Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to řasa?

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 66 Přejít na další stránku   1  
Jaká je to řasa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2013 16:57 Žena toni [68] Re: kristin
Ruducha....ja jsem ji boj vyhrala s podporou Parmiek cernopruhych..bojovala jsem s ruduchou pul roku a pk jsem si poridila tyhle zabijaky ras :-) rybicky.net/atlasryb/hledat/ ...men obden vodu a bude vyhrano :-)ale nevim kolikatku nas akva a jaky filtr a jak a co...nemas prezentaci?ja jsem sice zacatecnik take ale ruducha u nas uz nebydli :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2013 12:17 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: kristin
Ruducha. Hledej jak se ji zbavit, na tohle tema najdes spoustu povidani.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2013 12:15 Muž Yirka [9126] Re: kristin
Ono to vypadá, že jsi na to celou dobu nesáhla:
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2013 12:00 kristin – pomožte prosim aka je to riasa??
Fotka k příspěvku ahojte som zaciatocnicka v akvarkru..ale po zalozeni cca asi 2 mesiace sa mi vytvorilo nieco taketo..prevazne na kamenoch na dne a na niektorých koncoch rastliniek..
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2013 20:34 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: optimas
To myslíš akva s těmi pěti krevetkami co máš v prezentaci? Tam stačí hodit ob jeden den něco málo těm neonkám a hotovo. Nebo je to jiné akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2013 20:01 Muž Robo [45]
Já to věděl, že je to tenhle problém. Vodu měním jednou za týden což je asi v těchto vedrech málo protože minulou sobotu jsem setřel přední sklo od řasy kde ještě nebylo moc vidět ,ale dneska to je šílené jaké jsou tam závěje řas i když dávám jednu malinkou lžičkou kterou krmím krevetky. Voda má v těchto dnech 28°C což je hodně moc a snažím se to měnit často.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2013 19:48 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: optimas
planta.aquariana.cz/…

Je zcela zřejmé, že rozvoj těchto vousatých ruduch je podporován nahromaděním rozkládajících se organických látek (navíc často rozptýlených ve sloupci vody) v nádrži. Nezasáhneme-li včas proti bujení vousaté ruduchy pravidelnou obměnou vody, vyčištěním akvária od přebytku detritu, případně mechanickým odstraněním nejvíce napadených listů akvarijních rostlin, naroste nám do "obřích kudrlinkových" porostů - viz dále...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2013 19:43 Muž Robo [45]
Fotka k příspěvku Další
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2013 19:43 Muž Robo [45]
Fotka k příspěvku Ahoj chlapi, začínájí se mi tam objevovat řasy. Tuším to na tu škaredou Ruduchu. Jak s ní bojovat nebo co dělám špatně. Podle prvních poznatků asi překrmuju. Krmím praženým Cyklopsem a velmi občas suchým krmením. Tay jsou fotky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 21:27 Žena toni [68] Re: Celiny
Je to asi hloupy napad ale co takhle ta skrabka do kuchyne na ceran?ja tim oskrabla cele 200l akvarko behem chvilky a nic jsem neposkrabala,samozrejme se musi davat pozor na rohy a spoje.....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 12:28 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Celiny
Tak na GSA ten cyklus neplatí. Bývá znakem nedostatku fosforu, který lze dodávat třeba prostřednictvím KH2PO4. Objevuje se např při hnojení metodou PMDD, protože to tuto složku záměrně nepoužívá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 12:05 Muž kofejn [963] Re: Celiny
GDA mám jen na špičce kořenu :) . Na GSA mi pomohlo zvýšení koncentrace fosforečnanů, aby byly v poměru k NO3 1:10 (PO4:NO3). Teď ji v akvárku nepozoruju, ale anubias sleduju ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 11:58 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: kofejn
jo to sedi, neni to souvisla vrstva, pouze fleky...GDA mam pro zmenu v druhem akvariu:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 11:56 Muž kofejn [963] Re: lhajek
Fotka k příspěvku Taky bych to viděl spíš na GDA, s GSA to tak jednoduché není.
Na fotce je GSA na skle.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 11:55 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: lhajek
Dle me se jedna o GSA, magnetickou sterkou jde spatne dolu, delam krouzive pohyby na jednom miste treba 15 vterin nez zmizne, nasledne provedu masivni vymenu vody (50%-60%) Tvori se hlavne na mistech kde se nedostanou Otici, tzn. pod urovni koberce (viz. nadrz Future Iwagumi)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 11:37 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Celiny
1) GSA neboli zelená flekovitá řasa jsou oprave fleky, které se ze skla sundávají spíše žiletkou než stěrkou - drží hodně. To co má ten cca 14denní cyklus je jiný druh (zelená prachová ? - nepamatuji se a nemohu teď hledat)

2) ten cyklus mě osobně fungoval v jednom malém akva bez filtrace jen s občasnými výměnami vody. Ale myslím že to bylo déle než 14dní a jednu chvíli opravdu nebylo do akva moc vidět. Akorát okružáci dělali cestičky :-) Ale pak zmizela úplně, ale to mohlo souviset i s jinou změnou nebo vývojem akva. Jak napsal Romant každí akva je originál a v každém to funguje trochu jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.06.2013 11:07 R Muž romant [27987] Re: Celiny
Možný je cokoliv, ale osobně si myslím že ta druhá varianta je daleko pravděpodobnější, ovšem můžou se podmínky ve tvém akváriu změnit natolik, že řasa(a nemusí to být jenom předmětná) zareaguje tím, že se odporoučí. Neexistuje jednoznačná a obecná odpověď vždyť přeci, každý akvárium je originál. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 11:07 Muž olivis [32] Re: romant
Fóra jsem prolezl, ale nikde nic konkrétního, jinak bych se neptal.

Zářivky jsou cca. 3 měsíce staré, vodu měnín cca. 2 týdny - 20% vody. Tato hnědá řasa se vyskytuje ve všech sloupcích vody, jak u hladiny, kde je určitě dostatek světla, tak u dna, takže světlem to asi nebude.....Řasa nejde seškrábnout .... na dekoracích téměř není, jen na listech (anubias, staurogyne, cryptocoryne atd.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 11:06 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Celiny
sundávat, stará sice odumře, ale na ní rostou další vrstvy nové, za chvíli by jsi neviděl do akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 11:04 Muž Celiny [293] - Rostliny
Zdravim, mam dotaz ohledne rasy na skle (pravdepodobne GSA, takova ta typicka rasa, kterou vetsina z nas sundava magnetickou sterkou). Kdysi jsem narazil na infrmaci, ze pokud se necha byt, tak po 14 dne sama odumre a staci vymenit vetsi mnozstvi vody aby se ji clovek zbavil. Muzete to nekdo potvrdit? Nebo to mam proste sundavat kazdy tyden tou sterkou a nasledne menit vodu? Diky za info
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 10:57 Žena toni [68] Re: olivis
www.rostlinna-akvaria.cz/… myslim ze na hnedou rasu vice svetla ale ja jsem take zacatecnik,jak stare jsou zarivky,jak casta vymena vody atd...prohledej forum,nekde tady je tjeste jeden dobrej link na rasy,myslim od romant....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 10:03 Muž olivis [32] Re: olivis
Fotka k příspěvku ještě jedna fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 09:59 Muž olivis [32] – hnědý povlak
Fotka k příspěvku Objevuje se mi v akva hnědý povlak na rostlinách, odstranit téměř nejde, je jak v horních částech, tak i u dna. Svítím 9 hodin (4 h, přestávka 3 hodiny, 5 hodin).
Nevíte co by to mohlo být za řasu, popř. jak odstranit?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 18:34 Žena EditHa [91] - TetryRe: romant
Právě ta sinice by byla špatná na koupání a já koupání plánovala. Když už teď se tam objevuje cosi takového a to ještě není teplo. Jak se to pak namnoží přes vedra v létě? Pokud se přes léto voda neudrží bez zeleniska- bude "nuda" v bazéně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 18:24 R Muž romant [27987] Re: Edit
Pokud je to sinice, jako že by mohla, tak jí dobře likvidují dafnie, ale to nepřichází v úvahu, smlsnou si na nich ty ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 18:01 Žena EditHa [91] - Tetry – zelená řasa na rybníku
Začala se objevovat zelená řasa. Jako jemný prášek. Jemný povlak držící se na hladině. Pokud ji odfouká vítr voda je čistá. Nevím jestli je to sinice, nebo něco jiného. Která ryba by ji třeba požírala? Máme tam zatím kapry a amury.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.06.2013 07:14 Marcel G Re: vanilka
No, ona by to mohla být i nějaká zelená řasa obalená rozsivkami. Rozsivky patří mezi nejčastější obyvatele akvárií. Pokud chceš řasy určovat přesněji, tak je třeba na to mrknout pod mikroskopem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 20:36 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: vanilka
No vidím tam myslím i flíčky zelené (GSA) = nejspíš málo fosforu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 20:35 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: vanilka
Hele to já taky se o akvárko starám jak nejlíp umím a možná i víc než kdokoli jinej. A podívej se do mých prezentací. Prostě tam ta mrcha je a nefunguje nic. No co prostě už jsem si řek, že je to hezká dekorace.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 20:26 vanilka – řasa
No mě to právě jako ruducha nepřišlo, nedělá to trsy, pravidelně vyměnujem vodu, odkalujeme a stejně se tam ta mrcha objevila...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 20:14 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: vanilka
Tohle vypadá na roduchu. O tom jak se jí zbavit už bylo napsáno hodně tak zkus hledat. Ale ne všechny rady fungují. Jelikož každý akvárko je individuální biotop, tak se taky chová jinak na zásahy, které mají být opatřením proti řasám.

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 20:01 vanilka – řasa
Fotka k příspěvku Co je ta za řasu prosím? Poradíte, jak se jí zbavit?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 16:54 Muž Anubis007 [22]
Použít PMFE přímo v akva na list-rostlinu při vypnutém filtru, nechat 15minut působit.. I když hnojíš pomocí EI, tak to neznamená, že nebudeš mít řasu. Záleží na hnojení, odpovídajícím světle a CO2 a co jsi z toho udělal za koktejl.. i nejlepší suroviny v nepoměru dobrý koktejl neudělají:-) já jsem měl ruduchu, hodně jsem s ní bojoval a toto mi pomohlo, vč. lázně rostlinek v roztoku PMFE a mechanickém očištění pozadí, vyčíštění filtru.. Měl jsem ji po 14 dnech od založení akva v celkem masivní formě. Toto mi zabralo jedno odpoledne a byla pryč. Přešel jsem z Ferropolu na PMMD, PMFE, snížil svícení na 8hodin, přidal C02 a mám klid..

třeba to zabere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.06.2013 11:38 Muž Toník [396] Re: edgemaster
Ale to akvarko je krmene bez ryb, takze fosfor ze zradla tipuju. dokonce jsem to v prvnim prispevku psal, ze krmim kvuli nitrifikaci...
Ale v tom prvním příspěvku jste nepsal, že krmíte kvůli nitrifikaci. ;-)
Napsal jste: "Nehnojim jen jsem zezacatku nasypal trochu krmeni kvuli nitrifikaci". A to je sakra rozdíl! :)
Proč svítíte do prázdného akvária, když vám podle vašich slov o "předpěstování řas" skoro jistě nejde?! ("Má cenu zbavovat se te zelené řasy, co je na kameni?")
Zbavit anubias sinice na kořenech se dá několika způsoby. Zkuste třeba zhasnout. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 10:49 Muž edgemaster [0] - AfrikaRe: LiborSprysl
LiborSprysl napsal:
V nekrmeném akváriu bez ryb... no


Ale to akvarko je krmene bez ryb, takze fosfor ze zradla tipuju. dokonce jsem to v prvnim prispevku psal, ze krmim kvuli nitrifikaci...
jinak diky vsem za radu ;)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 09:06 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: LiborSprysl
Rychleji ti to píše než přemýšlí. Přečti si laskavě opět řádně můj příspěvek a čti ho dokud to nepochopíš. Pak zjistíš že kritizuješ nesmyslně.
Škoda že do citace dáváš jen co se ti hodí k nesmyslné kritice.
Víc se o tom odmítám bavit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 06:53 Muž LiborSprysl [9015] Re: lhajek
lhajek napsal: Ano u kořenů toho Anubiasu bych to také viděl na sinici, ale 14dní od založení bych to neřešil. Navíc k tlamovcům asi těžko počítat s nějakým velkým rostlinstvem, takže hnojit asi nebudeš a tudíž zbytečné něco radit, protože jinak bych poradil přidat NO3 a ubrat na fosforu ....


Ubrat na fosforu u 14 dní založeného akvárka? coze A kde se v něm ta přebývající přehršel vzala? ;-) V nekrmeném akváriu bez ryb... no To vypadá jako hodně moc vyčtená rada k ničemu, a opravdu hodně zbytečná...Vlastně celý ten váš příspěvek... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 00:29 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: edgemaster
Ano u kořenů toho Anubiasu bych to také viděl na sinici, ale 14dní od založení bych to neřešil. Navíc k tlamovcům asi těžko počítat s nějakým velkým rostlinstvem, takže hnojit asi nebudeš a tudíž zbytečné něco radit, protože jinak bych poradil přidat NO3 a ubrat na fosforu ....
Ale v záběhu akvária bych maximálně řasu která to snadno umožňuje odstraňoval pouze mechanicky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 22:57 Žena baletka [624] Re: wewas
Trochu opožděně, přesto reaguji. Mně pomohlo na Staghorn EasyCarbo. Stříkačkou přímo k řase, malinko větší množství, než je v návodu. Zafungovalo to, ale aby se to znovu neobjevilo, musela jsem upravit podmínky v akváriu. Nevím, jestli u nově založeného akva je to nejlepší recept, jen sdílím svou zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 22:48 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: edgemaster
U kořenu to zelený bych tipoval na sinici. Zkus prohledat téma s názvem tohoto prevíta, tam by jsi měl najít řešení. Dle mého názoru to bude hlavně nedostatkem některých živin a přebytkem světla.

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 22:23 Muž edgemaster [0] - Afrika – co je to zac?
Fotka k příspěvku ahoj vsem. poradite mi prosim, co je to u korenu te anubiasky a jestli ma cenu zbavovat se te zelene rasy co je na kameni? jeste nemam osazeno rybama a akva je 14 dni napustene. doufam, ze to zeleny tlamovci potom "spasou" :)
taky se mi na anubiaskach zacla delat nejaka "hneda" rasa a uz jsou flicky i na pozadi :( Svitim od 10:00 do 21:00, nehnojim jen jsem zezacatku nasypal trochu krmeni kvuli nitrifikaci.

diky za rady
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 22:02 Muž brick [0] - MiniakváriaRe: azonic
Nedostatku živin bych to nepřisuzoval jelikož hnojím pomocí metody EI... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 21:49 Muž azonic [63] - RostlinyRe: brick
Jestli myslíš ty tmavá místa na listech to ta bude buď hnědá řasa (což pochybuji) nebo projev nedostatku nějaké živiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 21:41 Muž brick [0] - Miniakvária
Fotka k příspěvku Ahoj, v akvariu se mi od začátku objevuje tento typ řasy a nevím, jak se jí zbavit a nedokážu jí ani identifikovat... Objevuje se pouze na starších listech a ani bych neřekl, že se nějak extra rozšiřuje... Máte někdo s tímto zkušenosti popř. jak se vám podařilo jí z nádrže vymýtit? Díky ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.05.2013 20:39 Muž Anubis007 [22] – Ruducha je pryč
Uplynul již další den a ruducha už není ani náznakem na kytičkách, pozadí, prostě nikde. Až mě to překvapuje, že někde neplave.. prostě zmizela. Kompletně.

Když shrnu to co jsem udělal, pro někoho, koho by také trápila.

1) stáhl osvětlení na 8H - 90W na 180l
2) Aplikoval při vypnutém filtru na ruduchu v akva PMFE - na pozadí, drobné rostlinky co se mi nechtěly vyndávat - použil jsem stříkačku na ředění krve, má hrozně jemnou jehličku a tak se dá skvěle dávkovat i malé množství.
3) vyndal rostliny a udělat lázeň z PMFE - aplikoval 15minut koupel(pak je vždy opláchněte pod vodou!!!). Stonkovky doporučím méně, nebo slabší roztok, jedině stonkovka vzadu na pozadí - ta nejvyšší to nevydržela - Hornbach 25,-
4) vyčistil filtr a osadil nové bakterie, odkalit, když už jsou vyndané rostlinky
5) nyní aplikují PMFE a PMMD každý den, cca 2,5 - 3ml od každého.

Rostlinky dnes již pěkně bublají, vydím nové výhonky a listky třeba anubiase opět krásně čisté..

Pokud by se vrátila, napíší, ale nepředpokládám to..

celkem mi to zabralo jedno odpoledne a cena v nákladu - cca 40Kč, spotřeboval jsem asi půl lahvičky PMFE, kvuli roztoku do kbelíku.. s ohledem na všechny možné vodičky co jsem vyzkoušel, mechanické odstranování atd.. celkem sranda... nejsem znalec, ale amatér co se nerad vzdává, ale napadlo mě se na to vykašlat... klidně pište pokud by vás něco zajímalo, rád se podělím a pomohu, tak jako jste vy radili mě.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 17:56 Žena EditHa [91] - TetryRe: wewas
Buď v klidu, Romant tu má trpělivost s více lidmi. Od toho tu forum je, aby si ostatní vyměnili své názory a dobré zkušenosti. Chudák jedna ryba není jí tam smutno? Na rozjezd a jako přirozené hnojivo bych tam šupla aspoň 10ti hlavé hejno. Podle mě je po založení běžná věc hnědá slizovitá řasa, která ovšem zmizí, tu vystřídá zelená řasa se kterou potom každý akvarista do budoucna více či méně bojuje:-)a černá řasa je ovšem trochu neštěstím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.05.2013 17:42 Muž wewas [12]
Díky za příspěvky a rady.. psal sem si romantem v poště a myslím, že mě navedl na správnou cestu abych to nezmastil..
AQ jsem založil již 5.4.(ani sem netušil, že to je už tak dlouho :-) ) Svícení tady na fóru každej měl kolem 9-10 hodin, ak sem taky nastavil tak a asi jak se dočítám teď to bylo na rozjezd AQ moc.. to se pořeší.
AQ jsem zakládal asi po měsíci čtení tady na fóru co a jak má bejt. Myslím, že se mi zajíždí pěkně, hodnoty NO2,NO3,pH jsou jíž v normálu.
Nepočítám, že se řasy zbavím zachvíli né-li přes noc,ale nechci to nechat dojít tak daleko až se rozroste a boj s ní bude těžký.
Plánuju tam více rybek než 1 co mám teď na rozjezd, ale zatím s nima vyčkávám až se AQ pěkně stabilizuje a pak postupně budu přidávat..

Děkuji všem za postřehy a romantovi za trpělivost semnou palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 15:45 Muž Anubis007 [22] – Ruducha - PMFE
Chci se s vámi podělit o poznatek boje s ruduchou.

Použil jsem na kytky lázeň z PMFE 1/3 a 2/3 vody. Ruducha je po pár dnech zcela pryč. Jen dva druhy stonkovky to celkem zasáhlo. Úplně přesně jsem neměřil ty třetiny..(což je možná příčina, 15min. jsem měřil přesně, a co mě napadá, tak jsem je hned neopláchl...to bude ta chyba) a také to neudělalo dobře mladým echinodorům. Ale řasa je pryč, i z pozadí, které jsem postříkal ve vodě při vypnutém filtru a nechal 15minut působit. Dnes již rostlinky začali bublat.. tak se dostávají do kondice. Jistě to pro ně byl zásah, ale zatím to zabralo. Testy ph, NO2, NO3 jsou ok, PH kleslo na 6,5. Rybám, krevetám apod to neublížilo a nepozoroval jsem ani nestandardní chování, jediné co jsem viděl, byly piskořky, kdy jedna vylezla k hladině a dvě tak do půlky, což bývá signál že není voda o.k. Ale měnil jsem cca 10% - 15% vody denně a dnes je to již ok. Zkrátil jsem dobu svícení o dvě hodiny. 9-11, 14-20h. CO2 aplikuji stále z PET lahví, jen častěji dělám směs, aby to nekolísalo, každé 4 dny nová(konstantní bublání). Aplikoval jsem velkou rostřikovací rampu nad lipové dřívko, aby CO2 lépe cirkulovalo. Třeba to mé povídání někomu pomůže... Četl jsem hodně o metodě EI, jen to měnění vody by mi nešlo.. tahám to v kýblu a měnit týdně 90l je mazec.. a máme vodu za 108,-kubík a průtokový plyn. kotel.... Ale díky tomu jsem si vysnil nějaké rostlinné akva, jsou nádherná..takové to s cestičkou, kameny stromem.... mějte se fajn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 14:18 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: wewas
Koreny vetsinou mivaji souvislost s cernymi stetickami, tohle je neco jineho. Koreny vzdy vyvaruji, nekolikrat, az temer prestanou barvit. Jednou jsem to neudelal a hned tam byla. Vim, ze ten hnedy vyluh z korenu muze byt rybam prospesny, ale ja ho povazuji za zdroj problemu a tak pak radeji do vody pridam co je potreba, nez ty problemy riskovat. Korenu jsem se drive bal, dnes vim, ze kdyz je nekolikrate prevarim, problemy nejsou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [66] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 121216x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3020-jaka-je-to-rasa?od=3251