Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 57 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 11:16 Žena Turbínka [2558] Re: ŠárkaTob
Stačí ty nejmenší co se na trhu dají sehnat 10 max. 20 W.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 11:15 ŠárkaTob
Tak změna, dostala jsem nevyužívané 16l akvárko. Tak bych se chtěla zeptat, jaký příkon musí mít topítko, aby to akvárko vytopilo. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2014 20:32 Žena Moncicak [0] Re: Aforte
Moje dania teda taky bette nic nedelaji, dokonce bych rekla ze ani nevedi ze tam je. Sou to mirumilovny rybky takze na dania bych to nesvadela
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2014 19:48 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Aforte
Dánia bych z toho nevinila. Jsou to tryskomyši, ale nevšimla jsem si, že by se někdy zajímala o betty, aspoň moje dánia ne. Natož aby bettu okousala tak, že by během pár dnů uhynula. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2014 19:15 Muž cezarmilan [591] - Rostliny – Re: Lada
Lada napsal: Tak to jsem se blbe vyjádřila....nedala jsem je tam dohromady,ale vždycky jednoho, když zdechl tak druhého a tak.....kupovala jsem vždycky nove....
Si vďačný zákazník, takých ako ty akvaristiky potrebujú. To prečo ti dochnú???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2014 17:40 R Muž romant [27982] Re: Lada
Ty tetry, co jsou zač?
Edit: Ty ploutve nemusely bejt okousaný od ryb, ale vlivem méně vhodného prostředí se může rozjet bakteriální nákaza a to jdou ryby vcelku rychle kukat. Určitě by bylo více než vhodné se zaregistrovat, zřídit prezentaci předmětnýho akvária, uvést co nejvíce údajů o nádrži a nebude to, co zde probíhá být až zase taková dotazníková a domněnková metoda. Správných rad se ti zde dostane vcelku rychle a samozřejmě samostudium třeba v podobě oněcch odkazů od kolegy je taktéž velmi vítaným postupem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2014 17:20 Lada
Moc dekuju....zrovna jsem začala....mam aq 2 měsíce a jak vidim , ve zveraku mi moc neporadili..dania mam 4 a tetry jsem mela taky 4, ale od včerejška mam jen dvě...jo a ještě mám 3 mickey mousky....ampulary dam hned pryc....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2014 17:12 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Lada
Podle mě za to můžou dánia.

Kolik máš dánií? Je to hejnová rybka stejně tak jako tetry. Určitě přidat na počtech min na 6 kousků. Samozřejmě v tomto případě znamená čím více, tím lépe. Ale zase úměrně k velikosti akvária. Ampulárky jsou prasata. Dal bych je pryč, ale když se ti líbí. stydim Stejně tak ancistrusy. Taky jsou to prasata. Osobně bych je vyměnil za otocinclus affinis. Paví oka jsou čistotně taky k té spodní hranici. :-D

Máš rybky docela prasátka a v tom máš dania a tetry, které jsou spíše pro čistější vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2014 17:00 Lada
Tak to jsem se blbe vyjádřila....nedala jsem je tam dohromady,ale vždycky jednoho, když zdechl tak druhého a tak.....kupovala jsem vždycky nove....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2014 16:55 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Lada
Co chceš, když máš více samců. Už i samice se samcem se skoro nesnesou. Natož 3 samci pohromadě. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2014 16:53 Lada
Potřebuji radu dle vašich zkušenosti....mam a 120 litrů, kde mám 3mecovky, ancitrusy , ampularky , dania , paví oka 2 tetry. Přidala jsem k nim 3xsamce Betty /jednotlive/, vydržel max 3 dny. Každý z nich měl okousane ploutve. Tak jsem koupila samičku i samce a dopadlo to stejne.....kde delam chybu????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 20:45 ŠárkaTob
Už se mu to zvedá, mám 22°.

Jak často a dlouho mu mám nechat zrcátko? Tak, aby nedošel k žádné újmě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 16:18 ŠárkaTob Re: romant
Já vím, a odkaluju. Ale filtr kupovat nebudu, každý druhý den měním 1/3 vody. Je mi jasné, že koule nevyřeší vše ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 16:17 ŠárkaTob Re: michalt
Říční ohlazený kamínky (co mi doporučili ve zverimexu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 16:05 Muž Miso [470] Re: ŠárkaTob
ja by som ti doporuci popozerat sa v casti Nadrze rybicky.net/nadrze/ vybrat filtrom mini akvarka a pozriet co sa da s tym tvojim objemom spravit, dozvies sa ake dno, filtre, osvetlenie, rastliny atd. ludia na taky objem pouzivaju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   30.05.2014 15:22 R Muž romant [27982] Re: ŠárkaTob
Od bordelu Ti pomůže filtrace, výměna vody a odkalování dna. Řasokoule, stejně tak jako ostatní rostliny spotřebovává produkty nitrifikace, tedy dusičnany, ale bez výše jmenovaného se akvo a zvláště velikost jenž máš ty, provozovat efektivně nedá. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 14:20 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: ŠárkaTob
Jaký materiál na nové dno teď máš? Jak pečovat o řasokouli, si můžeš přečíst například tady: rybicky.net/atlasrostlin/cladophora_aegagropila .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 13:53 ŠárkaTob
Dnes jsem sehnala topítko, materiál na nové dno a 2 nové květiny. Jednu plovací a pak takovou mechovou kouli, prý pomáhá od bordelu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.05.2014 19:17 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: ŠárkaTob
Jen bych si ještě dovolil krátkou (možná OT) poznámku k tomu, jak jsi psala, že se neradíš jen tady, ale na více místech. Když chováš i jiná zvířata, asi to víš, ale pro jistotu bych to stejně připomněl.

Různé zájmové skupiny chovají ryby jinak. Takže v akvaristice Ti opravdu řeknou něco jiného než Ti řekne chovatel (který ryby chová na prodej), který má 30 nádrží a v každé 60 ryb (jen příklad) a něco jiné Ti řekne akvarista, který si doma piplá jedno nebo tři okrasná společenská akvária. Tak jen pozor na to, abys ty informace nekombinovala a nehledala "zlatou střední cestu." Taky pozor na to, co někdy radí v (neprověřených) akvaristikách. Někdy doporučí věci, které povedou k jejich jednorázovému zisku, ale nikoliv k prospěchu ryby nebo majitele. Čest těm dobrým akvaristikám. Možná jsi na to již narazila, ale jestli náhodou ne, výborným komplexním zdrojem informací je stránka betta.wz.cz . Ať se daří.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2014 18:10 ŠárkaTob Re: Designer
Pole zalévám hadicí, skleník vodou ze sudu a skleník ještě ošetřován nebyl a když, tak je to aplikováno přímo na zeleninu, konví se květin nedotýkám, abych ji nikterak nenarušila.
Tak snad se tam nic takového dostat nemůže. Chytla jsem larvu, doma ji "přeprala" a dala ji beťákovi a asi mu chutnala, ihned jak jí viděl, tak jí slupnul.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2014 17:55 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: ŠárkaTob
Treba bych se bal, pokud by se treba pouzil nejaky pripravek proti skudcum na te zelenine do vody v konvi, pak se tim pokropi, zbytek tam zustane, znovu se nabere voda... vymyslim si, proste chce to zdravy rozum. Musis uvazit, co je a neni u toho sudu mozne, abys rybe nedavala neco toxickeho. Take se nedoporucuje davat rybam zive z mist, kde ziji ryby, protoze to prinasi sanci si ryby nakazit, ale tohle je sud, takze proto jsem psal o "cistem" chovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2014 17:41 ŠárkaTob Re: Designer
Je to sud čistě na zalévání zeleniny, takže jediný co se tam dostane je konev, nebo ruce od hlíny. Nic jinýho tam nežije, nebo aspoň nic, o čem bych věděla (ryba, nebo tak)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2014 17:39 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: ŠárkaTob
Muzes to proplachnout pod tekouci vodou v sitku, tim nic nepokazis. Nevim o jaky sud jde a co vsechno se do nej oplachne, nez tam ta voda natece, a ani co v nem vsechno zije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2014 17:34 ŠárkaTob Re: Designer
Tak já mu přinesu zatím jednoho a uvidím, když ho chtít nebude. Tak... zůstane jenom u mražených patentek. Neměla bych tu larvu nějak omýt pod tekoucí vodou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2014 17:31 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: ŠárkaTob
Rekl bych, ze u sudu se bude jednat o prakticky cisty chov, "cistejsi" asi tezko nekde sezenes :-) . Akorat aby to sezral a neskoncilo to samym pupinkem od doma vyprodukovanych komaru ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2014 17:25 ŠárkaTob Re: Designer
Díky ;)

A můžu krmit živými larvami komárů ze sudu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2014 17:22 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: ŠárkaTob
Zalezi na tom, jak to chces mit udelane. Treba rybicky.net/atlasrostlin/riccia_fluitans vlastne nema zadne naroky ohledne rozmeru akvaria, kolik si ji nechas, tolik ji mas a muzes ji nasilim chytit na dno, nebo koren, nebo ji nechat plavat. Nebo rybicky.net/atlasrostlin/lomariopsis_lineata, muzes ho mit jen drobek nekde na korenu, stejne jako ho muzes mit poradny chuchvalec. Kdyz pouzijes nejakou stonkovku (rostlina s listy na stonku) bude v malem akvariu vecne moc dlouha, az na hladinu, a vecne ji budes muset krotit. Nektere ale pri vice svetle drzi lepe pri dne, treba rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_polysperma , tady ji muzes videt v popredi: rybicky.net/fotogalerie.php… . Ne vsechny rostliny se do maleho akvaria hodi, ale kdyz si projdes mistni atlas, urcite tam najdes vhodne, pricemz se zamer i na nenarocnost na svetlo. A kdyz si projdes zde prezentovane male nadrze, urcite najdes i inspiraci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2014 16:55 ŠárkaTob
Tak jsem mu dala zrcátko za sklo (ani né 1 min.) a pozorovala ho. Asi správnej beťák, ale pak začal být moc agresivní a narážel do skla prudkými pohyby. Tak jsem zrcátko schovala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2014 16:53 ŠárkaTob Re: Designer
A mohl bys mi něco doporučit? 8,5l, kořen, jedna betta a živá rostlinka, nevím jakého druhu, ale asi to bude nějakej Šípatkovec. A existují i nějaké plovoucí rostlinky do takhle malého akvárka?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2014 16:52 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: ŠárkaTob
Nemusis ho ani umyvat (pokud to vylozene nepotrebuje), staci ho dat za sklo, nemacej ho do vody :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2014 16:51 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: ŠárkaTob
No ale nejaky akvarista v okoli nejspis bude. Ja ani netusil, ze nejblizsi soused ma doma akvarium, dozvedel jsem se to, az kdyz jednou nahodou otevrenymi dvermi zahledl akvarium a byl zvedavy :-) . Je to hodne rozsireny konicek a mnoho lidi ty nejsnaze pestovatelne rostliny vyhazuje do popelnice, protoze bud nevi komu je dat, nebo uz je nikdo ani nechce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2014 16:47 ŠárkaTob Re: styfi
Ok, ok. Takže stačí rozebrat třeba nějaký starý zrcátko, umýt a na pár minut mu ho dát?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2014 16:45 Muž styfi [0] Re: ŠárkaTob
Urcite je dobre mat zrkadlo, ale nie stale! To ako keby tam mala neustale nepriatela - je stresovana a vysiluje sa. Dal by som si zrkadlo k akvariu a vzdy ked by som pri nom sedel, tak by som ho na nu vytiahol :). Navyse je to velmi zabavne, je krasna ked sa tak natahuje. Ja mam betu v akvarku s dvomi skalarmi a z casu na cas sa na nich najezi, povazujem to za dostatocne. Este su vsetci traja mladi, dufam ze z toho v buducnosti nebudu problemy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2014 16:37 ŠárkaTob Re: Designer
Z Prahy, ani okolí nejsem :/

Máte zkušenosti s bettou a zrcátkem? Časem bych mu ho chtěla pořídit, ale radši se zeptám. Četla jsem, že na pár minut denně a že poté, bude mít silnější a hezčí ploutve?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   29.05.2014 16:23 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: ŠárkaTob
Treba rostliny nemusis vubec kupovat, nekdo Ti je muze dat a kdyz mas profil a je tam napsano odkud jsi, po takovem dotazu bych Ti je treba v Praze ja osobne nabidnul, klidne i s donosem nekam kde to mam pri ceste (treba na Metru ci na nejake zastavce). Pisek bys taky nemusela kupovat, do tak maleho akvaria bych ho klidne odsypal z toho co mam, co zbylo, a jeste by sis mohla vybrat ze dvou druhu, oba velice vhodne, takze podle toho co se Ti libi.

Takhle ale bud nevim odkud jsi, nebo to musim hledat vsude mozne po prispevcich. I od toho je profil, kde co nechces, tam proste neni.

Mozna tomu neuveris, ale my si fakt dost slusne vzajemne pomahame. Nebereme to tak, ze tohle je rostlina co na kramu stoji stovku, a ze ten si to koupit muze a ten zase ne, ale tak, ze ja mam navic a Tobe se hodi, priste treba budes mit neco Ty, a kdyz ne, svet se nezbori. Jsou mezi nami ruzne uspesni lide a v ruzne pokrocilem stavu s akvaristikou, a tak nekdo spis dava, nekdo spis potrebuje, ale radost z toho ve vysledku maji vsichni. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2014 16:00 Jarda – záložení nového akva 600l
Ahoj, dokáže mi někdo poradit na koho se obrátit s konzultací a následným pořízením akva cca 600l, včetně vyřešení (stavebně) podpěr, následně zvolení technologie, osvětlení atd. a dále vhodných kytek a ryb, samozřejmě nějakou představu mám. Akva bude cca 3m dlouhé, zapuštěné ve stěně. díky za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2014 15:53 ŠárkaTob Re: Wendy2
Tady nejde o to, že bych nechtěla dávat info o sobě. Ale nerada se registuji kamkoliv. Co mám za akvárko jsem psala na začátku, když jsem začala psát dotazy (včera? předevčírem?) nevím.
Ale tak... rybku (bettu) jsem dostala darem v 8,5l akváriu s kamínky (zjistila jsem, že nevyhovujícími), kmenem, živou kytkou a teploměrem. To je základ co jsem dostala, samozřejmě já si akvárko musím dovybavit, aby přežil. Počínaje odkalovačkou, přes topítko, další flóru, nové dno atd.
Akvárium jsem dostala v pondělí. Dnes jsem ho čistila (snažila se odkalit).
Krmím univerzálními vločkami a vločkami přímo pro betty + mraženými patentkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2014 15:25 ŠárkaTob Re: michalt
Přesně takový no. Tak já je odendám, když jsou nevhodné. Vydrží pár dní bez udělaného dna?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2014 15:22 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: ŠárkaTob
Jestli vypadají jako štěrk a jestli mají ostré hrany, tak opravdu moc vhodné nejsou, protože můžou rybku poranit. Jestli obsahují vápenec (šumí, když jeden vyndáš a poliješ jej octem?), neprospějí kytce, která je v nich zasazená.

Nejlepší je říční písek nebo písek betoňák z Hornbachu. Je hodně levný a velice vhodný.

Jestli budeš měnit vodu obden 1/3 až 1/2 objemu, to hnití nebude tak urgentní a nebál bych se toho. Časem si najdeš způsob, jak odkalovat správně a šikovně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2014 15:05 ŠárkaTob
Jak mi to lítalo všude kolem, tak pak mám strach, že mu to tam všechno zůstane a začne hnít a nevysaju nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2014 14:59 ŠárkaTob Re: michalt
A děkuji za radu.

Jinak zítra mi z Prahy přijede topítko pro menší akvárka. Tak doufám, že to bude ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2014 14:57 ŠárkaTob Re: michalt
Já jsem se dočetla, že ty co mi byly dány s rybkou, jsou stejně nevhodné. :O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2014 14:55 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: ŠárkaTob
Hmm...zkus to tak, že po ponoření zvonu do vody (ústí zvonu někde u hladiny) nasaješ vodu pusou do hadice, aby podtlak tahal vodu ven. Pak hadici rukou zlom, aby se omezil proud vody na minimum.

Druhou rukou přilož zvon ke dnu a mírně uvolni "zlomení" hadice, aby to natáhlo trošku vody. Uvidíš, jestli půjde s tou vodou i nějaký odpad. Jestli ne, uvolni proud víc a uvidíš, jak to tahá. Případně může proud vody i nadzvednout kamínky a uvnitř zvonu nimi mírně zatočit. To je jen žádoucí. Jestli to jde, zavrtej zvon trochu hlouběji, ale jen tak, aby se nezvedlo moc odpadu kolem zvonu. Všechno víření by se mělo dít uvnitř zvonu. Jestli jsi to takto podobně dělala, tak to pak chce jen trochu trpělivosti a tréninku :-).

Kamínky bych zatím nevyndával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2014 14:46 ŠárkaTob
Je lepší kamínky odebrat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2014 14:45 ŠárkaTob Re: michalt
Sháněla jsem odkalovačku na 8,5l akvárko, ale neměli, tak jsem koupila tu, kterou mi doporučili. Má delší hadici a zvon o průměru cca 4 cm.
Kamínky jsou cca jako štěrk a vůbec mi to nešlo vytáhnout, když jsem pumpovala. Zůstávalo to dole, nebo to začalo lítat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2014 14:42 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: ŠárkaTob
A jak jsi odkalovala? Jakou hadičkou? Jak velké jsou ty kamínky na dně? Někdy to chce trochu cviku, ono to půjde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2014 14:37 ŠárkaTob
Nevím co s tím. Odkalovala jsem a nešlo to, bordel lítal všude okolo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.05.2014 13:29 Žena Kytka [2146] Re: ŠárkaTob
Nevšimla jsem si, že by se tu do tebe někdo navážel, všichni se ti tu snaží poradit, jen prostě mají na zřeteli blaho té ryby, která bohužel nemůže mluvit a říct co by chtěla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2014 13:29 ŠárkaTob
Samozřejmě sháním topítko, abych si rybu mohla nechat, protože když už jsem ho dostala. Chci si ho nechat. Ano, vleze mi to do rozpočtu a budu muset na nečem ulevit a to nevím na čem. nebo si půjčit od rodiny.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [57] ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113005x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15?od=2801