Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sinice

 

NápovědaFórum » Řasy » Sinice 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Sinice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.03.2019 21:40 Muž Max77 [3] Re: Maq
Myslím, že jsi to napsal naprosto přesně.Nezbývá než souhlasit, mám naprosto stejný zkušenosti. Jediný co fungovalo vždy bylo zatemnění, ale to se moc často nehodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   18.03.2019 21:29 Muž Maq [4129]
Ze všeho, co jsem se sinicí zažil a vyzkoušel, a co o ní píší ostatní, mi dost jasně vychází to, že sinice jsou různé, i když vypadají podobně, a na každou z nich zabírá něco jiného.
Poměr N:P je jen jedním z faktorů. Zrovna před rokem jsem se trápil se sinicí, která na velké změny v poměru N:P vůbec nereagovala. Ale měl jsem předtím i takové, na které to fungovalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2019 21:17 Muž Max77 [3] Re: BBchory
Když, jsem válčil se sinicí tak jsem nejdřív zkoušel podle různých rad navýšit No3. Po marných pokusech jsem ho snižil někam mezi 10 až 20 mg/l a začal přidávat Fosfor. Rovnou jsem přidával po 1 mg/l a asi po třetím přidání začla mizet. Nevím kolik opravdu bylo v akváriu a kolik pohltil substrát a vysráželo se. Nemám test na fosfor. Mizela potom hodně rychle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2019 18:51 Muž Planorbella [221] Re: BBchory
Nízké pH pomáhá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   18.03.2019 14:41 Muž Zip [253] Re: BBchory
To asi těžko bude někdo psát a dělat si takovou statistiku, zvlášť když v AQ má vše setrvačnost a ještě se většinou dělá více zásahů najednou pokud je nějaký problém/kalamita (jiné výměny vody, svícení, hnojení, osádka atd.)
Já měl trochu sinice na substrátu po založení, žádná kalamita.
Pak zmizela a mám ji už 3 roky na jednom místě pod substrátem, někdy trochu víc, někdy méně.
NO3 jsem měl v rozmězí 5-30mg/l a PO4 od 0,1 až po více jak 2mg/l dle testů JBL.
Dle mně ti nezbyde nic jiného než zkoušet a pozorovat a najít si tu svou finální cestu sama.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2019 14:07 Žena BBchory [1]
No, sinici pořád mám. Minulý týden vesele bublala a byla hnusná, tenhle týden zatím nebublá, ale je teprv pondělí, čistilo a hnojilo se v pátek, tak se situace může ještě mockrát změnit. Mám NO3 20mg/l a PO4 1mg/l.
Myslím, že by i ostatní lidé hledající rady na tomto fóru uvítali, kdybyste sem vy, co už jste nad sinicí slavně zvítězili, napsali, jaké jsme měli NO3 a PO4, případně další parametry, když se sinice odstěhovala, a taky jak dlouho od nastavení těch parametrů to trvalo, než se odstěhovala. Já vím, že každé akvárko je jiné, ale aspoň to jsou nějaké konkrétní údaje, které napoví, čemu se zkusit přiblížit (a jak dlouho vydržet s nervama než to zabere ;-) )

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.03.2019 23:12 R Muž ctibum [4319] - Snažím se to nezahubit...Re: BBchory
Mně se přidání fosforu (www.profiplants.cz/…) osvědčilo ve "200" i teď ve "26". Začal jsem na poloviční doporučené dávce v kombinaci s mechanickým odstraněním maxima sinice. Když se vrátila, dávku jsem zvýšil a zase odstranil sinici. Až zmizela a už se nevrátila...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2019 22:45 Žena BBchory [1]
Díky za rady. To vypadá, že se pojede nakupovat něco doplňující fosfor... Můžete kdyžtak poradit co. Železo a draslík by tam měly bejt, aspoň ten plantamin a easy-life-nitro by je měly dodávat, ale neměřila jsem je. Dno jsem pohnojila před týdnem.
Můžu se ještě zeptat co se míní tím "bublifuk pořádně nenaběhl"? Co si pod tím mám představit, jak to poznám, co s tím můžu dělat a tak.
Co se týče příčiny toho fatálního nedostatku NO3, myslíte, že je to prostě tím, že rybičky a šneci málo kaděj? ;-) Někdo mi radil přihodit ryby.
Jinak krmí se málo, pancéřníčci žerou půl granule a neonky na špičku čajové lžičky. To víte, všechny začátečníky varují před překrmováním... Světlo nevím, je to akva od Doležala a prostě tam bylo nalepené. Kamenujte mě za to ignorantství.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2019 17:50 Muž MichalV [211] Re: BBchory
Že si nenamerala PO4 ešte neznamená, že ho nemáš v organickej forme resp. v substráte. Pri krmive hikari by ma nadbytok PO4 neprekvapil. Možno ti ten bublifuk ešte poriadne nenabehol. Pridanie malého množstva anorganického PO4 môže pomôcť.
Tej sinice by som si nevšímal, maximálne ju občas odsať. Až sa ti okružiaci namnožia, tak ju spasú.
Rieš rastliny. Podľa tých spodkov sessiliflory to vyzerá na málo NO3 - otázka je, koľko kŕmiš a aké máš silné svetlo - to sú neznáme.
To dno podľa saggitarie vyzerá chudobne, kúp si výživné tyčinky pre vodné rastliny napr v OBI. Trošku železa tiež neuškodí, ak ho nemáš vo vstupnej vode. Draslík 10 mg/l by som tiež preventívne prihnojil, s tým nič nepokazíš ako si ho doteraz nedávala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2019 15:56 Muž brukiz [49] - RostlinyRe: BBchory
Mě se osvědčilo držet fosfor na vyšších hodnotách, držím ho okolo 1,5 mg/l. Dokonce jsem ho měl delší dobu i na 2 mg/l. Pokud je všech ostatních živin dostatek, tak se fosforu opravdu bát nemusíš. Dokonce si troufám tvrdit, že vyšší obsah fosforu všemu jenom prospívá.

Při zakládání jsem měl akorát problém fosfor zvednout na takovou hodnotu, ale někde (už nevím kde) jsem se dočetl, že je to dnem. Je to jako jeho proces rozbíhání a fosfor se tam "hromadí". Denně jsem doslova lil hromady fosforu a pár dní jsem absolutně nic nenaměřil. Až později se začaly hodnoty ve vodním sloupci zvedat.

Pokud máš ale nízké dusičnany, tak nemá smysl experimentovat s ostatními prvky. Zvedni NO3 na 15-20 mg/l. Pak máš jistotu, že živin je dost a už jenom reguluješ ostatní prvky. Sinice není až tak hrozná na odstranění, stačí odsát, a většinou sama postupem času zmizí. Aspoň u mě to tak vždy bylo, když jsem ji kdysi v předchozích akváriích řešil.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2019 15:11 R Muž vaclav [9711] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: BBchory
Já jsem se také fosforu bál a nedával jsem ho když ho zvedneš na 0,5mg/l nic se nestane naopak. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2019 14:04 Žena BBchory [1]
To jsem si přečetla taky, že poměr P a N by měl být 1:16, ale jak toho co nejlépe dosáhnout? Poradíš? PO4 jsem měřila před chvilkou a vyšlo neměřitelné, ale jak se tu na několika místech píše, s obsahem fosforu v akvárku a jeho měřením to není tak jednoduché... hm... Co s tím?
Zatemnění mi teď nepřijde jako dobrý nápad, když jsou kytky v útlumu, abych je tou temnou hodinkou nedorazila. Když porostou jako divé, klidně přes ně hodím deku, abych odchod sinice uspíšila, ale teď asi ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.03.2019 00:07 R Muž vaclav [9711] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: BBchory
Já bych na to šel obráceně, nejdřív zatemnění a pak srovnat podmínky. Jen a NO3 to není i z jeho poměrně vysokým procentem jsem sinici měl, až jsem upravil poměr NO3 - PO4 dala pokoj. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2019 22:42 Žena BBchory [1]
Tak mám ten modrozelený hnus (sinici) v akváriu taky. Pravděpodobná příčina je málo NO3, ale pro jistotu bych zkušenější akvaristy poprosila, jestli by si nenašli čas a nemrkli se na mou prezentaci akva, a pak mi kdyžtak poradili, co ještě dělat (a co určitě nedělat ;-), aby se rovnováha šťastně do akvárka navrátila a modrozelená potvora nadobro odstěhovala. Chemii, zatemnění atd. hodlám použít až když všechno ostatní selže. Díky!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.01.2019 20:47 Muž powery [237] Re: Robin151
Je tu 33 stránek příspěvků o sinici :-O Začal bych přečtením alespoň pár z nich. Článek o sinicích e-akvarium.cz/… a e-akvarium.cz/… Je to magie X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2019 20:40 Muž Robin151 [4]
Dobrý den,
Z velkého akvária jsem si do nového malého zatáhl sinici, která se začína rozrustat heště se tam oběvuje slepa hladina nejspiš z malého pohybu hladiny. Myslíte že když budu sinici odstraňovat ručně že po čase zmizí a nebo bude potřeba uprava vody. Nemam tam ještě ryby. A ještě se chci zeptat ve velkém akvariu mam také sinici myslíte že to muže byt z toho že žradlo od ryb se dostane do ceratophyla a tam se ryby nedostanuo a tam mam take problem se slepu hladinou a myslim že sinici tam celkem hodně likviduje ampularka.


Všem děkuji za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2019 11:15 Muž Driv3r [226] Re: Mejla82
Ja se sinicí taky dlouho pral, koukni do mého deníku.(zatměni vodičky udržba.odstranovaní sinice.)nic mi nepomáhalo.
Pak jsem udělal více vyměn vody za sebou s odsatím dna. přídaním rašeliny v pytliku na louhovani+olšové šišky a npk zvednul jsem tim No.měl jsem ho na 5a mín.
Něco z toho zabralo do 4-5dnu se sama stratila.(sloupavala se z kytek a kamenu do malich ruliček chomačku a pote se rozpadla.) Těd mě napada že sem ji měl i v druhém akva a tam rašelina a šišky nepřišli.Jediné co bylo stejné je razantní vyměny vody odsavaní dna a to npk rozpuštené ve vodě.(ty vyměny byli až tak razantni že kryptokoryny opadali.)
Asi je důležite změnit razantně chemismus vody.
ps: zatim se nevratila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2019 18:17 Muž Mejla82 [30] - Terčovci,eLkaRe: romant
Je to sera discus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2019 16:30 R Muž romant [27334] Re: Mejla82
Tak to nic, myslel jsem kdyby jsi krmil patentkama, ale tohle by neměl bej problém, tedy z pohledu, kterým jsem se na to díval, tedy o tom vyšším fosforu. Nejsou ty granule SAK?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2019 14:52 Muž Mejla82 [30] - Terčovci,eLkaRe: romant
Suche granule pro placky,srdce....tot nejcasteji
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2019 14:07 R Muž romant [27334] Re: Mejla82
Čím krmíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2019 14:03 Muž Mejla82 [30] - Terčovci,eLkaRe: Maq
To mas recht s tim privzdusnovanim.....uvidime za par dni sledovani...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2019 13:59 Muž Maq [4129] Re: Mejla82
No s tím přivzdušňováním nevím - když sytíš CO2, tak by se to asi pralo. Ale čerpací hlava nastavená tak, aby hýbala s vodou v těch partiích, kde je sinice, si myslím že by pomoct mohla.
Ale nikdo Ti asi nabeton neporadí. Sinice jsou různé, a jedinou vlastností společnou pro všechny je ta, že jsou to bestie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2019 13:45 Muž Mejla82 [30] - Terčovci,eLkaRe: Maq
Nasel jsem doma cerpaci hlavu....nevim prutok ale jede pekne,umistil jsem ji cca 10cm pod hlanu k celnimu sklu akvaria...Dobry tah? Myslis ze je vhodne jeste privzdusnovat? Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2019 13:23 Muž Maq [4129] Re: Mejla82
Snížení CO2 není dobrý tah. Proudové čerpadlo ano. Taky bych zkusil jít s pH trochu níž, ryby na to máš. UV lampa nepomůže, bohužel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2019 11:16 Muž Mejla82 [30] - Terčovci,eLka – Sinice
Mam trochu problem se sinici ve velkem akvariu.Na prave strane dole se mi objevuje.Je to cca 1m od mista kde krmim.Pravdepodobne tam nebude pohyb vody.Snizil jsem davkovani co2 co prej tuhle bakterii podporuje.Jeste chci umistit proudove cerpadlo a zvyseni pohybu vody.Pravdepodobne jeste vyberu uv lampu kterou bych vodu "desinfikoval" od tohodle bordelu.Posledni merene hodnota no3 je 20mg/l..bohuzel po4 nevim...

Ted pomaha nekolikadenni zatmeni akvaria....
Chci ale predejit vyskytu....co jeste delat aby ten bordel pro jednou zmizel?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2018 11:12 Muž Mist [95] Re: klm007
Tohle je sinice (a sinice není řasa), těžko ovšem z téhle fotky vyvěštit co bude příčina. Často se objevuje při velmi nízkém (nulovém) no3, ale není to stoprocentní závěr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.11.2018 07:31 Muž Yirka [7785] Re: klm007
Podle té fotky bych řekl, že péče je sice dlouhou dobu stejná, ale asi nedostatečná. To, ve spojitosti s nepříliš vhodným dnem určitě přispívá ke vzniku toho neduhu.
Jelikož nemáme žádné další info o nádrži postupoval bych tak že bych udělal generální úklid, silně zredukoval ty kameny na dně a místo nich pořídil spoustu rostlin.
To je proti růstu řas nejlepším opatřením. Samozřejmě spolu s pravidelnou výměnou vody a odkalováním dle obsazení rybkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   17.11.2018 21:47 R Muž Anthrax [2094] Re: klm007
To vypadá na sinici. A těžko říct co se změnilo, když nikdo nemá žádné info o tvé nádrži. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2018 21:44 Muž klm007 [32] – Co je to za řasu?
Fotka k příspěvku Po letech provozu akvária, se mi najednou objevila tato řasa. Roste na skle, na substrátu i na rostlinách. Je taková slizovitá a snadno lze od jakéhokoliv podkladu odstranit. Roste velmi rychle, na fotce je stará asi týden. Co je to za řasu a co se změnilo v akváriu, když péče je už několik let stále stejná? Děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.10.2018 17:31 R Muž vaclav [9711] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Strojek
Tak jednou za týden až 14 dní na dobu kdy mám zhasnuto což je 12 hodin. Mám ale macíka 24w :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2018 16:35 Muž Strojek [99] Re: vaclav
Vaclave jak casto a kolik hodin pouzivas UV lampu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2018 16:18 R Muž vaclav [9711] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zubu
Co2 má sinice také ráda musíš si dávat pozor aby jsi měl přiměřeně NO3 a PO4 třeba 20:1 mg/l fosforu může být i více. To je předpoklad že se nebude tvořit. Já s ní měl ale stejně potíže a tak jsem skončil u UV lampy. :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2018 15:14 Muž zubu [15] – ústup sinic
Zajímal by mě vás názor.Před necelým měsícem jsem zpozoroval sinice na malé části skla,topení a na pár listech.Přidávám tekuté hnojivo,svítím 10.5 hod a to čtyřmi zářivkami T5. A přidávám CO2 z láhve.Před pár dny mi došlo CO2 a sinice se začala ztrácet.
Můj dotaz zní jestli při opětovném přidání CO2 bych měl i přidat více hnojiva. A nebo hledat problém jinde?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2018 12:18 Muž jamajcan [2684] Re: Jarry
Kyselina salicylová.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.10.2018 11:27 Muž Jarry [731] Re: Lada
Blue exit bude pěkné svinstvo, já ho ze zoufalství použil jednou a málem jsem přišel o ryby, nikdy více...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2018 10:42 R Muž vaclav [9711] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Lada
Příště vypněte světlo a dejte deku přes akvárium na 5 dní a pak nasaďte šneky ušetříte peníze za zbytečnosti. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2018 10:22 Muž Lada [0] Re: Lada
Tak pripravek easy life blue exit jen zastavil docasne rust sinic, ale znicil biologickou rovnovahu v akvariuu ze uz nerostly ani rostliny. Po pul roce boje timto pripravkem, castych vymen vody nic nepomahalo. Uz jsem chtel rezignovat, ale jeste jsem zkusil nasadit do akvaria Okruzaky canadske modre a ruzove. to je asi jedno jaka barevna forma to je :-)A oni zacali sinici zrát!!!!! Nyní je sinice v malem mnozstvi pouze u skla v substratu kam se sneci nedostanou.

!!!!!!!!Muj problém vyřešil Okružák canadský!!!!!!!

Snad to nekomu pomuzeLada napsal: Lada napsal: zde je foto zhora.....je to nejakej druh tmave sinice....zatmeni na 5 dni nepomohlo jen se zastavila...No3 je kolem 20.....ANI KREVETY TO NEZEROU.......asi mi to tam driv zaneslo par pavich ocek

tak si odpovim sam.....ted pouzivam Easy life Blue Exit a vypada to ze to sinici zastavilo v mnozeni. Ale ze by nejak ustupovala to zatim nevidim již 7my den po pouziti.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2018 23:35 Muž Driv3r [226] Re: Pepan
Kytky oplachnuty.otrhane listy nejvice poskozene.jsou dost ubohý.ale snad to dají měli silné a velké kořeny.dno sem proplach teplou vodou 200l v odpadu, :) zitra ještě přidám CO2.abych je podpořil.acriflavin jsem sice koupil ale počkám.jak to dopadne až se to trochu srovná.dik všem za konzultace . palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2018 20:16 Muž Pepan [5017] - RostlinyRe: Driv3r
Chemii bych nepoužil v žádném případě. Kytky bych opláchl, nasadil, pak je průběžně sledoval a začínající kolonie sinice odsával tenkou hadičkou. Když se kytky pořádně zakoření, nasadil bych týdenní "temnou kůru" a pak už by měl být se sinicí pokoj. Pokud budou v akváriu menší mírné ryby, dá se jako prevence použít skupinka japonik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.07.2018 20:07 Muž Maq [4129] Re: Driv3r
Myslím že neexistuje způsob, jak úplně desinfikovat rostliny aniž bys je zabil.
Myslím že neexistuje způsob, jak úplně zbavit akvárium a příslušenství všech zárodků, ledaže bys navázal družbu s Černobylskou JE.
Acriflavin snad proti sinicím funguje, ale bohužel taky dost škodí rostlinám. Aplikovat acriflavin zrovna když rostliny přesazuješ do nového - což je pro ně šok - je riskantní.
Ať uděláš co uděláš, beztak budoucnost akvária závisí na tom, jaké tam budou podmínky. Zárodky se tam vždycky dostanou.
Přitom všechny populace můžeš zredukovat na méně než 1% prostým promytím/propláchnutím - rostlin, písku, filtru.
A když už tady hážu čísla, tak jsem se dočetl, že bakterie (což jsou i sinice) se vždycky všude vyskytují v naprosté většině (>90%) v inaktivním, dormantním stadiu; to znamená že "spí" a čekají, až budou vhodné podmínky. Zní to neuvěřitelně, ale ony mají způsoby jak poznat, kolik příslušníků jejich druhu je v okolí aktivních, a probudí se v okamžiku, kdy jsou podmínky a "málo osadníků".
Dalším faktorem je potenciální rychlost množení, která je u různých mikrobů různá. Proto v novotě většinou převládnou jiné druhy než později v zavedeném prostředí.
Když si to dáš všechno dohromady, vyjde Ti, že vše záleží na podmínkách, zatímco počáteční "násada" je málo důležitá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2018 18:37 Muž Driv3r [226] Re: Jarry,mruzo
To o sinicích vím už jednou jsem se s nima vypořádal zatemněním.
Jenže teď už to nemělo smysl po pár odchovech bylo akva v dost hrozném stavu,a ("nutné") překopat.
A nastolit znova rovnováhu.pochopitelne rostliny oplachnu.a
Asi jim zkusim dát koupel v acriflavinu jen tak pro klid duše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2018 15:01 Muž mruzo [84] - RostlinyRe: Driv3r
Sinica je živý organizmus, ktorý voľne pláva vo vode. Pri správnych svetelných podmienkach je možné ju pozorovať vo voľnej vode (drobné krátke nitky). Usádza sa na miestach kde sú preň vyhovujúce svetelne podmienky. Niekoľko dňové úplne zatemnenie ju pomôže uvoľniť z miesta kde je usadená (aj hadice k ext. filtru). Rastliny znesú tmu oveľa dlhšie ako sinice. Kúpeľ v zatemnených nádobách by mal stačiť. Otázne je ako sa zúbožené rastliny vyrovnajú s novozaloženým akva. V tvojom prípade by som najskôr volil biologicku cestu zatemnenia, výmeny vody, pripadne krevety a až potom panika. ;-) ahoj
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.07.2018 14:50 Muž Jarry [731] Re: Driv3r
Já si skoro myslím, že nějaké chemické ošetřování je zbytečné - sinice se ti tam stejně nějak dostanou. Mám zkušenost takovou, že jsem vyndal rostliny napadené sinicí, opláchl je v čisté vodě, do akvária dal jiné dno (staré bylo pravděpodobně příčinou většího rozšíření sinice), zasadil do něj zpět rostliny a od té doby je vše ok (už několik měsíců), po sinici ani památky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2018 14:27 Muž Driv3r [226]
Čím ošetřit rostliny po napadení sinicí abych minimalizoval přenesení do nově založeného akva.odstranil jsem z nich co šlo.dno vyčistím vyvařím.a vše ostatní co jde taky. Do nově založeného akva přijde zásobní substrát.tak chci minimalizovat možnost nového napadení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2018 17:47 Muž Pepan [5017] - RostlinyRe: Driv3r
Týdenní totální zatemnění dělá taky divy a ve dvou akvárkách se mi o sinici postaraly japoniky. Zhruba jsem ji vysbíral a japoniky se postaraly o drobečky. Vyžraly ji do mrtě, dodneška se tam neukázala. Jinak manipulace s kytkami napadenými sinicí může taky znamenat že si ji člověk zanese i do akvárek, kde ji předtím neměl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2018 17:22 Muž Driv3r [226] Re: DavFM
To jo ale neřeší to utlačený zbidaceny rostliny a problém kam s ostatními rybami a krevetky.slunce by rostlinám mohlo velmi prospět.takovy ,(letnění):-)
Zkusím jen rostliny.s částí původního dna a a trochou vody.ryby a krevety tedy rozdelim do zbylých 2 akva.aby obnovené akva mělo čas se zaběhnout,a zbavit se sinice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2018 17:04 Muž DavFM [1015] - Corydoras&ApistogrammaRe: Driv3r
Acriflavin řeší sinici. Ale je lepší to nepřehnat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2018 17:00 Muž Driv3r [226]
Mám taky v akváriu sinice.
Vzhlem k tomu že jo chci překopat tak řeším jak zachránit rostliny.všimnul jsem si že rostliny které byli pokryté sinicí a přendal jsem je do druhého pokusného akva na okně,tak se sinice samy zbavili a ozdravily.mam ještě jedno akva v pergole.
Otazka 1:zní má to smysl?
2: můžu ven dát i Ryby a krevetky
3: požít novou vodu a vyprané dno.
Nebo starou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2018 09:52 Muž Lada [0] Re: Lada
Lada napsal: zde je foto zhora.....je to nejakej druh tmave sinice....zatmeni na 5 dni nepomohlo jen se zastavila...No3 je kolem 20.....ANI KREVETY TO NEZEROU.......asi mi to tam driv zaneslo par pavich ocek

tak si odpovim sam.....ted pouzivam Easy life Blue Exit a vypada to ze to sinici zastavilo v mnozeni. Ale ze by nejak ustupovala to zatim nevidim již 7my den po pouziti.
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 66

Zpět na obsah sekce Řasy Přidat příspěvek • Zobrazeno 69272x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/4641-sinice