Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 30 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2016 14:14 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: afc1886
super nápad, díky za odkaz, mám ten samý vnitřní filtr a už delší dobu přemýšlím, co s ním provést hop palec tohle bych měla zvládnout i já, technický antitalent :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2016 11:45 Žena puffie [6] Re: afc1886
Super, díky. Nejspíš to udělám takhle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   24.04.2016 11:38 R Muž afc1886 [14681] Re: puffie
Nebo můžeš na ten tvůj filtr nasadit ten bioakvacit a nemusíš kupovat čerpadlo.Někde se to tady řešilo.Pohledám to a doplním.To by byla pro tebe nejlevnější varianta.
EDIT- tady se to řešilo rybicky.net/forum/7510-filtr-do-maleho-akvaria-21-50-l
Edit2-podívej se tady na fotky Marek to tam má moc pěkně nafocené. rybicky.net/nadrze/12961…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.04.2016 11:32 Muž DaveLister [478] Re: puffie
To je právě to, co je při filtraci potřeba, velký kus filtračního média. Sídlí tam hodné bakterie, které čistí vodu (a musí se nejdřív namnožit proto filtr nefunguje hned). Spousta prodávaných filtrů, hlavně vnitřních, je dost k ničemu, protože mají filtračního média příliš málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2016 11:30 Žena puffie [6] Re: romant
Dobře, díky
ale teda ty kostky jsou dost velký.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2016 11:26 R Muž romant [27987] Re: puffie
Nedělal bych to, to čerpadlo má solidní tah a z toho bublifukovýho molitanu bude za chvilku zplasklá deska. Použij ten zelenej a nebo modrej biomolitan.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2016 11:13 Žena puffie [6] Re: romant
Dá se čerpadlo nakombinovat s tímto?
www.akva-tera.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.04.2016 10:53 R Muž romant [27987] Re: puffie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2016 10:48 Žena puffie [6] Re: afc1886
A jaký filtr? Nechám si poradit.
Jen chci trapně říct, že jsem student, takže moje hranice pro filtr je tak 400,- víc si momentálně nemužu dovolit.
Ale klidně mi sem naházejte odkazy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.04.2016 09:39 R Muž afc1886 [14681] Re: puffie
Já bych ten filtr vyměnil,za nějaký jiný.
EDIT- ještě jsem si všiml,že tam máš plastové rostlinky,tak ty bych vyhodil a dal živé.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2016 09:37 Žena puffie [6] Re: vaaclav
Fotka k příspěvku Prezentaci jsem založila.
Zákal je opravdu mírný. Teď jsem se ho na ukázku snažila vyfotit a ani pořádně na té fotce není vidět, tak snad to bude jak říkáte. Filtr nechám čeřit a uvidíme. Děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2016 09:13 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: puffie
Slepou (šraloup) hladinu způsobují aerobní fermentační mikroorganismy. Podmínkou pro její vznik je nehybnost hladiny a dostatek organických živin ve vodě. Filtr by měl mírně čeřit hladinu pokud ani to nepomůže chce to skimmer. Pokud je zakalení jen opravdu slabé asi bych se nevzrušoval ale stejně si dávej pozor při krmení a výměně vody. Říká se že voda by měla mít velmi lehký zákal ta křišťálově čistá je prý mrtvá voda. Lepší je ale udělat si prezentaci s co nejvíce informacemi ať si nevymýšlíme všeobecná moudra. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2016 09:02 R Muž afc1886 [14681] Re: puffie
Bez prezentace ti asi nikdo nic neporadí.A není filtr jako filtr.Musíš napsat mezi jakými filtry se rozhoduješ.Čím víc osídlovací hmoty pro baktérie,tím lépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2016 08:45 Žena puffie [6]
Ahoj, žádám o radu.
Akva 60 litrů - 1 axolotl, žádné živé kytky, drť, filtr mám na 60l.
Akva je mírně, ale opravdu mírně (jde to vidět při zaměření se zblízka) zakalené a na hladině se tvoří škraloup. Můžete mi poradit? Dokonce ikdyž vzduchuju tak se tam ty bublinky drží déle, jakoby ta voda byla hustší?

Začalo se mi to dělat v akva po půl roce. Teď mám nové akva týden a je to to samé. Může to být, že jsem do něj dala starý filtr? Nebyla v něm nějaká bakterie co to tvoří?

(nové akva jsem kupovala čistě z estetické potřeby i před tím jsem měla 60l)

a ještě méně podstatný dotaz. Je do 60l akva lepší koupit filtr 30 - 60 l nebo 60 - 100l?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.04.2016 16:49 R Muž romant [27987] Re: lemans
Teď bych dva dny čekal, bez krmení. Já s Dajanou nemám dobrou zkušenost, ale když je akvo v rovnováze, nebývá problém, to že za to můžou ty tablety, to bych asi neřekl, spíš je to jeden ze střípků do mozaiky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2016 16:34 lemans
1 tabletu pro dva mladé cca 2x týdně ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2016 16:33 lemans Re: romant
Fotka k příspěvku Tak jsem udělala znovu testy no2 a no3,obojí naprosto v pořádku. Vzduchuji,nekrmim, rybičky neplavou na hladině a nelapaji po dechu. Včera jsem vyměnila 12 vody. Snad ten nalevnik zmizí.Mám dnes znovu vyměnit vodu nebo ne? Ještě jsem četla,že rovnováhu může rozhodit tabletove krmení.Dala jsem ancitrusum viz foto ... Je to vhodné?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2016 18:51 R Muž romant [27987] Re: lemans
Zdravá ryba vydrží bez potravy i několik týdnů. Je to klasickej řetěz událostí, tedy jak jsem to tvoje akvo odzačátku vnímal, tak v posledních, několika dnech došlo k celé řadě zásahů, rostliny, ryby atd. To, že jsem napsal o krmení, neznamená, že překrmuješ, to je jenom střípek z mozaiky na jejímž konci je ten nálevník.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2016 18:48 lemans Re: romant
Neprekrmuji (dávám 1x denně jen na hladinu a hned během minuty snědí), vzduchuji a měním vodu ... Ale stejně se to zhouplo ... Neumrou ty malý rybky a malá betta,když nedostanou týden nic do bříška?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2016 18:36 R Muž romant [27987] Re: lemans
Nirtifikace probáhá neustále, tedy musí probíhat neustále, jinak nelze hovořit o zaběhnutém a funkčním akváriu a přítomnost nálevníka je právě důkazem ne zcela funkční nitrifikace, ona křehká hladina byla narušena a ty pozoruješ co pozoruješ. I když jsi před vpuštěním nových ryb vyměnila vodu, tak to s největší pravděpodobností nestačilo, voda se zhoupla, možná k tomu přispělo i krmení a nálevník je na světě. Ryby sleduj a jakmile by jsi pozorovala shlukování se u hladiny, snaha lapat po dechu, ve větší míře se otírání o předměty, ihned měnit vodu, klidně polovinu. Na nálevníka je opravdu nejlepší nedělat nic, ale to si jaksi nemůžeš dovolit, rozhodně přidat vzduchování, nikoho ničím nekrmit, klidně týden a tu vodu měnit jak psal kolega obden a kdž bude třeba tak ihned.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2016 18:30 lemans Re: grunda
Naše aq bylo založeno již před měsícem ...nitrifikace proběhla ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2016 17:57 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: lemans
jasně že bylo, v čerstvém akva N látky zvedají postupně a kulminace je někdy kolem třetího týdne. Když naliješ do akva nezávadnou vodu z vodovodu, tak je měření OK. Když přidáš ryby bez fungující filtrace, tak se začnou dít věci ;-) Měň vodu obden, neonky to sice asi nedají, ale paví očka by měly. A začni studovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2016 17:51 lemans
Fotka k příspěvku Ahoj,v úterý jsme pridali do aq 10 neonek a den poté vzniklo toto: viz foto ... Co to může být? Četla jsem o nalevnikovi nebo zelené rase ... Údajně nemáme krmit,měnit vodu a vzduchovat ...
No2 a No3 byli OK,tak jsme nasadili neonky ...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   18.04.2016 15:01 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Ivo
Zase jeden, co se nenamáhal zjistit, jak se AQ zakládá a jak funguje... No špatně je všechno. A co takhle si přečíst, jak se AQ zakládá, kdy tam máš dát ryby a kolik a jak máš dělat údržbu. Ono nestačí napustit vodu a šoupnout do toho fůru ryb ryb (přerybnit), což je to, co jsi udělal.

Vyházej umělotiny, kup živé kytky (hodně kytek), celý týden, raději dva, měň 1/3 vody následně dva týdny ob den a pak už 1x týdně nastálo a modli se, aby ryby vůbec přežily.
Nahoře v modrém poli jsou témata pro začátečníky, takže číst, číst, číst...

EDIT: A ten štěrk, co máš jako dno, vyměň za klasiku - křemičitý písek. To AQ je hodně malé, osobně bych do něj dala jen krevetky, nikoliv ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.04.2016 14:58 Muž Horác [3942] Re: Ivo
Hlavní funkcí filtru je odbourávat jedovatý amoniak a dusitany na dusičnany. To dělají tzv. nitrifikační bakterie. Jenže ty v novém filtru nejsou. Namnoží se cca po měsíci. Ty ryby nemají v čerstvě založeném akvárku co dělat ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.04.2016 14:57 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Ivo
Všechno je špatně. Okamžitě vyměnit 50% vody za vodu stejné teploty. Pak si o akvaristice něco nastudujte. Odkazy viz modrý rámeček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2016 14:50 Ivo
Dobrý den akvaristi. Potřeboval bych radu zkušenějších. Syn mě přemluvil ke koupi akvárka. Zakoupili jsme základní akvarijní set (akvárium 50x25x30, filtr + vzduchovač, topítko, osvětlení). Na dno jsme dali akvarijní štěrk (5-8mm), keramický kořen a umělé rostlinky. Po napuštění vody jsme přidali upravovač na akvarijní vodu a vyrazili jsme na nákup rybiček. Zakoupili jsme 8 pavích oček, 8 neonek a 2 pancéřníčky. První dva dny se zdálo, že je vše OK, ale pak se nám paví očka shlukly do těsné skupiny a nacpali se k hladině do jednoho rohu akvárka. Tam už jsou asi dva dny. Neonky lítají po celém akvárku, ale dnes nám jedna uhynula a uhynul i jeden pancéřník. Napadlo mě jestli to nemůže být nedostatkem kyslíku ve vodě (paví očka u hladiny), ale filtr se vzduchovačem jede naplno. Prosím o radu, co může být špatně. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2016 20:29 mikuleo Re: romant
Myslela jsem si že kamínky nejsou vhodné, nebyli to zrovna zkušení akvaristé.. Děkuji moc za radu, takový návod jsem potřebovala, budu se snažit o nejlepší podmínky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.04.2016 20:24 R Muž romant [27987] Re: mikuleo
Písek, štěrk(frakce2-4mm) v ideálním případě křemičitej, to je osvědčené dno do akvária. Nasypeš, nalejš vodu, zasadíš rostliny a tři týdny čekáš, až se akvo zaběhne, tedy vytvoří se tam nitrifikační bakterie, který dokáží zpracovat odpadní látky a přemění je z neakceptovatelných, na akceptovatelné N látky. Ty ovšem nemáš ty tři týdny, ty tam ty ryby dáš hned po tom založení s pískem, rostlinama a budeš denně po dobu 10 dní měnit 1/3 objemu vody, rybky budeš krmit minimálně. Za těch 10 dní budeš vodu měnit už obden, ještě týden a posléze už normální jednotýdenní výměna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2016 20:18 R Muž afc1886 [14681] Re: mikuleo
Vše na co se ptáš,najdeš v odkazech v modrém rámečku.
Edit-dno zvol podle toho,co plánuješ že nakonec budeš mít v akváriu za rybičky,nebo krevetky.Rybičky netrap ve sklenici,ale rychle zprovozni akvárium a dej je dovnitř.Ale musíš ze začátku měnit velmi často vodu,než se akvárium pořádně zajede.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2016 19:59 mikuleo – začátek
Ahoj, promiňte předem za začátečnické otázky, ale potřebovala bych odbornou radu :) zdědila jsem akvárium 60x35x30 (objem 63l)s filtrem Fluval 2plus a k tomu poslední tatru černou a jednoho krunýřovce. Kvůli přesunu jsem musela rostlinky (už nebyly v dobrém stavu) a kamínky odstranit a přesunout samotné akvárium. Rybičky mám prozatím ve velmi velké sklenici. Jelikož jsem ale začátečník, nevím jak dál. Dostala jsem i očištěné kamínky, ale všude se dočítám že je lepší písek - jak to je? A případně jak mám postupovat při zakládání akvária, aby byly rybičky co nejdříve opět v klidu akvária? Děkuji vám předem moc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2016 18:00 Kitty – Romant + NHKG
Díky za rychlou reakci!
Piskořka je jen jedna malá a dnes se objevilo jakési malé nic, což je zjevně další šneček, snad přežije. Budu jim věřit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.04.2016 17:57 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Kitty
Týden založené akvárium. Nech tomu ještě 3 týdny. Teď netřeba nic z toho řešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.04.2016 17:57 R Muž romant [27987] Re: Kitty
Pěnu neřeš, až začne fungovat nitrifikace, tak se to srovná. Pokud tam nemáš ryby, což nepředpokládám, nech ty listy vyhnít, podpoříš si tak vznikjící nitrifikaci. O něco se postarají bakterie a o něco ty piskořky, jak píšeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2016 17:50 Kitty
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mám týden založené akvárium. Trochu mne trápí dvě věci:
1. Voda stále krásně čirá, ale před pár dny se objevila na hladině pěna. Zkusila jsem ji odstranit savým papírem, ale objevila se znova. Jedná se tedy o malé množství. Jeden den byla okolo obvodu akvária, zkusila jsem ji rozehnat nastavením trysek filtru. Zdá se, že je na ústupu, ale pořád jí tam trocha je, momentálně u filtru, viz. foto.
2. Po dně akvária a ve filtru mám ulámané lístky růžkatce, viz 2. foto. Některé jeho části šly do zelenohněda a začínaly se rozpadat. Piskořka na ně chodí zjevně mlsat. Na druhou stranu má růžkatec jednoznačně nové výhonky. I další rostliny se zdají být v dobrém stavu a rostou.
Mám ten růžkatec z filtru odstranit nebo odkalit dno? Připadá mi to brzy. Mám odstranit samostatné lístečky, které plavou po hladině?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.04.2016 15:20 Muž JduSi [16]
Tak mam radost ! Zacal jsem po radach mene svitit(svitil jsem od zalozeni 12h denne) a rasy mizi !! :) Dekuju za rady a vazim si vasi pomoci.
Nekde jsem to uz psal,no vcera jsem objevil v akvarku dve miminka divokych pavich ocek :) Vypadaji k svetu
Fotky aktualizuju pozdeji(rostlinky neuveritelne rostou).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2016 18:26 R Muž romant [27987] Re: lemans
Tak jistě, ale píšeš to proto, že jsi zatím měla kliku, ono to není nic příjemnýho a naštve to, když se to zvrtne a ryba začnou odplouvat na druhej břeh. Proč opakovat chyby druhých, když ty to můžeš udělat správně? Ovšem je pravdou, že takový to natlučení si, v dobrým slova smyslu, je velmi výchovné, tak ať se daří nejen v akvaristice. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2016 18:18 lemans Re: romant
Chybami se člověk učí, snad nám vše dopadne dobře, budu referovat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2016 18:15 R Muž romant [27987] Re: lemans
Alespoň někdo. ;-) S dalšíma rybama nespěchej, je to všechno křehce hranový, tak ať se to nezvrtne kam nemá a není smutek. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2016 17:45 lemans Re: romant
Ano,vyměnila jsem dle rad 1/3 vody ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2016 17:14 R Muž romant [27987] Re: lemans
A jestlipak jsi před vpuštěním nových ryb vyměnila vodu? To ostatně udělej i zítra, rozumné nožství 1/3 objemu akvária. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2016 16:21 lemans Re: romant
Děkuji za radu,bohužel jsem žena netechnickeho typu a záležitost filtru přenechám ráda mužskému osazenstvu rodiny :-P Jinak se voda v aq upravila,no2,no3 jsou v richtigu,dnes jsme pridali 10 neonek obecných ... Doosazim aq kytkami a chtěla bych sehnat pár pancernicku na dno a tím skončíme :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.04.2016 17:16 R Muž romant [27987] Re: lemans
Ten filtr asi úplně špatnej nebude, podle mě je to nějakj Eheim, ale můžu se mýlit. Podstatný je množství filtračního materiálu, tedy osídlitelného prostoru pro nitrifikační bakterie, to je to oč tu běží. Porovnej si podle toho jak ti dával kolega odkazy na tu hlavu a kostku biomilitanu, kolik toho máš ve svým filtru a kolik toho je v té kostce, dá se jednoduše vypočítat. Jako další bych se podíval, zda-li se ten prostor toho tvého filtru nedá místo toho molitanu(který tam předpokládám) vyplnit něčím jiným, myšleno třeb nějakou kvalitní keramikou(Substrat pro, Siporax asi var. mini), která se dá osídlit daleko větším množstvím nitrifikačních bakterií, čímž by se ten stávající jenom tzv. vytunil a mohlo by to všechno fungovat jak je, odebrala by se část molitanu, nahradila keramikou a za měsíc zbytek, čímž se dostávám k té event. době, kdy by měli fungovat oba dva filtry společně. Já bych to rozhodně nezkracoval na těch 14 dní, ale naopak o 14 dní prodloužil, tedy vzhledem ke "stáří" akvária, bych se zachoval takto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2016 16:30 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Petan26
"Samostatnost akvária" - plné AQ kytek a v tom několik ryb jako rekorace, přiměřené osvětlení, přiměřená filtrace, přiměřené hnojení a přiměřené krmení. A ani toto ti nemusí zaručit, že to AQ skutečně bude fungovat samo za občasného dolití odpařené vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2016 15:10 Muž Petan26 [59] - Jezírkové ryby
Wendy rozhodně nehodlám v tomto ohledu experimentovat, je jasné že parametry mojí nádrže tomu neodpovídají, i kdybych měl 100 x víc kytek neutahnou to, jen chci přijít na některé věci, hlavně jak člověk pozná samostatnost akvária...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2016 14:29 Muž PaYoch [134] Re: lemans
Problém to být může, kup si kostku biomolitanu (velkou) a čerpadlo s průtokem tak do 400l/hod. - záležitost do pěti stovek a práce to udělá za milión
www.akva-tera.cz/…
www.akva-tera.cz/…
Nech oba filtry běžet současně tak 14 dní, stáhni průtok u obou na minimum, aby to tam nedělalo víry a po 14 dnech můžeš starý filtr vyndat, nový už by měl být dostatečně osídlený, aby fungoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   13.04.2016 14:15 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Petan26
při těch tvých závojnatkách a málo kytkách bych si jen dolévat odpar nelajzla... ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2016 13:54 lemans
Ještě bych se chtěla zeptat na filtr ... Dostala jsem ho již starší,používal se před několika roky, nevím typ,nevím,jestli je vhodný,přijde mi,že dost točí vodu a nejde pridusit ... Nemůže to být problém v aq?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   13.04.2016 13:52 Muž PaYoch [134] Re: lemans
Dokud máš v nádrži NO2, žádné ryby nekupuj, probůh... Než na rybách bych přitlačil na kytkách, pořád je jich tam málo... Když budeš mít osázených 70-80% dna, tak fajn. Dej tomu čas, nespěchej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2016 13:49 Muž DaveLister [478] Re: Petan26
Tak já třeba ve svém aktuálním akváriu zatím dolevam jen odpar (měkkou vodou), protože je plne rychlerostoucích kytek a sypu dovnitř dusičnany a fosforečnany z pmdd, protože je rostliny rychleji spotřebovávají než stačí ryby vodu znečišťovat. Myslím, že to tak bude fungovat i dal a vodu budu měnit třeba jen pár litrů za měsíc, pro dobrý pocit. Jenže jednak vodu merim (dusík, fosfor i další hodnoty), druhak jsem akvárií měl dost a troufám si poznat případně problémy včas - už třeba podle zmeneneho chování ryb a růstu rostlin, ne až když začnou chcipat či vznikne jiná kalamita. A hlavně se na to akvárium podívej, je plne rychle rostoucích kytek a rybičku vidíš na té fotce v prezentaci jen jednu - no je jich tam 12 ale zbylých 11 není vidět pro ten zelený bordel. Takhle malo ryb vs. plno rychlerostoucích rostlin - to neni úplně typické akvárium. A navíc je tam předimenzovaná filtrace - externí eheim určeny pro mnohem větší akva + silné prokyslicena voda velmi silnou fotosyntézou, což podporuje odbourávání veškerého bordelu včetně organických látek..

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [30] ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113010x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15?od=1451