Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to řasa?

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 45 Přejít na další stránku   1  
Jaká je to řasa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2015 10:07 Muž RBeil [174] Re: melias
Nedostatek fosforu, hledej pod názve zelená přisedlá řasa (GSA).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2015 21:53 Muž melias [4] – Co dál...
Fotka k příspěvku Prosím o radu. Jde mi o tu řasu na listech.
Akva mám cca rok a kus, vždy mi kytky rostly pěkně.
Akva je 120l, svítím 2 x 18W. 1x je 18/840 a druhá 18/865.
Svícení je od 8:30-12:00, potom 13:00 - 22:00
Děnně 3ml CO2Vital + 3ml PMDD.
je to asi měsíc, co jsem z filtru vytáhl košíček s nějakejma "kamínkama" co Juwell dává dospodu filtru www.juwelakvarium.cz/…

Molitany jsou pořád původní, 1x za měsíc je vymáchám v kýbli s vodou z akva. Výměna vody 1/3 každý víkend...
Je to z hodně světla? Může mít vliv absence Ciraxu? už fakt nevím...
žádný jiný zásahy jsem nedělal...krom výměny zářivek. Původní svítili hrozně málo.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2015 18:28 Muž RBeil [174] Re: beermajkl
Je to rozsivka, něco si o ni prvně pogoogli nebo počti tady rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2015 18:18 Muž beermajkl [3] Re: RBeil
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Asi jsem si to neuvědomil,vidím to každej den :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2015 17:10 Muž RBeil [174] Re: beermajkl
Lepší fotku nemáš ? Nevím cos chtěl fotit jestli ten šutr nebo co to je nobo rostlinu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2015 15:56 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Herry
To je presne to pro Tebe, pracuj se svetlem a najdi si, co Tve akvarium bez problemu snese (at uz dobou sviceni, tak kolik do toho prazis) ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2015 15:34 Muž Herry [8] Re: Designer
Takze co stahnout svetlo ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2015 14:36 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Herry
Herry napsal: Mno hnojim CO2Vitalem a BIOFlorem od Rataje.No ale to neni CO2. Jak uz se zde mnohokrate psalo, vyssi rostliny umi tuto latku (glutaraldehyd) vyuzit jako zdroj uhliku (mechum to ublizuje, alepson dle mnoha popsanych situaci), ale oproti normalnimu CO2 je to hodne slaba naplast, protoze v mire aby to nebylo toxicke, je toho uhliku pro rostliny zalostne malo. Jiste, nejake zlepseni to u nekterych rostlin muze znamenat, kdyz CO2 chybi. Ono temer nic a dvakrat tolik rozdil jiste je, ovsem stoji to za to lit do akvaria takhle toxicke latky, kdyz uz blby burcak umi vic (a klidne i jen 2l PET flaska na 200l, je to pri dobrem rozpousteni CO2 sakra rozdil oproti bez)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2015 08:25 Muž beermajkl [3]
Fotka k příspěvku Zdravím,podařilo se mi částečně zlikvidovat ruduchu na rostlinkách ale na kořeni se začlo dařit jiné řase,nevíte co to je?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2015 07:07 Muž Herry [8] Re: Designer
Mno hnojim CO2Vitalem a BIOFlorem od Rataje. Nikdy pred tim, jsem tak velke problemy s rasou nemel. Co se tyce sviceni, tak svitil jsem 8h, tak jsem to soupnul na 9. Inu OK, dam to na 6. Jsem zvedav.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   08.04.2015 21:24 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Herry
Tve akvarium ve stavu v jakem je, tak dlouhe sviceni bez te rasy neunese. Bud svit kratsi dobu, nebo cele akvarium presun do hi-tech, coz znamena zacit s CO2. Neco mezi muze fungovat, ale vzdycky se to nakonec nekam zvrtne (mysleno k rase).

Bez CO2 a slusneho hnojeni je jedina sance, prace se svetlem, stahovat ho tak dlouho, az to akvarium zvladne bez problemu, zkratka low-tech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2015 21:19 Muž Herry [8] – Jaka je to rasa a jak na ni
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim, procetl jsem to tady, ale nejsem z toho vubec chytry. Jestli pridat, nebo ubrat osvetleni. Ci pridat vice hnojeni ci ubrat. Cele to zaclo, kdyz jsem dal svuj filtr na reklamaci a 3 tydny jsem bohuzel musel jet na bublifuk. A od te doby jen roste a roste (i pres 10cm). Jedine co jsem udelal, ze jsem pridal 1 hodinu osvetleni.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2015 13:13 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: AssAssin
Stahni dobu osvetleni (a nebo i intenzitu), tohle je projev nezajeteho akvaria s prehnanym svetlem v zacatku. Rozsivka (to hnede) zmizi, jak dojde dusik v amonne podobe, tedy pote, co zacne fungovat nitrifikace, na to ani neni potreba tolik svetla, aby se rozjela, zmizi pak tak jako tak (a kdyz ne, nitrifikace nebezi jak ma). Ta vlakna ale uz vic svetla chteji. Svit ted maximalne 8h denne (klidne si to rozdel na rano a vecer, at do akvaria vidis kdyz jsi u nej).

Nemej z toho strach, chce to jen trpelivost, to akvarium potrebuje svoji stabilitu a pripadne rostliny trosku pomoct dodanim vseho, co k tomu jak svitis potrebuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.04.2015 19:10 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: AssAssin
Hnědá je tam taky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.04.2015 17:03 Muž RBeil [174] Re: AssAssin
Hnědá řasa... Najdeš o ní plno informací
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2015 16:59 Muž Assassin [2]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, na rostlinách se mi dělá nějaká dlouhá řasa. Nemyslím si, že by to byla ruducha, protože je a moc zelená. Trvá to ak dní, ale teď se začala nějak víc množit. Nevíte, co by to mohlo být? Na všech rostlinách se mi normálně dělají bublinky, jen to prostě ošklivě vypadá. Díky všem za odpovědi :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2015 03:44 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: PavelJ
Tu filtraci jsem si pocital a byla by dostatecna pro bezne neprerybnene akvarium teto velikosti, cimz myslim mene ryb, nez se obecne povazuje za jeste unosne. Ovsem to je u toho o co se snazis, jaksi malo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2015 23:48 PavelJ Re: grunda
Za každou radu k akvariu jsem rád, klidně se můžeš rozepsat o chybách. Proč je filtrace nevyhovující? Vím, že akara tam nepatří, ale nemám ji kam dát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2015 23:05 PavelJ Re: Horác
Dřív tak max. 50l za 10 dní. Poslední měsíc možná déle se snažím vyměnit 1/3 vody takže asi tak 60-70 l za týden. Celé akvárko jsem dostal a postupně předělávám. Ješte jsem neuvedl vyměnu dna z hrubého štěrku na písek zhruba před měsícem.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.03.2015 23:00 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: PavelJ
řešení je jednoduché - máš akva pro tlamky (skoro 3 kytky :-D ), uber na světle a máš klid (ubrat intenzitu, ne délku svícení). Ještě si neodpustím - absolutně špatné počty na malawi, a pokud jsem viděl správně - akara do malawi nepatří. Naprosto nevyhovující filtrace, nejen pro malawi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2015 22:56 Muž Horác [3942] Re: PavelJ
Z prezentace jsem se nic nedozvěděl o údržbě ... jak často měníš vodu? A kolik?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.03.2015 21:35 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: PavelJ
Ruducha jen tak sama nezmizi. Anubiasy zvladnou dvouminutovou koupel v Savu s vodou 1:20, kamenum tim jiste taky neublizis, nic moc vic tam neni, tak se te rasy zbav jak to jde a uvidis dal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.03.2015 21:23 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: PavelJ
Tie diery vyzerajú na nedostatok draslíka. Tým, že sa zhoršilo svetlo (to nové je slabšie) sa znížili nároky na živiny (čím silnejšie svetlo, tým viac rastie a tým viac živín treba), čo sa môže javiť ako zlepšenie situácie.

EDIT: Zabudol som na riasu :) Vyzerá to na Ruduchu, ak je to naozaj také tmavé, skoro čierne a nejde len o hru svetla a tieňov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2015 21:16 PavelJ
Fotka k příspěvku Zdravím, mám problém s řasou. Používal jsem dvě obyčejé zářivky Osram L30W/840 a řasa se objevovala na listech rostlin a kamenech (viz. foto).Doba svícení od 10 do 21:30 hod. Listy byly za nějaký čas děravé a zničené.Vyměnil jsem zářivky za jednu Sera tropic sun a situace se výrazně zlepšila, ale stále to není ono. Doba svícení po výměně od 12 do 21 hod. Může mi prosím někdo poradit v čem je problém?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2015 15:00 Muž RBeil [174] Re: KarlosS
Ja ho mam taky a neni problem, jen jsem do něj přidal molitan a ten zeolit vyhodil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2015 09:10 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: smazenkaa
když vidím ten filtr, tak to bude tím ... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2015 21:16 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: JurajPlant
Aj riasy aj plesne sú prírodzenou súčasťou akvária. Plesne pominú sami, podmienkou je častá výmena 30% vody. Rovnako ako bolo spomenuté, pleseň majú radi slimáčiky a niektoré druhy rybiek. Riasy sú súčasťou akvária a signalizujú, že v akváriu nieje niečo v poriadku. V tvojom prípade by som tipoval na prehnané luxovanie (a zbytočné) akvária, alebo na nedostatočnú filtráciu, prekrmovanie, prípadne prerybnenie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2015 19:15 Muž RBeil [174] Re: smazenkaa
Počti si tady rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu, bude to krátká přisedlá zelená řasa... Založ prezentaci ať ti tu můžem pomoct...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2015 13:08 smazenkaa – Kobercovitá řasa
Fotka k příspěvku Ahoj, prosím o pomoc indentifikace téhle řasy (pokud to vůbec řasa je). Objevila se jen na téhle jedné rostlince a zatím jsem nenašel co se týče fotografie ani popisu podobnou řasu. Je možné, že jsem na ní už narazil, ale jako lajk tomu moc nerozumím a popis zatím neseděl ani jeden. řasa má kobercovitou strukturu, roste jen na listech a už nějakou dobu se drží na délce cca 0.5 cm. Snažil jsem se jí vyfotit, ale kvalita fotky není nic moc, snad to pomůže.
Děkuji za vaše názory :-)
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2015 10:53 Muž lojzalojzovic [327] Re: JurajPlant
plíseň chutná šnekům - pěkné sou třeba brotie, jinak pokud je to sliz který se dělá v nových akvárkách tak zmizí časem sama,

řasy chcou komplexní řešení, částečné pomůžou šneci, zbytek je o hraní si se světlem a živinama ;-)

jo a udělej si prezentaci, líp se pak radí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2015 22:56 JurajPlant Re: lojzalojzovic
A na tie plesne a riasy by si mi prosim ťa niečo odporučil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2015 22:47 Muž lojzalojzovic [327] Re: JurajPlant
pokud bude obsahovat vápenec, bude to přidávat na rvdosti vodě a nebude se dařit většině kytek, i v akvaristice koupíš šumící kameny ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2015 22:18 JurajPlant Re: cezarmilan
A čo kdyby aj obsahoval Vapenec ? Kupoval som ho v akvaristike a mali ich tam strašne vela tohoto typu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2015 21:29 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: romant
No ja len , že ten kameň má dosť veľké rozmery. Určite nestraším, ale snažím sa vylučovacou metódou určiť príčinu jeho problému ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2015 21:26 R Muž romant [27982] Re: cezarmilan
A ničemu by to nevadilo, to šumění. To kdyby šumělo dno, to by byla jiná píseň. Nestrašil bych zbytečně začátečníky. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2015 21:24 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: JurajPlant
Bol by som jasnovidec, aby som určil druh tohto kameňa. Zistiť treba, či neobsahuje vápenec (nemusí) Ten test sa robí tak, že suchý sa poleje (jemne) octom. Ak ten ocot bude na tom kameni šumieť, tak obsahuje vápenec a to by dobre nebolo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2015 21:18 JurajPlant Re: zervan
Prisavnika by som skor riešil len nejakých maličkých mám tu zatoal dvoch otikov ale ti nestihaju a bojím sa že ancitrus by dal zabrať ultricularii graminofolii
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2015 21:09 JurajPlant Re: cezarmilan
Ako mysliš podtým otestoval??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2015 20:40 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: JurajPlant
Ja by som otestoval ten kameň v strede
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2015 19:59 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: NHKG
NHKG napsal: Přísavníkem je myšlen Ancitrus? Ti radši žerou kvítka než řasy. smich Veď ako píšem - na riasy nie, ale povlaky, rozsievky, plesne - na to sú fajn. Rastliny - no kto si ako vychová, tak má, moji rastlinám dávajú pokoj ;) (a to ich mám vyše 200)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2015 19:29 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: zervan
Přísavníkem je myšlen Ancitrus? Ti radši žerou kvítka než řasy. smich
@Jura: Jak po měsíci umyl? Co si pod tím představit? Měníš vodu každý týden? Každopádně 1 měsíc staré akvárium bude hodně nestabilní, na fotce je vidět dost ryb... Viděl bych to na "syndrom nově založeného akvária", více zde:
rybicky.net/forum/12818…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2015 19:24 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: JurajPlant
Chcelo by to nejakého prísavníčka (môžem aj podarovať) a on by sa mal o pleseň a iné povlaky postarať. O riasy však nie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2015 19:17 JurajPlant – Plisne
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím vás viete mi poradiť s týmto mám mesiac zabehnute akva prvy krát som ho umyl dva dni pred umytim sa mi začali tvoriť riasy a pleseň po umyti riasy ustupili ale plesen sa rozrasta hojne aj po ostatných rastlinách ďakujem za skorú odpoveď
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 17:41 Muž pendergast [17] - RostlinyRe: pendergast
Jeste neco se zmenilo. Po instalovani kamenu a pridavanim tenso coctailu se castecne ztratila rozsivka (aspon si myslim ze to je) co byla celou dobu na rozstrikovaci rampe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 17:35 Muž pendergast [17] - RostlinyRe: zervan
Ted jsem vytahl Hygrophila siamensis a nejakou Ludwigii. Ostatni rostliny rostou pekne, narust hmoty za tyden taky pekny. Zkusim zmerit v tydnu fosfo, pac nemam test a uvidim. Jeste jsem dnes vycistil filtr, nebyl od zalozeni cisten (5 mes). Nebylo to nic dramatickeho. Ale i mensi prkotiny dokazou spusti velke veci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 17:23 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: pendergast
Myslím, že 30 mg/l CO2 je viac ako dosť (s ohľadom na rybky) - vyššie by som už nešiel, to nebude dôvod tej riasy. Fosforečnany by bolo dobré zmerať - u mňa je ich v hlavnom akváriu stále nedostatok, miznú mi v substráte. (Ale zase v pomocnej rozplávačke sa hromadia spolu s dusičnanmi.) Nemyslím si, že ich v pomere voči dusičnanom bude veľa, to by sa skôr objavovala sinica. Na môj vkus je tam zbytočne veľa aj dusičnanov, ale mnohí toľko majú bez problémov.

A čo rastliny, nevykazujú nejaké nedostatky?

Áno, odobratie veľkého Echinodoru rozhodí celé akvárium - má ohromné korene a spôsobuje značné čerpanie živín, okysličuje aj dno. Po jeho odobratí sa pomery výrazne zmenia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 17:15 Muž pendergast [17] - RostlinyRe: zervan
Fotka k příspěvku V tydnu jsem vytahl nejake rostliny a pridal kamen (koupeny v rostlinna akva, lehce sumel na ocet) tot asi na kh. Ta rasa tam uz byla pred. Jen doufam ze jsem to tim nerozhodil jeste vic. Kdyz jsem naposledy vyndal matecny echinodorus tak cele akva splachla sinice.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 16:49 Muž pendergast [17] - RostlinyRe: pendergast
Taky do toho porad lezu. Necham tomu chvilku klidu, budu jeste namotavat a zkusim lehce zvysit CO2,zpomalim prutok filtru a snizim hnojeni kh2po4 na polovinu. Uvidim jestli to bude ku prospechu. Ubrani svetla tomu nepomaha. Zda se me,ze roste prez noc. Tzn. kdyz neni svetlo a je vypnuty CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 16:44 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: pendergast
To neviem, ja len toľko, že pokiaľ sa tá sivá riasa objavuje na osvetlených miestach (hlavne hore pod svetlom), tak to bude asi jelení paroh, z fotky to tak nevidím. Ak je v tieni, tak to nebude ono.

Inak mi nie je jasné, prečo KH (alkalita) kolíše, skôr by sa počas dňa malo zvyšovať pH (klesať CO2), nie?

Čo sa likvidácie tejto riasy týka - neviem, u mňa stačilo vyhodiť preč mach a o zbytok sa postarala upratovacia čata (Neritina, krevetky, otíci). Lenže zrovna Neritina asi nie, tá radšej nízke riasy, ktoré berie ako kosačka. Na tie vlákna asi skôr tie krevetky - skupina japonských by sa tam celkom hodila: rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_japonska

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [45] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 121138x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3020-jaka-je-to-rasa?od=2201