Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 94 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.11.2012 20:14 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Thomatys
...tak nic nevracej, ale pak se neptej proč ti nic neroste a proč se ti nedaří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 19:31 Muž Thomatys [-3] Re: Kytka
Ufff, jo to mám, ale tahat 12kg zpět do Hornbachu to mi teda dá hodně zabrat, nemám auto, takže mi to bude dělat problém. Jen jedna věc, když už sem to chtěl zaplatit, tak co mi daly tašku tak mi to spadlo a jeden pytel praskl, to a nevím jestli by mi pak i tento vzali. Jinak jak říkáš vrátil bych to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 17   11.11.2012 19:26 Žena Kytka [2146] Re: Thomatys
Jo a jinak jestli máš účtenku od toho dnešního písku, tak bych ho šla do Hornbachu vrátit a pořídila správnou zrnitost tmavší barvy. Za tu cestu navíc ta eliminace budoucích potíží rozhodně stojí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   11.11.2012 19:23 Žena Kytka [2146] Re: tajfun1
tajfun1 napsal: 90% kytek na burzách se prodává bez košíčků, takže se ani nemá moc cenu výjimkami zaobírat...
Zase budu dělat reklamu svému dvornímu dodavateli kytek, ale v tomhle bych s tebou polemizovala: prakticky všechny kytky, co mám, jsem pořídila na burze, košíčkových byla většina Echinodorů i Kryptokoryn, a co se týče stonkovek prodávaných opravdu na kusy, vycházelo srovnatelné množství cenově stejně líp, než koupit košíček v akvaristice. O kvalitě a faktu, že má rosliny submerzní, ani nemluvím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   11.11.2012 19:22 Muž Thomatys [-3] Re: Kytka
Jinak použít ho na celý akvário nemůžu, není toho dostatek na pokrytí do určité výšky, viděl bych to na maximálně 1cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 19:20 Muž Thomatys [-3] Re: Kytka
Fotka k příspěvku No můžů dát jinou fotku, už sem dneska oddělil písek od kamenů.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 19:17 Muž tajfun1 [222] Re: Thomatys
tak ono se to neodkaluje kvůli rostlinám, ale kvůli rybám, bo se z toho detritu uvolňují do vody org. látky a pak se voda rychleji kazí...naopak rostlinám to může vyhovovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 19:17 Žena Kytka [2146] Re: Thomatys
Fotka k příspěvku Obyčejný odkalovač objednaný v e-shopu a osobně vyzvednutý v prodejně v Praze mě vyšel na 53 Kč. To je, myslím, zanedbatelná částka. A funguju s ním spokojeně už několik měsíců.
EDIT: Jsou tu na stránkách i návody na samovýrobu v ceně tak do 10 Kč.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.11.2012 19:15 R Muž romant [27987] Re: Thomatys
Já klidnej jsem, to mě ještě málo znáš. :) Odkalovač Tě nebude stát ani korunu. Kus hadice a na ní přiděláš uříznutou flašku třeba od nějakýho dětskýho pitíčka, nebo třetinký kofoly a máš odkalovač na několik let jak vyšitej. Tu část s tou flaškou strčíš do akva, duhej konec natáhneš pusou vodu a odkaluješ do kýble. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -7   11.11.2012 19:14 Muž Thomatys [-3] Odkalení
A hlavně nikdy sem v akvárku neměl živé rostliny, takže nebyl důvod to často čistit. A hlavně v tom štěrku co sem tam měl sem tu nečistotu neviděl, vidět byla až po delší době a to už asi bylo pozdě.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 19:13 Žena Kytka [2146] Re: Thomatys
Fotka k příspěvku No jestli tím původním pískem myslíš to, co jsi mi posílal včera na fotce, tak bych hlasovala pro ten. Zrnitost sice jen odhaduju, ale myslím, že je rozhodně lepší než to jemný bílý, co sis přinesl dneska.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 19:11 Muž Thomatys [-3] Re: romant
Ok dobře takže klid, nikdy sem to nedělal, pokaždé sem to řešil tím, že sem akvárko celé vyčistil už takhle mě to naučit táta a o tomhle tom sem se dočetl až tady. Nemluvě o tom, že nemám nic na to odkalení, musím to nejprve nakoupit, ale snad to nebude vadit kdybych to nakoupil až tak za 2 měsíce nebo 3?, protože momentálně na to fakt už nemám, abych koupil rostliny a ještě toto, můžu postrádat jenom 500kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.11.2012 19:06 R Muž romant [27987] Re: Thomatys
Zcela upřímě, mě to po tom Tvém přiznání že jsi nikdy neodkaloval začíná připadat, že za ty Tvoje problémy nemůže až zase tak moc ta "zemina", ale Tvoje lenost. Tohle naprav a určitě to nepodceňuj, protože jak píše kolegyně Danila, budeš z akvária mít za kratší či delší čas žumpu. Neodkalovat můžeš, ale musíš vědět co a jak se v akváriu děje a co se může přihodit. Já bych to nemíchal, buď jedno nebo druhý, nebo třetí a to je ten betoňák. Je to na Tobě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 19:02 Muž tajfun1 [222] Re: Danila
90% kytek na burzách se prodává bez košíčků, takže se ani nemá moc cenu výjimkami zaobírat
ad pogostemon) - naprostej souhlas, sám jsem ho od A-D koupil a ten chcípak, co mi přišel hmm až po půl roce se mi povedlo ho nějak vypiplat do nějaké rozumné podoby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 19:00 Muž Thomatys [-3] Re: romant
Tak tu mám ještě kompromis, mám ještě původní z minulého akvária, je očištěný a nechávám ho schnout, zrnitost bohužel nevím, v obchodě u něj nebyla napsaná, ale je v ru e znát, že je hrubší, takže ho smíchat s tímto jemným bílím a ten co mam je šedý, takže tak, bylo by to možné?. Je toho na velký plech na pečení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   11.11.2012 18:52 R Muž romant [27987] Re: Thomatys
No vida, tak se po dvou dnech diskusí dovídáme jednu z možných příčin Tvých problémů a ty přemnožený šneci ty do toho taky zapadají. Já jokožto zastánce nepřehánění to s odkalováním tentokráte za něj budu horovat, na tom světlým a jemným písku uvidíš bordýlek velmi rychle. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 17   11.11.2012 18:51 Žena Danila [4489] - SumciRe: Thomatys
Thomatys napsal: No co, já stejně nikdy neodkaloval ani nevím co to je, vždy sem to tam měl až do doby kdy už to nešlo vydržet a celé akvárko sem vyčistil. O odkal mi nejde, jde mi hlavně o to aby rostliny rostli jak mají a o nepořádej se postarám později, stejně nemám ani výbavu na čištění, tu musím časem dokoupit až budu mít více peněz, ale do začátku mi to stačí a alespoň budu vědět co to umí.

Tak s tímhle přístupem to budete mít jako žumpu za krátký čas a nemá cenu vůbec začínat tone Jeden z nejhorších možných přístupů k akvaristice...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.11.2012 18:50 Žena Danila [4489] - SumciRe: tajfun1
To není pravda,na burzách se prodávají taky košíčky.
Co se týče rostlin od Dennnerle, kvalita je vynikající, například Pogostemon helferi od Aqua daho mi nesmí přes práh, z Německa je nádhernej.Ale to je čestná výjimka, Aqua daho má většinu kytek ve výborné kvalitě. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -9   11.11.2012 18:49 Muž Thomatys [-3] Re: Danila
No co, já stejně nikdy neodkaloval ani nevím co to je, vždy sem to tam měl až do doby kdy už to nešlo vydržet a celé akvárko sem vyčistil. O odkal mi nejde, jde mi hlavně o to aby rostliny rostli jak mají a o nepořádej se postarám později, stejně nemám ani výbavu na čištění, tu musím časem dokoupit až budu mít více peněz, ale do začátku mi to stačí a alespoň budu vědět co to umí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 18:46 Muž tajfun1 [222] Re: romant
tak když to vezmu od Dennerle nebo A-D, tak dostanu plnej košík, kde je těch rostlinek více méně srovnatelný množství...horší to je na burzách, kde se to prodává po jednotlivých rostlinkách, tam se pak ta cena může i o dost prodražit...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.11.2012 18:42 R Muž romant [27987] Re: tajfun1
Na tu otázku drahoty je třeba se podívat i optikou, kolik toho za tu drahou cenu vlastně dostanu a člověk se potom dostane do jiné reality, chce to šmahem neodsuzovat a porovnat, právě s těma nabízenejma alternativama. ;-)
Edit: Jedině snad ty přebytky budou konkurenceschopný. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.11.2012 18:38 Muž tajfun1 [222] Re: Thomatys
Hornbach ma kytky většinou dražší, než v ostatních akvaristikách, jelikož je bere z Německa od Dennerle. Pokud chceš kytky za dobrou cenu, tak se vyplatí objednat všechny najednou např. od aqua-daho.cz popř. oběhnout burzy nebo se domluvit s někým, kdo má přebytky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.11.2012 18:36 Žena Danila [4489] - SumciRe: ender
ender napsal:.. nechci světlé dno, tak se ptám, jestli můžu tento písek koupit a na něm potom to dno stmavit tím hrubším (stávajícím) štěrkem ?
Je to vhodné? :-(


Je to vhodné v případě, že to po smíchání máte v plánu vyhodit komplet ;-)
Jestli se chystáte zítra do Braníka tak tam mrkněte na tmavé písky od Flexiobkladů a bude vyřešeno
ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.11.2012 18:34 R Muž romant [27987] Re: ender
Osobně bych ten kamenolom co tam máš vyměnil za tu frakci 2-4mm, toť můj názor o výhodách této frakce je toho zde na fóru popsáno docela dost, tak snad jenom jednu, je to solidní kompromis. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 18:30 Žena Danila [4489] - SumciRe: Thomatys
Thomatys napsal: vím, že je doporučeno písek o zrnitosti od 1-3mm, ale já vzal 0-1mm, je tedy hodně jemný viz obal na fotu.

smich A taky jste si pěkně zavařil, měl jste na to doporučení dát. :-D
Tenhle písek není špatný, ale je příliš jemný, tudíž odkalování bude peklo.(Mám ten samý ve 400 l akvárku a nadávám při každém odkalování - budu ho určitě měnit) Dávat na něj vrstvu štěrku je zbytečné, stejně se to promíchá. Rejnokům by se líbil, ale do klasického společenského akvárka žádná velká výhra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 18:26 Muž ender [3] – Dno
ender napsal: ok - zítra jdu zkusit někde něco sehnat - stavebniny atd...
ale spaní dneska teda nebudu mít nejsladší...

co s těma mýma 4čtyřma rybkama?


obnovuji "naše" povídání na téma "mého" nepříliš šťastně zvoleného dna...
V sobotu jsem prošel všechny dostupné obchody - troje stavebniny, dva zverimexy, OBI, ale neuspěl jsem - respektive v OBI mají říční písek ve velikosti cca 2-4 mm, ale je bohužel světlý! Vzhledem k tomu, že nechci světlé dno, tak se ptám, jestli můžu tento písek koupit a na něm potom to dno stmavit tím hrubším (stávajícím) štěrkem ?
Je to vhodné? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 18:23 Muž Thomatys [-3] – Ceny
Musím, ale říct, že ceny těch rostlin jsou fakt strašný. Byl sem už v zmiňovaném Hornbachu kde sem právě koupil ten písek a ceny rostlin tam byl od 85 do 600kč za kus což je teda hnus. Jen doufám, že až zítra pojedu do toho Bráníků tak to tam nebude stejné ba naopak ještě dražší, nemluvě o tom, že když sem si už nastavil jaké rostliny v akváriu budou aby právě tyto nebyli z nejdražších, pak bych totiž nemohl nic koupit a v tom písku by asi umřely.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -4   11.11.2012 18:15 Muž Paul [2] - Asie
tak v tom případě je to podle mě v pohodě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   11.11.2012 18:08 Muž Thomatys [-3] – Písek
To mi nevadí nad to stejně dám ještě vrstvu štěrku, takže to zakryje část. No právě že, do toho akvaria budu dávat pouze ten písek a štěrk a jenom pár kytek co se zakoření, jinak mám v plánu spíš kytky co budou na kamenech nebo jenom na povrchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 18:03 Muž Paul [2] - Asie
No, je možný že ti v tom shnijou kytky, je bílý což taky neni moc dobrý (ryby se nebudou cítit dobře). nejlepší sou černé
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   11.11.2012 17:49 Muž Thomatys [-3] – Písek
Fotka k příspěvku Zdravím, tak sem si dneska došel do obchodu pro písek, ale doufám, že to nevadí, vím, že je doporučeno písek o zrnitosti od 1-3mm, ale já vzal 0-1mm, je tedy hodně jemný viz obal na fotu. A na doporučení sem toho vzal 12kg. Teď Vaše komenty a doufám, že nebudou negativní jinak si hodím mašli.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 17:32 Muž Paul [2] - Asie – co2
ahoj, chci se zeptat jestli se mi tohle hodí do akva. 25l, mám tam vall. corksrew, echinodorusy, egerii díky. akvarijni-cerpadla-regulace-vody.heureka.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 17:03 Janča Re: lhajek
Mockrát vám děkuji.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 15:37 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: lhajek
No jo, no... ale to vniklo tak, že já Janče psal odpověď na její příspěvek a ona mezitím odpověděla na to, co jsem psal předtím, víš? Proto jí radím zvýšit teplotu až poté, co píše, že má v akva 25°C, což samozřejmě naprosto stačí. Ale ne každý bydlí v paneláku a má v bytě tak teplo, proto jsou topítka třeba u mne naprosto nezbytná všude krom kardinálek a krevetek. Když si klikneš, na co odpovídám, bude to jasnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 15:06 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Janča
Nejprve Janča napsala:
Janča napsal: .....A s tou teplotou v akváriu je to tak že ohřívač mám sice nastavený na 20stupňů ,ale na teploměru mi to ukazuje tak 25-26 stupňů.....

A následně malyLibor napsal:
malyLibor napsal: ..........Dále zvyš teplotu, nastav topítko tak, aby byla teplota 23-24°C. A nezapomeň měnit vodu, jak doporučoval romant......

Já bych to doplnil, pokud jsi si jistá že je teplota kolem těch 25°C tak určitě na topítku nepřidávej. Možná by ho bylo možné úplně z akva vyndat. Já osobně nemám v akváriích žádná topítka a při běžné pokojové teplotě mám v akva kolem 22-24°C.

Janča napsal: ............Kytičky si taky koupím, kolik jich tak bude potřeba?A tu umělou vyhazovat musím škodí jim nějak?Bojím se totiž aby se mi tam uchytili.

A pandičce kamarády přivést dřív nemůžu?Měsíc je dlouhá doba (aby mi tam sám tedy vydržel).A jiné rybičky jako například neonky k nim netřeba?


Rostlin raději více než málo. O jejich uchycení se opravdu bát nemusíš, ty co ti doporučili jsou opravdu nenáročné a určitě porostou. Tu umělou tam sice nechat můžeš, ale myslím že sama zjistíš, že ta umělá je ošklivá ve srovnání s těmi živými a vyhodíš ji časem sama.

Věř radám zde přítomných a určitě zatím další rybky nepořizuj!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 14:49 Janča Re: malyLibor
Opravdu moc díky.
Teď jsem se už poučila zítra vezmu čichavce a odvezu zpátky.
Kytičky si taky koupím, kolik jich tak bude potřeba?A tu umělou vyhazovat musím škodí jim nějak?Bojím se totiž aby se mi tam uchytili.A pandičce kamarády přivést dřív nemůžu?Měsíc je dlouhá doba (aby mi tam sám tedy vydržel).A jiné rybičky jako například neonky k nim netřeba?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 13:58 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Janča
Ne, rybky můžeš nechat, jen ty čichavce je potřeba někam umítit, jak jsem psal výše. Ale jedna důležitá zkušenost, kterou jsi udělala: S podavači ve zverimexu nemá smysl se radit, většinou neporadí dobře. Lepší je si všechno tady přečíst, předem promyslet a pak si jít koupit přesně to, co potřebuješ. Tak to dělají zkušení akvaristé.... Ale věř mi, že každému se občas stane, že si jde koupit třeba krmení a přijde domů s novýma rybičkama a pak dumá, jak jim zajistit to nejlepší. Ale ty teď už víš, že moc nemáš poslouchat podavače v obchodě, ale více se o rybičkách sama naučit. Zdejší web je výbornou učebnicí. I já se tady stále učím a radím ze zkušenějšími, přestože rybičky chovám už velmi dlouho :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 13:53 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Janča
Je vidět, že máš snahu. Promiň za to, co jsem napsal níže, ale prostě je to krutá pravda. Nicméně to neznamená, že by se to nedalo změnit. Tím, že máš zájem a ptáš se dokazuješ, že ti rybičky nejsou lhostejné. Proto ti doporučím do začátku něco se o akvaristice dozvědět. O kousek níže jsem dával odkaz na dva články, které obvykle doporučuje romant, ale dám ti ho i sem. Přečti si je:
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
Jak ti doporučil romant, zkus čichavce vrátit do akvaristiky a zatím si za ně neber jiné rybičky. Zatím, později, po asi měsíci, už budeš moct mít ijiné rybky. Kdyby ti je nechtěli vzít, zkus je někomu darovat, třeba přes inzerát na těchto stránkách. Umělou rostlinu vyhoď a zasaď nějaké nenáročné rostlinky. Kdybys nevěděla jaké, dočteš se to zase ve článcích nebo v diskusním foru, jaké by se hodily. Jen tak z hlavy řeknu: Limnophila sessiliflora, Ceratophylum demersum, Najas guadalupensis, Egeria densa a další. Pokud je neseženeš nebo nemáš dost peněz, protože jsi třeba studentka, určitě se najde dost lidí, kteří ti je věnují nebo pošlou ze svých přebytků třeba jen za poštovné. Dále zvyš teplotu, nastav topítko tak, aby byla teplota 23-24°C. A nezapomeň měnit vodu, jak doporučoval romant.
Pokud toto vše uděláš, tak asi za měsíc, až ti začnou růst rostlinky, můžeš k pandíkovi dokoupit dalších 6 kamarádů. 7 už je slušné hejnko. Mečovky se ti pak budou množit přímo v akvárku a nebudeš potřebovat porodničku - mladé se ti schovají do rostlinek a přežijí. A pokud budeš chtít ještě další rybky, najdeš si je ve zejším atlase. Pokud se navíc zaregistruješ, najdeš zde i lidi, kteří ti rádi poradí se vším. Nejlepší je se zaregistrovat a udělat prezentaci nádrže i s fotkama, aby ti zkušení akvaristé jako romant mohli přesněji radit.
Držím palce, ať se ti daří a ať máš trpělivost... protože rybičky potřebují spoustu lásky a trpělivosti.
rybka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 13:50 Janča Re: malyLibor
Velmi děkuji za reakci.
To mě opravdu moc mrzí, když jsem byla ve zverimexu tak jsem jim řekla všechny informace a požádala je o radu jaké rybičky si tam tedy pořídit.Ty co tam mám mi poradili.A s tou teplotou v akváriu je to tak že ohřívač mám sice nastavený na 20stupňů ,ale na teploměru mi to ukazuje tak 25-26 stupňů.Co mám tedy teď dělat?Mám všechny rybky vzít spátky do zverimexu a pořídit od začátku jiné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 13:41 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Janča
Ach jo. Strašně nerad to píšu, ale ty nemáš akvárium, ale koncentrák. To není ani kriminál, ale opravdu koncentrák na umoření rybek k smrti. Je mi líto to psát, ale máš tam špatně skoro všechno. Akvárium je malé pro čichavce, kteří potřebují nejméně 200 litrové akvárko, ale je docela malé i pro mečovky, které v něm sice budou přežívat (pokud naprosto změníš svůj přístup), ale nebudou úplně spokojené. Pro krunýřovce malé. Pancéřníček panda je hejnová ryba, pokud nejsou v hejnu, umírají. 2ks nejsou hejno, hejno není ani 5ks, je to minimální počet, při kterém přežívají. Štěrk je příliš hrubý, ale to je jedno, protože umělá rostlina stejně neporoste v jakémkoliv substrátu. Ryby týráš zimou. Potřebují nejméně 23°C. Je to jako kdyby tebe někdo nutil žít v bytě při 8°C. Nelíbilo by se ti to a brzy bys onemocněla. Tebou držené ryby taky všechny umřou, bohužel, protože je týráš v naprosto nevhodných podmínkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 13:39 R Muž romant [27987] Re: Janča
Ty čichavce vrať zpátky do akvaristiky, za pokus to stojí. Pancéřníčci jsou hejnový rybky, takže to chce alespoň 6 kousků, aby se v hejnu cítily dobře.
Edit: To akvárko je vcelku čerstváček a chce to nepodceňovat údržbu, hlavně výměny vody jsou v čerstvějších již zarybněných nádržích velmi důležité. Činil bych tak klidně obden 1/3 objemu akvária, bez odkalování, on ten týdenní interval nemusí stačit. takto bych postupoval týden a posléze už normální týdenní rytmus. Odkalování dna dle potřeby, množství bordýlku, nerejpal bych do dna každý týden, ale co 14 dní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 13:30 Janča
Děkuji mockrát za radu.
Nevíte tedy co teď mám udělat s těmi čichavci?A když se těch čichavců tedy zbavím jaké si můžu pořídit jiné rybičky?Bude to akva pak moc prázdné.A nevíte proč ten pancéřníček uhynul?Nerada bych postrádala další rybičky :( .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 12:31 R Muž romant [27987] Re: sux
Ono to bude jasné i když to je pár, jak to na samce příjde a samice se nebude mít kde schovat, což v těch 60 litrech bude trošku problém, tak jí klidně umlátí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 12:29 Muž sux [117] - AmerikaRe: Janča
No souhlasím s Romanem. Zlaťáky jsem měl dlouho a aspoň 100-120l? Můj odhad, aby se měli dobře. Nejsou to tak malé ryby. Nahání mečovky možná protože nemají místo, proč nahání sebe? - zkontrolovat jestli to je opravdu samec a samice. Pokud by to byli dva samci, bylo by to jasné. Držím palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.11.2012 12:20 R Muž romant [27987] Re: Janča
Na ty čichavce zlatý je to akvo malý a jejich agresivita se může stupňovat, pouvažoval bych nad jejich přítomností. Porodničku použít možno, ale já bych v rámci Tvé výchovy porodničku nepoužil a nechal to na přírodě a odsledoval tu dobu, kdy bude samice rodit, aby jsi to tzv. dostala do oka. Pokud chceš porodničku použít, tak až bude samice hranatá jak krabice a bude si hledat nějaký klidnější místo, tak to se blíží její čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 12:09 Janča
Dobrý den.
Akva jsem si pořídila tak před měsícem.Je 60l, jako podklad má světlý štěrk asi 0,5-1cm,2 kusy dřeva do akva,1 větší kámen do akva a 1 umělou rostlinu do akva.Filtr(Eheim) je nepřetržitě zapnutý, heater zapínám jen někdy a mám ho nastavený na 20stupňů.Vodu měním tak 1 týdně 1/3 pomocí odkalovacího zvonu a do přidané 1/3 vody dám aquasafe.Rybičky krmím vločkami a sušenými korýši.V akva mám 2 čichavce zlaté (samečka a samičku), 2 mečovky červené (samečka a samičku),1 krunýřovec modrý a 1 pancéřníček panda(byli 2 ale jeden z neznámého důvodu umřel).Když jsem si koupila mečovky tak samička už zezačátku měla u zadečku tmavou skvrnu ,tím že jsem začátečník tak jsem nevěděla proč ,ale když jsem četla o jejich rozmnožování ,tak jsem se dočetla že tím se dozvím že ČEKÁ.Pořídila jsem si tedy i porodničku kterou jsem umístila do akva.Nevím ale kdy ji tam mám dát.A také bych se chtěla zeptat jestli je normální že ti čichavci se neustále honí mezi sebou a dorážejí na mečovky?Díky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 11:06 Muž souky [592] - RostlinyRe: veverkawackova
nemůžou, ale místo ryb se radši začti do článků co tu romant a malylibor dával
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.11.2012 11:04 R Muž romant [27987] Re: veverkawackova
Týden "starý" akvárium nevhodné litráže a s tím spojená nevhodně zvolená osádka, to je ten problém. Začni denně měnit 1/3 vody, nic jinýho nedělej a mezi tím si o akvaristice něco přečti, odkazy se mě sem už ani nechce dávat, je to tady za poslední dva dny několikrát, odroluj vláknem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 10:58 veverkawackova – neonky
zdravím chci se zeptat jestli může pancéřníček ublížit neonkám...
aqua mám jen týden mám výbavu ale umírají mi neonky.
má 25 l nemůže to nějak ovlivnit velikost aqua??? :-(
předem děkuji za odpovědi ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 10:31 R Muž romant [27987] Re: Thomatys
Tomuto způsobu filtrace je zde věnovaný samostatný vlákno. rybicky.net/forum/13723

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [94] ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113010x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15?od=4651