Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to řasa?

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 65 Přejít na další stránku   1  
Jaká je to řasa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2013 20:40 R Muž romant [27982] Re: acik
Ano, často bývá podkladem pro ostatní, třeba ty ruduchy. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2013 20:36 Muž acik [416]
uprime ty kamosky nesnasim :) nadruhou stranu se mi libi zelena rasa,takova ta jak mech :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2013 20:33 R Muž romant [27982] Re: azonic
To bude kámoška ruducha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2013 20:26 Muž azonic [63] - Rostliny
Fotka k příspěvku Nevíte jestli existuje taky černá přisedlá řasa? Nikde jsem o ní nic nenašel. Už delší dobu se mi dělá na Echináči a rád bych aspoň věděl co je to za potvoru. Bohužel teď nejsem doma abych to vyfotil, zkrátka jsou to tmavé tyčky na listech.

Edit:dovolil jsem si vypůjčit foto co jsem našel na netu. Takhle ta potvora vypadá.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2013 19:52 Muž acik [416]
no jooo,ale zjistit pricinu je si myslim docela slozite,radeji oskubu vsechny kytky kde ta potvora vyrostla,koren dam z akva ven a cekat. Ja jsem takovej,ze chci mit vyreseno co nejrychleji :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2013 13:51 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Designer
Já nevím jak ostatní, ale raději řeším příčiny místo následků :-) jinak jsem to tam napsal:
lhajek napsal: Nechápu v čem by proti ruduše pomohlo převaření toho kořenu. Možná krátkodobě , ale z dlouhodobého pohledu nikdy. .......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2013 13:14 R Muž romant [27982] Re: Designer
Však určitě, trošku těch paličatějších názorů neuškodí. X-) Kořeny jsou velmi často a to i když si jisti nejsme, doporučovány z akvária při výskytu řas odstranit a po jak se velmi často píše "boji" s nimiž do akvária vrátit, přičemž kdo chce vařit, ať vaří, jak jsem psal, považuji to za takovou berličku, aby to bylo na koho svádět. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2013 13:05 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
Jo jo, to beru.

Kdybych zjistil, ze je koren jeste co k cemu, nekde neohniva atp., nezbavoval bych se ho, protoze je dost tezke rict, ze on byl pricinou toho narustu rasy. Ona dokaze narust i na zdravych korenech, kdyz ma vhodne podminky, a ty mohlo klidne zpusobit neco jineho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2013 12:41 R Muž romant [27982] Re: Designer
Designer napsal: To prevareni tady pomuze od toho, co nem aktualne roste :-D .Při oponentuře napíšu, že tím odstraňuješ následky a příčiny Ti zůstávají. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2013 12:31 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: lhajek
To prevareni tady pomuze od toho, co nem aktualne roste :-D .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2013 12:29 R Muž romant [27982] Re: Designer
Ono je to s tím vyvářením kořenů, tak trochu jako s tím používáním aquasafe, kdo chce vařit ať vaří, hlavně nesolit při vaření, to se potom lidi diví, že jim na kořenech nerostou třeba kapradiny. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2013 12:12 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Designer
Nechápu v čem by proti ruduše pomohlo převaření toho kořenu. Možná krátkodobě, ale z dlouhodobého pohledu nikdy. Spíš pokud už se rozhodnu že se kořenu nechci vzdát je potřeba mít takový, který nebude mít žádné měkké části (tvrdé dřevo a jednou a za rok až dva ho vyndat a pořádně odrbat od všeho co měkne), protože hlavně ty se podle mě rozkládají a jsou živnou půdou pro ruduchu. A nebo musím akva doplnit takovým osazenstvem, které si na těch mekčích částech dřeva pochutnají ....

Dokud jsem měl v akva s nějakým tím dřevem ancíka tak jsem na dřevu žádnou ruduchu neměl. Když ancík nebyl, tak ta ruchu byla v místech, kde se dalo do dřeva rýpnout nehtem a vždy se kousek odlomil a to když jsem očistil tak ruducha tam zase dlouho nerostla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2013 11:45 Muž acik [416]
no jestli ho někdo bude chtit,tak nebude problém :) Ja ho v akva nechci,dam jinej a to nejakej raselinak,jestli se naskytne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2013 11:34 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: acik
Ja bych ten koren definitivne nezatracoval, staci ho prevarit a nebo vetsi soupnout do vany a vymachat v Savu. Koreny jsou v akvarku fajn a je mnoho akvarek s koreny a bez ruduchy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2013 11:00 Muž acik [416] – Re: Designer
Designer tak jsem nasel tu potvoru i na korenu,kořen jsem vyndal a pořeším to nějakýma kamenama a nasazím vííííce kytek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2013 10:27 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
No je fakt, ze driv jsem to do akvarek taky lil bez cehokoli, ono to ani v dobe kdy jsem zacinal (probuh, uz to bude vic nez 30 let) nebylo bezne k mani a fungovalo to. A buhvi kolik bylo chloru ve vode tehdy... A filtry? Pamatujete jeste ta valcova bublatka s molitanem asi tak 1cm sirokym a na nem s derovanym plastem? Molitan tam byl snad uplne obycejny, takze nic extra. V te dobe jsem rozdaval spousty Sipatek, rostly mi jak silene, svetla jsem moc nemel. Takze ono dokaze fungovat ledacos.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2013 10:25 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: Designer
Taky aquatan používám určitě se tím nic nezkazí, a stou neupravenou vodou může mít každý jiný zkušenosti ... ne každej má panelákovou, extrachlorovanou a tvrdou vodu jako třeba já :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2013 10:24 R Muž romant [27982] Re: Designer
O.K. Co by člověk neudělal pro dobrej pocit, z dobře vykonaný práce. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2013 10:21 R Muž romant [27982] Re: Ganjamir
Však jsem vysvětlil, jak s tou "neupravenou" vodou naložit. ;-) Opravdu není nutný se toho bát, jsou zde jedinci, co mění ve společenských akváriích vodu denně a jak jim akvária prospívají. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2013 10:21 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
Vodu do kyble pres sprchu tocim, a z pekne vysky, nicmene v 54l akvarku vymenim 2 kybliky a hned je to skoro pulka vody. A tak si rikam, muzu tim Aquatanem neco pokazit? Pro takhle male akvarko mi i mala lahvicka vydrzi dost dlouho (2.5ml na 10l kyblik), takze to neni ani o penezich a ja se citim tak nejak jistejsi, ze si nerozhodim nitrifikaci. Je to proste spis pro muj klid.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2013 10:16 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: romant
V neupravené nebo neodstáté vodě je dost Chloru a jinejch plynů a dalších, a obden 1/2 vody bych chápal max u odchoven s maximem ryb a minimem rostlin ... maximálně u nějakých nově založených mini nádržích ... můj názor je že je že všeho moc škodí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2013 10:15 R Muž romant [27982] Re: Designer
Jirko, ani to zalejvání aquatanem není potřeba, normálka přes sprchu natočená voda, tzv. ihned k použití. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2013 10:14 Muž acik [416]
tuhle debatu teď budu sledovat:) ja včera vymenil 1/2 vody,dnes 1/3 a to za neodstatou primo z kohoutku... jen manželka bude stekat,ale to musí vydrzet:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2013 10:10 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Ganjamir
Ale jo, jestli je v akvarku prilis organickeho odpadu, odkalovanim kazdy den s vymenou pulky vody se to ta dat za par dni do mnohem lepsiho stavu a od ruduchy to opravdu muze pomoct, treba uz jen proto, ze treba mne by nedalo, kdyz uz v tom mam ruce, ji neodstranit kde to jen trosku jde. A ohledne cerstve vody, kdyz se to zaleje Aquatanem (a nebo necim podobnym), tak se ani pri te vymene poloviny vody nic nedeje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2013 10:08 R Muž romant [27982] Re: Ganjamir
Čemu se uškodí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2013 10:06 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: baletka
Měnit polovinu vody obden ?? jestli ta voda není z osmózy nebo odstátá tak se tím jen uškodí a nemůže tam být ta rovnováha, a hnojit jen makro prvky se mi taky nezdá, možná proto ti hned nastoupila sinice a gsa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2013 22:16 Žena baletka [624]
Taky mi černá řasa dělala problémy, teď už méně. Easy Carbo nepomohlo, tak jsem začala masivními výměnami vody - i polovinu obden, postupně jsem intervaly prodlužovala. Plus pořádné odkalení tak jednou za 14dní. Jakmile řasa začala ustupovat, postupně jsem přihnojovala, nikoliv mikro, ale makroprvky. Prozměnu se pak vyskytla sinice a i GSA, ale obě časem také odešly. Doporučovala bych také přidat nějaké rychle rostoucí rostliny, třeba ceratophyllum demersum. Hodně zdaru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2013 11:23 Muž acik [416] Re: Designer
uvidíme tedy, prozatím jsem snizil prutok a ostrihal všechny listky,kde ta potvora byla a uvidíme co dal,neco pak udelam s tou rampou... moc děkuju :)
Designer napsal: Mozna sis zlikvidoval nitrifikacni bakterie, tim mas dostatek organickeho odpadu bez jeho odbouravani a to je pro tuhle rasu jedna z bajecnych veci. Nicmene i tak to zkus s tim proudenim, omezit ho, s tim mam zkusenost a zabira to. Staci kdyz se mrknes jak proudi voda tam kde roste, a tam kde neroste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2013 11:17 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: acik
Mozna sis zlikvidoval nitrifikacni bakterie, tim mas dostatek organickeho odpadu bez jeho odbouravani a to je pro tuhle rasu jedna z bajecnych veci. Nicmene i tak to zkus s tim proudenim, omezit ho, s tim mam zkusenost a zabira to. Staci kdyz se mrknes jak proudi voda tam kde roste, a tam kde neroste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2013 11:07 Muž acik [416] Re: Ganjamir
noooo,takze takhle,nemuzu ted rict,ze tahle rasa zacala rust,kdyz jsem zacal lit vodu primo z kohoutku... ale menil jsem první dva mesice vodu odstatnou,ted poslední mesic odstátou vodu nedavam... takze také to je k zamysleni... co se tyce vymeny vody,tak jsem měl zjištěno menit vodu casteji prave u nove zalozeneho akva
Ganjamir napsal: Chápu to u nově založených ale v prezentaci máš 3 měsíce, možná máme jinej pohled na nově založenou nádrž :) ale s tolika litrama po 3 měsících si myslím že 1/3 týdně vody stačí ... je možný že se pletu ale 2x týdně 1/3 vody na tuhle litráž je plýtvání vodou, taky jestli nenecháváš vodu odstát tak to může mít vliv i na tu řasu, ale jen můj názor laika :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2013 11:03 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: acik
Chápu to u nově založených ale v prezentaci máš 3 měsíce, možná máme jinej pohled na nově založenou nádrž :) ale s tolika litrama po 3 měsících si myslím že 1/3 týdně vody stačí ... je možný že se pletu ale 2x týdně 1/3 vody na tuhle litráž je plýtvání vodou, taky jestli nenecháváš vodu odstát tak to může mít vliv i na tu řasu, ale jen můj názor laika :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2013 10:54 Muž acik [416]
já ted premyslim,dal jsem do akva skimmer 350,honi vodu v akva a celkem dost,jen bezi tak 2x tydne cca 10 minut... jen nevim zda uz tam byla...

Designer zvolil jsem tvoji metodu a ostrihal jsem anubiasy na kterých se tahle potvora vyskytla,nechal jsem jen ty pekny listky,na kterých není,kontroloval jsem i stonky,tak uvidíme,prozatim prutok filtru snizuji

Ganjamir já zas posbiral informace,ze je dobre menit vodu casteji i u nove zalozenych,tak ted babo rad:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2013 10:53 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Ganjamir
Stastnej to clovek :-) . Ale tak ty mas PMFE a ja mel EasyCarbo, coz muze znamenat jinou koncentraci a nebo i jien slozeni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2013 10:51 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: Designer
Já jak začal lít to PMFE tak mají rostliny úplně jinou barvu a s řasou je konec, to ho tam ještě dávám trochu víc než podle návodu, a po aplikaci přímo na místo ta řasa sama pomalu mizí, už to doma leju do 4 nádržích a ve všech stejná změna k dobru, takže já si stěžovat nemůžu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.07.2013 10:42 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Ganjamir
Zkousel jsem kde co, ale mohu rict, ze co pomaha nejvic je snizeni rychlosti proudeni vody na minimum. Podotykam, ze jen rychlosti proudeni vody v akvariu, ne prutok filtrem (zbytecne ho utlumit na minimum je kravina).

Ohledne uhlikovych hnojiv, podobne nesmysly uz mi nesmi do akvarka, zkusenost s EasyCarbo stacila. Vzdyt je to desnej sajrajt, a budu to lejt rybam do vody (ze ja pako to vubec zkousel).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2013 10:36 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: acik
Ja bych ti doporučil víc hnojit jestli máš to hnojivo jen v substrátu, a zkusit PMFE dávkovat přímo na tu řasu ... a taky měnit vodu 2x týdně 1/3 se mi zdá moc po 3 měsících od založení v tak velké nádrži, ale to asi na řasu vliv nemá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2013 10:32 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: acik
Kdyz jsem ji resil, orval jsem co jsem mohl, na nekterych rostlinach toho moc nezbylo, ale kdyz je neorves totalne, ono to doroste. Ovsem jestli je to nutne, to nevim, ja chtel mit vyreseno co nejrychleji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2013 10:30 Muž acik [416] Re: Designer
no vidíš to,jdu na to,jsem ted o tom psal... :) díky za rady

Designer napsal: A za sebe Ti doporucim snizit rychlost proudeni vody. Jestli Ti v akavrku vylozene vlaji listy, nesnizuj vykon filtru, ale na jeho vystup dej biomolitan, ktery Ti ten proud rozhodi a to vyrazne zpomali proudeni vody, ackoli prutok filtrem se nezmeni. Chce to ale udelat chytre, aby se Ti voda netocila jen kolem filtru. Takze bud vstup do filtru a vystup na opacnych stranach akvaria, nebo z filtru (na vystup) trubka s dirama ve smeru delky akvaria a na to biomolitan (at voda dal cirkuluje kolem akvaria, ale hoooodne pomalu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2013 10:29 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: acik
A jestli ji mas na Anubiasu a dokazes ho dostat do kyble (i s tim na cem roste), muzes zkusit Savo, myslim ze se pouziva 1:20 na par malo minut, ale to si najdi presne, at si ho neznicis, sam s tim zkusenost nemam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2013 10:23 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: acik
A za sebe Ti doporucim snizit rychlost proudeni vody. Jestli Ti v akavrku vylozene vlaji listy, nesnizuj vykon filtru, ale na jeho vystup dej biomolitan, ktery Ti ten proud rozhodi a to vyrazne zpomali proudeni vody, ackoli prutok filtrem se nezmeni. Chce to ale udelat chytre, aby se Ti voda netocila jen kolem filtru. Takze bud vstup do filtru a vystup na opacnych stranach akvaria, nebo z filtru (na vystup) trubka s dirama ve smeru delky akvaria a na to biomolitan (at voda dal cirkuluje kolem akvaria, ale hoooodne pomalu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2013 10:20 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: acik
Mrkni k Horacovi, dal si praci to hezky sepsat:
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2013 10:19 Muž acik [416] Re: Designer
a jak ji dostat z akva pryc? :(
Designer napsal: Cerna steticka, ruducha. Casto se vyskytne po pridani neprevazenych korenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2013 10:17 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: acik
Cerna steticka, ruducha. Casto se vyskytne po pridani neprevazenych korenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2013 10:12 Muž acik [416]
Fotka k příspěvku co je to prosím za potvoru a jak na ní? kdyby chtěl někdo nějaké info o akva,mam v profilu... Svitim 8hodin denně ve dvou intervalech, akva 150cm 2x80w cca na litr 0.42w ,co2 pridavam a ve dnu mikroprvky,jinak nic,vodu menim buď 2x týdně 1/3 vody nebo jednou tydně 1/2 vody
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2013 10:23 Žena toni [68] Re: Designer
jiste,vsak jsem take psala-nevim kolikatku mas akvarium a filter atd......tazatelka nema prezentaci ..:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2013 09:36 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: toni
Ovsem nikde z toho nevidim, jak je to akvarium velke, tak aby se tam taky ta Parmicka vubec vesla, specialne kdyz je to ryba, ktere se doporucuje chovat vice kusu ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2013 21:30 Žena toni [68]
nejak mi skace klavesnice...takze-parmicka cernopruha a casto menit vodu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2013 16:57 Žena toni [68] Re: kristin
Ruducha....ja jsem ji boj vyhrala s podporou Parmiek cernopruhych..bojovala jsem s ruduchou pul roku a pk jsem si poridila tyhle zabijaky ras :-) rybicky.net/atlasryb/hledat/ ...men obden vodu a bude vyhrano :-)ale nevim kolikatku nas akva a jaky filtr a jak a co...nemas prezentaci?ja jsem sice zacatecnik take ale ruducha u nas uz nebydli :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2013 12:17 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: kristin
Ruducha. Hledej jak se ji zbavit, na tohle tema najdes spoustu povidani.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2013 12:15 Muž Yirka [9118] Re: kristin
Ono to vypadá, že jsi na to celou dobu nesáhla:
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [65] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 121138x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3020-jaka-je-to-rasa?od=3201