Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 61 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 21:03 R Muž romant [27987] Re: David
Při čištění toho biomolitanu to můžeš udělat po sedlácku tak, že před tím než budeš biomolitan vyndávat, na něj nasadíš nějaký třeba igelitový sáček a vyndáš to všechno sakum prásk z akva.
Edit: V 5 měsíců starým akváriu ten biomolitan čistím zhruba poprvé v té době, ale je to o znečišťovatelích, což neznáme.
Edit2: Ten sáček natrénuješ, to chce trochu cviku a ono se to poddá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 20:59 S Muž invalida [3881] Re: David
Bublinky a výměna plynů je i na škodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 20:48 David Re: JaM
To moc dobře vím mám to tam jen pro parádu těch pár bublinek :)vypadá to pěkně, ale každý má na tohle svůj názor :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 20:38 S Muž invalida [3881] Re: romant
Jestli můžou i méně zkušení tak to opravdu stačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 20:35 R Muž romant [27987] Re: JaM
A to jsi pročet správně, je tomu tak. V drtivý většině případů(v akváriích s rostlinstvem) to stačí a vzduchování není třeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 20:29 Muž JaM [1] Re: David
Ja teda nevim, ale co jsem tu tak procet, tak pokud das vytok z filru tak aby ti ceril hladinu, tak by se mohlo vzduchovani vyndat? Ja vzduchovani taky nemam a vypada to ze rostlinky a cereni hladiny staci...
Pripadne me zkusenejsi opravi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 20:12 David Re: JaM
Jak řikáš ty, taky takový malý bordýlek,zkoušel jsem vypnout vzduchování a zlepšilo se to myslím si že mě to dělá ten můj kamínek protože místama je takový už jakoby vysypaný, vypadá prostě jako kus písku splacaný a přilepený do sebe tak to podle mě dělá on, ale uvidim umyl jsem ho a zvedl jsem ho víc, protože jsem ho měl uplně u dna a když to nepomůže přepojím to do čerpadla a uvidim jestli to dělá ten kamínek nebo jak byl kamínek položený na písku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 19:38 Muž JaM [1] Re: Legioix
Hoj, ten substrat je JBL Manado. Kupoval sem to v hornbachu v hradci. Puvodni zamer byl substrat,samozrejme s zivinami, pod ten ricni pisek. Tohle mi doporucil prodavac, ale bohuzel az kdyz to bylo v zalozenym akva mi to nedalo a zjistil sem, ze je to obyc substrat, takze jsem na radu romanta jeste doplnil hnojicima tabletama...substrat jsem tam chtel kvuli lepsimu uchyceni korenoveho systemu a doufam snad i lepsimu rustu rostlin...

Btw. Diky za pripominku, doplnim to v prezentaci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 18:57 Muž Legioix [574] Re: JaM
Co to je "substrát pro rostliny do výšky 2-3cm" ? Pokud je to staré dno od Rataje, tak z toho pokud se to dostane na povrch jde pěknej humáč. Já když jsem to dával jako spodní vrstvu do AQ, tak jsem se nestačil divit co v tom bylo (kusy molitanu a dráty i s bužírkou). Toto už nikdy více nekoupím. Navíc profisoil kterej mám v jiném AQ, tak plave už tři měsíce (tři čtvrtiny klesly, ale takovým stylem, že se ani okružák na tom neudrží a čtvrtina z toho pořád plave v kyblu i po převaření). Na výrobky od rataje mám už nějakou dobu negativní názor. Hlavně na substráty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 18:24 Muž patamatix [408] Re: JaM
Zas tak bych to neřešil hoši ;-) Myslíte,že v přírodě je voda bez smítka :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 18:22 Muž JaM [1] Re: David
hoj ahoj, sice jsem nováček, ale mě tam taky sem tam něco plave (akva cca 3 týdny). Na fotce to vidět není, ale plave. Já to přisuzuju tomu jak mi pancéřníčci pucujou dno, tak se něco málo zvedne...ale jak říkám, těžko říct co je pro tebe "takový bordel", mě se tam točí semtam nějaký kousíček něčeho..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 18:10 S Muž invalida [3881] Re: emisek10
Já bych začal pozdravem a prosím vás..nicméně tabulky o váze skla tu jsou..jen hledat. To ostatní taky...set spíš nebrat stydim Jo váhou myslím hmotnost ano Venca
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 17:59 emisek10 – 25l
kolik takové akva váží?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 17:55 emisek10 – 25l
Ahojky,je pro krevety lepší na výšku nebo na šířku,jaké kytky,mechy?jsou sety vhodné?jaké?dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 17:54 Muž patamatix [408] Re: David
Chtělo by to udělat prezentaci,aby bylo dost informací o akvárku a jejich obyvatelích,takto bychom jen věštily ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 17:50 David – Voda
Dobrý den, mám menší problém s akvárkem mám čerp. s biomolitanem, po čištění filtru se mě nikdy nedaří biomolitan vyndat tak aby se bordel v molitanu udržel vždycky něco odplave a pak akvárku plave všude bordel jak ho mám podstatě vyndávat, zkoušel jsem to pytlíkem obyčejným ale blbě se to dělá je lepší způsob?
A jinak druhý dotaz akvárku mě plave pořád takový bordel možná mini zbytky od jídla ale zkoušel jsem i vynechat a trošku se to zlepšuje, ale když koukám po jiných akvárek tak to mají krásnou vodu průhlednou, vodu mám jakou čistou měním ji často a není nějaká špatná ale ten bordel tam je když koukám po rybkách nevíte co dělám špatně nebo proč to tam je?
Akvárko mám založený asi 5 měsíců

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 08:53 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: visek
není to pravidlo, ale pokud máš starý písek tak ho klidně do akva dej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 08:51 Muž visek [75] - Tetry
mam otazku.rika se ze kdyz se dava do noveho akvaria novy pisek.mam dat vrstvu stareho.je to pravda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 15:59 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Pajser
Jestli jsi začátečník (jak usuzuji podle místnosti, ve které se bavíme), tak bych to na Tvém místě zkoušel jen jestli máš dostatečně velké a bezproblémové akvárium.

Když se neakvarijní rostlina poroučí, zpravidla mírně klesá kvalita vody. Takže to chce dostatek jiných zdravých rostlin, kvalitní filtraci a dostatečný objem, ve kterém se případný malý výkyv toxických látek neprojeví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 15:48 Pajser Re: michalt
dakujem za radu, ja ju teda skúsim a uvidíme či sa jej bude v akva páčiť
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 15:43 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Sid
To chci právě říct. Řekl jsem, že jsem se dočetl, že to není akvarijní rostlina a ptal jsem se, jaké jsou zkušenosti a jestli vydrží v nádrži. Nikdo mi neřekl "jo, klidně to tam dejte, to půjde." každý jen tak opatrně, že pár týdnů to tam zaručeně vydrží, ale růst to tam nemusí. Nebo na burze mi řekli, že to testovali a že po třech týdnech v holandském akváriu to začali prodávat. Tak jsem to radši nekoupil. Asi to tak nějak bude, že pár týdnů přežije a pak asi zajde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 15:32 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: michalt
...Když jsem se ptal prodejců na burzách a v Hornbachu, jestli vydrží v akváriu stabilně, nikdo mi to s jistotou neřekl...
On by to snad i řekl, ale to byste ji nekoupil. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 15:30 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Pajser
Nedával bych ji do akvária.

rybicky.net/atlasrostlin/fittonia_verschaffeltii

Když jsem se ptal prodejců na burzách a v Hornbachu, jestli vydrží v akváriu stabilně, nikdo mi to s jistotou neřekl. Spíš ji doporučovali pro emerzní pěstování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 15:15 Pajser
čo hovoríte na fittoniu??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 11:56 Muž Jurdas [37] Re: Roman1010
Dobře Ti radí,tou výměnou vody nic nepokazíš.Je to jako kdybys jim vyvětrala.Odstraníš tím jen škodlivé látky.Ale ne,že budeš měnit celou vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.03.2014 11:33 R Muž Silent [5949] Re: Roman1010
Bakterie při výměně vody z akvária neodstraníš. Žijí přisedle na vhodném substrátu, rostlinách i stěnách akva v celém prostoru nádrže. Ve vodní mase je bakterií mizivé množství.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 11:30 R Muž romant [27987] Re: Roman1010
Ale vůbec ne, všechno nech jak je. Tou výměnou vody budeš suplovat ne zcela fungující proces nitrifikace a odstraňovat z vody to co je akváriem nespotřebovaný a mohlo by býti škodlivé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 11:27 Muž Roman1010 [0] - ŽivorodkyRe: romant
aha, díky za rady, takže jsem 3 týdny zabíhal akvárium a ty prospěšné bakterie, abych je zase vylil do záchodu? Co potěr odlovit a dát třeba do zavařovačky s rostlinama?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 10:44 R Muž romant [27987] Re: Roman1010
Měnil bych denně, akvo je v kritický fázi náběhu nitrifikace.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 10:13 Muž patamatix [408] Re: Roman1010
No chtělo by to změřit NO2 a pokud bude vysoké a to je velice pravděpodobné,tak měnit obden 1/3 vody. ;-)
Edit : hlavně nepřidávej ryby,až malí povyrostou,tak bych je daroval,prodal a do té doby měnit vodu,než se akva zaběhne jak má. Jo a přidej rostliny,taky nějaké rychle rostoucí,budou ti pomáhat s vysokým NO2. Až se akva zaběhne,tak teprv řešit co s osádkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 10:11 Muž Roman1010 [0] - Živorodky – Jak často měnit vodu
Poradí mi někdo prosím, jak často měnit vodu u 3 týdny založeného a už mírně přerybněného akvarka?

Můj profil - rybicky.net/nadrze/20285

Původně byl 1x ancistrus a 2x balloon molly, ale jedna molly mi po dvou dnech v nádrži porodila - myslel jsem v akvaristice, že je jen zkrmená nebo je starší, no a ona byla v tom...
Takže mám teď víc jak 17 molly a krunýřovce. Zatím uvažuji o výměně vody 2 x týdně, ale nechci nic pokazit - nevím jestli je to moc nebo málo.
Krmim 2x denně v menších dávkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 20:43 Muž tomibender [0] – Myslíte, že bude rodit? (Paví očko)
Fotka k příspěvku Zdravím, myslíte, že je březí? A kdy případně očekávat porod? :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 17:01 R Muž Silent [5949] Re: Pajser
Háklivé jsou především na špatnou kvalitu vody, ale to platí pro všechny ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.03.2014 16:59 amrtin Re: Pajser
No,prodavač chtěl mít evidentně velkej kšeft... tone ,ale na to jsme my,tady na rybičkách už zvyklí :-P ,založ si presentaci a ptej se dál...odpovědi určitě budou ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 16:59 Pajser Re: Pajser
ešte jedna otázka, kamarát si kúpil barbusi tetrazony green 6 ks a menšie kusy mu začínajú dochnúť už (2) sú na niečo háklivé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 16:56 Pajser Re: amrtin
mne sa to hned nezdalo, bolo to v Nákupnom centre v B.Bystrici
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 16:54 amrtin Re: Pajser
Rozhodně nic z toho.Dej tam skaláry,to budou největší ryby co tam půjdou(ještě záleží na jeho výšce).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 16:53 Žena petulinakk [2016] Re: Pajser
Romant to vyjádřil jasně, stručně, vystižně... o tom, že ne ve všech akvaristikách mají na mysli blaho ryb i jejich majitele tu už byly napsány stohy, já se jen zeptám - kde Ti byla tahle kombinace doporučená?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.03.2014 16:39 R Muž romant [27987] Re: Pajser
Nedávat ani jeden "doporučený" druh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 16:35 Pajser
som začínajúci akvarista a mám 150 litrové akvárium, chcel by som si overiť info kt. mi podal predajca v jednej akvaristike. Odporučil mi 6 diskusov, 4 jesetery, 4 ocelatusy a nejaké raky mi ponúkol tiež, je to dobrá kombinácia alebo mi chcel nanútiť tie najdrahšie ryby? prosím poradte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.03.2014 14:10 Muž sasula [274]
100L malawi... proč ne.. vždy jako rozplavávačka pro potěr na první 4 - 6 měsíců...(spíš ty 4) a potom do nějaké 3 - XXX stovky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 21:58 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: amrtin
to mě taky napadlo, nicméně raději napíšu tohle, než mu říct, do Malawi můžeš klidně dát třeba neonky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 21:55 amrtin Re: grunda
Ale on vybírá ryby,Malawi se to bude jenom jmenovat :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 21:54 amrtin Re: akvárkomen
Čichavec zakrslý,medový nebo trpasličí.Ale to jen střílím od boku,koukni se na ně do zdejšího atlasu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 21:53 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: akvárkomen
z Malawi tak max. šnekáči, kombinace s čímkoliv jiným je vražda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 21:37 Muž akvárkomen [1] Re: patamatix
To ne.. na teru sem už asi i zapomněl.. ale, šli by nějací čichavci ?
věčinou mají minimum 100L i míň [když opomenu vyjímky], a sou [v mých očích] relativně podobní tlamopvcům,když opomenu něktré typické rysy čichavců, bylo by to reálné ? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 21:31 Muž patamatix [408] Re: akvárkomen
No v malawi nemám mnoho přehled,ale tetra tam určitě nepatří :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 21:27 Muž akvárkomen [1] Re: patamatix
To jo.. ale když si to tu projdu, vezmu to tak že sou i 25 L malawíčka :-D
..je nějaká alternativa tlamvců ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 21:13 Muž patamatix [408] Re: akvárkomen
Na malawi,to bude docela malé ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [61] ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113271x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15?od=3001