Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2021 18:18 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: jarovo
Nazdar,já mám třeba jedno akvárko i s komplet výbavou nalezený doslova u popelnice - v tašce s cedulkou vezměte si ho děti se nestarají a další 2 z bazoše i s výbavou v ceně to vše do 1000 kaček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.06.2021 16:05 Muž jarovo [1695] Re: Pavla28
Máš pravdu, set je "univerzálna zostava", ktorá časom prestane vyhovovať väčšine uživateľov a prerábajú si to podľa svojich potrieb a nárokov. Jednoduchšie a cenove výhodnejšie je urobiť si svoju zostavu, ktorá je nakoniec aj cenovo výhodnejšia. Záleží od toho čo tam plánuješ chovať a pestovať, ale to sa tu už nespočetne krát riešilo ;-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2021 12:23 Žena Pavla28 [210] Re: Perlas
Oba vybrané sety mají celkem slabé osvětlení, časem budeš mít navíc náklady za lepší světlo, pak se ti nebude líbit filtr v nádrž atd..., a zase budeš mít náklady navíc,

Souhlasím s Lojza007, je lepší si podle prostoru vybrat akvárko a pak podle toho zvolit co tam bude za rybky a rostliny ( anebo spíš podle toho co chceš chovat si koupit adekvátně velké akvárko) a od toho se odvíjí výběr techniky a dna, v článcích je spousta skvělých rad pro začátečníky, co kde a jak vybrat, co kvůli čemu apod.

osobně bych si set nekoupila, ale jsou i akvaristi, kteří jsou se sety spokojeni a pak jsou tu i akvaristi, kteří set kompletně za peníze navíc předělali.

Edit: mně se tady nejvíce v mých začátcích osvědčilo, přečíst si články pro začátečníky (a pořád se do nich vracím), v některých případech se i skvěle pobavíš, viz. Horácovy zákony, a hlavně sem si prošla prezentace , které byly objemově podobné jako mám já ( takže pokus chceš set, projdi si prezentace, kde měli nebo mají lidé sety) a tam jsem zkoumala co kdo má, komu to jak funguje apod., je to lepší než recenze u obchodníka a pak stačí napsat pár dotazů dotyčným, lidi jsou tu velmi ochotní a rad ti sdělí své zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2021 12:00 Muž Lojza007 [1204] Re: Perlas
Pokud set, tak doporučuju s rovným krytem, dobře se na něj odkládají věci jako krmivo a podobně. A taky se pak líp řeší například předělání světel.
Ale dost možná brzy zjištíš, že je lepší mít větší akvárium, kam jde dát mnohem více druhů ryb. Taky nejspíš zjistíš, že vestavný filtr nefunguje podle představ, nevyhovuje světlo a podobně. Osobně bych doporučil zvážit možnost nekupovat set, ale nakoupit vše jednotlivě. Vybrat velikost akvária podle plánovaných ryb, velikosti přizpůsobit filtr, zvážit typ krytu nebo bez krytu a podobně. Všechno se zde řeší, není problém se ptát, je zde spousta ochotných lidí, kteří rádi poradí. Výsledkem pak bude akvárium dle přání a nezbude z té akce navíc akvarijní set s malou skříňkou. Jenom je třeba počítat s tím, že to zabere víc času a samozřejmě větší akvárium bude stát víc peněz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2021 18:52 Muž Perlas [546] – Nove akvarko
Ahoj / dobry den
Poradite mi pls jake mam vybrat? Popr: budu rad za vase típy:

Toto jsou 2 kandidati

www.juwelakvarium.cz/…

www.rostlinna-akvaria.cz/…

Dekuji

Btw: snad jsem pridal dobre prizpevek

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2021 23:47 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: BuGEEE
Hladina by se měla lehce hýbat tak bych našel zlatý střed. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.02.2021 19:51 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: BuGEEE
Je to úplně jedno. Voda se okysličí i pouhým čeřením hladiny dostatečně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2021 14:37 BuGEEE – Bublinky
Dobrý deň,

mám filter aquael fan filter mini plus a chcel by som sa opýtať ohľadom okysličovania vody, je lepšie filter vložiť úplne do vody a nechať okysličovať bublinkami alebo dať jemne nad hladinou a nech čerí hladinu?
25L Akvárium / nasadené rastliny / CO2 nepoužívam
Ďakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2020 19:45 Žena permonici [316] Re: Hela3
Připadá mi to jako černá štětičková řasa - ruducha. Ten kámen je z moře? Pokud ano, obsahuje vápník, a to není pro akvárko dobré.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2020 18:47 Hela3 – Rostlinky zmena vzhledu
Fotka k příspěvku Rostlinkam rostou chloupky.Nevi nekdo proc.Dekuji
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2020 20:12 R Muž ctibum [6909] Re: Eva
No, atlas praví "Krevetky by se měly osazovat jen do dobře zaběhlých nádrží (minimálně dva měsíce) jsou mnohem citlivější na dusíkaté látky než většina ryb." a "Pokud chovatel zaregistruje snahu krevetek opustit akvárium, měl by zpozornět, zkontrolovat kvalitu vody"...
Z fotek mi přijde, že tam moc rostlin není a "snažím se" měnit týdně 1/3 vody by mohlo znamenat, že to není pravidlo. Takže bych to nebral jako dobře zaběhlou nanonádrž...
Buď založ tu prezentaci, nebo jestli je v tom nějaký problém, dej aspoň sem celkovou fotku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2020 18:09 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Eva
Když nefiltruješ, vzduchuješ? Jak probíhá mimo té zmíněné výměny vody další údržba nádrže? Kolik toho nasvítíš? Taky by bylo zajímavé vědět alespoň základní parametry vody. Ideální bude, když si založíš prezentaci nádrže, tam máš na všechno hezky kolonky, kdyby tady každý měl všechno popisovat do fóra, bylo by to velmi nepřehledné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2020 18:00 Eva Re: ctibum
Nádrž je stará 2 měsíce, 3 týdny se akvárium zajíždělo, poté tam šly krevetky. Je to nano akvárium o velikosti 15 l, bez filtrace. Výměna vody 1/3 se snažím jednou za týden, ale teď se stalo tohle, tak nevím, kde jsem udělala chybu, jestli to bylo brzo nebo musím měnit menší množství. Předtím byla voda čirá a krevetky spokojeně plavaly. Teď neplavou a drží se spíše u hladiny... :-/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2020 17:51 Eva Re: vaclav
Dávala jsem do vody s octem a bylo to bez reakce. Mělo by se jednat o křemen a ten by měl být v pohodě, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2020 17:43 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Eva
Ty bílé kamínky vyndej je to mramor neboli krystalický vápenec a bude ti přitvrzovat vodu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2020 17:27 Eva Re: RAP
Děkuji. Asi jsem tou výměnou vody narušila prostředí. Je to nano akvárko o velikosti 15l bez filtrace. Jde to zachránit, aby krevetky neuhynuly? Přemýšlím, jestli je nedám do pořádně zaběhnutého akvária ke kamarádovi a tohle akvárium založím znovu?
Úplně na dně je pálený jíl kvůli rostlinám a navrchu pár kamínků jak je vidět na fotce. Proč je to, prosím, špatně?
Ještě mě zajímá, jestli mám pořídit malé šnečky, pomohli by čistotě akvária?
Předem děkuji za reakci. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.12.2020 12:45 Muž RAP [1553] Re: Eva
Vypadá to jako nálevník.
Mimochodem, ten bílý štěrk na dně je špatný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2020 09:59 R Muž ctibum [6909] Re: Eva
Chce to víc informací o nádrži. Jak je stará, kdy tam šly krevetky, jak a jak často probíhá údržba atd. Nejlépe, kdybys založila prezentaci a vše vyplnila...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2020 09:28 Eva – Prosím, ví někdo, co to je?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, mám krevetky (Red cherry) cca 2 měsíce. Před dvěma dny jsem měnila 1/3 vody, odstátou a včera se na dně vytvořila taková bílá mlha :-O viz foto, dvě krevetky jsem našla na dně mrtvé (byly domodra :-O). Ještě jich mám 10. Prosím, ví někdo, co se mohlo stát a jak to prostředí napravit? Předem moc děkuji za všechny rady :-)!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.10.2020 12:01 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Jarden Sk
- pouze vysvětluji fakta ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2020 11:58 Jarden Sk Re: lacewings
Prečo už zase vŕtaš? :-| Ja som reagoval na Antraxov komentár o nečistení filtra pri zábehu akvária-čo tazatelka robí.Takže to nemusí byť zle, ak ho čistí. To predsa súvisí a vysvetlil som nie len jej -že prečo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.10.2020 11:55 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Jarden Sk
- no dobře, ale jakou podstatnou souvislost to má s dotazem uživatelky,
- ta nepotřebuje vědecké pojednání, ale základní radu, jednoduchou, efektivní k vytvořené problematice stavu akvária
- následně může své vědomosti posouvat směrem, který jste zde navodil, pokud bude mít skutečný zájem řešit "stavy" akvaria podrobněji
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2020 11:44 Jarden Sk Re: lacewings
Veď preto o tom treba písať a hovoriť, aby si to uvedomili a aj súvislosti. Veď plne zarastené akvárium rastlinami a primerané svetlo je tiež overený spôsob zábehu akvárii. Ide aj o čas zábehu, čím je rýchlejší, tým je akva rýchlejšie stabilnejšie, produkuje viac kyslíku a CO2 a odoláva riasam/je schopné spracovávať viac a viac org. odpadu-a teda prijať aj ryby a ostatné živočíchy do systému/.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.10.2020 11:40 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Jarden Sk
- jenže tomu se říká řízený biologický proces, což většina začátečníků nezná a není jej schopna tvořit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2020 11:25 Jarden Sk Re: Anthrax
Písal som to v súvislosti s rozbiehaním procesov akva a teda zábeh.Použitie starého filtra a starej vody je asi úplne najjednoduchší a overený spôsob pri prerábke akva a dna.
Ja vychádzam z toho, čo je dosť zaužívaná téza, že org. odpad,amoniak spôsobuje riasy a hnojenie /primerané,vyvážené/ riasy nespôsobuje a dovolím si tvrdiť, že živiny pridávané do akva aj na začiatku-počas zábehu sú dôležité nielen pre baktérie, ale aj rastliny v akváriu/nemusia sa tak vysilovať a čerpať zásoby z listov/pletív/ pri nehnojení.Eliminácia org. odpadu je zásadný faktor pri zábehu akva a rozbehom nežiadúcich rias. Je to možné dosiahnuť čiastočnými výmenami vody a použitím akt. uhlia, či Purigenu a opatrné hnojenie pri inertných substrátoch.
Pri filtroch sa častice org.odpadu dostávajú späť do vody, to je dokázateľné na riasach najmä prachovej-akonáhle som do filtra dal akt. uhlie, prestala sa v miničku tvoriť na protilahlej stene oproti filtru.Pri purigene a akt. uhli sa spätne do vody uvolní oveľa menej takýchto častíc.Preto som za čistenie filtra aj pri zábehu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   08.10.2020 10:06 R Muž Anthrax [4765] Re: Jarden Sk
Afc1886: Máš pravdu, nějak mi nedošlo, že je řeč o filtru v té staré nádrži. Ten asi vyčistit zaslouží.

Jarden SK: Rozumím tomu, jak ty to vnímáš. Ale já bych filtr v novém nechal být na pokoji co nejdéle. Organické znečištění mi na začátek vůbec v ničem nevadí. Ono to není nic hrozného, kvůli čemu se mi vyplatí zasahovat do filtru. V zabíhajícím se akváriu se mi zatím nikdy nějak negativně neprojevilo, že filtr nečistím. ;-)
Měls někdy nějaký zásadní problém, když si při záběhu nevyčistil filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.10.2020 07:44 Jarden Sk Re: Anthrax
Ahoj, nemyslím si že je to kontraproduktivní, ak si vezmeš, že nádrže sa zabiehajú bez filtra alebo iba s čerpadlom, tak si myslím, že je to dobré čistiť a čím jemnejší tým lepší. Teraz na začiatku je to dobrý zberač nečistôt a org.odpadu,tak to určite pomôže na výskyt riasy.Zabehne sa dno, filter môže ďalej slúžiť ako mechanický čistič aj s prebiehajúcimi rozkladnými procesmi.
Viem, že tvoj spôsob je zaužívaný, ale aj toto je zábeh- z trochu iného pohľadu.
Dekompozícia /mineralizácia sa pomaly rozbieha a nitrifikačné baktérie až za značnú dobu budú mať čo rozkladať a než sa rozmnožia tak to zas ešte potrvá, ale org.odpad sa vytvára neustále/úhynom a rozkladom mikroorganizmov,baktérii/aj tie žijú a umierajú,nálevníkov či jednobunkovce/ a to je tiež odpad/ tak ho bude ešte určite dosť a preto napr.pridávanie krmiva ako ďalšieho odpadu pre mineralizáciu nepovažujem za nutné.Skôr riadenie množstva odpadu-a to je to čistenie filtra s nečistotami ktoré sa rozkladajú pomerne pomaly. Má to logiku nie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2020 23:10 R Muž Anthrax [4765] Re: Hela3
Filtr nečisti, to je nyní kontraproduktivní. Nech filtr být. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   07.10.2020 18:01 Hela3 Re: BBchory
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak menim vodu a cistim filtr.Zatim jsem zalozila nove akvarium a za 5 tydnu je tam prestehuji.Dekuji vsem zucastnenym za pomoc.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   06.10.2020 00:41 Žena BBchory [854] Re: Hela3
Kladu si otázku, proč není možné zavolat synátorovi do ciziny a zeptat se ho, co s tím...
Pokud o akvaristice nevíte vůbec nic, může být přendavání akvária do většího horor pro všechny zůčastněné (vás i ryby) a nemusí to dopadnout dobře. Ale jak psali kolegové, pořádna údržba dokáže zachránit i beznadějně vypadající akvárium. To, co po vás chtějí za informace, aby mohli radit ještě lépe, je: rozměry akvária (všechny tři), fotka celého akvária (ideálně poté, co vydrbete houbičkou na nádobí přední sklo, aby bylo vidět dovnitř), co je tam za ryby a kolik (pokud nevíte, jak se jmenují, nafoťte je), co je tam za rostliny a kolik (pokud nevíte, jak se jmenují, nafoťte je), jaká je teplota vody (a jestli je tam nějaké zařízení, které přitápí), jestli je tam filtr a jaký (nevíte-li, vyfoťte), jestli je tam umělé osvětlení, jaké, a jako dlouho denně svítí, a co s tím akvárkem děláte, pokud něco (tj. jestli se o něj nějak staráte, nebo jenom krmíte ryby)
Držím palce, ať se to podaří zlepšit!!! ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   05.10.2020 20:37 R Muž Anthrax [4765] Re: Hela3
Určitě živé rostliny. Plastové jsou k ničemu. :-)
Jen podotknu, že pokud není čas na přečtení ani těch pár základních článků, tak nebude ani na provozování akva. Nebudou pak taky elementární znalosti a dopadne to pravděpodobně špatně. V takovém případě to nemá cenu.

Já nedám dopustit na tento článek: www.horacovoakvarium.cz/…

Záleží taky co tam je za ryby. Každopádně než ryby půjdou do nového, tak ho nechej pořádně rozjet (cca měsíc) a v tom stávajícím měn vodu. Hlavně bych se vyhnul hurá akcím typu všechno zaráz dočista. To by ty ryby taky nemusely dát. Chce to spíš postupné zlepšování. :-)

Edit: Nyní tam tedy filtrace není vůbec?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2020 20:22 Hela3 Re: Anthrax
Dekuji,za vsechny rady .Donesla jsem si akvarko od sousedu vetsi 60x30x30 a chci objednat filtraci aby to zaroven cistilo a vzduchovalo nove ,ale nevim ani typ.Chtela bych je prestehovat do noveho a rostliny zda umele nebo zive.Vim trapne otazky ,ale nemam cas si studovat nove info.Je to pro me tak rychlejsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   05.10.2020 19:31 Jarden Sk Re: Hela3
Ahoj, zrejme ste úplný laik a ak sa nechystáte na štúdium akva literatúry a ani darovať ryby, tak každý alebo každý druhý deň vymente 1/3 vody a raz za týždeň vyčistite filter/vypnuť z elektriky a vybrať molitan poriadne prepláchnuť v kýbli s akvavodou a vrátiť späť-odfodte si to nerozobrané,aby ste to vedela dať spať/, výtok z filtra tesne pod hladinu vody a doliať až povrch cca2-3cm pod okraj akva. Svietenie upraviť na cca 6-8 hod.Sklo zvnútra prebehnúť hubkou a očistit až potom odsať 1/3 vody.
To by malo stačiť a velmi málo kŕmiť ryby a každý deň a filter musí ísť NONSTOP. O týždeň pošlite foto a doladíme to.
Neflákajte to a bude to dobré!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.10.2020 18:31 R Muž Anthrax [4765] Re: Hela3
Souhlasím se ctibumem. Navíc z té fotky opravdu není poznat téměř nic. Snad jen to, že je akva zanedbané. To se pak těžko radí co dál. Pokud si chceš ryby nechat, a nějaké rady tady obdržet, tak to chce nějaké info (ryby, technika, (ne)údržba, krmení atd.).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   05.10.2020 17:09 R Muž ctibum [6909] Re: Hela3
Skoro bych řekl, že nejlepší pro vás i ryby bude, když je vylovíte a odnesete do nejbližšího zverimexu, vodu vylijte, zbytek schovejte dceři do sklepa...
Pokud chcete akvárko, přečtěte odkazy pro začátečníky a začněte od nuly.
Pokud po něm netoužíte, je zbytečné trápit sebe i ryby...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2020 16:53 Hela3 – Pomoc s akvariem a rybkami
Fotka k příspěvku Dobry den.Jsem tu dnes poprve a to jen diky tomu,ze dcera zanechala doma akvarium i rybkami a syn co se staral je v zahranici.Rybek je mi lito chci jim pomoct ,ale nevim jak .
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.09.2020 20:16 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Dragon.001
Listy se nestříhají,ale odstraňují celé. Vzdy krajní tzn.nejstarší. Nech si jen jednu rostlinu. Samozřejmě tu nejsilnější. Ja Ancistruse vyměnil za Loricaria Red. Co se týče krmení tak zkus dávat spařenou kopřivu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.09.2020 19:22 Muž jarovo [1695] Re: Dragon.001
Pár som ich mal a nakoniec všetky museli preč, je to o tom že na list sa položí a hobluje. Jediná možnosť je mať jemnolisté rastliny.
Pokiaľ chceš niečo na riasy tak by som skúsil rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2020 19:18 Dragon.001 Re: jarovo
díky za rostlinky, podívám se.

akorát ten ancistrus mi nedělá radost. Je nějaký důvod proč s tím začal a jak se tomu příště vyhnout? Myslím že jídla měl dost... a nebo prostě se tomu nedá zabránit a je to o rybě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2020 19:12 Muž jarovo [1695] Re: Dragon.001
Čo sa týka ancistrusa, keď si raz zvykne na rastliny, tak ho to neodnaučíš. A rastliny si vybereš v Atlase - daj si vyhladať max výšku ;-) rybicky.net/atlasrostlin/hledat/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2020 19:09 Dragon.001 Re: afc1886
No pokud bych je nezastřihával, za 14 dní zacloní celou hladinu. Ale můžu je vyměnit, měli byste někdo nápad na nějaké jiné rostlinky, které by mi udělaly takovéhle hustší pozadí a byly by i ancistruso-vzdorné? :) chtěl bych to nějak vyřešit a je to moje první akvárko stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2020 19:05 Muž jarovo [1695] Re: Dragon.001
Tak osobne ich nemám, ale keď sa pozriem na fotky tak odchádzajú skrátené listy. Uvidíš či sa ozve niekto čo s tým má viac skúseností.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2020 19:03 Dragon.001 Re: jarovo
No kupoval jsem je ve zverimexu a paní říkala že jim to prý vůbec nevadí... ale jestli mi náhodou nekecala to nevím hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.09.2020 19:02 R Muž afc1886 [14682] Re: Dragon.001
Ano, jak ti píše jarovo, tak valisnérie ráda v místě zastřihnutí uhnívá, ale na některých místech bych si i tipl práci ancistruse.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.09.2020 19:00 Muž jarovo [1695] Re: Dragon.001
Povedal by som že valisneria nieje rastlina na skracovanie listov :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2020 18:54 Dragon.001 – Rostlinky nerostou jak by měly
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, před 2 měsíci jsem si pořídil nové akvárium.

Vzadu mám rostlinky, myslím že jde o Vallisneria spiralis. A rostou nějak podivně, člověk by řek že se jim daří skvěle. Během těch 2 měsíců mi už udělala pomocí výhonků 4 nové rostlinky, některé listy rostou tak že je musím co týden zkracovat o 10cm. Ale jiné hnědnou, dělají se v ních díry a odumírají. Nechápu to :/ ostatním rostlinám se daří dobře.

Ve fotkách posílám akvárko, nemocné rostlinky, test vody a co používám jako hnojivo a na CO2 :) Víte prosím někdo co jim chybí?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.09.2020 06:59 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: _ucx_
Ten článek by měl být povinná četba pro každého kdo se jen zabývá myslenkou, že si pořídí akva. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.09.2020 06:16 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Baťulin
radši začnu na nejakem menším je bohužel ten nejhorší způsob, jak začít. A taky nejčastější. A taky nejčastější způsob, jak zase brzy skončit. Akvárium není loď, kde platí, že čím větší, tím víc problémů. Tady je to naopak. Ůplně přesně to popisuje Horác tady: www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2020 22:32 Muž Baťulin [21] Re: Baťulin
No radši začnu na nejakem menším a všem se uvidí, ale nasadili jste mi brouka do hlavy s trochu větším akvárkem palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2020 21:43 R Muž afc1886 [14682] Re: Baťulin
Pořiď aspoň akvárium 80*40*40 www.vyprodeje24.cz/…
a nechej si i ty mečovky, ale neflákej potom údržbu akvária.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113010x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15?od=251