Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to řasa?

 

NápovědaFórum » Řasy  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Jaká je to řasa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.02.2024 19:53 Žena Starka [204] Re: KatkaTlusta
Možná by nebyl marný octovy test, kdo ví, co to jsou za kameny. Rostliny tak či tak uhnivají. Nebylo by marné založit prezentaci a fotku celého akva pro lepší rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.02.2024 14:37 Muž Sha [500] Re: KatkaTlusta
rybicky.net/forum/4641
Váš příspěvek patří do vlákna v odkazu výše. Jedná se o sinici a v diskuzi najdete kvantum rad, jak se sinice zbavit.
Edit: V první řadě přidejte spoustu rychlerostoucích rostlin a pravidelně měňte vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2024 13:38 Žena KatkaTlusta [0] – Zelený povlak
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Ahoj, v akváriu se mi udělala podivná vláknitá řasa temně zelené až tyrkysové barvy. Na řase se drží bublinky. Nevíte někdo co by to mohlo být a jak to zlikvidovat ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.01.2024 17:06 R Muž Anthrax [4730] Re: Ivanka
Spíš než na přípravek bych to viděl v tomto stavu na znovuzaložení. Ale ani to nepomůže dlouhodobě. Tenhle stav se bude dokola vracet, pokud se neodhalí a neodstraní příčiny vzniku té sinice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.01.2024 16:34 R Muž afc1886 [14631] Re: Ivanka
Chtělo by to vytvořit prezentaci akvária, ale vypadá to na sinici. Více informací najdeš tady rybicky.net/forum/4641
Ale jen tak z fotky se nedivím tomuto stavu, například kvůli absenci živých rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2024 16:31 Pavlik Re: Ivanka
Ano jsou bohužel, ale to co jde vybrat z akvária tak ven. Pak dát přípravek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2024 16:29 Žena Ivanka [1] Re: Pavlik
vďaka ano už som trochu pohladala a zda sa ze su to tie sinice. objednala som ten pripravok z invital tak verim že to pomôže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2024 16:11 Žena Ivanka [1] – Ako sa zbavit tejto riasy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim, potrebovala by som poradit ako zatocit s touto zelenou riasou alebo co toje. O akvarium sa staral manzel ale tiez nevie co s tym, takze je to na mne a ja som totalny amater. Akvarium som uz raz vycistila ale objavilo sa to znova pokrylo rastliny a kazdy povrch vlatne. Rybky ziju ale vyzera to hrozne. Dlho bolo akvarium krasne potom sme sa rozhodli vymenit strk a pozadie a priniesli sme aj nove rybicky a teda asi sme si to tam nejako zaniesli.
Vedeli by ste mi dat nejake rady okrem toho ze to musim vsetko vyhodit a zalozit akvarko nanovo to je posledna moznost. Existuje nejaky pripravok ktory by zabral?
Naposledy som kupila sanidenn akvarium ale neviem nezda sa mi ze by to zabralo. Vdaka za akekolvek rady.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2024 18:55 Muž Rovano [228] - RostlinyRe: Elektronikar
Vypadá to jak začínající ruducha.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2024 18:21 Muž Elektronikar [126] - živorodky, Platy, Mečúňe a Rastliny – Čo je to za riasu?
Fotka k příspěvku Viete čo je to za riasu? Objavia sa mi v malom akváriu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2024 16:34 Žena tramtra [3202] Re: Freedlo
Taky zkus trochu přistínit postižená místa. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.01.2024 20:05 Muž Freedlo [177] Re: Sha
Jj to byla asi jedina podobna moznost co jsem v clancich nasel. Ale nektere fotky byly dost odlisne. Nicmene pokud to staghorn, tak priciny jsou:

Nedostatek CO2 a špatná či žádná cirkulace vody. Vyskytuje se v akváriích, kde se akumuluje špína a překrmují ryby. Dále jí způsobují nedostatečné výměny vody či špinavé filtry.

Nekde zase ctu, ze to muze byt nadmernym hnojenim stopovymi prvky, ktere hadam, ze jsou obsazeny v micro aquagroweru, ktery davkuji.

Zkusim vycistit filtr, aplikovat excel nebo odsmiknout napadene listy a ubrat na micro prvcich?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2024 19:42 Muž Sha [500] Re: Freedlo
Není to staghorn?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2024 19:16 Muž Freedlo [177] – Copak to je?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj
Snazim se identifikovat tuto rasu a moc mi to zatim nejde:/
Poradil by mi nejaky mistni rasobijec? X-) X-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   12.09.2023 09:57 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Yamaha
...Teraz som sa vratil k dlhsiemu a intenzivnejsiemu svieteniu bez co2...
No a tady je hlavní příčina vašeho současného problému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.09.2023 09:17 R Muž afc1886 [14631] Re: Yamaha
Prezentace akvária by taky mohla pomoci nalézt příčinu problému. Za mě je toho světla celkem dost a ten tekutý uhlík taky není to pravé ořechové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.09.2023 22:38 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Yamaha
...No to biogenne odvapnenie sa mi nejak nezda... pH 8-8,5; KH 7. Cez tyzden skusim zapojit CO2, uvidim ci pH klesne... Islo to dost tazko zoskrabat...
Jak vyšší pH, tak skutečnost, že ten povlak jde těžko seškrábnout, naopak potvrzují, že jde o biogenní odvápnění. Snížení pH, nejlépe pod 7,0, ("ideálně" kolem 6,5), při KNK kolem 1-2 mmol/l, (2,8-5,6°dKH) by mělo s problémem pomoci. A to nejen díky rozpuštění vzniklého uhličitanu vápenatého, tvořícího krustu, ale i díky zlepšení dostupnosti živin a tím výraznému zlepšení podmínek pro rostliny. Pak ani nemusí být nutné ubírat na intenzitě osvětlení, možná právě naopak si rostliny řeknou o větší intenzitu nebo prodloužení doby osvětlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2023 21:40 Yamaha Re: ctibum
Islo to dost tazko zoskrabat. To biele to uz presvita biely papier pod listom. Musel som riadne rypnut aby som to dal dole. Citit to nejak nieje. Nevonia ani nezapacha
:-)
Akva 150L
Led svetlo 40W studena biela + 20W tepla biela
Teraz svietim 10hodin denne na 75% vykonu
Filter jbl1502

Pol roka po zalozeni akvaria rastlinky krasne rastli. Po pol roku zacala tato pliaga. Ubral som svetlo na 50% a 7,5h denne nepomohlo. Kupil som co2+ atomizer pol roka som pustal co2 ziadna zmena, tak som to odpojil. Teraz som sa vratil k dlhsiemu a intenzivnejsiemu svieteniu bez co2. Pridavam 1x do tyzdna hnojivo Nitro a 2-3x do tyzdna tekuty uhlik.
Rastlinky stale stagnuju a po kratkom case sa vytvori tato "riasa" na starsich listoch. Skusim este to co2 ci sa rastlinky nenastartuju ked je svetlo intenzivnejsie. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2023 20:29 Muž skypi [248] Re: Yamaha
Myslím, že je to jeden z druhů sinice.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2023 20:10 R Muž ctibum [6838] Re: Yamaha
Hádám z fotky, víc informací moc nebylo... hmm
To bílé pod setřeným je co?
Je to nějak cítit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2023 19:06 Yamaha Re: Sid, ctibum
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku No to biogenne odvapnenie sa mi nejak nezda.PH 8-8,5; KH 7.
Cez tyzden skusim zapojit CO2, uvidim ci ph klesne.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.09.2023 12:05 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: ctibum
Biogenní odvápnění je velmi pravděpodobné. Otázkou je, který prevít (řasa) je způsobuje.
Určitě by nebylo od věci upravit (snížit) pH a možná i intenzitu osvětlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.09.2023 07:01 R Muž ctibum [6838] Re: Yamaha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2023 20:12 Muž Freedlo [177] Re: Yamaha
GSA to nebude. To je takova zelena teckovita, blbe sundatelna rasa - mel sem ji na listech a skle a pomohl Fosfor. Alespon jsem ji oznacil za GSA rasu dle google investigativy:-D

S timhle bohuzel nepomohu..s jinejma rasama ‘zatim’ nemam zkusenost:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2023 20:00 Yamaha Re: Freedlo
Skusal som to oklepat ale nejde to. Je to japanese soil.Mas pravdu casom sa velmi droli a to ho mam rok a pol. Dnes som cistil filter externy jbl1502 po dvoch tyzdnoch, bol neskutocne spinavy, ale nie od vykalov, ale komplet cierny od toho substratu.
Ono sa to objavuje na starsich listoch,tipoval by som to este na GSA riasu. Skusal som tekuty uhlik aplikovat striekackou, pomoze to, ale len na chvilu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2023 19:31 Muž Freedlo [177] Re: Yamaha
To spis vypada jak kal z toho japanese soilu co tam mas (nebo podobneho substratu,ktery se droli)

Nejde to jen ‘oklepat’?;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2023 19:12 Muž jab63 [1417] - BorneoRe: Yamaha
Ruducha to není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2023 17:17 Yamaha – Ruducha
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobry den, vedel by niekto poradit ci sa jedna o ruduchu, alebo je to nieco ine? Vdaka
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.06.2023 17:42 Muž Rovano [228] - RostlinyRe: Petr200
Ztlumil bych světlo. Zabil tím 2 mouchy možná jednou ranou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2023 22:49 Muž Petr200 [0]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, chtěl bych touto cestou poprosit o radu. Na rostlinkách se mi dělá řasa, která rostlinky barví do tmavě zelené až černé barvy (asi GSA řasa?), také se v akváriu vyskytuje zelená řasa - především na kamenech (asi Spirogyra) a také zelená řasa na mechu (asi Rhizoclonium), viz foto. Všechny rostlinky se hýbají, tak doufám, že proud je dostačující. Také vím, že mám velmi tvrdou vodu z kohoutku, ale může taková voda způsobovat všechny tyto problémy?

Také bych se chtěl zeptat na chování ryb. Na fotce jde vidět, že se cca po 4 hodinách svícení zdržují pouze v jedné části akvária, kde je relativní stín. Je to normální? Může být na rybičky světlo příliš ostré?

Parametry akvária (nemám totiž aktualizovanou prezentaci):
založeno - cca před rokem
objem - 180l
biotop - 20x neonka, 10x razborka, 8x otík, 3x neritina zebra, 3x parmička
dno - spodní vrstva Tetra ConcreteSubstrate, horní vrstva Vulcano Black
filtrace - Oase Biomaster Thermo 600, spodní košík Eheim mech, další košíky Matrix, horní košík jemný molitan + purigen, přívod rampou na kratší straně
světlo - Chihiros WRGB Slim II., stažené na 80%, svítím 7 hodin
CO2 - Invital plynné dávkování (aby byl drop checker zelený)
krmení - Tertramin mini granules, 2x denně
hnojení - Invital Ferox, Invital Nitrogen, Invital Phosphorus - dávkování dle doporučení výrobce
údržba - 1x týdně výměna 1/3 až 1/2 vody, zastřihnutí rostlinek, omytí skla a odkalení
voda - přímo z vodovodu - ph 7,5, železo < 0,02 mg/l, dusitany < 0,006 mg/l, dusičnany 27 mg/l, mangan < 0,02 mg/l, vápník a horčík (tvrdost vody) 5,4 mmol/l, chloridy 93 mg/l, sírany 175 mg/l

Moc děkuji za jakýkoliv nápad a radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2023 20:12 R Muž Anthrax [4730] Re: Václav L.
Ahoj. Podle třetí fotky to nejspíš vypadá na zatvrdlou rozsivku. Bez bližších informací o nádrži a o vodě, těžko říct co je příčinou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2023 19:18 Václav L.
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den všem
potřebuji poradit jaká je toto řasa. Rostlinám odumírají listy. Je to způsobeno nedostatkem nějaké látky nebo za to může ta řasa? Vodu měním 1 za Týden občas za 14 dnů. řasu se snažím vždy odstranit ale zase naroste. Děkuji za radu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2023 10:03 Muž skypi [248] Re: Dodo010
Myslím, že je to bohužel jeden z druhů ruduchy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.05.2023 00:26 Muž vlka [3426] Re: Dodo010
Na tolik rybiček faktys málo rostlin a paví očka jsou celkem velká ,,čuňátka,, takže dost do vody nadělají a spolu s plnou palbou WRGB světla bude řasa. Něco k řasám...
www.vitaplant.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2023 20:26 Dodo010 Re: vlka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2023 20:14 Žena Starka [204] Re: Dodo010
To je jak kdybych se dívala k sobě do akva. Nejsou to rozsivky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2023 19:45 Muž vlka [3426] Re: Dodo010
Škoda, že nemáš fotku celého akvária. Přijde mi tam žalostně málo rostlinek. V začátku akvarko doslova narvu rostlinkama a až se zaběhne, vytřídím co roste a co ne. Založ podrobnou prezentaci a někdo zkušenější poradí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2023 19:16 Muž Sha [500] Re: Dodo010
Akvárium je zřejmě čerstvé. Svítíte sice jen 8 hodin, ale asi naplno. Ztlumte intenzitu světla. A glutaraldehyd klidně přestaňte používat. Prezentace akvária je základem pro rady zkušených.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2023 18:35 Dodo010 – Čo je to za riasa? Prosím o pomoc
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím akvaristi, prosím Vás viete mi povedať čo to mám za riadu na rastlinách? Robím pravidelnú údržbu, svietim cca 8 hodín denne wrgb svetlom, pridávam tekutý uhlík no na rastlinách sa nie a nie zbaviť takej hnusnej riasy.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2023 20:43 Muž Lewran [2] Re: Anthrax
Jo, díky, za to smazání v tom druhém vlákně,no myslím, že to bude ono co jsi psal, už jsem si to našel co to znamená.Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2023 20:36 R Muž Anthrax [4730] Re: Lewran
Na kořenu nevím, co je. Ohledně rostlin si vyhledej a porovnej pojem biogenní odvápnění. Je to na omak tvrdé? Ale je to střelba na slepo. Těžko tipovat bez fotek rostlin a informacích o nádrži. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2023 20:13 Muž Lewran [2]
Fotka k příspěvku Dobrý den, nevím kam to dát, v akvárium se mi objevilo tohle na kořenech a na jednom kameni, AQ je založené přes 2 roky a tohle jsem tam nikdy neměl.Nevíte co to může být?Děkuji

tak jsem to objevil i na listech, napadlo mne , že ty bíle skvrny na rostlinách může být vysrážení CaCO3 na listech, dával jsem vápník od profiplant Ca poslední měsíc.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2023 17:23 Muž Redsnake [52]
Fotka k příspěvku Ahoj, muzu poprosit o identifikaci rasy pripadne tipy na jeji odstraneni? Resp. co ji muze typicky zpusobovat?
Ja si porad nejak nejsem jist, je prevazne na akvarijni technice jako topitko, dropchecker a co2 difusor.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2023 21:08 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Martin420
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2023 20:12 Martin420 – Cosi na kořenu
Fotka k příspěvku Dobrý den. Může mi někdo říct, co to je nebo proč to je?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.01.2023 09:37 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: alfaCad
V modrám rámečku je článek o řasách tak si vyber. Za mě je to ruducha neboli jelení paroh. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2023 08:52 alfaCad – prosím o radu
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim, prosim o radu o jakou se jedná rasu. Dekuji moc!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2022 17:47 Muž vlka [3426] Re: Sofia
Povlak se v nově založených akváriích sem tam udělá, většinou ale sám zmizí. Tvoje dno mi přijde nevhodné - ostré kamínky. Snad i žalostně málo rostlinek. Založ si podrobnou prezentaci i s fotkami a všemi údaji, pak se líp radí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2022 15:45 Sofia – Aká je to riasa
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý deň všimla som si že sa mi v novo založenom akváriu začala tvoriť zvláštna riasa.Mám ju v celom akváriu
Prikladám fotografie hádam je to aspoň trošku vidieť je to taký biely povlak
Vedel by ju niekto identifikovať?
Vopred ďakujem
 

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 121138x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3020-jaka-je-to-rasa