Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 32 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2016 21:34 Kitty Re: Yirka
Všem díky, krmítko rozhodně nebude.
Navštívila jsem asi poslední zverimex ve městě, kde se ještě prodávají živá zvířata. Majitel, nadšený akvarista, mi tam vnucoval minibetárka se zrcátkem nebo pár závojnatek do pidikoule. O lidech, kteří propagují větší akvária pro bety se vyjadřoval dost sprostě. Nicméně, prodává obyč akvárka i živé rostliny, tak uvažuju, jestli mu důvěřovat.

Dal by mi prosím někdo tip na vhodnou filtraci do dvacítky? Máme hodně tvrdou vodu, mám to u filtru zohlednit? Na dno písek nebo i substrát? Rostliny předpokládám, že by mohly být zákruticha šroubovitá a asijská, babelka řezanovitá nějaká mokřanka, ale nejsem si jistá množstvím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.04.2016 18:08 Muž motýlek [275] Re: Yirka
slepé střevo a krmítko nebrat! ;-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.04.2016 16:20 Muž Yirka [9126] Re: Kitty
Když si člověk kupuje krmítko, měl by mít naprosto jasno proč. Začátečník by si ho kupovat neměl, protože to nemůže vědět, pokud si krmení nevyzkoušel vlastní rukou. Pokud tě to uklidní, řeknu ti, že zdravé rybky v zaběhlé nádrži klidně vydrží až 14 dní bez krmení bez jakýchkoliv následků.
Naopak krmítko bez dozoru může způsobit víc problémů než užitku. Jen banálním navlhnutím krmiva může dojít k jeho zaplísnění či zhoršení funkcí.
A jinak, hotový set bych určitě za ty peníze nekupoval. Troufnu si říci, že 25 litrovou nádrž s topítkem, jednoduchým krytem s osvětlením a filtrem pořídíš kolem tisícovky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2016 15:39 Muž DaveLister [478] Re: Kitty
Tady je recenze eheim krmítka a autor si stěžuje, že je minimální davka moc velká: spec-tanks.com/…

...ale koukám, že si poradil, a vyřešil to isolepou :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   05.04.2016 15:33 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kitty
Pokut to je jen přes dovolenou je lepší nekrmit, ryby to přežijí, to krmítko bez výměny vody přežít nemusí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2016 15:25 Kitty Re: DaveLister
Krmítko jsem našla "Automatické krmítko EHEIM digitální" s volitelnou dávkou krmiva, ale nikde nepíšou minimální množství. Jasně, jedna beta toho moc nespolyká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   05.04.2016 15:08 Muž DaveLister [478] Re: Kitty
Čím větší, tím lepší. Posuvná skla? To jsem nikdy nikde neměl, prostě na akvárium položím krycí sklo (nebo skla u větších nádrží), případně nic (což bych nedělal u Betty, aby se nenastydla při nadechování). Ale asi to ničemu vadit nebude.

Krmítko? Dospělá ryba vydrží pár týdnů o hladu. Nevím, jaké jsou výkřiky moderní techniky, ale co jsem viděl krmítka, většinou byla minimální dávka krmiva dost velká - příliš velká pro jednu bettu - na to pozor. Je mnohem lepší nekrmit vůbec než překrmovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.04.2016 15:06 Žena drvi [2894] Re: Kitty
Jestli můžu doporučit, ideální pro betu a pro začátečníka bez kutilských ambicí je třeba tohle
www.juwelakvarium.cz/… (mívají i v hobbymarketech s akvaristikou běžne, např. v Hornbachu) .
je už vybavené filtrem a osvětlením, takže stačí dodat topítko (betta má mít vodu kolem 25 stupňů) , písek a rostliny a můžete akvárko zajíždět. Nasadit pár šneků (většinou se přinesou s rostlinami) a tak po 3 - 4 týdnech je možno dát rybku. Samozřejmě, začít hned každý týden měnit 1/3 vody, ale tos už asi nastudovala :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2016 14:59 Kitty – Betárko pro začátečníky
Ahoj, chtěla bych dětem domů pořídit samečka bojovnice pestré. Studuji literaturu, stránky, hlavu mám jak pátrací balón a pořád v tom plavu. Zverimexy u nás ve městě snad už úplně vymizely a nahradily je řetězce s chovatelskými potřebami. Proto bych si ráda nechala poradit tady. A protože mám dotazů plnou hlavu, budu se ptát postupně.

V plánu je akvárium přibližně 40x20x25 (20 litrů případně o něco větší podle toho, co zrovna bude k mání) - samostatné nebo set (TETRA AquaArt ?). Chtěla bych v létě používat nějaké automatické krmítko a nevím, jestli se dá používat i v akváriu s krytem přes celý vršek.
Pokud by bylo potřeba samostatné akvárium, tak s posuvnými skly? Na domácí kutění nemáme místo ani vybavení a šikovné známé taky nemáme :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2016 20:21 lemans Re: romant
Budu měnit 1/3 vody každý druhý den ... a za 2-3 týdny nasadím pár rybiček ... snad to současné osazenstvo zvládne stydim
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2016 20:18 lemans Re: vaaclav
Ancitruse už tam právě nasazené mám ... 2 kousky ... + šneky + bettu ... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2016 18:48 R Muž romant [27987] Re: lemans
Tu vodu bezpodmínečně měnit, nitrifikční proces ve tvém akváriu právě dospěl do finální fáze, tedy bodu zlomu z neakceptovatelných na akceptovatelné N látky(pro ryby) a i krátkodobý pobyt ryb v těch špatných vodách na nich může do budoucna zanechat nevratný stopy, který se můžou projevit při nějakým budoucím zhoupnutím vody, jakoby nečekaně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2016 18:43 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: lemans
Ancíky tam nedávej chvilku počkej a zkus otíky. rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2016 18:40 lemans Re: vaaclav
Děkuji za rada, budu měnit vodu a uvidíme, co bude za dva, tři týdny... osazenstvo akvárka bych ráda dala neonky (skupinku) + nějaké pancéřníčky na dno... snesou se s Betty a ancitrusema pls?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2016 17:44 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: lemans
Já bych na to nesahal ono to nějak dopadne. Hlavní je měnit týdně 1/3 vody a vydržet. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2016 16:49 lemans
Vodu jsem vyměnila, přidala foto akvária ... a teď babo raď ;-) Rostlinky tam plálají, mám něčím podpořit růst?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2016 13:02 Muž Yirka [9126] Re: lemans
Po dobu zabíhání rozhodně 2 až 3x týdně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2016 09:42 lemans
Dobře, budu měnit 1/3 vody, jak často myslíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2016 09:39 Muž DaveLister [478] Re: lemans
Pokud probíhá nitrifikace, je to pro obyvatelstvo dobře, nitrifikace je pozitivní a velmi důležitý proces - otázka ovšem je, zda již správně probíhá. Ověřit lze testem NO2-. Pokud ještě neprobíhá, je nutné měnit vodu o to častěji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2016 09:35 Muž Yirka [9126] Re: lemans
Vodu samozřejmě měnit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2016 09:28 lemans – Nové akvárium
Dobré ráno všem, v polovině března jsme pro syna založili 150-litrové akvárium, na dno dali křečitý písek, několik trsů Vallisneria dozadu, pár trsů Ludwigie, lávový kámen + vrak lodi (pro syna hop ). Filtr Eheim a nové osvětlení (nevím přesně typ, ale stálo cca 1.000,- CZK, předpokládám, že je vyhovující). 14 dní se akvárko zajíždí, ale neodolala jsem měsíčnímu čekání a pořídili jsme 2x nerritina pulligera, 2x ancitrus a před pár dny jsem do nádrže vpustila i Bettu. Teď k otázce, věčně diskutované téma - vyměňovat či neměnit vodu? Nechcípne současné osazenstvo, pokud probíhá nitrifikace? Jaké další ryby po nějakém čase do akvária nasadit? Děkuji za rady. P.S.:Foto a popis nádrže přidám během dalších dní. ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 07:41 Muž motýlek [275] Re: katkazezu
nějakou radu najdeš zde rybicky.net/forum/11330 ...
já doporučuji nenáročné a čistotné tetry - třeba neonky ... tak do 20-ti kousků ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2016 19:47 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: katkazezu
rybicky.net/nadrze/… Tady si můžeš vybrat akvária a ty která se ti budou zamlouvat tak se podívej co mají za ryby a rostliny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2016 19:00 katkazezu
Hezké velikonoce všem :-)! Mám na Vás prosbu, založila jsem s dětma v pokojíčku akvárko(54l), je v běhu cca 3 týdny. Objevila se nám tam zelená řasa. Po poradě v akva jsme v pátek vyměnily zářivku, dosázely více kytek, nalepily pozadí, začaly hnojit CO2 VITAL od Rataje. A začaly číst informace na netu :-). A teď bychom rádi přikoupily i rybičky, případně i šneka. Poradíte?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2016 08:58 Muž motýlek [275] Re: Petan26
no - nějak se to prostě zaseklo a netočil se rotor ... ale před chvílí jsem ho rozebral a normálně funguje - bylo tam namotáno nějaké vlákno (?) ...
já jsem normálně poctivec a techniku kontroluji než jdu spát - a v neděli jsem to neudělal - náhoda je blbec ... ony by se ty bakterie namnožily i při běžícím filtru, ale to za dva dny přejde - jen se musí dodávat vzduch - tak jsem tomu po průšvihu pomohl kyslíkem a zmírnil následky ...
edit: ona ta chyba byla v tom, že jsem to uspěchal - v dostatečném předstihu založená nádrž by tu chybu techniky jednu noc v pohodě přežila ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2016 08:49 Muž Petan26 [59] - Jezírkové rybyRe: motýlek
A proč ti nebezel filtr? To mi nepřijde jako začátečnicka chyba :-) jestli jsem to dobre pochopil,tak chyba byla právě tady....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2016 08:31 Muž motýlek [275] Re: romant
tak jo - ale je to klasika ... založení akvárka pro nové rybky (jako krátkodobá karanténa 20 litrů, jinak používané jako odchovna po dvou týdnech pro tetry) - středa - štěrk, rostliny, voda - čtvrtek - malý filtr se vzduchem ... sobota - rybky (15 kousků) ... bohužel jsem nezkontroloval filtr a v neděli večer jsem nezjistil, že nefunguje ... v pondělí ráno voda jako mléko, rybky několik nepřežilo - tak jsem jen zapnul jiný filtr, nad hladinu foukl kyslík z bomby a odjel celý den z domu (hlídám vnuka) ... po návratu večer - 7 kaput, 8 přežilo ... už je to dnes OK ... i mistr tesař se někdy utne ;-) ...
píši to jako varování ;-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.03.2016 20:54 R Muž romant [27987] Re: motýlek
Možná, kdyby jsi napsal co se konkrétně stalo a jak to řešíš, bylo by to v tomto vlákně přínosné. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.03.2016 20:52 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: motýlek
Tak jestli jsi udělal začátečnickou chybu poprvé od svých deseti let, tak je to dost dobrý, ne? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 20:41 Muž motýlek [275]
tak jsem po 55-ti letech znovu udělal začátečnickou chybu - rychlé zařizování se fakt nevyplácí ... a když jsem ještě přidal kmení umělou ... no nic ... ale už vyhrávám, i když nějaké ztráty jsou :-( ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2016 13:52 billec Re: drvi
No pritelkyni se zdalo ze uz je tam dost tak uvidime az trochu porostou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2016 23:57 Žena drvi [2894] Re: billec
Jak uz ti radi Belisana v prezentaci - nejaky mensi pancernicky na dno. Me osobne se moc libi pancernicek oranzovoskvrnny rybicky.net/atlasryb/pancernicek_oranzovoskvrnny, nebo podobny druh, rybky max do 5 cm, hejno tak 6 - 8 kousku. A dat na zacatek vic rostlin, rychletostoucich stonkovek, kdyz se ti casem nebudou libit, tak je po zabehu akva zas muzes dat pryc. Je to proto, aby se stabilizovala situace v akvu, ty rostliny ti pomuzou udrzovat rovnovahu a budou spotrebovavat prebytecny ziviny. Tak at se dari palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2016 23:11 billec – moje prvni
Zdravim. Zalozil sem si svoje prvni akva v zivote... Chtel bych slyset vas nazor... Jsem absolutni amater tak bych ocekaval nejake rady a vytky abych se zlepsil.. procetl sem si toho tady hodne a jsem z tohocelkem zmateny... Akva jede cca... 1 mesic bez rybek a chtel bych si koupit parmicky 4-pruhe cca. 12ks a chtel bych poradit co k nim..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2016 16:38 R Muž romant [27987] Re: Mesala
Hnojivo je dobrý do začátku dát do dna, třeba něco ve stylu Osmocote, jako takovou zásobní startovací dávku a po záběhu a zarybnění, až akvo začne fungovat, si rostliny event. samy řeknou co jim chybí. Kapat do vody nic netřeba, vodu můžeš nechat odstát, vytemperuje se a druhej den měníš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.03.2016 16:27 Žena Mesala [22] Re: romant
Ok :) A ještě, musí se tam přidávat hnojiva nebo ty kapky na úpravu vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2016 16:24 Muž Maaara [95] Re: Mesala
Ten filtr to utáhne v pohodě, mám ho taky ve 30l kostce. Stačí ho trochu potunit - vyhodit ten plastový bazmek s tou filtrační vatou a místo něho tam dát kostku biomolitanu (a ořezat jí na ten 6-ti úhelníkový profil toho plastovýho krytu) nebo nasypat keramiku, třeba Sera Siporax, který má drobné kuličky. Mám to tak udělané, že tam mám oboje :-) A filtr jede jak víno - potichu a spolehlivě už skoro dva roky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2016 16:22 R Muž romant [27987] Re: Mesala
Když bude akvo hodně ozeleněný a řádně zaběhnutý(krevetky rozhodně až po více než měsíci), tak proč ne. www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2016 16:12 Žena Mesala [22]
No já spíš tíhnu k tomu na délku... Utáhnul by to tam Denerle nano filtr, když tam budou jen krevetky (a možná razborky)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2016 16:08 R Muž romant [27987] Re: Mesala
Na polici bych dal normálně na délku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2016 16:07 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: Mesala
Je to jen o tom,, co se komu líbí, případně vejde. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2016 15:02 Žena Mesala [22]
Tak jsme se byli podívat na akvária, daly by jsme tak těch 30l, je lepší kostka nebo normálně na délku akvarko?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2016 04:49 R Muž romant [27987] Re: Barča
Vypodložil bych nějakým měkkým materiálem hranu akvária, kde se dotýkají kabely, obvykle je to místo, které způsobuje onu rezonanci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2016 21:35 Žena Barča [2] - betty a živorodky – Vnitřní, Filtr Claro 200
Chtěla bych se zeptat jak už je v názvu můj filtr hrozně jakoby boucha do skla akvária nejde třeba ten filtr ňák ztisit ? Jestli to pro ryby není špatné .Děkuju za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2016 19:30 Žena Mesala [22] Re: Wendy2
No vzhledem k tomu, že mám 10l tak je VĚTŠÍ.... jinak díky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2016 19:28 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Mesala
chceš koupit VĚTŠÍ akvárko a vybrala jsi 25 l? potlesk
promiň, musela jsem ahoj


btw 3 mm podle mě stačí, mám 30 l o téhle síle skla a v pohodě ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2016 19:27 Žena Mesala [22]
No a co to sklo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2016 19:14 Žena Mesala [22] Re: romant
No, já to mám jenom na polici, kde mám křečky a když tam je teď volné místo, tak se pokouším o nějaké menší akvárium a 50l se tam opravdu nevejde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2016 19:11 R Muž romant [27987] Re: Mesala
A to by nešlo na tom místě, kde bude umístěno přidat na každé straně několik cm a rázem by z toho bylo ještě větší, řekněmě klasiku kolem 50 litrů? Ono když se začíní, je každej litr dobrej, menší akvária patří do rukou spíš už trošku vorezlejším borcům. Co ty na to? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2016 19:08 Žena Mesala [22] – Tenké stěny
Ahoj, přemýšlím o koupi většího akvárka (než to moje), ale když se tak dívam přijde mi, že třeba toto www.akvamex.cz/… má hrozně tenké stěny, nemůže to prasknout? díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2016 00:34 Muž erik [10] Re: Rasto
Síce jsem jenom začátečník, ale myslím si že minimálne první 2 měsíce jeď týdenní jak Ti to psal Romant, poté záleží na tem, jaké velké je akva, kolik je rostlin, kolin ryb, jaký je velký filtr. To všechno a další faktory ovlivňujú kvalitu vody. Nech sa darí. palec

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [32] ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113010x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15?od=1551