Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 107 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 19:55 Žena Kajka99 [229] – Re: styxx
No hele, já mám Bettu v osmdesátce s hromadou krevet, ale je to dost ošemetná záležitost...musí se pro to splnit určité podmínky a ty nevyhovuješ co se velikosti akvária týče takže ne no k Bettě určitě nedávej žádné rybky s většími ploutvičkami (např. velice oblíbená a začátečníkům hojně doporučovaná paví očka) protože Betty je berou něco jako konkurenci a nedaj jím pokoj, případně je i rvou. Samce Betty bych nechala samotného. Jsou to rybky teritoriální, které si vyhradí svůj kousek na světě a jen tak nějakou rybu do svého teritoria nepustí (samozřejmě existují i mírní jedinci). Pro Bettu v nádrži je hlavně důležité husté osázení, aby se cítila příjemně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 19:46 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: styxx
bohužel k betě se toho moc nehodí, navíc do tak malého akvárka a pokud na nic není zvyklá. Nikdy nevíš jak to dopadne. I krevetky by mohla považovat za potravu, leda kdyby měly opravdu hodně úkrytů ale to je zase moc neuvidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 19:39 styxx – Re: švíco
Heliport 2 a 3 jsou moje oblíbené prezentace, ty se mi strašně líbí.potlesk Ta jednička vypadá rozměrově jako to, co chci já. Já právě tu Bettu už mám, teď zatím provizorně v 10l. Kdybych si pořídil ty malé krevetky, nesní je ta Betta? Popřípadě, jaké hezké rybky by jste mi doporučili k té Bettě (samec)? Jinak bohužel větší akvárium mi nedovolí prostor na mém PC stole :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 19:32 lucicekaquacek – souhlasím
Určitě souhlasím s Kajkou 99.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 19:30 lucicekaquacek – odpověď
Tak já si myslím, že toto akvárko pro neonky moc vhodné není. Já bych spíš zvolila nějaké širší a ne tak "úzké - hubené".. Určitě na bettu (bojovnici) je možné... Nebo místo betty a neonek nějaké ty krevetky.. - krevetky mají (skoro) neomezenou velikost akvária, teda, ne nějaké malé, ale toto by jim vyhovovalo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 19:29 Žena Kajka99 [229] – Re: styxx
Chápu že se ti to líbí i to že je to v sestavě, já bych ty peníze za to třeba dala...ale neonky určitě ne, souhlasím s katterineckou, místo nich razborky, pokud potřebuješ rybky. A snad ani Bettu bych tam nedávala, místo ní nějaké trpasličí krevetky. Ty jsou výborné v tom, že požírají zbytky potravy, zbytky rostlin, také se živí biofilmem vytvořeným na dekoracích a v případě hladu se živí i řasami. Taky bych ti doporučila sehnat si cca 3 pískořky věžovité. To jsou šneci s špičatou ulitou, kteří přes den spí zahrabaní v substrátu a k večeru ožívají, prolízají substrát a požírají zbytky rybích a krevetích bobků (nazývá se to detrit) a napadané kousky nesežrané potravy. Jsou velice užitečné a pokud jsi začátečník tak ti pomůžou v akva udržet pořádek :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 19:23 švíco – Re: Yirka
Koukni ke mě do prezentace na nádrž Heliport (44 cm x 31 cm x 16 cm ). Nechá se udělat pěkné akvárko téměř ze všeho ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 19:16 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: styxx
tak kup co největši můžeš. A ty rybky bych taky vhodně zvolila, na neonky je to malé a jsou rády ve velkém hejnu. Tak možná jen na jednoho beťáka, nebo se vykašli na velké ryby a pořiď si hejnko mikrorazborek a krevetky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 19:13 styxx – Re: Yirka
Děkuji za odpověd. Mě ani o ty peníze zase tolik nejde. Akvárko se mi líbí jako celek a nechce se mi shánět všechno zvlášť. Jde mi spíš o tu údržbu. Mě se na stůl nevejde delší akvárium než 40 cm, do hloubky mám místo max 26cm tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 18:52 Muž Yirka [9126] – Re: styxx
Ty peníze bych za 25 l akvárium, byť nějakým způsobem vybavené, nedal. Ty rozměry jsou opravdu trochu nevhodné pro rybky (i když možná vhodné na psací stůl). Dovedl bych si v tom představit krevetkyEdit: pokud si ho necháš slepit a vybavíš ho sám tak pořídíš do 1000 czk i s topítkem.
Stejný objem jsem pořídil se vším všudy za cca 800,-. rybicky.net/nadrze/7997
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 18:42 styxx – Akvárko pro začátečníka - 25l
Ahoj, mám vybrané toto akvárium
akvaria.heureka.cz/…

Jsem začínající akvarista a měl bych v něm jen jednu bettu a pár neonek. Má někdo s tím akváriem nějaké zkušenosti? Prodavač v akvaristice mě znejistil, že toto akvárko má dost atypické rozměry a bude právě kvůli tomu těžší na údržbu. Mě se tento rozměr naopak líbí, protože se mi krásně vejde na můj pracovní stůl. ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 15:06 Muž Albi [0] - Afrika
Napiš sem velikost místa, kde chceš mít akvárium umístěno. Bude se nám poté lépe radit. Nejčerstvější zkušenosti s krytem popisuji zde: rybicky.net/clanky/551 Jednak jak mi koupený kryt nevyhovoval a jednak jak jsem si vyrobil kryt sám. Případně místo vlastní elektroinstalace můžeš použít controllery od Glomatu. Pokud nemáš velký rozpočet tak koupíš do začátku alespoň jeden a poté druhý dokoupíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 13:21 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Lukanlovec
nebo pořídit výbojku či tělěso nad akvárium, ani nemusí být speciální akvaristické (při dodržení nějakých zásad bezpečnosti). Ale jestli by bylo akvárium bez krycího skla tak jsou zase problémy že se odpařuje hodně vody, ale taky to jde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 23:51 Miondir
JJaanca napsala: ...Pokud chceš kryt, tak to chce se pak asi řídit rozměry krytů.
vyrabi se na miru a cena neni nijak zvlast vys oproti standartnim, treba tady u nas ve Zline v akvaristice v Ternu to jde objednat, ale urcite to bude i vsude jinde..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 23:47 Miondir
Yirka napsal.. přijde to levněji a dokážeš tam dát více světla.
co jsem si delal kryt, tak pokud to ma nejak vypadat a predpokladam pouziti kvalitniho predradniku atd, tak me to cenove vyslo podobne jako plastovy kryt z kramu, ale zas za ty penize tam mam vic muziky a libi se mi to podstatne vic nez plast :] samozrejme nelze si zapocist praci a chce to trochu zrucnosti, takze pro kutily idealni, jinak bych to rozhodne nedoporucil kazdemu kdo chce jen usetrit par kacek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 22:57 Muž Yirka [9126] – Re: Lukanlovec
Určitě je tu nějaký návod na výrobu krytu, většinou z lamina.
rybicky.net/forum/hledat/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 22:53 Lukanlovec – Re: Yirka
A existuji na to navody jak ho vyrobit? Zmaknul bych to nejsem na tom tak zle manualne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 22:52 Muž Yirka [9126] – Re: Lukanlovec
Tak si kryt udělej sám, přijde to levněji a dokážeš tam dát více světla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 22:49 Lukanlovec – Re: katterinecka
Kdyz tak na to koukam tak me co do velikosti brzdi jenom vysoka cena toho krytu...za kryt se mi nechce davat 2500 a radsi bych ho tam mel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 22:07 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Lukanlovec
Když už vybíráš takový velký filtr tak bych pořídila co největší nádrž se ti vejde na tu poličku. Už bych začala přemýšlet o rybách jestli vyšší nádrž nebo delší. Abys pak nezjistil že je malé (do ale příjde každému že potřebuje větší).
A filtr bych koupila ratši ten o řadu výkonější, protože kdybys kupoval větší nádrž tak bys ho pak mohl taky použít, a pokud se nepletu tak tyhle vnější filtr mají regujaci průtoku takže na škodu to být nemůže.
Hlavně vybírat pořádně, nejhorší je když něco nakoupíš a pak zjistíš je to na houby ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 22:05 Muž Yirka [9126] – Re: Lukanlovec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 21:53 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Lukanlovec
a kolik asi bude stát náhradní lampa? Pokud bude akvárko ve špatném stavu nebo budeš flákat údržbu tak budeš mít řasy a rybám se nebude dařit aď máš UV nebo ne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 21:41 Lukanlovec – Re: Yirka
Tak prave sem zjistil ze kdyz to koupim u zoohitu tak s tou slevou co davaji se mi akorat ta lampa odecte takze je to jasne..akorat je nejake podezrele ze samostatne stoji asi 1700 a s tim to vychazi na 200.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 21:38 Lukanlovec – Re: JJaanca
No ta cena ovsem to je gol :-D...myslim, ze nijak narocny kytky ani nechci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 21:35 Muž Yirka [9126] – Re: Lukanlovec
Drtivá většina nádrží funguje bez nutnosti aplikace UV.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 21:34 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Lukanlovec
pro začátečníka s jedním středním akvárkem a běžnýma rybkama je to podle mě zbytečnost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 21:33 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Lukanlovec
UV zabíjí mikroorganismy obsažené ve vodě která jím proteče. Je hodně zastánců i odpůrců ale asi by nemělo být zaplé neustále, spíše jen když ho potřebuješ nebo jednou za čas. Ale dá se dobře obejít i bez něj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 21:32 Žena JJaanca [67] – Re: Lukanlovec
Jestli chceš náročnější rostliny, tak vybírej podle toho kolik se do toho vejde zářivek.
tohle je snad nejosvětlenější kryt na který jsem narazila. www.pet.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 21:29 Lukanlovec – Re: katterinecka
Aha tak alespon usetrim...dik za tip
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 21:26 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Lukanlovec
pokud akvárko správně funguje (a nechceš mít nějaké extra ryby atd.) tak se bude všemu dařit i bez UV
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 21:23 Lukanlovec – Re: Yirka
Myslel sem ze to eliminuje rasy a voda neni tak zakalena...a existuje primo nejaky duvid proc se tam dava?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 21:22 Muž Yirka [9126] – Re: Lukanlovec
Pokud chceš normální nádrž s rostlinami a rybkami, UV není nezbytné, asi to trochu zdražuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 21:20 Lukanlovec – Re: Yirka
Tak tohle me definitivne presvedcilo o tom si to nechat slepit podle krytu...fakt dik za pomoc...a ten filtr sem vybral JBL s tim UV.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 21:13 Muž Yirka [9126] – Re: Lukanlovec
To je v pohodě, já to stíhám, jen reaguji tak nějak stručněji. Před chvílí jsem tu dával odkazy na prodejce krytů.
www.akvarko-shop.cz/…
www.pet.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 21:11 Lukanlovec – Re: JJaanca
To sem netusil, ze se delaji i kryty zvlast..ale mohlo me to napadnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 21:10 Lukanlovec – Re: Yirka
Aha tak to se omlouvam ze rusim...jeste o tom popremyslim tedy..asi by to bylo opravdu vyhodnejsi a vhodnejsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 21:09 Žena JJaanca [67]
Mě se osvědčilo začínat od osvětlení. Jestli chceš rostliny náročné na světlo nebo ne, jestli kryt, nebo otevřené. Pokud chceš kryt, tak to chce se pak asi řídit rozměry krytů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 21:08 Muž Yirka [9126] – Re: Lukanlovec
Koukám na fotbal, píšu stručně. :-) Ale kolega to rozvedl přesně jak jsem to myslel. Není nad to si nádrž v tomto rozměru rozvrhnout a zařídit sám. A opravdu začít od těch rozměrů a pak nechat slepit na míru či koupit slepenou holou nádrž a do ní techniku.
jinak filtry JBL velmi slušná kvalita, za lepší považuji Eheimy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   23.11.2010 21:04 Lukanlovec – Re: Lukanlovec
Taky dobra uvaha...o miste uz mam rozhodnuto...je to klasicka skrin s ulozistem ve spod z masivu takze bych rekl, ze i dost unese...jinak s vyrobou by nebyl problem.Takze o miste a velikosti nam uz jasno...Na tech setech se mi libi ze uz to ma kryt se svetlem popripade krmitkem(coz teda neberu jako nijak zasadni vec) a je to cele takove komplexni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 20:59 Lukanlovec – Re: Yirka
To me napadlo taky...proto sem myslel, filtraci bych koupil zvlast a nejakou kvalitni...
treba tohle me pride dobre
www.zoohit.cz/…

nebo vis o necem lepsim...jinak dik za rady opravdu to ocenuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.11.2010 20:58 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Lukanlovec
Jako vetsina lidi, volis nejaky objem, konkretne okolo 100l. Ale co na to jit jinak? Podivam se, kam bych to akvarko chtel a zacnu merit. Pak na necem musi stat, takze bud koupit nebo postavit. Pokud si to udelas sam (mam tady fotku stojanu ktery jsem delal sam), mas zcela volnou ruku uplne ohledne vseho, muzes si vybrat rozmery jak se Ti zlibi, a i neco usetrit. A az budes mit ty rozmery, pak teprve spocitas kolik je to litru, ale spise kvuli nosnosti stojanu. Udelat akvarko o Xcm nizsi jen proto, aby to nebylo 120, ale jen 100l, je nesmysl. No a pak navstivis sklenare a nechas si ho slepit presne na miru, bezne mas do tydne dodano, nekde umi i dovezt az na misto. Nestoji to zase tak moc, alespon ne v ramci celkovych nakladu za tu srandu, a rozhodne se nebudes divat zhnusene na ty skrbance na skle, kterych sis u akvarka z druhe ruky, byt treba za polovicni cenu, nevsiml. BTW, dobre je zohlednit delku zarivkovych trubic, at pak kvuli nevhodnemu rozmeru nekupujes drazsi nez musis. V pripade koupe celeho krytu (nebo i stojanu) pak rozmyslet rozmer tak, aby takovy kryt (stojan) byl k mani a za neco to stalo ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 20:54 Muž Yirka [9126] – Re: Lukanlovec
Ty sety mají obvykle horší filtraci i osvětlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 20:53 Lukanlovec – Re: Yirka
Ale méně kvalitní určitě nejsou že ne?...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 20:48 Muž Yirka [9126] – Re: Lukanlovec
Pro tebe výhodnější, nemusí být a není obecně lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 20:46 Lukanlovec – Re: FreeDale
Radeji bych uz neco s vybavou..prijde mi to vyhodnejsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 20:45 Lukanlovec – Re: K4SEY
Dekuju...taky sem uvazoval o starsim a uz sem se i ptal, ale bohuzel nikdo nic.Docela se mi libi sety jako www.zoo-hobby.cz/… a nebo
www.zoohit.cz/… ...mam nasetreno temer 5000 takze myslim ze celkem bych se mohl vejit i s dekoraci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 20:37 Muž FreeDale [17] - Labyrintky – Re: Lukanlovec
prý sklorex, a nebo raději nějakého sklenářě ve tvém okolí, ale takového, který to běžně dělá. A nebo to zkus přes ten inzerát...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 20:31 K4SEY
Tak napíš aj druhy rýb ktoré by si tam chcel mať lebo niektoré sa lepšie cítia vo vysšom a nektoré naopak v nisšom ale dlhšom a cez net nekupuj najprv skús nejakých ľudí v okolí ktorý ti ho dajú aj lacno keď končia a podobne..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 20:29 Lukanlovec – Poraďte mi prosím někdo s výběrem akvárka..spíš většího
Už pár měsíců se věnuji akvaristice a chtěl bych si pořídit akvarium tak okolo 100litru ale nemam moc velke zkusenosti s nakupovani akvarek na netu mate nekdo dobrou radu?
Dekuju predem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 09:43 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: mmulcr
Myslim, ze to neni zadna ostuda si rostliny pred nakupem probrat a rict si, co to chce, a to ani u akvaristy, ktery to dela leta. Muze prijit situace - treba potreba mit teplotu vody 28C i vice, a najednou je to co si clovek pamatuje v haji, protoze pri chovu beznych ryb si zrovna moc nevybavuje, co nejak vydrzi jeste 26C, a co jeste vic, protoze pri beznych 22 az 26C funguje skoro vsechno. Vysledek ale stejne neni nic moc ani po pruzkumu, z ruznych zdroju se udaje lisi, a u rostlin je potreba to zkusit, ovsem po pruzkumu bych rekl >>kvalifikovane zkusit<<. Neco, co melo jen prezivat, roste jak silene, o neco jsem absolutne prisel, neco tak nejak roste a i za to zaplat panbuh. Asi se u rostlin nikdy neda rict predem co kam (pokud by se na to neslo ultravedecky s rozborem vseho), protoze kdyz se vezmou 2 zdanlive stejne nadrze, v jedne roste neco a v jine neco jineho, kdyz ty kytky si pro tohle rozhodnuti vyberou prave mix parametru, ktery by nas ani nenapadl :-) . Pri zakladani akvaria doporucuji si nechat rostliny poslat. V klidu si vybrat, rozmyslet, a mit je pak vsechny jednim vrzem a bez behani. Treba tady: www.aqua-daho.cz/… www.aqua-daho.cz/…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [107] ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113260x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15?od=5301