Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sinice

 

NápovědaFórum » Řasy » Sinice 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Sinice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2023 22:41 Muž Dido [44] Re: vaclav
A aké by mali byť ideálne hodnoty mg a ca v mg/l? Ja mam podľa jbl 10 mg/l horčík a 45 vápnik. Je to dobre?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2023 17:47 R Muž vaclav [14310] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Zdencek
Nejvhod­nější poměr hořčíku k vápníku je 1:2 až 1:3. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2023 09:50 Muž Zdencek [0] Re: Lojza007
Reverzní osmózu jsem nezkoušel, ale možná by to mohlo být řešení. Vstupní vodu mi vodovody dávají tuhle:
NO3 - 19,7 mg/l
Mg - 7,4 mg/l
Konduktivita - 48,8 mS/m
Ph - 7,42
Ca - 57,3 mg/l
Fe - 0
tvrdost - 1,73 mmol/l
sírany - 84,9 mg/l

Oproti jiným lokalitám je obsah síranu 2x větší, nevím jestli to má vliv na sinici, ale minimálně nesplňuje doporučené poměry k ostatním prvkům
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2023 09:16 Muž Lojza007 [1041] Re: Zdencek
Nemohlo by být v takto extrémním případě řešení voda z RO a ruční přimíchání prvků? Tady to dost vypadá, že je problém už ve zdrojové vodě a dokud se zdroj nevyřeší, bude to nekonečný boj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2023 08:57 Muž Zdencek [0] Re: stetinka
Ahoj, ja bojuji se sinicí už dva roky a taky mi nic efektivně nepomáhá. Zkouším si hrát s poměry dusíku a fosforu docela dlouho (Redfield ratio - google ukáže tabulku vhodných poměrů) a sinice při některých poměrech roste lépe a někdy hůře . Vliv na to můžou mít i jiné prvky, které mohou fungovat pro dusík nebo fosfor jako blokátory. U mě má vliv železo, které když nedávkuju pravidelně tak mi rostliny stagnují a sinice bují. Když železo dávkuji pravidelně, tak rostliny rostou jak o závod, ale k sinici se přidá zelená řasa, ruducha a prachová řasa. Pořídil jsem i CO2 systém, což je sinici úplně jedno, ale kytky lépe odolávají. Jinak jsem zkoušel z chemie Blue exit, Acriflavin oba mi zabrali až po zdvojnásobení až trojnásobení doporučeného dávkování, ale sinice se dřív nebo později vrátila (nejdéle snad 3 měsíce byla pryč). Teďka experimentuju s peroxidem vodíku, tak uvidíme. Chemie samozřejmě řeší důsledky a ne příčinu, ale alespoň si kytky mají čas odpočinout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.07.2023 23:13 Muž Dido [44] Re: stetinka
Ahoj. Ja som si tiež užil túto pliagu. Vyše roka som sňou bojoval. Nepomáhalo nič, absolútne nič. Zatemnovanie, chémia, uv lampa na sinicu nefunguje. Nakoniec zabral ten pomer fosfor dusik. Neveril som tomu ale sinica zmizla pred očami. Doslovne. Do týždňa bolo ponej a už mám akvarium dva roky čisté. Skus buď pomer dusik 10mg/l a fosfor 1mg/l. Alebo dusik 20 a fosfor 2 mg/l. Alebo ešte môžeš tak ze koľko máš dusiku vydel to 16.napr. ty máš dusik 30mg/l. 30:16=1,875.tak skus aby si mal fosfor skoro dva. Jasne ze to neodhadnes úplne presne. Ja mam na fosfor sera test a som s nim spokojný. Vyskúšaj tento postup a uvidiš. Držím palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2023 13:06 Muž Lojza007 [1041] Re: stetinka
Pokud se nepletu, tak na sinice by mohla pomoct UV lampa. Ale jinak bych mimo to doporučil i rozbor vody aspoň u Profiplants, aby bylo jasno, kolik je jakých prvků, jestli není problém v nějakém nedostatku nebo přebytku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2023 12:59 Žena stetinka [270] Re: stetinka
Ahoj, stale me trapi ty neskutecny sinice. Uz je to min pul roku a furt mi masivne okupuji akvarko. Nadrz byla puvodne huste osazena jak stonkovkama tak echinacema a kryptokorinama. Pak najednou rost stydim liny prestaly rust. Hnojila sem Flourishem. Nezabralo to a pak zacala ta svinska sinice, pokryva uplne vsechno, stale ji odsavam, ale nemizi. Zkusila jsem hnojit Nitrate i fosforem. Nevim, jaky ma byt pomer, ale urzovala jsem fosfor na 0,5-1 a dusik na 30. Ale nepomohlo to. Vyprala jsem k filtr i kdyz prutok byl furt dobrej. Vodu menim po tydnu. Sinice je vsude. Jak u dna tak k na plovouckach. Vsechny rostliny stradaj. Uz nepomaha i 4 denni zatmeni nadrze. Muze mi nekdo prosim poradit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2023 15:26 Žena stetinka [270] Re: Jozef
Nemam zadny substrat, jsem stara skola, mam jen pisek z flexiobklady. Takze muzu brat za smerodatne, ze vodu testuji normalne z hladiny?
Zkousela jsem totiz otestovat i druhe akvarko, ktere je pekne a vse slape a roste jak ma a ukazalo mi to fosfor taky temer na nule. ( testy mam od Sery)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2023 14:47 Muž Jozef [268] Re: stetinka
stetinka napsala:Jde mi o to, ze jsem v jedne diskuzi cetla, ze pry nema cenu merit fosfor ve vode, ze se musi odebirat voda ze dna. Je to pravda?
To platí podľa mňa iba pri "aktívnych" substrátoch, ktoré pohlcujú "prebytočné" živiny...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2023 13:47 Žena stetinka [270] – Sinice a fosfor
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj. Mela jsem par let v pohode fungujici akvarko. Jako je taky v prezentaci (180 l, juwel). Pak najednou prestaly rust rostliny, z bujne vegetace, jez jsem neustale darovavala se najednou stalo stagnujici az neprosperujici akva. Pak zmizel okrehek ( dodnes zustava jen ve filtru) a salvinie uhnivala a neprirustala. Zacala sem hnojit seachem flourish. Akvarium beze zmeny. Objevila se sinice. Posleze jsem ( bez testu) z odchazejicich plovoucek, usoudila, ze chybi dusik. Zacala prihnojovat seachem nitrogen. Salvinii se zacalo darit. Sinice ale rozjety. Dvakrat jsem na par dni zatemnila akva, sinice se ztratila, ale po par dnech navrat. Docetla jsem se, ze to nemusi byt jen chybejicim dusikem, ale i pomerem N:P. Takze jsem koupila testy na NO3 a PO4. Dusik byl na 25 a fosfor nula. Ten je dnes diky tomu, ze hnojim Easy Life Fosfo ve vysokych davkach konecne na 0,5 mg/l. Je mozne, ze jsem musela dat 3 nasobnou davku fosforu? Ryby v te 180 jsou 6x M.praecox, 20x T. krvava, 6x mala makrakanta. Krmim tak obden, takze prirozenyho fosforu asi malo. Jde mi o to, ze jsem v jedne diskuzi cetla, ze pry nema cenu merit fosfor ve vode, ze se musi odebirat voda ze dna. Je to pravda? :-O
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2023 07:24 Muž pepesepe [9] Re: Tico
Ahoj, taky mám stejný problém se sinicí a zkoušel jsem dávat kys. salicylovou. Jak uvádíš, její rozpustnost ve vodě je minimální, ale v alkoholu se rozpouští krásně. A navíc alkohol by měl podporovat bakterie v půdě-jak tady někdo uváděl dříve. (vodka, ocet, cukr)
Ale taky mi to zatím na sinici s kyselinou salicylovou moc nejde. Asi vyzkouším peroxid vodíku a uvidím. Pepa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2023 16:57 Muž Tico [2]
Tak, a je tu update mého boje se sinicí. Co se týče aspirinu - zkusil jsem 2 cykly, jeden se zatemněním, ale ta modrozelená potvora se jenom přeskupila a bujela dál. Nechal jsem si v lékárně odvážit 2 gramy kyseliny salycilové a zaútočil havní složkou Blue exitu. Použil jsem dávkování podle výrobce originálu, ale jelikož jsem trošku zanedbal teoretickou přípravu, první 4 dny jsem do akvária nadávkoval jenom první pětinu celkové "nálože", a pátý den pak jednorázově zbytek. Modří asi tuší - rozpustnost kys. salycilové ve vodě je pouhých 0,1g/l a já napodobil originál rozpuštěním 2g v 200ml vody. A to, co jsem považoval jen za pěnu bylo 80 procent nerozpuštěného prášku hmm . Každopádně po pěti dnech byla ve vodě celková dávka, sinice to subjektivně trošku brzdilo, ale za pár dnů začlo zase nepěkné bujení. Rostlinám to nijak nevadilo, E. bleheri nasadil na květ, anubiasy se docela rozjely. Asi jsem si vyšlechtil během několika měsíců, kdy nějak nebyl čas a chuť, a v akvárku přežilo jen pár kryptokoryn, nějaký rezistentní kmen či co :-) Poslední naději jsem vložil do 10% peroxidu vodíku a druhý den dávkuju 10ml/100l - tady už efekt nastoupil, povrch povlaků sinic zešedivěl, povlaky ustupují, rostliny se zase můžou nadechnout. Rostlinám to zatím zdá se neuškodilo, újmu neutrpěl ani plůdek (asi od dánií malabarských), který mi roste v přepadovém filtru vedle nádrže.
Nabízí se otázka, jak je to s tou kyselinou salycilovou - jednak výrobce má nějaký trik, kterak do 200ml balení rozpustit 2g kyseliny, a možná to promile astaxantinu tam hraje větší roli, než jen barvení roztoku. Objednal jsem pro jistotu pár pytlíků KNO3 a uvidíme...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2023 20:14 Muž skypi [228] Re: Richo
Peroxid vodíku lze zakoupit v 10% , 12% koncentraci jako "technický", podstatně levněji např. u bazenářů,ale... Opatrně, přečíst příbalový leták a raději naředit na tu 3% koncentraci. Nebo koupit nejlépe rovnou ten z lékárny a další látky v něm neřešit, koncentrace při doporučeném použitém množství v běžném akva jsou bezvýznamné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2023 12:50 Muž Sid [6538] - RostlinyRe: Richo
Neřešil bych. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2023 12:23 Muž Richo [11] Re: Sid
No právě, že ty konzervanty obsahuje Peroxid vodíku z lékárny (www.drmax.cz/… -záložka popis), tak jsem se ptal, jestli je i nějaký peroxid vodíku bez těchto látek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2023 11:46 Muž Sid [6538] - RostlinyRe: Richo
Každá chemická látka je nebezpečná - záleží jen na koncentraci. :)
Vámi zmíněné přídatné látky jsou konzervanty. Netuším, jestli a proč by měly být pro vaši potřebu nutné(?).
Běžná koncentrace peroxidu vodíku je 3%. K dostání např. v lékárnách. S koncentrovanějšími roztoky je potřeba pracovat "v rukavičkách" a vědět, co dělám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2023 11:31 Muž Richo [11] – Peroxid vodíku
Doporučuje se tady Peroxid vodíku. Ve složení je uvedeno: Pomocné látky jsou stabilizační přísady kyselina benzoová a difosforečnan sodný.
Jsou to bezpečné látky? Nebo je nějaký Peroxid vodíku i bez těch pomocných látek?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2023 10:23 Muž Sid [6538] - RostlinyRe: Tico
Jsem téhož názoru, že kyselina salicylová má pozitivní vliv na rostliny. Proto ji používám jako prostředek (stresový hormon) proti patogenům u terestrických rostlin. :-)
Možná by stálo za to, pohrát si s touto látkou i v akváriích? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2023 09:36 Muž Tico [2] Re: Sid
Hnidopíchanec akceptován :-) Jasne, v MSDS je uvedena "Salicylsäure" a vzhledem k tomu, ze dle Franka kys. acetalsalicylova zastavuje rust drkalek, jsem si to zbrkle spojil. Kazdopadne i ta kys. salicylova jde koupit za hubicku. A asi bude i lepsi vzhledem k prospesnosti rostlinam.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.04.2023 14:11 Muž Sid [6538] - RostlinyRe: Tico
...Dalsim "zjistenim" autora studie bylo, ze druhy zatimco druhy testovany pripravek byl na bazi salicylatu, u Blue Exitu se slozeni nepodarilo zjistit. To podnitilo moji zvedavost a zapatral jsem po bezpecnostnim listu (MSDS) Blue Exitu a jake prekvapeni - 99 procent voda, necele procento kyselina salicylova (acylpirin) a maly zbytecek astaxanthin (na obarveni)...
Jako správný hnidopich upozorňuji, že Acylpyrin se nevyrábí z kyseliny salicylové, ale jejího derivátu - kyseliny acetylsalicylové (analgetikum). Ta první jmenovaná se používá např. v kožním lékařství díky svému keratoplastickému efektu, v mém případě pak jako zajímavý hormonální stimulant při pěstování rostlin.
Ale když ten Acylpyrin tak dobře zafungoval, to ostatní kolem je vedlejší. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.04.2023 20:22 Muž Tico [2] – Blue Exit slozeni
Pratele, sinice me potrapila za celou moji akvaristickou historii az ted po vycisteni zanedbaneho akvarka. Zvazoval jsem aplikaci Blue Exitu a trochu jsem googlil na tohle tema. V jedne studii vlivu pripravku proti sinicim na Danio rerio me zaujalo, ze Blue Exit udajne neuskodil daniim ani v desetinasobne prekrocene koncentraci (dokonce snad ani 100-nasobek nebyl nikterak fatalni). Dalsim "zjistenim" autora studie bylo, ze druhy zatimco druhy testovany pripravek byl na bazi salicylatu, u Blue Exitu se slozeni nepodarilo zjistit. To podnitilo moji zvedavost a zapatral jsem po bezpecnostnim listu (MSDS) Blue Exitu a jake prekvapeni - 99 procent voda, necele procento kyselina salicylova (acylpirin) a maly zbytecek astaxanthin (na obarveni). Takze jako pravy kolenovrt jsem rozdrtil dve tablety aspirinu (davkovani dle Franka), zastinil nadrz, zprovoznil vzduchovani a dej se vule Pane :-) Uz po par hodinach je videt, ze to te potvore vubec nesmakuje a opousti dobyta uzemi. Dodavam, ze vyrobce Blue Exitu rozdeluje davku do 5 dnu, ale pri davkovani dle Franka se aplikuje ekvivalentni davka jednorazove.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.10.2022 19:47 Muž Dido [44] – sinica
ja som mal tiež dočinenie so sinicou. nevedel som sa jej zgabať možno aj dva roky. zatemnil som akvarium na 10dni.poctivo,absolutna tma.sinica síce zmizla ale do týždňa bola speť. skúšal som peroxid, blue exit. nič na ňu nezabralo. skúšal som malo dusika veľa dusika, malo fosforu veľa fosforu,vybral som substrat vypiekol ho v trúbe a nič. ta špina bola speť. nakoniec som vyskúšal ten pomer dusik fosfor a čuduj sa svete do týždňa bola preč. sama od seba. a už sa nevrátila. dva roky som bez nej, aj bez rias. dusik držím na 10-15mg/l a fosfor na 1-1,5mg/l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2022 16:34 Muž 79 tomasDv [0] Re: romant
Děkuji moc. Četl jsem že pomáhá zatemění akvaria dekou na par dní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.10.2022 18:47 R Muž romant [27975] Re: 79 tomasDv
Sinic je velké množství druhů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2022 18:40 Muž 79 tomasDv [0] Re: romant
Jdeto stáhnout z listů někdy celý kus.Jen mně mate že jeto hnědé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2022 17:50 R Muž romant [27975] Re: 79 tomasDv
Pokud to jde lehce setřít a je to mazlavé, bude to sinice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2022 17:48 Muž 79 tomasDv [0]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den chtěl bych se zeptat jestli jsou tohle sinice
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.07.2022 16:04 Muž Sha [326] Re: KuBvA
Peníze obětujte za pořádný rozbor zdrojové vody. To vám v začátku dá víc než všemožné měřáky na úplně všechno! smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2022 14:17 Muž ajajak [227] Re: Rovano
Kalibruje se jednou za čas :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.07.2022 14:00 Muž Rovano [172] - RostlinyRe: KuBvA
Ten elektrický se myslím kalibruje? Bude třeba ho pořád kalibrovat.
Takto začíná mnoho příběhů o high tech...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2022 13:47 Muž KuBvA [40] Re: Jozef
Je dost možné že ten test je úplně na.... Je to ten nejlevnější takže koupim ten elektrický a test na UT a napíšu vám sem update.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2022 13:43 Muž Jozef [268] Re: ajajak
Áno, čo sa týka hodnoty. Ale nemali by ísť po stupnici opačným smerom (ešte som sa s tým nestretol).
Buď je ten test úplne na...., alebo mu to ph niečo zvyšuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2022 13:23 Muž ajajak [227] Re: KuBvA
Testy jsou velmi nepřesné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2022 13:22 Muž KuBvA [40] Re: vaclav
No podle testu ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2022 13:21 Muž ajajak [227] Re: KuBvA
Jsou také kolem 300Kč. Na UT kapkový jsou laciné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2022 13:20 Muž Jozef [268] Re: KuBvA
Väčšina testov (ph, NO3, PO4...) môže byť veľmi zavádzajúca (od akéhokoľvek výrobcu), preto je dobré poznať hodnoty od dodávateľa. Potom sa dá sledovať nejaký +- trend (resp. nebudú až tak potrebné). Preto ťa zervajs nabádal na rozbor - vodu pijete. Alebo sa popýtať susedov či nerobili. Poznať vodu je asi základ. Nevieš ani či je tvrdá/mäkká?
Testy na uhličitanovú tvrdosť sú +- presné (neukazujú extrémne bludy) - výrobcu by som neriešil. Tam by som začal. Ak nerozpustíš CO2 (kH>10), bez RO sa nezaobídeš.

pH ani nepotrebuješ vedieť presne (CO2 meriaš pomocou dropu). Ale, nemalo by ti v tom akva stúpať bez dôvodu - dole som vypísal dôvody prečo by malo klesať. Preto sa na to pýtam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2022 12:29 R Muž vaclav [14310] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: KuBvA
Takže tvoje kohoutková voda je kyselá a když jí naleješ do akvária tak pH o hodně stoupne? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2022 12:21 Muž KuBvA [40] Re: ajajak
No a ještě nějaký na tu tvrdost atd?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2022 12:21 Muž KuBvA [40] Re: vaclav
Nevím jak se ti to ukázalo ale prostě oranžová je vstupní voda a tmave zelená z akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2022 11:46 Muž ajajak [227] Re: KuBvA
Test PH bych koupil elektronický. Stojí něco kolem 4 stovek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2022 10:11 R Muž vaclav [14310] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: KuBvA
Nemáš fotky 2 a 3 přehozené? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2022 09:07 Muž KuBvA [40] Re: Jozef
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobře tak tedy přikládám i foto a zároveň vím že testuji tím nejhorším testem kterým asi mužu . Ohledně těch testů tak mi prosím doporučte nějaké testy včetně testu na ph a ty další důležité co jste říkal ale v nějaké rozumné cenové kategorii už jsem do toho docela nasypal a nechtěl bych dále vyhazovat peníze.

test: www.rostlinna-akvaria.cz/…
1) fotka voda v akva
2) fotka voda vstupova
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2022 09:03 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: ajajak
Antibiotika co neničí bakterie? smich
(Sinice je i všude uznávaná spirulina ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2022 06:37 Muž ajajak [227] Re: skypi
Ano, nejsem si vědom že ničí bakterie. Ten kdo to použil tak nic takového nepozoroval. Zničil sinici a akvárium jelo v pohodě dál. Tímto přípravkem jsme likvidovali sinici u několika akvárií a nepozorovali jsme žádnou újmu. Tyto akvária máme napojeny na centrál vodu a filtry proto se sinice dostala téměř všude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2022 23:41 Muž Jozef [268] Re: KuBvA
Je pre mňa prekvapujúce, že pri takomto projekte "odmietaš"/si sa nezameral na parametre vody (podľa komentov v prez.). Studničnú vodu máš síce bez chlóru (ako píšeš), ale čo zvyšok. Napr. uhličitanová tvrdosť - dokážeš rozpustiť dosť CO2? Nemusíš mať ani "prehnojené", ale "vyskočený" jeden prvok, ak je ho veľa na vstupe. A iné...
Už sa ťa na tie hodnoty pýtali/snažili naviesť, ale to ph zaujíma aj mňa (čím sú namerané/určené hodnoty). Na vstupe 5,5
- korene znižujú ph
- aplikácia CO2 znižuje ph
- zasobný substrát Tropiky znizuje ph (ak nemáš iba ílový - neutrálny)
- dekorácie ovplyvňujúce ph nemáš, ani o inom nepíšeš
Ako môžeš mať potom v akva ph +/- 7,0?

Ale radu k sinici ti nedám, jedine počkať čo povie zmena filtra na bublifuk (niekde si to spomínal, že bol iný filter) :) - nebude kontraproduktívny ohľadom rozpúšťania CO2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2022 20:53 Muž KuBvA [40] Re: ajajak
No jo když já už jí jaksi nevím kam dát :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2022 19:21 Muž skypi [228] Re: ajajak
hmm
Je to o tomto (citace): "Nejsem si ani vědom že Enrobioflox 10% ničí spolehlivě nitrační (prospěšné) bakterie" - doporučuješ něco, o čem nemáš hlubší znalosti, jak to funguje a co to způsobí-resp. jaká jsou rizika při použití. Proto jsem psal to o použití amatéry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2022 17:18 Muž ajajak [227] Re: skypi
Jak jsem psal sinice odejde sama tyhle Enrobioflox 10% je pro nedočkavce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2022 16:29 R Muž lacewings [5464] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: skypi
- o tom píše právě Václav
- nejen, že se sinice po čase vrátila (nastolení stabilního prostředí v Akváriu), kdy bakteriální poměr je vyvážený
- navíc se projeví růstové problémy u rostlin, dokonce může dojít i k sterilitě u některých druhů ryb, dle druhu použitých antibiotik
- ano, aplikace peroxidem je rovněž účinná ;-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 73

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 79931x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4641-sinice