Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2018 00:07 Muž AsusKD [85] Re: bolt
Akú maš vodu? Aká je predstava akvária? Ilustračný obrázok by pomohol ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2018 22:57 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: bolt
Četl jsi článek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2018 22:55 Muž 4Sima [1897] Re: Smetany
To není nejlehčí cesta ale...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2018 22:45 Muž Smetany [1226] Re: bolt
Nebo se můžete dát cestou afrických cichlid a rostliny neřešit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2018 22:34 Muž 4Sima [1897] Re: bolt
Doporučuju tak měsíc číst zde fórum, atlasy. Pochopit souvislosti, ucelit si představy o plánované nádrži a naslouchat radám - vyplati se! Ať z toho nemáte doma rybí polívku a plnou nádrž řas. Držím palce, ať se daří! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2018 22:21 bolt
chcem jich tolik aby to fungovalo,ale ne zbytecne moc, snad se vyjadruju normalne ale uz to opakuju po treti :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2018 22:10 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: bolt
Když je rostlin určité množství, omezí řasy natolik, že nemáš žádné nebo minimum. Chceš to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2018 21:53 bolt Re: JirkaŠčobák
no to ti teda pekne dekujem za radu :-D my netusime kolik jich je moc a kolik malo, radi bychom jich co nejmene,ale tak aby to fungovalo,

file1980 ... my nemyslime, my jen proste nevíme,a rikame co bychom si predstavovali, ne co udelame, udelame to co bude potreba

Dewari nemame tuseni :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2018 21:41 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: bolt
Rozumné minimum je pro většiňu začátečníku nerealne. Zapomeň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.12.2018 21:34 Muž File1980 [53] Re: bolt
No jak myslíte.Ani začínající automechanik nezačíná na Formuli 1.Objem je na začátek dobrý.Držel bych se zdejších článků pro začátečníka a ryby bych volil méně náročné, prostudoval si zdejší atlas. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.12.2018 21:33 Dewari Re: bolt
Nejsem nějaký expert tak mě když tak opravte
Pokud terčovci nejsou podmínkou a méně rostlin, co se třeba podívat na Ameriku, nějaký cichlidy nebo tak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2018 21:20 bolt Re: Andaska, nekdo
Akvarium jsme si predstavovali o dvou az ctyrech vetsich kusech ryb. Napr. tercovec a neni vubec podminkou, muze to byt i jina, vetsi ryba, a k nim par jinych rybicek, nebo hejno....

Co se tyce rostlin, tak vylozene prerostlou dzungli kde se rybky ztrati asi nechceme. vlastne by se nam libil naky rozumny minimum.
Zatim ctu co se da a prijde mi to docela slozity, proste je toho naraz docela dost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2018 21:08 Andaska Re: bolt
Určo jen živé rostlinky a opravdu hodně rostlinek ano A pro začátek vybírej z nenáročných, uvidíš kterým se u Tebe bude dařit. Hlavně si to tu na fóru pořádně přečti. Pozor dej na výběr dna. Rybky tak za mesic az dva. Ze začátku bude v akváriu hodně dusitanů a amoniaku, než se zaběhne a nastolí se biologická rovnováha. Čti a čti hodně je tu plno témat pro začátečníky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2018 21:02 Muž nekdo [355] Re: bolt
Co se tyka tercovcu, tak vzhledem k Vasim inzerovanym neznalostem se jim radeji vyhnete. Rostliny urcite zive, umelohmotne jsou k nicemu a uz vubec nich se na nic nenaucite.

Tercovci jsou vseobecne narocne ryby. Na druhou stranu jsou to takovy cudlove, kteri se boji - zadne rychloplavouci a prudce se pohybujici spolubydlici (uprednostnete teplotu tercovcu a dle toho pak vybirejte dalsi ryby) == jen tercovci je asi nejlepsi reseni.
Protoze se tercovci krmi tak, jak se krmi, je potreba neustale odkalovat a cistit vodu - pravidelna a casta vymena vody je velmi nutna u malych ryb - kvuli hormonum ve vode a take kvuli bordelu z krmeni.
Pro male tercovce je nejlepsi bez substratu - kvuli udrzbe.
Pokud na nich trvate, doporucuji jako zacatecnikum nasledujici postup:
Zabehnout nadrz.
Poridit rostliny, ktere vydrzi teplotu.
Az bude nadrz zabehnuta, bude spolnovat vsechny podminky pro tercovce, vyhlednete si chovatele, domluvte se s nim a kupte si uz odrostle ryby (protoze jste zacatecnik).
Pripravte se na to, ze to bude financni raketa.
Dojedte tam, vyberte si a kupte je, privezte domu, vysadte..a kochejte se a starejte.

Pokud to vidite tak, ze tam nahazite rostlinky a prikoupite nejake levne placky, tak pocitejte s tim, ze se jedna o vyhozene penize a zbytecne promarnene zivoty ryb (ano nekdo ty sipky musi kupovat, ale proc vy...to nechapu)

Osobne bych doporucil jeste lepsi postup:
Zavolejte panu Pejsovi,
reknete mu, ze chcete chovat terce,
nechte si od nej poradit,
nepremyslejte o tom, co jste kde cetla, jak vypadaly fotky na netu hezky a jak je to jednoduche - ridte se pokyny a radami od pana Pejsi a budete spokojena Vy i ryby.

Varianta brod: vykaslete se na terce, zacnete s necim vhodnym pro zacatecniky a zacnete dle pokynu a rad tady...

Myslim, ze varianta brod je nejlepsi vhodna pro Vas pripad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.12.2018 20:54 R Muž afc1886 [14704] Re: bolt
Přečti si ty odkazy v modrém rámečku, které jsi dostal i dnes při registraci, ale hned ti povím, že na terčovce můžeš rovnou zapomenout. Alespoň jestli je nechceš trápit. ahoj
Jinak přeji hodně radosti v akvaristice. pivo ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   24.12.2018 20:22 Muž Longer01 [21] Re: bolt
Než cokoliv nakoupíte, určitě to chce dost načíst. Vyvarujete se částečně chybám,zbytečným nákupům a podobně. Určitě žádný umělý kytky. Pro inspiraci se dá podívat na nádrže, kde jsou rybky, které plánujete. Hlavně nic neuspěchat. Mě běželo akva měsíc, než jsem vypustil první rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.12.2018 19:56 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: bolt
Živé rostliny hned, ve velkém množství a promyšleně scobak.blog.sme.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2018 19:49 bolt – Rada pro začátečníka
Dobrý den, chtěla bych poprosit o nějaké počáteční rady. S manželem jsme rok koukali po nějakém akváriu až jsem na Vánoce jako překvapení koupila 180l Rio. Teď bych ale potřebovala komplet poradit co s tím ze startu. Rybky bychom chtěli spíš pár větších než menší rybky v hejnech, koukali jsme po terčovcích, ale nevíme kolik jich tam můžeme mít a co k nim lze přidat. Je možné mít v akváriu ze startu jen umělé rostliny než se s tím trochu naučíme a pak postupně dodávat živé? Jak dlouho nejlépe po napuštění počkat než přidáme rybky? Taky bych se chtěla zeptat někoho kdo má stejný typ akvária jestli je možné předělat filtr z pravého rohu do levého s otočením tak aby to bylo plně funkční.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.12.2018 20:29 R Muž afc1886 [14704] Re: saarka
Dej je pryč. Už jen proto, že to jsou mořské mušle a do sladkovodního akvária nepatří, ale to už jsi slyšela. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2018 20:00 Žena saarka [21] Re: Anthrax
Přidala jsem foto předělaného....můžu nechat mušle, nebo pryč???
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2018 17:56 R Muž Anthrax [4787] Re: saarka
Klidně týden. A pak bych krmil jen opatrně. S krmením přidáváš do vody další dusíkaté látky, které tvoje akvárko neumí zatím zpracovat. Takže lepší je chvilka hladovění než „jedovatá“ voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2018 17:44 Žena saarka [21] Re: Anthrax
Jak dlouho nekrmit?? To nevadí dělat hladovku???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2018 14:59 Andaska Re: saarka
Šári, ja kdyz pred par mesici zacinala, tak jsem taky udelala kopanec s pridanim rybek moc brzy a pak jsem na to doplatila. Tak nejsi sama ;-) . Urco pridej ty rychlerostouci rostlinky a hlavne men tu vodu (ja litala s kyblema denne). Ja bych pridala i vic snecku (levatky, kruzniky) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   13.12.2018 14:18 R Muž Anthrax [4787] Re: saarka
Jde o to, že ryba si teď dost zkusí. Akvárko se teprve zabíhá budou tam vysoké koncentrace dusitanů a amonných latek. Betty nejsou žádné odolné ryby (navíc ve zverimexu bývají už dost načaté). Často předčasné nasazení odskáčou životem. Čili nejde o nějaké opovržení ale o čistý fakt. Jestli se chceš vyhnout problémům, tak rybě pořádně zatop (cca 27 °C) a měň denně 1/3 vody. A vůbec bych teď nekrmil. Samozřejmě bez záruky, že to ryba dá. Ale je to lepší, než jen čekat že to ryba zvládne sama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2018 14:12 Žena saarka [21] Re: silviebaris
No jo měla jsem výčitky a trochu jsem to čekala...ale jak říkám nekoupila jsem vše co plánujeme a doufám, že to dá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.12.2018 14:09 Silviebaris Re: saarka
Při nakupech,nechat děti doma,stejně všechno časem zůstane na vás,u děti je to chvilkova zaležitost,za měsic si rybky ani nevšimnou..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2018 14:05 Žena saarka [21] Re: Jája
Protože mám doma 2 malé děti co jsou jak sirény a nekupila jsem celá hejna, ale jen jednu abych od nich měla pokoj. Tak to snad nebude tak opovrhující
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.12.2018 13:11 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: saarka
Nějak nerozumím tomu, proč jsi se nechala ukecat a koupila beťáka do zatím nefunkčního akvárka. Už vidím, že za pár dní budeš psát dotaz, co že té rybě je. Stačilo se zeptat, než uděláš další kopanec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   13.12.2018 05:02 R Muž afc1886 [14704] Re: mirekdedina
mirekdedina napsal:Kluk si prostě moc přál rybičku a tohle mi přišlo lepší než 2 litrová sklenice,
Kup mnohem větší akvárium a pořádně se tady začti do odkazů v modrém rámečku. Většinou to ale končí tak, že kluka to během chvilky přestane bavit, ale chytne to jednoho z rodičů. ;-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2018 00:50 Žena saarka [21] Re: nekdo
Už jsem to předělala ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.12.2018 23:58 Maq Re: mirekdedina
mirekdedina napsal: A to pán vypadal celkem znale, je to dokonce majitel,
Já se se dvěma takovými znám osobně dost důvěrně na to, že jsem jim oběma položil přímou otázku. Proč prodávají věci, i když vědí, že to nemůže dobře dopadnout.
Odpovídali mi docela rozumně, nejsou to žádní démoni. Shrnul by ty jejich odpovědi asi takto:
(1) Když jim to neprodám já, koupí si to stejně jinde.
(2) I když bych každému takovému neználkovi čtvrt hodiny poctivě radil, stejně zvrtá na co sáhne.
(3) Uvědom si že mě to živí a žádnej zlatej důl to není. Každá tržba tenhle obchod drží při životě i pro takové, kteří vědí co chtějí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.12.2018 23:40 mirekdedina Re: Anthrax
A to pán vypadal celkem znale, je to dokonce majitel, ale teď když jsem koukal do atlasu a zjistil, že doporučení je 50l... Kluk si prostě moc přál rybičku a tohle mi přišlo lepší než 2 litrová sklenice, které si za chvíli ani nevšimne. Aby si k tomu získal i nějaký vztah, ale to už se dostávám někam, pro co není tento web určen :-) ancistrusy zkusím dát známým, jsou na to lépe vybaveni a tady se pokusit o zázrak, případně začít znovu a tentokrát lépe a snad už s o trochu lepšími znalostmi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2018 23:32 R Muž Anthrax [4787] Re: mirekdedina
No jo rady v akvaristice.... Oni jsou v obchodě motivováni hlavně ziskem anebo tomu ani nerozumí. V jejich zájmu (až na čestné výjimky) není dobře poradit ale prodat. Alespoň víš, kde příště informace nečerpat. Špatná zkušenost, taky zkušenost. Ale nejsi první ani poslední. ;-)
Ancistrus přežije všechno ale držet ho ve 14 litrech vody je do budoucna dost brutální...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2018 23:19 mirekdedina Re: Anthrax
Jj, to je přesně ono. Resp. takhle to vypadalo po vysazení ryb. Koupili jsme akva, dali vodu a týden na to ryby. Vše na doporučení v akvaristice. To jsi mě moc nepotěšil. Ryb už není moc na rozdávání, i když ty ancitstrusy vypadají pořád čile. Zkusím zítra znovu naředit, jestli ještě něco zachráním
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.12.2018 22:54 R Muž Anthrax [4787] Re: mirekdedina
Ahoj, bavíme se o tomhle akva? rybicky.net/nadrze/29542 Jestli ano, tak tam ryby ještě nějakej čas neměly přijít. Navíc je to na tyhle druhy nevhodný objem. K tomu žádné rychlerostoucí rostliny, prachbídný filtr (honič vody)...
Je třeba nalít si čistého vína. Ryby ti chcípají na otravu dusíkatejma látkama. Máš nezaběhlou nádrž. Jediný co můžeš dělat je měnit vodu, měnit vodu a měnit vodu, abys ty škodliviny naředil. Na nějaký odstátí vody se teď klidně vykašli. Hlavně teď nekrm! Ryby bych někomu daroval. Tohle je objem tak na jednu bettu nebo na krevetky, ne na rybu co se dorůstá přes 10 cm hmm
Edit: Ten Echináč, na který se ptáš, tomu nechybí živiny ale hobluje ho ancistrus. ;-) S tím nic moc neuděláš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2018 22:49 mirekdedina – Bezradnost
Fotka k příspěvku Ahoj, nevím, co dělám špatně. Rybičky do včera vypadaly v pohodě. Jedly, plavaly a nejevily známky, že by něco mělo být v nepořádku. Dnes ráno po probuzení dvě platy a jedna black molla uhynulá u dna. Druhá black molla zmateně plavala hlavou vzhůru, večer též uhynulá. Během dne jsem zkusil vyměnit část vody za odstátou. Nějaký čas na to další plata mrtvá. O potravu nejevily sebemenší zájem. Zkusil jsem do filtru připojit vzduch, jestli to není tím. Nevím, zda to má spojitost, ale rybičky již delší dobu okusují jednu z rostlin, která aktuálně vypadá viz příloha. Přijde mi, že ji něco schází, protože ty listy asi takhle vypadat nemají. V podstatě nevím, na co se ptát nebo po čem pátrat, abych mohl najít příčinu. Za jakýkoli tip budu rád.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2018 19:53 Maq
Onehdy jsem četl studii o periodickém zapínání a vypínání vzduchování v zařízeních pro čistění vody - něco jako náš filtr, akorát se to měří na kubíky. Ono totiž to vzduchování je jednak dost drahé, a jednak nitrifikace není vždycky to pravé ořechové. Lepší než přeměnit dusíky na dusičnany, je odstranit je úplně. A na to jsou lepší anaerobní podmínky. (Není to pouze klasická denitrifikace, těch procesů je víc.)
Abych se dostal k odpovědi. Vyšlo jim z toho, že nejracionálnější je vzduchovat ve čtyřhodinových periodách vždy jen 15 minut.
Co jsem se z toho dověděl a co jsem si dovodil:
1) Nitrifikačním mikrobům stačí mnohem méně kyslíku, než plně nasycená voda (cca 8-9 mg/l). 2 mg/L by měly stačit minimálně pro přežití.
2) Nejde ani tak o počet hodin, jako spíš jaká je celková spotřeba kyslíku v jejich okolí. Když je mikrobů hodně, tak si vydýchají kyslík, a nitrifikační mikrobi to odskáčou první, protože na rozdíl od mnoha ostatních neumějí přepnout na anaerobní respiraci.
=
Takže se opět budu opakovat: Dobře prokysličená voda, málo organických látek ve vodě, o to jde. Měnit vodu, vzduchovat (v noci), filtrovat přes aktivní uhlí. Jsem zacyklovaný, zacyklovaný, zacyklovaný, zacyk- tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2018 19:32 Muž nekdo [355] Re: Andaska
Odpovím otázkou, jako že ve středu je to v pohodě a až se mi to stane ve čtvrtek, tak se něco změní?
Filtr properte až bude mít snížený průtok, do té doby na něj nesahejte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2018 19:22 Andaska Re: nekdo
Tak to jsem si vazne oddechla...ufff. Moc dekuji za rychlou reakci ano . Zacinaji me prechazet mdloby. :-D
Edit: Kdyby se mi to nekdy stalo zase. Je lepsi ten filtr proprat, nez ho zase spustim?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   12.12.2018 18:58 Muž nekdo [355] Re: Andaska
Stihly ale urcite ne vsechny. Takze i kdyby to poumiralo ve filtru, tak se z nich stalo krmivo pro ty prezivsi. Hlavne nekupujte a nelejte tam zadnou zazracnou vodicku z akvaristiky.
Podivejte se - na rovinu. Sednete si pred smirakov a podivejte se dovnitr, podivejte se jak je to velke a kolik je tam vody (zadny krehky 10l ekosystem). Podivejte se kolik tam mate rostlin. Podivejte se, kolik tam mate rybek. Je to zalozene uz cca 5 mesicu
to vsechno je tak, jak ma byt...
Vite kolik bakterii je ve skutecnosti na a ve dně? Mnohem vice nez ve filtru.

Neni proste potreba se obvinovat a cekat nejhorsi. Opravdu se nic nestalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2018 18:51 Andaska Re: nekdo
A co bakterie ve filtru to nestihly povymirat? Lekla jsem se, ze tim zapnutim filtru jsem je vsechny poumirane roznesla po akvarku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2018 18:47 Muž nekdo [355] Re: saarka
Na kameny zkusit octovy test a kdyz nebudou sumet, tak klidne nechat. Za me skeble urcite ven.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   12.12.2018 18:44 Muž nekdo [355] Re: Andaska
Klid, nic se nedeje. Zastavte se, zhluboka se nadechnete, zhluboka vydechnete. Konec problemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2018 18:38 Andaska – 8h bez zapnuteho filtru
Ahoj, asi me trefi, zapomnela jsem po krmeni zapnout filtr. Prisla jsem na to az po 8 hodinach coze coze coze (nadrz Šmírákov). Mam cekat nejakou pohromu? Vymenila jsem 30% vody a filtr zapla. Asi jsem ho mela proprat, ze? Ja z toho byla tak hotova a zbrkla, ze me napadla jsen ta vymena vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.12.2018 11:21 R Muž afc1886 [14704] Re: saarka
Moje zkušenost se zákrutichou je taková, že ji trvá trochu déle než se uchytí, ale potom roste jako plevel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2018 11:19 Žena saarka [21] Re: Jája
Svítí to docela dost, ale tak zkusím tam strčit kořeny místo kamenů.... sad a to jsou ty kameny takové pěkné. Myslím si, že to způsobila i doprava a pozdější zasazení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2018 10:49 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: saarka
Podle mě tam máš nedostatečné osvětlení. Ty tři rostliny, které nevydržely, jsou náročnější na světlo (tím pádem i na živiny), takže se tím ani netrap. Další dvě rostliny (zákruticha a bahnatka) strádají. Na fotce to vypadá, že také mají nedostatek světla, vypadá to, že jsou ve stínu. Přesaď je pod světlo. Tu zákrutichu máš v seznamu rostlin špatně zadanou, mrkni na to.

Kameny od moře a škeble bych zrušila - do sladkovodního AQ nepatří (i kvůli obsahu vápníku).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2018 10:27 Žena saarka [21] Re: Anthrax
Musím sehnat jinou PES, to co máme časovač nepobralo.Tak děti rozsvítí když vstanou a já zhasnu když jdu spát. Polepšíme se
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2018 10:25 Žena saarka [21] Re: afc1886
Nee, je to nějaká menší, ale v navázání na atlas nebyla. Moc se jí u nás nelíbí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2018 09:45 R Muž afc1886 [14704] Re: saarka
To světlo určitě uber na těch 8-10 hodin. A jeden dotaz. Ty tu valisnérii stříháš?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113271x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15?od=601