Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to řasa?

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 62 Přejít na další stránku   1  
Jaká je to řasa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 22:16 R Muž romant [27987] Re: Lulito
Jenom jedno technické připodotknutí. Když budeš činit nějaký změny, čiň tak postupně a dej věcem vždycky nějaký čas na to aby se ukázalo, zda-li to byla cesta správná, protože když se udělá moc změn najednou a ono to třeba i zafunguje, tak potom člověk stejně neví co tomu dopomohlo nejvíce. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 22:15 Muž acik [416]
mě ten můj příspěvek posunete uplně pryč :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 22:07 Žena Lulito [15] - CichlidyRe: lhajek
Ja jsem prave na strankach akvarium.napady.net cetla ze hnojeni v malych davkach neni na skodu. Mam od toho kluka primo koupene hnojivo start pro nove zalozena akvaria. Tak doufam, ze jsem neudelala chybu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 22:03 Muž jozkablack [0] Re: lhajek
Byl to jen nápad. Možná sem zbytečně s hnojenim přestal. Možná příčina byla jiná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 22:00 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: jozkablack
jozkablack napsal:.....Jen jestli tam není příliš mnoho živin, který rostlinky nestíhaji spotřebovat a pak je to asi ráj pro řasy......
To by potom akvária s metodou hnojení EI byla jen plná řas a nejsou. Nadbytek živin nerovná se řasy. Tak jednoduché to není. Ve svých nově zakládaných akva hnojím vždy od začátku a akva si prostě projde obdobím kdy je víc řas, ale pak se to srovná ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 21:52 Žena Lulito [15] - CichlidyRe: jozkablack
Hnojim teprve asi ctyri pet dni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 21:51 Žena Lulito [15] - CichlidyRe: romant
Dekuju mpc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 21:51 Muž jozkablack [0] Re: Lulito
A není na tak čerstvé AQ brzo začínat s hnojenim. Kytky nemohli ani pořádně zakořenit. Jen jestli tam není příliš mnoho živin, který rostlinky nestíhaji spotřebovat a pak je to asi ráj pro řasy. K tomu doba svícení....souhlas s romantem.
V březnu jsem zakládal AQ a taky jsem to nevydržel a začal brzo s hnojenim a pral jsem tam CO2 a ......stalo se mi to samé co tobě. Tedˇ se bojim na hnojivo jen podívat a CO2 nedávám....staraj se rybky a ono to zatím klape.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 21:51 Žena Lulito [15] - CichlidyRe: Burik
Jj uz jsme se s manzelem rozhodli ze budem zapinat svetlo bud ve 12:00 nebo ve 13:00. A znovamoc dekuju. Za jak dlouho bych tak mohla pozorovat zmenu. Dnesk uz jsem mela cerne myslenky ze nemit tam ryby tak jsem to zacala odznova.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 21:48 Muž acik [416]
Fotka k příspěvku lidičky co rikate na tohle? může to být staghorn?
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.10.2013 21:46 R Muž romant [27987] Re: Lulito
Mě to kamenování, jak píšeš, taky vadí a nevidím důvod, když se někdo na něco zeptá, proč bych ho měl kamenovat, nebo zesměšňovat, jak se někdy děje, to ať raději dotyčný odpovídající mlčí, tohle je diskusní fórum o akvaristice a ne o vytahování se jeden na druhýho. To co jsem teď napsal není primárně určeno jenom Tobě, ale tak trochu nám všem ať na straně dotazujících, nebát se zeptat a i na straně odpovídajících, odpovídat věcně k tématu a začátečníky nezesměšňovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 21:46 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Lulito
A co ti brání zapínat světla třeba v poledne? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 21:39 Žena Lulito [15] - CichlidyRe: romant
Oukej dekuji ze me nekamenujes a zkrtim osviceni. Sem svitila takhle dlouho protoze potrebuju aby to svitilo do 21:00. Mam malyho prcka a jedina chvilka kdy si v klidu uziju akva je kdyz dam malyho spat. Uplne u nas odpadla televize. Sedime s ,anzelem pred akvariem a pozorujem a pozorujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 21:37 R Muž romant [27987] Re: Lulito
Já to zkusím strašlivě zjednodušit, čemu tam vlastně takovou dobu svítíš? 13 hodin na akvo čerstváčka to je palba i pro mazáka. Jako první opatření bych se zaměřil na délku toho osvitu a zkrátil jí na polovinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 21:31 Žena Lulito [15] - Cichlidy – potrebuju pomoct
Hojky potrebuju fakt pomoc, mam rasu snad uplne vsude. Vse mam napsane v me nadrzi a rasu mam vyfocenou ve slozce rasa. Samozrejme vim ze jsem udelala botu a nasadila rybky brzo. Ted jsem nasadila co2 a hnojeni, myslim ze mam hodne svetla muzete mi to okomentovat? Prosim neukamenujte me. Chtela bych radu jak to zachranit. Moc moc prosim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 18:08 Muž mhhory [2] – Řasa ....
Fotka k příspěvku Zdravím vespolek,
v poslední době cca (měsíc) se mi v akváriu začala dělat řasa, která roste jenom na určitých rostlinách.
prosím poraďte mi co je to za řasu a co ji může způsobovat.
Děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2013 23:18 Žena baletka [624] Re: toni
Moje parmičky na jelení paroh zvysoka dlabou. Jsou to nenažrané mrchy, ale řasa je nezajímá. Možná, kdybych je vyměnila za mláďata, ale ty dospělé ludry ode mě nikdo nechce :-D Navzdory všem možným tvrzením, že hnojení působí řasu atd, mám nejlepší zkušenost s podporou růstu rostlin přiměřeným množstvím hnojiva. Řasy obvykle začnou ustupovat, zatímco rostliny se rozvíjejí. Takže platí (pravděpodobně) to, co se píše na mnoha stránkách: buďto bezúdržbové akva s menším množstvím světla a kratší dobou svícení nebo silnější a delší světlo, ovšem nutnost CO2 a hnojiv. Ta rovnice určitě není takto jednoduchá, roli hrají i další faktory, ale osobně bych při výskytu jeleního parohu hodila na hladinu růžkatec, pokud je to možné vysadila pár stonkovek a lehounce podpořila kytky nějakým hnojivem. Ale to už tady taky psala řada lidí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2013 18:43 Žena toni [68]
Ja musim taky rict ze presne nevim kde byl tenkrat problem,menila jsem vodu jak blazen,odstranovala a zmirnila dobu sviceni,nelila nic do vody a bylo lip..naprosty obrat se stal az kdyz jsem vymenila houbu u filtru(atman 200)a poridila si parmicky cernopruhe....od te doby klid...do ted-tuk tuk tuk....ma presne foto v prezentaci...rasa je holt tvrdy orisek:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2013 16:31 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: michalcod
Trpelivost, pri tom stazeni doby sviceni to trva tak 14 dni, nez uvidis vubec nejaky vysledek a cekej mesic, nez ten Jeleni paroh zmizi.

Ovsem to je vitezstvi ve stylu uz tam neni, ale ted musim udelat to, aby znovu nevyrostl az zase prisvitim. Muzes samozrejme zacit hledat prapuvod i bez toho prvotniho omezeni sviceni, ale mne to prijde lepsi, zacit s cistym stitem, ze lepe vidis, ze se neco deje (objevi se prvni vlakna te rasy, kdyz nejsi uspesny).

Ja se ted musel vratit o krok zpet, z 8h jsem se vratil na 6h, jeste jsem dobre nenasel co se mi to deje, ale nemam ho tam ted ani snitku, jen ta mrcha Sinice (kdo mi ji to tady privolaval, ze zase prijde) mi udelala mensi skraloupek na hladine, bojim bojim... Asi budu muset byt s KNO3 drsnejsi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2013 14:37 Muž michalcod [13]
Tak jak tedy...Ostříhal jsem poškozené kusy, začal jsem tedy svítit 5 hod a zatím jsem na radu Romanta neodkalil-naposledy před 4 dny. Co více mám udělat?
Jo a zítra budu mít neritiny
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2013 12:53 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: toni
Kdyz budes svitit 4h denne, vetsina rostlin to prezije bez ujmy, jen porostou hodne pomalu, ale Jeleni paroh to neda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2013 21:21 Muž acik [416] Re: romant
zachvilku budes skládat basnicky :)
romant napsal: Když podmínky dovolí i řasa z listů povolí. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2013 20:43 Žena toni [68] Re: romant
opravdu?....a jsme zas u toho,priroda si pomaha sama:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   14.10.2013 20:42 R Muž romant [27987] Re: toni
Když podmínky dovolí i řasa z listů povolí. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2013 20:40 Žena toni [68]
nejak se mi nechce verit ze se rasa z napadnuteho listu vytrati....?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.10.2013 20:37 Žena toni [68]
ja psala-z rostlinek bych se to pokusila odstranit-ne oskubat ale odstranit rasu,co jde to jde,podle toho kolik a kde....ja jsem sama mela pul roku jeleni paroh a cernou rasu v akvariu a zvladly jsme to bez chemie,proto pisu jen z vlastni zkusenosti.....:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2013 12:42 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: toni
Jeleni paroh je zbytecne likvidovat odstranovanim listu za kazdou cenu (cimz myslim, ze kdyz o list moc nejde, klidne odstranit, ale zase neznicit zbytecne nejakou chudinku s par listy, nebo zbytecne moc zredit hezkou rostlinu). Po zkraceni ci snizeni sviceni odejde i z listi. On Ten Jeleni paroh bez dostatku svetla odejde at je ho v akvariu kolik chce. Pak je ale treba udelat dalsi opatreni, jinak po opetovnem zlepseni svetelnych podminek se opet objevi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2013 11:35 Žena toni [68] Re: michalcod
ahoj..ta doba sviceni dela hooodne!ja svitim 8,5h s pauzou...a pomohlo mi to,hlavne ted co druhy den menit vodu (dokud nebude lip)nejdriv ale odkalit a koukni i na filtr jestli to na nem taky nemas,z rostline bych se to pokusila odstranit ne-li hodne postizene uplne odstranit...:-(...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2013 21:26 Muž michalcod [13]
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.10.2013 21:07 R Muž romant [27987] Re: michalcod
Chtělo by to aktualizovat prezentaci, aby bylo vidět čemu se tam svítí a potom nebude to rozhodnutí a čase osvitu taková střelba od boku. Odkalovat dno 2x týdně nutný nebude, to bych viděl spíš jako kontraproduktivní, týdenní sběr organických zbytků bude postačovat. Měnit vodu vícekrát týdně, to už je jiná píseň, tam nešetřit ani četností, ni množstvím.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2013 20:43 Muž Burik [727] - AquascapingRe: michalcod
stáhl bych to na 4-5 hodin denně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2013 20:34 Muž michalcod [13]
Takže častější odkalování -cca 2x týdně, méně krmit a budu svítit místo 12 hod jen 7 hod denně..nebo ještě míň???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2013 16:00 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: savan
savan napsal: Sorry,ale z týchto neostrích fotiek sa to fakt nedá presne určiť.
Čo by nie - je to riasa machuľová ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.10.2013 10:54 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: michalcod
Nijak extra to videt na tech fotkach neni, ale podle toho jak to roste, si tipnu s celkem velkou pravdepodobnosti na "Jeleni paroh".

No a dal uz postupuj jako pri lovu jelena :-D , mysleno ze ve foru se to uz resilo mnohokrate, i clanky nejake jsou, staci prostudovat. Jak se ho ale s jistotou zbavit, to Ti sice reknu (s malo svetlem a kratce, nebo bez svetla, neporoste), ale resit musis dalsi veci, abys nemusel mit akvarium vecne po tme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2013 10:53 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: michalcod
Sorry,ale z týchto neostrích fotiek sa to fakt nedá presne určiť.Skús dať nejakú ostrejšiu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2013 10:49 Muž michalcod [13]
Fotka k příspěvku A poslední
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2013 10:49 Muž michalcod [13]
Fotka k příspěvku A další foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2013 10:48 Muž michalcod [13]
Fotka k příspěvku Nyní poslední dobou se mi začala objevovat čím dál více tato řasa viz fota..
Předtím to bylo v normě ale za to teď Svítím dohromady 12 hod s 2 hod přestávkou mám trubice T8? -prostě ty tluščí 2x 18 W 6500K Akva je 120 l
Co mi poradíte?
Díky předem
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2013 20:27 - Re: Kaplan007
Osobne by som na túto červenú riasu(na pohľad čiernu) svetlo práveže pridal res. nechal tak ako je.Odporúčam najmä viac toho CO2 a prihnojiť železom.Samozrejme okrem toho nezanedbávať údržbu akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2013 16:04 R Muž romant [27987] Re: Aforte
Krátká přisedlá zelená řasa, velmi dekorativní a pro krevetky jako dělaná. Pohrát si se světlem, více CO2, což s světlem souvisí a pokud nějak plošně nenapadá akvárium, tak bych to moc neřešil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2013 14:39 Muž Aforte [533] - Rostliny
Fotka k příspěvku Zdravím,

poradíte mi co je tohle za řasu a jak se tomu vyvarovat? Je pod dvěmi zářivkami a krásně roste. Dále mám něco podobného na sklech, ale trošku kratší. Jinak vypadá stejně. Poradíte mi?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   05.10.2013 14:04 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: prasan
Ale to neodporujes, protoze to ze jsem nasel jednu pricinu, neodporuje tomu, ze to muze mit i jinou. Pri hodne svetle roste velice ochotne, to mam vyzkouseno, uvadim tedy co uz vim.

Podminky pro rust cehokoli jsou vzdycky cely soubor podminek, ktere musi byt splneny, aby neco rostlo, at uz rasa a nebo rostlina, takze jestli ty podminky u Tebe nasla i pri mene svetle a vyhovuje ji to, tak proste roste.

Ten nedostatek CO2 klidne muze byt, a klidne i s tim svetlem dohromady, protoze sice je tam svetla jak pises malo, ale Anubiasu uz staci, takze ne nula, a CO2 mam stabilne v akvariu taky malo, nepridavam ho. Mozna ze kdybych pridaval, mohl bych i vice svitit bez nasledku ohledne rasy, coz ale asi neni nic objevneho ;-) .

Nakonec i malo svetla muze byt nekde vic, nez ten cely komplex bez nasledku snese. V uplne tme tahle rasa nejspis neporoste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   05.10.2013 13:43 - Re: Designer
Budem trocha oponovať.Táto riasa mi rastie na anubiase i pri nedostatku svetla.Objavuje sa mi na listoch pri silnom prúdení a okysličovaní,čiže pri nedostatku CO2 vo vode.
Prípadne to môže mať spojitosť s odpadom v nádrži.Mne sa na spomenutých miestach objavuje hlavne pri prekrmovaní a hustejšej osádke.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   05.10.2013 12:33 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kaplan007
To je trochu hodně zjednodušená teorie. Takhle jednoduché to určitě nebude. Já bych řekl že pokud platí to co má dotyčný napsané v prezentaci tak bych přidal přerybněné akvárium a asi i ne moc častou výměnou vody. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2013 12:09 Muž Kaplan007 [51] Re: Designer
Já mám většinou rostliny, které mají listů dost, ale pár kytek už takto také dost utrpělo... ale ještě se z toho proberou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2013 12:05 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Kaplan007
Jinak se u mne ukazalo znacne kontraproduktivni zbavit se postizenych listu. Po stazeni osvetleni po zhruba mesici odesel i z postizenych listu, takze napriklad Anubias jsem nuzkami zohyzdil naprosto zbytecne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2013 12:02 Muž Kaplan007 [51] Re: Designer
To jsem si myslel, že je to z nadbytku světla. Ty moje ledky šajní až dost. Trošku uberu. Díky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.10.2013 12:00 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Kaplan007
Jeleni paroh, roste pri nadbytku svetla v nadrzich, kde se to svetlo uz nedokaze vyuzit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2013 11:55 Muž Kaplan007 [51]
Fotka k příspěvku
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [62] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 121139x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3020-jaka-je-to-rasa?od=3051