Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to řasa?

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 98 Přejít na další stránku   1  
Jaká je to řasa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 08:04 Žena stetinka [270] – Re: Andy303
fotku nemáš?
Je možné, že ti "vykvetl" ten kořen, občas to udělaj novější kořeny (plísně)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 07:24 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: Andy303
Mě tak napadlo, jak je starý ten umělý kořen? Jestli se to neuvolňuje z něj?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 22:47 Andy303
Vajíčka neritiny to nejsou. Jednak vypadají jinak a navíc, neritiny byly vhozeny do nádrže den před tím, než jsem skvrvny objevila a na této dekoraci šneci vůbec nebyly. :(
Dnes mi zvědavost nedala a jeden flek jsem rozškrábla nehtem. Je to jako polystyren přilepený na podkladu. Tak uvidíme, co a jestli vůbec něco se vyklube.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 21:30 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Andy303
Koukněte na vajíčka neritiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 21:22 Andy303 – bílé skrvny na dekoraci
Zdravím všechny.
Dnes jsem při běžném odkalování našla na dekoraci (umělý kořen) bílé skvrny. Být to na souši, řeknu, že se tam kuklí nějaký hmyz. Napadá vás, co by to mohlo být v akva?
Skvrny jsou většinou v menších prohlubních, bílé barvy, konzistence je tuhá, řekla bych jako třeba víčko na ulitě šneka, jen trochu měkčí. Šťouchla jsem do toho nehtem, je to pružné. Průměr skvrn je cca 5mm.
Máme 160l akva, sladká voda, rybičky - platy, parmičky, mečovky, bojovnice, panceřníčci, sekavci, neonky, šnečci - neritiny, levatka, piskořka. Odkaluju pravidelně, týdně cca třetinu nádrže.
Vůbec mě nenapadá, co by to mohlo být.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.12.2010 18:23 Muž vóťa87 [207] - Rostliny – Re: PetraR
Tak s touhle "parádou" jsem měl již také co dočinění, hnedle ve dvou akváriích. Zvláštní , že obě akvária byla založená na černěném písku z flexioblaků, stejně jako Vaše nádrž...
Každopádně na českých forech jsem se odpovědi či rady jak se toho zbavit tenkrát nedočkal, zkoušel jsem zatemňovat, odsávat, UV-lampu, živorodky, krevetky,zvyšovat dávky Mn, ale úspěch byl vždy jen částečný a brzy se zas rostliny obalily tímto slizem...
Pár diskuzí jsem nakonec našel ve foru ukaps.org a roslinyakwariowe.pl, kde tento sliz nazývali "černou sinicí" a uváděli tento postup jak se toho zbavit(nakonec zafungoval i v mém případě)- Zvýšit proudění vody v akváriu,přidat buď Protalon od Eshy(u nás dostupný) či Femanga algenstop od Intermagu(ten se ale u nás nedá sehnat) a zatemnit akvárium na dobu 5ti dní a pokračovat v dávkování Protalonu. U mne to nakonec pomohlo a tenhle sliz už se nevrátil, ale těžko říci co udělá v jiné nádrži... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 18:12 Muž Sid [6637] - Rostliny
...Pořád si myslíte, že jsou to kolonie bakterií?...
Podle slovního popisu: "...čistila jsem vnější filtr... Po zapnutí filtru mi zněj vylítly tyhle "chrchle" a usadilo se to na kytkách i na skle..., jsem usuzoval na bakterie. Podle fotky to vypadá na sinice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 17:15 pavel.bartek – Re: bali
Sůl asi ne,na Wikipedii píšou,že se vyskytuje i v mořských nádržích. cs.wikipedia.org/… Tady asi pomůže jen mechanické odstranění
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 17:04 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Re: stetinka
Kdyby na to přišlo, tak rybky hypermangan snesou, samozřejmě záleží na koncentraci. Zatím je ale asi předčasné se o tom bavit, když nevíme, jak "zničit krtka" :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 16:57 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – Re: Kent
sul zabiji zaby vlas? coze kolik kg na kolik litru? ma s tim nekdo dalsi zkusenosti?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 16:48 Muž pancéřníček [168] – Re: pavel.bartek
Mě se něco podobného někdy vytvoří po výměně více jak 50% vody za novou neodstátou.Ale do druhého dne to vždy zmizí.Čím více světla,tím dříve se to po výměně vytvoří.Ale co to je nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 16:41 pavel.bartek – Re: pancéřníček
No,je pravda,že jsem nezmara na vlastní oči neviděl,jen jsem o něm četl a jak jsem viděl tu první fotku tak mi to samo problesklo hlavou.Jinak něco podobného mi také vychrstly hadice z filtru ,ale to vím ocogo a vypadá to také tak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 16:39 Muž Kent [3] - Raci, krabi, krevetky
obč. žabí vlás ?:-D skus posypat solou ..mne ot pomohlo ked som mal tade daco v mensom akva .. stipka soli nato a do rana to nebolo .. sice krevetky tiez moc nezili . .:-D detail :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 16:30 Muž pancéřníček [168] – Re: pavel.bartek
Docela dobrý vtip s tím nezmarem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 16:28 pavel.bartek – Re: PetraR
Vypadá to jako Nezmar www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 15:05 Žena kobroor [20] – Re: stetinka
jj, to si taky myslím.. jinak UV lampu ani vzduchování nevlastním
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.12.2010 14:53 Žena stetinka [270] – Re: Ivoš
jen aby to bylo pak aplikovatelné do akvárka...ten hypermangan se asi rybkám líbit nebude ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 13:57 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Re: PetraR
Nikdy jsem nic takového neviděl (snad jen ve scifi filmech), takže bych metodou pokus-omyl hledal, jak se to dá zlikvidovat. Ještě bych na to zkusil sůl, silné vzduchování, UV lampu pokud je k dispozici...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 13:30 Žena kobroor [20] – Re: Ivoš
To by šlo, zkusím tmu, hypermangan mám taky a pak mám už jen Esha 2000. Jinou chemii nevlastním...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 13:25 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Re: PetraR
Zkus to po částech odstát do několika zavařovaček a začít to všemožně trápit, v každé zavařovačce jinak (tmou, světlem, přípravkem proti řasám, něčím antibakteriálním, hypermangánem atd.).
Na něco to určitě háklivé bude a to "něco" pav rámci možností aplikuj v akvárku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 12:06 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – Re: hf
o jeji akvarko hmm rybicky.net/nadrze/8853
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 11:57 Muž hf [54] – Re: PetraR
O jaké akvárko jde?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 09:49 Žena kobroor [20]
Fotka k příspěvku ještě jedno foto na plovoucích rostlinách..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 09:48 Žena kobroor [20]
Fotka k příspěvku No tak teda nevím, už jsem to několikrát odsála a ono se to pořád dělá.. Nechci to mít v akva, je to hnusný. Pořád si myslíte, že jsou to kolonie bakterií? Můžou se za den namnožit do takového množství?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2010 11:34 Blahorodi1 – Chrchel z filtru
Pokud vyloučíme možnost, že si z tvého filtru udělala vodní žoužel plivátko, tak by to mohl být uvolněný bordel, který byl někde ve fitru naštosovaný (podobně jako bordel v hadici od luxu). Jestli je to živé, mělo by to zmizet samo protože se tomu radikálně změnily světelné podmínky -jestliže se tomu dařilo ve tmě, tak na světle se tomu líbit nebude.

K tomu, co psal Martin -mám pozadí z břidlice a taky se mi na něm nejprve začaly dělat hnědorezavé skvrny a to hlavně na ploškách blízko osvětlení, cca do hloubky 20 cm od hladiny. Později tam začaly vyrůstat chomáčky řas -zelený trávníček s vlákny do 5 mm. Pak mi podobný trávníček začal obrůstat kořen a musím říci: je to paráda - jak pozadí, tak i kořen vypadají to naprosto přirozeně ani v nejmenším by mě nenapadlo tyto řasy nějak likvidovat, naopak si je hýčkám a nejraději bych z nich i odháněl ancistruse.
Myslím si, že tobě tam raší to samé, má rada - nech to být, v přídodě přece každý šutr taky něčím obroste.

Jediné místo, kde mi tyto řasy vadí, jsou vysoké listy Anubiasu, vypadají jako by byly oblečeny do maskáčů - zelené skvrny se střídají s hnědými ale to jsem potlačil tím, že jsem nad ně umístil plovoucí rostliny.

Myslím si, že člověk hnedle nemusí propadat panice, když se mu v akváriu objeví řasy - řasy jsou přirozeným doplňkem vodní flory (a doplňkem rybí potravy), záleží na tom, o jakou řasu jde a v jakém je množství. Snažit se mít akvárko bez řas je totéž, jako snažit se vyřadit NaCl z našeho jídelníčku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2010 11:31 Žena kobroor [20] – Re: Sid
Díky za uklidnění :-) Doufám, že se mi bakterie z filtru nadobro neodstěhovaly.. smich Tak já budu čekat, protože když se pokusím to odsát, tak se to akorát rozvíří a pak se to zase usadí zpátky, takže to nemá moc význam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2010 11:20 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: PetraR
Kolonie bakterií. Jestli se vám nelíbí, odsajte je. :)
A nebo vydržte, ono se to vytříbí samo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2010 11:08 Žena kobroor [20] – Sinice?
Ahoj, mám stejný problém jako Martin.. Čistila jsem vnější filtr - vyčistila jsem hadice od filtru a molitany v akva vodě a přidala ještě nějaký nový. Po zapnutí filtru mi zněj vylítly tyhle "chrchle" a usadilo se to na kytkách i na skle. Je to mazlavý a dá se to odsát, ale pak se to rozpadne a plave po celý nádrži. Je to sinice? A jak se mi to vzalo v tom filtru? Co s tím mám dělat? Díky :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 10:45 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: kmara
17.11. jsem vám doporučil, abyste z akva vyndal kořen, (i s tím šutrem, co ho zatěžuje), a na jeho místo vysadil rychle rostoucí kytky.
Jediné, co jste v souvislosti s kořenem udělal, je, že jste se zeptal: "Proč?". :)
Můžete, samozřejmě, zkusit nějaký "odstraňovač fosfátů" - není vyloučeno, že vám s vaším problémem pomůže.
(Osobně bych raději doporučil denní výměnu cca 30% vody.)
Ještě předtím byste ale mohl zkusit otestovat koncentraci P ve vašem akva. Test koupíte v v akvaristice p. Jirků. (To je ta, o níž jste se nedávno vyjádřil s "nepříliš nadšením"... :))
Hodně štěstí! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 09:33 Muž kmara [10] - Cichlidy
Jojo tak začnu intenzivně měnit vodu, ale ještě bych se chtěl zeptat. Mám nejvíc napadenou Vallisnerii na hladině, tak mám ji třeba do půlky zastřihnout ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2010 21:21 R Muž Silent [5949] – Re: kmara
Pokud máš jakýkoli vnější filtr nebo vnitřní Eheim dají se použít speciální filtrační hmoty. Pokud ne tak nezbývá než po dobu přítomnosti řasy častěji měnit vodu a to např. 2x týdně až 50%.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2010 21:14 Muž kmara [10] - Cichlidy – Re: Haimdol
A co mám teda s tím fosforem podniknout ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2010 20:56 R Muž Silent [5949] – Re: kmara
Obávám se, že tady světelná pauza nepomůže. Mně se u ruduchy osvědčila častější výměna vody a použití speciální filtrační hmoty na odstranění PO4 z vody. Jednou z příčin bujného růstu ruduch je zřejmě i vysoká hladina fosforu ve vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2010 20:52 Muž kmara [10] - Cichlidy – Re: kmara
Fotka k příspěvku Ještě jedna..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2010 20:52 Muž kmara [10] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Zdravím, tak jsem nějak doufal, že se ta hnusná řasa vzpamatuje a odejde tam - odkud přišla. Ale daří se jí stále líp a líp. Mám svítit s polední pauzou ? Pomůže to ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 22:09 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: vaclav
Přesně tak jsem to udělal taky X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 21:59 Usine – Re: zdenda25
Není to otázka dnů, ale spíše měsíců, než se ti jí podaří umravnit. To že jde lehce odstranit je ale dobré znamení. Nejvíce napadené listy odstraň a přesměruj proud vody, nebo ho rozmělni potopenou rozstřikovací rampou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 19:35 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: zdenda25
Ruducha. Měl jsem to samé, ta tvoje ale vypadá že chcípá...podle té barvy. U mě pomohla pauza ve svícení, svítil jsem 08-22, teď 08-09.....12-22 a mám klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 19:11 Muž zdenda25 [0] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Co to prosím je za potvoru? Některé mění barvu z černé na šedou, bílou. CO2 mam na 31/min na noc vypínam. Vnější filtry stažené na minimum. Rychlerostoucí neovlivnili rozrůstání teto řasy. Kalím měním 2xtydně po vyskytu teto řasy. 5asa jde krásně prsty sloupnou z listů. Nevzduchuji, svítím 4x54W 2xpower glo, 2xlive glo. Dela svícení 13 hodin slouží jako i prosvětlení místnosti, Po častější vyměně vody se mi zdá, že se mi bujení řasy ještě víc rozjelo. coze Díky za všechny odvědi a připomínky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 21:19 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: kmara
Mám tuto řasu také, už ustupuje. Koupil jsem reflektory, rychlerostoucí rostliny, omezil jsem krmení a zavedl hnojení Bioflorem. Neber to jako striktní návod, ale jako jedno z možných řešení.
Samozřejmě pravidelná údržba akva 1x týdně a mechanická likvidace největších chumáčů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 19:41 Muž kmara [10] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Zdravím jsem tu zase :) čekal jsem, že se řasa bude lepšit, ale ono je to ještě horší rozzureny Opravdu se to časem ztratí ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 19:52 R Muž romant [27987] – Re: Květa
Ten roztok sava bych dal 1:10. Pár minut máčet (3-5 minut), potom opláchnout a tak na 30 minut nechat máčet v čistý vodě. Když to nezabere, tak opakovat. Ta rostlina ka tom kořeni je opravdu hnědovka var. Windelov. Je pravda, že já jsem tu řasu kterou máš na tom kořenu, taky nikdy na hnědovkách neviděl, na rozdíl od ostatních řas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 19:35 Žena Květa [1] – Re: romant
Romane, původcem je opravdu ten kořen. Než jsem ho tam dala, v akva to nebylo a teď se to rozlejzá na rostliny, které jsou v přímem kontaktu. Zajímavé ale je, ža na té rostlince, co roste na kořeni (ta malá, nevím jak se jmenuje - hnědovka?) nic není. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 19:30 Žena Květa [1] – Re: Sid
Co znamená ošetřit savem? Jako že stačí přetřít silnějším roztokem nebo namočit na pár minut do něčeho slabšího?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 19:21 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Květa
Ještě než ten kořen na potřebnou dobu vyndáte z akva, můžete ho zkusit ošetřit Savem. Uvidíte, jestli se řasa vrátí. Podle toho se pak rozhodnete, co dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 19:17 R Muž romant [27987] – Re: Květa
Pokud je tím zdrojem kořen, tak bych se ho třeba na čas zbavil a vidělo by se jestli je to pravda. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 19:14 Žena Květa [1] – Re: Květa
Fotka k příspěvku A ještě jedna...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 19:13 Žena Květa [1]
Fotka k příspěvku Pomóc! Asi jsem udělala velkou pitomost tone . Do nového akva jsem dala kořen ze starého akva na kterém je řasa. Kořen jsem odrbala kartáčkem, ale asi ne dostatečně. Že tam je řasa jsem věděla, ale ancík i šneci si poradili s řasou, která byla v akva asi dva týdny po založení, tak jsem myslela, že zbaští i toto. No a jim to nejede a to svinstvo jsem objevila i na vedlejší rostlině. Co teď s tím? Jak zabráním, aby se to nešířilo a nejlépe vymizelo?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 19:04 Muž candino [3] – riasa
škoda, že nemá nikto radu :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 18:47 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: stetinka
...je to pokus...
Uvidíte. Třeba se nic nestane. :-D
(Teď vážně: kdyby se něco začlo dít, nemusíte hned rozebírat kryt - měla by stačit úprava doby osvětlení. :-))

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [98] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 121231x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3020-jaka-je-to-rasa?od=4851