Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to řasa?

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 54 Přejít na další stránku   1  
Jaká je to řasa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 11:45 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Designer
Áno, v počiatočnom štádiu som raz i ja takto uspel vo svojom akváriu a práve pokúšam šťastie znovu :) Úmyselne som nechal vyrásť trochu štetinkovej ruduchy i jelenieho parohu a teraz experimentujem, od včera som začal dávať PMFE, že čo to spraví pri ostatných podmienkach nezmenených. Keby nič, radšej stlmím svetlo skôr ako bude neskoro. Na druhej strane, svetlo nemám nejako silné, tak ma prekvapuje i to malé množstvo jelenieho parohu, čo tam mám. Ešte tam nejaký faktor bude, len zatiaľ som ho neodhalil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.05.2014 11:39 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: zervan
Napisu to takhle. Mne jak jeleni paroh zacal, stahnul jsem osvetleni a byl pokoj. Jenze u mne nebyl zdaleka v nejake plne sile, proste obcas neco malo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 09:42 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Designer
Napísané rady sú síce správne, ale žiaľ, niekedy nepomáhajú :-( O ruduche "jelení paroh" je i samostatné vlákno: rybicky.net/forum/19447-rasa-jeleni-paroh
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 09:20 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Morie
Na ty steticky to nepomuze, ale toho Jeleniho parohu se zbavis zkracenim doby sviceni. Svit misto nynejsich 12h jen 8h a pul problemu to vyresi. Az bude po problemu, muzes pridavat a sledovat, co to snese.

Se zbytkem (stetickami) by se dalo vysbiravanim co lze a zvetsenim filtracniho media ve filtru, FAN 2 je jinak jen honic vody. Jak zde muzes na vice mistech cist, i jen s honicem vody se da akvarium provozovat, ale to bych oznacil za moznost pro nekoho, kdo uz hodne dobre vi co dela. Bohuzel je tomu vetsinou presne opacne, ze honice vody bez velkeho efektu ohledne nitrifikace pouzivaji predevsim zacatecnici, protoze netusi, jaky je rozdil mezi tim co potrebuji k minimu problemu v zacatcich a tim co kupuji. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 18:07 Muž PEPIS1 [11] - RostlinyRe: Morie
souhlasím je to ona.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 14:00 jamajcan Re: Morie
Ano,Ruduchy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 13:50 Žena Morie [0] řasa
Fotka k příspěvku A ještě jedna řasa. Taky ruducha?

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 13:49 Žena Morie [0] – Ruducha?
Fotka k příspěvku Prosím o potvrzení či vyvrácení mé domněnky, zda se jedná o ruduchu. Díky!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 12:57 R Muž romant [27987] Re: Daniel
Je to řasa a ty jsou přirozenou součástí akvárií a je jenom otázka jak hodně jí je a taky jakou míru akceptace má ten či onen majitel, někdo prostě nesnese nic viditelnýho. To akvo je čerstváček, kde je výskyt řas velmi častý. Mrkni třeba na tyto odkazy. rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 12:37 Muž Daniel [2] - LabyrintkyRe: romant
A ta ruducha je dako nebezpečná pre akvárium ??
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 12:35 Muž Daniel [2] - LabyrintkyRe: Ivoš
Ale ono to nelezie po skle, ja som videl ako to berie prúd a zachytila sa dakde do rastlín.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 12:24 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Daniel
Rozhodně to není sinice ale nejspíš to bude ruducha. A ten červík na skle nějaká ploštěnka, nic nebezpečného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 12:22 R Muž romant [27987] Re: Daniel
To v krúžku je ruducha a co je na skle, to nevím, napadají mě hlístice, mrkni na to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 12:17 Muž Daniel [2] - Labyrintky
Fotka k příspěvku Čo je to prosím vás na fotke v krúžku ? A dnes som si všimol že sa mi niečo vrtí pri skle: Prirovnám to háďatku, bolo to biele a asi 1cm dlhé a rýchlo sa to vrtelo, čo to prosím vás môže byť ?? Akvárium mám založené 2 týždne. Mám v ňom zatiaľ jedného Otocinclus affinis a dvoch slimákov - pre prípadný boj s riasami.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 07:33 Marcel G Re: SlavekB
Co je na prvním obrázku, to opravdu nevím (z fotky to nejde poznat), ale na tom druhém bych to tipoval na řasu rodu Oedogonium (čapkoblanka). Určitě by pomohlo pár ostřejších fotek ve větším rozlišení (a nejlépe makro) => vyndej kousek té řasy do bílé mističky s vodou a vyfoť to tam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 05:25 jamajcan Re: SlavekB
Cladophora to není určitě.Řasa rodu Compsopogon má několik druhů.Na prvním obrázku je,podle mě jeden z nich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 01:15 Muž SlavekB [168] - ŽivorodkyRe: vaaclav
jelení paroh je tlustší a tmavší. To vypadá opravdu na nějakou tu Cladophoru :-( a je na mechu, takže se i špatně motá na špejli, protože s ní škubu i ten mech. To asi není řasa co mizí jako Compsopogon?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 00:57 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: SlavekB
Je to zřejmě "Jelení paroh" pokud je to zelené tak by to mohla být dlouhá vláknitá řasa "Cladophora" více zde. rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 00:49 Muž SlavekB [168] - ŽivorodkyRe: vaaclav
a co je to za řasu na tom prvním obrázku. Donesl jsem si ji na Drepanocladus aduncus (srpatka zahnutá) a bohužel jsem na ni zkusil easy carbo, než jsem se dočetl, že to mechy neustojí. Zbylo mi jen pár snítek pěkně zařasených
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 00:46 Muž SlavekB [168] - ŽivorodkyRe: vaaclav
takže všechny listy kde je pěkně oškubat.. :-(
myslel jsem, že zmizí. Jiné řasy pěkně zmizely po zaběhnutí akva.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 00:44 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: SlavekB
Sama od sebe nezmizí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 00:34 Muž SlavekB [168] - ŽivorodkyRe: grunda
to akva se už stabilizuje, je docela čerstvé. řasa už neroste a nemnoží se. Jen nějak nechce na několika listech sama zahynout :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 00:25 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: SlavekB
klasicky rozhozené akva - málo CO2, jinak jako akutní první pomoc - easy carbo (přímo na řasu), pak se snaž dát akva dohromady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 00:21 Muž SlavekB [168] - ŽivorodkyRe: SlavekB
Fotka k příspěvku ta druhá je v novém akva na listu malinkého echinodoru.
Mám na mysli ten jemný trávníček na ploše listu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 00:17 Muž SlavekB [168] - Živorodky – dvě řasy
Fotka k příspěvku mám v akva dvě řasy a nevím co s nimi. Nějak na ně nic nezabírá.
Mám na mysli ty tenké šedé vlasy. Je to komplet na tom mechu co je vidět vpravo.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2014 23:58 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: MarekP
Moc díky, našel jsem jí palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2014 23:01 Muž MarekP [812] - MalawiRe: deck
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2014 22:04 Muž deck [85] - Všeobecně akvaria
Ahoj, dělá se mi taková vlásčitá řasa na rostlinkach. Zatim to neni nic hrozného a mechanicky jí občas odstranim. Neni zas tak moc vidět, ale kolikrát je třeba 10cm dlouhá. Nevíte někdo, co je to za řasu a co jí muže zapříčinit? Vyfotit opravdu nejde. Díky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2014 23:26 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: lapi
Pokud to pozadí snese tak vařicí vodou do stříkačky. Bacha na sklo a rostliny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2014 23:10 lapi
Ahoj zdravím, jak se mam zbavit štetinaté řasy na 3D pozadí, mechanicky to dělám (ryžak). Diky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.04.2014 20:28 R Muž romant [27987] Re: nosi
Zde se Ti dostane základních informací, včetně určení a opatření, jak na to. rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.04.2014 20:12 Muž acik [416] Re: nosi
doporučim ti čekat,snížit osvětlení na 8 hodin,14 hodin to je fakt palka... řasa odejde sama,šnekama můžeš začít. Ryby až tak za 1-2 měsíce.Přidat rychlerostoucí rostlinky,jestli v akva nejsou,ty jsou na začátek to nejlepší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2014 20:09 Muž nosi [1] – Jaká je to řasa?
Fotka k příspěvku Tyden po zalozeni akvaria jsem byl napaden! Rasa na fotce je jen na korenu, nikde jinde. Svetlo 2x24W, sviti 14h denne. Pomuze mi nekdo s identifikaci, pricinami a jak se toho zbavit? Zatim mi tak moc nevadi, dokonce se mi i trochu libi, ale roste az moc rychle...

Mimochodem, nejradsi bych to resil nejakou rybickou/snekem, doporuci nekdo vhodne obyvatele? Pomuze mi napriklad Pancernicek panda, nebo si na rase nepochutna? Predem diky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2014 16:40 Muž lukasbc [50]
Chlapi a dámy - díky za rychlou reakci, později napíšu jak dopadl boj tone díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.04.2014 13:34 R Muž romant [27987] Re: Aforte
Však víme, že poučka o originalitě jednotlivých nádrží je platná v každý době a proto bych se i já držel toho co jsem napsal. :) Rozhodně už jsem se setkal jak s tím neobjevením, tak a to spíše častěji s tím návratem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2014 13:29 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: romant
Může se stát, že se už neobjeví. Je to i můj případ. Akvária mám bez řas. Všemu se daří, když ponechám občas trošku hnědé řasy na skle, kterou odstraňuji v jednom akváriu. Objevilo se mi trochu sinice na zrnkách u předního skla(pralo na to Slunce). Na tři dny jsem zatemnil a od té doby po sinici ani památka. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.04.2014 13:29 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: lukasbc
No vidis, tak zadny problem s rasou neni, pac Sinice neni rasa :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.04.2014 13:27 R Muž romant [27987] Re: lukasbc
Tak co to je už víme, tak se podívej do spec. vlákna o sinicích, kde se dočteš o poměru N:P a světle, čehož si myslím že bude ve tvém případě docela dost, tedy dle údajů z prezentace a tím bych začal, že bych snížil jak intenzitu, tak i dobu osvitu. Ono totál. zatemnění na určitou dobu pomůže, ale když se nezmění podmínky, za nichž sinice vzniká, ukáže se za nějakej čas znovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2014 13:23 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: lukasbc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2014 13:18 Muž daktari [147] Re: lukasbc
Tak, tak. Sinice jako z učebnice ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2014 13:17 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: lukasbc
Jasná sinice. Na týden zatemnit akvárko. :)
Rybky nekrmit. Týden to vydrží bez krmení. Celé to zatemnit. Vůbec nesvítit. Ta mrcha pojde uvidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2014 13:14 Muž MarekP [812] - MalawiRe: lukasbc
Je to sinice. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2014 13:03 Muž lukasbc [50] – POSÍM O IDENTIFIKACI
Fotka k příspěvku U otce se v akvárku neustále tvoří takováto řasa. JE celkem konzistentní,hnusná a slizská.A ta barva-skoro jako "fosforová"zelená. JEště jsem to nikde neviděl...Díky za info
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 18:08 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
Ty steticky na prvnim obrazku vidim taky, a to jsem dnes v praci nic na zeleno nenatiral :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 18:08 Muž acik [416] Re: romant
díky,jen na ty první fotce jako kdyby to byl nějaký čurbec,ale není,je to nějaká potvora :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 18:06 R Muž romant [27987] Re: acik
Podle mě je to ruducha, ale rád si počkám na názor někoho, kdo má zelenější ruce než já. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 18:01 Muž acik [416]
Fotka k příspěvku ještě jedna fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 18:00 Muž acik [416]
Fotka k příspěvku dobrej den :) kamarád mi poslal fotky s řasou,ale nevím zda se z toho dá něco poznat,jestli ano, co by to mohlo být?

díky :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2014 09:15 Muž Pítik [14] - Amerika – zelená řasa
Fotka k příspěvku zdravím, mám takový zelený problém podle článku rybicky.net/clanky/480-rasy
bych to viděl bud na vláknitou, nebo přisedlou řasu. na rostlinách se mi dělají dlouhé vlasce, které ale nejdu utrhnout, jedině ustřihnot a čím výš tím delší a světlejší vlasce to jsou.
Na skle se mi dělají zelené tmavé tečky a musím je hrubou stranou houbičky pracně, silově drhnout.
Problém asi je, že akva je 3 metry od jižního okna. Osvětlení je jen 15w trubice. A poslední věc je že jsem dříve čeřil hodně hladinu, aby se okysličovala voda a teprve před dvěma týdney jsem zjistil, že to sie tím překysličí voda, rostlinám to uškodí a řasy podpoří
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 21:28 Muž gozui [0] - RostlinyRe: Designer
filtr na fotce jsem zmenil hned 2. den zabehu, kdy mi doslo,ze je malinkej a nevytvari dostatecny proud - ted je tam atman f304, ale priskrcenej,aby mi z toho zas neudelal centrifugu...jinak nakoupil jsem testy, tak uvidime co mi reknou, ale stejne si myslim ze v prubehu zabehu (prosim o potvrzeni) nema smysl moc merit, protoze se hodnoty neustale meni v dusledku nestability...???....kazdopadne diky za reakci a jdu pokracovat ve cteni

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [54] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 121139x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3020-jaka-je-to-rasa?od=2651