Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to řasa?

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Jaká je to řasa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.06.2020 19:14 Muž jab63 [1440] - BorneoRe: Raptor181
Myslím, že se nejedná o řasy. Jsou to kořeny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2020 18:52 Muž Raptor181 [11] – kořínky nebo řasy?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím všechny,

mám nejspíš problém s mým akváriem. Pěstuji rostlinku Myriophyllum 'Guyana'. Při růstu jsou běžně vidět kořínky rostlinky. Teď jsem si všiml, že mezi kořínky jsou nejspíše i řasy. Abych byl přesný, nejsem si úplně jistý, zda jde o kořínky nebo o řasy. Mohl by mi prosím někdo zkušenější potvrdit, že jde opravdu o řasy a ne o kořínky? Děkuji.

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 19:47 Muž Roger [1873] Re: bici10
Pro jistotu jestli jsi nezměřil NO3 a jen odhaduješ tak změř taky, ale nepoměr tam asi bude, pokud to na těch kytkách jde vidět tak jedině dobře, co nejvíce očistit z kytek a odebrat, bude to good. Když máš proud jedině dobře, škoda té vody, ta na to prý dost pomáhá, u mě to tak bylo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 19:33 Muž bici10 [24] - TetryRe: Roger
Tak proud mám silnej si myslím mám vnější filtr Sunsun HW-702B teď jsem přestal hnojit. Bohužel denní výměna vody u mě nepřipadá v úvahu kvůli v práci. Já vidím na tej diformis a Limnophila že má nový výhony a začínáji růst. Mě změnili složení vody ve vodovodu tak těd si koupím test na fosfor protože myslím že mám nepoměr protože s mým počtem ryb se splham s NO3 skoro ke 40mg a vstupní voda na 24mg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 19:19 Muž Roger [1873] Re: bici10
Míval jsem sinici taky, zdevastovalo mi to 3/4 sessiliflory, pak mi poradili toto. Musíš ji znepříjemnit život, dělat to co ráda nemá, za prvé změřit no3 a fosfor, případně doplnit, denně měnit 50% vody, odsávat zbytky, očistit od toho kytky, zvýšit proud. A sinice začala ustupovat, nejlépe jsem to viděl na sessiliflora, nové výhonky, ty napadané sinicí začala shazovat dolů, trvalo to asi týden nebo dva a byla kompletně pryč, nehnojil jsem. U mě byl na vině (alespoň si to myslím) nedostatek NO3, malý proud. Sinice má ráda stojaté vody, nízké či žádné hodnoty NO3 a nedostatek fosforu co vím jí nevadí spíše naopak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 18:08 Muž bici10 [24] - Tetry
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj,od novýho roku bojuju že sinicí, teď už pomalu začínám boj prohrávat, dnes jsem koukal že se začíná objevovat i ruducha. Pravidelně týdně měním půlku vody a snažím se akvárko udržet v čistotě. Krmím ob den a po malejch dávkách. Denně hnojim hnojivem easy life profito. Už fakt nevím co dělat. Teď si koupím testy na fostor jestli nemám velkéj rozdíl.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2020 06:45 Petr Petřina Re: vaclav
Zkusim to takhle udělat. Určite se ozvu jak to dopadlo palec Děkuji moc za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.05.2020 23:20 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Petr Petřina
Nech to 3-4 dni zhasnuté pak odkal, vyměň 1/2 vody a tak za dva dni vyčisti filtr. NO3 do 20 mg/l a fosfor 0,5-2 mg/l světlo uber a po týdnu přidávej a sleduj co se děje. CO2 přidávej co ti dropchecker dovolí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2020 22:31 Petr Petřina Re: vaclav
Ahoj diky za bleskovy info.otestuju to. A mam klasicky svitit a nebo to nechat prikryty?
Edit: Je pravda ze Pmdd používám ale fosfor a KNO3 které se přidávaji do Pmdd tam moc nedávam. Většinou jsem nechával jen čistou složku Pmdd. Co2 zkusim davkovatb a to Pmdd se složkami navic dávat každý druhy den? Omlouvam se,moc se ptám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.05.2020 22:21 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Petr Petřina
Kup si fosfor a doufám že to PMDD máš s KNO3 jinak když si přisvítil mohl jsi přijít o dusík NO3 a to je vždycky pro sinice ideál nebo když ti chybí i fosfor tak je to ještě horší. CO2 nevypínej. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2020 22:08 Petr Petřina Re: vaclav
Ahoj..diky moc za vsechny odpovedi.. no je to tak,ze mam akvarko cca 220 litru,filt fluval 305 venkovni a davkuju co2 k tomu pmdd cca jednou za tyden cca 10ml.. fakt tomu moc nedam. No a dostal jsem od syna nove rostliny a chtel jsem proste jit vic do rustu a podobne a tak jsem zacal vic svitit a davat Pmdd kazdy treti den.. No a vytvorilo se tohle.. to co je na fotce ...Ja tu nadrz mam asi 13 let a nikdy s tim problem nebyl.. samozrejme nejaka rasa se tam vyskytne,ale tohle jsem jeste nevidel a tak jsem psal sem.. Po pravde chemii moc nedam.. takze adi tak.. snazil jsem se vypsat co jen vim,ale tohle to v akvarku tam mam od ty doby co vic svitim a hnojim.. pred tim to bylo v pohode... Ted je nadrz prikryta dekou a rybicky si hrajou na schovavanou smich a co2 je vypnuty.. snazil jsem se zlikvidovat z ty hruzy co se dalo a vic zatim nevim.. kdyby nekdo nejak postrech,budu rad.. Mejte se a dekuju za rady..Petr P. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.05.2020 09:34 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Petr Petřina
Nejlepší je udělat si prezentaci nádrže s co nejvíce informacemi pak jde poradit mnohem snáze. Pokud jde o sinice tak já měl třeba i černou. Většinou je to o obsahu dusíku a fosforu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.05.2020 08:51 R Muž Anthrax [4739] Re: Petr Petřina
Sinice může být v celkem široké škále barev. Já bych se toho snažil co nejvíce z nádrže odsát a nespoléhal se na filtr. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2020 08:11 Petr Petřina Re: Anthrax
Ahoj.. diky za odpoved. Taky me to napadlo,ale ty sinice jsou vetsinou do zeleny barvy,nebo se pletu? tohle je sedivy a kdyz to chces z rostlin sundat,jde to dobre a dela to takovej kal. S tim si hravě poradi filtr. No ja pro zacatek vypnul osvetleni s zatemnil.. vymenil jsem tak 1/4 vody a uvidim. Budu rad za jakoukoliv radu co dal. Mejte se a diky Petr Petřina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2020 13:50 R Muž Anthrax [4739] Re: Petr Petřina
Otázka byla položena zde, tak na ní odpovím zde. Fórum je tu od toho.
Je to silnice. :-) Na to jak se jí zbavit, neexistuje jednoznačná odpověď. rybicky.net/forum/4641
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2020 20:44 Petr Petřina – s čím mam tu čest ? řasa?
Fotka k příspěvku Ahoj a hezký večer. Prosim o radu a doufam že se najde nekdo kdo by mě mohl pomoci. Akvarium mam asi 18 let a tohle jsem nikdy nevidel. Koupil jsem si naročnejsi rostliny a abych jim dal vic než standartnim, jsem jim zacal trosku vic sviti a hnojit pmdd ne kazdy den , ale treba 5 krat do tydne ty davky co se maji davat.. a vzniklo tohle.. Prosim mužete me poradit co to je a jak se toho zbavit? Dekuji za jakoukoliv radu.
A jeste drobnost, jdou připadne rady zasilat primo na email ?
Pokud ano, tak muj email je petr.petrina@seznam.cz
Budu vdečný za jakoukoliv radu. Dekuji moc a preji hezky večer.
S pozdravem Petr Petřina :-( :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2020 22:18 Muž paradoKs [198] Re: Kolin87
Tak na paroh všude píšou přidat živiny a co2 smich
Aplikuj tekutý CO2 přímo na paroh a v klidu lad. Ten co je chcípne a budeš mít čas přemýšlet :-D ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2020 21:17 Muž Kolin87 [18] Re: paradoKs
na ty fotce to vypada tmavsi (foceno na mobil automatikou-dela si s barvama co chce,fotky aq taky barvama uplne nesedi), ale real odpovidal 6.5 ano moh bych to nechat pusteny pres noc,ale mam strach o ryby. :-( kazdopadne v tomhle vlaknu jsem chtel resit staghorna,jestli ta kura co jsem nasadil pomuze.. to "kontrolovane kolisani" ph mezi 7.1 a 6.5 rasu asi nezpusobuje. nebo? :-O

+ ohledne ph zacal Magic ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2020 20:07 Muž paradoKs [198] Re: Kolin87
Tak podle fotky s testem nevím proč davas tu nižší hodnotu, ta voda tak světla není. Zbytečný drama z toho děláš ;-) je lepší bublat non-stop a máš pH stabilní
A i kdyby,pH 6,5 je značka ideál :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2020 19:28 Muž Kolin87 [18] Re: Magic
jj, takhle mi to posunuje CO2 - noční vypínání - bublá až s rozsvícením
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2020 19:26 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Kolin87
OK, ak tam padá z ranných 7.1, tak ok. Budeš mať niečím posunuté pH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2020 19:19 Muž Kolin87 [18] Re: Magic
Fotka k příspěvku podle dropcheckeru to tak může být - jak to mám, tak od rána-od rozsvícení PH klesá z cca 7-7,1 do zhasnutí na cca 6,6

Edit: měření myslim 6.4. (ale nevim jestli po nebo před výměnou vody)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2020 18:51 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Kolin87
S 11°dKH ti padne pH na 6,5? To snáď nie! ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2020 18:07 Muž Kolin87 [18] – asi staghorn
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, asi se jedná o staghorn (je jen na kamenech, ale je ho dost, měl jsme málo dusíku v nádrži, přidal jsem do PMDD vyšší dávku KNO3, (pár dní zpět dávám denně) doufám že to zabere. Mám CO2, ale nemůžu ho moc přidávat (PH by mi padlo pod 6,5), ještě dneska jsem stáhl svícení na 8 hodin, výměna vody cca 1/3 nádrže za týden. Je ještě něco co můžu udělat? nebo jen ted počkat. Ještě se bojím abych to s těma změnama nepřepískl a nerozhodil tím vše v AQ.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2020 22:44 Katt Re: paradoKs
Děkuji budu hnojit týdně jednou. Vodu měním take jednou týdně 1/3. Světlo vyřeším rostlinkama na hladině.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2020 21:27 Muž paradoKs [198] Re: Katt
Málo živin, asi fosforu, málo světla dle vyfocené kytky, málo CO2? Špatné proudění, špatná údržba...bych tak tipl, u každé řasy se píše málo živin ;-)
Koukal jsem čerstvé akva bez hnojení a CO2. Jedno takové akva taky držím a hnojit je potřeba v každém akváriu kde jsou rostliny, takže si to hlídej a řasy nebudou. Tyhle zničíš přímou dávkou tekutého uhlíku ( nared si ho,stonkovky jsou citlivé) a dávej hnojivo, tady by mohlo stačit 1x týdne. A ještě máš silné světlo na akva bez CO2 a hnojení. Takže bych ladil délku svícení 8-9h.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2020 17:13 Katt – Řasa druh
Fotka k příspěvku Poradíte mi prosím co je to za řasu a proč ji mám? Chemismus vody ok svícení 8-10hod. Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2020 17:44 Muž Bartex [159] Re: RAP
Teď me napadlo zkusit se podivat pres makro cocku na telefonu... Nahral jsem video. Je tam pohyb... Viz video

youtu.be/…

Takže nálevník? Nebo neco jineho? Kdyz jsem koukal rano bez zapnute lampy, bylo to skoro pryc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2020 14:12 Muž RAP [1549] Re: Bartex
V přírodě, ideálně v nezarybněné vodě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2020 12:05 Muž Bartex [159] Re: RAP
Dnes rano se zdalo, ze ubylo... Domu se dostanu az kdyz zacne svitit, takze je dost mozne, ze se to zase vrati. Urcite poreferuju :-)
Ps: kde bych sehnal zive dafnie?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2020 11:44 Muž RAP [1549] Re: Martinek1985
Právě že nálevník reaguje na světlo a výměna vody mu vyhovuje.
Napadlo zkusit nasadit živé dafnie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2020 20:37 Muž Martinek1985 [68] Re: Bartex
Ale zase kdyby to byl nalevnik, tak by nedělal takovéto divné kolonie. Možná bych to zkusil při tom tlumenem světle pár dní nechat tak. Když už výměna vody nepomohla. Třeba by ta troška ignorace mohla nastartovat symbiozu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2020 20:14 Muž Bartex [159] Re: QQQ001
Trochu hnede rasy je na vsech rostlinkach od druheho dne po zalozeni. Moc jsem svitil. Od te doby, co jsem snizil intenzitu a cas sviceni, jsem si nevsiml, ze by se to zhorsovalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2020 19:55 Muž QQQ001 [23] Re: Bartex
Na tom Anubisu to vypadá na Ruduchu, nebo se mi to zdá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2020 19:16 Muž Bartex [159] Re: Martinek1985
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Substrat je Platinum Soil... Myslim, ze kdyby to bylo timy uz by se to nekde objevilo. Precejen ho pouziva spoustu lidi. Z korenu jsem pri odsavani trosicku slizu taky misty odsal, ale spise jen male lokalni loziska... Dnes jsou, zda se, ciste.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2020 18:58 Muž Martinek1985 [68] Re: Bartex
No, vypadá to zajímavě. Osobně jsem se s tím ještě nesetkal. Nemáš na kořenech povlak? Pokud ne, tak to může uvolňovat možná i substrát. Ale jsou to jen moje tipy.
Edit: ale je zvláštní, že se to drží jen do úrovně plovoucích rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2020 18:21 Muž Bartex [159] Re: RAP
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak prinasim novy update. I po odstraneni rostlin, ktere zgelovately a hnily se situace nezmenila. Vzdy se vytvori pod korinky Salvinia Minima po cele plose akva nova vrstva - jako smog. Salvinii jsem dokonce predevcirem proplachl ve sprse pres sitko proudem vody a zadna zmena. Dnes jsem koupil hypermangan. Pokud se to neodboura samo, tak Salvinii vydesinfikuju v hypermanganu. Dnesni noc teda necham tak a uvidime, jestli se neco bude menit. Stale nevim s cim mam tu cest. Tusi nekdo, na koho se obratit? Akvarium je v zabehu, na zivocichy nespecham, mam kupu casu, ale rad bych vedel oc se jedna, jak to vznika, proc to vznika a jak se tomu treba priste vyvarovat. Prikladam dnesni foto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2020 10:23 Muž Bartex [159] Re: RAP
Rostliny v rozkladu jsem vcera vytahl (viz vlakno "co se to deje s rostlinami") a naposledy jsem to odsal (priste uz necham tak)... Trochu jsem i vyrovnal substrat v miste, kde ty rostliny byly, takze i ruzne zbytky, ktere z nich mohly zustat, jsou z vetsiny pryc. Ostatni rostliny nejevi znamky problemu (krom drobneho potahu hnede startovaci rasy z doby, kdy jsem svitil hodne). Pokud by posledni zasah meduzu nevyresil, budu nadale informovat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2020 20:43 Muž RAP [1549] Re: Bartex
Mě na to navedla fotka od tramtry, tak jsem se juknul do vázy s růžema a 3dny nevyměněnou vodou. Bohužel jsem to nestihl vyfotit.
Jedině, když jsem dal vodu z akvárka, tak se to neobjevilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2020 20:10 Muž Bartex [159] Re: RAP
Zitra zkusim sahnout na tu rostlinu... A uvidim, jestli zustane meduza pres noc. Dneska nic odsavat nebudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.03.2020 19:56 Muž RAP [1549] Re: Bartex
Mohly by být příčinou ty uhnívající listy + čerstvé akvárium. Nejspíš to opravdu budou baktérie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2020 15:38 Muž Bartex [159] Re: Bartex
Fotka k příspěvku Novinky ze sveta meduzy. I pres snizeni intenzity osvetleni se toto vytvorilo za 2 hodiny sviceni (od 13:15 do 15:15... Prozatim jsem dostal info, ze se nemusi jednat o rasu, ale mohou to byt mikroorganismy. Dalsi rada zni nechat tak a neodsavat... Rad bych se vsak rozhodl az podle zjisteni, o co se vlastne jedna. :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2020 21:10 Muž Bartex [159] Re: tramtra
Ja tam liju jen odstatou vodovodni... No nic. Opet to odsaju a doliju cistou. Zatemnil jsem osvetleni 2 kusy kancelarske A4 a jednou vstvou mirelonu... Pokles intenzity je značný :-)
Pokud nekdo vite, co to je zac, urcite uvitam dalsi informace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.03.2020 21:05 Žena tramtra [3202] Re: Bartex
Fotka k příspěvku Jo tohle znám, ale nevím, co to bylo. :-) Dělalo se mi to ve vázách a dózách na okně, kam jsem lila jen vodu ze studny a netopilo se v nich. Myslela jsem, že je to shluk nějakých bakterií (máme dost hnusnou vodu ze studny), dost se na tom pásly levatky. V akváriích, kde bývala ta samá voda se to ale nikdy neudělalo. Teď, co už i do váz dávám vodu, co si vozím od bráchy, se to už nedělá. Mám jen tuhle mizernou fotku, měla jsem lepší, ale nedaří se mi ji dohledat. Kdyžtak dodám.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2020 19:00 Muž Bartex [159] – Ufo v akva
Fotka k příspěvku Zdarec!
Tak již druhý den po sobe se mi v horni casti akva vytvorilo ufo... Vcera jsem vymenil cca 50% vody a na kryt akva jsem polozil takovy bily mirelon, abych snizil intenzitu osvetleni, ale ocividne nepomohlo. Vypada to jako meduza B-)
Bily zakal zmizel a nastoupilo tochto...
Edit: svítím od 10 do 19:30. Je tam zatím provizorní stolní lampicka se zarivkou...
Edit2: prezentace Harakiri
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2020 09:21 Muž paulo [58]
Fotka k příspěvku Chtěl bych identifikovat toto, je to Jelení paroh?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2020 13:38 Žena tramtra [3202] Re: QQQ001
Vypadá to na Jelení paroh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2020 12:53 Muž QQQ001 [23] – Identifikace
Fotka k příspěvku Mohu poprosit, nevíte, co je to za rasu?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2020 23:43 Muž Lukasion [0] Re: Anthrax
Děkuji za identifikaci řasy.
Vajíčka neritine znám. Jedná se mi však o ty drobounke nevím.. Vločky plavajici ve vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   27.02.2020 21:05 Žena tramtra [3202] Re: Lukasion
Bude to nějaký druh chladophory, je velmi dekorativní :-) přirůstá pěkně k ulitám šneků (Jáji nepřekonatelný pankáč rybicky.net/fotogalerie.php…), ke kořenům (Honzova jednadvacítka rybicky.net/fotogalerie.php…), i ke kamenům a kamínkům (Jarryho úžasný Santarem rybicky.net/fotogalerie.php…)
V mojí šedesátce začala růst nenápadně na větvi až se z ní stal pořádný chomáč. (rybicky.net/fotogalerie.php…, rybicky.net/fotogalerie.php…)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 121138x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3020-jaka-je-to-rasa?od=351