Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to řasa?

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 112 Žádná další stránka   1  
Jaká je to řasa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2007 20:10 smajlik – ...a další řasa
Fotka k příspěvku Na kořeni mám takovouto řasu.Myslím,že je to ruducha.(Černá štětičková?)I přes časté výměny vody nechce mizet.Naštěstí nepřibývá.Její invaze proběhla neuvěřitelně rychle,snad během týdne už asi před měsícem.Ničím nehnojím,přidávám pouze železo(Colour Fe+ od Rataje)a to pouze třetinovou doporučenou dávku.Fe měřím testem od Aquaru,vodu mám velmi měkou a kyselou(o tom už jsem se zmiňoval Ph kolem 5,8 a KNK sotva 2°(měřeno testem z Aquaru)Tyto hodnoty(skoro beze změny) platí i pro vodu vstupní.Pročítal jsem i akva.pernica.cz a vše co jsem kde našel,ruducha si v mém akva lebedí stále.Je zajímavé,že roste hlavně na osvětlených místech,zespodu kořene není žádná.Myslíte,že bych zásah pomocí Sava mohl zkusit i na tuhle řasu?A co nějaká piskořka?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2007 19:35 Johnnie
Dobra, zkusim to s tim savem atd. Kdyz je to tedy zelena rasa, tak mam ubrat i svetlo? Svitim 15W Aqua-glo na akvarium o celkovym obejmu 54 l 12 hodin denne. Coz mi neprijde nejak mnoho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2007 18:12 Muž Norton [109]
Sidonius má pravdu (ostatně jako vždy ;-) ) Jím uvedený postup jsem před nedávnem vyzkoušel na anubiasu barteri a skutečně funguje, rostlině neublíží, dokonce už má nový list. Stejnou "operaci" hodlám provést u anubiasu congensis, který je touto řasou napaden také. Jen zopakuji: důkladně vymáchat a vymáčet v čisté vodě (několik krát) před tím, než jej vrátíte do akvárka!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.05.2007 17:33 Sidonius
Mně to připadne jako zelená přisedlá řasa, ale to není důležité...
Můžete ji zkusit z anubiasu a dekorací odstranit způsobem, který zmiňuji ve vedlejším tématu "Jaká je to řasa?" - tedy pomocí Sava. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.05.2007 17:28 Sidonius – To Siana
Této řase se říká "vousatá ruducha". Vzhledem k tomu, že (jak píše Kryplak) anubias dorůstá pomalu, vhodnější je odstranit řasu tak, aby jeho listy zůstaly zachovány.
Mechanické odstraňování je málo efektivní - ruducha vrůstá do listu, takže dokonale odstranit nelze a zbytky řasy rostou dále a přitom se větví.
Proto za nejlepší řešení (u anubiasu!) považuji koupel v roztoku Sava, (1 díl Sava na 20 dílů vody), po dobu 4 minut. Před vrácením anubiasu do akva jej dobře osprchujte a pro jistotu ještě dalších cca 30 minut nechejte ponořený v nádobě s vodou.
Další opatření, (Kryplakem už jmenované), musejí následovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2007 15:53 Johnnie
Sedrit to jde z listu velmi spatne, spis vubec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2007 15:34 Muž Sprachys [48]
zkus je setrit rucne treba nehtem nebo tak nejak ale kdybys dala pryc listy tak vis jak pomalu roste anubias.... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.05.2007 14:47 siana
Díky za radu, potlesk myslíš, že u anubiasu bych nějak ty řasy mohla namotat na špejli, jak jsem tady někde četla? Odkalila jsem včera, svítím pravda o něco míň než v zimě, ale v průměru tak 8-10 hodin denně. A budu míň krmit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.05.2007 14:42 Muž Sprachys [48]
odkalit, neprekrmovat a mas tam malo svetla takze podle moznosti prisvitit. mel sem ji taky ale po odkaleni a zredukovani krmnejch davek zmizela do tydne ;-) jo a jeste sem ty hodne napadeny listy u rychle rostoucich kytek odstranil. u anubiasu bych je nechal X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2007 14:39 siana
Fotka k příspěvku A ještě jedna detailní fotka...
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2007 14:38 siana – Jaká to je řasa?
Fotka k příspěvku Poslední měsíc se mi rozbujela na rostlinách řasa. Může mi jí někdo pomoci identiofikovat a poradit, jak se jí co nejrychleji zbavit?? Díky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2007 19:53 tonik666
Také to z obrázku nepoznávám. Jde to mechanicky odstranit, třeba setřít, sedřít? Listy Anubiasu bych hrimadně nestříhal, protože je možné, že řasa bude přibývat rychleji než ty listy.
Snažil bych se dodržovat pravidla pro předcházení výskytu řas a čekal bych, týdny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2007 17:34 Johnnie
Takze je to tedy ruducha. Diky.
Ja koukal tady planta.aquariana.cz/… , ale nejak jsem z tech obrazku co tam jsou, to nebyl schopen identifikovat, jelikoz mi z toho zadny chlupy netrci. Asi by to chtelo mikroskop :-) A listy teda vsechny otrhat? To mi tam toho pak moc v akvariu nezbude :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.05.2007 17:09 Usine
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2007 16:42 Johnnie – Co je to za druh rasy, ci jine potvory.
Fotka k příspěvku Prosim co to muze byt za rasu? Na novych listech rostlin neni, ale po case se to rozleze i na ne. Na skle toho ani moc neni. Hlavne na rostlinach, sem tam na sterku a dekoraci.
Diky
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 111 ...... [112]

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 121233x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3020-jaka-je-to-rasa?od=5551