Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to řasa?

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Jaká je to řasa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2021 14:07 Muž _Rob_ [80] Re: Filip58
Trochu mi to připadá jako ruducha, ale možná klame kvalita fotky a je to sinice, což by byl hodně velký rozdíl :-) Sinici sem neřešil úplným zatemněním stačilo ubrat na světle a pravidelně odstraňovat. Ale i tma pomůže. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.05.2021 07:07 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Filip58
Je to sinice. Zkuste akvárium na pár dní co nejlépe zatemnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2021 23:07 Muž Filip58 [17] – Řasa
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, v 54ce se mi začala dělat na rostlinách i substrátu nějaká řasa nebo sinice. Jde to jednoduše setřít a je to slizké. Akva nepřerybněno, není nadbytek odpadních látek, dost rostlin, svítím 8 h, teď jsem ubral na intenzitě. Ráno tam dopadá chvíli sluníčko. Co s tím? Přijde mi to na sinici docela tmavé, ale mám podezření, že by to mohla být ona. Je to i trochu více cítit než normální řasa.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.05.2021 21:28 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: digisonic
U těchto substrátů jde hlavně o začátek, kde se má měnit častěji voda, než pak je běžná údržba. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2021 18:44 Muž digisonic [0] Re: vaclav
Tak jsem rozsivky odstranil (špejle, mezizubní kartáček, štětec), jde to lehce, vyměnil 2 l vody (v PO to bylo 5 l) a uvidíme, jak se to bude vyvíjet dále. U substrátu píšou 1x týdně nebo 1x za 14 dní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.05.2021 13:03 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: digisonic
Podle mě jsou to rozsivky, pokud jde o výměny vody u speciálních substrátů asi bych se rozhlédl po internetu, jak se má postupovat, ale určitě bych na tu výměnu vody přitlačil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   05.05.2021 12:58 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Buldr
Pokud takhle nejezdíš pravidelně tak krmení někam schovej ryby ten týden v pohodě přežijí a najdeš krásně vymydlené akvárium bez řas a občas ubude nějaká rostlina ale to většinou až po delší době. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2021 12:29 Muž digisonic [0] – Jedna nebo více druhů řas?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím zkušené akvaristy! Vyhodnotil jsem správně, že to co trčí a vlaje z trávy a stonkovky je Rhizoclonium? Svítím cca 9 hod., měním vodu 1x za týden cca 5 l. Měnit častěji? Díky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2021 10:10 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Buldr
To vypadá na rozsivky. Nevím jak si na tom s potomstvem, ale rádi mačkají vypínače a vytahují kabely ze zásuvek a o krmení ani nemluvím. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2021 18:30 Muž Sigiczek [2] Re: Martinek1985
Ano je to ciste na tomhle korenu, jinak v celem akva kdyz uz tak rasa minimalne a to zelena, ale tohle se tezce rozlezlo. Mam tam levatku zatim 1 a ta nic, zkusim to teda manualne odsat popr. natocit na kartacek. Dekuju!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.04.2021 18:19 Muž Martinek1985 [68] Re: Sigiczek
Podle fotky to vypadá, že to je na dřevu. S tím pomůže nějaký okružák nebo jen odsávat s výměnou vody a časem zmizí sama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2021 18:00 Muž Sigiczek [2] – Řasa na kořenu
Fotka k příspěvku Zdravím, prosím co to je za řasu a co s ní? :-( Jsem začátečník a dle atlasu a detailů na netu mi to připomíná všechny varianty :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2021 19:25 Muž KarásekLut [93] Re: vaclav
Diky za radu. Zkusil sem snizit dobu sviceni o 2 hodiny (intenzita se u toho seriove dodavaneho svetla asi neda snizit, respektive nevim jak) a vzal sem na to obycejnej zubni kartacek a opatrne sem to zkousel namotavat, tak uvidime jestli se to znova objevi a v jake mire. Diky za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2021 12:52 Muž Jirik [0] Re: ctibum
Ahoj, dnes budu motat a snížil jsem intenzitu a dobu svícení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.04.2021 01:16 Muž Xif [336] Re: Jirik
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj.
Dokonce nemusíš nic lepit.
Já si koupil mezizubní kartáček z krytkou.
Krytku sem nasadil z druhé strany, prostrčil špejli (krytka má na konci dirku) a hotovo.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2021 21:20 R Muž ctibum [6920] Re: Jirik
Taky jsem si to užil. Postupně mi zmizela po zkrácení doby svícení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2021 19:14 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jirik
Já jsem motal měsíc tak se připrav. Chce to občas něco změnit a zjistit, jestli je to horší nebo lepší. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2021 17:26 Muž Jirik [0] Re: ctibum
Kluci děkuji, už se těším na motání :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2021 17:10 R Muž ctibum [6920] Re: Jirik, KarásekLut
Zelená vláknitá. Viz odkaz na článek v záhlaví vlákna.
A jak píše Václav, nenasazuj šneky, ale nasaď mezizubák na špejli a motej... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.04.2021 16:50 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jirik
Tak chce to špejli a na konec třeba přilepit mezizubní kartáček nebo řasenku a natáčet a natáčet. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2021 15:49 Muž Jirik [0] Re: KarásekLut
Fotka k příspěvku Kolego mám to samý, poradí někdo co to je? Mám nasadit šneky?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2021 17:29 Muž KarásekLut [93] – Po pridani topitka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim. Ve Ctvrtek sem poprve pridal do akvarka topitko a po prijezdu z vikendu sem zjistil ze na listech mam nejakou rasu. Nevi nekdo pls co je to za rasu, cim je zpusobena a jak ji zlikvidovat? Diky moc
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2021 15:52 Muž Sigiczek [2] – Rasa + povlak
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim, dnes jsem se po 3 dnech co jsem nebyl u akva celkem lekl, co mi to v nem plave a u objeveni vetsiho mnozstvi rasy viz foto. Svetlo mam automaticke 16-22h na pul vykonu jinak pravidelne udrzovano. V pondeli jsem aplikoval poprve hnojivo seachem dle dvkovani. Rybky tam zatim nemam prosim co stim? Kdybych nejakou informaci nedodal rad upresnim. Dekuju!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2021 09:38 Brodys Re: Sid
Dobrá otázka a odpověď je zřejmě ne, nepotřebuji, ale vlastně je to nejrychlejší způsob ověření, že se jim daří :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.04.2021 06:45 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Brodys
...CO2 mám ve vodě až k samotné únosnosti... takže moc světla. Když ale uberu víc než pár procent, přestávají kytky bublinkovat...
A v čem je problém, když přestanou rostlinky bublinkovat? :-) Potřebujete je nutně "bičovat" k maximálnímu výkonu? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2021 23:22 Žena Venusa915 [8] Re: Sid
Ja som bola v tom , že staghorn - jelení paroh je niečo iné a ruducha- čierna štetinková riasa zase niečo iné. Po zadaní názvu compsopogon, to vyzerá asi aj u mňa tak ako na obrázkoch. Kde je toho ešte málo. Skúsim to asi opäť s tekutým co2 po troškách. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2021 20:44 Brodys Re: vaclav
Vím o nich, ale víš jak, rád bych řešil příčinu :-) Pročetl jsem Horáce a mám celkem podezření na mojí bandu pancéřníčků tone Ale už mám vymyšlené úpravy, aniž by musel kdokoli živý ven,tak snad se to zlepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.04.2021 20:27 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Brodys
Z toho dle důvodu mám parmičky černopruhé i když je dost často měním tuhle řasu sežerou jako první. Viděl jsem to v přímém přenosu, když jsem si dost zařasenou bucku zasadil k čelnímu sklu. Ubývala přímo před očima a do druhého dne byla rostlina čistá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2021 18:04 R Muž afc1886 [14685] Re: Brodys
Ahoj, ano jedná se o ruduchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2021 17:47 Brodys Re: Venusa915
Před chvílí jsem stříhal, venku řasa je spíš do tmavě zelena, odstranit ji z listu nelze. CO2 mám ve vodě až k samotné únosnosti, proud také, takže moc světla. Když ale uberu víc než pár procent, přestávají kytky bublinkovat. Úvaha, že prostě do akvária řasa patří a bude se držet na uzdě jen na pomalejších kytkách je asi naivní, že? smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.04.2021 16:19 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Venusa915
...Nevyzerá to ako staghorn na fotkách invitalu možno skôr ako ruducha (?) na fotke Brodysa...
Staghorn je ruducha. Zkuste mrknout na výraz Compsopogon.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2021 15:38 Muž 4Sima [1897] Re: Venusa915
Mě pomohlo mechanicky odstraňovat a lehce přidat CO2. Ono se to nezdá, ale to světlo je dost silné i na těch 60-70% výkonu. Můžeš zkusit ztlumit a eventuálně si hrát s délkou osvětlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.04.2021 13:48 Žena Venusa915 [8] Re: 4Sima
Toto som si našla aj sama. Ale popravde nič mi to nepomohlo. Svietim pomerne málo a CO2 nepoužívam vôbec. Ale po pridaní poslednej fotky od Brodysa si fakt niesom istá čo to je. Nevyzerá to ako staghorn na fotkách invitalu možno skôr ako ruducha (?) na fotke Brodysa ( možno je toho ešte málo na to aby šlo rozoznať trsy, je to v začiatkoch a všade sú fotky len pokročilých rias) ale tvorí sa to na viacerých rastlinách, aj na anubiase a hygrphillle.

A ďalšia vec je, že v invitale vždy odporúčajú použiť flourish excel, čo vôbec nerieši príčinu. To ho tam môžem liať donekonečna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2021 12:03 Brodys – Ruducha?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, je to ruducha? Čekal bych u sebe jiné řasy hmm
Děkuji za reakce.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2021 07:04 Muž 4Sima [1897] Re: Venusa915
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2021 06:27 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Venusa915
Asi "jelení paroh" (Staghorn).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2021 18:17 Žena Venusa915 [8] – Staghorn? Ruducha?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, prosím aká je to riasa a ako sa jej prípadne zbaviť?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.04.2021 12:45 Žena marshmallow [57] Re: Andy719
Vypadá to na rybicky.net/atlasrostlin/drepanocladus_aduncus . Taky ho mám v akváriu. Rostl v květináči u anubiasu, tak jsem ho hodila do akvária taky a mám z něj fajn keřík :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2021 12:07 Muž Andy719 [2] – Řasa anebo mech Peacock moss (Taxiphyllum sp.)?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj,

omlouvám se za možná hloupý dotaz, ale jsem začátečník a nevím si rady.

Při založení akvárka (konec ledna 21) jsem se na kořen snažil nasadit mech Peacock moss (Taxiphyllum sp.). Moc se ale nechytil, tak po nějaké době šel pryč. Na kořenu mi zůstaly nasazené jen anubiasy. Před nějakou dobou mi ale z kořenu a z anubiasů začalo z ničeho nic "cosi" zeleného vláknitého vyrůstat - viz fotky. Myslel jsem si, že to je ten původní mech, který se nakonec nečekaně chytil a začal prosperovat.

Poslední dny jsem ale pod četbou akva článků začal trochu obávat, jestli to ale namísto mechu nakonec není nějaká zelená řasa (Cladophora?), protože mi to začalo růst i v místech, kam jsem při založení akvárka žádný mech nedával (viz foto se zasazenými cryptocorynami - u nich se cosi zeleného dělá na dně u jejich stonků).

Můžete mi, prosím, poradit, jestli mi to opravdu roste ten mech a mohu být klidný, anebo jestli to je nějaká řasa?

P.S.: Z fotek si můžete všimnout, že tam mám na listech i hnědou řasu - toho jsem si vědom a snažím se s tím (zatím spíše marně) bojovat.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2021 20:05 Žena lenkalor [580]
Fotka k příspěvku Znovu přidávám fotky zvláštní řasy. Pomalinku přirůstá na starých listech microsorka a jednom kořenu anubiasu. Na pohmat je jakoby gumová.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2021 06:18 Jiří Re: Vladimir
Jo,jo, teď jsem překopal hnojení, tak doufám, že se to začne rovnat. Jinak každej kdo se s tím potkal, tak říká, že chvíli potrvá. Tak děkuji za tip a budu doufat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2021 22:19 Vladimir Re: Jiří
S týmto sajrajtom som aj ja dlho bojoval. Nepomáhali ani časté výmeny vody. Zabralo až keď som začal hnojiť. Hlavne fakt pomohol ten pomer dusík fosfor. Dusík udržiavam na 10mlg a fosfor 1mlg.+ draslík a Fe na 0.25 až 0.5.akvarko je jak kryštálova studanka, po riasach ani pamiatky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2021 13:16 Muž JirkaBery [32] Re: Jiří
Rozsivky? Taky jsem je měl, pomohlo měnit vodu, odsávat je, a nejvic práce asi udělaly parmicky a otici a asi i trpělivost, že se akvárium konečně zaběhlo. Jak mě to štvalo, protože to nevypadalo hezky, tak teď po těch chuchvalcích není ani památky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2021 11:25 Jiří – Šlem
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, potřebuji poradit copak je tenhle fujtajbl.Jsem amatér a už jsem snad prolezl co se dá. Provádím pravidelnou výměnu 1 x týdně 1/3 vody a čištění kartáčkem to spíš roznáší.
Děkuji za radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.03.2021 18:55 R Muž ctibum [6920] Re: mt.masak
Zásobní substrát, přihnojování, 1000 lm na 26 litrů, byť stažených, málo rostlin... Můj tip - nerovnováha.
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2021 18:49 Muž mt.masak [3] – sbírka řas
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku mám toho více. Bojuji se slepou hladinou a zároveň s řasou. Prozatím jsem utlumil světlo a při výměně vody (denně / obden) 50-60% aplikuji i na postižená místa tekutý dusík od Easy Life (stříkačkou). Bez úspěchu, takže budu rád za pomoc při identifikaci a léčbě. Deník a měření mám vyplněno. Díky moc!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2021 15:55 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Boris Břitva
Zatím jsem se se situací že by to vedlo k nějakým potížím nesetkal. Většinou zmizí tak jak se objevila a nebo jí osazenstvo zbaští. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2021 15:45 Boris Břitva Re: vaclav
Mechovky jsem taky tipoval, ale na pohyb to nereaguje, zkoušel to špejlí a nevšiml jsem si žadné reakce. Takže asi spíš ta houba? Pokud vím, tak houby většinou samy zmizí, takže se nemusím strachovat, že by to zamořilo i zbytek akvaria a případně zlikvidovalo krevety?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2021 15:28 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Boris Břitva
Budou to opět mechovky, měly by reagovat na pohyb. Další možnost je nějaká houba ale spíše bych dal na tu první možnost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2021 14:50 Boris Břitva – Řasa, plíseň, houba, živočich. Co to je?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, v akvariu se mi objevila tato "věc". Zblízka to vypadá jako shluk malých bublin. Vyskytuje se to na skle a na několika roslinách viz. foto. Nevíte o co se jedná? Děkuji. :-)
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 121200x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3020-jaka-je-to-rasa?od=201