Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sinice

 

NápovědaFórum » Řasy » Sinice 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Sinice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.12.2023 23:29 Muž Xklop [142] - RostlinyRe: Schejn
Ahoj, boj z řasou obecně by měl být hledáním a odstraněním příčin, než řešením následků. Toť klišé:-). Chemií bych použil snad až jako poslední možnost. Sinice nejsou řasy ale bakterie, takže přípravky na boj s řasou nejsou nejlepším krokem jak se jí zabavit. Otázkou je zda skutečně bojujete pouze s sinici.... Lepší je zvýšit higienu v akváriu, lépe odkalovat a měnit vodu, mechanicky sinici narušovat a odsávat ji a doplnit prospěšné bakterie. Snížit zatížení vody, třeba již uvedeným nepřekrmováním.
K zmíněným prostředkům....jeden je nic neříkající vodička proti řasám bez uvedeného složení a druhý je opět neidentifikovatelné hnojivo pro růst rostlin. Kombinace kdy jedna věc vše potírá a druhá vše podporuje, včetně řas :-), je metoda pokus omyl. Snad to u vás ale bude funguje, držím palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2023 10:49 Muž Schejn [0] Re: Tojsouvěci
Tak přátelé vypadá to ,,že jsem na dobré cestě.
Snížil jsem osvětleni z 9 na 7 hodin , 3 dny jsem nekrmil a pak jsem snížil dávku dávám trochu a jen to co opravdu rybky pochytají.
No a koupil jsem a aplikoval tyto dva přípravky : Femanga Algen Stop General na řasy a Femanga Bio – General na řasy .
A vypadá to že se poměrně rychle vše mění do normálu .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.12.2023 11:16 Muž Tojsouvěci [3581] - Kytky s čudlamaRe: Schejn
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.12.2023 11:05 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Schejn
Jestli je to sinice poznáš snadno, jde lehce setřít a pěkně smrdí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   14.12.2023 09:15 Muž cz1khc [207] - a rybky a krevetky a substráty a hnojiva a světlo a focení a PCRe: Schejn
Ahoj
Já si myslím,že bys aktualizovat prezentaci mohl- a právě když je v akva problem.Aby si i ostatní mohli porovnat a poučit se - identifikovat a naučit jak problem s řasou řešit a vyřešit..
Časosběrné fotky pomohou poznaní,že se "to" nevyřeší třemi kapkami zázračné chemikálie..
Mysli i na nás ostatní Děkujeme palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2023 01:40 Muž Schejn [0] Re: Tojsouvěci
Tak moc krmim a hnojim? Mám častěji odkalovat? Pomůže nějaký přípravek? Díky moc spim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.12.2023 00:33 Muž Tojsouvěci [3581] - Kytky s čudlamaRe: Schejn
Nejedná o sinici,ale o štěčičkovou řasu.Příčinou je vysoký obsah živin a odpadních látek .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2023 18:27 Muž Schejn [0] – Nikde jsem nenašel foto co mám za problém
Fotka k příspěvku Já vás zdravím hledal, jsem všude a nikde jsem našel fotku co by se podobala mému problému v akváriu. Tak prosím o radu ,protože nevím jak to řešit .
Vodu měním pravidelně ,odkaluji dno ,přidávám saechen exel a jednou týdně hnojivo .
Nikdy jsem neměl problém a teď tenhle hnus . Je to všade na rostlinách ,kořenu kokosu ...
Díky za případnou radu a ať se daří .
Marek.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2023 04:13 Muž Edvard [0] Sinice zmizela
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Po přechodu na hnojiva Rataj sinice zmizela.
Na 100 litrů hnojím takto denně
Bioflor master 3ml
Makron NPK 4ml
Liquid carbon 2ml

Všem děkuji za rady. Fotky před a po. palec
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2023 19:22 Muž skypi [248] Re: Edvard
Disbalance. Živinová, mikrobiální. A přestal bych "hnojit" tím PROFIPLANTS LIQUID CARBON, to je hotová mánie hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2023 16:38 Muž Edvard [0] Re: Lojza007
Nene , před předěláním akvária tam nebyli a sinice se tvořila před očima . Ten rozbor mě opravdu nemine .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2023 16:17 Muž Lojza007 [1175] Re: Edvard
Nemůže být problém v tom, že se ze dna uvolňuje spousta živin z těch kapslí? Zas tak dlouho tam nejsou. Chtělo by to udělat trošku komplexnější rozbor vody, třeba bude problém ve špatné hladině různých živin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2023 15:17 Muž Edvard [0] Re: Freedlo
To je právě to . Moje akvárko je paradox . Čím méně svítím , tím více sinice . Čím více dusíku tím více sinice . Jednou jsem nechal svítit světla 48 hodin v kuse bez hnojení a sinice začala mizet . :-) . Ale kytky začali chřadnout a objevila se zelená řasa . Když hnojím normálně , kytky jsou krásné vybarvené . Ale po sedmi dnech totálně pokryté sinicí .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2023 14:07 Muž Freedlo [179] Re: Edvard
Ahoj
Asi blba otazka - toto jsi asi prosel ze?:)
www.rostlinna-akvaria.cz/…

Priciny: moc svetla, a malo dusicnanu.

Na kolikatce mas dusicnany? Vydim caste vymeny vody ve velkem mnozstvi
Zkousel jsi to zatemnovani?

Je mozne, ze jsi tyto zaklady uz prosel a aplikoval. Pokud ano, prenecham rady zkusenejsim kolegum, nebot se sinici zkusenosti nemam



Jeste pridam prispevek od kolegy, ktery jsem nasel v teto diskusi. Mozna taky pomuze nebo se muzes obratit primo na neho:

DIDO:
Ahoj. Ja som si tiež užil túto pliagu. Vyše roka som sňou bojoval. Nepomáhalo nič, absolútne nič. Zatemnovanie, chémia, uv lampa na sinicu nefunguje. Nakoniec zabral ten pomer fosfor dusik. Neveril som tomu ale sinica zmizla pred očami. Doslovne. Do týždňa bolo ponej a už mám akvarium dva roky čisté. Skus buď pomer dusik 10mg/l a fosfor 1mg/l. Alebo dusik 20 a fosfor 2 mg/l. Alebo ešte môžeš tak ze koľko máš dusiku vydel to 16.napr. ty máš dusik 30mg/l. 30:16=1,875.tak skus aby si mal fosfor skoro dva. Jasne ze to neodhadnes úplne presne. Ja mam na fosfor sera test a som s nim spokojný. Vyskúšaj tento postup a uvidiš. Držím palce.

Dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2023 13:26 Muž Edvard [0] – Prosím o pomoc se sinicí
Vše mám popsáno v prezentaci .
Za každou radu budu vděčný . Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2023 22:41 Muž Dido [44] Re: vaclav
A aké by mali byť ideálne hodnoty mg a ca v mg/l? Ja mam podľa jbl 10 mg/l horčík a 45 vápnik. Je to dobre?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2023 17:47 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Zdencek
Nejvhod­nější poměr hořčíku k vápníku je 1:2 až 1:3. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2023 09:50 Muž Zdencek [0] Re: Lojza007
Reverzní osmózu jsem nezkoušel, ale možná by to mohlo být řešení. Vstupní vodu mi vodovody dávají tuhle:
NO3 - 19,7 mg/l
Mg - 7,4 mg/l
Konduktivita - 48,8 mS/m
Ph - 7,42
Ca - 57,3 mg/l
Fe - 0
tvrdost - 1,73 mmol/l
sírany - 84,9 mg/l

Oproti jiným lokalitám je obsah síranu 2x větší, nevím jestli to má vliv na sinici, ale minimálně nesplňuje doporučené poměry k ostatním prvkům
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2023 09:16 Muž Lojza007 [1175] Re: Zdencek
Nemohlo by být v takto extrémním případě řešení voda z RO a ruční přimíchání prvků? Tady to dost vypadá, že je problém už ve zdrojové vodě a dokud se zdroj nevyřeší, bude to nekonečný boj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2023 08:57 Muž Zdencek [0] Re: stetinka
Ahoj, ja bojuji se sinicí už dva roky a taky mi nic efektivně nepomáhá. Zkouším si hrát s poměry dusíku a fosforu docela dlouho (Redfield ratio - google ukáže tabulku vhodných poměrů) a sinice při některých poměrech roste lépe a někdy hůře . Vliv na to můžou mít i jiné prvky, které mohou fungovat pro dusík nebo fosfor jako blokátory. U mě má vliv železo, které když nedávkuju pravidelně tak mi rostliny stagnují a sinice bují. Když železo dávkuji pravidelně, tak rostliny rostou jak o závod, ale k sinici se přidá zelená řasa, ruducha a prachová řasa. Pořídil jsem i CO2 systém, což je sinici úplně jedno, ale kytky lépe odolávají. Jinak jsem zkoušel z chemie Blue exit, Acriflavin oba mi zabrali až po zdvojnásobení až trojnásobení doporučeného dávkování, ale sinice se dřív nebo později vrátila (nejdéle snad 3 měsíce byla pryč). Teďka experimentuju s peroxidem vodíku, tak uvidíme. Chemie samozřejmě řeší důsledky a ne příčinu, ale alespoň si kytky mají čas odpočinout.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.07.2023 23:13 Muž Dido [44] Re: stetinka
Ahoj. Ja som si tiež užil túto pliagu. Vyše roka som sňou bojoval. Nepomáhalo nič, absolútne nič. Zatemnovanie, chémia, uv lampa na sinicu nefunguje. Nakoniec zabral ten pomer fosfor dusik. Neveril som tomu ale sinica zmizla pred očami. Doslovne. Do týždňa bolo ponej a už mám akvarium dva roky čisté. Skus buď pomer dusik 10mg/l a fosfor 1mg/l. Alebo dusik 20 a fosfor 2 mg/l. Alebo ešte môžeš tak ze koľko máš dusiku vydel to 16.napr. ty máš dusik 30mg/l. 30:16=1,875.tak skus aby si mal fosfor skoro dva. Jasne ze to neodhadnes úplne presne. Ja mam na fosfor sera test a som s nim spokojný. Vyskúšaj tento postup a uvidiš. Držím palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2023 13:06 Muž Lojza007 [1175] Re: stetinka
Pokud se nepletu, tak na sinice by mohla pomoct UV lampa. Ale jinak bych mimo to doporučil i rozbor vody aspoň u Profiplants, aby bylo jasno, kolik je jakých prvků, jestli není problém v nějakém nedostatku nebo přebytku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2023 12:59 Žena stetinka [270] Re: stetinka
Ahoj, stale me trapi ty neskutecny sinice. Uz je to min pul roku a furt mi masivne okupuji akvarko. Nadrz byla puvodne huste osazena jak stonkovkama tak echinacema a kryptokorinama. Pak najednou rost stydim liny prestaly rust. Hnojila sem Flourishem. Nezabralo to a pak zacala ta svinska sinice, pokryva uplne vsechno, stale ji odsavam, ale nemizi. Zkusila jsem hnojit Nitrate i fosforem. Nevim, jaky ma byt pomer, ale urzovala jsem fosfor na 0,5-1 a dusik na 30. Ale nepomohlo to. Vyprala jsem k filtr i kdyz prutok byl furt dobrej. Vodu menim po tydnu. Sinice je vsude. Jak u dna tak k na plovouckach. Vsechny rostliny stradaj. Uz nepomaha i 4 denni zatmeni nadrze. Muze mi nekdo prosim poradit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2023 15:26 Žena stetinka [270] Re: Jozef
Nemam zadny substrat, jsem stara skola, mam jen pisek z flexiobklady. Takze muzu brat za smerodatne, ze vodu testuji normalne z hladiny?
Zkousela jsem totiz otestovat i druhe akvarko, ktere je pekne a vse slape a roste jak ma a ukazalo mi to fosfor taky temer na nule. ( testy mam od Sery)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2023 14:47 Muž Jozef [311] Re: stetinka
stetinka napsala:Jde mi o to, ze jsem v jedne diskuzi cetla, ze pry nema cenu merit fosfor ve vode, ze se musi odebirat voda ze dna. Je to pravda?
To platí podľa mňa iba pri "aktívnych" substrátoch, ktoré pohlcujú "prebytočné" živiny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2023 13:47 Žena stetinka [270] – Sinice a fosfor
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj. Mela jsem par let v pohode fungujici akvarko. Jako je taky v prezentaci (180 l, juwel). Pak najednou prestaly rust rostliny, z bujne vegetace, jez jsem neustale darovavala se najednou stalo stagnujici az neprosperujici akva. Pak zmizel okrehek ( dodnes zustava jen ve filtru) a salvinie uhnivala a neprirustala. Zacala sem hnojit seachem flourish. Akvarium beze zmeny. Objevila se sinice. Posleze jsem ( bez testu) z odchazejicich plovoucek, usoudila, ze chybi dusik. Zacala prihnojovat seachem nitrogen. Salvinii se zacalo darit. Sinice ale rozjety. Dvakrat jsem na par dni zatemnila akva, sinice se ztratila, ale po par dnech navrat. Docetla jsem se, ze to nemusi byt jen chybejicim dusikem, ale i pomerem N:P. Takze jsem koupila testy na NO3 a PO4. Dusik byl na 25 a fosfor nula. Ten je dnes diky tomu, ze hnojim Easy Life Fosfo ve vysokych davkach konecne na 0,5 mg/l. Je mozne, ze jsem musela dat 3 nasobnou davku fosforu? Ryby v te 180 jsou 6x M.praecox, 20x T. krvava, 6x mala makrakanta. Krmim tak obden, takze prirozenyho fosforu asi malo. Jde mi o to, ze jsem v jedne diskuzi cetla, ze pry nema cenu merit fosfor ve vode, ze se musi odebirat voda ze dna. Je to pravda? :-O
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2023 07:24 Muž pepesepe [9] Re: Tico
Ahoj, taky mám stejný problém se sinicí a zkoušel jsem dávat kys. salicylovou. Jak uvádíš, její rozpustnost ve vodě je minimální, ale v alkoholu se rozpouští krásně. A navíc alkohol by měl podporovat bakterie v půdě-jak tady někdo uváděl dříve. (vodka, ocet, cukr)
Ale taky mi to zatím na sinici s kyselinou salicylovou moc nejde. Asi vyzkouším peroxid vodíku a uvidím. Pepa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2023 16:57 Tico
Tak, a je tu update mého boje se sinicí. Co se týče aspirinu - zkusil jsem 2 cykly, jeden se zatemněním, ale ta modrozelená potvora se jenom přeskupila a bujela dál. Nechal jsem si v lékárně odvážit 2 gramy kyseliny salycilové a zaútočil havní složkou Blue exitu. Použil jsem dávkování podle výrobce originálu, ale jelikož jsem trošku zanedbal teoretickou přípravu, první 4 dny jsem do akvária nadávkoval jenom první pětinu celkové "nálože", a pátý den pak jednorázově zbytek. Modří asi tuší - rozpustnost kys. salycilové ve vodě je pouhých 0,1g/l a já napodobil originál rozpuštěním 2g v 200ml vody. A to, co jsem považoval jen za pěnu bylo 80 procent nerozpuštěného prášku hmm . Každopádně po pěti dnech byla ve vodě celková dávka, sinice to subjektivně trošku brzdilo, ale za pár dnů začlo zase nepěkné bujení. Rostlinám to nijak nevadilo, E. bleheri nasadil na květ, anubiasy se docela rozjely. Asi jsem si vyšlechtil během několika měsíců, kdy nějak nebyl čas a chuť, a v akvárku přežilo jen pár kryptokoryn, nějaký rezistentní kmen či co :-) Poslední naději jsem vložil do 10% peroxidu vodíku a druhý den dávkuju 10ml/100l - tady už efekt nastoupil, povrch povlaků sinic zešedivěl, povlaky ustupují, rostliny se zase můžou nadechnout. Rostlinám to zatím zdá se neuškodilo, újmu neutrpěl ani plůdek (asi od dánií malabarských), který mi roste v přepadovém filtru vedle nádrže.
Nabízí se otázka, jak je to s tou kyselinou salycilovou - jednak výrobce má nějaký trik, kterak do 200ml balení rozpustit 2g kyseliny, a možná to promile astaxantinu tam hraje větší roli, než jen barvení roztoku. Objednal jsem pro jistotu pár pytlíků KNO3 a uvidíme...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2023 20:14 Muž skypi [248] Re: Richo
Peroxid vodíku lze zakoupit v 10% , 12% koncentraci jako "technický", podstatně levněji např. u bazenářů,ale... Opatrně, přečíst příbalový leták a raději naředit na tu 3% koncentraci. Nebo koupit nejlépe rovnou ten z lékárny a další látky v něm neřešit, koncentrace při doporučeném použitém množství v běžném akva jsou bezvýznamné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2023 12:50 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Richo
Neřešil bych. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2023 12:23 Muž Richo [11] Re: Sid
No právě, že ty konzervanty obsahuje Peroxid vodíku z lékárny (www.drmax.cz/… -záložka popis), tak jsem se ptal, jestli je i nějaký peroxid vodíku bez těchto látek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2023 11:46 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Richo
Každá chemická látka je nebezpečná - záleží jen na koncentraci. :)
Vámi zmíněné přídatné látky jsou konzervanty. Netuším, jestli a proč by měly být pro vaši potřebu nutné(?).
Běžná koncentrace peroxidu vodíku je 3%. K dostání např. v lékárnách. S koncentrovanějšími roztoky je potřeba pracovat "v rukavičkách" a vědět, co dělám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2023 11:31 Muž Richo [11] – Peroxid vodíku
Doporučuje se tady Peroxid vodíku. Ve složení je uvedeno: Pomocné látky jsou stabilizační přísady kyselina benzoová a difosforečnan sodný.
Jsou to bezpečné látky? Nebo je nějaký Peroxid vodíku i bez těch pomocných látek?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2023 10:23 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Tico
Jsem téhož názoru, že kyselina salicylová má pozitivní vliv na rostliny. Proto ji používám jako prostředek (stresový hormon) proti patogenům u terestrických rostlin. :-)
Možná by stálo za to, pohrát si s touto látkou i v akváriích? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2023 09:36 Tico Re: Sid
Hnidopíchanec akceptován :-) Jasne, v MSDS je uvedena "Salicylsäure" a vzhledem k tomu, ze dle Franka kys. acetalsalicylova zastavuje rust drkalek, jsem si to zbrkle spojil. Kazdopadne i ta kys. salicylova jde koupit za hubicku. A asi bude i lepsi vzhledem k prospesnosti rostlinam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.04.2023 14:11 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Tico
...Dalsim "zjistenim" autora studie bylo, ze druhy zatimco druhy testovany pripravek byl na bazi salicylatu, u Blue Exitu se slozeni nepodarilo zjistit. To podnitilo moji zvedavost a zapatral jsem po bezpecnostnim listu (MSDS) Blue Exitu a jake prekvapeni - 99 procent voda, necele procento kyselina salicylova (acylpirin) a maly zbytecek astaxanthin (na obarveni)...
Jako správný hnidopich upozorňuji, že Acylpyrin se nevyrábí z kyseliny salicylové, ale jejího derivátu - kyseliny acetylsalicylové (analgetikum). Ta první jmenovaná se používá např. v kožním lékařství díky svému keratoplastickému efektu, v mém případě pak jako zajímavý hormonální stimulant při pěstování rostlin.
Ale když ten Acylpyrin tak dobře zafungoval, to ostatní kolem je vedlejší. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.04.2023 20:22 Tico – Blue Exit slozeni
Pratele, sinice me potrapila za celou moji akvaristickou historii az ted po vycisteni zanedbaneho akvarka. Zvazoval jsem aplikaci Blue Exitu a trochu jsem googlil na tohle tema. V jedne studii vlivu pripravku proti sinicim na Danio rerio me zaujalo, ze Blue Exit udajne neuskodil daniim ani v desetinasobne prekrocene koncentraci (dokonce snad ani 100-nasobek nebyl nikterak fatalni). Dalsim "zjistenim" autora studie bylo, ze druhy zatimco druhy testovany pripravek byl na bazi salicylatu, u Blue Exitu se slozeni nepodarilo zjistit. To podnitilo moji zvedavost a zapatral jsem po bezpecnostnim listu (MSDS) Blue Exitu a jake prekvapeni - 99 procent voda, necele procento kyselina salicylova (acylpirin) a maly zbytecek astaxanthin (na obarveni). Takze jako pravy kolenovrt jsem rozdrtil dve tablety aspirinu (davkovani dle Franka), zastinil nadrz, zprovoznil vzduchovani a dej se vule Pane :-) Uz po par hodinach je videt, ze to te potvore vubec nesmakuje a opousti dobyta uzemi. Dodavam, ze vyrobce Blue Exitu rozdeluje davku do 5 dnu, ale pri davkovani dle Franka se aplikuje ekvivalentni davka jednorazove.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.10.2022 19:47 Muž Dido [44] – sinica
ja som mal tiež dočinenie so sinicou. nevedel som sa jej zgabať možno aj dva roky. zatemnil som akvarium na 10dni.poctivo,absolutna tma.sinica síce zmizla ale do týždňa bola speť. skúšal som peroxid, blue exit. nič na ňu nezabralo. skúšal som malo dusika veľa dusika, malo fosforu veľa fosforu,vybral som substrat vypiekol ho v trúbe a nič. ta špina bola speť. nakoniec som vyskúšal ten pomer dusik fosfor a čuduj sa svete do týždňa bola preč. sama od seba. a už sa nevrátila. dva roky som bez nej, aj bez rias. dusik držím na 10-15mg/l a fosfor na 1-1,5mg/l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2022 16:34 79 tomasDv Re: romant
Děkuji moc. Četl jsem že pomáhá zatemění akvaria dekou na par dní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.10.2022 18:47 R Muž romant [27977] Re: 79 tomasDv
Sinic je velké množství druhů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2022 18:40 79 tomasDv Re: romant
Jdeto stáhnout z listů někdy celý kus.Jen mně mate že jeto hnědé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2022 17:50 R Muž romant [27977] Re: 79 tomasDv
Pokud to jde lehce setřít a je to mazlavé, bude to sinice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2022 17:48 79 tomasDv
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den chtěl bych se zeptat jestli jsou tohle sinice
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.07.2022 16:04 Muž Sha [500] Re: KuBvA
Peníze obětujte za pořádný rozbor zdrojové vody. To vám v začátku dá víc než všemožné měřáky na úplně všechno! smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2022 14:17 Muž ajajak [228] Re: Rovano
Kalibruje se jednou za čas :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.07.2022 14:00 Muž Rovano [228] - RostlinyRe: KuBvA
Ten elektrický se myslím kalibruje? Bude třeba ho pořád kalibrovat.
Takto začíná mnoho příběhů o high tech...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2022 13:47 Muž KuBvA [40] Re: Jozef
Je dost možné že ten test je úplně na.... Je to ten nejlevnější takže koupim ten elektrický a test na UT a napíšu vám sem update.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2022 13:43 Muž Jozef [311] Re: ajajak
Áno, čo sa týka hodnoty. Ale nemali by ísť po stupnici opačným smerom (ešte som sa s tým nestretol).
Buď je ten test úplne na...., alebo mu to ph niečo zvyšuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2022 13:23 Muž ajajak [228] Re: KuBvA
Testy jsou velmi nepřesné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2022 13:22 Muž KuBvA [40] Re: vaclav
No podle testu ano

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 80681x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4641-sinice