Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 54 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2014 15:37 Monča Re: Turbínka
Fotka k příspěvku ale že by se to zakalilo až takhle ?? :-O
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2014 15:31 Muž polarniliska [2] Re: Monča
Ne neni, to zakaleni zmizi. Sedne si to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2014 15:31 Žena Turbínka [2558] Re: Monča
Listy rostlin odstranit, nechat jen ten "hnědej bordel" a mám tak trochu pocit, že tenhle písek je ze stavebnin určený pro pískoviště a ne zrovna vhodný do akvária, ale já s ním zkušenosti nemám. Asi bych počkala až se k vhodnosti vyjádří někdo jiný více zainteresovaný do problematiky dna. Jen mám pocit, že už je pozdě "bycha honit" nebo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2014 15:29 Monča Re: polarniliska
nn 1/2 vody jsem tam nechala a dala dno a teď napouštím čistou vodu... je to špatně ? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2014 15:27 Muž polarniliska [2] Re: Monča
Předpokládám,že jsi vyměnila dno a dolila vodu,a ono se to zakslilo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2014 15:12 Monča Re: Turbínka
a je normální aby to bylo zakalený že se nedá skrz to vidět ? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2014 15:00 Monča Re: Turbínka
a ten písek jsem dala do octa a nebublá to potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2014 14:59 Monča Re: Turbínka
Fotka k příspěvku tady je fotka toho písku :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2014 14:52 Monča Re: Turbínka
ale v tý vodě z akvária jsou zbytky rostlin a všelijaký ,,bordel'' to tam mám taky nechat ? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2014 14:34 R Muž romant [27987] Re: Monča
Všechnu vodu nevylejvej, polovinu si jí nech a posléze, po té výměně dna použij. Ryby odlovit můžeš a na tu chvíli dej mimo. Druhou polovinu vody použij čerstvou, filtr nečisti, neměň a měj co nejkratší čas mimo provoz a případně ho nech běhat v nějakým belíku, jako takovej baj pás, aby byl zaručen přísun kyslíku k nitrifikačním bakteriím o který ti půjde především. Od zítra měň denně min. týden 1/3 objemu vody za čerstvou a rybky krm jenom velmi, velmi opatrně a střídmě. Další týden vodu měň obden.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   29.06.2014 14:29 Žena Turbínka [2558] Re: Monča
Nejdřív ten písek pořádne proper a propláchni, potom si vem čistý kýbl a odpust tam vodu z akvária do téhle vody rybky opatrně odlov. Vyndej rostliny (rostliny dej do vody) a veškeré vybavení akvária (filtr dej do akvarijní vody) a zbytek vody z akvária dej do nějaké nádoby. Zbyde ti trochu takové "špinavé vody" se dnem, tu nevylívej, nech si ji v akváriu. Vyndej staré dno a dej nové. Více písku dej do zadní části nádrže, aby se utvořil svah, v přední části méně. Do té 25 bych k zadní straně volila výšku písku okolo 6 cm v přední okolo 3 cm. Poté nainstaluj techniku, dekorace a rostliny, přidej vodu z původního akvária, nech trochu sednout a až to nebude tolik zakalené opatrně přelov ryby.
Výměna dna je velký zásah do akvária, proto bych doporučila každý den po dobu týdně měnit 1/3 vody, další týden ob den, málo krmit a neodkalovat.
Nedala bys sem fotku toho akvarijního písku který si koupila? Jen aby nebyl nevhodný, protože pak by celá práce byla zbytečná. Je dobré jej také podrobit tzv. octovému testu. Vem si ocet a pár kamínků toho písku do něj vhoď a sleduj zda nedojde k reakci - šumení. Pokud ano pak písek obsahuje vápenec a není vhodný jako akvarijní.
Nejdříve si všechno připrav a srovnej si v hlavě jak postupovat, při práci budeš muset být rychlá a opatrná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2014 14:18 Monča Re: Turbínka
teď jsem byla ve městě pro písek a koupila jsem střední pytel a jen to properu pod vodou tak to tam pujdu dát a asi mám rybky olovit co ?? do nějakého kýblu :-) a vodu všechnu vylít do odpadu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2014 12:48 Žena Turbínka [2558] Re: Monča
Co já vím co se ti líbí, sakra? Dle tý fotky cos dala to vidím (asi) na flexi obklady zrnitost okol 2 mm. A vzhledem k tomu, že je to fotka nejspíš od někoho z prezentace, podívej se zda to tam má uvedené a pokud ne, můžeš onomu uživateli napsat SZ a optat se jej na to přímo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2014 12:45 Monča Re: Turbínka
a jakou doporučuješ pro mne ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2014 12:39 Žena Turbínka [2558] Re: Monča
Ne vždycky ;-) Moje kameny prošli varem, savem, sluncem, kartáčem a stejně tam byli. Možná tím zničíš dospělé jedince, ale ne některá jejich dřívější vývojová stadia. Je mnohem jednodušší si to za pár korun koupit, koupíš si přesnou zrnitost i barvu, která lahodí oku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2014 12:35 Monča Re: Turbínka
já vím že to bude s parazitama ale když to projde varem tak zahynou mám s tím zkušenosti ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2014 12:33 Žena Turbínka [2558] Re: Monča
Z potoka si můžeš přitáhnout nějaké parazity a ta práce kolem toho hmm Já osobně na kameny do akvárií chodím na lesní cesty a pro materiál na dno do obchodu ;-) Do 25 l nemusíš kupovat velký pytel, ale stačí malý a máš to bez parazitů, zbytečné těžařské práce, stačí jen lehce propláchnout, nasypat a je to :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2014 12:30 Monča Re: Turbínka
okey děkuji a muže být i třeba čistý písek nevím třeba z potoka a umytý atd ... ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2014 12:28 Žena Turbínka [2558] Re: Monča
Vyměnit dno za nějaké vhodnější ne tak ostré a s velkou hrubostí. Třeba tmavý říční písek do velikosti 4 mm nebo flexi obklady. Potom pořídit nějakej pěknej kořen dle velikosti akvária a spoustu rostlinek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2014 12:25 Monča Re: Turbínka
Fotka k příspěvku mě osobně se nelíbí :-( co s tím aby vypadalo třeba takto ?
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2014 12:23 Monča Re: Turbínka
Fotka k příspěvku tuto fotku jsem tu měla koukni
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2014 12:13 Žena Turbínka [2558] Re: Monča
Jednoduše si stoupni od akvárka dál a nebo si to odzoomuj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2014 12:13 Monča – dekorace
Fotka k příspěvku a co toto ? je to stejné akorát jsem udělala větší foto a dala jsem tam větší květináč pro úkryt rybek :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2014 12:09 Monča Re: amrtin
okey :-) jdu fotit :-D ale jak když se mi do toho nevejde celé akva ??
:-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2014 12:01 amrtin Re: Monča
Tak rybkám to je šuma-fuk,doplň rostliny(živý),dej konečně pořádnou fotku a pak se můžeme bavit co dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2014 11:45 Monča Re: Aforte
mě se to líbí a asi i rybkám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2014 11:15 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Monča
Jiné kameny nijak nevadí. Spíš jde o pohled. Záleží na tobě. :-) Místo kamenů bych se zaměřil na rostliny. palec
EDIT: Mrkni sem: rybicky.net/forum/19452-darovani-vymena-akvarijnich-prebytku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2014 11:14 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Monča
Nešla by udělat větší fotka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2014 11:14 Monča Re: Aforte
Tak se pokusím sehnat stejné kameny souhlasíš ?? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2014 11:13 Monča Re: Aforte
Fotka k příspěvku tady mám akva jak jsem se ho pokusila poupravit ale ještě tam jsou nějaké mouchy :-) přikládám foto
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2014 10:59 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Monča
Protože se nemůžou schovat v rostlinách. Ono i ty kameny mají něco do sebe, ale přece jen je každý jiný. Mně osobně se to moc nelíbí. Preferuji dekraci stejnou(stejné kameny v akva, stejné kořeny v akva). Č.1 každopádně je přidat rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2014 10:56 Monča Re: Aforte
ok udělám větší foto a oddělám květináč a kameny ,ale ty kameny se těm rybkám líbí schovávájí se do toho a hrají si tam :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2014 10:54 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Monča
1. lepší foto(větší)
2. oddělat ty umělotiny - květináče, i ty kameny bych podle mého dal pryč
3. přidat tak trojnásobek rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2014 10:45 Monča – dekorace
Fotka k příspěvku mohu se zeptat jak by jste upravili moje akvárko mě se osobně nelíbí a asi ani vám tak prosím poraďte jak ho vylepšit :-( předem děkuji za nápady :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.06.2014 13:08 Žena Turbínka [2558] Re: ŠárkaTob
Šárko, tu rybu během té údržby nech v nádrži, nevidím sebemenší důvod proč ji vylovovat ;-) Je to jen zbytečný stres. A místo toho Aquačehosi používej spíš Torben, je to rašelinový výluh, barví vodu hezky do jantarova a navíc bettám svědčí více :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2014 13:04 ŠárkaTob Re: MarekP
Slovíčko případné, má docela velký význam v té větě. A jak jsem psala krmím živým.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2014 13:02 Muž MarekP [812] - Malawi – Re: ŠárkaTob
ŠárkaTob napsal: zbytky případných úlomků rostlin a krmiva...
Nepřekrmuj, žádný krmivo ti tam pak nezbude. Kazí se ti (spíš té rybě) tím voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2014 13:00 ŠárkaTob Re: Turbínka
Vodu "cucám" do odkalovačky pusou. Vyjedu po dně co vidím (výkaly, zbytky případných úlomků rostlin a krmiva...) Pokud toho nevysaju na doporučenou 1/3, odebírám vodu z akvárka nádobou. Potom opatrně přelívám vodu, kterou si nechávám většinou stát přes noc, nebo od rána. Tam přidám ten Aqua Safe, když je voda studenější, tak čekám, než se mi dostane na původní teplotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2014 12:59 Muž MarekP [812] - MalawiRe: ŠárkaTob
Tohle vypadá na nekonečný příběh. Radši si přečti všechny odkazy nahoře v modrým rámečku. Ryby se při čištění akvária vůbec nevyndávají. A nediv se, až ti topítko praskne, když ti čouhá nad hladinu. To budeš mít teprve radost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2014 12:52 Žena Turbínka [2558] Re: ŠárkaTob
Když čistíš akvárium nevidím důvod proč ty tam ryba neměla zůstat. Ale trochu cítím problém v tom jak akvárium čistíš, mohla bys nám to prosím popsat? Přelovování ryby je pro ni větší stres než když ji tam necháš během údržby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2014 12:51 ŠárkaTob
A ještě takový menší postřeh, když ho čistím, tak ho odlovím do většího kelímku (takže je tam i s vodou z akvárka) a tam si občas taky poskočí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2014 12:43 ŠárkaTob Re: michalt
Při krmení nevyskočil. Když mě vidí, že mu nesu larvy (teď v sezóně krmím živým - dokud je), ihned je nalepený na hladině a čeká. Nervózně nevypadá, neustále plave, řekla bych, že hledá i larvy, jestli se mu tam nějaká neschovala, proplouvá pod kořenem, mezi kytkama, často plave i kolem filtru... Když mu dám zrcátko, naparuje se.
Plovoucí rostlinu tam má, ale není nic extra, je to kytka, kterou mají v každým zverimexu, byla jsem i na burze (zrovna dnes) a nemůžu mu sehnat nějakou jinou :/ Ale dělá si u ní vždycky hnízdo. Asi zajedu na burzu do Prahy, nebo Mostu...
Mám tam zasazený nějaký druh šípatkovce, který jsem dostala i s betťákem a byl značně ožraný od ryb, se kterými byl v akvárku ve zverimexu, teď už je zelenější a rostou nové listy. Nesvítím na ně ničím, mám akvárko na stole, cca půl metru od okna (přímé sluníčko mi sem nesvítí).
Filtr mám molitanový a je tam cca 3 týdny, dnes jsem tedy vyměnila 1/2 vody.
Do vody dávám Betta Aqua Safe. Akvárium má zakrytě ze 3/4, jelikož mi čouhá z vody topítko (jen vrchní část, kde si nastavuji teplotu).
Ještě by mě zajímalo... četla jsem, že jávský mech (který mám taky), při vyšší teplotě (27°+) hnije, je to pravda? Já mám vodu totiž na 27°, občas i trochu výš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.06.2014 08:24 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: ŠárkaTob
Tak nějak jsem si v noci vzpomněl, že jsi někdy někde psala, že v tom akváriu je filtr ještě jen v záběhu. Jen si nepamatuji, jak je tomu dlouho. Jak dlouho je ten filtr v provozu?

Při záběhu filtru nastává v mnoha případech v malém akváriu fáze, kdy již existují nitrifikační bakterie na proměnu čpavku na NO2, ale ještě není dostatečná populace bakterií, které proměňují NO2 na NO3. Pak někdy může koncentrace NO2 vyskočit tak vysoce a prudce, že ji dostatečně efektivně nesrazí ani denní výměna 1/3 objemu vody. Jestli to nepotrvá dlouho a jestli se ta voda bude poctivě měnit, ryba to zvládne. Ale může to vyvolávat nervozitu, která vyústí v různé "raketové experimenty".

Samozřejmě, je to jen spekulace a jedno z možných vysvětlení. Aby jsme zjistili, jestli je tohle opravdu ten pravý důvod, byli by potřebné testy vody (NO2, NH4) a nemyslím, že má smysl v této fázi je kupovat. Ale u mě tato situace nastala (i když ryba neskákala).

Přitlačil bych na výměny vody a měnil denně 1/2 objemu. Jestli by se nějaká nehoda opakovala, zkusil bych obstarat Sera Nitrivec a aplikovat podle návodu. Ten dokáže jednorázově účinně snížit koncentraci NO2. Případně, jestli nechceš kupovat, možná jej bude mít někdo v okolí a pár kapek do těch 16 litrů Ti věnuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   21.06.2014 05:12 R Muž romant [27987] Re: ŠárkaTob
Příjdeš mě jak to děcko na pískovišti "a ne a ne a ne". Budeš se dokola ptát na stejnou věc, dokola vysvětlovat, jak to akvo vypadá, jaký jsou ty podmínky, dokola psát, že jsou v pořádku a výsledek bude, že to lidi přestane bavit. Ono se totiž i ti nejskalnější zdejší přispěvatelé taky dokáží unavit a věř, že není nic otravnějšího, než dělání přesného opaku, než jsou dobře míněné rady, jako zde již bezpočetkráte zazněla ona prosba ke zřízení prezentace. Možná jsem byl teď lehce přísnější, než obvykle bývám, ale řekl bych, že situace si to žádá, tak přeji hodně zdaru a to nejen v akvaristice. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2014 22:59 amrtin Re: ŠárkaTob
A všechny tyhle otázky by sis mohla ušetřit díky té presentaci,ale když nechceš... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2014 21:54 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: ŠárkaTob
Nevyskočil náhodou u krmení? Jak se chová po zbytek času? Nevypadá nervózně? Je spíš aktivní nebo spíš postává na místě?

Má tam nějaké plovoucí rostliny? Těm, které jsou zasazené, se daří dobře? Jak se na ně svítí? Jaký je tam filtr? Je to akvárium zakryté? Používáš Torben nebo něco podobného?

Některé betty mají tendenci vyskočit, i když jsou parametry vody v pořádku. www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2014 21:33 Muž patamatix [408] Re: ŠárkaTob
Nějaký důvod? Ne,že by my potom něco bylo stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2014 21:31 ŠárkaTob
tady nejde o kritiku :-) jen o fakt, že se sem nechci registrovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2014 21:29 Muž patamatix [408]
Přesně tak,udělej prezentaci,pak se dá mnohem lépe poradit a jestli máš obavy,že tě někdo zkritizuje,tak to neřeš,málokdo něco v začátcích neudělal špatně a kdo tvrdí opak,tak pravděpodobně kecá ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2014 21:22 Muž DANMAZUR [20] Re: ŠárkaTob
Možná by pomohla prezentace akvárka.Mě se do toho taky nechtělo,ale můžeš zakázat hodnocení a komentáře a napíšeš k tomu že se akvárko zdokonaluje a tvaruje a oni ho budou přehlížet.Mě prezentace (v řešení problémů ohledně akva)dost pomohla a určitě pomůže i tobě.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [54] ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113010x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15?od=2651