Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 29 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2016 12:03 Kitty Re: konrad
To je asi fakt, díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   11.05.2016 11:58 Muž konrad [45] Re: Kitty
v akváriu je všetko slizké, je to bakteriálny biofilm a je to úplne normálne a vpodstate sa s tým ani nič nedá robiť. Rovnako aj keď vyberieš kameň z potoka tak je slizký..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2016 11:44 Kitty Re: Zoidik
Myslím si, že slepá hladina to vyloženě není, je pořád mírně v pohybu. Sice se mi na ní občas tvoří flíčky asi jako na stojící černém čaji, ale to sbírám, když měním vodu.
Nicméně, před chvílí jsem umývala odkapávač na nádobí a uvědomila jsem si, že je ve spodní části, kam stéká voda, stejně slizký. Je to takový šlem a původ bude asi už ve vodovodu :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.05.2016 11:34 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: Kitty
Máš čerstvé akvárko, to se stává úplně běžně, nic se neděje. Šneci to postupně očistí. Slepá hladina to nebude, jestli máš oslizlé co je v akvárku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.05.2016 11:25 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Kitty
Prohlédni si toto téma rybicky.net/forum/6671 "Slepá hladina" jestli to není ono. Aby se ti nedělal povlak na hladině, tak by měla být v pohybu, čili ji rozpohybovat výtokem z filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2016 11:07 Kitty – Slizká voda
Při výměně vody cokoli, co je namočené do akvária, vytahuju oslizlé.
Co to je a jak se toho zbavit, pokud to vadí?
Na vnitřních stěnách akvária se nad hladinou časem tvoří bílé flíčky, které otírám papírovou utěrkou. (Celé mi to připomíná to, co mi dělá voda ve váze s řezanými kytkami, je slizká a stonky začnou plesnivět.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   10.05.2016 20:48 Muž grunda [1781] - Cichlidy
pokud tam nejsou ryby, tak měnit vodu netřeba, velkou výměnu až před postupným přidáním osádky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.05.2016 12:56 Žena drvi [2894] Re: Zoidik
Jen malá poznámka: tím "měn vodu" se myslí vyměňovat tak 1/3 objemu vody v akvariu ;-) - jinak postup je přesný jak napsal kolega :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   10.05.2016 12:52 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Jana
Založila jsi akvárko a hned jsi dala ryby? Pokud ano, tak to je zásadní chyba, ryby by neměli přijít dříve jak po měsíci. Pokud se ti udělal bílej zákal, zřejmě se bude jednat o nálavníka.

Co si lze představit pod pojmem desinfekce? Doufám, že ne savo, nebo něco podobného.

Ve zkratce, postav si akvárko na stůl, dej do něj dno, kořeny, kameny, zasaď rostliny (sagittarie, hygrophily, rotaly, ludwigie....) dej filtr, topení, světlo, napusť vodou a měsíc nech takto běžet a první dva týdny měň denně vodu, další týden obden a další týden ji vyměň dvakrát. Po dobu tohoto měsíce bez ryb, si přečti odkazy, které jsou napsány v modrém rámečku aby jsi získala lepší znalosti a vědomosti o vedení akvária.

A snad ještě poslední věc. Zaregistruj se tady na webu a udělej prezentaci daného akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2016 12:32 Muž PaYoch [134] Re: lemans
Já zapomněl, že máš čerstváčka - ještě pořádně nezajeté akvárium, tam ti živiny budou asi chybět. Hnojení bych asi ještě moc nedoporučil, spíš nezanedbávat výměny vody, tím nějaké do vody dodáš. Zkus nějakou Ludwigii, microsorum, hygrophilu, ceratopteris - kytky, které jsou schopny přijímat živiny ze dna, egeria si bere převážně z vodního sloupce a proto ti pravděpodobně nejde. Časem přihnojovat a ono to půjde. Prostě zkus, co ti v akváriu poroste, a zbytku se zbav.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2016 12:20 Muž PaYoch [134] Re: Marcel G
Já mám ještě horší ;-) Pro tetry super, pro kytky nic moc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2016 12:12 Jana – pomoc
Prosím poraďte co dělat.Voda mi v akvárku doslova zmléčněla,yapáchá a rybičky uhynuly.Po desinfekci jsem znovu zprovoznila ale po 14 dnech se stalo totéž.Jsem zoufalá a rybiček je mi líto.Díky za rady Janča
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2016 12:04 Marcel G Re: lemans
Tak to se zdá být voda mých snů :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2016 10:45 lemans Re: PaYoch
Vápník Hořčík Tvrost Dusičnany Zařazení
35,5 7,88 1,21 10,9 měkká
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2016 07:39 Muž PaYoch [134] Re: lemans
Spis jde o obsah živin, Ca, Mg, NO3 a tak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2016 07:18 lemans Re: PaYoch
Vodu máme mekkou...tam by problém být neměl ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2016 20:23 Muž PaYoch [134] Re: lemans
Jakou mas vstupni vodu? Tem rostlinam neco chybi, zejmena egeria (ta okousana) je plevel, ktery roste temer vsude a tezko budes hledat neco nenarocnejsiho... Parametry vody zjistis na webovych strankach dodavatele.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2016 19:03 lemans
Fotka k příspěvku Ahoj,chtěla bych trochu přesadit rostliny v akváriu,rychlerostoucí vzadu se mi tak nějak přestávají líbit ...jsou okousané,nehezké s dirami... Co byste mi pls poradili za nižší rostlinky nenáročné na světlo?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   09.05.2016 10:41 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Rado00000001
Z vlastní zkušenosti ti můžu říci, že i 100 l je pro mečovky málo. Jsou to velké ryby a aktivní plavci, dorůstají 10 cm, ale i víc. Takže pro jejich spokojený život to vidím nad 150 l, ale lépe 200 l. Zdejší atlasy jsou obecně dost poddimenzované. U mečovek je zde v atlasech uváděno minimum 60 l, ale s poznámkou, že lepší je mečovky chovat v nádrži nad 100 l. Těch 60 l bych já osobně z atlasů smazala, protože je to fakt malá velikost. A skoro bych si tipla, že to zmiňované AQ u tvé sousedky má těch 60 l jako maximální objem, nikoliv čisté litry na plavání. Takže i kdyby v tom AQ byla jen jedna mečovka, tak to je pro ni malé. Pokud člověk chce, tak v krátké době v akvárku vypozoruje, co je špatně. A ani nemusí být bůhvíjaký odborník. Stačí se dívat a chtít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2016 09:41 Rado00000001 Re: Jája
6 mečoviek v 60l prerobenie? Nemyslím... Akurát s tým samcom si celkom trafila, je to pekný nervák, bez koreňa to už nieje tak zasrate ako bolo, zjavne sa už rozpadal a kalil vodu, ktorú meníme každý druhý deň 30%. Tajne dúfam, že sa to stabilizuje. :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   09.05.2016 09:06 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Rado00000001
Jestli to AQ má 60 litrů, tak tam ty mečovky vůbec nepatří. Je to pro ně malé. Nehledě na to, že jestli je v tom tolik ryb, a tak velkých, tak je to AQ přerybněné. Ryby nemají dost prostoru a jsou vydeplé. Taky je možné, že je tam jeden alfa samec, který ostatní terorizuje. To mečovky dost dobře umí. A jestli tam tolik ryb přišlo po měsíci provozu NOVÉHO AQ a je tam zároveň nedostatek rostlin, tak bych se skoro vsadila, že tam jsou i dost mizerné podmínky, co se týká chemizmu vody. Spíš bych doporučila měnit vodu častěji než jen jednou týdně (vzhledem k velikosti, množství a druhu ryb - živorodky), klidně 2-3x týdně. Podle mě to bude vše dohromady, prostě malý prostor, depka, možná alfa samec, málo rostlin a špatné podmínky v nově založeném akvárku. A kořen bych do AQ vrátila. To zřízení prezentace, případně alespoň pořádná fotka, by bylo fajn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2016 09:05 R Muž afc1886 [14685] Re: Judita
Zaregistruj se tady na rybičkách a ve svém profilu si vytvoříš prezentaci svého akvária,kde uvedeš vše o akva.Jenom doplníš informace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2016 06:44 Judita Re: romant
Prezentaci? Kde, jak... Dno jsem jim vycistila prave a po tydnu hned znovu od zbytku jidla. Ted tam maji cisto a vidim je se tam prohanet, protoze v pokoji je klid a ticho, takze vypada, ze se jim opravdu dari dobre.



Ja jsem uplne totalni zacatecnik kluci, takze na me musite polopate :-)

Tak nejpolopateji, jak jen to jde :-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.05.2016 04:47 R Muž romant [27987] Re: Judita
Jak psal kolega, ta prezenatce by se hodila a jinak obecně, chce to kvalitu prostředí, tedy vodu s co nejnišším obsahem škodlivějších N látek, takže odkalovat dno a měnit vodu a to týdně klidně polovinu akvária, tím bych začal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2016 22:08 Rado00000001 Re: JirkaŠčobák
Je pravda, že tých rastlín je tam ešte menej ako v mojom. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2016 22:06 Rado00000001 Re: afc1886
6 toho 7 toho, alebo opačne je to jedno, je to 60l akva, dnes som bol pozrieť a tie čo dokúpila majú vypleštené oči,nejako takto coze jeho divné... :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2016 20:45 R Muž afc1886 [14685] Re: Judita
Začni tím,že tady zřídíš prezentaci.Potom půjde líp poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2016 20:22 Judita – Pomozte mi zachránit akva
Ahoj, po rozvodu mi zůstalo akvárko (přes 200 l) s tlamovci. Ex se o něj už nestaral a podle toho vypadalo a já se rozhodla ho zachránit, ač o akva pečovat neumím. Vyčistila jsem ho (jak jsem to kdysi okoukala).
Krmila jsem jednou denně, vločkami, granulkami, patentkami - ty dvakrát zmizeli, ale až přes noc. Jednou tam však taky zůstali. Rybičky jsou pořád zalezlé, ani nepapají a jídlo se tam jen tak povaluje a zaneřáďuje akvárko. Takže asi po týdnu znovu očista a dokonce jsem zvládla podle videa na netu vyčistit filtr. Ještě chci vyčistit hadičky, je v nich nalezlá řasa.
Nemyslím si, že by rybky byli nemocné. Někdy, když se jim v akva zhasne a nebo když je absolutní klid, tak potom je vidím, jak se tam prohánějí.
Je jich tam už skromně, asi 4 velcí tlamovci + 2 anťáci, 2 makrakanty a 1 tlamovčí mimi :-D , takže plánuji dokoupit, ale nejdříve bych se chtěla s někým poradit, co a jak. Co dělat, aby připlavali, když se jim tam hodí jídlo a zase papali, tak jako dřív?
Nemám zatím vědomosti, jak se starat o akva, ale mám kuráž to zkusit a odhodlání zachránit rybičky a naučit se o ně pečovat a tak myslím, že to je pro začátek asi to nejdůležitější.
Díky všem za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2016 13:39 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Rado00000001
Rado00000001 napsal: Všetky ryby sa mi zbiehajú v jednom spodnom rohu akva a tam trávia celý čas, čoho je to signál? Kvalita vody? tone

Pokud to vypadá podobně, jako Rostlinné spoločenstvo, tak tam máš dost málo rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.05.2016 10:53 R Muž afc1886 [14685] Re: Rado00000001
Nějak se v tom neumím zorientovat.
Píšeš- Jsou tam len 6ks Mečúna a 7 panciernikov
Dal som jej len tri mečúne a 6 panciernikov, ďalšie 4 mečúne dokúpila sama.
Nějak mi to pořád nevychází.Nechceš založit prezentaci,ať tady není milión dotazů.I 1 fotka by někdy byla víc než 1000 slov.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2016 10:30 Rado00000001 Re: Horác
Nie všetko po katastrofe prežilo sad
Dal som jej len tri mečúne a 6 panciernikov, ďalšie 4 mečúne dokúpila sama. Nádrž išla mesiac bez rýb,filter tam ma dvojmolitanový bublifuk :-O
Príde mi hrozne zaprasene, pritom vymieňa vodu často aj odkaluje, ale tie ryby serú slušne rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.05.2016 08:43 Muž Horác [3942] Re: Rado00000001
No, takže jsi jí tam přidal celou svou osádku (2 gupky, 3 krunýřovce a 7 rasbor)? A do jak velkého a jak dlouho fungujícího akvárka? A s jakým filtrem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2016 08:36 Rado00000001 Re: Horác
Hm, nemám práveže žiadne testy :-) A skalare tam niesu len 6ks Mečúna a 7 panciernikov :-) pôjdem sa dnes pozrieť či sa niečo zmenilo bez toho koreňa :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2016 06:50 Muž Horác [3942] Re: Rado00000001
Hmm ... takže jsou s cizí ženou v cizím akvárku? :-D ... Tak když ti sousedka dovolila, abys jí z akvárka vyhodil kořen (!?), tak by ti třeba i dovolila testnout vodu? Takhle (bez ničeho) se fakt dost špatně radí ... Netřou se jí tam třeba skaláry? (Mně když se třely, tak si uzurpovaly 2/3 akvárka ... a běda tomu, kdo se odvážil :o)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2016 23:01 Rado00000001 Re: NHKG
Je to spodný roh a sú úplne pri dne. Ako mi prasklo moje, ryby som dal susede do akva, a dva týždne v pohode a teraz sa držia na jednej kope, do Teraz plávali normálne po celom akva. Na začiatok som vybral koreň ktorý tam mala, nejako sa mi nezdal. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   07.05.2016 19:42 Muž Horác [3942] Re: Rado00000001
A nestojí na druhé straně akvárka Jyrka Paroubek? Kdysi jsem viděl takovou fotku smich ...
P.S. O jakém akvárku je vlastně řeč, když to co máš v prezentaci ti prasklo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2016 19:39 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Rado00000001
A není to roh kde krmíš? Ryby mají furt hlad, i v době kdy jsou přežrané k prasknutí. Tak třeba jen čekají na žrádlo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2016 19:28 Rado00000001 – Problém?
Všetky ryby sa mi zbiehajú v jednom spodnom rohu akva a tam trávia celý čas, čoho je to signál? Kvalita vody? tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2016 08:09 Muž Fuchs [169] Re: Bodla
No...to je těžké, třeba terčovci se podle atlasu mají být chováni ve vode od 1-10dgh a třeba pan pejša je má ve vodě 15 dGh. Pokud nemáš ambice odchovávat neonky tak to zvládnou. Tchán je má ve vodě 17 dgh a prosperuji hezky.
EDIT: myslíš dGh celkovou tvrdost vody ne dKh uhličitanovou tvrdost že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2016 17:02 Bodla Re: Fuchs
Tak jsme chteli prevazne neonky, ale podle literatury chteji prave mekkou vodu 3-8dkh a ja mam z kohoutku 18,6dkh. I v tomto pripade to nemam moc resit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2016 21:16 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Rado00000001
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2016 21:12 Rado00000001 – Mach Spam sorry
Ako to, že nemôžem nájsť v atlase žiadny mach? Je to schválne alebo som ja tak dementny, že ani v troch jazykoch som ho nenašiel. coze hmm :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2016 04:10 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: vrkal
Asi je to nějaká plíseň. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   04.05.2016 02:14 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: JduSi
To ja tam dam ryby taky klidne hned, ale ja vim co delam (obcas ;) a akvarek mam vetsinou nekolik, takze zajedu filtr napred, pouziju zajety substrat a akva vzdycky narvu naplno kytkama.
Ale kdyz zakladam akva uplne nanovo (treba po stehovani na jiny kontinent), ryby bych nikdy hned nedal. Sice je to dobre pro tebe ("nemas smutne akvarko"), ale neni to dobre pro ryby at vody menis kolik chces. A me nejak zalezi na stastnych rybach nic nez na tom, ze mam mesic akva bez ryb.
Predstav si, ze bys treba koupil psa mesic pred tim, nez koupis dum. Tak bys ho mel ten mesic v lepenkove krabici, kterou bys mu sice denne menil, ale ven by nemohl. Prislo by ti to normalni, nebo bys ten mesic pockal?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2016 19:05 Muž vrkal [1] – co to je?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Během posledních výměn vody (po doplnění nové) se mi v akváriu objevuje takový vlas. Vypadá to jak prachová pavučina? Do druhého dne ale zmizí a akva je krásně čisté. Nevíte čím to může být, respektive co to může být (špína apod...)?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2016 22:18 Muž Fuchs [169] Re: Bodla
Opět vybereš ryby kterém to nevadí. 30w reflektor by mohli stačit. Já jsem šel nakonec do T5 zářivek pač když bych dal reflektory jak jsem psal tak spotřebou jsem na tom hůŕe než 4x49w. Já CO2 použìvám jednak kvůli Ph a jednak jsem chtěl pěstovat kytky i náročnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2016 12:14 Muž Zip [277] – Co je to?
Fotka k příspěvku Zdravím a prosím o konzultaci. Nevím do jaké kategorie bych to dal :-)
Co by to mohlo být na fotce, jikry, vajíčka, od koho?
Za chvilku to zmizelo, předpokládám, že to zbaštily rybky.
Díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2016 20:34 R Muž romant [27987] Re: JduSi
Však v pohodě, já to taky nepíšu tobě, ale těm dalším, kdo se budou podobně jako ty rozhodovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2016 20:19 Muž JduSi [16] Re: romant
Ja vim,jenze ani tady se odbornici neshodli. Ptal jsem se a kazdy mi radil jinak,tak jsem zvolil cestu,ktera mi vyhovovala nejvice. Jen jsem pochvalit zdejsi za dobre rady,nic v tom nehledejte. Nejsem odbornik a jsem rad,ze jsem mel kde cerpat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.04.2016 20:15 R Muž romant [27987] Re: JduSi
Byl bych opatrnější, tvoje zkušenost je jedna, která dopadla dobře, ono každý akvo je originál a to co uvádíš nejde udělat s každou rybou, máš druhy, který to nedají ani když se staráš sebevíc. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [29] ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113254x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15?od=1401