Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to řasa?

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 94 Přejít na další stránku   1  
Jaká je to řasa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2011 09:59 Žena LadyDetox [0] Re: romant
O vodu se postarám dneska ale jedu na dovču tak snad až přijedu to nebude ještě horší :( Paví očka se mi množej jak zběsilý :) Díky za radu postarám se o to palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 21:29 R Muž romant [27987] Re: LadyDetox
Jenom velmi stručně, zaměř se na údržbu akvária. Pravidelnou výměnu alespoň 30% vody(jednou i vícektát týdně) a odkalování dna. Podle prezentace to akvárko je přerybněný zvláště slušnými znečišťovateli vody a to bývá jedna z hlavních příčin výskytu těchto řas. Přidání rychlerostoucích rostlin je taktéž dobrým společníkem přo boji s touto řasou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 21:16 Žena LadyDetox [0] Re: romant
Mockrát děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 21:09 R Muž romant [27987] Re: LadyDetox
Je to černá štětičková řasa. Zkus to pohledat pod tímto pojmem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 21:06 Žena LadyDetox [0]
Fotka k příspěvku Ahoj, chci se optat nevíte někdo co je to zač a co s tím? možná že se opakuju připadá mi to hodně podobný jako poslala foto Jalea.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 21:00 Spiroo Re: georg
Aha, díky za tip. Jdu studovat. Tak pak dej vědět, jestli jsi byl úspěšný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 20:21 Muž georg [112] - AfrikaRe: Spiroo
Je to sinice.Už s ní nějakou dobu válčím.Pokryla mi povrch rostlin,dno i sklo,slizký,zelený povlak.Zakryl jsem aq.na 3dny,a vypnul světlo,tak,abybylo uplně ve tmě.Sinice zmizela,řádně jsem odkalil dno,a chviličku byl pokoj.Jenže pak se objevila znovu.Zasažené kytky jsem z vyhodil,ryby jsem odlovil a aq.znova zatemnil na 4dny.Pak jsem vyměnil asi polovinu vody,odkalil.Zatím tam není,ale na hodnocení je brzo,aq.je po léčbě teprve 3tí den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 20:03 R Muž romant [27987] Re: Spiroo
Pohledej to pod názvem sinice. Jenom tady na fóru je o sinicích informací dost a dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 19:47 Spiroo
Fotka k příspěvku Nemáte zkušenost s touto řasou na dně? A jak na ní? Zároveň se mi na skle kolem udělal takový matný povlak. Svítím od 6-10 a od 17-22 a stejně se rozrůstá. :-O Více fotek nádrže mám v prezentaci nádrže. :-O
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2011 18:09 Žena jalea [3] Re: vóťa87
údržba jednou týdně pravidelné odkalení a výměna 100l vody. Voda dopuštěna vodovodní. žádné hnojení ani CO2
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.06.2011 16:12 R Muž romant [27987] Re: kaqpo
Podívej se na tohle vlákno
rybicky.net/forum/4641
Je tam spousta informací a popisují se tam i metody boje se sinicema. O tom jak správně zatemnit se tam dočteš taky. Jinak pravidelnou údržbu akva v podobě výměny vody a odkalování a odstraňování organickejch zbytků, bych považoval za normální návyk akvaristy. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2011 15:42 Muž kaqpo [7] Re: romant
Akurát som si pozrel zopár obrázkov k siniciam a sú to oni na sto precent.
Dočítal som sa o dvoch rozumných spôsoboch boja jeden, že zatiením akvárium na pár dní ale neviem ako by na to reagovali rastliny a druhý spôsob, že to mám nechať tak a len pravidelne odkaľovať a meniť vodu ale na dne mám vysadený pogostemon a dosť blbo sa to odkaľuje tone

Tak, ktorý spôsob je podľa Vás lepší?

Ja by som sa priklonil k tej pravidelnej výmene a odkaľovaniu len by som to musel všetko trochu prehádzať v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2011 15:15 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: kaqpo
Takto se chová sinice, ne hnědá řasa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2011 15:15 R Muž romant [27987] Re: kaqpo
Podle toho jak to popisuješ, tak to budou spíš sinice, než ty rozsivky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2011 15:11 Muž kaqpo [7] Re: kaqpo
No akurát som na nete našiel že by to mohla byť rozsivka "hnedá riasa" ale ako opatrenie sa uvádza zvíšiť intenzitu osvetlenia. Ale doteraz som svietil 2x24 wattov plus reflektory na 63 litrov a začala sa tvoriť tak som vymenil trubice za 14 wattové ale tvorí sa stále.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2011 15:07 Muž kaqpo [7]
Čaute neviete mi poradiť aký druh riasy mám v akváriu a ako sa jej zbaviť? Stačil by aj niejaký odkaz na stránku kde sú k jednotlivým druhom aj fotky.

Riasa sa mi tvorí len na dne a je dosť silne prichytená k štrku má takú zeleno-hnedú farbu a má také divné skupenstvo keď som teraz cez víkend odkaľoval a v akváriu som videl plávať kúsky tej riasy tak som ju chcel vybrať ale keď som ju chytil tak sa mi rozpustila v ruke. Ostala mi na ruke len špinavá voda.

Foto nemám lebo som odkaľoval ale vidím, že sa mi znova začína tvoriť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2011 14:04 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: jalea
Tak teď se toho všeho zbavit ne? :-) Jak je na tom akvarium s údržbou?Kolik vody a jak často se mění(případně zdroj vody a jeho parametry), jak dlouho se svítí, ta Florena od Sery je stále přidávána jako tekuté hnojivo či tablety ke kořenům?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2011 10:40 Žena jalea [3] Re: Sid
je tam toho nějak víc máte pravdu :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2011 13:05 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: jalea
Z dálky to vypadá jako Pithophora(?), možná i Oedogonium(?).
Ale na dalších fotkách v prezentaci je vidět hnědou řasu a ruduchu(?).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2011 21:42 Žena jalea [3]
Fotka k příspěvku Ahoj můžete mi někdo poradit co je tohle za řasu? Bojuju s ní už docela dlouho a nemůžu se jí zbavit. Dávám CO2, mám dostatek světla, na nových listech chvíli není ale pak je stejně také napadne a vytvoří na nich koberec až se listy pomalu začnou rozpadat
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2011 10:23 R Muž Silent [5949] Re: Bajtekr
Pokud tam máš Neritinu tak je to jasné. Zjednodušeně řečeno vajíčka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2011 10:22 Muž kortezhugo [983] Re: Bajtekr
...a co tak pridat foto?
vestecku gulu ma malo kto doma :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2011 10:19 Bajtekr
Zdravím mam velkou prosbu nevíte někdo co to muže byt mam to v nádrži a pořád se to množí jsou to takové bílé tečky mam to na kameni i na skle. Nevím jak se toho mám zbavit mužete mi poradit? Díky :-( ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2011 20:55 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: siana
Je to Ruducha zvaná Jelení paroh, nebo také "vousatá" ruducha. Nepřekrmovat, nepřehnojovat, provádět pravidelnou údržbu, dostatečně svítit a měla by časem sama postupně mizet.

Edit: sorry za off topik, měl jsem opačně seřazené příspěvky stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2011 19:45 Žena Varden [0] - LabyrintkyRe: Sid
Už jsem si přečetla souvislosti ve vedlejším vlákně...zkusím častěji měnit vodu, na správné hnojení se necítím a pěstovat si v akváriu další smečku řas zrovna nechci. Děkuji za radu:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2011 19:28 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Varden
Velmi pravděpodobně nedostatek draslíku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2011 19:02 R Muž romant [27987] Re: Varden
Zkus projet tohle vlákno, odpověď na Tvojí otázku tam jistě je.
rybicky.net/forum/4574
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2011 18:44 Žena Varden [0] - Labyrintky
Fotka k příspěvku zde ještě jedna fotka...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2011 18:42 Žena Varden [0] - Labyrintkypřisedlá řasa
Fotka k příspěvku ještě bych se chtěla zeptat....ty listy mají v sobě dirky jako by je někdo propíchal špendlíkem...dobře to jde vidět jen proti světlu, viz fotka...nevíte náhodou čím je to způsobeno? Co se té přisedlé řasy týče je mi záhadou, že se uchycuje i na rychle rostoucích rostlinách...
Jinak děkuji za pomoc.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2011 18:11 Žena Varden [0] - LabyrintkyRe: kaqpo
ajo, děkuji:) snad se jí zbavím.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2011 17:33 Muž kaqpo [7] Re: Varden
planta.aquariana.cz/…

Nájdi si tam Přisedlé zelené "plošné" řasy to je tvoje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2011 17:12 Žena Varden [0] - Labyrintky – přisedlá řasa
Fotka k příspěvku Zdravím akvaristi,
chtěla bych poprosit o identifikaci řasy...rozlezla se mi po všech rostlinách, není pouze na nejmladších listech, nejvíce na ni trpí hygrophyla. Akvárium nehnojím, osvětlení mám 4x 39W při 240l, svítím 7h denně, původně jsem svítila 11, efekt to mělo stejný, postupně jsem sovětlení stahovala. Do akvária mi nesvítí sluneční světlo.
Děkuji za jakoukoliv pomoc a radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2011 17:18 R Muž romant [27987] Re: smallmartine
Jako hlavního vyníka bych viděl v tom skokovým osvětlování nádrže. Prostě ten náběh z režimu zatemnění měl bej postupnej a pozvolnej a to bych viděl jako jenu z hlavních příčin objevení se té zelené vláknité řasy. To vzduchování se podle mě na tom výskytu té řasy podílelo až následně a to tím, že se z vody dostávalo daleko více volnýho CO2 a těm řasám jeho úrověň stačila natolik, že to světlo je nakoplo a to vzduchování to už jenom podpořilo. Určitě bych tu intenzitu osvětlení snížil, abych narušil životní podmínky té řase. To snížení světla bych praktikoval přistíněním hladiny, třeba položením nějaký světlý látky, položený na krycích sklech. Propláchnutí akvária v podobě pořádný výměny vody a lehký odkalení dna, tak aby se z vody dostalo co nejvíce produktů těch hnilobnejch procesů, který v akváriu jistě probíhají, když je tam sledován masívnější úbytek zelený hmoty, by nemělo uškodit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2011 15:07 Žena smallmartine [14] - RostlinyRe: smallmartine
Ahoj všem,
hlásím příjezd z dovolené. Akva to "přežilo". Sinice vymyzela ze spodní části akva, nicméně na horních rostlinách se drží, ale týdenní zatemnění jistě pomohlo! Bohužel se tam hojně objevila zelená vláknitá řasa, je zamotaná v rostlinách, jde hezky vytahat.. čím to? Je možné, že to udělalo vzduchování? Tchýně bohužel zapomněla vzduchování, po zatemnění a uvedení zářivek do plného provozu, vypnout :(..
Ale dovču hodně odnesly rostliny, všechny jsou takové chcíplé, Hygrophila polisperma nejvíce, má skoro holé stonky.. uf uf, dá mi to zase kupu práce než budou hezké, jestli vůbec..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2011 18:01 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: grizly
Je to sinice, podařilo se mi jí redukovat rozpohybováním vody v akva (zvýšení průtoku filtrem a namíření vývodu směrem na postižené rostliny).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2011 13:44 Josh
pro ty co me radili vam mnohokrat dekuju... uz jsem 14dni v akva nevidel ani kousek rasy a ani se zatim zadna nerysuje takze diky vsem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 11:53 Muž grizly [145] Re: romant
Díky. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 11:48 R Muž romant [27987] Re: grizly
Je to sinice, to nejsou řasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 11:43 Muž grizly [145]
Fotka k příspěvku A tady je další.....
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 11:42 Muž grizly [145]
Fotka k příspěvku Jaká je to řasa???
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2011 11:12 Josh Re: Tudy
me treba rasy v tom mnozstvi co je mam zas tolik nevadej, ale kdyz bych s tim nezacal neco delat tak by to asi brzo presahlo moji miru unosnosti.

Jinak opet dekuji vsem za rady a vstricnost... jsem rad ze komunita je a muze se clovek poradit. A s kazdou rasou co se mi v akvarku objevi se ucim pochopit proc tam je a co udelat proto aby tam nebyla... takze jeste jednou diky, ale budoucim dalsim nazorum se nebranim diky

Jinak pro ty kdo to sleduji zacal jsem hnojit 2ml denne a vyradil jsem jednu zarivku. Nyni nejakych 0,5 W/l budu informovat jak se situace zmennila..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2011 00:00 Muž Tudy [330] - Krevetky
Josh napsal: ... Popripade doporucujete nekdo treba zas propirku v savu?

Savo je výborné na kameny nebo odolnější rostliny s tuhými listy (např. Anubias), používám dle zdejšího doporučení koncentraci 1:20 po dobu 4 minut. Ale je to poměrně pracný postup, navíc po pár týdnech je nutné to opakovat (dokud neodstraním příčinu tvorby řas).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2011 23:45 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Moucha
Myslím, že nejen konkuruje, ale i poškozuje a tím "terorizuje". :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2011 21:54 Josh Re: Ivoš
nesnazim se ji za kazdou cenu zbavit, jak uz jsem rekl na korenu ci kamenu me nevadi naopak me prijde velice dekorativni, nicmene jsem tedy zacal pridavat PMDD a uvidime co se stane... Popripade doporucujete nekdo treba zas propirku v savu? abych ty vyssi rotliny zachranil ci se s tim srovnaji samy kdyz budou mit dostatek zivit? Vysadil jsem hnojeni kvuli jelenimu parohu ktery byl kvuli prehnojeni, zbavil jsem se jej a ted tohle takze nasdim hnojeni v mensi mire a s dostatkem svetla CO2 a zivin by to melo bejt lepsi uvidime... a vysadil jsem tedy jednu zarivku... nyni 28w t5 840
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2011 20:35 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Sid
spis bych rekl ze konkuruje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2011 14:40 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Ivoš
Protože "terorizuje" vyšší rostliny? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.04.2011 21:41 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Josh
Je to krásná zelená řasa, která ničemu a nikomu neškodí a rybám chutná, Proč se jí za každou cenu snažit likvidovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2011 21:00 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: Josh
Napsal jsem Vám do vzkazů, výměna vody a "obyčejné" PMDD v tomhle případě nebude z dlouhodobé perspektivy uplně vyhovující řešení. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2011 20:27 Josh Re: filipsi
takze mam zacit pridavat PMDD? to tu mam. Jinak chapu dobre ze ta rasa roste protoze je v akva nedostatek zivin?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2011 19:52 R Muž romant [27987] Re: Josh
Začal bych pravidelnou výměnou vody. 30% objemu akva a snížil bych to osvětlení.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [94] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 121216x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3020-jaka-je-to-rasa?od=4651