Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to řasa?

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 28 Přejít na další stránku   1  
Jaká je to řasa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2017 17:14 pepi – Je to řasa?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, poradí někdo, o co se jedná a co s tím? :) Objevilo se v poměrně nově založeném akváriu. Už jednou voda úplně zezelenala, tak se kompletně vyčistilo a problém se pomalu vrací. Díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 23:31 Acinonyx Re: Kapr
S velkou pravedpodobnostou ten povlak pochadza z toho korena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 23:26 Muž Kapr [9] Re: JirkaŠčobák
No o tom povlaku uz jsem jednomu akvaristovi psal a poradil me rozhybat lehce hladinu. Navic jsem tu u nekoho dost zkuseneho v profilu cetl, ze na povlak na hladine pouziva peroxid vodiku. Zatim jsem jeste nenarazil na nikoho az ted tebe kdo by mi napsal ze se mam pidit po pricine. Jestli mas nejake tuseni ci tipy, tak sem s nima. Budu jedine rad. A moc nevim jak mam popsat silu povlaku, proste povlak :-) mam ho i na fotce v deniku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 23:18 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Kapr
Místo abys řešil/hledal příčinu povlaku na hladině, se zabýváš rozrušováním? Jak silný bude ten povlak, když filtr vypneš?
Ta samá věc, která zapříčiňuje povlak, se pravděpodobně podílí i na tvorbě řas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 20:44 Muž Kapr [9] Re: vaaclav
Mam vystup namireny na hladinu aby me to cerilo vodu kvuli povlaku na hladine, navic ten pred filtr to trochu redukuje a prave me se zda ze v akvarku skoro zadny proud nemam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 20:37 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: vaaclav
Má to v externím filtru. Reálný průtok bude kolem 400l/h.
Já mám reálných 700l/h v 58l akváriu a ruduše to hodně svědčí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 20:30 R Muž vaclav [14600] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kapr
Já mám 1200 l/h na 400 litrů vody. a zdá se mě to akorát. Co ti to udělá nebo neudělá z akváriem nevím a taky ten proud mají rády řasy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 20:03 Muž Kapr [9] Re: vaaclav
Ja taky ne. Myslel jsem ze to bude akorat. Ale snad v tom neni problem nebo snad je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2017 18:33 R Muž afc1886 [14688] Re: Morticia
Můj názor je,že taková lampičku na boku ti stejně nepomůže,chce to světlo nad akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 18:15 Žena Morticia [118] Re: afc1886
Dočasné řešení,než se pořídí pořádné světlo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 17:37 R Muž vaclav [14600] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kapr
Pořád jsem ještě nepochopil že v akváriu kde je 60 litrů vody máš filtr na 1000 l/h. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 16:25 R Muž afc1886 [14688] Re: Morticia
Spíš bych se zeptal,proč máš v tom rohu tu lampičku?Na fotce v prezentaci z 25.2. to jde pěkně vidět.Máš tam jen řasokouli a anubias.Já bych tu lampičku dal pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 15:51 R Muž vaclav [14600] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kapr
Bohužel je jich spousta druhů ty co jsou většinou od začátku jdou lehce setřít. Pak se také ale vyskytují přímo pod světlem a ty už tak lehce odstranit nejdou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 13:34 Muž Kapr [9] Re: Angus68
Fotka k příspěvku Na 99% rozsivka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 12:18 Angus68 Re: Kapr
Pokud máš vážně Rozsivky,tak obecně platí níže uvedené.U tebe se může jednat o jiný druh řasy X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 11:33 Muž Kapr [9] Re: Angus68
ahoj. mel jsem za to ze se ma svitit mene a ne vice. Je to rozporu plne. uz jsem tu o tom cetl clanky a nekdo doporucuje svitit mene a nekdo vice. Ja zkousel tyden svitit naplno a zadna zmena a ted svitim vice jak tyden mene a zda se mi to taky stejny, ale uz se to nerozsiruje tak moc a na nekterych listech se to jakoby ztraci. V mem pripade to urcite chce jeste nejaky cas a vymeny vody. uvazuji o zavedeni CO2 jestli to pomuze proti rozsivce nevim, ale alespon tim podporim rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 11:15 Maq Re: Morticia
Po výplatě si na problém "posvítíš".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 11:12 Angus68 Re: Morticia
Podle mě né.Ty totiž nejdou odstranit z listů mechanicky.Starší listy odstříhat,na sklo škrabku.Zvýšit intenzitu osvětlení. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 10:34 Žena Morticia [118] Re: Angus68
A je to tedy Rozsivka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 10:18 Angus68 Re: Kapr
Pokud máš problémy s Rozsivkama,zvyš intenzitu osvětlení.Po několika dnech samy zmizí ;-)
Pokud né,snižuj stále obsah dusíkatých látek ve vodě na minimum.Prostě je zbavíš potravy X-) výměny vody.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 10:11 Žena Morticia [118] Re: Kapr
No, vypadá to prostě jako špinavé sklo, barva tak khaki. Lampička dělá i teplo, možná je i to jeden z faktorů. A přisvětluju do doby,než bude pořádné světlo.
Akva je od půlky ledna. Okružáky nemám,jen Kružníky a Ampulárku. A líbí se mi třeba i Clinton, toho mi zde nedoporučovali do nově založeného akva,což už teď není. Tak teď by tam mohl přijít, že. A Otíci :-)
Tak snad to nebude žádná pohroma. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2017 09:40 Muž Kapr [9] Re: Morticia
Vypada to jako rozsivka s kterou mam problemy i ja, ale z te fotky to neni moc zretelne. Jestli je to jen tam kde prisvetlujes tou lampickou, tak neprisvetluj nebo to svetlo necim zredukuj (utlum). Pred vymenou vody to normalne mechanicky ocisti a hadickou co nejvic toho odsaj. Jestli je to rozsivka, tak je to nejcastejsi problem u nove zalozenych nadrzi a casem by se mel sam vyresit. Ty to muzes urychlit tim ze ji budes sama odstranovat jak nejlepe to pujde. Vymeny vody co cca 3 dny jsou zde na miste, klidne muzes i co druhy den. A jestli to rozsivka neni, tak to stejne muzes mechanicky odstranit. ;-) PS: mohli by s tim pomoci jak okruzaci tak treba rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 09:15 Žena Morticia [118]
Fotka k příspěvku V rohu akva,kde přisvětluju lampičkou, se mi objevila tato řasa. Kružníci i Ampulárka na tom makají-jsou vidět i cestičky v tom, ale nějak na to nestačí. Je to zatím v jednom rohu,ale rozlézá se to a nerada bych toho měla plné akva. Jde to očistit rukou, ale můžu to tak udělat ("víři" se to pak do vody)? Nebo nějaký řasomilný plž? Díky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2017 14:41 R Muž Mrakoplash [1776] Re: zervan
Sinice jako jeden z nejstarších organizmů na světě, má nárok na to být trochu záhadná :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.03.2017 08:46 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Tomieno
V první řadé zařiď, aby ti tam něco bujelo a akvárium bylo bez řas. Dokud toto nemáš, můžeš se snažit o trávník kolikrát chceš (obecně se trávník většině lidí nikdy nepodaří).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2017 08:42 Tomieno Re: zervan
Chcel som tam skusit spravit ten travnik z eleocharis ale niako sa tomu nedari a neviem ake ine rastliny by som tam mal pouzit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2017 21:55 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Tomieno
Z fotky nič nevidím na kameňoch, ale najskôr som myslel, že to je fotka nejakej skalky s púštnymi rastlinami, kým som si nevšimol rybky. Prečo je ten predok taký prázdny? Rastliny vyhynuli? Treba poriadne vysadiť, zazelenať a možno i tá riasa z kameňa zmizne :) Veď neónky nie sú rybky, ktoré by sa nekamarátili s rastlinami...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2017 20:45 Tomieno – Tmavo zelena az skoro cierna riasa
Fotka k příspěvku Zdravim mohli by ste mi poraditco by to mohlo byt na tej skale? Take tmavo zelene az cierne flaky v strede v akvaria na skale. Popripade ako s tym bojovat. Som zaciatocnika nemam vela skusenosti. Prikladam foto. Dakujem vopred za rady
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2017 18:57 Muž Magic [879] - RostlinyRe: hypnodex
Ja som to bral pri odkalovaní, drží to tam len zľahka.
Ale inak to nikomu a ničomu neškodí, je to holt v zábehu, ono to zmizne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2017 18:54 hypnodex
Jen teda abych to chápal dobře, ono to samo zmizne? Nemám to nějak roztrhávat aby to nasál filtr? Protože žádné šneky ani ryby tam nemám
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2017 18:54 hypnodex
Dobře díky moc za rady :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2017 18:44 Acinonyx Re: hypnodex
Ano je to ono. V klidu sed a otvor si jedno. pivo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2017 18:42 hypnodex
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku No já tam zatím nemám nic co by to mohlo sežrat :-D Posílám ještě pár detailních fotek pro ujistění. Jinak ty kořeny jsem vyloženě nevařil jen je dal do horké vody s trochou soli. Na tom jednom z prvních fotek je přivázaný mech.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2017 18:33 R Muž vaclav [14600] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: hypnodex
Časem to zmizne nebo to spíš někdo sežere. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2017 18:33 R Muž romant [27987] Re: hypnodex
Zmizne, jenom na ten kořen vařený v soli nedávej žádnou rostlinu, nerostla by tam, až tak za půl roku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2017 18:31 hypnodex
Díky moc, vypadá to tedy že to bude sliz z kořenu, ten kořen na fotce je bez slizu ale vlevo od něj je ještě jeden kořen a ten je obalený slizem (oba jsem před vložením do akvária malinko vyvařil ve vodě se solí - bylo mi doporučeno v hornbachu). Takže to po čase zmizne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2017 18:12 R Muž romant [27987] Re: Acinonyx
Ano, říkám tomu "kořenový sliz", jsem stejného názoru. ;-) Tedy pro tazatele, neřešit, to jsou začátky. Velmi dobře to konzumují šneci okružáci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2017 18:08 Acinonyx Re: hypnodex
Je to koren co je prvy krat v akva? Vypada to jako bordel co se uvolnuje z mojich korenov, takze som si takmer isty, ze je to nim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2017 18:04 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: hypnodex
-není to z toho bílého šutru
-co je to zač?
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2017 17:52 hypnodex – Řasa?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím vás, ve čtvrtek jsem zakládal nano akvárium 30l a od včera se mi v akváriu tvoří toto. viz fotky. Je to bílé a když to chci opatrně vytáhnout tak se to hned rozpadne, o co se jedná? Hledal jsem různé fotky řas ale tohle mi jako řasa nepřijde, co to je a čím by to mohlo být? Moc děkuji za reakce
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2017 07:07 R Muž vaclav [14600] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Petas33
Řase nevadí proud z filtru, naopak ho má ráda. Chce to proud vody namířit jinam, nebo se dělá rozstřikovací rampa aby se rozdělil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2017 00:44 Petas33 – řasa
Pěkný večer,CHtěl bych se zeptat na vallisnerii se mi delaji na listech takové chloupky.Myslím že je to řasa Oedogonium ale jistý si nejsem.Dělá se to jen na rostlinach kterou jsou u výtoku filtru.Dá se předpokládat že jim vadí proud z filtru ? ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2017 18:23 Maq Re: zervan
Kořen z principu vždy je zdrojem organického znečištění. Dobrý kořen se ovšem rozkládá velmi velmi pomalu.
S tou "green spot alga", tedy tmavozelenou bodovou řasou mohu potvrdit pozitivní zkušenost: měl jsem ji, přihnojil jsem fosforem, a zmizela během týdne. Vysvětlení taky nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2017 17:18 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: afc1886
Súhlasím, no dodám, že u mňa každý koreň "zahníval" (na povrchu mäkká vrstva, šla olúpať prstom, často sa na tom tvorili divné bledé povlaky), ak nebol v akvárku aspoň jeden ancík, to sú takí správcovia koreňov :-) Žiaľ, ani banda otíkov nenahradí jediného ancíka.

Nejakú formu zelenej riasy na skle má asi väčšina z nás a proste zotierame :) No zelené fliačky som mával len v dobách, keď som nehnojil - údajne sa objavujú len keď je nedostatok fosforečnanov (čo si moc logicky vysvetliť však neviem).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2017 16:55 R Muž afc1886 [14688] Re: Michalnovas
Jestli ti ten kořen nezahnívá,tak bych to neviděl jako důvod.A zelených teček na skle se zbavíš jako všichni ostatní škrabkou,nebo houbkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2017 16:48 Muž Michalnovas [0] - RostlinyRe: zervan
Fotka k příspěvku S tím kořenem bych i docela souhlasil, protože v aqua ho mám tak měsíc a od té doby to začalo. Jinak vše provádím pořád stejně. Jestli mohu ještě otázku jak se zbavim zelených teček na skle?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.02.2017 16:42 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Michalnovas
O ruduche sa vedú nekonečné polemiky, v podstate nikto presne nevie, príčin môže byť viac. Ja sa prikláňam k organickému znečisteniu, pravdepodobnosť ruduchy zvyšuje drevo (koreň), niekto tvrdí, že aj železo. Časté výmeny vody pomáhajú.

Sinica - sám neviem. Na určitom mieste mi rastie vždy, a síce tesne pod hladinou - totiž kúsok plávajúceho Hemianthus sa mi raz zachytil v rohu akvárka a začal rásť, až tam vytvoril pekný koberec prečnievajúci von z akvária (ponad roh von). Potom sa rozrastal po rozstrekovacej trúbke, čo znie všetko krásne (dokonca som sa tomu tešil v nádeji, že budem mať celú trúbku zarastenú, čo by bolo pekné a ešte som to ani nevidel u nikoho), no takto pod hladinou je vždy pokrytý sinicou, tak ho nechávam len v rohu a zvyšok vyhadzujem (pokladám to za semenište sinice). Teda silné svetlo jednoznačne sinici vyhovuje + možno nejaké zachytené odhnívajúce lístky (organický odpad). Inak neviem, nemám fosforečnanov nejako veľa, čo sa dáva do súvisu so sinicou bežne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2017 16:30 Muž Michalnovas [0] - RostlinyRe: zervan
Moc děkuji za vase rady :-) a z jakého přebytku v akváriu vzniká ruducha a sinice? Je to přebytkem detritu? Nebo naopak něco v hnojivu chybí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2017 16:28 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: MichalV
Áno, premytie by teoreticky malo byť lepšie, ale prakticky to nie vždy ide. Navyše, možno mylne, nepokladám peroxid v tomto malom množstve za nejakú škodlivú látku, veď sa nakoniec rozloží na vodu a kyslík. Keďže má peroxid vyššiu hustotu ako voda, ide hneď ku dnu, čo je práve na ten piesok ideálne.

O nerovnováhu tam iste pôjde, ale ľahšie ako zvyšovať živiny či CO2 je stlmenie svetla. Nie kvôli sinici, ale ten jelení paroh, ten by sa naozaj nemal objavovať pri slabšom svetle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2017 16:22 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: lacewings
To je dobrá pripomienka - myslel som samozrejme bežný 3% peroxid vodíka z lekárne. Ja si tam vždy prinesiem pollitrovú fľašku a do nej mi zarobia - čistý, bez prídavkov (čo majú niektoré tie fľašky v predaji).

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [28] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 121227x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3020-jaka-je-to-rasa?od=1351