzhledem k tomu, že tam zatím má jen kytky, tak to klidně může pouštět od oka. Mimochodem, já to taky pouštím od oka a nemám problém. Jaké jsou negativa pouštění CO2 do akva, jaké jsou pro a proti? Píšeš kraviny a začátečník ti to žere. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 01:06 Muž martin386 [17] - ŽivorodkyRe: EPluribusUnum
Jinak za rady děkuji, určitě si jich vážím... přeci jen Vy jste více zkušenější :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 01:06 Muž martin386 [17] - ŽivorodkyRe: EPluribusUnum
Takže mám přestat PMDD a CO2 ?
Mám to, rotože potřebuji aby to rychle rozrostlo se a akvárium fungoval tak jak má :-) Popřípadě zbytky bych buď prodal, nebo daroval či dal to mého druhého akvária..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 00:45 Muž půlpy [2131] Re: martin386
ne, snad - oni se Ti rozmnoží zcela určitě, ale tak aspoň v okolí budeš moct chovatele ráčků zásobovat šnečkama, než je přestaneš opět překrmovat, pak se Ti ustálí v počtu zdravotní policie :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 00:37 Muž martin386 [17] - ŽivorodkyRe: půlpy
Dobře tedy :-D Díky za radu, dám tam ty osamělce a snad se rozmnoží :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 00:37 Muž EPluribusUnum [9] - Jezírkové rybyRe: martin386
No není zač...nechci tě zrazovat..jen chci poradit dle svých zkušeností. Na tvém místě bych opravdu zvážil použití EasyCarba.. do krvetkária ti vyjde jedna 250ml lahvička na rok za 150,- jen by si musel mamku naučit každé ráno stříkačkou dávkovat no. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 00:29 Muž půlpy [2131] Re: martin386
pokud je budeš přikrmovat vločkovým pro rybičky do měsíce jich tam budeš mít stovky a až Ti ošetří rostlinky, tak Ti budu moct nabídnout Helenky smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 00:29 Muž martin386 [17] - ŽivorodkyRe: EPluribusUnum
Tak díky no.. když to nepůjde tak to vysadím..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 00:21 Muž martin386 [17] - ŽivorodkyRe: půlpy
Ano ale já už mám strašně dlouho ty dva.. dám je tedy oba do krevetkária a tam se snad rychle rozmnoží .)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   07.04.2013 00:18 Muž EPluribusUnum [9] - Jezírkové rybyRe: martin386
rostliny ti neuhynuly protože si neměl CO2... CO2 pouze urychluje růst..platí úměrnost rychlost růstu X Přidávání CO2 X hnojiva X světla. Já bych do toho za tvých podmínek nešel, ale držím palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 00:16 Muž půlpy [2131] Re: martin386
jeden se Ti do dvou týdnů(inkubační doba) rozmnoží na 20 atd. stačí si sám - nepotřebuje samičku ;-) jaká to výhoda o proti lidem smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 00:10 Muž martin386 [17] - ŽivorodkyRe: EPluribusUnum
CO2 jsem zavedl, aby mi rostly rostliny.. proto jsem si koupil i PMDD, po tom týdnu co jsem dojel domů jsem viděl, že se rostliny i zlepšily a trochu povyrostly..
CO2 ale plánuji aplikovat... má ho dost lidí a nechci aby mi ty rostlinky opět uhynuly.. :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 00:05 Muž martin386 [17] - ŽivorodkyRe: romant
Jeden čas jsem jich měl ve větším akva spoustu a najednou vidím tak 2 :( okružáky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 00:04 R Muž romant [27987] Re: EPluribusUnum
Tak otíky ani omylem, to souhlas. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 00:02 Muž EPluribusUnum [9] - Jezírkové ryby
On tu Neritinu má v tom druhém akva ale určitě okružáci lepší.. toho krunýřovce bych tam nedával...nemáš to zaběhlé.. já osobně bych tam nedával ještě vůbec nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   06.04.2013 23:59 Muž EPluribusUnum [9] - Jezírkové rybyRe: martin386
jak to tam tedy pouštíš?..od oka jo?...máš docela kliku, že už z toho nemáš stoku. Měřit musíš! alespoň než to stabilizuješ a dokážeš to odhadnout, cca 2 měsíce? Na tvém místě bych ale CO2 nepřidával proti převažuje nad pro. Možná bych to řešil EasyCarbo...vím si student, ale myslím, že ti to vyjde nakonec levněji než ta laborace a možnost zařasení celého akva...výměny kytek...úhyn osazenstva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 23:59 R Muž romant [27987] Re: martin386
Já bych místo jedný neritiny spíš dal hrstičku okružáků. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 23:58 Muž martin386 [17] - ŽivorodkyRe: EPluribusUnum
Jojo... zítra ráno oddělám ty nejvíce zařasenné rostlin jak jsem psal a uvidíme jak se to bude vyvíjet :) Krevetky nejsou zas tak náročné red cherry, takže to třeba půjde :)
A co ten malý čističek , mohl bych tam dát jedoho ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 23:54 Muž EPluribusUnum [9] - Jezírkové rybyRe: půlpy
jasan..sem psal, že každý máme svoje prostředí a jde jen o pozorování..bez toho to nejde..rady tady můžou být jen obecné nedají se aplikovat na 100%..záleží na hodně věcí..druh zdroje světla, rostlin, dna, vstupní vody atd atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 23:53 Muž martin386 [17] - ŽivorodkyRe: EPluribusUnum
O víkendu se snažím udělat co nejvíc věcí.. :( Je to na prd.. na intru mi akvárium nedovolili.. bublinky začnu měřit od zítra, už mám připravený bublinkoměr z odsávačky..
Ale přeci jen jsem student takže nemám tolik peněz na víc abych kupoval testy za stovky peněz :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 23:50 Muž EPluribusUnum [9] - Jezírkové rybyRe: martin386
No nevím, když se tomu nemůžeš věnovat každý den je to dost risk... Co měření?..žádné v prezentaci nemáš. Počítáš bubliny nebo jak to kontroluješ? Ono těch 24 ani nevadí, když to máš pod kontrolou a nejde ti tam sto bublin za minutu, ale nejdůležitější je stabilita jinak nahraješ řase...rostliny mají pomalé reakce naproti řasám. S CO2 je to neustálá laborace..čím budeš mít rostlinné hmoty víc tím zase musíš dávat CO2 víc a hnojiva..já bych si na to "z intru" netroufnul.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 23:46 Muž půlpy [2131] Re: EPluribusUnum
já sice co2 nepoužívám, proto mám asi delší dobu svícení, jak u kterého aqwa ;-) od 12 do 14hod a jak jsem psal pauza (na oběd) se mi neosvědčila :-O , ale jak jsem naznačil každé aqwa vyžaduje něco jiného, jednomu je to málo druhému naopak ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 23:43 Muž martin386 [17] - ŽivorodkyRe: EPluribusUnum
Zatím 24h denně, teďkom chci nějak udělat aby to bylo jen přes den... cca 12h denně..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   06.04.2013 23:41 R Muž romant [27987] Re: půlpy
O.K. Však jsme lidi a domluvíme se. ;-) Každý akvo je jiný a každý máme nějakou tu svoji dobrou a špatnou zkušenost s tou či ono metodou, na kterou druhej nedá třeba dopustit, to je normálka. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 23:39 Muž EPluribusUnum [9] - Jezírkové rybyRe: martin386
hmm tak to asi mamka nebude dělat údržbu co? :-) no alespoň přidej na objemu vyměněné vody..těch 5 litrů za týden bych řekl je prozatí málo. Nebo mamku ukecej ať ve středu vymění těch 5 ;-). Jak tam pereš to CO2? 24/den..mamka ti to kontroluje?..to by mohl být taky problém..nestabilita
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 23:39 Muž martin386 [17] - ŽivorodkyRe: EPluribusUnum
Co2 mám a hnojím PMDD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 23:38 Muž půlpy [2131] Re: romant
mně se po otevření tohoto vlákna ukázali se zvonečkem(nové - nepřečtené) fota od "makkikka" do toho mi něco přišlo a pak jsem reagoval na "martin385" aniž bych zachytil nová fota stydim u obou se týká o úplně jiný typ řasy, ale jak jsem psal s polední pauzou svícení v aqwa nemám nejlepší zkušenosti ;-)
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.04.2013 23:33 Muž EPluribusUnum [9] - Jezírkové rybyRe: půlpy
to strádání pauzou nebude ;-) ...koukni na moje svícení a kytky. já vím někdo pauzu vychvaluje někdo ne... no ať si každý vypozoruje to své..každý máme doma jinéí prostředí. Deset hodin je dost.. CO2 nemá a nehnojí. Jak sem psal vymačkal bych filtr z druhého akva a dělal ještě jednu údržbu navíc s 10 litry. sorry CO2 dává, ale stejně to stačí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.04.2013 23:33 Žena LinaDee [167] - AquascapingRe: půlpy
OT: Mě se zrovna polední pauza osvědčila, kytky jdou podstatně líp, než když jsem ji neměla. A pomohlo to i proto sinici a parohu, už nemám ani ždibec řasy (když neberu zelenou přisedlou na skle a kořenech)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 23:30 Muž martin386 [17] - ŽivorodkyRe: EPluribusUnum
Jsem na intru, takže přes týden se o to stará mamka... ale jak tak koukám tak si budu něco číst na intru o řasách :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 23:28 Muž EPluribusUnum [9] - Jezírkové rybyRe: martin386
Osobně bych v první řadě použil bakterie z filtru toho 4 roky starého akva. Neritina by ti pomohla, kdyby si tam měl zelenou přisedlou...musíš pozorovat a podle toho reagovat. V základu hnědá řasa málo světla, zelená moc, ruducha dlouhá moc proud a chabá údržba... a v druhé řadě bych měnil a čistil 2 krát týdně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.04.2013 23:27 R Muž romant [27987] Re: půlpy
Tak to já si po obědě klidně zdřímnu. ;-) Ona ta pauza je taková sedlácká metoda jak si lehounce dopomoci k vyšší hladině CO2, ale u tazatelova případu to třeba nebude, on totiž CO2 již dodává a jinak to jak ty kytky vypadají má podle mě za následek doba svícení, která byla ještě delší než jsi omylem navrhoval. Mám o tom akváriu nějakou povědomost, tak proto. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 23:26 Muž martin386 [17] - ŽivorodkyRe: půlpy
Dobře, díky :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 23:25 Muž půlpy [2131] Re: EPluribusUnum
právě jen špatné zkušenosti, kytí strádaly :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 23:24 Muž půlpy [2131] Re: martin386
Martine, omluva, koukám na fotky "makkikakky" ne na Tvoje, dobu svícení nepřidávej, ale stále trvám nedodržovat polední pauzu, jak by se Ti líbilo, když by Ti ve dne v práci zhasli na dvě hod. a pak měl znova pracovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 23:19 Muž martin386 [17] - ŽivorodkyRe: EPluribusUnum
Filtrační hmotu jsem nevymačkával..
Tu neritinu tam mám normálně šupnout nebo ji mám aklimatizovat ?
Ryby tam ani nebudou, v pátek tam dám krevetky .. mám domluvený osobní odběr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.04.2013 23:17 Muž EPluribusUnum [9] - Jezírkové rybyRe: půlpy
důvod?... tobě se ta pauza nějak špatně osvědčila?..mně naopak dobře.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [72] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 121139x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3020-jaka-je-to-rasa?od=3551