Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to řasa?

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 89 Přejít na další stránku   1  
Jaká je to řasa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 23:30 R Muž romant [27982] Re: Miso
4,5 mll PMDD je do akva dodáváno, teď jednorázově, ale bylo to častěji. Jinak to zatemnění asi i pomůže, ale je velmi těžko odhadovatelný na jak dlouho, obvykle se tím řeší následky, ale ne příčina výskytu těch sinic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 23:26 Muž Miso [470]
ja uz asi vynechavam :), vid. moj dotaz na vymenu vody stydim . ale co je tych 4,5ml? prudenie vody nieje upne zle, to slabe svetlo by som ako pricinu nevidel, tych ryb tam nieje zas az tak vela. problem musi byt niekde inde. aj ked je mozne ze, ak to akva zatemny na par dni sinice sa uz neobjavia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 23:23 HaDaS Re: romant
Protože, mi to přijde při takovémto osvětlení vždy nad rámec.
Potom jsem zaznamenal přeléčení Exitem a Eshou a v neposlední řadě umělé zvedání pH a KH nějakým přípravkem od Sery ... proč když bylo pH okolo 7,5?
Hlavní problém vidím v tom prvním co uvádím, ale zároveň s Tebou plně souhlasím s tím, že to má kolega jak na houpačce. Docela divočina. Chemie, změna světla, hnojení ano, hnojení ne, úprava rampy, úmrtí rybek a kdo ví co ještě ? Snad nic.
Opravdu by to chtělo méně zásahů a více trpělivosti. A rozmyslet se jak bude akva provozováno. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 23:04 R Muž romant [27982] Re: HaDaS
Proč myslíš, že je to nálož těch živin, který tam jsou dodávaný? Já bych spíš viděl problém v nepravidelnosti a tzv. střídání taktiky. Jinak 4,5 mll i kdyby bylo dodávaný denně mě na takto velký akvárium příjde na spodní hranici. S tím CO2 můžeš mít pravdu, na efektivním rozpouštění velmi záleží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 22:55 HaDaS Re: romant
Ano, žádné tam uměle nedodává, to máš pravdu. Ale počet ryb, i když to nejsou žádná prasátka, který tam je, taky něco vyprodukuje. V měsíc a půl starém akva. Dodává CO2, asi ne příliš efektivně. pH by bylo o něco nižší. Dodává další látky pomocí PMDD. Má slabé osvětlení. Kraje nejsou takřka osvětleny. Prostě ty rostliny nemají šanci takovou nálož vstřebat.

Pro kamimira : Jinak velice pěkné akvárium palec .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 22:44 R Muž romant [27982] Re: HaDaS
Ty dusičnany, si myslím, tam ale nejsou dodávaný tím PMDD.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 22:39 HaDaS Re: romant
Romane, největší problém v tomto případě bude prozaický. 0,33 W na 1 litr vody a do toho přidat PMDD. A ještě v nezaběhnutém akváriu. Z toho mi jednoznačně vyplývá jednoduchá rovnice : "Málo světla + hodně živin (proto tak vysoké dusičnany) = sinice (divím se, že se ještě nerozjela nějaká řasa)".
Nic víc bych v tom nehledal. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 21:43 Muž Miso [470] Re: romant
jasne, nemal som na mysli cely filter, len vymenit filtracnu vatu a preprat molitan v predfiltry. moja chyba. mam ten isty filter a takto prebieha moje cistenie 1x za mesiac ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 21:31 R Muž romant [27982] Re: Miso
Radit někomu po 6 nedělích provozu akvárka, aby vyčistil filtr, to mě příjde jako špatná rada. Ten filtr se teprve stihnul jakž takž zajet a tím vyčištěním by se zbytečně znovu podrážela jeho činnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 21:19 Muž Miso [470] – Re: kamimira
kamimira napsal: Nízké dusičnany? Sice měřím jen orientačním JBL (5v1) ale lezly mi k 50, tak jsem přestal dodávat PMDD (33 g MgSO4.7H2O + 20 g K2SO4 + 9,6 g plantex CSM+B). Úroveň NO3 se po tomto snížila.

To sa mi nezda, sak si tam NO3 ani nepridaval a 50mg/l je fakt dost, ten test podla mna nemera dobe. malo by to byt prave naopak. ked podporis rastliny tym tvojim PMDD tak by mal vzrast aj ich dopit po NO3. ak sa ti nechce investovat do kvapkovych testov popros niekoho nech ti ich pozicia. dolezite je odmerat NO3 a PO4. ako casto odkalujes, menis vodu a kolko, aku mas vstupnu vodu? vycisti ten filter a skus precitat temu sinice.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 17:30 kamimira Re: j0hny
Mám pocit, že po tom, co jsem přestal dodávat PMDD, tak se "rozjíždí" mnohem více. Odkalování 1x týdně spolu s výměnou 1/4-1/3 vody, filtr neškrtím, rozstřikovací rampa po celé délce zadní stěny směrována pod malým úhlem do hladiny. Zatím nepozoruju úbytek výkonu filtru, takže od založení (6.11.2011) jsem ho nečistil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 17:30 R Muž romant [27982] Re: kamimira
Ano. Kdy se začla ukazovat? Po tom snížení dávek, nebo i před tím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 17:27 kamimira Re: romant
Ahoj Romane. Co konkrétně myslíš, že se "houpe"? Ty dusičnany?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 17:26 Muž j0hny [86]
A sinica po odobrati dusika ustupuje ? alebo nastupuje ? jak casto odkalujes dno a jak mas nastaveny filter ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 17:19 R Muž romant [27982] Re: kamimira
Moc se Ti to houpe, snaž se držet nějakou postějnělou hodnotu. Skokový změny nejsou moc dobrý a to akvárko je ještě mladý, takže je na jakoukoliv zněmu citlivější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 17:16 kamimira
Johane, děkuju za první rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 17:12 kamimira Re: Johan
Nízké dusičnany? Sice měřím jen orientačním JBL (5v1) ale lezly mi k 50, tak jsem přestal dodávat PMDD (33 g MgSO4.7H2O + 20 g K2SO4 + 9,6 g plantex CSM+B). Úroveň NO3 se po tomto snížila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 16:30 Muž j0hny [86]
Jake pmdd pouzivas ? Johan radi dobre... skontroluj si to a dobre porozmyslaj nez zacnes nieco menit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 16:17 Muž j0hny [86]
Hlavne pomaly a trpezlivo, ked zacnes hned vsetko menit, rastlinky z toho moc nadsene nebudu. Zacni osvetlenim, nastuduj si vlakno o sinici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 15:42 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: kamimira
Je to Oscillatoria (sinice), více např. zde: rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu
Právě naopak. Máte spíš nízkou hodnotu NO3 a snižoval bych hodnotu fosforečnanů.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 15:34 kamimira
Fotka k příspěvku ještě jedna fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 15:32 kamimira – zelený "koberec"
Fotka k příspěvku Ahoj. Můžu poprosit o radu. Ve víceméně novém akva se mi postupem času na dně utváří jakýsi zelený povlak, postupně přešel i na přední sklo - viz foto. Chystám se na výměnu osvětlení, trubice již nakoupeny, staré glo jdou ven, dávám 830+840 (dle rady zde na foru posupná výměna). PMDD jsem postupně vysadil, zkouším tím srazit NO3. CO2 dávám. pH cca 7,3. Po odebrání štěrku "napadeného" zeleným povlakem se za pár hodin utvořil nový. Budu vděčný za jakoukoli dobrou radu i názor. Díky Míra.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 16:00 Muž zordix [37]
Šoupnul jsem do akva další nitrifikační bakterie, odebral zvadlé listy, pohnojil a ohulil CO2. Zatím nevypadá, že by se ta věc rozrůstala. O změně budu informovat X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 14:21 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: deli
...Mám tam nasadiť krevetky?
Ideálně - okružáky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 14:18 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: HaDaS
Na tuto (IMO) sinici mám osvědčený recept! :-) V podstatě je nutné postupovat stejně, jako při likvidaci jiných "vetřelců" ze stejné kategorie - zlepšit podmínky pro vyšší rostliny. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 10:04 HaDaS Re: zordix
Počkej na Sida, ale myslím, že se opět trefil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 09:34 Muž deli [0] – Biela riasa/pleseň na hemianthus cuba
Fotka k příspěvku Čaute. V prílohe prikladám fotku môjho problému. Je ním nejaká biela riasa, pleseň... alebo neviem čo.

Akvárium je v zábehu týždeň, jedná sa o čistý objem +- 50 litrov, svietím tam 2x20W, pridávam CO2 a hnojím EI. Na dne je ADA Amazonia, pH by malo byť okolo 6.6, teplota 24.

Asi po 4 dňoch od založenia sa mi na všetkých kúskoch hemianthusu cuba objavila biela riasa/pleseň. Neviete mi prosím vás povedať o čo ide? Mám sa toho obávať, alebo to časom zmizne, keď sa akva zabehne? Mám tam nasadiť krevetky?

Tento biely sajrajt zároveň postihol všetky gumové prísavky v akva, a totálne zasvinil hadice do filtra - všetko som dôkladne vyčistil a bielé chumáče som sa z rastlín snažil odstrániť, ale nešlo to úplne všetko.

V predchádzajucom akva som mal tento problém na koreni - odtiaľ to išlo v pohode odstrániť, lenže z rastlín to tak nejde. Ostatné rastliny v akva sú v pohode.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 08:24 Muž zordix [37]
Ty vlákna jdou odstranit, ale ten koberec nevím. Když na to sáhnu, je to slizké. Ale splácnu to, takže nevím, jestli jsem to odstranil.
Na těch stránkách je to napsané velmi poučně. Pokud řasu způsobí amoniak= uhnívající kytky, mají pravdu. Ze začátku jsem přihnojoval- kytky jakž takž rostly. Pak jsem si řekl, že bych mohl ubrat. Ale osvětlení zůstalo. Listy začínají měnit barvu a objevilo se tohle. Filtr není zajetý, jenom dno jsem propláchl bakteriemi.
Tak teď nevím, co je lepší. Řasa, nebo sinice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 23:55 HaDaS Re: prasan
A nebo nehnojit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 22:38 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: zordix
...Je to tedy řasa, nebo sinice?
A co to teda zkusit promnout mezi prsty a pak napsat, jestli to šlo z listů dolů?! :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 19:45 -
Riasa.Ak veľa hnojíš tak musíš ísť hor aj s osvetlením a podľa toho pridávať aj CO2.Ak je málo svetla tak rastlinky ponúkané bohatstvo vo forme hnojenia nemôžu spotrebovať a to môže byť jedna z príčin prosperujúcej riasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 19:41 Muž zordix [37] Re: prasan
Není to OT. Při hledání jsem na onu stránku taky narazil. Vypadá to jako "Vláknitá řasa", ale chci si být 100% jistý.
Zrovna ta, co má malé lístečky není emerzní. Je to vytáhnuté z jiného akva a porostla už 10 cm. Ta druhá je koupená později. Rostliny jsou prakticky ujmuté, vyhánějí kořeny a viditelně rostou.
Dle těch stránek málo hnojím a hodně svítím.

Je to tedy řasa, nebo sinice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 18:53 - – Re:Johan
Odkaz je už notoricky,tak aký je problém si zistiť aká je to riasa a potom si o nej aj niečo naštudovať.Ak poznám riasu tak sa viem proti nej aj brániť.Ešte keby sa tak chcelo,že.Aspoň,že mi vieš dať palec dole za off topic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 18:44 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: zordix
Zkuste to zlehka promnout mezi prsty, jestli to jde z listů setřít. (Samozřejmě - nemyslím dokonale setřít! :-))
Připomíná mi to sinici. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 18:21 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: zordix
To sou ještě emersní listy, že? S hnojením počkejte až budou rostliny ujmuté a vyměňujte jen vodu.
Je to nějaká zelená řasa a jelikož je akvárium založené určitě jen chvíli, tak zatím není důvod k panice.
Ale jen hádám, protože o vašem akva nic nevím. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   17.12.2011 18:00 -
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 15:48 Muž zordix [37]
Fotka k příspěvku A poslední. Vybíral jsem kytky, na kterých je to nejvíce vidět.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 15:48 Muž zordix [37]
Fotka k příspěvku Další..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 15:47 Muž zordix [37]
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 15:46 Muž zordix [37]
Fotka k příspěvku Zdravím. Založil jsem nové akva a objevila se mi tam nějaká potvora. Akvárium 300l, vnější filtrace. P <1 mg/l N < 10 mg/l. Tvoří to takové provázky a "kobereček" na listech všech rostlin. Svítím 4x 36W 840/860 asi 8h denně. Rostlinama mám osázené skoro celé akva. Občas přidám hnojivo PMDD 10 ml. Prosím poraďte, co je to zač a jak případně proti tomu správně zakročit.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 11:45 Muž hardy [45] Re: deCORF.OBRAEN
diky moc za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 11:26 Muž hardy [45] – rasa
Fotka k příspěvku Prosim o radu vyskytla se mi v akvariu asi naka rasa nevite co to je?a jak se toho zbavit?diky moc za radu
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 22:02 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: voki
Vygooglil jsem si, že by to mohla být a řasa typu Staghorn To už sem vám napsal. ;)
Ve vašem akvárku spíš nic moc živiny a tak kytky moc nerostou a na tak málo kytek hodně světla (jinak světa tak akorát). Zbytek zde: rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 21:55 Muž voki [17]
Vygooglil jsem si, že by to mohla být a řasa typu Staghorn (rostlinna-akvaria.cz/…). Myslím, že mám celkem hodně světla, a CO2 nehnojím vůbec. Co myslíte?..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 21:50 Muž Jiri_99 [425] Re: DavidDizzer
Sto pro ruducha jak říká Johan. Nedávno jsem ji měl taky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   09.12.2011 17:57 Muž DavidDizzer [26] Re: Johan
Ano souhlasím s Johanem. A určitě i ostatní. Jedná se o ruduchu - ale druh konkrétní nevím. Zelená ruducha? :-P :-P
... nebo ještě červená řasa - ruducha...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.12.2011 17:04 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: voki
Sice na to moc nevidím, ale je to ruducha. (asi jelení paroh - ale ta malá forma co se nazývá vousatá řasa)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 16:23 Muž voki [17] – Už je tu...
Fotka k příspěvku Caute, nevíte, co je tohle za řasu??? Mam ji na echinodoru (obrázek) Anubiasu nana, rozjela se i na kameni a chytá se i na další rostliny. Mohli by jste mi když tak poradit jak sní zatočit??? Mám 2 ancistrusy a ampularku, moc se do toho nemají. Potom 3x zivorodky a 4x neonky. PH je 7,5 a voda je bohužel hodně tvrdá. Fe je takřka na nule, hnojím Bivojem od rateje. Momentálně jsou v AQ 2 koule. Svítím žárovkama 18W a 23W 6.45-11.00 15.45-22.00.. Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2011 00:41 Muž hawok [64] - ČtverzubciRe: zordix
ja nevim, ale vice hnojit v takovem akva je mozna cesta do pekel. Podle fotky tam je pro tolik rostlinek dost rybek a min svetla. Podle logiky hodne svetla musi byt dost zivin, malo svetla staci min zivin. Takovy navod od horace. Nespotrebovane ziviny prave prevezmou rasy. No jsem zacatecnik, ale toho jsem si uz uzil. Mozna by nebylo od veci zjistit hodnoty vstupni vody.
Ja totiz taky resil problemy a snad uz doresil. Reagoval jsem logicky podle obecnych doporuceni, ale po zjisteni vtupni vody jsem spis posiloval ten efekt co mi vznikal.
Treba mate ve vode nedostatek nejakeho prvku, nebo vam nadbytek jineho blokuje prijem. Proto se muze zdat, ze se rostliny pri hnojeni rozjedou. Doda se chybejici prvek, ale ostatni se muzou kumulovat. Nebo rostly pekne pri hnojeni, ale pak nastal nadbytek neceho co blokuje prijem a proto tak zmena. Vysvetleni muze byt hodne.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [89] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 121138x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3020-jaka-je-to-rasa?od=4401