Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 86 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 21:25 R Muž romant [27982] Re: Flozik
Flozik napsal: ...Ted bude asi lepsi zadny ryby nepridavat,, ze jo? To bude velmi dobrý postup. :-) Jinak pokud se to co pozoruješ v akváriu objevilo po znovuuvedení toho filtru do provozu, tak by to mohl být bordýlek jenž byl v něm usazený. Trpělivost, ono se to srovná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 21:23 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: Flozik
Tušíš správně, určitě se teď vyplatí vydržet a na nášup si počkat ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 21:21 Muž Flozik [8]
Jeste jednou diky za rady :-) Nastavil sem spinaci hodiny ode ctyr do deseti a budu ted obden menit 30 litru vody a snad se moje situace zlepsi :-) Ted bude asi lepsi zadny ryby nepridavat,, ze jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   16.01.2013 21:06 R Muž romant [27982] Re: danio
Ta pauza je taková sedlácká metoda, jak si trošku dopomoci k vyšší koncentraci CO2 z vnitřních zdrojů. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 21:04 R Muž romant [27982] Re: Evča
V této kombinaci ryb bych to nedělal, tuším menší nádrž. jestli je tím vzduchováním myšlena filtrace, tak to ani omylem nevypínat. Pokud tipuji nesprávně, tak se omlouvám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   16.01.2013 21:04 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: Flozik
Já bych zkrátila dobu osvětlení. Ve svých akváriích svítím 3 hodiny dopoledne, pak mám 5 hodin pauzu a pak od tří do jedenácti. Ale to jsou akvária, co už běží pár měsíců, ne dní ;-) Někde jsem četla, že pauza přes den by snad měla dělat rostlinám dobře, jen už si nepamatuji to zdůvodnění.
A když jsem zakládala miníčko, svítila jsem ze začátku taky dlouho (a silným světlem) a rozjela se mi zelená řasa. Stačilo na nějakou dobu stáhnout dobu osvitu na polovinu a řasa odešla stejně rychle jako se objevila ;-)
Pokud máš akvárium dobře založené, vyřeší se to za nějakou dobu samo. Hlavní je dodržovat ty pravidelné výměny vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 21:04 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Evča
Zrovna na noc bych to nevypínal. To spíš přes den jestli jsou tam rostliny
Btw v jakým akvárku je máte? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 21:02 R Muž romant [27982] Re: Flozik
Měnit můžeš 1/3 denně, či obden, jsou tam ryby, tak ať není nějaký překvápko. Krmit minimálně a svítit polovinu času jak teď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 21:01 Evča – vzduchování
Dobrý den,
chtěla bych poprosit o radu mám v akvárku závojnatku a ancitruse. Můžu jim na noc vypnout vzduchování aniž by jim to nějak uškodilo??
Děkuji za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 21:00 Muž Flozik [8]
Ufff, ted ste me teda uklidnili :-) Ja uz malem objednal venkovni filtr a premejslel, kolik muzu najednou vymenit vody :-D Jen si nejsem uplne jistej, jestli mam svitit jenom jednou zarivkou, nebo zkratit dobu osvetleni na polovinu? Diky za minule i budouci odpovedi :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.01.2013 20:55 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: Flozik
Ahoj, řekla bych, že by to mohl být ten nálevník, to že se "to nehýbe" neznamená, že to není on ;-) Nádrž máš nedávno založenou a já si ze svého začátku pamatuji objevení hnědé řasy také. Často začíná právě na anubisech. Ve Tvém akváriu je zatím velmi křehká rovnováha, takže být Tebou, zatím bych zkrátila dobu osvitu a počkala, jak se to bude vyvíjet a pravidelně bych měnila vodu (alespoň jednou týdně třetinu). Doufám, že se nemýlím, ale určitě si to tu přečte i někdo zkušenější a případně mne opraví.

Edit: aha, tak Romant byl rychlejší :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 20:53 Žena dubska2 [1] - Živorodky
Fotka k příspěvku Zdravím Vás,
včera jsem si pořídila jakousi rostlinku, vypadá jako mrkev :-D, vůbec nevím, co je to zač, ale nějak se mi zalíbila, koukala jsem, že na stonku má dost kořínků, tak jsem se chtěla zeptat, jak ji mám zkusit rozmnožit. Ta vpravo a dvě jsou vlevo. Děkuji za rady. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.01.2013 20:50 R Muž romant [27982] Re: Flozik
Dal bych tomu čas, akvárium si teprve sedá a nitrifikačních bakterií nebude ještě tolik, aby si s tím bordýlkem dokázaly poradit. Tu dobu osvitu bych snížil na polovinu a to že se jedná o rozsivky a je u nich uváděno, že by se mělo přidat na světle, na to nedej, je to o celkových podmínkách a rovnováze mezi světlem a živinama.
Edit: www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 20:44 Muž Flozik [8]
Fotka k příspěvku Jeste foto ty rasy
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 20:43 Muž Flozik [8] – Prosba o radu
Fotka k příspěvku Prosim o pomoc a radu, dneska sem dal rozstrikovaci rampu nad hladinu, abych se tim pokusil rozehnat slepou hladinu, ale najednou mam vodu jakoby plnou prachu. Vypada to trosku jako bublinky, ale ty to nejsou a ani si nemyslim, ze by to byly nalevnici. Zkusil sem vypnout filtru a nehejbe se to... Vubec nevim, co by to mohlo bejt a jak se toho zbavit... Prikladam fotku, ale neni to moc dobre videt... A taky se mi v akvariu rozjela hneda rasa. Svitil sem 56W od 9 do 12 a ode 2 do 10 vecer. Ted sem navic nechal svetlo svitit od 9 rano do 10 vecer a rasa se jeste vic rozbujela. Ryby sem nasadil do akvaria v sobotu po trech tydnech zabehu... Cim by to mohlo byt?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 09:22 Žena sivon [1694] - PlžiRe: dubska2
Na fotce z 2.1. jsou vidět ještě nějaké Godl molly.
Při tom počátečním stavu ryb - velcí čichavci, hromada živorodek, 5 (!)krunýřovců, se nediv, že ryby byly totálně ve stresu a odcházely jedna za druhou. Navíc ty neskutečné umělé kytky (trávník, koule) - k čemu to? K odbourání takového množství odpadních látek po rybách potřebuješ hodně živých rostlin! Přidej nějaké rychle rostoucí stonkovky - viz.seznam o pár reakcí dozadu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 08:12 S Muž invalida [3881] Re: dojinek
Když nebudeš překrmovat ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 07:01 Žena dojinek [10] Re: romant
romant napsal: dojinek napsala: ... počkám až se akva zaběhne a pak se uvidí...
A v tom je ten vtip, že s větším množstvím rostlin je ten záběh tutovější, prostě taková větší jistota. ;-) Ještě jednu radu, bych měl to častý výměny vody. Klidně denně, či obden, já to tak v nově založených akváriích praktikuji. první rybky nejdříve za 14 dní a jenom několik kousků a potom další po týdnu a postupně, nikdy ne najednou větší množství. Pro podporu rozjezdu dávám hned od prvních dní šneky, okružáky, levatky a do dna piskořky. Když se posléze nepřekrmují ryby, tak to jsou velmi dobří pomocníci. :-)

Díky za rady, začnu měnit i vodu a přikoupím šneky snad se nebudou moc rozmnožovat a nebude jich víc jak rybek v akvárku smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 23:04 Muž radecek [4] Re: jirka766
Ahoj, jenom bych ještě doplnil kluky, mně to taky stříkalo na tapetu, byla furt mokrá, tak jsem to vyřešil jednoduše, vytočil jsem filtr směrem na přední sklo a teď je vše ok :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   11.01.2013 22:15 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: dojinek
Úplně v klidu bych ještě kytky přidala. Dozadu nějaký stonkovky, pod hladinou nechat vznášet růžkatec a dopředu něco nižšího. Ještě se vejdou ano A jak Ti radí romant, hodně ze začátku pomůžou a navíc se nemusí uchytit všechny druhy, který zasadíš, takže čím víc, tím líp, vytříbí se to.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   11.01.2013 20:41 R Muž romant [27982] Re: dubska2
Prezentace říká trošku něco jinýho, ale budiž. Neměl bych molly a mečovky v takto malým akvu a rozhodl bych se pouze pro jeden druh, ancíky bych tam nechal nanejvějš 2 a i to je hodně. Začni častěji, klidně co 2 dny měnit vodu, zlepší se tím prostředí a ryby nebudou až zase tolik ve stresu. Krmit jednou denně a odkalovat dno dle potřeby, což ve tvém případě znamená spíš častěji. To bych zkusil, ale je to takový polovičatý řešení, bude to chtít tu redukci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 20:36 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: dubska2
Ale v 60ti litrech to je prostě hodně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 20:32 Žena dubska2 [1] - Živorodky
Ja mam v akvarku 10 neonek, 5 ancitrusu a 4 mecoveky, jednu bettu a jednoho cichavce potom 4 blackmolly a dve malickaty pavy ocka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 20:26 R Muž romant [27982] Re: dubska2
Je to rybí polívka a tam je všechno možný. Prostě je to akvo brutálně přerybněný, zredukuj radikálně stavy, podívej se do atlasu na prostorový nároky jednotlivejch ryb, prostě to řeš a hlavně často měň vodu, když už nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 20:22 Žena dubska2 [1] - Živorodky
Ahoj, prosim vas, jaká ryba ma muze ukousavat ocasy u blackmollu a u mecovek? V akvarku mam molly, mecky, neonky, cichavce jenom jednoho a jednu bettu. Dekuji za veskere rady. A vlastně ještě ancitrusy, ty vzdycky tu rybu sezerou, nez ji stihnu vyndat, protoze vzdycky po ukosnuti chcipne ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 20:16 R Muž romant [27982] Re: dojinek
dojinek napsala: ... počkám až se akva zaběhne a pak se uvidí...
A v tom je ten vtip, že s větším množstvím rostlin je ten záběh tutovější, prostě taková větší jistota. ;-) Ještě jednu radu, bych měl to častý výměny vody. Klidně denně, či obden, já to tak v nově založených akváriích praktikuji. první rybky nejdříve za 14 dní a jenom několik kousků a potom další po týdnu a postupně, nikdy ne najednou větší množství. Pro podporu rozjezdu dávám hned od prvních dní šneky, okružáky, levatky a do dna piskořky. Když se posléze nepřekrmují ryby, tak to jsou velmi dobří pomocníci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 20:09 Žena dojinek [10] Re: romant
Díky všem, počkám až se akva zaběhne a pak se uvidí potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 20:01 R Muž romant [27982] Re: dojinek
Tu a tam se zde objeví informace o 80% osázení dna. Mám s tím dobrý zkušenosti, do začátku, rostlinama nešetřit to se vyplácí, ono se to tzv. vystříbří a o bude chtít, podmínky mít, tak poroste. V začátcích akvária jsou vhodný použít tzv. rychleji rostoucí rostliny označované jako stonkovky, třeba něco z totoho. rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum
rybicky.net/atlasrostlin/ceratopteris_cornuta
rybicky.net/atlasrostlin/ceratopteris_thalictroides
rybicky.net/atlasrostlin/egeria_densa
rybicky.net/atlasrostlin/ludwigia_repens
rybicky.net/atlasrostlin/limnophila_sessiliflora
rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_siamensis
rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_polysperma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 19:53 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: dojinek
Já osobně bych teda už moc nepřidával X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 19:02 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: dojinek
Ještě klidně přidej, máš tam spoustu místa a čím víc rostlinek, tím lepší podmínky pro budoucí rovnováhu v akvárku ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 18:35 Žena dojinek [10] – nové akva
Ahoj dnes jsem založila nové akvárko, můžete se podívat do prezentace a poradit jestli více rostilin nebo to stačí? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 21:05 naty Re: jirka766
Taky mám krupičku ale už se to lepší,filtr sem dala zpět po 1 dni a už byly problémy např:ryby mi polehávali na dne atd.. (asi kvůli bakteriím které sem zabila vypnutím filtru) takže bych tam filtr nechala ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   09.01.2013 21:01 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
nevypínat nikdy!! pokud tam je, tak vytáhnout aktivní uhlí
Jinak vhodné vlákno : rybicky.net/forum/2223
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 20:56 jirka766 – krupička - vypnout filtr ?
Ahoj, jako začátečník mám neonky a po 14 dnech mají krupičku. Zvýšil jsem teplotu, posolil a po 2 dnech měním čtvrtinu vody. Ješte jsem četl že mám vypnout filtr a vzduchovat. Je to nutné ? Vzduchování nemám, pouze v rámci filtru můžu přisávat trochu vzduchu. Takže jsem ho snížil na minimální průtok a maximální vzduch skrz filtr. Je to takhle OK nebo mám vypnout filtr i se vzduchem ?
Díky za info.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 22:14 R Muž romant [27982] Re: adys
Mrkni se do sekce prezentací akvárií na podobně velký nádrže a inspiruj se třeba tam, jinak jak radil kolega, to je dobrá volba. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 22:11 adys Re: romant
jo, díky, už jsem četla ;-) i na jiných fórech; úplný začátečník nejsem, ale tím, že my jsme v práci něco jako útulek, tak mi přijde, že přežije snad všechno se vším :-) (měli jsme na dožití 2 skaláry, máme Karla - závojnatku z koule, neonky z 15L akvárka, 3 tetry, co kolega neudal při rušení akvárka...no zabít je bych nedokázala) jen ty mřenky jsou chtěné
Ale doma bych to chtěla pojmout "logicky".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   08.01.2013 21:39 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: adys
optimální je hejno teter, nebo dvě, na dno panceřníčky, jako úklidovou četu otíky a máš plno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 21:39 R Muž romant [27982] Re: adys
Zkus si nejdříve ještě něco dalšího přečíst, toho není nikdy dost. :-)
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.horacovoakvarium.cz/…
www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 21:35 adys – jak na to?
Zdravím, prosila bych o radu. Po mnoha hodinách pročítání a měření a přemýšlení atd. jsem dospěla k závěru, že si to akvárko prostě koupím i domů. (už máme jedno v práci, takový miš maš odložených a nechtěných rybek). Ale na co se chci ptát? Jaké druhy rybek můžou společně žít v cca 160 L? (v plánu mám sladkovodní a rybky, které nevyžadují vyšší standard péče, přeci jen, jsem 12 - 14 h mimo domov) Díky za rady ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 11:20 yvouch Re: romant
ty jo tak jdu na to potlesk potlesk díííííkyyyyyyy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 11:16 R Muž romant [27982] Re: yvouch
Zn. Ideál. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 11:15 yvouch Re: romant
takže stačí přeprat písek co máme doma zbylý ze stavby??? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 11:12 yvouch Re: romant
díky moc!!!!!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 11:01 R Muž romant [27982] Re: yvouch
Něco málo ke studiu.
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
Jinak ten písek(štěrk) je jednoduchá varianta, použít klasickej betoňák, normálka ve stavebninách koupenej, nějakou tu živinu možno dodat pomocí jílovejch lukiček(běžně sehnatelný), jenž se vkládají pod kořeny rostlin a těch jak zde již zaznělo je dobrý dát co nejvíce(v inzerci každou chvilku lidi nabízejí přebytky), třeba tady něco z těch méně náročnejch: rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum
rybicky.net/atlasrostlin/ceratopteris_cornuta
rybicky.net/atlasrostlin/ceratopteris_thalictroides
rybicky.net/atlasrostlin/egeria_densa
rybicky.net/atlasrostlin/ludwigia_repens
rybicky.net/atlasrostlin/limnophila_sessiliflora
rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_siamensis
rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_polysperma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 10:28 yvouch Re: grunda
Děkuju!!!! No ty skaláry mi prodal chlapík v hornbachu kde manžel akvárko kupoval, takže věděl do jak velkého je budu dávat sad je mi jich líto. musím tedy pod ten písek dát nějakou tu zem? A vodu bych si měla nechat, nebo dát úplně novou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 10:23 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: yvouch
ryby do kýblu, předělat akva - písek, kytky - co nejvíc, napustit akva, nechat stát tak hoďku, ryby dovnitř, filtraci naplno, každý den měnit ta 1/3 vody - aspoň 3 týdny. Něco si o rybách nastuduj, na skaláry máš sakra malé akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 10:14 yvouch – prosím o pomoc
Ahoj všichni dostala jsem k vánocům akvárko 63l a nadšeně jsem ho hned zprovoznila (po třech neúspěšných pokusech z posledních let) jsem pustila filtraci naplno, na dno jsem dala větší kameny z minulého akvárka a vpodstatě vypadá dost podobně jako to předchozí. Týden jsem filtrovala a pak jsem udělala tu chybu, že jsem se šla podívat do Hornbachu. No už se stalo koupila jsem rybičky a když se mi po dvou dnech zbarvila voda jakoby do bíla a smrděla, našla jsem tenhle server-přece to zase nevzdám. A tady jsem zjistila, že mám úplně všechno blbě, jenže co teď? Chtěla bych dnes zajet koupit kytky a substrát a písek ale co ty rybičky? mám je přendat někam než akvárko předělám a zaběhne se s kytkama, nebo jak? Taky jsem dneska zjistila že mi asi umřou dva skaláři, divně se chovají a navíc je rybičky už začínají ookusovat. Ach jo jsem to ale debil, no snad se dá ještě napravit. Děkuju za případné rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 06:32 Muž LiborSprysl [9015] Re: Honza
NE.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2012 22:39 Muž Attta [208] Re: Ičin + Honza
Souhlasím. Kdysi jsem měl taky nádherky. Jeden pár a vodu dokázali zaneřádit jako prasata (hlavně jak se jim loupe kůže)! S rakem nevím, ale pokud se jim daly rybky, tak si z nich udělaly ty moje večeři. Navíc třeba zrovna nádherky se rády vyhřivají pod nějakou hodně teplou žárovkou, takže nevím jak by to bylo s teplotou vody. Asi záleží na typu a velikosti akvárka. Možná že by se to nějak dalo udělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2012 18:17 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Honza
Raci jsou obecně poměrně citlivý na kvalitu vody, takže při soužití s želvou by to chtělo hodně kvalitní filtraci a častou výměnu vody.
Co se týče soužití, to už musí posoudit chovatelé. Kdysi jsem měl nádherky a ty chytaly cokoli se v nádrži hýbalo, což by nemuselo být pro raka dobré. Vhodné uspořádání by tomu mohlo bránit

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [86] ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113005x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15?od=4251