Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 34 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 14:31 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: romant
podotknu, že není odkalování jako odkalování. Vím, že ne každý bude se mnou souhlasit, ale hloubkové odkalování je dle mého názoru a zkušeností naprosto zbytečné. Nikdy jsem to nedělal a to mám pouze živorodky. Povrchové odkalování s mírným vířivým pohybem odkalovače bohatě stačí. To co zapadne pod štěrk je jen dobrou živnou půdou pro rostliny, pokud jich je tedy dostatečné množství.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 14:29 zatatecnik Re: ŠtefanT
Fotka k příspěvku Snazim se o tom cist a cerpat info z clanku... vim ze jsem se unahlil. Nechal jsem akvarko bez rybek stat jen tyden pak uz jsem zacal behat do zverima pro rybky dokonce jsem jel na burzu... no jak maly decko.

prikladam foto me chlouby... do dokonalosti to ma jeste daleko ale snad to casem vychytam... :-)

jen jeste dotaz ohledne cisteni te hubky ve filtru.. tu ja proplachuju denne jak ted menin casto vodu tak se to vzdy trochu rozviri a nachyta dotoho filtru...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2016 14:22 R Muž romant [27987] Re: zatatecnik
Tak je potřeba si v tom udělat trošku ordnung. Reagovat při nestandartním chování ryb intenzivní výměnou vody je naprosto v pořádku, ale už moc v pořádku není se velmi často vrtat v zabíhajícim se dně, tedy v tom měsíc "starým" dně a to i v případě, že tam jsou živorodky, tady úplně postačuje a je to spíš prospěšnější jenom měnit vodu a to čím víc, tím líp. Dno je druhej filtr a stejně tak, jako filtr samotný, tak i to dno potřebuje nějaký klid na řádné a pevné osídlení nitrifikačníma bakteriema.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 14:14 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: zatatecnik
jednou týdně se odkalují již zaběhlá a zdravá akvária. V tvém případě bylo první a zásadní chybou to, že si ryby pustil do nezaběhlého akvária, v kterém ještě neproběhlo obsazení hlavně filtru bakteriemi, které se starají o proměnu jedovatých N látek, na ty prospěšné. Ale všechny tyto informace najdeš, když si pročteš články, na které najdeš odkazy v modrém rámečku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 14:04 zatatecnik Re: ŠtefanT
Pokazde kdyz vodu vypoustim tak zaroven odkaluji timto: www.juwelakvarium.cz/…

Dokud nebyl ten problem ze se rybky drzeli jen u hladiny tak jsem vodu menil jednou tydne. Jak se vyskytl problem tak uz denne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 13:59 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: zatatecnik
otrava N látkami může ryby trvale poškodit. Nemusí to být na nich okem viditelné, ale může být jejich kondice a obranyschopnost trvale v háji. U potěru může dokonce způsobit zastaveni růstu a předčasné úmrtí, bez zjevně viditelné příčiny. Tím tě nechci nijak strašit, jen upozornit na důležitost pravidelné výměny vody a odkalování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 13:49 zatatecnik
Vcera i dnes jsem vymenil cast vody v akvarku a rybky vzdy hodne oziji tak snad po treba po tom tydnu uz ta voda vydrzi dele jak den. Mam tam jednu gupku co bude brzo rodit tak snad ji tyhle zasahy nejak nepoznamenaji a bude to ok....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 11:04 R Muž romant [27987] Re: Lukasn
Ty skaláry běž vrátit do obchodu, přečti si v atlase jak má akvo pro ně vypadat, teď než je vrátíš vyměnit tu vodu, natoč jí přes sprchu a měnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 11:02 Lukasn Re: romant
jj je to male akvarko 60l a mam nechat vodu odstat? i skrz teplotu vody?
Je to klasicke akvarium 60l s filtrem a ohrivacem. (rostlinky jen umělé)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 10:56 R Muž romant [27987] Re: Lukasn
Vyměň polovinu vody v nádrži a uvidíš jaká bude reakce. Tipuji na vysoký N látky a nádrž čerstváčka. Uřčitě by se hodila prezenatce daný nádrže a pokud je máš v menším objemu než 200 litrů, tak to bude do budoucna problém.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 10:54 iMilli Re: BuldozerGT86
Myslíte kvůli přebydlení? No ty panceřníčky mi beťák první den pěkně proháněl, ale pak jim dal pokoj. Mám je spolu už od listopadu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 10:51 Lukasn – Pomoc
Ahoj všem..
Potřeboval bych radu,mám skaláry cca 14 dní ale pořád se drží u hladiny a stojí na jednom místě,co jim chybí??? bublinky s okysličování nežerou takže nedostatkem kyslíku to asi nebude jak jsem si myslel.. díky za info
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 10:48 R Muž romant [27987] Re: iMilli
Nech tam jenom toho beťáka, pancéřníčky někomu daruj, to jsou rybky hejnový a ve dvou kusech jim bude teskno, na neonky zapomeň, to jsou plavci a nepatří do těchto miniakvárií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 10:45 iMilli Re: Wendy2
Myslíte, že se k sobě nehodí, nebo že by bylo přebydleno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 10:45 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: iMilli
Tak jako živou potravu tam klidně dej :-D Ale 20l to je malinké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 10:44 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: zatatecnik
Souhlasím s Vaaclavem. Kdybych neměl druhou nádrž tak mám v té 54l o 15 mladých víc. Množí se to hodně rychle. Teď mám další 3 samice v tom :-D Jinak k tomu založení... Taky jsem nedodržel termíny po založení akva. Vím že se to nedoporučuje to uspěchání ale nic se nestalo. 14dní po napuštění jsem tam dal živorodky a nic se nestalo. Přidal jsem jen vodičku pro urychlení nitrifikačních bakteriích. Měl jsem to už osazené kytkama. Měsíc od založení jsem přidal krevetky a všem se daří. Zkušený akvarista by mě někam poslal smich protože krevetky se přidávaj asi 2 měsíce po založení. Asi jsem měl štěstí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2016 10:33 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: iMilli
žádné ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 10:29 zatatecnik Re: vaaclav
Nechci akvarko prerybnit mam soudnost ale jeden vrh chci zkusit odchovat. Snazil jsem se udelat hodne skovek a mit tam dost rostlin aby poter mele sanci prezit.
Neprezilo nic. Tehotna rybka blaznila jezdila nahoru a dolu tak si rikam ze to na ni uz jde. Odesel jsem do prace a mezitim porodila. Kdyz jsem prisel domu hned na to cucim a rybka bez bricha. Bohuzel poter nikde...
Mam tam i dve male vodni zabky ktere jsem podezdrival ze se natom holocastu podileli nejvice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 10:13 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zatatecnik
Nechci tě v tvém zápalu pro množení živorodek nějak omezovat, ale za chvíli nebudeš vědět co s nimi. Dopřej rybám trochu živého krmení, i bez porodničky občas něco přežije. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 10:12 iMilli – Akvárium 20l
Prosím o radu, mám akvárium aquaart tetra 20l s filtrací. V současné době obydlené 1 betou a 2x pancéřníček. Jaké spolubydlící mi doporučíte? Uvažovala jsem o něčem malém jako tetra neonová Cca 6 ks. Nebo neonka modrá. Děkuji
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 10:10 zatatecnik Re: zatatecnik
Dik vsem za rady budu poctive menit vodu. Do ted nebyl zadny problem rybkam se dari dokonce uz mi jedna gupka porodila bohuzel nebyla v porodnicce tak vsechno ostatni pozrali ale stimto jsem se uz vyucil a dalsi porod uz bude v porodnicce a pote dam male rybky do mensiho akvarka nez dorostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.03.2016 09:45 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: zatatecnik
Dvacet živorodých rybek, 60l akvárko a měsíc založené. Kombinace, která vůbec není v pořádku. Takže měnit 50% vody denně, aspoň po dobu jednoho týdne. Pak dva krát týdně, aspoň po dobu týdne. Ubrat na krmení. V každém případě bych osádku zmenšil na cca 10ks. A po vyřešení problémů poctivě měnit 50% vody jednou týdně + odkalování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 09:44 Muž Yirka [9126] Re: zatatecnik
V +- měsíc založené nádrži vrcholí chemické změny. Nitrifikaci není dostatečně nastartovaná a podmínky tzv. houpou. pokud vodu netestuješ, tak jediným rychlým opatřením, zvláště když neznáme vybavení technikou, jsou opakované výměny vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 09:39 zatatecnik – ryby u hladiny - problem
Vcera jsem si vsiml ze se vsechny rybky drzi u hladiny tak jsem trochu patral a nasel jsem ze je asi problem s vodou.
Hned jsem vymenil cca pulku vody v akvariu za odstatou vodu (mam akvarko na 60l). Dnes rano je ale situace stejna jako vcera vsechny rybky jsem u hladiny.
Osadku rybek tvori pavi ocka a molly dohromady 20ks. Topim na 25C filtraci mam porad zaplou svitim 12h denne.
Rostliny mam zive je tm i par rasokouli a mechu.

Akvarko mam zalozene mesic teprve se "ucim-".

predem diky za rady...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2016 08:43 R Muž afc1886 [14704] Re: bajlek
Podívej se na odkazy v modrém rámečku ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2016 08:35 bajlek – Nové betárium s ráčkem
Fotka k příspěvku Dobrý den, dostal jsem malého ráčka a snažím se aby u mě mohl důstojně žít. Koupil jsem asi betárium (moc se v tom nevyznám, nikdy jsem rybičky ani nic vodního neměl) s objemem cca 10 litrů a betárium čistím každý týden nebo ob týden. Pro okysličování převařené vody jsem tam měl takové ty zelené koule ;-) a rád bych se pozeptal na možnost použití nějakého filtru (jedna kvůli údržbě, ale i kvůli ráčkovi) a zároveň bych rád jednu max 2 malé rostlinky. Nevím o tomto tématu vůbec nic a hledal jsem na fóru, jenže spousta lidí používá pojmy kterým naprosto nerozumím. Našla by se dobrá duše, která by mi poradila co koupit atd? Mockrát děkuji. Foto jsem přiložil.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2016 20:27 Rasto Re: romant
dobre dakujem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2016 19:51 R Muž romant [27987] Re: Rasto
Zítra velmi zlehka. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2016 19:49 Rasto Re: romant
dobry mozem iz dnes nakrmit rybky ci este nie .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 21:47 Muž ercan [38] Re: Ivča
Třeba si pročti to co máš nahoře v modrém rámečku ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 21:42 R Muž romant [27987] Re: Ivča
Zde ve vlákně, modrej rámeček. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 21:42 R Muž afc1886 [14704] Re: Ivča
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou Jinak se podívej na modrý rámeček
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 21:41 Ivča – 360ti L akvárko
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli je někde na netu komplexní článek o založení akvária. Sehnali jsme 360l, včera napustili (vodou z kohoutku), vyprali a dali kameny. Zapnuli filtr, vzduchování a ohřev. Dnes už má voda 18stupňů tak jsme přidali 3 vzrostlé rostliny a dvě umělé. Terén na dně dali pozvolně klesající. Ale rádi bychom před nákupem rybek nějaké další info co a jak aby byli rybky v dobré kondici a netrpěli, kvůli našim případným chovatelským chybám. Prosím odkazy na nějaké články? Jak měnit a jak často vodu? Jak ji nechat ostát. PH? Kolik rybek ,,čističů,, atd.. cokoliv vás napadne. Předem děkuji Ivča
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 20:01 Muž patamatix [408] Re: Irbis191
Dal bych tam asi o polovinu méně než by jsi chtěl :-)
Edit: taky záleží jak dlouho akva běží,chtělo by to prezentaci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2016 19:43 Žena Turbínka [2558] Re: Irbis191
Podle toho jakých ;-) Už se ti trochu dostalo odpovědi v jiném vlákně. Udělej prezentaci i té stošedesátky, napiš co se ti třeba krom těch zakrslých čichavců líbí a potom se to může dát nějak dohromady ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 19:32 Irbis191 Re: Turbínka
Ok díky palec a kolik tak ryb mám asi dát do 140litrového akva???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.03.2016 19:20 Žena Turbínka [2558] Re: Irbis191
Nepočítej, je to hrubě orientační věc ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 19:17 Žena Irbis191 [13] – počítadlo
Ahoj, prosím poradíte mi? Nikde nemohu najít " počíadlo " či jak tomu mám říkat na vypočítání kolik ryb mohu dát do akva. Když kliknu na odkaz tak mi to napíše-Error... :-(
prosím poraďte sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 21:23 Muž patamatix [408] Re: Rasto
Stačí měnit vodu jak bylo řečeno a sledovat chování obyvatel,test je druhotný,tím že uděláš test nic nezměníš,podstatnější je to větrání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 21:18 Rasto Re: Rasto
a testy vody kedy az mozem robit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 20:12 Rasto Re: romant
dobre a rastlinam noc sa nestane deras
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 20:07 R Muž romant [27987] Re: Rasto
Natočíš to přes sprchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 20:06 Rasto Re: romant
dobre a este ked mame hlorovanu vodu to nevady alebo musim davat aque safe alebo nic nemusim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 20:02 R Muž romant [27987] Re: Rasto
Těch několik dní(3-4) nic a potom jenom velmi lehounce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 20:01 Rasto Re: romant
dobre a mozem krmit alebo nie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 19:57 R Muž romant [27987] Re: Rasto
Týden, potom tu frekvenci 2-3x týdně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 19:56 Rasto Re: romant
a ako dlho musim menit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.03.2016 19:53 R Muž romant [27987] Re: Rasto
Denně, bez debaty a dalších smlouvacích otázek. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 19:52 Rasto Re: solem
a musim kazdy den menit 1/3 alebo staci 2 do tizdna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 19:31 Muž patamatix [408] Re: Rasto
Koukni na tento graf trochu ti napoví. www.akvarijni.cz/…
Edit : až budeš mít trochu času,tak by bylo dobré si udělat prezentaci daného akvária,pokud pak budeš mít nějaký další dotaz,tak se kolegům bude lépe radit,když budou mít komplet informace ano

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [34] ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113271x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15?od=1651