Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 63 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2014 19:10 Muž patamatix [408] Re: Citunie
Však ono to půjde,ale pamatuj že méně je někdy více,zvláště u ryb :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 19:07 Muž Miso [470] Re: Citunie
ten betak je z toho poctu ryb okolo seba minimalne nesvoj. Dalej Tetry su sice relativne male ryby, ale su hufovite, tj min 10ks a potrebuju priestor na plavanie (osobne si myslim ze min 150l, najlepsie vsak vyniknu v pocte povedzme 100ks v 800l) ale teda ak by tam boli len tie tak budis.
moja osatka do takeho akva by bola napr.:
1-3ks rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra
k tomu
4-6ks rybicky.net/atlasryb/pancernicek_maly
4-8ks rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy
10ks rybicky.net/atlasryb/razborka_trpaslici

aj ked to na prvy pohlad vyzera na vela ryb, su to male ryby a kazda vyuziva iny priestor v akva, takze si nelezu do kapusty ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 18:39 Muž patamatix [408]
A co se týče prodejců,tak ty ti klidně prodají žraloka,pokud ho koupíš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 18:37 R Muž romant [27982] Re: Citunie
Ber to tak, že zde to s Tebou lidi myslí dobře, i když se někdy dočkáš odpovědí, který zrovna slyšet nechceš. Spíchni tu prezentaci, měň častěji vodu a bude se vidět, co se uvidí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 18:37 Muž patamatix [408] Re: Citunie
Prosím tě hrad néé ne :-) Když ho dáš pryč můžeš tam dát místo něj další rostliny a bude to krásnější a hlavně to prospěje akváriu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 18:33 Citunie Re: patamatix
Studovala jsem, ptala se, zjišťovala. Vše mi bylo odsouhlaseno. Fajn, takže vše, co mi říkali v akvaristice a okolní rybičkáři je mi na nic... Ano, 60l je čistě voda. Takže živočichy budu redukovat. Rostliny tam samozřejmě jsou, Jako skrýš máme hrad, ale schovává se tam beťák. Buď tam nebo pod filtrem. Všem děkuji za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.03.2014 17:54 Muž patamatix [408] Re: Citunie
Především by to chtělo něco prostudovat ;-) rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
V tom akváriu bych nechal jen ty Neonky,jak zde padlo , ale taky záleží na tom jestli tebou udávaných 60l vody ji pouze čistá voda. Pokud jsi fandy Bety,tak bych tam nechal toho samce a 2 samice,pořádně to osázel rostlinami+nějaké plovoucí-to by pro ně byl pěkný příbytek ;-) Ostatní ryby tam jsou opravdu moc o žabkách nemluvě. Je potřeba ty ryby zredukovat,nebo je příroda zredukuje sama ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.03.2014 17:27 R Muž romant [27982] Re: Citunie
Tuším tady trošku problém v údržbě a možná i tam rybky, tedy vlastně živočichové, šly moc brzy a tudíž radím častou výměnu vody, neb to chování tetry královský bych viděl jako stresový jednání, ovlivněný možná vyším obsahem N látek. Akvo je dost bramboračka, těch hejnovej druhů je tam moc a v malých počtech, to této litráže jenom třeba ty neonky a dost. Jinak jak již zde zaznělo, chce to z něčeho vycházet, jinak to bude pokus, omyl. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.03.2014 17:22 R Muž Silent [5949] Re: Citunie
Předně je nádrž podle mého názoru silně přerybněná a žabky tam nepatří už vůbec. Navíc chybí základní informace o technice, rostlinstvu a údržbě nádrže. Ideální by bylo udělat si zde prezentaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 17:19 Citunie
Zdravím všechny. Mám 60l akva v něm 10 Neonek, Beťáka (koncem týdne budou i 2 samičky), 4 Tetry královské, 4 Tetry ozdobné a 2 žabky. Chtěla jsem se zeptat, zda je v akva nutné vzduchování. Někde čtu, že ano, někde, že ne, tak bych se ráda zeptala zkušenějších. Další dotaz je ohledně Tetry královské - ta mírumilovná rybička mi utiskuje bojovníka. Kde se stala chyba? Díky všem za rady
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 21:27 Muž birising [0] Re: romant
jj kulicky budou driv.. nez se sestavim dalsi zarivku a reflektor to bude trvat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 18:05 R Muž romant [27982] Re: birising
Já bych nejdříve dal ty jílový kuličky a až posléze řešil to osvětlení, lépe se ukáže, co jest příčinou. Čímž neříkám, že toho málo světla nebude tím hlavním problémem, nicméně už jsem se několikrát přesvědčil, že po vyhnojení dna se dostavila zajímavá reakce rostlinstva i při stávajícím(doporučovaně poddimenzovaném) osvětlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 17:54 Muž birising [0] Re: grunda
děkuji

Asi pořídím dalších 9-11 W a uvidím jak se s tim akvarko srovná...Případně zase odeberu... Jílové koule už mám objednány...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 16:55 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: birising
málo světla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 16:44 Muž birising [0] Re: romant
jěště poznámka, že květina na horních 2-3 cm očividně prospívá... ale u dna se na stonku se vytváří zmiňovaný černý flek a časem uhnije...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 11:45 Muž birising [0] Re: romant
děkuji, za názory.. před rokem jsem zkoušel tablety pod kořeny rostlin .. jak jsi vzpomínam tak jsem nebyl doma a nemohl jsem měnit vodu.
Vyzkouším doporučovaný jíl a zachovám pravidelný interval výměny vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 11:20 Muž sasula [274] Re: romant
dle fotky 11 neonek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 11:18 R Muž romant [27982] Re: birising
Jaká je v akváriu rybí osádka?
Edit: Děkuji kolegovi za doplnění. Tak ty to moc nevytrhnou a rozhodně bych to dno vyhnojil a tu dobu svícení opravdu snížil, neb chybí CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 11:17 Muž sasula [274] Re: birising
jelikoz ti kazdy radi od klavesnice dle svych zkusenosti.

Je tak velkem mnozstvi promenych ktere mohou to ci ono ovlivnovat ktere budto nedokazeme vsechny vyjmenovat a o souste ani nevime. a kdyz se po nekom chtej nejake informace tak je to jen vysek z celeho mnozstvi promenych co tam muze byt...

voza ze studanky je moc siroky pojem. od mekkych kyselich vod po extremne tvrde ci zelezite vody... to je dle lokality. to same voda z radu.

proste měnit hodne vody . když vymenis tydne polovinu akvarka tak se taky nic nestane, hlavne kdyz je jen 50l to ani na vodomeru nepostrehnes...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 11:12 Muž birising [0] Re: romant
reflektor již v akvariu mám ..

jeden říka, že svítím sakra malo další zas, že akorad ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 11:05 R Muž romant [27982] Re: birising
Osobně bych jednoduše vyhnojil dno, nabízí se jílový kuličky pod kořeny rostlin a do vodního sloupce již nehnojil, vodu měnil pravidelně 1x týdně min. 1/3 objemu, moc jí nestřídal a používal jenom jednu, nebo stejně míchanou. Dobu svícení bych, a to bude znít divně, snížil na max. 10 hodin denně. O čem bych pouvažoval, je tzv. odrazový reflektor na zářivku, čímž bych si s tím množstvím světla lehce vypomohl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 11:02 Muž sasula [274] Re: birising
Tak smele do toho. Max se ti objevi rasa...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 10:55 Muž birising [0] Re: deck
jj další 11W nebude problém ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2014 10:40 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: birising
Jestli máš možnost přidat zářivku, tak bych neváhal. Nebo LED pásek. Kdyby ani to neřešilo problém, tak bych začal hnojit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 10:34 Muž birising [0] Re: sasula
ja svítim okolo 14 hodin.. vyzkouším přidat zářivku a uvidím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 10:26 Muž sasula [274] Re: birising
Na hnojeni jsou tu jini odbornici... klidne pokud myslis ze mas malo svetla tak probluz dobu svitu. Ja svitim. U vsech akvarek 6.30-21.30 abych ty akva videl aspon chvilku rozsvicene co prijduz Prace. Stqci vetsinou menit vic vody a tim se doplni hodne zivin a hnojiva brat jako doplnek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 10:16 Muž birising [0] Re: sasula
hnojim Tetra Plant PlantaMin neni to podobne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 08:42 Muž sasula [274] Re: birising
Osobně bych zkusil radeji přihnojit. i s 11W se to dá zvládnout. do 240L svítím pod 20W a rostliny vyhazuju že jich je moc.

Ale problem budou živiny...
klidně kup na zkoušku Akvaflor AF-7 stojí to cca 30 kč. a to na zkoušku stačí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.03.2014 22:43 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: birising
0,8W/l? To zase neblbni. Bude ti stačit 0,5W/l. Taky záleží, co chceš pěstovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 22:41 Muž birising [0] Re: vaaclav
a kolik tak bych měl mít? Četl jsem 0.8W/L, tak tedy okolo 25W
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.03.2014 22:32 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: birising
Je to způsobeno mizerným světlem 50 litrů a 11w je trochu málo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.03.2014 22:28 Muž sajfrdík [14] Re: birising
Myslím,že tohle uhnívání způsobuje nedostatek draslíku..nejsem si ale jistej jestli zrovna draslík..měl jsem tenhle problém taky..a na 50l je 11W málo..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 21:52 Muž birising [0] – Uhnívájící rostliny 3 cm ode dna
Fotka k příspěvku Dobrý den
Mám akvarium 50L krychle, osvícené zařivkou Aquarium Colour 11W... Dno pokryté od 4 do 10 cm pískem www.akvarista.cz/… ... Teplota okolo 24 stupňů. Obyvatelstvo 8 Neonek obecných... Filtr vnější..


Problém: Vždy, když zasadím nové rostliny cca 14 dni rostou ok, ale následně zhruba 3 cm od dna se vytvoří černý flek na stonku a postupně v tomto místě květina "uhnije" a všeobecně květiny neprospívají, až dospěji do stádia, kdy v akvariu nezbyde žádná kytka a musím koupit nové.... Takto stále dokola ... Vodu mám velice tvrdou, ale posledni 2 měsíce dovážím měkčí a také ze studánky... Vložil jsem do filtru 1 kavovou lžicku rašeliny(v punčoše) a do dna asi 4 velké polévkové lžíce...

Zkoušel jsem chemické připravky... Bez efektu..

Nějaké rady, jak pomoci rostlinám? A vytvořit hezké zelené akvarium? :-(
Děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 08:23 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Lukas
ono je otazkou jestli jde o "kazení" vody, voda zbarvená huminovými kyselinami je pro chov určitých druhů ryb žádoucí

a dva měsíce neměnit vodu je dost razantni zalezitost.... zkus dva mesice nevetrat, neuklizet, nevypoustet vanu, drez, nevynaset kos.... a přitom v daném obydlí být stále zavřený, bez možností úniku

120litrů je stále moc malý objem na to, aby mohl fungovat jako uzavřený soběstačný ekosystém

neříkám že to nejde, ale je to poněkud slozita otazka... pokud by nedocházelo k nadměrnému hromadění detritu, CHSK by bylo přijetelné, chemismus vody by byl +/- stabilní, tak by se o tak dlouhym intervalu zakladní udrzby dalo možná uvažovat
výměnou vody nejenže odstraňuješ část nahromaděných látek, ale často nahrazuješ spotřebované

tvůj dotaz mi velmi připomíná "oblíbené" zvolání: "Je to rozbitý!" nebo "Ono to nejde"(ve smyslu nefunguje)
bez co nejpodrobnějšího popisu situace/problému lze jen těžko radít, nejsme věštci, aby jsme si chybějící údaje zjistily jinou cestou...
a i tak casto zjistíš, že to co by jsi chtel, aby tomu tak bylo, je diametrálně odlišné od toho co je skutečně, za daných podmínek a stavu věci, možné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 21:41 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: Lukas
Myslím že úplne stačí pravidelne meniť časť vody a nič sa ti nebude kaziť ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 21:31 Muž rybka1 [178] Re: Lukas
Ak mas koren aj ten moze byt dovod.popis viac
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 21:06 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Lukas
Ryby-počet
filter-aký?
Rastlinstvo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 18:31 Lukas – Jak na kazení vody
Zdravím všechny chtěl bych se zeptat mám akvárium 120litru a hrozně se mi kazí voda(má hnedou barvu)čím můžu zamezit kazení vody aby mi vydržela víc jak 2 měsíce dík :) za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 21:21 Muž Pepyyczek [17] – Někdo z Příbramska nebo přesněji z Rožmitálska
Zdravim všechny.Snaha o znovu zrození mého akva mě vedou k tomu abych zjistil jestli někdo z tohoto kraje by se nechtěl podělit o rady a tipy co a jak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 20:16 S Muž invalida [3881]
A žádný vodičky..... stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 18:41 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Metalomanec
Já si myslím, že to předělání proběhlo v rámci možností dobře. A to jsi tam nechal ve spodu ten bílý štěrk nebo jsi ho dal pryč? Protože ten by určitě rostlinám nesvědčil. Akorát by to chtělo často měnit vodu, než se to AQ po tvém zásahu srovná. Filtr jsi nepral, což je fajn. Určitě jsou lepší časté výměny vody, než s dlouhou přestávkou. A teď bych určitě nesolila, jen měnila vodu, ob den (klidně každý den po celý týden) a pak ještě další dva týdny 2x týdně. Tím docílíš, že ti nepůjdou nahoru N-látky. Udělal ji to dobře, určitě lépe, než kdybys všechno vypustil a vypral filtr. Je potřeba, aby se ti namnožily zase nitrifikační bakterie, to nějakou dobu trvá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 18:37 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Metalomanec
1) mas tam desnej mismas ruznych druhu ryb - klasicka zacatecnicka chyba, např. skalary mají rády mekci vodu, naopak zivorodky potřebují středně az tvrdou vodu (proto to prisoleni)

2) kdyby jsi mel testy tak zjistis jestli nahodou nemas napr. moc NO3, NO2
3) vodolecba (casta vynema vody) je lek na otravy - napr pri vypusteni ryb do nezabehleho akva, nebo prekrmeni apod.

4) prestavba- zachovat co nejvic puvodni vody, vsecko novy poradne omejt, prosejt, odstranit veskery detrit a znecistenou vodu, dolejvat odstatou vodou a pokud je brutalni prestavba tak i nitrivec... pro rychlejsi znovuzabeh

prestaveb jsem huz delala peknou radku a jediny co mi uhynulo byla ampularia (pri prvni prestavbe)

vetsina akvarijnich ryb ma nejradsi teplotu kolem 25°C, vyssi teploty zrychluji metabolismus a s roztouci teplotou, taky klesa mnozstvi kysliku ve vode


vsecko je to tu huz na foru xkrat probrano a rozebrano do detalu, tak hledej a cti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 17:50 Muž Metalomanec [0] Re: Moucha
Když to je těžké. Někdo mi napíše měnit vodu co nejméně. No přestavba akva probíhala dost ošklivě vůči rybičkam. Rybky jsem dal do vody z akva a dal jsem jim tam vzduchování. akva jsem nechal pouze tak z 1/3 napustěné a začal přesazovat dávat štěrky atd vodu dopustil dal chemii proti chloru. Filtr jsem nevyplachoval. Nechal asi cca jen dvě hodiny odstát a rybky šli zpět. Vím že je to špatně. To mi nemusíte psát. A žádné testy na vodu jsem ještě nekoupil. Ani nwm jaké správné hodnoty by měli bát když kažé rybě vyhovuje jiná voda. Někdo mi také radí pořáně solit. Někdo at mám teplotu kolem 27 tak já už nevím :( ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 12:36 R Muž Mrakoplash [1776] Re: invalida
invalida napsal: Mečovky pošli protože jsou nejcitlivější...dobrá rada ....MĚNIT VODU MĚNIT VODU MĚNIT VODU...ČÍST ČÍST ČÍST A ZASE ČÍST...A KDYBYS SES NUDIL TAK ZASE ČÍST stydim

a měnit vodu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 08:17 S Muž invalida [3881]
Mečovky pošli protože jsou nejcitlivější...dobrá rada ....MĚNIT VODU MĚNIT VODU MĚNIT VODU...ČÍST ČÍST ČÍST A ZASE ČÍST...A KDYBYS SES NUDIL TAK ZASE ČÍST stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 22:13 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Metalomanec
proč tak vysokou teplotu? nestačilo by 25°C? nemáš moc mekkou vodu?...... něco si o nich nastuduj....
kdyby to byly dusitany tak by lapali u hladiny a to vsechny ryby... jak se chovaj ostatni zivorodky, jakou mas hladinu NO3, nekolisa i pH? nezpůsobil jsi tem rybam co uhynuly šok?

máš piskořky?
a co zajit na pivko s nekym z okoli, kdo chova zivorodky?

jak probíhala ta přestavba?
je to jak detektivka.... tobe se muze zdat, ze je neco banalita a pritom to muze byt duvod uhynu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 21:34 Muž Metalomanec [0]
stáří dvě přibližně 3 měsíce a jedna tak rok, dle velikosti. A ještě jednou se omlouvám a říkám že jsem začátěčník. Boužel hodnoty vody nevím. Jediné co může možná pomoct že mám pořád klem 26-27 stupňů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 20:49 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Metalomanec
a co přisolit, jak byly starý, jaký jsou parametry vody?

porád málo údajů.... připomíná mi to klasickou hlášku: "HELP, je to rozbitý!."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 20:27 Muž Metalomanec [0] Re: Ciffik
No ryb je tam momentálně asi 25 . Po přestavbě jsem čekal úhin. Ale neni divné že jen mečovky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 20:23 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: Metalomanec
akva má 11 dní? a máš tam 60+ ryb? hmmm v čem to asi bude :-|

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [63] ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113005x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15?od=3101