Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to řasa?

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 46 Přejít na další stránku   1  
Jaká je to řasa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 16:17 Muž pendergast [17] - RostlinyRe: zervan
Svetla je tam relativne dost. Akva je osvetlene 2 x39W T5. Svitim od 11 do 21.30 hod. Po zjisteni rasy tam davam strikackou tekuty uhlik. Uspech tak napul.Rostliny prosperuji docela dobre, krome blyxy, ale tam to je asi o kh. CO2 30mg/l, ph 6,8 kh v poledne 8,NO3 35.
Vecer uz ale kh leze nad 10. Mam v zasobe jeste osvetleni 2x30w (nebo i 1x30w). Pomuze zmena osvetleni se zmenou hnojeni nebo je zakopanej pes nekde jinde?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 15:58 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: pendergast
No, v machoch sa často vyskytujú zelené dlhé vláknité riasy (ako "žabí vlas"), ja som si tak isto zavliekol s Fissidens fontanus a nikdy sa mi nepodarilo zbaviť tej riasy tak, aby som sa nezbavil zároveň aj machu. :-O Na tej druhej fotke je riasa sivá - môže to byť pôvodne zelená riasa, na ktorú bol aplikovaný glutaraldehyd? ("tekutý uhlík") Alebo je to miesto vystavené silnému svetlu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 15:49 Muž pendergast [17] - RostlinyRe: zervan
To na prvni fotce i na druhe mam asi uz 2 mesice. Objevilo se to potom ,co jsem si neprozretelne koupil mech v Hornbachu :-( . Jsem nepoucitelnej. Rozleza se to soumerne. Namotavam na spejlu a je chvilku klid (2-3dny). Trochu prospiva kdyz davam do ohniska strikackou tekuty uhlik. Nekdy to zbela a zda se, ze je klid. Pak se to objevi zamotane u kobercovek nebo u stvolu hustych stonkovek. Do ted jsem nedelal zadny test vody. Jel jsem jen na oko. Kdyz jsem je vcera udelal,tak tam neni podle mne nic extremniho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 15:08 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: pendergast
To na prvej fotke sa mi javí ako jemná zelená vláknitá riasa a na druhej to ide do sivej farby, možno ruducha - jelení paroh? Alebo hynúca riasa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 14:33 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: ondrejfojtik
Dobre si zaarchivuj tieto fotky. Nemyslím to ironicky, ale úprimne. Je to ukážková sinica.
No aby som nebol OT, ty tam máš s riasami viac problémov. Neprekrmuješ?, meníš pravidelne vodu? , nemáš prerybnené?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 11:32 Muž pendergast [17] - Rostliny – Cladophora,rhizoclonium nebo obe dve?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim. Nejsem si jisty pri urceni teto rasy.Poradi nekdo co to je a co stim? diks
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2015 19:59 Muž pendergast [17] - RostlinyRe: ondrejfojtik
Ahoj. Resim taky rasu (asi Gladofora? Nejsem si jisty) :-) . Nasel jsem stranky: www.prirodni-akvarium.cz/… , kde je to pekne a odborne popsano. Snad Ti to pomuze :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2015 18:40 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: ondrejfojtik
Sinica, obvykle vzniká pri nadbytku fosforečnanov. Debata je tu: rybicky.net/forum/4641-sinice - resp. rybicky.net/forum/p66
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2015 17:25 Muž ondrejfojtik [1] – ???
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím,
prosím o radu co je to zač a jak to dostat pryč.
Díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2015 22:08 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: RBeil
RBeil napsal: Nedostatečný filtr, malý průtok a ještě menší objem filtračního materiálu = jelení paroh
Až taká jednoduchá matematika to nebude. Záplavu jelenieho parohu (a zelenej vláknitej) som mal cca pred rokom – z týždňa na týždeň v akva kalamita. Experimetnoval som s MCI, zjavne neúspešne ;-) I svetla som trochu pridal, ale to bolo viac ako 1/2 roka pred kalamitou. Vrátil som sa k PMDD, filter som nemenil a jelení paroh odišiel odkiaľ prišiel (tzn. nikto nevie kam ;-) )

Prikláňam sa oveľa viac k organickému znečisteniu - ako následok experimentu mi odhnili skoro všetky korene, ktoré sa rozkladali iste ešte hodný čas po skončení experimentu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2015 19:49 Marcel G Re: niky
Tipoval bych to na nějakou řasu z třídy Ulvophyceae (rod Cladophora, Aegagropila, Rhizoclonium nebo Pitophora → všechny jsou větvené) => viz www.prirodni-akvarium.cz/… .
Zkus mrknout na pár fotek (třeba ti to pomůže tvou řasu lépe identifikovat). Ke spolehlivému určení konkrétního rodu řas je obvykle potřeba se na ně podívat pod mikroskopem. Někdy pomůže i velká lupa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2015 15:40 Žena niky [13] Re: NHKG
tu bych asi poznala. Tato je opravdu větvená, ne moc dlouhá,poměrně křehká.Strukturu bych přirovnala k jávskému mech (ale ten to není)Tvoří spíše shluky v rostlinkách, ale prorostla i do písku ( když jsem ji odsávala, šly i kamínky)
Světlo je asi opravdu silnější, bohužel výrobce nikde neuvádí "svítivost" Kvůli tomu tam mám okřehek, který musím likvidovat co 3 dny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2015 15:31 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: NHKG
Ono jich je taky vic, zelenych vlaknitych ras. Nejcasteji blize k hladine (v hodne svetle) rostou dlouha nevetvena vlakna, kdyz je to hustejsi, vypada to jako zelene vlasy. Tohle je ale takove spis vetvene, a dela se to naopak u dna, v mistech, kde nejmene proudi voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2015 15:26 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: niky
Zelená, vláknitá. Zkus si pročíst témata o boji s řasou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2015 15:04 Žena niky [13]
Fotka k příspěvku Zdravím, poradí někdo co je to za řasu??Prorůstá mi mech,Pečuli ale najdu ji i na štěrku.Dá se dobře odstranit namotáním na špejli, ale do 2 dnů je zpět. Každý den přidávám Easycarbo a 2-3x týdně Ferox NPK. Rostliny rostou jako o život, ale řasa bohužel také :(
Daří se mi tam také zelené přisedlé. Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 22:08 Muž grunda [1781] - Cichlidy
já řasy, kromě přisedlé, neodstraňuji vůbec - ryby je mají fakt rády ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 21:36 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: RBeil
No hej, to už si dotyčný zváži, ako uzná za vhodné. Napr. mne sa zelená prisadlá riasa na kameňoch celkom páči, vyzerá to tak prírodne. Ale na listoch už moc nie :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 21:21 Muž RBeil [174] Re: romant
Tak e-shop je samozřejmostí, měl jsem namysli normální obchody. Obědnávat 300g KH2PO4, zaplatit 100,- na poštovném jen kvůli jedné složky, to už by stálo za zvážení nějaká metoda hnojení a dokoupit vše co bude potřeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 21:17 R Muž romant [27987] Re: RBeil
Tak třeba zde. akvarijni-hnojivo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 21:11 Muž RBeil [174] Re: zervan
Tak já peru filtr každý týden a je jak kafe, následně vyměmín půlku vody a mám klid. Odkalovat není co bo to si pápnou kytky. Ovšem brál jsem taky v potaz kolik rostlin má uživatel v akváriu a možná by častější krmení zafungovalo, přeci jen co akvárko to jiná rovnováha. A jako rychlá pomoc by to bylo možná dostačujíci než by třeba sehnal KH2PO4, který se těžko schání.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 21:01 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: RBeil
RBeil napsal: Ono co jsem si všiml tak mu pomáhá i nečistoty plavoucí v akváriu takže když je zachytí filtr, už je nezachytí řasa. Áno, ale vo filtri sa bude rozkladať tiež. Organické zvyšky sa z filtra musia odstrániť jeho čistením a zvyšky z akvária odkalovaním.

Ja v poslední době pozoruju že když se objevi GSA a začnu víc krmit, navýší se pravděpodobně fosfor a GSA ustoupí nebo úplně zmizí. S tým súhlasím, ale okrem fosforu sa zvýšia i dusičnany (čo nemusí byť problém) a tiež organické látky (čo si bude pochvaľovať ruducha).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 20:53 Muž RBeil [174] Re: zervan
Ono co jsem si všiml tak mu pomáhá i nečistoty plavoucí v akváriu takže když je zachytí filtr, už je nezachytí řasa. Ja v poslední době pozoruju že když se objevi GSA a začnu víc krmit, navýší se pravděpodobně fosfor a GSA ustoupí nebo úplně zmizí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 20:47 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: RBeil
To je príliš zjednodušený pohľad - jelení paroh som videl aj v akváriu v mnohonásobne naddimenzovaným filtrom. Filter rieši hlavne nitrifikáciu a s rozkladom organického znečistenia až toľko nepomôže. Zvýšenie množstva krmiva zvýši aj organické znečistenie, to bude kontraproduktívne - lepšie bude hnojivo (KH2PO4).

Inak i podľa mňa by to tam chcelo väčší filter, ale zase.. ak sa dobre rozrastú rastliny, nebude ho ani treba, pôjde len o to, aby prúdila voda (viac info v čerstvej debate rybicky.net/forum/9043-filtracni-media).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 20:37 Muž RBeil [174] Re: PecaSz
Nedostatečný filtr, malý průtok a ještě menší objem filtračního materiálu = jelení paroh, vyměň víckrát velké množství vody. Na tu přisedlou řasu zkus víc krmit -> z krmení a detritu budeš mít i potřebné živiny pro růt rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 20:28 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: PecaSz
Zelená prisadlá (treba zvýšiť fosforečnany) a pravdepodobne ruducha - jelení paroh (silné svetlo, organické znečistenie).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 20:27 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: PecaSz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 20:17 PecaSz – řasy
Fotka k příspěvku ahoj,prosim o radu o teto řase. zřejmě tam jsou dvě. přikládám foto a děkuji za případnou odpověd.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 14:44 jodynek
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Na vzrostlém Ceratopterisu se mi začala dělat řasa, která je vidět na přiložených fotkách. Rostlina vypadá, jak kdyby byla posypána černým prachem :-( Nepoznáte, co je to za druh, eventuálně, jak se jí zbavit? Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2015 17:24 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Davik59
Já to vidím jako ruduchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2015 17:01 Muž Davik59 [0]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku zdravim,muzu se optat co je to za rasu a jak se ji zbavit? diky :)
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2015 12:27 Muž Jambore [5] - Rostliny
Čerstvé akvárium, asi nezaběhlý filtr. Ručně odstraňovat. Po zaběhnutí filtru by měla postupně sama odeznět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2015 12:21 Muž Jambore [5] - RostlinyRe: Ferrari
Tipuji to na hnědou řasu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2015 11:12 Ferrari – Pomoc
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nevíte co je to za řasu. popřípadě co s tím, jestli to stačí setřít ze skla?
fotka 1 před dvěma dny
fotka 2 dneska
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 20:23 R Muž romant [27987] Re: infernus
Neboj, on se ti k tomu vyjádří jistě i někdo jiný, kdo má zelenější ruce než já, spíš sedláckej akvarista. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 20:21 Muž infernus [12] Re: romant
:-D Měl by jsi zavolat do opravny. Leckdy by se hodila :P Po dvou až třech týdnech, pokud by to bylo správné řešení, by se už něco projevit mohlo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2015 20:14 R Muž romant [27987] Re: infernus
Táák to po mě nechtěj, křišťálovou kouli mám dlouhodobě v opravě. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 20:11 Muž infernus [12] Re: romant
OK, jak dlouho mám čekat na změnu? 2 týdny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 20:02 R Muž romant [27987] Re: infernus
Uvidíš, jak se zatváří na to snížení osvětlení, při nezměnění toho hnojení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 19:53 Muž infernus [12] Re: romant
No, ale jak na ní? CO2 je tam dle mě dost, to si ještě radši ověřím testem od dennerle. Ještě jsem zapomněl napsat, že hnojím denně 4ml PMDD standardního složení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 19:45 R Muž romant [27987] Re: infernus
Taky bych si myslel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 19:42 Muž infernus [12] Re: romant
Fotka k příspěvku Ahoj, kdybych to neprojížděl několikrát dokola a nebyl už zoufalej, tak bych to sem nedával. :-( Dle mě je to Oedogonium, ale třeba se pletu...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 19:32 Muž infernus [12] Re: infernus
Fotka k příspěvku A ještě ta fotka.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 19:31 Muž infernus [12]
Ahoj, prosím pozná někdo co je to za řasu, případně jak se s ní dá bojovat? Jedná se o akvárium "dvoustovka". Řasa se objevila víceméně po odstranění stonkovek nebo po výměně filtru. Obojí je zřejmě možné. Momentálně mám jen 2 druhy kytek a to blyxu a staurogyne. Rychle rostoucí stonkovky vysazovat nechci.

CO2 je dost, ph meter nastaven na PH 6,45, co2 dodáváno z bomby. NO3 cca 30 mg/l. Výměna vody 1/3 týdně. Vypnutí jedné rampy a svícení 8 hodin denně jednou rampou s 2x LT 38W T8/865 NARVA s 2 hodinovou přestávkou.

Předem děkuji za vaše nápady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2015 18:58 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
Udelat to postupne muze, ale ono se v prirode taky setmi po proslunenych dnech a jen leje... kdo mel nekdy dovolenou, asi to zna dost dobre :) . Klidne bych to svetlo sejmul ze dne na den, rostliny nemohou byt takove cimprdliny, aby neco takoveho neustaly (ve smyslu nejakeho soku atp.) Vzdycky jsem sel na svetlo rovnou, zadne mazani se s postupnymi zmenami, a kdyz vyskocila rasa, svetlo dolu, neco jsem nezvladl, musim ubrat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2015 18:12 R Muž romant [27987] Re: Xarra
Můžeš to udělat postupně, co dva, tři dny ubrat půlhodinu. Ty listy který jsou postižený jsou listy starý a na novejch se to netvoří, jestli dobře koukám a to bych viděl jako normální, tedy z mého pohledu, jistě ten kdo je více rostlinně zaměřen bude mít názor jiný. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2015 17:53 Žena Xarra [3] Re: romant
Prave toto som vcera vecer urobila, ze som nastavila hodiny na 7 hodinove svietenie a prestavku som uplne zrusila. Asi znizit dobu osvitu je lepsie ako odoberat ziarivky. Takze uvidim ako sa to bude vyvijat. Dufam ze to teraz pre rastliny nebude sok, taka zmena zo dna na den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2015 17:17 R Muž romant [27987] Re: slavko
Tak určitě, regulace světlem je jednoduchá a bývá velmi účinná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2015 17:13 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: romant
Ono sa dá aj ešte kratšie ;-) Keď ma pred rokom prepadla epidémia rias, tak som na istý čas prešiel na 6 hod a potom zase postupne pridával
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.02.2015 15:39 R Muž romant [27987] Re: Xarra
Já bych to udělal ještě trošku jinak a to že bych nesvítil 11, ale jenom 8 hodin denně komplet.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [46] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 121139x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3020-jaka-je-to-rasa?od=2251