Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to řasa?

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 99 Přejít na další stránku   1  
Jaká je to řasa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 09:31 zeryk – Re: sollik
Myslím si, že je vše pokus omyl a hlavně hledat skutečnou příčinu :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 09:11 Žena stetinka [270] – Re: Sid
je to pokus. Pokud bude zle, vrátím se zpět a před Vámi se budu plazit po kolenou :-D
Důvod je jednoduchý: Jak tam mám neoriginálně přidané další zářivky, tak pokaždé, když chci jednu vyměnit, musím sundat všechny části krytu. Rozložit po zemi a skládat dohromady. jinak stačí do něčeho ťuknout a vše mi napadá do vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 07:32 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: zeryk
Hlavně vydržet. Já nad tím taky uvažoval, ale vzhledem k tomu že jsem poslední týden svítil jen polovinou zářivek a rostliny se zastavily nechtěl jsem riskovat jejich ztrátu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 20:30 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: stetinka
Tak dvě naráz...?! :-O Já vás varoval! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 18:13 Žena stetinka [270]
Tak dneska přišly zářivky hop . Ale měli jen 840, snad to neva. Vyměnila jsem jen dvě, ze čtyř a je to znát. Nevím, jak na intenzitě,ale na barvě stoprocentně. Měla jsem tam totiž i mořské glo, flora glo.... a další nejapnosti. Sun gločko byla jediná, co jsem si loni dokupovala, zbytek byl od předchozího majitele. Teď je barva světla v akva hodně do žluta
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 09:31 zeryk – Re: sollik
Já se sinici bojuji nějakou dobu a vyhrává. Teď jsem zhasl, zakryl dekou a uvidím co to přinese. Jen nevím jak dlouho to vydržím se dívat jen na deku :-( . Někde čtu týden, 5 dnů, ach jo to je doba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 08:31 Muž sollik [257] - Cichlidy
Sid napsal: ...už jsem četl zkušenost...
Jak moc důvěřujete zdroji, ze kterého jste tuto informaci čerpal?

Byly to soukromé stránky nějakého akvaristy. Podle toho jak psal bych řekl, že nějaké zkušenosti má. No nic, včera večer jsem četl článek na akva.sk ohledně sinic včetně konkrétních případů boje s nimi. Bohužel jsou sinice tak přizpůsobivé a je jich tolik druhů, že na každou platí něco jiného.... Takže momentálně zkouším opět svítit naplno, CO2 z kvasnic, vyházel jsem kořeny aby byl co nejjednodušší přístup k odkalování + mechanické čištění listů rostlin a pravidelná výměna vody. Dno je v pohodě o to se starají pancéřníčci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 08:12 Muž candino [3] – riasa
Fotka k příspěvku Zdravím, ja by som sa chcel poradiť ohľadom tejto "riasy". Vytvára sa mi to na starších listoch a vyzerá to ako biogénne odvápňovanie, ide to prstami z listov dole. Meral som vodu a mám UT/18 a CT/13, svietim v 240 l aqua 4 x 30 W 830-865. Pridávam CO2 z bomby a pmdd 8 ml denne. S týmto sa trápim už hodne dlho a neviem čo s tou tvrdou vodou. V externom filtri mám asi 14 dní danú rašelinu. Potreboval by som nejaké trvalé riešenie.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 21:02 Muž kortezhugo [983] – Re: stetinka
to uz maju svoje davno odsvietene X-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 20:59 Žena stetinka [270] – Re: Sid
tak to už se těším. Gloglo mám rok a půl
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 20:56 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: stetinka
Jestli myslíte rozdíl mezi vysvícenými GLOGLO a novými 8xx, pak ten rozdíl bude určitě poznat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 20:48 Žena stetinka [270] – Re: Sid
jj, jako zelenej zákal vody (v jiném tématu tady) ze včera. :-) Budu opatrná. Myslíte, že ten světelnej rozdíl bude tak velkej? Jsem si říkala, že když vysvícený gločka maj 40 W a tyhle by měly mít 38W, tak to nebude moc znát
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 20:42 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: stetinka
Při náhlé výrazné změně intenzity osvětlení se mohou dít věci... :)
Dělejte klidně týdenní pauzy mezi postupnými výměnami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 20:36 Žena stetinka [270] – Re: Sid
jsou objednané a doufám už v poště. Díky za tip, to bych nevěděla, že postupně (to není ironie) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 20:35 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: stetinka
Pořád svítíte starými GLOGLO? Zkuste je vyměnit za 8xx trubice. Ale ne najednou! Vyměňujte je postupně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 20:02 Žena stetinka [270]
Fotka k příspěvku Fakt si nevím rady, protože při odsávání se to rozvíří a zase usadí. Každé ráno, jak tam lítaj velký ryby, se ve vodě vznáší spousta tohohle hnusu. Ale přitom je to i ve směru výtoky z filtru a tam se to nevíří, i když ten proud s tou rostlinou cloumá.
Samozřejmě, že mám možnost to vyhodit, otázkou je, zda se to při vyndavání z akvária neusadí jinde a taky je mi to tak trochu líto, tyhle rostliny zabíraj tak pětinu akvárka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 19:54 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: stetinka
Já bych to tipoval na sinici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 19:49 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: kmara
...stále mám problém s "chlupatýma" rostlinama. Dočetl jsem se, že to může být silným osvětlením - to nemám...
Ta řasa na vaší fotografii ("jelení paroh") moc světla k životu nepotřebuje. A je vidět, že se jí daří - bublá pěkně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 18:59 Usine – Re: stetinka
Je to část rostliny která má své nejlepší dny za sebou a je porostlá řasou a chytá se na ní detrit. Nejlepší je tu část prostě vyhodit.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 18:51 R Muž romant [27987] – Re: kmara
Jasně, pokud ta odstávka od krmení trvá týden, tak bych lehce začal krmit. Ideální krmná dávka třeba u suchýho krmení je taková, kterou se rybkám tak do 20 vteřin povede skonzumovat. Jednou týdně jim klidně nechat půst, to je jenom prospěšný.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 18:45 Muž kmara [10] - Cichlidy – Re: romant
No dobře :) díky.

A ještě se chci zeptat. Můžu už po týdnu tam těm rybkám něco hodit ? Nebo mám ještě počkat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 18:40 R Muž romant [27987] – Re: kmara
V čerstvě založeným akvárku bych do vodního sloupce nehnojil vůbec. Rozhodně bych měnil tu vodu pravidelně 1-2x do týdne. Výměnou vody se zároveň hnojí. Pravidelný odkalování a nepřekrmování rybek je taky důležitý. Velmi úspěšným pomocníkem v boji s řasami jsou rychlerostoucí rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 18:29 Muž kmara [10] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Zdravím, tak jsem včera vyměnil 30% a zákal je (zatím) fuč. Ale stále mám problém s "chlupatýma" rostlinama.

Dočetl jsem se, že to může být silným osvětlením - to nemám. A taky, že to může být přidanými umělými hnojivy - to jsem hnojil tabletami od Sery.

Tak co myslíte ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 15:42 Žena stetinka [270]
Fotka k příspěvku Přesně tohle jsme měla taky. A Václav i ví, jak moc jsem bojovala a byla bezmocná, protože mám málo světla vzhledem k výšce hladiny. Co mi nakonec pomohlo? Otíci!!! hop
Zato teď mám to, co je na obrázku. A neříkejte mi, že je to detrit. Páč to mám tři neděle, odsávám to při odkalování,ale je to tak lehký, že se to neustále víří. Stále zpět se to usazuje jen na starších částech růžkatce a limnofily ses. Není to světlem, drží se to na starších částech nahoře a mladé u dna to nemaj. Příjde mi to jako by to mělo "inteligenci", protože jinam to nejde. Už přemýšlím, že ty staré části rostlin vyhodím... sad
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 13:34 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: sollik
...už jsem četl zkušenost...
Jak moc důvěřujete zdroji, ze kterého jste tuto informaci čerpal?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 09:45 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: cc355
Jakou máte kdo zkušenost při boji s řasami a sinicemi s náhradou čerpadel bublifukem? Měl jsem za to, že -třeba právě sinice- mají rády stojatou teplou vodu, ale už jsem četl zkušenost, že po nahrazení čerpadla bublifukem se situace zlepšila ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 17:51 Muž cc355 [1]
Přesně tohle jsem tam měl taky a taky jsme se toho nemohl zbavit. Nakonec jsem udělal tohle: Změnil jsem filtraci (místo bublifuku s obyčejným molitanem jsem dal zase bublifuk, ale s bioakvacitem). Dál jsem přestal hnojit. (stalo se mi tak po přidání Colour +Fe (s Proflozem jsem problém neměl a rostinám to vyhovovalo)) JInak jsem počkal než dorostou nějaké nové listy, které byly již čisté a ty skoro černé jsem trochu při čištění otíral houbičkou na nádobí. Poté jsem rostliny protrhával až zůstaly jen ty čisté (dodnes tam mám na některých starých listech známky toho sajrajtu... , ale listy teď rostou jak o život, tak ty "nečisté" :-))) půjdou. Přeji mnoho zdaru, třeba přijdeš na něco lepšího :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 16:36 Žena ustavprochore [567] – Re: Těhňajs
Vystěhujte heleny a nastěhujte pořádnou kopici okružáků a jiných "čističů", třeba i ty neritiny. :) Jinak těžko říct, když o tom akva krom typu zářivek a teploty nic nevíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 08:35 Těhňajs
Děkuji za reakci, ale mám v akváriu Clea Heleny, tak to by u mě asi dlouho nevydržela. A abych si kupoval tak krásného "šneka" a za pár dní zemřel, na to nemám sílu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 01:16 Žena Danila [4489] - Sumci – Re: Těhňajs
Na tuhle řasu jsou skvělé neritiny.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 23:02 Těhňajs
Setřít to z kamenů i listu nejde. PMDD do tohodle akvária nedávkuji ( je to jiné akvárium, než jaké mam v prezentaci). jak se mám těch rozsivek zbavit, nevite prosím někdo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 22:57 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: pancéřníček
Taky jsem pro rozsivky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 22:43 Usine – Re: Těhňajs
Ubral bych trochu na PMDD. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 22:33 Muž pancéřníček [168] – Re: Těhňajs
A jde to z těch listů setřít? Pokud ne,spíš by to mohl být určitý druh ruduchy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 20:15 R Muž romant [27987] – Re: kmara
Kořeny a hlavně u nově založených akvárií můžou(nemusí) být původcem různých neplech, typu obarvené, zakalené vody a proto je určitě lepší tento možný problém eliminovat. Když je akvárko dobře zaběhnutý, tak nevidím důvod, proč si kořen do akvária nedat. Samozřejmě, že existují čerstvé nádrže s čerstvými kořeny a všechno funguje tak, jak má, ale lepší je potenciálním problémům předcházet. Výměna vody je prospěšná vždy a nemůže ničemu uškodit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 20:06 Muž kmara [10] - Cichlidy
Takže mám vyměnit vodu. Ze začátku se mi tady radilo ať neměním dokud to nezmizí, ale taky si myslím, že je potřeba výměna.

Co se týče těch rostlin - přidal jsem pár hygrophil, ale ještě by mě zajímalo proč bych měl vyndat ten kořen :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 20:02 R Muž romant [27987] – Re: kmara
Měnil bych znovu těch 30%, klidně co 2 dny o sobě. Jak tady psal Sid, přidat rychlerostoucí rostliny(pokud tak již nebylo učiněno, vyndat ten kořen). Ještě klidně týden nekrmit(rybičky to v pohodě ustojí). Možno s tou výměnou vody odkalit dno. Žádnou chemii, žádný hnojení a čekat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 19:57 Muž kmara [10] - Cichlidy – Re: romant
Naposledy proběhla minulou sobotu. Vyměnil jsem 30% ze 200 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 19:55 R Muž romant [27987] – Re: kmara
Co výměna vody? Kdy a v jakým objemu proběhla naposledy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 19:50 Muž kmara [10] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Opět zdravím :) opět jsem to já :(

Zákal se stále nelepší už je to asi 5 dní. A navíc se mi začala dělat řasa na rostlinách - viz. foto.

A rybky nedostali napapat už asi týden, tak nevím co dělat.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 09:29 Těhňajs
A nevíš prosím Tě jak se jich mám zbavit? Mám zářivky 840 a 860 topim na 29°. Ty samé zářivky mám i v druhém akváriu, a tam se mi žádné tyhle ty řasy nedělají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 23:28 Žena ustavprochore [567] – Re: Těhňajs
Rozsivky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 19:44 Těhňajs
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 19:43 Těhňajs
Fotka k příspěvku Nevíte prosím co je to za řasu?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 11:50 Žena JJaanca [67]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 22:28 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: kmara
Zatemnění se doporučuje při napadení akva sinicemi, příp. zelenými planktonními řasami. (Nutné to však ani v jednom z těchto dvou případů není.)
Na vašem místě bych místo trápení kytek nedostatkem světla odstranil kořen, (i s tím šutrem, který ho zatěžuje), a na jeho místo vysadil maximum rychle rostoucích kytek.
(Kořen můžete zkusit máčet někde mimo akva.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 22:19 Muž kmara [10] - Cichlidy – Re: Sid
To jsem zvýšil, na Vaši radu jsem koupil reflektory od Juwelu, ale dočetl jsem se, že při zákalu je dobré akva zatemnit, tak jsem to provedl. Tak teď nevím :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 22:16 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: kmara
...odpoledne jsem vypnul světlo a zadělal jsem akva dekou... ještě mi prosím tě řekni, co dělat s tou řasou na rostlinách...
Je vidět, že jste moc nevnímal, co jsem vám onehdy říkal... :-O
Vzpomínáte? Bavili jsme se o tom, jak zvýšit intenzitu osvětlení, vy uděláte přesný opak... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 20:15 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: kmara
až zmizí nálevníci tak měnit často vodu a nepřekrmovat. Hlavně podpořit růst rostlin, zjistit jestli jim něco nechybí, ale zatmívání kytkám určitě nepomůže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 20:08 Muž kmara [10] - Cichlidy – Re: katterinecka
No dobře, odpoledne jsem vypnul světlo a zadělal jsem akva dekou. Ale ještě mi prosím tě řekni, co dělat s tou řasou na rostlinách. TO je hrůza.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [99] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 121139x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3020-jaka-je-to-rasa?od=4901