Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to řasa?

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 33 Přejít na další stránku   1  
Jaká je to řasa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2016 15:32 scorpio163 – Pokračování v řasách
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, 27.09.2016 v 18:50 jsem zde dal fotky akvária s řasou, byla identifikována jako sinice. Akvárium šlo pod deku, po sundání deky ty tmavě zelené chomáče zmizely, ale zůstala jiná řasa. Mohu se zeptat, zda je to také sinice, popřípadě něco jiného?
Pomůže také proti ní přidávání KNO3, aby se dusičnany dostaly na správnou úroveň?
Děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2016 13:31 Žena Kata3101 [0] - AmerikaRe: romant
Mám jednoho půlcentimetrovýho a to je vše, akvaristika daleko :-( Budu to muset zvládnout bez nich, ale nápad je to dobrý. Díky všem co mi pomohli ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.09.2016 13:15 R Muž romant [27987] Re: Kata3101
Přidej hlavně Okružáky, udělají ti dvě služby, budou řasu konzumovat a zároveň vodu přihnojovat tím jak vylučují. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2016 13:12 Žena Kata3101 [0] - AmerikaRe: Bacoun
Fajn, mechanicky ji tedy odstraním, vyměním vodu a naočkuju filtr. Přidám ještě 4 Neritiny, snad budou mít hlad :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2016 13:11 Marcel G Re: miruna
miruna napsal: je to jak natřené, žádné malé štětičkyJá bych to tipoval na nějaký druh rozsivek, např. Cocconeis placentula (tento druh vytváří na listech souvislé hnědé povlaky, které nejdou setřít). Trochu mě ale mate ten fialový odstín.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.09.2016 13:08 Bacoun Re: Kata3101
Určitě pomůže.Já bych jak jsem již několikrát tady od zkušeného akvaristy dostal radu.Denně měnit 1/3 vody a teplotu v AQ na 26 -27 °C.A určitě neuškodí ani roztok ze soli zarovnaná pol.lžíce na 50 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2016 13:04 Žena Kata3101 [0] - AmerikaRe: Bacoun
O denitrifikaci slyším poprvé. Naočkovat filtr ze zaběhnutého akvária nepomůže trošku? Tím by se mohly nitrifikační bakterie rozšířit, že? Nepodpořím tím růst dalších řas?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2016 12:54 Bacoun Re: Kata3101
No právě.Tím jak jsi vyměnila dno,se narušila nitrifikace.A dusitany se asi dostatečně nepřeměňují na dusičnany.A tím,že chybí se ti rozšířila sinice.Také v AQ může probíhat denitrifikace(anaerobní prostředí).Tzn,že když tam naleješ kvantum dusičnanů,ty se mohou částečně přeměňovat na dusitany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.09.2016 12:53 R Muž romant [27987] Re: miruna
Tak ono doporučené savo, tedy v poměru 1:20 s vodou je možný řešení, ale jak zde již bezpočetkrát zaznělo, je to léčba následků, ovšem chtělo by to nalézt příčinu, tedy bych doporučil zřídit prezenataci předmětný nádrže, uvést co nejvíce pravdivých údajů, aby se bylo od čeho odpíchnout. Jako možnou univerzálnější radu lze použít doporučení pravidelných výměn vody, řádný odkalení a očistu filtru od nespotřebovaných(procesem nitrifikace) odpadních látek(odkalování a očistu filtru nečinit současně).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2016 12:42 Žena Kata3101 [0] - AmerikaRe: miruna
Já ji vždy dala do toho sava a pak jsem ji houbičkou setřela a šlo to celkem snadno.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2016 12:39 miruna Re: Kata3101
to ani náhodou nejde. Drží, houbičkou nic nezmůžu. Jenom se to tak rozmázne povrchně, ale jinak to drží
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2016 12:36 Žena Kata3101 [0] - AmerikaRe: miruna
Přesvědčená nejsem ale je to na 100% stejné jako ta moje, kterou jsem dřív měla. Ještě můžeš zkusit jemně houbičkou na nádobí ji setřít (jen tou jemnou stranou).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2016 12:28 miruna Re: Kata3101
je to jak natřené, žádné malé štětičky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2016 12:24 miruna Re: Kata3101
jsi přesvědčená, že je to ruducha??
Kata3101 napsala: Neber to jako dobrou radu, ale mě když se objevovala ruducha úplně stejně jako tobě (měla jsem ji jen na Anubisech), dělala jsem to, co se dělat nemá, a to je, že jsem si vzala litrovou odměrku, do ní jsem nalila 950ml vody z kohoutku a 50ml jsem dolila obyč. savem. Rostlinu jsem vložila do této směsi bez kořenů po dobu 3-4 minut a potom rostlinu vyjmula, důkladně omyla pod tekoucí vodou a vrátila zpět do akvária, ruducha zešedla a postupně zmizela. Rada to dobrá není, je lepší hledat příčinu než řešit pouze důsledek ale mě to fungovalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2016 12:02 Žena Kata3101 [0] - AmerikaRe: miruna
Neber to jako dobrou radu, ale mě když se objevovala ruducha úplně stejně jako tobě (měla jsem ji jen na Anubisech), dělala jsem to, co se dělat nemá, a to je, že jsem si vzala litrovou odměrku, do ní jsem nalila 950ml vody z kohoutku a 50ml jsem dolila obyč. savem. Rostlinu jsem vložila do této směsi bez kořenů po dobu 3-4 minut a potom rostlinu vyjmula, důkladně omyla pod tekoucí vodou a vrátila zpět do akvária, ruducha zešedla a postupně zmizela. Rada to dobrá není, je lepší hledat příčinu než řešit pouze důsledek ale mě to fungovalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2016 11:44 Žena Kata3101 [0] - AmerikaRe: Bacoun
Ano, pochopil jsi to správně ano Testy jsem nedělala, test na NO2 jsem nikdy nepoužívala (nebyl třeba) test na NO3 mám od Rataje, kterému moc nevěřím, ale myslím si, že bude na nule = množení sinice. Jestli to chápu dobře. Některá sinice se tam už musela dostat, protože se mi objevila v nádrži, kde "čekaly" rostliny společně s rybama na znovuzaložení původní nádrže. Teď jsem asi jen tu sinici podpořila k růstu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2016 11:40 Žena Kata3101 [0] - AmerikaRe: Marcel G
Jasný, chápu. Dřív jsem taky měla jen obyč. říční písek bez zásobního substrátu tak ty hnojiva ještě smysl trochu měly. Inspirovala jsem se nádrží Afc od uživatele Afc1886, ten právě má krásnou zarostlou nádrž a používá liapor. Pod liapor zvolil JBL Aquabasis, tak jsem ho zvolila taky, protože jsem nevěděla který zásobní substrát použít, protože toho je na trhu až moc. Velikost nádrže máme úplně stejnou, jen on má méně světla. Afc1886 má 2x 39W s reflektory a já 2x 54w s reflektory. Proto jsem si myslela, že to fungovat bude. Ono to zřejmě fungovat začne až se hodnoty nějak ustálí, voda se zaběhne a přibydou ryby, těch si myslím, že nemám málo. Takže zatím zkusím měnit vodu a mechanicky řasu odstraňovat ať se nerozšiřuje po celém akváriu, není to blbost? CO2 přidávám, mám ho raději vypnout? To si myslím, že sinici nijak neovlivňuje ne?

V budoucnu už mám v plánu jen přidávat NPK tablety + přihnojovat pokud to bude nutné a uvidím na rostlinách, že chřadnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2016 11:39 miruna Re: Aforte
to mám načtené, problém je, že ta řasa nelze z listů setřít. drží jak přišitá, je to jak natřené barvou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2016 11:21 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: miruna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2016 11:16 Bacoun Re: Kata3101
Pochopil jsem to správně,že AQ je předělané?Měřila si dusitany?Je dost pravděpodobné,že budou zvednuté,protože nedostatečně probíhá nitratace-přeměna NO2 na NO3.Ona nemusí ani dostatečně probíhat nitritace-přeměna amoniaku na dusitan.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2016 11:15 miruna – pomooc
Fotka k příspěvku Už půl roku bojuji neúspěšně s touto řasou. Nemá někdo radu??
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.09.2016 10:59 Marcel G Re: Kata3101
Zkus si tady na fóru vyhledat nádrže, které používají jako dno liapor (a líbí se Ti), a pak zkus některého z těch akvaristů zkontaktovat, jestli by Ti třeba nedal do začátku pár prověřených tipů/rad. Já liapor ve svých akváriích nikdy moc nepoužíval (používám spíše zásobní substrát v kombinaci s jemným křemičitým pískem, což se mně osvědčilo, a proto se toho držím). Na dno dávám obvykle 2-3cm silnou vrstvičku zeminy pro vodní rostliny (vyrábí firma Rašelina.cz a dá se občas sehnat v některých květinářstvích/zahradnictvích/hobbymarketech), kterou překryju 5cm silnou vrstvou jemného křemičitého písku (používám buď písek do bazénových filtrací nebo o něco hrubší se zrnitostí 1-2 mm). Je to velmi levné a mnoha léty prověřené řešení. Každé řešení ale vyžaduje trochu jiný přístup, takže je opravdu lepší najít si někoho, kdo používá liapor, aby Ti řekl, jak postupuje on (pokud tedy ví, co dělá). Jinak většina rostlin by měla dobře snášet pH od 6 do 9, a teplota by se měla pohybovat ideálně někde v rozmezí 22-28°C. Chemickým názvoslovím se nemusíš zabývat. Stačí jen vědět, že rostliny potřebují nějaké rozumné rozmezí základních parametrů (pH, teplota), dostatečné osvětlení (opět si můžeš najít podobně velká akvária a zjistit, co používají za osvětlení a jestli to rostlinám stačí) a nějaké rozumné množství živin, což většinou zvládnou pokrýt ryby + krmení + výměny vody (ryby vylučují do vody odpadní látky, které bakterie přemění na rostlinné živiny; krmení také obsahuje velké množství rostlinných živin; a stejně tak jsou některé rostlinné živiny i v pitné vodě). Jen výjimečně (= v hodně hustě osázených akváriích se velmi silným osvětlením a velmi malým počtem ryb) je nutné přidávat do vody nějaká tekutá hnojiva. Navíc, pokud použiješ nějaký zásobní substrát, tak si s hnojením opravdu není třeba lámat hlavu. Dnes je sice moderní lít do akvária různá hnojiva, ale podle mých zkušeností je to málokdy potřeba. Stačí používat zdravý selský rozum. Rostliny jsou evolučně dokonale přizpůsobené na příjem živin ze sedimentu. Všude v přírodě rostou rostliny v půdě (samozřejmě existují výjimky). Do žádné řeky nebo jezera nelije nikdo žádné hnojivové přípravky, aby mu tam rostly nějaké rostliny. Pokud někdo v akváriu používá jen čistý písek (nebo jiný "nevýživný" substrát), pak může mít smysl decentně rostlinám sem tam trošku přilepšit. Nic se ale nemá přehánět. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2016 10:18 Žena Kata3101 [0] - AmerikaRe: Aforte
To vím, proto jsem s tím hnojením začala. Už jen z toho důvodu, že jako málokteré obsahovalo NO3. Jenže, teď nevím co s tím dál, bojím se přidat hnojiva u nezaběhnuté nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2016 10:13 Žena Kata3101 [0] - AmerikaRe: Marcel G
Ahoj, hnojení EI jsem zkusila tak na týden, rostlinám se nedařilo a začaly se objevovat sinice. Po čtení všude možně jsem zjistila, že sinice rostou většinou z nedostatku NO3 a tak jsem se rozhodla hnojit metodou EI. Vydrželo mi to týden. Sinice opravdu rychle zmizela, odstranila jsem ji nejdřív mechanicky, vyčistila filtrační média a přidala hnojiva podle návodu ze stránky rostlinna-akvaria.cz Od té doby se neobjevila, já přestala hnojit, přišlo mi to nějak zbytečné když se rostlinám začalo dařit jen s přidáváním CO2. Potom jsem musela akvárium přestěhovat do vedlejší místnosti, a tak při té příležitosti jsem vyměnila dno za Liapor, o kterém jsem se zde v článcích dozvěděla jak je skvělý pro rostliny, tak jsem to chtěla zkusit, jako zásobní substrát jsem použila 2,5l JBL AquaBasis plus. Od znovuzaložení akvária nehnojím, jen přidávám v malé míře CO2. Co si myslím, tak rostliny náročné na světlo nemám žádné, možná jen nově koupený Pogostemon helferi, u kterého zkouším jestli se chytne. Zbytek rostlin jsem v akváriu měla a po většinu času se jim dařilo. Ph už ve vstupní vodě je nízké, měřím pouze papírkovými testy ale většinou naměřím tak 6,4. Teplota je většinou tak 27 stupňů a možná budu za debila ale nevím co je alkalita. Už začínám trochu chápat proč většina mužů jsou akvaristi a nás žen je málo.
Jak zjistím parametry vody co mi teče z kohoutku bez použití všech možných testů? Na netu se mi nepodařilo nic najít.

Vždycky jsem dělala akvaristiku tak, že jsem na rostliny kašlala, občas jsem jim nalila PlantaMin a CO2 taky nebylo. Šlo mi o to mít zdravé ryby. V akváriu byly nějaké Echináče a rychle rostoucí stonkovky, a vše fungovalo, ryby byly zdravé ale akvárium se mi nelíbilo. Proto se teď snažím všude číst, ale problém, je že každý říká něco jinýho, a přesně jak ty říkáš tak to můžou být nespolehlivé informace.

Už jsem z toho jelen, kolikrát bych s tím sekla a vykašlala se na to. Jsem ráda, že existují ještě lidé, kteří umí poradit jako jsi ty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.09.2016 09:48 Muž Aforte [533] - Rostliny
Při nedostatku dusičnanů a nadbytku fosforečnanů vzniká sinice. U nově založené nádrže je pravděpodobné, že bude dusičnanů nedostatek. Tím, že jsi přidala NO3, tak jsi vyrovnala hodnoty dusičnanů a fosforečnanů, tudíž sinice zmizela.

Zakrytím nádrže zajistíš odstranění sinice, nikoliv zamezení dalšího výskytu sinice do budoucna. Jak se to zaběhne, věř, že se hodnota dusičnanů zvýší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2016 09:43 Žena Kata3101 [0] - AmerikaRe: romant
Jsem jaksi zapomněla poznamenat to, že když jsem to akvárium založila tak nehnojím. Hnojení EI jsem zkusila asi na týden když se mi rozjela sinice. Tím, že jsem přidala NO3 po chvíli zmizela, sice jsem NO3 měřila testem od Rataje, na kterýho každý nadává ale ukázal nulový obsah. Filtrační média už neměním podle návodu od Juwelu, asi bych se nedoplatila, pouze jsem koupila nový Cirax a zbytek zůstal. Navíc jsem je nechtěla měnit kvůli zaběhnutí. Ryby momentálně v kaváriu nejsou, čekám až se akvárium zaběhne kvůli tomu, že jsem akvárium stěhovala do vedlejší místnosti a při té příležitosti jsem měnila dno za Liapor, pod který jsem použila JBL AquaBasis 2,5l. S hnojením EI jsem skončila, protože rostlinám se začalo dařit i bez hnojení pouze s přidáváním CO2. Bohužel jsem pak rostliny musela vyndat, a tak čekaly spolu s rybí osádkou v jiné nádrži, kde už trochu řasa nastoupila, místy se objevila sinice, proto se nedivím, že se tedy teď tolik rozmnožila. Akvárium je založené tuším od 24.9.2016.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   28.09.2016 09:05 Marcel G Re: Kata3101
Ahoj Káťo, přidám několik poznámek k tomu, co už napsal Roman. V první řadě si myslím, že hnojit metodou Estimative Index (EI) není ve Tvém případě příliš vhodné. Tato metoda hnojení je určená pro velmi hustě osázená akvária s převahou rychle rostoucích (stonkových) druhů rostlin, a to navíc při velmi vysokých koncentracích CO2 a velmi silném osvětlení. Pokud tyto podmínky nesplňuješ, tak opravdu nemá smysl cpát do akvárka kvanta živin. Na některé druhy rostlin totiž mohou vysoké koncentrace živin působit škodlivě (až toxicky). Ne vždy se to ale musí projevit. V některých podmínkách (např. Tvojich) se to projeví s větší razancí, v jiných podmínkách se to projeví s nižší razancí (nebo vůbec). Dalším faktorem může být příliš slabé osvětlení, při kterém se mohou začít některé "na-světlo-náročnější" rostliny rozpadat. Také příliš nízké pH nebo nulová alkalita a tvrdost mohou mít podobně destruktivní účinky. Z některých nových jílovitých substrátů se také uvolňuje do vody velké množství kyselých iontů (H+), což může mít za následek rapidní pokles pH, což zase může mít za následek rozpad rostlinných pletiv (pokud pH klesne opravdu hodně). Abys odhalila přesnou příčinu, bylo by dobré zjistit si nějaké základní parametry akvarijní vody (pH, alkalita, teplota). Hnojení je podle mého názoru dobré používat až po zralé úvaze → až si zjistíš, jaké parametry má tvoje pitná voda (jaké živiny v ní jsou a jaké v ní naopak chybí), kolik máš v akváriu rostlin a jaké druhy, kolik tam máš ryb (jakožto potenciální zdroj živin), jaký používáš substrát, jak silné osvětlení apod. Představ si akvárium jako váhy. Aby dobře fungovalo, je nutné, aby bylo všechno správně vyvážené. Pro všechno to světlo a živiny, které do akvária přidáváš (ať už ve formě pitné vody, ryb, krmiva nebo hnojiva), tam musí být dostatek "spotřebičů", které tuto dodanou energii dokáží využít a přeměnit na biomasu. Pokud budeš do akvária přidávat více zdrojů, než kolik Tvé akvárium dokáže využít, začne se tím narušovat ta rovnováha. Jakmile se rovnováha naruší příliš, přestane se dařit složitějším organismům (jako jsou rostliny a živočichové), a na scénu nastoupí jednodušší organismy (např. řasy, sinice, bakterie), které dokáží přežít i v extrémních podmínkách. Pokud chceš mít v akváriu pěkné, zdravé rostliny, je dobré si nejprve zjistit, jaké jsou jejich nároky na světlo, živiny, pH a další parametry vody, a pak se pokusit jim zajistit pokud možno optimální prostředí. Chápu ale, že ve světě internetových fór, na kterých může každý chytrolín plácnout kdejaký nesmysl, může být těžké najít spolehlivé informace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.09.2016 07:05 R Muž romant [27987] Re: Kata3101
Tak v první řadě bych si nastudoval co všechno umí tvoje filtrační média ve filtru, protože jenom namátkou mít ve filtru aktivní uhlí a Nitrax a zároveň hnojit metodou EI, tak to mě příjde jako přinejmenším podivné a je dost možné, že tvoje problémy pramení právě z tohoto "skákání po barvách". Jinak to s největší pravděpodobností sinice je a taky si myslím že nějaký druh hnědé řasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2016 23:07 Žena Kata3101 [0] - Amerika – Sinice?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, zakládala jsem znovu akvárium a po třech dnech se mi objevily řasy. Jdou lehce setřít prsty ale nejsem si jistá jestli to jsou rozsivky nebo sinice. hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2016 22:55 scorpio163
Díky moc všem! Objednán jak tester, tak kno3. V pátek by to mělo dorazit, to by tedy měla být akorát doba do sundání deky, pak se do toho ihned pustím. Ještě jednou díky :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2016 22:45 Muž Mislow [304] Re: scorpio163
Ahoj, 3 dny staci, znici to vetsinu sinice, pak odkalit udelat castecnou vymenu vody a zacit pridavat KNO3, jak psal Roman, vetsinou se vytvari v akvariich, kde je dusicnanu nedostatek, pokud davkujes do akvarka jakekoliv hnojivum, tak aspon test na NO3 bych si poridil, pokud nemas dost zkusenosti, hlavne pro kontrolu jak se veci vyvijeji. Kdyz je ho malo, tak to neni dobry, kdyz je ho moc tak to taky neni dobry. Jinak davkovani najdes tady www.rostlinna-akvaria.cz/… Rek bych se dostat tak ke 20 mg/l a sinici se to nebude libit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2016 22:38 Muž kofejn [963] Re: scorpio163
Já dávkuju podle tohoto: www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2016 21:52 laKatos Re: scorpio163
Vyčistí akvarko, výměn vodu, pod déku na dva-tři dny (odstranís vecinu sinice) a pak si hlídek dusík. A mel bys mi vyhrano
Me to pomohlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2016 20:35 scorpio163 Re: romant
No, nečekal jsem, že to vyjde na pár korun, tím lépe. Mohu se ještě zeptat na dávkování? A mám tedy nechat akva týden pod dekou a pak začít podávat, nebo odkrýt dříve?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.09.2016 20:32 R Muž romant [27987] Re: scorpio163
KNO3, v drogériích, řeznických potřebách prodávaný jako Sanytr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2016 20:14 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: scorpio163
Stačí i výměna vody pokud nemá no3 jako ta z dubiny :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2016 20:11 scorpio163 Re: romant
A to koupit nějaký přípravek (popř. jaký), nebo nějak biologicky zvýšit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.09.2016 20:06 R Muž romant [27987] Re: scorpio163
Osobně jak jsem se se v různých nádržích se sinicema mohl setkat, byl téměř vždy dusík velmi nízko a nebo i na nule, takže nárazový zvýšení dusičnanů je možné použít jako první volbu. Samozřejmě jsem to zkoušel i s tím světlem, ale většinou se sinice jenom smála, zato s tím dusíkem jsem zaznamenal daleko větší úspěšnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2016 20:01 scorpio163 Re: romant
To je mi jasný. Pro začátek jsem snížil svítivost led pásku, začít "testovat" ale můžu až za týden :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.09.2016 19:44 R Muž romant [27987] Re: scorpio163
Nehci ti kazit večer, ale tak jednoduchý to obvykle nebejvá, budeš "léčit" následky ale příčina(y) ti zůstanou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2016 19:40 scorpio163 Re: romant
Díky moc, vyčistím akva, vyměním vodu a dám na týden pod deku, snad to přejde :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2016 19:02 R Muž romant [27987] Re: scorpio163
Je to sinice. rybicky.net/forum/4641
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2016 19:00 R Muž afc1886 [14703] Re: scorpio163
Nevidím to na telefonu moc dobře,ale podle barvy bych řekl sinice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2016 18:50 scorpio163 – Jaké jsou to prosím řasy a jak s nimi bojovat?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte, mohu se prosím zeptat, co je to za řasy a hlavně jak se jich zbavit? Jedna mi leze po skle a druhá, vláknitá, se drží na květinách.
Akva cca 60l, voda se mění 1x za 14 dní, filtr běží nonstop.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.09.2016 20:35 R Muž romant [27987] Re: Faire42
Tak tohle bych si myslel že je buď sinice(jde-li to lehce setřít) a nebo rovnou kámoška ruducha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2016 20:23 Muž Faire42 [37] - Z donucení miníčka – řasa
Fotka k příspěvku Je tohle rozsivka nebo něco jiného?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2016 17:12 Muž Pavel88 [0] Re: afc1886
Rad je tam spousta. Ale co vybrat...hlavně mi přijde že tam spíše řeší nezmara když už je velký a je jich tam pár. Na mém foto je vidět že to jsou malé asi 1mm. Tak nevím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2016 15:32 R Muž afc1886 [14703] Re: Pavel88
Podívej se tady rybicky.net/forum/1295
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2016 15:13 Muž Pavel88 [0] Re: DavFM
aha tak to tedy asi opravdu bude nezmar...a jak se ho jde zbavit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2016 14:47 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Pavel88
To je nezmar. Toho si taky pestuju,ale zeleneho.
Cim vic ho budes cistit,tim vic ho rozmnozujes.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [33] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 121233x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3020-jaka-je-to-rasa?od=1601