Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2022 12:51 Muž Yirka [9126] Re: Terinka
Když se podívám na ty fotky, tak musím říci, že takhle to nedopadne dobře nejen pro tu jednu rybku.
Je třeba začít znovu a správně. V tématu začátečníků je to vše jasně a stručně popsáno. Začít je třeba článkx v modrém rámečku. Ty tě navedou na správnou cestu.
rybicky.net/forum/15-zacatecnik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2022 12:48 Karel123 Re: Terinka
S prominutím, ale to akva je celé špatně. Závojnatka nemá co dělat mezi žádnýma z těchto ryb, pro ni je minimum 100L a i to je málo. Čichavci můžou být s jinýma rybama, ale ne v 40 litrech, vždyť vyrostou do 14 cm. Neonky vidím pouze tři, ty jsou hejnovité a k tomu je pro ně akva taky malé (min 80l). Jediné co vám tam může zůstat jsou ty živorodky molly a paví očka. Nezlobte se na mě, ale příště si prosím nejdřív něco o rybách přečtěte a pak až je kupujte. Ne naopak. Závojnatku bych zkusila nabídnout přímo nějakému chovateli, nejsou to ryby do klasického akva. Čichavce i zbytek ryb bych vyřešila větším akváriem a v menším můžete nechat paví očka.

Edit: snad se nepletu v litrech, beru to podle Lojzy, ale pokud máte víc než 40, tak to alespoň trochu vylepšuje situaci. (i když to pořád neomlouvá tu závojnatku rozzureny )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2022 11:15 Terinka – Co přidat
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den.Prosila bych o radu co přidat nebo změnit.Děkuji.Vzde foto
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2021 09:58 Hali Re: vlka
Nesvítí. Hadice jsou schované.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2021 15:44 Muž vlka [3453] Re: Hali
Nesvítí na hadice sluníčko ?...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2021 22:26 Hali Re: Icko
Ahoj Icko, Lojzo007 a vlko. Děkuji všem za reakci. Již jsme zjistili, že se jedná o usazeninu z hadiček, které vedou z externího filtru. Když ho dáme na větší průtok, tak se tím proudem uvolní ze stěn. Potom to již nebylo bílé, ale trochu nahnědlé. Jen mě zaráží, že se to vytvořilo jen pár dnů po spuštění filtru, to jsme nečekali, takže ani dříve nezkoumali....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2021 19:15 Muž Lojza007 [1204] Re: Hali
Taky mně to připadá jako kostra listu. Jinak levnější než Purigen je od Rataje Aqua pura, prodávají k tomu i citelně levnější pytlíky, než je ten pytlík od Seachemu. Jinak Purigen funguje dobře, i po odkalení je za pár hodin krásně čistá voda, ale jde toho dosáhnout i bez Purigenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2021 18:38 Muž Icko [24] Re: Hali
Ahoj, presne toto som videl aj ja v druhom mensom akvariu co som zrusil, ale nevypustil este vodu. Vodu mam vseobecne tvrdu gh 13 a dno bol biely strk co sumel ako sumienka v octe. Vypol som cerpadlo a po case sa na hladine vytvorila taka supka ktoru ked som zamiesal, tak vytvarala ptesne to co tebe. Ja by som doporucoval otestovat tvrdost vody, dno a dekracie ci ti nieco nesumi a nezvysuje tvrdost a v neposlednom rade, ci filtracia dostatocne ceri vodu. Inak uz neviem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2021 17:44 Muž vlka [3453] Re: Hali
A co zbytek rostlinky ?...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2021 15:21 Hali Re: Passenger77
Děkuji za reakci. Z živočicha to asi nebude. Když se to vyskytlo poprvé, tak tam žádný nebyl. Prvního jsme dali ancistruse a pak neritinu. Myslím, že všechno základní jsme napsali do textu, doufám tedy.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2021 13:39 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: Hali
Není to nějaká "kůžička" z nějakého živočicha? Co tam vlastně chováš v nádrži? Vypadá to trochu jako část svlečky z krevety.
Nemáš prezentaci, těžko Ti radit bez základních informací :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2021 13:28 Hali Re: Jan Jonáš
Děkuji za odpověď. Ten přípravek do filtru bude určitě fajn. Dívala jsem se, že hodně doporučují Purigen. Blanky jsme zkoušeli vylovit. Na rozpadlé lístky to nevypadá. Je to hodně jemné, různě velké, spíše jako by to byl nějaký potrhaný povlak z něčeho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2021 07:43 Muž Jan Jonáš [1298] - Drobné rybkyRe: Hali
Poletující bílá blanka vypadá jako zbytek listu vodní rostliny. "Prach" ve vodě může být způsoben mikroorganismy, které ve vodě žijí. Určitě bych blanku vylovil a prozkoumal, zda je opravdu rostlinného původu a filtr bych pustil při záběhu naplno. Existují i přípravky, které se dávají do filtru, aby udělaly vodu křišťálově čistou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2021 21:46 Hali – Poletující bílá blanka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, nevíte co by mohly být poletující bílé blanky ve vodě viz foto? Proudem vody se zachycují o rostliny. Vypadá to jako závoj. Když pustím filtr více, zdá se, že to jde z něj, ale nevím jestli se nezvíří jen více voda a začne to plavat. Dále ve vodě je spoustu drobných smítek. Vypadá to jako by byla voda zaprášená, ale jinak zakalená není. Jedná se o akvárium v záběhu po dvou týdnech (založeno 1.8.) Jde o set Diversa 50. Po pěti dnech přidán filtr Eheim eXperience 150. Teď jsou tam zatím oba, než se zaběhne i Eheim. Průtok mám stáhnutý tak za polovinou. Na dně je Tropica substrát, Tropica aquarium soil a křemičitý písek 1,3. Rostliny Helanthium tenellum, Lileopsis brasiliensis, Cryptocoryny,
Limnophila sessiflora a plovoucí Limnobium laevigatum. Zdají se být už celkem zakořeněné. Po týdnu jsme dali ancistruse, po dvou týdnech šneka neritinu. Vodu jsme měnili první týden 2x 1/2, druhý týden 2x 1/3. Vždy dána poměrně dle nalité nové vody Aqua safe a bakterie. První týden Aqua start, od druhého týdne Bactoexec od Rataje. Po dvou týdnech ještě tekuté CO2 a 1x týdně polovina hnojiva Profito easylife a tekuté listy mandlovníku Catappa X. Zdá se mi, že ty blanky začaly lítat od té doby, co jsme Bactoexec dali (dle návodu). Je to běžné v novém akváriu nebo je něco špatně?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.08.2021 21:30 R Muž Anthrax [4786] Re: DavidDrlos
Jde taky to, jestli chceš pozorovat alespoň nějaké přirozené chování oněch ryb. Jsou zkrátka druhy, které v omezeném prostoru budou stát na místě a apaticky čučet a vůbec se neprojeví. Některým lidem však stačí ryby prostě mít, třeba kvůli barvičkám, a zbytek je jim jedno. Však ony ty ryby jen kvůli malému prostoru hned nechcípnou. Ale budou permanentně ve stresu a nebude to žádná hitparáda. Takové ryby jsou např. málo vybarvené, nedorostou do plné velikosti, jsou náchylnější na nemoci a odcházejí zpravidla dřív než by měly.

Různé ryby mají různé nároky. Jsou na výběr druhy, kterém menší akvárko nevadí. Tak proč to lámat přes koleno? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.08.2021 21:13 Muž Roger [1873] Re: DavidDrlos
Protože potřebují od přírody prostor na plavání ;-) a samozřejmě početnou skupinu. jsou ryby které prostor pro svou povahu nepotřebují a nebo jsou ryby které rádi plavou a není to vždy o velikosti ;-)
Jako příklad uvedu Kubotai, malé 2cm rybky ale prostor si vyžadují, jsou neustále v pohybu a v malých akváriích se stává že skáčou ven, ve větším jsou spokojené a spokojeně se prohánějí.
Naproti tomu skvrnoocasé nebo Bornejky jsou klidné ryby, mají rádi klidné tempo a jsou spokojené i v menších rozměrech ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2021 17:47 Žena Korny [72] Re: DavidDrlos
Ide o to, keďže sú to ryby amazonky tak potrebuju ako priestor na plávanie tak aj určitý počet (aspoň 10 ks) aby boli spokojné. Síce sú to čistotné ryby i tak produkujú odpad. A v akvariu s čistým objem cca. 15 litrov mat 10 ryb čo potrebujú priestor je zle a dalo by sa to nazvať tyranim a mohli by zdochinat od najslabsich kusov. Aby to nebolo iba o neonkach tak ryby z jazier Tangalika a Malawi by sa ani nezmesti svojou veľkosťou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2021 17:21 DavidDrlos – Ryby do malých akvárií
Mám hrozně špatnou otázku, ale potřebuju pochopit princip.. Např. proč nedávat neonky do 20 litrových akvárií, co se stane? (Je to jen příklad, vím, že je to blbost, ale zajímá mě v čem je ten problém)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2021 11:55 Muž Radek87 [5] Re: Perlas
S tím krytem to mám stejné, ale myslím že je to asi podlahou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2021 11:42 Muž Perlas [546] Re: Lojza007
U stolku se mi trosku asi hnula bublinka, asi tak o milimetr. Tak snad to nespadne, sedeli jsme na nem chvilku dva, dohromady tak 170kg a drzelo to. Stul a akvatko maji stejnou pozici bubliny (trosku na levo) Kryt je v bubline a sedi na skle, nikde nejsou pod nim kabely. Tim padem kdyt je nejaky krivy :(

Jak jsem pridaval prezentaci a kyticky, tak mi vyskocilo, ze ty predni jsou narocne na svetlo (dobre to chapu, ze na intenzitu a delsi cas jak 8h sviceni?.), tak pujdou asi do kytek casem. Snad vydrzej. Koukal jsem pod kryt a teoreticky se tam muzou pridat jeste dalsi dve zarivky (ledky) a uz premyslim, ze bych tak mohl neco supnout :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2021 11:23 Muž Lojza007 [1204] Re: Perlas
Není jen nakřivo kryt, když je stůl rovně? Ještě se mohlo stát, že po zatížení se stůl nebo podlaha pod ním pohnula a proto to není v rovině.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2021 08:20 R Muž Anthrax [4786] Re: Perlas
S další osádkou (krevetky, rybky) bych nespěchal. Bezpečnější bude postupně přidávat živočichy až se akvárko trochu zajede. :-) Za cca měsíc rybky a krevetky klidně ještě později. Pokud je tam dáš nyní, tak riskuješ, že to nedají, minimálně je vystavíš ne zrovna kvalitnímu prostředí. Teď ti tam totiž budou lítat různé látky (NO2, NH3/NH4), které mohou živočichy klidně otrávit. www.akvarijni.cz/…
Ale dělnickou třídu v podobě okružáků můžeš přidat klidně už teď. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2021 08:08 Muž hrochy [647] - low-cost, low-tech, old schoolRe: Perlas
Ahoj,
zkus i sledovat tohle vlákno: rybicky.net/forum/19452-darovani-vymena-akvarijnich-prebytku Třeba bude někdo něco nabízet ve tvém okolí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2021 08:01 Muž Perlas [546] Re: Anthrax
Diky. Urcite to neberu jako kritiku. Jakekoliv poznatky k tomu date, tak nejsem tip, ze bych se urazel. Beru to jako rady. Tak ty sneky hodim jeste vedle. A s kytickama jsem to posral :/ btw: osazenstvo zkusim pridat jak se dostanu do obchodu, nebo pak skocim v pondeli do alvaristiky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.06.2021 04:42 R Muž Anthrax [4786] Re: Perlas
Ahoj, máš to pěkné. Jen si dovolím dvě poznámky. Není to kritika, jen postřehy.
Tyhle šneky (vidím neritinu a ještě něco?) jsi dávat ještě neměl. Nepatří do čerstvého akvária a neritina nebude mít nejspíš co žrát. Do čerstvě založeného akvária se hodí tak okružáci, levatky nebo piskořky.
Chybí ti tam nenáročné rychlerostoucí rostliny typu růžkatec, Egeria densa, Ludwigia repens. Nemusíš je tam mít dlouhodobě ale se zájezdem pomohou. Vytáhnou z vody přebytečné živiny, kterých může být v začátku hodně, tím pomohou akvárko rychleji stabilizovat. Tak ať dělá akvárko radost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2021 22:39 Muž Perlas [546] Hotovo
Fotka k příspěvku Tal jsem to ted dodelal. Pak udelam prezentaci, filtr vali az moc a difuzor jsem stahl a rostlinky jsou tam jak na kolotoci. Pocity mam z toho smyseny. Btw: stul je rovny, v bubline, ale akvarko je nejaky krivy. Nemam rovnou hladinu. Uvidime jak to pojede dal. V hlave to vypadalo jinak nez jsem to tam uplacal :) tak snad to bude zit. A testy pokoupim. Diky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2021 11:59 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: Lojza007
Nazdar,musím ti dát za pravdu,já zakládal 70tku před 8mi týdny a vysadil jsem úmyslně egerie,růžkatec a mokřanku a teď pomalu začínám rostliny měnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.06.2021 11:55 Muž Lojza007 [1204] Re: Perlas
Nedělej to ze začátku zbytečně složitý. Rostliny ti porostou v čemkoliv, hnojivo na 100l akvárium stojí pár desetikorun a vydrží ti několik měsíců, PMDD bude stát ještě míň. Pokud chceš náročnější rostliny, tak je lepší použít hnojivo přímo ke kořenům (kuličky, ampulky), cena opět pár desetikorun na řadu měsíců, doporučuju si o tom přečíst třeba u Surpana, ohledně hnojení má pěkný články a řadu zkušeností.
Ušetřený peníze za drahý substrát pak vraž do testů, pokud chceš náročnější rostliny, musíš hlídat aspoň hladiny NO3, K a P a kvalitní testy fakt nejsou zadarmo. Ale nejdřív začni tím, že vysadíš nenáročný rostliny, kde nemusíš moc řešit hnojivo nebo jeho kvalitu. Až se ti trošku ustálí akvárium, může postupně rostliny obměňovat za náročnější a řešit jejich hnojení, ale pak počítej i s potřebou CO2, většina náročnějších rostlin ho potřebuje víc, aby se jim dařilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.06.2021 19:04 Brodys Re: Perlas
Konkrétně PMDD stojí do 20 korun a máš to klidně na dva měsíce, záleží na skladování a ředění......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2021 18:32 Muž Perlas [546] Re: Brodys
Krasavec.
Neprohne se clovek v kupovani hnojek kdyz tam nebude substrat/soil

Btw: akvec uz je doma. Dno stale jeste ani neobjednano. Zajimava je i ta mulc a zasypat to..

Vy mi davate. Mam z toho hlavu jak patraci balon
:)))
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2021 15:44 Brodys Re: Perlas
Koukni třeba ke mně, mám obyč písek,na tom obyčejný černý a roste to. Časem jsem začal hnojit do vodního sloupce. Beztak to výživné dno je jen na pár let....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2021 14:59 melbymbo Re: Perlas
Poloz polystyrén, poskladaj si kamene na sucho tak aby nepopadali. Môžeš to podporiť kde tu kvapkou silikónu pre akvária aby to držalo pokope. Zvyšný polystyrén čo trčí môžeš odrezať. a až potom syp substrát okolo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2021 13:52 R Muž Anthrax [4786] Re: Perlas
Já dal pod velké kameny prostě kus polystyrenu. Je to v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2021 13:43 Muž Perlas [546]
Mam takove kaminky. Jeden muze mit tak 2kg. Jak poznam, ze mi to to dno unese a neprdne to. Rspktive nekde pisou ze se dava pod to polistyren a na to ten kaminek. Btw: je to nejaka specialni vata kterou si pomahaj pri lepeni kamenu? Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.06.2021 13:38 R Muž Anthrax [4786] Re: Perlas
Ale poroste. Respektive to není o tom, jestli máš výživný substrát nebo ne. Kytky jsou tu kapánek déle než akvaristické výživné substráty. Nenech se zmasírovat tou reklamní smrští, že musíš mít zásobní substrát. Pokud nevíš přesně co po tom substrátu chceš a jak ti ovlivní vodu, tak jdeš celkem do rizika.
Navíc pokud jsi začátečník, tak je velká pravděpodobnost, že budeš dříve či později přesazovat. Což může být se zásobním substrátem problém. Rozvíříš to a máš zaděláno na řasovou kalamitu.
Pro začátečníka je prostě obecně těžší zvládnout akva se spešl substrátem, než bez něj. Pokud chceš některým rostlinám dodat hnojivo ke kořenům, tak bych volil spíš jílové kuličky. Ale to se týká spíš rostlin jako jsou echinodory a kryptokoryny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2021 13:29 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: Perlas
Proč by to nerostlo,zasázej rychle rostoucí nenáročný druhy a za měsíc i bez hnojení budeš prostřihávat,jak se rozrostou.Egerie,Mokřanky a spol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2021 13:23 Muž Perlas [546] Re: vlka
Chtel bych to tam mit zakytickovany a bez toho to neporoste ne? Zkusim se s tim nejak popasovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.06.2021 09:00 Muž vlka [3453] Re: Perlas
Jakýkoli výživný substrát ti ,,zamotá hlavu,, a nebudeš stačit chemizovat, hnojit a hlavně měřit a měřit. Pokud jsi - soudím podle vlákna - začátečník, nešel bych do výživného substrátu. Ale neodrazuji tě od něj, bude to ,,výzva,,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2021 21:19 Žena Pavla28 [210] Re: Perlas
Ten soil z hornbachu bude něco podobného jako japonský.

Profi soil je parádní,akorát jak je lehký tak se do něho trošku hůř sadí, ale jak to dostaneš do ruky už ti jde, taky jsem s tím že začátku bojovala a až poskládáš dno, tak to zalij vodou a nech to na účast, jinak ti to bude plavat, ale jak postupovat je napsané na obalu ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2021 20:15 Muž Perlas [546] Re:
Zitra si skocim pro to akvarko a objednam ten profi soil, plus do kosiku prihazim par veci jako odkalovac a nejake cinkrlatka. Externi filtr mi doma neprosel a ploche sklo taky ne.
Vemu tu lavovou drt na podklad kopce ( doporucuji to dat do nejakeho pytliku tu drt ) na to bych nasypal ten profi soil 8l ( cetl jsem, ze s tim soilem lidi hodne bojuji, tak se taky poperu ) zbytek dosypu piskem kam mi nezbude ten soil. Nebo ho mam dat vsude?

Toto je asi pro mne zbytecne; ze?
www.hornbach.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2021 14:58 Žena Pavla28 [210] Re: Passenger77
tvar to drží, kam to nahrneš tam to zůstane, samozřejmě pro větší vyvýšení je dobré použít větší frakce/ kameny jako podporu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2021 14:52 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: Pavla28
Jo, vypadá pěkně. Akorát z těch kuliček asi žádný tvar nebude stabilní, si myslím. Osobní zkušenost ale nemám.
Anthrax : Já měl ancíky a pancéřníčky leopardí. Ti šmejdí v písku pořád... Ti P.Pygmeus plavou dost i ve sloupci a těma malýma čumáčkama se vlezou pěkně do mezer mezi kamínky, tak že to Volcano zvládají dobře. Ale pro "běžné" Pancíky to není, to bych taky nedoporučil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2021 14:35 Žena Pavla28 [210] Re: Anthrax
proto bych mu doporučila ten profi soil od rataje, ten je jemňulinký, pro bříška dnových rybiček naprosto neškodný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2021 14:22 R Muž Anthrax [4786] Re: Passenger77
Já měl ancíky a pancéřníčky leopardí. Ti šmejdí v písku pořád a nerad bych jim jejich přirozené chování omezoval. Tak jsem nechtěl prostě riskovat, že nakonec budu měnit dno. Ale třeba by to bylo v pohodě. Za mě je top křemičitý písek. Naprosto bezproblémové dno. Ale chápu že pro tvorbu terénu to není ono. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2021 14:15 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: Anthrax
No mě právě docela překvapilo, že Volcano od Rataje není až tak ostré, jak tu všichni psali k lávovým drtím. Já tam mám jen Pygmeje, těm to zjevně nevadí. Větší Pancéřníčky nebo Otíky jsem neplánoval. Ale určitě dobrá poznámka se nad tím zamyslet, já jsem si komentář k osádce nevšiml palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2021 14:04 R Muž Anthrax [4786] Re: Passenger77
Nebude Volcano ostré pro plánované ryby dna? Teda předpokládám, že „nejaky rybky jak rikam prisavky“, budou ryby dna. Když jsem měl Volcno v ruce, tak mi ostré přišlo. Takže jsem ho ve výsledku raději nepoužil.
Edit: Ani Rostlinná Akvária toto dno pro ryby žijící u dna příliš nedoporučují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2021 13:35 Žena Pavla28 [210] Re: Perlas
koukám na tvůj nákres, a japan soil jsme ti nerozmluvili :-), zkus zvážit pro a proti, já bych do toho nešla, a to už se pár let akvaristice věnuji, lepší je dohnojit posléze až se kytky trochu zakoření, kytky hned od startu nepotřebují plnou nálož hnojiv
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2021 13:29 Žena Pavla28 [210] Re: Passenger77
Taky dobrá volba vulcano soil

Lojza007 napsal Na substráty se vykašli, zvlášť pro začátečníka je to jenom velký zdroj problémů - není substrát jako substrát, rozmluvili jsme perlasovi japonský substrát, je celkem drahý a navíc může začátečníkovi způsobit potíže svým složením, ostatní substráty jako je profi soil, nebo třeba vulcano soil neobsahují živiny navíc, substrát je vhodnější pro rostlinné akva protože je lehký, dobře v něm cirkulují živiny apod., které se v akva vytvoří atd., ale to chce si o tom něco přečíst
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2021 13:20 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: Perlas
Podívej se na řadu Volcano:
www.rostlinna-akvaria.cz/…
Drží tvar celkem ochotně, sám jej mám (red) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.06.2021 13:08 Muž Lojza007 [1204] Re: Perlas
Jmenuje se to lávová drť nebo lávový mulč. Dá se to koupit v 5kg balení nebo 20kg balení (nebo to jsou litry?). Ten mulč z Obi se mně líbil víc, než to 5kg balení od Dekoru, ale tobě asi bude stačit 5-10kg. Dekor se dá koupit třeba v Bauhausu.
Drží to na rozdíl od písku velice pevně, současně se to dobře tvaruje a navíc v tom pak proudí voda. Jenom to chce opravdu hodně proprat, ve vodě se z toho uvolní hodně bordelu. Ideální je to dělat venku, doma bych se bál, že ucpu odpad, vezmeš dva kýble, do jednoho nepropraný, do druhýho propraný, starý cedník, hadice s vodou a hezky propíráš aspoň 3x nebo dokud se uvolňují nečistoty.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113260x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15?od=201